Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Καλα τωρα πιστευεις οτι θα σκασεις σε νυχτερινο μαγαζι φορωντας φιδοκεφαλες και θα σε παρουν στα σοβαρα τα δυνατα μουνια;

Ειδικα στη Ρωσια που εχουν αλλα στανταρ τα δυνατα μουνια για το τι εστι αντρας. Καμια σχεση, οι σλαβες εχουν πολυ σωστα τον πηχη τοποθετημενο οσο αφορα τι ειναι αντρας και τι οχι. Και φυσικα φερονται αναλογα.
Καλά αυτό τώρα  το σκέφτηκες πολύ γιά να το πεις? :headbang: :2funny:ναι εσύ ξέρεις τα στάνταρ τους  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Άσχετο, έχω μπερδευτεί.......

σ' αυτό το νήμα δεν ήταν που έγινε το σκηνικό με τα βιντεάκια από το xhamster? :think:

Τι έγινε αυτή η μορφή; Μήπως πήγε εξωτερικό; :grin:
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μόλις διάβασα τις τελευταίες 4 σελίδες και ακόμα κλαίω :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ανίτα κοίτα κάτι μπότες :happy: :happy:
Τώρα κατάλαβα γιατί γίνονται πουτάνες οι Ρωσίδες :cheesy:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δεν χρειαζεται σκεψη, απλη κοινη λογικη χρειαζεται.
Και με την απλή λογική οι γκόμενες στη Ρωσσία πηγαίνουν με τους μουσάτους,λεχρίτες με τα παπάκια  :2funny:ενώ αν έχεις καλό αμάξι σε φτύνουνε  :2funny:.Οι γκόμενες πάνε με τους λαθρομετανάστες στη Ρωσσία  :2funny:μπράβο πολύ καλή λογική έχεις :2funny:
Άσχετο, έχω μπερδευτεί.......

σ' αυτό το νήμα δεν ήταν που έγινε το σκηνικό με τα βιντεάκια από το xhamster? :think:

Τι έγινε αυτή η μορφή; Μήπως πήγε εξωτερικό; :grin:
Λες το Βαλκάνιο Φουκαρά   :2funny: η γνώμη μου είναι ότι δεν ήταν καν Γερμανία  :2funny:.Περιμένει να ξεχαστεί το ρεζιλίκι του 2-3 βδομάδες  :2funny:και μετά θα αρχίσει να γράφει πάλι  :jerking: :2funny:.
  Τι να τον κάνεις αυτόν,εδώ δε βλέπεις τι γελοίος που είναι ο Τραμουντάνα? :2funny:Το αηδιαστικό είναι ότι το σά'ι'τ είναι γεμάτο πούστηδες γ'αυτό και δεν τον κράζουνε  :headbang:
  Αντί να κράξουν και να γελάνε με τον ξεφωνημένο ασχολούνται με το αν αγώρασα της μπότες μου από την Αμερική ή όχι? :2funny:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686
Τι με νοιάζει τι ήτανε?Εμένα με βολεύει το διαμέρισμα λέμε γιατί είναι κοντά στη δουλειά.

aVf9bv.jpg

Κμαν2 , το θέμα είναι να περνάς καλά.
Το ότι είναι κοντά στην εργασία σου, αυτό είναι
πολύ βασικό.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686
Ο Βολταίρος ο υπάλληλος της Chippita την είπε αυτή τη μαλακία  :2funny:δε τον είχα γιά τόσο μαλάκα  :2funny:πριν σκεφτούν πετάνε τη μαλακία τους  :jerking: :2funny:
  Δεν πήγα Νέα Υόρκη γιά να πάρω μπότες πήγα γιά να γαμήσω τα σκιουράκια στο Central Park   :2funny: :2funny: :2funny:
 Άστο κρύψου γιά 2-3 βδομάδες  :2funny:σα το Βαλκάνιο φουκαρά μέχρι να ξεχαστεί και μετά έλα να ξαναγράψεις  :2funny:
  Πάντος το πιστεύω ότι βγάζεις 20.000 λίρες το μήνα  :2funny:αν σε πηδάνε κάθε βράδυ γιά 1.000 λίρες  :2funny:20 μέρες να σε πηδήξουν τα έβγαλες τα λεφτά  :2funny:Μ'αρέσει το καλτσόν που φοράς  :2funny:
  Είχα πολύ κακή άποψη γιά τους Ελληνες της Αγγλίας,αυτά που έλεγα ότι μένουν 100+ χλμ. από το Λονδίνο,ότι ταλαιπωρουντε 2 ώρες κάθε πρω'ι' γιά να πάνε στη δουλειά με τρένα και λεωφορείο,ότι με το ζόρι την βγάζουνε,αλλά ότι είναι πούστρες  :2funny:δεν το ήξερα  :2funny:
  Εσένα σε ειχα γιά ένα κακομοίρη που κάθε πρω'ι' πάει με το λεωφορείο στη δουλειά,παίρνει 2.000 λίρες,δεν έχει ούτε αμάξι  :2funny:αλλά ότι είσαι λούγκρα δεν το φανταζόμουν  :headbang: :2funny:

Ο Τραμουντάνας έχει πει κατ' επανάληψη ότι γεννήθηκε το 1956.

Είναι  :effemine: αυτό που κατάλαβες
και στέλνει πμ σε πολλά μέλη με κλώνους
μπας και βρει σύντροφο  :gay:

Αλλά δεν δίνει και κανένα φράγκο !  :2funny: :2funny:

Τσιγγουνάκος, πίνει πολλά ουϊσκάκια
και λέει ψεματάκια ο Μυνχάουζεν !  :2funny:

Μπορεί και να είναι καλούλης κατά βάθος
αλλά στη τσιγκουνιά
ξεπερνάει και τον Μακ Ντακ

giphy.gif


:2funny: :2funny: :2funny:

 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Και με την απλή λογική οι γκόμενες στη Ρωσσία πηγαίνουν με τους μουσάτους,λεχρίτες με τα παπάκια  :2funny:ενώ αν έχεις καλό αμάξι σε φτύνουνε  :2funny:.Οι γκόμενες πάνε με τους λαθρομετανάστες στη Ρωσσία  :2funny:μπράβο πολύ καλή λογική έχεις :2funny:Λες το Βαλκάνιο Φουκαρά   :2funny: η γνώμη μου είναι ότι δεν ήταν καν Γερμανία  :2funny:.Περιμένει να ξεχαστεί το ρεζιλίκι του 2-3 βδομάδες  :2funny:και μετά θα αρχίσει να γράφει πάλι  :jerking: :2funny:.
  Τι να τον κάνεις αυτόν,εδώ δε βλέπεις τι γελοίος που είναι ο Τραμουντάνα? :2funny:Το αηδιαστικό είναι ότι το σά'ι'τ είναι γεμάτο πούστηδες γ'αυτό και δεν τον κράζουνε  :headbang:
  Αντί να κράξουν και να γελάνε με τον ξεφωνημένο ασχολούνται με το αν αγώρασα της μπότες μου από την Αμερική ή όχι? :2funny:
Το σαλόνι και η κουζίνα του λες να είναι κοινόχρηστα  και να μένουν και άλλοι ...ερμαφρόδιτοι στα δωμάτια?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ο Τραμουντάνας έχει πει κατ' επανάληψη ότι γεννήθηκε το 1956.

Είναι  :effemine: αυτό που κατάλαβες
και στέλνει πμ σε πολλά μέλη με κλώνους
μπας και βρει σύντροφο  :gay:

Αλλά δεν δίνει και κανένα φράγκο !  :2funny: :2funny:

Τσιγγουνάκος, πίνει πολλά ουϊσκάκια
και λέει ψεματάκια ο Μυνχάουζεν !  :2funny:

Μπορεί και να είναι καλούλης κατά βάθος
αλλά στη τσιγκουνιά
ξεπερνάει και τον Μακ Ντακ

giphy.gif


:2funny: :2funny: :2funny:
Δεν ξέρω? :2funny:Στη φώτο μου φένεται νεότερος.Μπορεί να λεει και ψέματα γιά την ηλικία του.
  Υπήρχαν υποψίες ότι είναι πούστρα? :2funny:εγώ μόνο σήμερα το είδα που έβαλε τη φώτο του  :vomit: :2funny:
 
Το σαλόνι και η κουζίνα του λες να είναι κοινόχρηστα  και να μένουν και άλλοι ...ερμαφρόδιτοι στα δωμάτια?
Που να ξέρω?Ηξερα ότι οι Ελληνες εκεί είναι ρεζίλια  :headbang:αλλά όχι τόσο :headbang: :2funny:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686
Δεν ξέρω? :2funny:Στη φώτο μου φένεται νεότερος.Μπορεί να λεει και ψέματα γιά την ηλικία του.
   Υπήρχαν υποψίες ότι είναι πούστρα? :2funny:εγώ μόνο σήμερα το είδα που έβαλε τη φώτο του  :vomit: :2funny:
   

ένας γνωστός του Τραμουντάνα
εδώ και χρόνια έστειλε με πμ σε
αρκετούς  το προφίλ του Τραμουντάνα
στο linkedin
και επίσης ο Τραμουντάνας
δημοσίευσε τον αριθμό του συμβολαίου
αγοράς διαμερίσματος στην Αθήνα!
Έτσι είναι σίγουρο ποιος είναι ο Τραμου
και είναι ένα τσιγγουναριό
και κανελλώνει τον καπουτσίνο !

cappuccino.jpg


:2funny: :2funny: :2funny:

Κατά βάθος είναι καλούλης
αλλά είναι κουνίστρα ! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Δημητράκη κάποιος που ειναι τέρμα χρεωκοπημενος στην Ελλάδα, δεν έχει γυναίκες, δεν έχει στην άκρη λεφτά, είναι αναγκασμένος να τρέχει στο χάλια επίπεδο φυλής και μεταξουργειο πλέον , για μένα καλύτερα να πάει εξω, αυτή είναι η άποψη μου εμένα, εσύ όσους αυτούς κράζεις και λες ναυάγια, φαντάσου πόσο ναυάγια ήταν όταν μένανε στην Ελλάδα
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
ένας γνωστός του Τραμουντάνα
εδώ και χρόνια έστειλε με πμ σε
αρκετούς  το προφίλ του Τραμουντάνα
στο linkedin
και επίσης ο Τραμουντάνας
δημοσίευσε τον αριθμό του συμβολαίου
αγοράς διαμερίσματος στην Αθήνα!
Έτσι είναι σίγουρο ποιος είναι ο Τραμου
και είναι ένα τσιγγουναριό
και κανελλώνει τον καπουτσίνο !

cappuccino.jpg


:2funny: :2funny: :2funny:

Κατά βάθος είναι καλούλης
αλλά είναι κουνίστρα ! :2funny: :2funny: :2funny:
Είναι αυτός στη φωτογραφία που έβαλε? :2funny:
 
Δημητράκη κάποιος που ειναι τέρμα χρεωκοπημενος στην Ελλάδα, δεν έχει γυναίκες, δεν έχει στην άκρη λεφτά, είναι αναγκασμένος να τρέχει στο χάλια επίπεδο φυλής και μεταξουργειο πλέον , για μένα καλύτερα να πάει εξω, αυτή είναι η άποψη μου εμένα, εσύ όσους αυτούς κράζεις και λες ναυάγια, φαντάσου πόσο ναυάγια ήταν όταν μένανε στην Ελλάδα
Κοίτα αν κάποιος είναι σαν τον Βλάκμαν δηλαδή στην Ελλάδα δεν έχει να φάει τότε ναι ας πάει στο εξωτερικό,εκεί θα έχει και στρώμα 800 ευρώ  :2funny:και θα πίνει και κρασί σε πλάστικά ποτηράκια  :2funny:και μπορεί να έχει και θερμενόμενο πάτωμα  :2funny:
 

Επισκέπτης
Ο γερο τραμου βγηκε γερο λιλας;  Τα καλυτερα χανω
 

Επισκέπτης
Μεσοβδόμαδα βρέθηκα Σύνταγμα για συνέδριο IT Security (μάλιστα πάνω στην πλατεία ήταν στα 3 μέτρα, η καριόλα η Τσακαλώτα - no shit, που λένε).

Τεσπα, για να βγω στην Αίγλη Ζαππείου περπάτησα (αναγκαστικά!) μέσα από τον Εθνικό Κήπο.

Αρχές Νοέμβρη και νόμιζα ότι είμαι στα νησιά Μπουκέ. Εύκρατο κλίμα, που λέμε - δε φύσαγε, καταγάλανος ουρανός από πάνω, αράζω σ' ένα παγκάκι να φάω μια μπάρα δημητριακών.

Αυτό ρε μάγκα, δεν υπάρχει πουθενά (σκέφτηκα). Αλλά δεν έχω πάει (ακόμα!) στο Central Park! :(
σαν την Ελλαδα δεν εχει. Αν εχεις 300-400 ευρω απο καπου και δεν πληρωνεις νοικι εισαι αρχοντας.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Μεσοβδόμαδα βρέθηκα Σύνταγμα για συνέδριο IT Security (μάλιστα πάνω στην πλατεία ήταν στα 3 μέτρα, η καριόλα η Τσακαλώτα - no shit, που λένε).

Τεσπα, για να βγω στην Αίγλη Ζαππείου περπάτησα (αναγκαστικά!) μέσα από τον Εθνικό Κήπο.

Αρχές Νοέμβρη και νόμιζα ότι είμαι στα νησιά Μπουκέ. Εύκρατο κλίμα, που λέμε - δε φύσαγε, καταγάλανος ουρανός από πάνω, αράζω σ' ένα παγκάκι να φάω μια μπάρα δημητριακών.

Αυτό ρε μάγκα, δεν υπάρχει πουθενά (σκέφτηκα). Αλλά δεν έχω πάει (ακόμα!) στο Central Park! :(

Ξανασκεψου το μία γιατί κάνεις μεγάλο λάθος.
Ξεκόλλα δεν έχει μόνο η Ελλάδα ωραίο καιρό.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
υπαρχουν index funds με >10% χωρις τους περιορισμους r-e (transactional costs, illiquid etc)

Οπου ακους μεγαλες αποδοσεις, εχει και μεγαλυτερο ρισκο
Παγκσμιος νομος απαραβατος
Μια ρεαλιστικη αποδοση για ποσα γυρω στο 1.000.000 ειναι το 4-7% και εκει υπαρχει ρισκο βεβαια
Ειδικα σημερα που τα αρνητικα επιτοκια ειναι της μοδας παντου, και το 5% ειναι παραδεισος
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Οπου ακους μεγαλες αποδοσεις, εχει και μεγαλυτερο ρισκο
Παγκσμιος νομος απαραβατος
Μια ρεαλιστικη αποδοση για ποσα γυρω στο 1.000.000 ειναι το 4-7% και εκει υπαρχει ρισκο βεβαια
Ειδικα σημερα που τα αρνητικα επιτοκια ειναι της μοδας παντου, και το 5% ειναι παραδεισος

Eχει και πιο υψηλες αποδοσεις για το ποσο που εγραψες.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Eχει και πιο υψηλες αποδοσεις για το ποσο που εγραψες.

Φυσικα και εχει, δεν υπαρχει ταβανι στις αποδοσεις. Αλλα συνοδευονται και απο το αναλογο ρισκο βεβαια
Αν θες μπορεις να παιξεις 1.000.000 σε ενδοημερησιο trading στην τιμη του πετρελαιου με μοχλευση 1 πρς 100 και να στοχευσεις σε αποδοση 300% σε μια ημερα
Μπορει ομως και να το χασεις σε μιση ωρα
Η και 10.000.000
Και 100.000.000
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom