Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Και στην Μάλτα είναι καλά για οδηγούς λεωφορείων και ταξί γιατί ψάχνουν και δεν φτάνουν οι ντόπιοι.
Και καλύτερα από Γερμανία. Θες μόνο αγγλικά, έχει καιρό σαν στην Αθήνα και αρκετές παραλίες και πολλές ξένες γκόμενες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Και στην Μάλτα είναι καλά για οδηγούς λεωφορείων και ταξί γιατί ψάχνουν και δεν φτάνουν οι ντόπιοι.
Και καλύτερα από Γερμανία. Θες μόνο αγγλικά, έχει καιρό σαν στην Αθήνα και αρκετές παραλίες και πολλές ξένες γκόμενες.
Ναιη Μάλτα είναι ότι πρέπει  :2funny:.Για να καταλάβει ο αναγνώστης η Θάσος είναι μεγαλύτερη από την Μάλτα  :headbang:Εκεί είναι ότι πρέπει γιά να βάλεις ρομαντικά τέλος στη ζωή σου  :2funny:Να δέσεις μιά πέτρα στο λαιμό και να πηδήξεις στη Θάλασσα  :headbang:.
  Εγώ εκεί θα άντεχα το πολύ τρεις μέρες :headbang:Και η γλώσσα τους είναι  :shit:μιά μπούρδα μιά μίξη αραβικών με ιταλοισπανικά  :headbang:θυμάμαι μπερδευόμουν!Καταλάβαινα περίπου τι έλεγαν και δεν ήξερα σε τί γλώσσα να τους απαντήσω,στα Εβρα'ι'κά ή στα Ισπανικά  :2funny:!
 
δημητρακη και οι γυφτοαραβες μπορει να ζουνε σε παλατια
και να εχουν λογαριασμούς που δεν θα αποκτησουμε ακομη και αν δουλεύουμε 10 ζωες
αλλα καλυτερα να εισαι ενας καλα αμοιβομενος επαγγελματιας παρα ένα καθυστερημενο με λεφτα
και ας ζεις σε μικροτερο σπιτι
εκτος και αν προτιμάς να περασεις την υπολοιπη ζωη σου με πουτανες και όχι με γυναικες που σε γουσταρουν και σε θαυμαζουν που το μουνακι τους μουσκευει μονο στην σκεψη ότι θα βρεθειτε
Μα πόση μαλακία μπορεί να υπάρχει σε έναν άνθρωπο? :2funny:εσύ κλωνος του ψευτοπιλότου το Ακαποτε'ι'ρα είσαι?ή του Βλάκμαν? :2funny:
 Ναι με το Βλάκμαν οι γκόμενες μουσκεύουν και είναι τρελλαμένες μαζί του  :2funny:.οι γυναίκες τρελένονται όταν βλέπουν έναν άνδρα που είναι άφραγκος,μένει σε μιά αποθήκη,δε βλέπετε και είναι ντυμένος χάλια  :2funny:καταγοητεύονται  :2funny:
 

Επισκέπτης
Δημβτρακη ανοιξε ενα νημα για σωστο αντρικο ντυσιμο να μαθαινουν οι νεοι.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Γιατί και να τα γραψω πρόκειται κανένας να ντυθεί σαν άνθρωπος? :2funny:

Και να ανοιξεις τυπε δημητρακη δεν εχουν τα λεφτα να το κανουν

Εμενα αλλο πραγμα μου την εχει δωσει,δεν με ενδιαφερει που κανουν ρεζιλι του ελληνες στο εξωτερικο,εμενα με ενοχλει η παραπληροφορηση
Εσυ επιμενεις οποις εχει ενα χαρτζιλικι εδω πχ σαν τον πικερ ,και γαμαει στα βρωμικα μπουρδελα 2 με 3 φορες την εβδομαδα να κατσει ελλαδα

Εαν ειναι χρεωκοπημενος ομως ,εγω πιστευω ειναι καλυτερα εξωτερικο
δεν ξερω τι λες εσυ

Παντως ,η απουσια του βαλκανιου πουτσαρα ειναι φανερη,εμενα μου λειπει
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Και να ανοιξεις τυπε δημητρακη δεν εχουν τα λεφτα να το κανουν

Εμενα αλλο πραγμα μου την εχει δωσει,δεν με ενδιαφερει που κανουν ρεζιλι του ελληνες στο εξωτερικο,εμενα με ενοχλει η παραπληροφορηση
Εσυ επιμενεις οποις εχει ενα χαρτζιλικι εδω πχ σαν τον πικερ ,και γαμαει στα βρωμικα μπουρδελα 2 με 3 φορες την εβδομαδα να κατσει ελλαδα

Εαν ειναι χρεωκοπημενος ομως ,εγω πιστευω ειναι καλυτερα εξωτερικο
δεν ξερω τι λες εσυ

Παντως ,η απουσια του βαλκανιου πουτσαρα ειναι φανερη,εμενα μου λειπει
Ο Πίκερ δεν είναι ο αποτυχημένος γιά τα Ελληνικά δεδομένα.Ο Πίκερ εχει 300-400 ευρώ το μήνα,έχει που να μείνει,έχει να φάει και αν θέλει μιά φορά τη βδομάδα μπορεί να πάρει και το αμάξι του πατέρα του να πάει μιά βόλτα.Τα λεφτά του άνετα του φτάνουν γιά να γαμάει 2 φορές τη βδομάδα Μεταξουργείο.Αν έπαιρνε το επίδομα τώρα θα του το κώψει ο Κούλης οπότε ίσως του μειωθούν τα λεφτά του αν το έπαιρνε,το ίδιο θα συμβει σε πολύ κόσμο.Ο Τσίπρας όσο απατεώνας και να ήταν είχε ένα θετικό ότι έδινε αυτά τα επιδόματα και με τα 200 ευρώ του Τσίπρα και άλλα τόσα χαρτζιλίκι πολλοί τη βγάζανε,τώρα αυτοί θα πρέπει να περάσουν με 200 ευρώ το μήνα αντί γιά 400 οπότε θα είναι πολύ χειρότερα.
  Αποτυχημένος γιά μένα είναι ο Βλάκμαν  :2funny:δεν έχει τίποτα,είναι με 2 αλλαξιές άθλια ρούχα  :2funny:Και Ελλάδα το μόνο μέρος όπου μπορεί να πάει να μείνει είναι το σπίτι στο χωριό και να βοηθάει τον πατέρα του στα χωράφια.Αυτός ή ένας άστεγος σίγουρα στη Γερμανία θα περνάει καλύτερα απ'ότι στην Ελλάδα που θα πείναγε και θα υπέφερε.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Αν έπαιρνε το επίδομα τώρα θα του το κώψει ο Κούλης οπότε ίσως του μειωθούν τα λεφτά του αν το έπαιρνε,το ίδιο θα συμβει σε πολύ κόσμο.Ο Τσίπρας όσο απατεώνας και να ήταν είχε ένα θετικό ότι έδινε αυτά τα επιδόματα και με τα 200 ευρώ του Τσίπρα και άλλα τόσα χαρτζιλίκι πολλοί τη βγάζανε,τώρα αυτοί θα πρέπει να περάσουν με 200 ευρώ το μήνα αντί γιά 400 οπότε θα είναι πολύ χειρότερα.
 

Τύπε δημητράκη, δεν θεωρείς τη ΝΔ, σωτήρα της χώρας;
Πιστεύεις ότι θα μας βουλιάξει ;;;;;;
ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ.

Το ρεκόρ σύντομης πρωθυπουργίας του ΓΑΠ,  με 766 μέρες, πιστεύεις θα καταρριφθεί ;;;;;
 

neFelina

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2013
Μηνύματα
245
Like
208
Πόντοι
21
εμείς κινδυνευουμε καμία Πατρίδα
 

hustler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
1
Like
4.812
Πόντοι
456
Παντως ,η απουσια του βαλκανιου πουτσαρα ειναι φανερη,εμενα μου λειπει

Λάθος τύπε εδώ είναι τώρα και πολεμάει τους Τούρκους αλλά δεν θα αργήσει να αποκαλυφθεί ο Monocle ...
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Εντάξει,αλλά μέχρι να πας και να κοινωνικοποιηθείς (αν το καταφέρεις κιόλας) θα περάσει κάποιος χρόνος.Δεν είναι και όλοι οι άνθρωποι ίδιοι,άλλοι κοινωνικοποιούνται εύκολα,άλλοι δυσκολεύονται.Απλά εγώ το σκέφτομαι σαν εφιάλτη,να παω σε ξένη χώρα και να μην έχω κανέναν + τον ρατσισμό που θα φάω.Τουλάχιστον αν πας με γκόμενα ή κανα κολλητό ή ξαδερφό σου ξερω γω,ο πρώτος καιρός θα είναι λιγότερο δύσκολος.
Πολύ εύκολο να κοινωνικοποιηθεις πλέον μέσω της πλατφόρμας couchsurfing που είναι απορίας άξιο που δεν την γνωρίζουν πολλοί ακόμη. Και γκόμενα μπορεί να βγάλεις. Ακόμη και σε κοινωνίες με έναν κάποιο ρατσισμο των ντόπιων προς τους μετανάστες, θα βρεις ανθρώπους να θέλουν να κάνουν φιλίες με ξένους.
 

hoppos7

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
42
Like
12
Πόντοι
0
ποια επιδοματα του τσιπροαπατεωνα, αυτο των 200 ευρω ειχε ηδη αναγγελθει απο το Σαμαρα αλλα δε προλαβε
να το βγαλει αφου τον εριξε ο αμορφωτος και ξεφτυλισμενος αχρηστερος, πρωην καταληψιας του Ψυριζα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
ποια επιδοματα του τσιπροαπατεωνα, αυτο των 200 ευρω ειχε ηδη αναγγελθει απο το Σαμαρα αλλα δε προλαβε
να το βγαλει αφου τον εριξε ο αμορφωτος και ξεφτυλισμενος αχρηστερος, πρωην καταληψιας του Ψυριζα
Δε ξέρω ποιός το καθιέρωσε αλλά επί Τσίπρα το εισπράτανε και πολλούς τους βοήθησε πάτα πολύ!Μαζί με μιά δουλειά 300-400 μαύρα είχαν 600 συν το κοινονικό παντοπωλείο και τη βγάζανε.Τώρα τους το έκανε 100 ευρώ  :headbang:και θα το κώψει τελείως.Όσο γιά το κοινωνκό μέρισμα το νέο έτος έπαιρναν γύρω στα 450-580 ευρω και πέρναγαν της γιορτές τώρα θα τους δώσει  :shit:
  Εγώ και να ήθελα να το πάρω δεν μπορώ γιατί θεωρούμαι κάτοικος εξωτερικού γιά το στρατό και εκτός αυτού πρέπει η αντικειμενική αξία των ακινήτων σου να είναι κάτω από 100.000 ευρώ.
  Εγώ έβριζα τον Τσίπρα αλλά αυτός είναι ακόμα χειρότερος  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Πολύ εύκολο να κοινωνικοποιηθεις πλέον μέσω της πλατφόρμας couchsurfing που είναι απορίας άξιο που δεν την γνωρίζουν πολλοί ακόμη. Και γκόμενα μπορεί να βγάλεις. Ακόμη και σε κοινωνίες με έναν κάποιο ρατσισμο των ντόπιων προς τους μετανάστες, θα βρεις ανθρώπους να θέλουν να κάνουν φιλίες με ξένους.
Χαχαχα.
Τρομερή απάντηση.
Εδώ σου λέει ότι βλέπει σαν εφιάλτη την όλη εμπειρία και εσύ του προτείνεις το couchsurfing που πρέπει να είσαι τελείως απελευθερωμένος για να το δουλέψεις καλά;
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Δε ξέρω ποιός το καθιέρωσε αλλά επί Τσίπρα το εισπράτανε και πολλούς τους βοήθησε πάτα πολύ!Μαζί με μιά δουλειά 300-400 μαύρα είχαν 600 συν το κοινονικό παντοπωλείο και τη βγάζανε.Τώρα τους το έκανε 100 ευρώ  :headbang:και θα το κώψει τελείως.Όσο γιά το κοινωνκό μέρισμα το νέο έτος έπαιρναν γύρω στα 450-580 ευρω και πέρναγαν της γιορτές τώρα θα τους δώσει  :shit:
  Εγώ και να ήθελα να το πάρω δεν μπορώ γιατί θεωρούμαι κάτοικος εξωτερικού γιά το στρατό και εκτός αυτού πρέπει η αντικειμενική αξία των ακινήτων σου να είναι κάτω από 100.000 ευρώ.
  Εγώ έβριζα τον Τσίπρα αλλά αυτός είναι ακόμα χειρότερος  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Τώρα μας έστειλες Δημητράκη ! Θράσος να θες εσύ κοινωνικό μέρισμα με τα λεφτά και την περιουσία που εχεις που οι άλλοι δεν θα κάνουν ποτέ στην ζωή τους.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Χαχαχα.
Τρομερή απάντηση.
Εδώ σου λέει ότι βλέπει σαν εφιάλτη την όλη εμπειρία και εσύ του προτείνεις το couchsurfing που πρέπει να είσαι τελείως απελευθερωμένος για να το δουλέψεις καλά;
Στην αρχή όλοι όσοι ξεκινάνε στο καουτς είναι κομπιασμενοι. Μετά απελευθερώνονται. Τώρα αν ο άλλος είναι  αντικοινωνικος και δεν θέλει να προσπαθήσει είναι ένα πρόβλημα που χρήζει αντιμετώπισης.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τώρα μας έστειλες Δημητράκη ! Θράσος να θες εσύ κοινωνικό μέρισμα με τα λεφτά και την περιουσία που εχεις που οι άλλοι δεν θα κάνουν ποτέ στην ζωή τους.
Δυστηχώς δεν το δικαιούμαι  :2funny:γ'αυτους τους 2 λόγους :2funny:Το κακό είνα τώρα ότι δεν θα το πάρει κανένας πιά  :headbang:
  Για να το πάρεις έπρεπε στην πράξη να έχεις δικό σου διαμέρισμα ή να στο έχει παραχωρίσει κάποιος συγγενείς σου.Αν μένεις μαζί με τον πατέρα σου και την μητέρα σου δυσκολο να το πάρεις γιατί στην ηλεκτρονικη αιτηση πρέπει να βαλεις και το ΑΦΜ τους  :headbang:οποτέ αν είναι μισθωτοί ή συνταξιούχοι και έχουν εισοδήματα σε κώβουν :headbang:.
 
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Δυστηχώς δεν το δικαιούμαι  :2funny:γ'αυτους τους 2 λόγους :2funny:Το κακό είνα τώρα ότι δεν θα το πάρει κανένας πιά  :headbang:
  Για να το πάρεις έπρεπε στην πράξη να έχεις δικό σου διαμέρισμα ή να στο έχει παραχωρίσει κάποιος συγγενείς σου.Αν μένεις μαζί με τον πατέρα σου και την μητέρα σου δυσκολο να το πάρεις γιατί στην ηλεκτρονικη αιτηση πρέπει να βαλεις και το ΑΦΜ τους  :headbang:οποτέ αν είναι μισθωτοί ή συνταξιούχοι και έχουν εισοδήματα σε κώβουν :headbang:.
 

Εχεις περιουσια στην Ελλαδα και σε πιανει το οριο των 100.000;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom