Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Τασο, εδω εισαι λαθος. Πριν κανα δυο χρονια περνουσα τρανσιτ για Μεξικο απο Ατλαντα. Περασα απο το μηχανημα και μετα ο μαλακοπιτουρας με πλακωσε στις ερωτησεις.

Φταίει το ότι είσαι σκούρος , κοντός , κατσαρομάλλης μελαχροινός !!!!!!!
Σαν κύπριος δηλαδή !

Αν είσαι ψηλός καστανόξανθος με λευκό δέρμα, δεν έχεις κανένα πρόβλημα στο νότο .
Σε γουστάρουν και ψηλές ξανθιές καουμπόϋσες σαν την νταίζη ντιούκ !!!!!

321ff2537b93bc2382f4a7e75f2f8f11.jpg


αλλά εσύ που είσαι κάπως έτσι καλό είναι να προσέχεις !!!!!
portrait-of-a-young-middle-eastern-male-by-the-sea-beirut-lebanon-B9CBT7.jpg




giphy.gif
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.237
Like
13.439
Πόντοι
2.606
Δεν είναι αποθήκη το σπίτι του κμαν, πρωην πυλωτή είναι, μη γράφουμε οτι να ναι.
μπορει να ειναι μεζονετα τυπε την προηγουμενη φορα να τραβηξε φωτο απο τον πρωτο οροφο και τωρα απο το ισογειο  :grin:
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
μπορει να ειναι μεζονετα τυπε την προηγουμενη φορα να τραβηξε φωτο απο τον πρωτο οροφο και τωρα απο το ισογειο  :grin:
Απο τη πρώτη φωτογραφία τότε με τα πλαστικά ποτήρια κρασιού φαινόταν πως ήταν ισόγειο λίγο πιο κάτω απο την επιφάνεια του δρόμου!
Θυμίζει γκαράζ που κάποιος το μετέτρεψε σε διαμέρισμα! Λογικά θα έχει και μια μικρή τουαλέτα απο πίσω! Κουζίνα δύσκολο!
Πραγματικά εκπλήσσομαι με τις συνθήκες που επιλέγει να ζήσει ο Αρχηγός..
Καμιά σχέση με τη ζωή ενός Γερμανού ακόμα και φοιτητή!   
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Δεν ισχυει αυτο που γραφεις.
Για δοκιμασε να νοικιάσεις Να δεις αν ισχυει :2funny:
 
Ρε πορνομεταναστη, μιας και εισαι ειδικός επι του ρωσικού real estate, ποσο κοστίζει ενα διαμέρισμα 80 τμ στο Νοβοκασινο στη Μοσχα? Η δικιά μου λέει πως πιανει κανα 200αρι αλλα  μου φαίνεται πολύ.
Στη Μόσχα υπάρχει το περίεργο εξωπραγματικό  :2funny: 80-100χλμ. Από τον περιφερειακό της Μόσχας βρίσκεις με 1.000 ευρώ το τετραγωνικό.
 Αυτό που εβαλες είναι εκτός του περιφερειακού οπότε η τιμή πεφτει αμεσως 30% δεν ξέρω δοιηκιτικα που ανήκει?Αν ανήκει στη Μόσχα το διαμέρισμα μπορεί να κανει παραπάνω από 200.000 αν όχι λογικα σίγουρα κανει λιγότερο από 200.000 (150.000-170.000 ευρω) εκει χτιζονται παρα πολλα καινουργια σπιτια.
 Το να μην έχεις ρεγκιστρατσια Μόσχας ας είναι το σπίτι σου 1.000 μέτρα από τα όρια της πόλης είναι μεγάλο μειονέκτημα.Σε πολλές καλές δουλειές δε σε παίρνουν,και πας σε αλλά νοσοκομεία και πολυκληνικες εκτός της πόλης που σίγουρα είναι πολυ χειροτερα,υπάρχει και μεγάλη διαφορά στη Σύνταξη και δεν έχεις και κάρτα Μοσχοβίτη.
 Αγία Πετρούπολη η διαφορά ειναι μικρότερη ανάμεσα σε ένα κάτοικο της πόλης και του νομού.
 Στο Νόβγκοροντ υπάρχει το άλλο εξωπραγματικό ότι το τετραγωνικό κάνει σε κάποιες γειτονιές 1.500 ευρώ.Στο κέντρο του Νόβγκοροντ φτάνει και 2.000 το τετραγωνικό! :rockon:οι τιμές τους είναι περίπου 30% κάτω από της Αγίας Πετρούπολης  :headbang:Όσοι έρχονται εκει τρελενοντε με της τιμες στα διαμερισματα  :2funny:λενε με τα ιδια λεφτα παιρνεις ιδιο διαμερισμα 50-60 χλμ.απο τη Μόσχα  :headbang:
 Εδώ έχουν χτίσει πάρα πολλά σπίτια στον Παρνασσό  (φώτο) :2funny:Ντζιβιάτκινο,ανατολικά από κει που μένω εκτός περιφερειακού καθώς και στη νοτιοδυτική περιοχή της πόλης.
 Στον Παρνασσό μπορείς να πάρεις με 30.000 ευρώ ένα στούντιο 20-22 τετραγωνικά σε σπιτι που χτίζεται.Αν πας με μετρητά και το σπίτι είναι στο οικόπεδο τους παζαρευεις  :2funny:εδώ αυτή την τιμη.Αν εχει στιστει υπολογιστε 40.000+
Οι τιμες έχουν κατέβει γιατί επεσε το ρουβλι και εχουν χτίσει πάρα πάρα πολλά
 Γ 'αυτο και δε παίρνω αμάξι πρωτα για ενα τετοιο διαμερισμα σε σπιτι που χτιζεται ηθελες 50.000 ευρω Τώρα 30.000 Το Chevrolet TAHOE 25.000-30.000 λέω γιατί να πάρω αμάξι αφου εχω?οταν με τα ιδια λεφτα μπορω να παρω ενα ακομα δισμερισμα και να έχω 4  :2funny:
 

Συνημμένα

  • e3cd1cee91f489c99efac45fc8749808__1440x.jpg
    e3cd1cee91f489c99efac45fc8749808__1440x.jpg
    838,2 KB · Εμφανίσεις: 82
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Απο τη πρώτη φωτογραφία τότε με τα πλαστικά ποτήρια κρασιού φαινόταν πως ήταν ισόγειο λίγο πιο κάτω απο την επιφάνεια του δρόμου!
Θυμίζει γκαράζ που κάποιος το μετέτρεψε σε διαμέρισμα! Λογικά θα έχει και μια μικρή τουαλέτα απο πίσω! Κουζίνα δύσκολο!
Πραγματικά εκπλήσσομαι με τις συνθήκες που επιλέγει να ζήσει ο Αρχηγός..
Καμιά σχέση με τη ζωή ενός Γερμανού ακόμα και φοιτητή!    

Αυτο θα ελεγε τωρα
Και η προηγουμενη φωτο ηταν σιγουρα ισογειο, ακριβως ιδιο σκηνικο, δωματιο και πλανο απο εξω
Κι εγω πιστευω γκαραζ ητανε και το κλεισανε η μαγαζι στην καλυτερη
Και Ελλαδα γινεται της ποπης απο ισογεια και υπογεια μαγαζια που τα κλεινουνε και τα νοικιαζουν για σπιτια σε εξωπραγματικες τιμες

Ειπαμε το γιατι, ο κμαν θλεει να φαει ολον του τον παρα στις γυναικες, αυτες θελει να θυμαται οταν γερασει, δε θελει να θυμαται ντουβαρια, κομοδινα, και ωραιες κουρτινες  :heavymetalbig:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Και Ελλαδα γινεται της ποπης απο ισογεια και υπογεια μαγαζια που τα κλεινουνε και τα νοικιαζουν για σπιτια σε εξωπραγματικες τιμες

Λογικό επακόλοθο του ΕΝΦΙΑ.
Γιαυτό ευχόμαστε σε όλους τους υποστηρικτές του να έχουν κακό ψόφο.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
  Γ 'αυτο και δε παίρνω αμάξι πρωτα για ενα τετοιο διαμερισμα σε σπιτι που χτιζεται ηθελες 50.000 ευρω Τώρα 30.000 Το Chevrolet TAHOE 25.000-30.000 λέω γιατί να πάρω αμάξι αφου εχω?οταν με τα ιδια λεφτα μπορω να παρω ενα ακομα δισμερισμα και να έχω 4  :2funny:

Είσαι ογκόλιθος. Σε πάω πολύ.
Αν πήδαγες και μερικά άλογα ρώσικα, θα ήσουν το πρότυπό μου !!!!!
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Για δοκιμασε να νοικιάσεις Να δεις αν ισχυει :2funny:
 


Ζεις σε δικη σου πραγματικοτητα φτιαγμενη απο εσενα και με δικους σου κανονες.

Δεν υπαρχει κρατος στην Ευρωπη που δεν μπορει να νοικιασει σπιτι ο οποιοσδηποτε ευρωπαιος πολιτης σεβομενος τους κανονες του καθε κρατους.

Οταν πληρεις τις προδιαγραφες και εισαι κυριος, φυσικα και μπορεις να νοικιασεις σπιτι στη Γερμανια. Αν εισαι αποτυχημενος βλακας και βλεπουν στο προσωπο σου οτι εισαι ψυχακιας και προβληματικο ατομο (κολλημενο βλεμμα, creepy look, σημαδια ψυχωτικου ατομου, μη σταθερη εργασια και εισοδημα) λογικο ειναι να μην θελουν να μπλεξουν με τη παρτη σου οι ανθρωποι-ιδιοκτητες του ακινητου.


Σαφως και νοικιαζουν χιλιαδες Ελληνες στη Γερμανια σπιτια, τι ειναι αυτα που γραφεις; Τι μας λες δηλαδη οτι δεν μπορει ενας νορμαλ ανθρωπος με σταθερη εργασια να νοικιασει σπιτι στη Γερμανια; Ποιος το λεει αυτο; Εσυ; Και τι εισαι εσυ; Καποιος φορεας που εχει κανει ερευνα στο συνολο των Ελληνων μεταναστων στη Γερμανια και μιλας μετα απο τα αποτελεσματα της ερευνας; Εχεις μιλησει με ολους αυτους τους χιλιαδες μεταναστες στη Γερμανια και σου ειπαν οτι δεν μπορουν να νοικιασουν σπιτι;

 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
[size=16pt]θεέ μου, τι κόλαση είναι αυτή ;;;[/size]

Ρωσία, κατώτατος μισθός: 120 ευρώ τον μήνα

Η φτώχεια και η φτωχοποίηση, είναι φαινόμενα υπαρκτά στη σημερινή Ρωσία, που δεν απασχολούν μόνο την ρωσική κυβέρνηση, αλλά και τους Ρώσους.



.........Η φτώχεια «καλπάζει» στη Ρωσία

.........Ο κατώτατος μισθός στη Βουλγαρία είναι δύο φορές υψηλότερος της Ρωσίας

gdw39-696x754.jpg





Bonus:
Viele Russen können sich nicht mal Schuhe leisten.
Πολλοί Ρώσοι δεν έχουν λεφτά ούτε για παπούτσια.



 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.621
Like
22.000
Πόντοι
5.006
Οσο αφορα τις κουρτινες: Ουδεν σχολιο...

Τυπε το ότι δεν βάζει κουρτίνα τον καταλαβαίνω... Είναι 5 μέτρα τζαμαρία μπροστά στον δρόμο χώρις τοίχο... Άμα βάλει καμια μωβ χοντρή κουρτίνα, θα είναι σαν χαρτοπαιχτικη λέσχη - κωλομπαρο... Θα πηγαίνουν οι Γερμαναράδες να του χτυπάνε το κουδούνι συνέχεια...
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Τυπε το ότι δεν βάζει κουρτίνα τον καταλαβαίνω... Είναι 5 μέτρα τζαμαρία μπροστά στον δρόμο χώρις τοίχο... Άμα βάλει καμια μωβ χοντρή κουρτίνα, θα είναι σαν χαρτοπαιχτικη λέσχη - κωλομπαρο... Θα πηγαίνουν οι Γερμαναράδες να του χτυπάνε το κουδούνι συνέχεια...

:2funny: :S :2funny: :S :2funny: :S :2funny:

:heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Πλακα πλακα, εκει που ελεγα οτι ο Δημητρακης γραφει μαλακιες περι αποθηκης, αρχιζω και πιστευω οτι εχει δικιο, μιας και η  δικαιλογια σου για το καλοριφερ λαδιου ειναι τουλαχιστον γελοια, ενω το διαμερισμα διαθετει ....φοβερο συστημα θερμανσης...
Νομιζω τυπε οτι εκανες γκαφα ολκης, και καλυτερα θαταν να μην ειχες βαλει καν φωτο...
Αν θες να το σωσεις ξαναβαλε φωτο που να δειχνει μονιμο θερμαντικο σωμα, ή αγωγο κεντρικης θερμανσης, η εστω τον διακοπτη που ρυθμιζεις θερμοκρασια...
Οσο αφορα τις κουρτινες: Ουδεν σχολιο...

Αυτό είναι το ένα δωμάτιο.Boxspring Bett,2000 ευρώ κοστίζει.Ολα τα έπιπλα είναι καινούργια,απλά παίρνω τα απολύτως αναγκαία,σιγά μην ξοδεύω σε έπιπλα.

FgFRDj.jpg


Εδώ είναι ο διακόπτης για τη θερμοκρασία.

r2e1iD.jpg


Εχω υποδαπέδια θέρμανση.Κανονικά με τη θερμοκρασία στο 6 το δωμάτιο γίνεται φούρνος.Σε κάθε δωμάτιο έχει διαφορετικό διακόπτη.
Εμένα δε μου φτάνει ούτε το 6 για αυτό πήρα και έξτρα θερμαντικά σώματα για τις μέρες με χιόνι.
Οι Γερμανοί μονίμως στο 4 το έχουν,εγώ το θέλω στο 6 και έχω συχνά προστριβές στη δουλειά π.χ.,οι άλλοι σκάνε από τη ζέστη όταν βάζω τη θερμοκρασία στο 6.
Ρωτήστε και τον Β.Π. αν υπάρχει Γερμανός που να βάζει θερμοκρασία στο 6 και να μην του φτάνει.Θα σε θεωρήσει τρελλό.
Να βάλω και πόσα πληρώνω για θέρμανση,περίπου 90 ευρώ μηνιαίως είναι.Κανείς δε δίνει τόσα αφού το κάνω φούρνο το σπίτι.
Τι να συγκριθούν τα καλοριφεράκια της Ελλάδας με τα συστήματα που έχουν εδώ.

Γενικά όποιος πιστεύει το δημητράκη είναι απλά βλάκας όπως ο δημητράκης.
Καλά να πάθετε στο κάτω κάτω,για να το πούμε απλά,να ψοφήσετε,στα αρχίδια μας.
Αυτοί είστε.Φάτε πούτσα.

 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αυτο θα ελεγε τωρα
Και η προηγουμενη φωτο ηταν σιγουρα ισογειο, ακριβως ιδιο σκηνικο, δωματιο και πλανο απο εξω
Κι εγω πιστευω γκαραζ ητανε και το κλεισανε η μαγαζι στην καλυτερη
Και Ελλαδα γινεται της ποπης απο ισογεια και υπογεια μαγαζια που τα κλεινουνε και τα νοικιαζουν για σπιτια σε εξωπραγματικες τιμες

Ειπαμε το γιατι, ο κμαν θλεει να φαει ολον του τον παρα στις γυναικες, αυτες θελει να θυμαται οταν γερασει, δε θελει να θυμαται ντουβαρια, κομοδινα, και ωραιες κουρτινες  :heavymetalbig:
Συγγνώμη κάθε πότε πάει με γυναίκες? :2funny:μια φορά το χρόνο? :2funny:
 Απλός δεν έχει φράγκο δεν ξέρω αν παίρνει καν 2.000 ευρώ το μήνα!?
 Όσο για την αποθήκη ξερεις πόσοι Έλληνες θα ήθελαν να νοικιάσουν ένα τέτοιο  :2funny:.Αν πας και δεις πως ζούνε εκει θα σε πιάσει κατάθλιψη.
 Ο Βλάκμαν Σήμερα που είναι?πήγε να φωτογραφίσει τα υπόλοιπα 85 τετραγωνικά του σπιτιού του?

Είσαι ογκόλιθος. Σε πάω πολύ.
Αν πήδαγες και μερικά άλογα ρώσικα, θα ήσουν το πρότυπό μου !!!!!
Εχω πει πάρα πολλές φορές ότι οι ψηλές γκόμενες δε κάνουν καθόλου για γαμήσι.Το μόνο πουλήσουν εινσι για μόστρα
 
Ζεις σε δικη σου πραγματικοτητα φτιαγμενη απο εσενα και με δικους σου κανονες.

Δεν υπαρχει κρατος στην Ευρωπη που δεν μπορει να νοικιασει σπιτι ο οποιοσδηποτε ευρωπαιος πολιτης σεβομενος τους κανονες του καθε κρατους.

Οταν πληρεις τις προδιαγραφες και εισαι κυριος, φυσικα και μπορεις να νοικιασεις σπιτι στη Γερμανια. Αν εισαι αποτυχημενος βλακας και βλεπουν στο προσωπο σου οτι εισαι ψυχακιας και προβληματικο ατομο (κολλημενο βλεμμα, creepy look, σημαδια ψυχωτικου ατομου, μη σταθερη εργασια και εισοδημα) λογικο ειναι να μην θελουν να μπλεξουν με τη παρτη σου οι ανθρωποι-ιδιοκτητες του ακινητου.


Σαφως και νοικιαζουν χιλιαδες Ελληνες στη Γερμανια σπιτια, τι ειναι αυτα που γραφεις; Τι μας λες δηλαδη οτι δεν μπορει ενας νορμαλ ανθρωπος με σταθερη εργασια να νοικιασει σπιτι στη Γερμανια; Ποιος το λεει αυτο; Εσυ; Και τι εισαι εσυ; Καποιος φορεας που εχει κανει ερευνα στο συνολο των Ελληνων μεταναστων στη Γερμανια και μιλας μετα απο τα αποτελεσματα της ερευνας; Εχεις μιλησει με ολους αυτους τους χιλιαδες μεταναστες στη Γερμανια και σου ειπαν οτι δεν μπορουν να νοικιασουν σπιτι;
Αυτα μη τα λες σε μένα να τα πεις στο Γερμανό που θα πας να νοικιάζεις το διαμέρισμα του και δεν θα στο νοικιάζει  :2funny:πήγαινε και πες του ότι είσαι Ευρωπαίος πολίτης και ότι έχεις τα ίδια δικαιόματα  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
[size=16pt]θεέ μου, τι κόλαση είναι αυτή ;;;[/size]

Ρωσία, κατώτατος μισθός: 120 ευρώ τον μήνα

Η φτώχεια και η φτωχοποίηση, είναι φαινόμενα υπαρκτά στη σημερινή Ρωσία, που δεν απασχολούν μόνο την ρωσική κυβέρνηση, αλλά και τους Ρώσους.



.........Η φτώχεια «καλπάζει» στη Ρωσία

.........Ο κατώτατος μισθός στη Βουλγαρία είναι δύο φορές υψηλότερος της Ρωσίας

gdw39-696x754.jpg





Bonus:
Viele Russen können sich nicht mal Schuhe leisten.
Πολλοί Ρώσοι δεν έχουν λεφτά ούτε για παπούτσια.



Έτσι ναι όσο φτωχότερα τόσο καλύτερα να μην μπορούν να έρθουν φτωχομπινέδες να δουλέψουν  :2funny:
 
Αυτό είναι το ένα δωμάτιο.

FgFRDj.jpg


Εδώ είναι ο διακόπτης για τη θερμοκρασία.

r2e1iD.jpg


Εχω υποδαπέδια θέρμανση.Κανονικά στο 6 το δωμάτιο γίνεται φούρνος.Σε κάθε δωμάτιο έχει διαφορετικό διακόπτη.
Εμένα δε μου φτάνει ούτε το 6 για αυτό πήρα και έξτρα θερμαντικά σώματα για τις μέρες με χιόνι.
Οι Γερμανοί μονίμως στο 4 το έχουν,εγώ το θέλω στο 6 και έχω συχνά προστριβές στη δουλειά π.χ.,οι άλλοι σκάνε από τη ζέστη όταν βάζω τη θερμοκρασία στο 6.
Να βάλω και πόσα πληρώνω για θέρμανση,περίπου 90 ευρώ μηνιαίως είναι.
Τι να συγκριθούν τα καλοριφεράκια της Ελλάδας με τα συστήματα που έχουν εδώ.

Γενικά όποιος πιστεύει το δημητράκη είναι απλά βλάκας όπως ο δημητράκης.
Καλά να πάθετε στο κάτω κάτω,για να το πούμε απλά,να ψοφήσετε,στα αρχίδια μας.
Αυτοί είστε.Φάτε πούτσα.
Σε αυτό το δωμάτιο μένεις και εκεί που είναι το σκαλοπάτι είναι πιθανον να είναι η είσοδος του.Μ αρεσει το στρώμα στον τοίχο  :2funny:Μάλλον το βάζεις πάνω στο κρεβάτι για να ειναι πιο μαλακό ή πριν αγωρασεις το κρεβατι κοιμοσουν κατω στο πατωμα στο στρώμα  :2funny:
  Άντε βάλε μας φωτο και τα δωμάτια του σπιτονοικοκυρη για να μας πεις ότι όλο το σπίτι εινσι δικό σου  :2funny:
  Τελικά εσύ μένεις σε ένα δωμάτιο 15 τετραγωνικά  :2funny:.Βέβαια σε σχέση με τον Τραμουντανα είσαι Θεός  :2funny:αυτουνού το δωμάτιο στο οικοτροφειο ειναι 4-6 τετραγωνικά  :2funny:
 

_Paixtis_

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
196
Like
3
Πόντοι
1
Μόνο με ραντεβού θανάτου μπορεί να λυθεί η κόντρα Βαλκάνιου Άρχοντα - Δημητράκη. :s&m_2:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
[size=16pt]θεέ μου, τι κόλαση είναι αυτή ;;;[/size]

Ρωσία, κατώτατος μισθός: 120 ευρώ τον μήνα

Η φτώχεια και η φτωχοποίηση, είναι φαινόμενα υπαρκτά στη σημερινή Ρωσία, που δεν απασχολούν μόνο την ρωσική κυβέρνηση, αλλά και τους Ρώσους.



.........Η φτώχεια «καλπάζει» στη Ρωσία

.........Ο κατώτατος μισθός στη Βουλγαρία είναι δύο φορές υψηλότερος της Ρωσίας

gdw39-696x754.jpg





Bonus:
Viele Russen können sich nicht mal Schuhe leisten.
Πολλοί Ρώσοι δεν έχουν λεφτά ούτε για παπούτσια.




Ετσι είναι.Απλά οι Ρώσοι έχουν χαμηλά στάνταρτς σε όλα,για αυτό πληρώνουν λιγότερα.Αυτά τα στάνταρτς απαγορεύονται στην Ευρώπη.Βέβαια άμα έχεις τους μετασχηματιστές ηλεκτρικής ενέργειας μπροστά στην οικοδομή,χάλια κατασκευές,εισόδους για τον πούτσο,δρόμους για τον πούτσο,πεζοδρόμια για τον πούτσο,θα πληρώνεις λιγότερα.Είναι λογικό.
Ευρώπη έχεις πολλά πάγια έξοδα γιατί έχεις στάνταρτς επίπεδα που πρώην ΕΣΣΔ δεν είναι καθόλου δεδομένα.Το ίδιο και Ελλάδα είναι πιο φτηνή γιατί δεν έχει ευρωπαικά στάνταρτς σε θέρμανση,αποκομιδή σκουπιδιών,κατάσταση δρόμων,πεζοδρομίων κτλ αυτό όμως δε σημαίνει οτι είναι παράδεισος,απλά παραβιάζονται τα στάνταρτς λόγω άλλων προτεραιοτήτων.
Αυτός πλάκα πλάκα ήταν και ένας από τους λόγους του Brexit.Σου λέει γιατί η ΕΕ να ρυθμίζει τη ζωή μου με στάνταρντ ποιότητες που αποφασίζουν οι γραφειοκράτες των Βρυξελλών και μου τις βάζουν στο σβέρκο και να μην αποφασίζω εγώ ατομικά τι είναι σημαντικό για εμένα και τι όχι.
Δηλαδή το δικαίωμα να αγοράζω προιόντα κατώτερης ποιότητας.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Έτσι ναι όσο φτωχότερα τόσο καλύτερα να μην μπορούν να έρθουν φτωχομπινέδες να δουλέψουν  :2funny:
 Σε αυτό το δωμάτιο μένεις και εκεί που είναι το σκαλοπάτι είναι πιθανον να είναι η είσοδος του.Μ αρεσει το στρώμα στον τοίχο  :2funny:Μάλλον το βάζεις πάνω στο κρεβάτι για να ειναι πιο μαλακό ή πριν αγωρασεις το κρεβατι κοιμοσουν κατω στο πατωμα στο στρώμα  :2funny:
 Άντε βάλε μας φωτο και τα δωμάτια του σπιτονοικοκυρη για να μας πεις ότι όλο το σπίτι εινσι δικό σου  :2funny:
 Τελικά εσύ μένεις σε ένα δωμάτιο 15 τετραγωνικά  :2funny:.Βέβαια σε σχέση με τον Τραμουντανα είσαι Θεός  :2funny:αυτουνού το δωμάτιο στο οικοτροφειο ειναι 4-6 τετραγωνικά  :2funny:

Μόνο αυτό το δωμάτιο είναι 40 τμ.Τι θες να σου βάλω φωτό από τα υπόλοιπα,το άλλο υπνοδωμάτιο,το μπάνιο,την κουζίνα τη χέστρα?Σιγά σιγά θα τα βάλω.
Γερμανία παίζουν στάνταρντ ποιότητες.Πριν στη Βαυαρία με 450 ευρώ το μήνα αντί για 700 είχα καλύτερο διαμέρισμα από αυτό αλλά είναι καθαρά θέμα περιοχής.Εδώ τυγχάνει να είναι απαράδεκτα ακριβά.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ετσι είναι.Απλά οι Ρώσοι έχουν χαμηλά στάνταρτς σε όλα,για αυτό πληρώνουν λιγότερα.Αυτά τα στάνταρτς απαγορεύονται στην Ευρώπη.Βέβαια άμα έχεις τους μετασχηματιστές ηλεκτρικής ενέργειας μπροστά στην οικοδομή,χάλια κατασκευές,εισόδους για τον πούτσο,δρόμους για τον πούτσο,πεζοδρόμια για τον πούτσο,θα πληρώνεις λιγότερα.Είναι λογικό.
Ευρώπη έχεις πολλά πάγια έξοδα γιατί έχεις στάνταρτς επίπεδα που πρώην ΕΣΣΔ δεν είναι καθόλου δεδομένα.Το ίδιο και Ελλάδα είναι πιο φτηνή γιατί δεν έχει ευρωπαικά στάνταρτς σε θέρμανση,αποκομιδή σκουπιδιών,κατάσταση δρόμων,πεζοδρομίων κτλ αυτό όμως δε σημαίνει οτι είναι παράδεισος,απλά παραβιάζονται τα στάνταρτς λόγω άλλων προτεραιοτήτων.
Αυτός πλάκα πλάκα ήταν και ένας από τους λόγους του Brexit.Σου λέει γιατί η ΕΕ να ρυθμίζει τη ζωή μου με στάνταρντ ποιότητες που αποφασίζουν οι γραφειοκράτες των Βρυξελλών και μου τις βάζουν στο σβέρκο και να μην αποφασίζω εγώ ατομικά τι είναι σημαντικό για εμένα και τι όχι.
Δηλαδή το δικαίωμα να αγοράζω προιόντα κατώτερης ποιότητας.
Συγγνώμη τι μαλακίες γράφεις πάλι? :2funny:ή Ρωσσία δεν έχει πεζοδρόμια και έχει η Γερμανία :2funny:
  Θυμάμαι στη Γερμανία ήταν εντελώς σκατα σε θέμα πεζοδρομίων.Απλος δεν είχε πεζοδρόμια.
  Αν δε βγω σήμερα αύριο μπορώ να πάω να βάλω φωτο το σκατα πεζοδρόμιο της Ρωσσίας  :2funny:.
 
Μόνο αυτό το δωμάτιο είναι 40 τμ.Τι θες να σου βάλω φωτό από τα υπόλοιπα,το άλλο υπνοδωμάτιο,το μπάνιο,την κουζίνα τη χέστρα?Σιγά σιγά θα τα βάλω.
Γερμανία παίζουν στάνταρντ ποιότητες.Πριν στη Βαυαρία με 450 ευρώ το μήνα αντί για 700 είχα καλύτερο διαμέρισμα από αυτό αλλά είναι καθαρά θέμα περιοχής.Εδώ τυγχάνει να είναι απαράδεκτα ακριβά.
Όχι 500 τετραγωνικά είναι  :2funny:
  Άντε βάλε μας φωτο όλο το σπίτι :2funny:Που μας λες οτι νοικιάζεις  :2funny:τι σε εμποδίζει?κοστίζει το φιλμ? :2funny:ή θα πας αύριο να εμφανίσεις το φιλμ απο της φωτο που τραβηξες? :2funny:.Σε κόβω να πηγαίνεις να φωτογραφίσεις το σπίτι του σπιτονοικοκυρη σου που μένει από πάνω από σενα και να μας πεις ότι είναι αυτό που νοικιάζεις  :2funny:
  Μάλλον θα περιμένεις να ξεχαστεί και μετά θα λες ότι μας έβαλες φωτο το διαμέρισμα σου  :2funny:
  Το δωμάτιο που νοικιαζεις πρεπει πρώτα να ήταν γκαράζ  :2funny:οπότε ναι έχεις δίκιο δεν είναι 20 τετραγωνικά μπορεί να είναι 30 γιατί τόσα τετραγωνικά ειναι συνήθως τα γκαράζ στα σπίτια  :2funny:
 
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Έτσι ναι όσο φτωχότερα τόσο καλύτερα να μην μπορούν να έρθουν φτωχομπινέδες να δουλέψουν  :2funny:
 Σε αυτό το δωμάτιο μένεις και εκεί που είναι το σκαλοπάτι είναι πιθανον να είναι η είσοδος του.Μ αρεσει το στρώμα στον τοίχο  :2funny:Μάλλον το βάζεις πάνω στο κρεβάτι για να ειναι πιο μαλακό ή πριν αγωρασεις το κρεβατι κοιμοσουν κατω στο πατωμα στο στρώμα  :2funny:
 Άντε βάλε μας φωτο και τα δωμάτια του σπιτονοικοκυρη για να μας πεις ότι όλο το σπίτι εινσι δικό σου  :2funny:
 Τελικά εσύ μένεις σε ένα δωμάτιο 15 τετραγωνικά  :2funny:.Βέβαια σε σχέση με τον Τραμουντανα είσαι Θεός  :2funny:αυτουνού το δωμάτιο στο οικοτροφειο ειναι 4-6 τετραγωνικά  :2funny:

Τι βλάκας είσαι ρε συ?Δε βλέπεις οτι το κρεβάτι έχει άλλο στρώμα χωριστό.Είναι Boxpring Bed,έχουν δικό τους στρώμα.
Και αυτό το στρώμα είναι καλό 400 ευρώ κοστίζει,το πήρα πέρυσι.Απλά πήρα καινούργιο με 800 ευρώ για το άλλο κρεβάτι πιο γαμάτο και το έχω κρατήσει εκεί.
Αμα δω οτι δεν το χρειάζομαι θα το πετάξω το παλιό.

Εδώ είναι φωτό από τον άλλο διακόπτη για τη θέρμανση στο άλλο υπνοδωμάτιο.


UD3UsR.jpg


Μα πόσο μαλάκας μπορεί να είσαι?
Αντε να βάλω και φωτό από τη χέστρα με λίγο σκατό για να πειστείς.

Εδώ η ντουζιέρα για να μη μας πρήζεις τα αρχίδια.

1IUfJJ.jpg


Αντε αρκετά για σήμερα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Συνέχισε να γελοιοποιήσε  :2funny:
 Αυτός εδώ είναι ο διακόπτης από τα φώτα της βίλας μου  :2funny:.
 Ωραία είναι οι διακόπτες αλλά η θέρμανση που ειναι? :2funny:δεν υπάρχει κανένα θερμαντικό  σώμα στο δωμάτιο  :2funny:ουτε και κανένα αρκουδίσιον.Για εντελώς χαζούς μας περνάς ? :2funny:
 Είδαμε τα Γερμανικά στάνταρ σου  :2funny:ένα ημιυπόγειο που πριν ήταν γκαράζ  :2funny: που το ζεσταίνεις με το ηλεκτρικό καλοριφεράκι  :2funny:.
 Το κρεβάτι είναι χλιδή  :2funny:πρώτα φαντάζομαι κοιμόσουν στο στρώμα στο πάτωμα  :2funny:Μετά που πήρες το κρεβάτι όμως έγινες άρχοντας  :2funny:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20191104-213304_Gallery.jpg
    Screenshot_20191104-213304_Gallery.jpg
    1.003,5 KB · Εμφανίσεις: 44

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom