Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Οι επόμενες μπότες του Δημητράκη:

qM2rw8Y.jpg


(πούσαι Ιάκωβε).

Εχει πονεσει η κοιλια μου απο τα γελια, εχουμε κλαψει....να σαι καλα φιλε. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
Οι επόμενες μπότες του Δημητράκη:

qM2rw8Y.jpg


(πούσαι Ιάκωβε).



Αυτές τις παίρνεις μαζί με τη φλογέρα για να στέκονται όρθιες οι κόμπρες, μη συρθούν στο πάτωμα και φας τα μούτρα σου.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Που ειναι ο Λευτερης ρε γαμωτο....Λευτερηηηηηηη.....που εισαι ρε φιλε....τι γινεται εδω....φιδεμπορικη;;;

Τι να πω;
Τι φιδομποτες τις εμφανισε ο Δημητρακης μετα που ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ  πηγε ΝΕα Υορκη....
To οτι γραφουν "Export only"  ειναι στα υπερ του....
Εγω δεν θα τις εβαζα ποτε. Καλυτερα ξυπολυτος...
Ο Δημητρακης λεει ο τρελαινονται οι γκομενες με αυτες τις μποτες. Μπορει...αυτες ειναι και βλαμμενες... Δεν ξερω και την νοοτροπια των Ρωσσιδων τωρα. Μπορει ναχει και δικιο...
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Με 15 συνολικά χρόνια ζωής και εργασίας στο εξωτερικό και σε πολλές χώρες έχω να σας πώ κάτι απλό.

Ο άξιος μπορεί να μην πετύχει στην Ελλάδα και να πετύχει στο εξωτερικό.

Ο πολύ άξιος θα πετύχει και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Ο Μαλάκας όμως θα παραμείνει μαλάκας παντού, και για την αποτυχία του θα φταίει πάντα το περιβάλλον του και οι άλλοι. Ποτέ ο ίδιος. Συνήθως ο μαλάκας είναι αλεργικός στο κόπο, και στους καθρέφτες.

Συγνώμη που διέκοψα το αλληλοχέσιμο. Παρακαλώ συνεχίστε απρόσκοπτα !!
Ο πολυ άξιος στην Ελλάδα με τα σημερινά δεδομένα στην αντίληψη σου ποιος είναι? Αυτός με πολλά πτυχία? Αυτός που δουλεύει 16 ώρες και ζει μόνο για να εργάζεται? Το γενικεύσες πολύ μου φενεται
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ναι,γιατί είναι αυτό.M line medical+.

dWEJpv.jpg


Λίγο καλύτερο από αυτό.(M line medical balance)


Με τα σκεπάσματα,Lattenrosten και κάτι καθυστερήσεις στις δόσεις κτλ πήγε στα 800 ευρώ.Αλλά μιλάμε για στρώμα,όχι μαλακίες.
Και το καυχιέσαι ότι έδωσες 800 ευρώ γιά στρώμα? :2funny:εκτός αν τραβάς καλύτερη μαλακία στο στρώμα που κάνει 800 ευρώ από το στρώμα που κάνει 50-100  :2funny:
  Πάντος ότι και να είσαι,ΠΟΥΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ!Εδώ γεμίσαμε ξεφωνημένες πούστρες  :2funny: :2funny: :2funny:
Σίγουρα φωτοσόπ είναι.

wo87BI.jpg


BlNmzZ.jpg


Αυτό είναι το μισό διαμέρισμα.
Θα βάλω κανά Esstisch,καμιά βιβλιοθήκη ακόμα και θα είμαι κομπλέ.
Αυτό κάποτε ήταν κατάστημα ρούχων και στο έκαναν διαμέρισμα  :headbang: :2funny:!
 
Μήτσο, δεν πιστεύω να συστήνεσαι Έλληνας εκεί που πηγαίνεις.
Δε μοιάζω γιά Ελληνας γιατί δυστηχώς οι Ελληνες στο εξωτερικό είναι σαν αυτή την πούστρα  :2funny:και δεν ντύνομαι σαν Ελληνας  :2funny:
 
 

Συνημμένα

  • 12.jpg
    12.jpg
    361,2 KB · Εμφανίσεις: 44
  • 11.jpg
    11.jpg
    233,7 KB · Εμφανίσεις: 77

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Τι με νοιάζει τι ήτανε?Εμένα με βολεύει το διαμέρισμα λέμε γιατί είναι κοντά στη δουλειά.

aVf9bv.jpg
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Ο πολυ άξιος στην Ελλάδα με τα σημερινά δεδομένα στην αντίληψη σου ποιος είναι? Αυτός με πολλά πτυχία? Αυτός που δουλεύει 16 ώρες και ζει μόνο για να εργάζεται? Το γενικεύσες πολύ μου φενεται

Ο πολύ άξιος είναι αυτός που η αποτελεσματικότητα στη δουλειά του αναγνωρίζεται και πληρώνεται.

Αυτό απαιτεί συνδυασμό κυρίως εμπειρίας και ποιότητας, και δευτερευόντως ποσότητας εργασίας.

Το αποτέλεσμα μετράει και αμοίβεται.Σχεδόν πάντα. Όταν δεν αμοίβεται φταις εσύ.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.410
Like
23.063
Πόντοι
5.506
 Δε μοιάζω γιά Ελληνας γιατί δυστηχώς οι Ελληνες στο εξωτερικό είναι σαν αυτή την πούστρα  :2funny:και δεν ντύνομαι σαν Ελληνας  :2funny:
 


Μεταξύ μας, μερικοί κακοπροαίρετοι θα γράψουν οτι ντύνεσαι σα μαλάκας με αυτά που δείχνεις αλλά μη δώσεις σημασία.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Με 15 συνολικά χρόνια ζωής και εργασίας στο εξωτερικό και σε πολλές χώρες έχω να σας πώ κάτι απλό.

Ο άξιος μπορεί να μην πετύχει στην Ελλάδα και να πετύχει στο εξωτερικό.

Ο πολύ άξιος θα πετύχει και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
Τύπε αυτές οι λέξεις κάνουν τζιζ στην Ελλάδα του Σύριζα των κοπρόσκυλων.

Εγώ 4μιση χρόνια έμεινα έξω και απλά θα πω, καμία σχέση η Ελλάδα σε σχέση με τη Δ. Ευρώπη.

Απλά καμία. Τελεία.

Ο πολυ άξιος στην Ελλάδα με τα σημερινά δεδομένα στην αντίληψη σου ποιος είναι? Αυτός με πολλά πτυχία? Αυτός που δουλεύει 16 ώρες και ζει μόνο για να εργάζεται? Το γενικεύσες πολύ μου φενεται

Αυτός που γνωρίζει, τύπε. Όποιος γνωρίζει, φαίνεται στο δεκάλεπτο.

Απλά πράγματα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ο πολύ άξιος είναι αυτός που η αποτελεσματικότητα στη δουλειά του αναγνωρίζεται και πληρώνεται.

Αυτό απαιτεί συνδυασμό κυρίως εμπειρίας και ποιότητας, και δευτερευόντως ποσότητας εργασίας.

Το αποτέλεσμα μετράει και αμοίβεται.Σχεδόν πάντα. Όταν δεν αμοίβεται φταις εσύ.

και ο δημητράκης θα είναι το ίδιο μαλάκας είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό.. αναγνωρισμένος
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Απλά στο εξωτερικό σε αφήνουν να δουλέψεις και κάποια στιγμή η ποσότητα εργασιας μετατρέπεται σε ποιοτητα.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.211
Like
1.757
Πόντοι
216
Μετά από όλα αυτά προτείνω να γίνει εμότικον η μπότα του Δημητράκη και να την βάζει ο Ιάκωβος αντί για φίδια .-
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Απλά στο εξωτερικό σε αφήνουν να δουλέψεις και κάποια στιγμή η ποσότητα εργασιας μετατρέπεται σε ποιοτητα.
Αρχηγέ όταν έρθεις Ελλάδα πάρε και μερικές θαλασσογραφίες ή εικόνες της Ελλάδος με κάδρο από φυσιτό γυαλί με τοπία από Ζάκυνθο Σαντορίνη Αθήνα ή Ρόδο για τους άδειους τοίχους!
Θα σου φτιάχνουν τη ψυχολογία όταν γυρίζεις σπίτι ή το πρωί! Αν μπει γκόμενά στο σπίτι , αυτά θα κοιτάει!
Είναι ευρύχωρο και μου αρέσουν τέτοια σπίτια!
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Για νασαι νομιμος το ξερεις οτι το κομποδεμα αυτο θα πρεπει να το δηλωνεις στην οποια φορολογικη δηλωση κανεις στην Ελλαδα; Σιγουρα θα το ξερεις.
Επισης προφανως γνωριζεις οτι αν το εισοδημα σου δεν εχει φορολογηθει στο εξωτερικο, η τραπεζα μπορει να σε καρφωσει στην Ελλαδα. ΟΠως το γραφω...
Μονο μια χωρα σε ολο το κοσμο τους εχει γραψει στα παπαρια της, μονο που οσοι ανοιξανε εκει λογαριασμο, ανοιξανε... Δεν ανοιγεις ουτε εκει πλεον...
Οποιος ενδιαφερεται ας ψαξει να την βρει...Ολο και καποιο παραθυρακι θα υπαρχει...
5 χρόνια και 2 χώρες μετά, ΟΧΙ δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο.
Δεν ξέρω ποιος στο είπε, αλλά κάτι κατάλαβες λάθος. Και δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου, έχω λογιστή και στην Ελλάδα και εξάλλου έχω κάνει δήλωση για αποφυγή διπλής φορολογίας.
Στην τελική, δεν έχω εισοδήματα Ελλάδα και όπως είπα εκεί κάνω φορολογική δήλωση. Στην Κύπρο κάνω κανονικά και εκεί δήλωση με το εισόδημα εκεί και τέλος αφού φορολογουμαι στο εξωτερικό όπως μου αναλογεί. Που είναι και σχεδόν τίποτα σε σχέση με την φορολογία μισθωτού στο Ελλαντα.

Οπότε όλα νόμιμα και άρχοντας.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Τι να πω;
Τι φιδομποτες τις εμφανισε ο Δημητρακης μετα που ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ  πηγε ΝΕα Υορκη....
To οτι γραφουν "Export only"  ειναι στα υπερ του....
Εγω δεν θα τις εβαζα ποτε. Καλυτερα ξυπολυτος...
Ο Δημητρακης λεει ο τρελαινονται οι γκομενες με αυτες τις μποτες. Μπορει...αυτες ειναι και βλαμμενες... Δεν ξερω και την νοοτροπια των Ρωσσιδων τωρα. Μπορει ναχει και δικιο...

Καλα τωρα πιστευεις οτι θα σκασεις σε νυχτερινο μαγαζι φορωντας φιδοκεφαλες και θα σε παρουν στα σοβαρα τα δυνατα μουνια;

Ειδικα στη Ρωσια που εχουν αλλα στανταρ τα δυνατα μουνια για το τι εστι αντρας. Καμια σχεση, οι σλαβες εχουν πολυ σωστα τον πηχη τοποθετημενο οσο αφορα τι ειναι αντρας και τι οχι. Και φυσικα φερονται αναλογα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Μεσοβδόμαδα βρέθηκα Σύνταγμα για συνέδριο IT Security (μάλιστα πάνω στην πλατεία ήταν στα 3 μέτρα, η καριόλα η Τσακαλώτα - no shit, που λένε).

Τεσπα, για να βγω στην Αίγλη Ζαππείου περπάτησα (αναγκαστικά!) μέσα από τον Εθνικό Κήπο.

Αρχές Νοέμβρη και νόμιζα ότι είμαι στα νησιά Μπουκέ. Εύκρατο κλίμα, που λέμε - δε φύσαγε, καταγάλανος ουρανός από πάνω, αράζω σ' ένα παγκάκι να φάω μια μπάρα δημητριακών.

Αυτό ρε μάγκα, δεν υπάρχει πουθενά (σκέφτηκα). Αλλά δεν έχω πάει (ακόμα!) στο Central Park! :(
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Τι να πω;
Τι φιδομποτες τις εμφανισε ο Δημητρακης μετα που ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ  πηγε ΝΕα Υορκη....
To οτι γραφουν "Export only"  ειναι στα υπερ του....
Εγω δεν θα τις εβαζα ποτε. Καλυτερα ξυπολυτος...
Ο Δημητρακης λεει ο τρελαινονται οι γκομενες με αυτες τις μποτες. Μπορει...αυτες ειναι και βλαμμενες... Δεν ξερω και την νοοτροπια των Ρωσσιδων τωρα. Μπορει ναχει και δικιο...
Ο Βολταίρος ο υπάλληλος της Chippita την είπε αυτή τη μαλακία  :2funny:δε τον είχα γιά τόσο μαλάκα  :2funny:πριν σκεφτούν πετάνε τη μαλακία τους  :jerking: :2funny:
  Δεν πήγα Νέα Υόρκη γιά να πάρω μπότες πήγα γιά να γαμήσω τα σκιουράκια στο Central Park   :2funny: :2funny: :2funny:
 
και ο δημητράκης θα είναι το ίδιο μαλάκας είτε στην Ελλάδα είτε στο εξωτερικό.. αναγνωρισμένος
Άστο κρύψου γιά 2-3 βδομάδες  :2funny:σα το Βαλκάνιο φουκαρά μέχρι να ξεχαστεί και μετά έλα να ξαναγράψεις  :2funny:
  Πάντος το πιστεύω ότι βγάζεις 20.000 λίρες το μήνα  :2funny:αν σε πηδάνε κάθε βράδυ γιά 1.000 λίρες  :2funny:20 μέρες να σε πηδήξουν τα έβγαλες τα λεφτά  :2funny:Μ'αρέσει το καλτσόν που φοράς  :2funny:
  Είχα πολύ κακή άποψη γιά τους Ελληνες της Αγγλίας,αυτά που έλεγα ότι μένουν 100+ χλμ. από το Λονδίνο,ότι ταλαιπωρουντε 2 ώρες κάθε πρω'ι' γιά να πάνε στη δουλειά με τρένα και λεωφορείο,ότι με το ζόρι την βγάζουνε,αλλά ότι είναι πούστρες  :2funny:δεν το ήξερα  :2funny:
  Εσένα σε ειχα γιά ένα κακομοίρη που κάθε πρω'ι' πάει με το λεωφορείο στη δουλειά,παίρνει 2.000 λίρες,δεν έχει ούτε αμάξι  :2funny:αλλά ότι είσαι λούγκρα δεν το φανταζόμουν  :headbang: :2funny:
 

Συνημμένα

  • 35.jpg
    35.jpg
    492,7 KB · Εμφανίσεις: 27
  • 36.jpg
    36.jpg
    361,9 KB · Εμφανίσεις: 22
  • 37.jpg
    37.jpg
    91,9 KB · Εμφανίσεις: 42

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom