Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
ποιος τ αγοραζει αυτα ρε μιτσο
παλια παρειχε μισθους ισως το Πητερ
σημερα ποιος ο λογος να αγορασει καποιος ενα τοσο μικρο τοσο ακριβι σπιτι?
αυτες ειναι τιμες ζυριχη
αλλα η ζηυριχη παφρεχει 5χιλιαρα μινιμ μισθο εκει ουτε 800
δεν πιανω την λογικη
μηπως ναι μεν τοσα ζηταν αλλα ποτε δεν τα παιρνουν??
οπως κατι μερσεντες χαρβαλα στην ελλαδα που δεν κανουν ουτε 500ε κ αυτοι τα "πουλαν" 10χιλιαρικα??
σε κατι τετοιο παει το μυαλο μου
ποιος ο λογος καποπιοσ λοιπον ν αγορασει ενα σπιτι 200χιλ στο Πητερ???
Για τη Ρωσσία θεωρείται πολυ μεγάλο 80 τετραγωνικά.
 Το άλλο που έχω 42 τετραγωνικά πουλιέται σε μια βδομάδα το πολύ για 80.000 ευρώ.Τα μικρά τα παίρνουν αμεσως.
  Αυτο που ειχα παρει 8.000 $ το 2000 και ηταν 24 τετραγωνικα οταν χτιζοταν.Το πουλησα την άνοιξη του 2008 για 80.000 ευρώ!και ο κόσμος ήταν ουρά απ έξω!τώρα είναι λιγο φτηνοτερα
 Αυτό που είμαι τώρα για πλάκα φεύγει για πάνω από 15.000.000 ρούβλια το πολύ σε 10 μέρες.Ειναι πολύ καλή σειρά και πολυ κοντα στο μετρό και σε καλή γειτονιά.
 Εδώ θεωρείται η δεύτερη πόλη μετά τη Μόσχα σε ζήτηση διαμερισμάτων.Φέτος είχαμε αύξηση των τιμών για 3% ποσοστό πολύ μικρότερο σε σχέση με τη δεκαετία του 2000 αλλά και πάλι υπάρχει αύξηση των τιμών και πολυ μεγαλη ζήτηση.
Γιατι λέω ότι με το Βλάκμαν που φένεται φουκαράς θα γελάνε αν τον δούνε :2funny:.
 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
θα του βάλω μια από την πούτσα μου να κάνει γούστα...  :birdman:
Την πούτσα σου μπορείς να την βάλεις στον κώλο σου  :2funny:
  Ο αναγνώστης κατάλαβε ότι και εσύ και ο φουκαράς ο Βλάκμαν  :2funny:μας λέτε  :jerking:μένεις σε ένα κελί ενός οικοτροφείου  :2funny:Και πας κάθε πρωΐ με το λεωφορείο στο Λονδίνο για το μεροκάματο  :2funny:η εταιρίες και τα 20.000 το μήνα είναι της φαντασίας σου  :2funny:.
  Ειστε τοσο τελειωμένοι που δε μπορείτε ούτε ένα διαμέρισμα να νοικιάσετε  :headbang: :2funny:
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.797
Κριτικές
6
Like
11.271
Πόντοι
3.936
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την επιμονή ορισμένων.
Χωρίς παρεξήγηση.. το διαμέρισμα θυμίζει κάτι ρέμπελα δωμάτια φοιτητών απο εστίες του π. ανατολικού μπλόκ. Τουαλέτα και κουζίνα έχει δική του; ή όλοι μαζί στην γειτονιά..  :cool2:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Χωρίς παρεξήγηση.. το διαμέρισμα θυμίζει κάτι ρέμπελα δωμάτια φοιτητών απο εστίες του π. ανατολικού μπλόκ. Τουαλέτα και κουζίνα έχει δική του; ή όλοι μαζί στην γειτονιά..  :cool2:
Συγγνώμη αν είχε κουζίνα και τουαλέτα δε θα μας της έβαζε φωτογραφίες? :2funny:Τι κοστίζει το φιλμ? :2funny:ή της τραβηξεωκαι έδωσε το φιλμ για να το εμφανίσουν και να της τυπώσουν? :2funny:
  Φυσικά και δεν έχει τουαλέτα και κουζίνα  :2funny:ένα δωμάτιο οικοτροφείου έχει και μένει  :2funny:
  Και αν ο γελοίος ο Τραμουντάνα έμενε σε διαμέρισμα δεν θα μας έβαζε φωτογραφίες? :2funny:θα ψάχνει να βρει κανέναν με διαμέρισμα για να το βγάλει φωτογραφία ότι είναι το διαμέρισμα που νοικιάζει  :2funny:.Βέβαια τώρα δεν θα τον πιστεύει κανείς  :2funny:
  Πάντος γελασαμε πολυ σήμερα με τους κακομοίρηδες  :2funny:
 
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.797
Κριτικές
6
Like
11.271
Πόντοι
3.936
Συγγνώμη αν είχε κουζίνα και τουαλέτα δε θα μας της έβαζε φωτογραφίες? Τι κοστίζει το φιλμ? ή της τραβηξε και έδωσε το φιλμ για να το εμφανίσουν και να της τυπώσουν?
Φυσικά και δεν έχει τουαλέτα και κουζίνα  ένα δωμάτιο οικοτροφείου έχει και μένει  :2funny:
Και αν ο γελοίος ο Τραμουντάνα έμενε σε διαμέρισμα δεν θα μας έβαζε φωτογραφίες?
Πάντος γελασαμε  σήμερα 
Και το κρεβάτι φαίνεται πτυσσόμενος καναπές ή στρωματσάδα,  πάπλωμα χωρίς σεντόνι φάκελο. Κουρτίνες δεν έχει, ή έστω στόρια, όλα χύμα. Ποιότητα ζωής σου λέει μετά ο άλλος σε αυτή την ηλικία.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Ακριβως ,το esta ειναι πανευκολο και το βγαζεις μονος σου αν θες με κσοστος 14 ντολαρς
την δευτρη φορα οταν ξαναπας απλα χτυπας το διαβατηριο κατευθειαν στα μηχανηματα που υπαρχουν στα αεροδρομια ,πολυ τυπικος ο ελεγχος μετα και δεν σε ρωτανε τιποτα.

την περασμενη πρωτοχρονια ημουνα LV καλη φαση
λιγο παιχνιδι στο Bellagio για αρχη και αργα το βραδυ στο Omnia club που ειχε μεσα υπερμουνα ...

Τασο, εδω εισαι λαθος. Πριν κανα δυο χρονια περνουσα τρανσιτ για Μεξικο απο Ατλαντα. Περασα απο το μηχανημα και μετα ο μαλακοπιτουρας με πλακωσε στις ερωτησεις. Υπ οψιν οτι εχω παει καμποσες φορες Αμερικη χωρις προβλημα. Τι πιο απλο απο το να του δειξω το εισιτηριο μου που συνεχιζα το ταξιδι μου μετα απο 3 ωρες. Με πηγαν στο δωματιακι κατω και εκει ρωτησα τους παρευρισκομενους ποσες ωρες αναμενουν. Αλλο ειπε 6 ωρες, αλλος 4, αλλος 3, κλπ, κλπ... Σε λιγη ωρα ηρθε και καποια απο την αεροπορικη εταιρεια να με βρει σχετικα με τις αποσκευες μου. Ωχ λεω..παει η πτηση μου... Τελικα μετα απο μιση ωρα, με φωναξαν, και τους ξαναδειξα το εισιτηριο μου και ειπαν οκ. Με ξαναστειλαν πανω και εγω ειχα αρχισει να κατεβαζω καντηλια... Μετα που πηρα την σφραγιδα, μου λεει αυτος στο ιμιγρεσιον σε απταιστα Ελληνικα... "κρυβε λογια πατριωτη"...  Χα χα χα... Εμπας περιπτωση... Παντα με ρωτανε ακομα και εκει που εχουν εγκαταστησει μηχανηματα "what is the purpose of your visit?"....
Ολιγο ασχετο: Τελευταια φορα που εφυγα απο Αμερικη που ως γνωστο δεν περνας απο το ιμιγκρασιον, κατα την επιβιβαση μου στο αεροπλανο δεν μου ζητηθηκε καν η καρτα επιβιβασης. Απλα σταθηκα μπροστα απο μια καμερα οπως και ολοι οι επιβατες, και μετα απο 3-4 δευτερολεπτα αναψε ενα πρασινο λαμπακι, και η οθονη εγραψε ΟΚ...
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Πιστευω η συζητηση τιθεται σε λαθος βαση.
Οσοι πανε εξωτερικο πηγαινουν για τους παρακατω λογους:

1. Αποκτηση εργασιακης εμπειριας-αναβαθμιση-εξασκηση ικανοτητων-χτισιμο βιογραφικου-γνωριμιες κλπ

2. Ξεχρεωμα οφειλων στην Ελλαδα

3. Αποταμιευση ενος αλφα ποσου ωστε να γυρισουν Ελλαδα και να κανουν κατι δικο τους

4. Περιπετεια. Βαρεθηκαν στην Ελλαδα τα ιδια και τα ιδια και θελουν να ζησουν κατι διαφορετικο


5. Συνδυασμος των παραπανω

6. Ζευγαρια-οικογενειες για να εχουν καλυτερη οικονομικη ανεση για την
οικογενεια τους και να εχουν τα παιδια καλυτερη παιδεια και μελλον

Κανενας δεν παει στο εξωτερικο για να αγορασει σπιτι, αυτοκινητο η να ζησει ανετη ζωη εκτος απ την κατηγορια 6 η αυτους που σε λιγα χρονια περνανε στην κατηγορια 6

Μαλιστα, για να πω την αληθεια η μιζερια στο εξωτερικο για καποιον περιεργο λογο αγαπιεται. Κατα βαθος ο μεταναστης (σε ολες τις χωρες του κοσμου και απο οπου και αν προερχεται) νιωθει μια απροσδιοριστη υποχρεωση να υποβαλλει τον εαυτο του σε πιο μιζερες συνθηκες, ωστε να υπηρετησει καποιον ανωτερο σκοπο.  
Το οτι μενει σε μικρο σπιτι, δεν εχει αυτοκινητο, πινει συχνα, κανει παρεα με μπακουρες, ακουει Καζαντζιδη κλπ δεν ειναι οτι δεν εχει λεφτα για να κανει κατι καλυτερο, αλλα για να υπηρετησει αυτον τον 'περιεργο' σκοπο
Ισως υποσυνειδητα να ειναι καθαρη 'τσιγγουνια' η 'ταση για αποταμιευση'

Ισως η τσαπατσουλια της μη μονιμοτητας, των συνεχων αλαγων επαγγελματος, πολης, ανθρωπων, κλπ τον αφηνει παγερα αδιαφορο σε καθε ειδους πολυτελεια

Εξαλλου οι περισσοτεροι ειναι χορτασμενοι απο πολυτελεια στην Ελλαδα, απο μεγαλα σπιτια, οικογενειακη και νορμαλ ζωη, διακοπες, φιλους, ανεσεις

Δευτερο εξαλλου, οι περισσοτεροι αγαπησαν απο μικροι ηρωες που περνουσαν ηρωικη και μιζερη ζωη οπως ο φτωχος και μονος Λουκυ Λουκ, ο Τζιμ Ανταμς που κοιμοταν κατω απ τ αστεια με τον Τσιπιριπο και τους αλλους, ο Θλιμμενος Μπουφος που ηταν 60 κιλα και φορουσε ενα σκετο τζιν, αλλα και ηρωες απο ταινιες οπως ο Βεγγος που περνουσε μια ζωη στο τρεξιμο, ο Χορν που δεν ειχε να φαει στις μισες ταινιες, ο Χατζηχρηστος, ο Φωτοπουλος

Με το που περναει τα συνορα ο μεταναστης ανοιγεται μπροστα του το μεγαλο παραμυθι της περιπετειας, η μεγαλη προσκληση απεναντι στο αγνωστο

Το τελευταιο πραγμα που τον ενδιαφερει ειναι να μεινει σε ενα μεγαλο δωματιο για να εχει να λεει στους φιλους του στην Ελλαδα

Αυτα, λιγο λογοτεχνικα :)
Κάνεις λάθος για την μιζέρια.
Κανείς δεν την θέλει και ίσα ίσα λειτουργεί η ξενιτιά ανάποδα.. Σε 2 άλλες χώρες έχω μείνει και όσοι μπορούν και έχουν φράγκα για νοίκι, νοικιάζουν πολύ μεγαλύτερα διαμερίσματα για να ζούνε βασιλιάδες. Λένε, πάω που πάω ξενιτιά, ζω χωρίς οικογένεια, τουλάχιστον θα μένω σε σπιταρωνα. Και δεν είναι η λοξα του Έλληνα. Και ξένοι το κάνουν. απορούσα πρόσφατα με γερμανό που γνώρισα ότι έδινε για διαμέρισμα με 2 δωμάτια, παραπάνω νοίκι από όσο δίνει ένα νορμάλ ζευγάρι για αντίστοιχο διαμέρισμα. Και χωρίς να παίρνει αντίστοιχο μισθό με ένα ζευγάρι.

Την μιζέρια κανείς δεν την θέλει ή το μικρό διαμερίσματα. Πχ Έλληνα που ξέρω που μένει σε διαμέρισμα χωρίς A.C. στην Κύπρο, το κάνει γιατί πολύ απλά δεν έχει λεφτά για καλύτερο.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Κάνεις λάθος για την μιζέρια.
Κανείς δεν την θέλει και ίσα ίσα λειτουργεί η ξενιτιά ανάποδα.. Σε 2 άλλες χώρες έχω μείνει και όσοι μπορούν και έχουν φράγκα για νοίκι, νοικιάζουν πολύ μεγαλύτερα διαμερίσματα για να ζούνε βασιλιάδες. Λένε, πάω που πάω ξενιτιά, ζω χωρίς οικογένεια, τουλάχιστον θα μένω σε σπιταρωνα. Και δεν είναι η λοξα του Έλληνα. Και ξένοι το κάνουν. απορούσα πρόσφατα με γερμανό που γνώρισα ότι έδινε για διαμέρισμα με 2 δωμάτια, παραπάνω νοίκι από όσο δίνει ένα νορμάλ ζευγάρι για αντίστοιχο διαμέρισμα. Και χωρίς να παίρνει αντίστοιχο μισθό με ένα ζευγάρι.

Την μιζέρια κανείς δεν την θέλει ή το μικρό διαμέρισμα. Πχ Έλληνα που ξέρω που μένει σε διαμέρισμα χωρίς A.C. στην Κύπρο, το κάνει γιατί πολύ απλά δεν έχει λεφτά για καλύτερο.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Για τη Ρωσσία θεωρείται πολυ μεγάλο 80 τετραγωνικά.
 Το άλλο που έχω 42 τετραγωνικά πουλιέται σε μια βδομάδα το πολύ για 80.000 ευρώ.Τα μικρά τα παίρνουν αμεσως.
  Αυτο που ειχα παρει 8.000 $ το 2000 και ηταν 24 τετραγωνικα οταν χτιζοταν.Το πουλησα την άνοιξη του 2008 για 80.000 ευρώ!και ο κόσμος ήταν ουρά απ έξω!τώρα είναι λιγο φτηνοτερα
 Αυτό που είμαι τώρα για πλάκα φεύγει για πάνω από 15.000.000 ρούβλια το πολύ σε 10 μέρες.Ειναι πολύ καλή σειρά και πολυ κοντα στο μετρό και σε καλή γειτονιά.
 Εδώ θεωρείται η δεύτερη πόλη μετά τη Μόσχα σε ζήτηση διαμερισμάτων.Φέτος είχαμε αύξηση των τιμών για 3% ποσοστό πολύ μικρότερο σε σχέση με τη δεκαετία του 2000 αλλά και πάλι υπάρχει αύξηση των τιμών και πολυ μεγαλη ζήτηση.
Γιατι λέω ότι με το Βλάκμαν που φένεται φουκαράς θα γελάνε αν τον δούνε :2funny:.
 

Ρε πορνομεταναστη, μιας και εισαι ειδικός επι του ρωσικού real estate, ποσο κοστίζει ενα διαμέρισμα 80 τμ στο Νοβοκασινο στη Μοσχα? Η δικιά μου λέει πως πιανει κανα 200αρι αλλα  μου φαίνεται πολύ.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
ασχετο
ρε γκλοκ ολοι οι αγαμητοι στην Ροδο βρισκονται???30χρονος με 40χρονη ερωμενη  :jerking:

"Η στυγερή δολοφονία της 61χρονης Ευαγγελίας Ιεροβασίλη από τον γιο της, μέσα στο ίδιο της το σπίτι στο Γεννάδι της Ρόδου, το καλοκαίρι του 2012, θα αναβιώσε σήμερα Δευτέρα , στην αίθουσα του Μικτού Ορκωτού Εφετείου Δωδεκανήσου.

Στο εδώλιο του δικαστηρίου θα καθίσουν ο 30χρονος γιος της και η 40χρονη Ρωσίδα φίλη του, οι οποίοι φέρονται ως οι δράστες του αποτρόπαιου αυτού εγκλήματος. Υπενθυμίζεται ότι έχουν ήδη κριθεί ένοχοι και καταδικαστεί από το πρωτοβάθμιο δικαστήριο."
Με έχετε ζαλίσει με το αστυνομικό δελτίο της Ρόδου...  :headbang:Που ξέρω εγώ για το πρεζάκι εκεί κάτω στα αζήτητα.. Εκεί ντόπια γυναίκα εμφανίσιμη δεν υπάρχει ούτε για δείγμα!
Τότε ο Μαλάκας ήταν 22 και το Ρωσίδι 30! Νομίζω δεν είχε έρθει για Τουρισμό αλλά για κωλόμπαρο, δεν θυμάμαι καλά!
Κάπου η μάνα αντέδρασε και το ρωσίδι ΕΒΑΛΕ το μαλακιστήρι να φάει τη μάνα του.. :S
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Εχω εξτρά θερμαντικό σώμα γιατί κρυώνω το χειμώνα γενικά ενώ οι Γερμανοί τη βγάζουν χαλαρά με τη θέρμανση στο τέσσερα.Εγώ την πάω στο έξι και πάλι δε μου αρκούν.Οι Γερμανοί με το έξι λιποθυμάνε,δεν αντέχουν.
Τι θες τώρα να ποστάρω και φωτό από τη χέστρα και τα άλλα δωμάτια,το ντους κτλ?
Δεν πάτε καλά.Τι είστε εσείς?
Εδώ έχει πολλή μικρή ηλιοφάνεια οπότε στα αρχίδια μου τι βλέπει ο άλλος.
Παρακαλάς για λίγο ήλιο.Ελάχιστοι περνάνε από μπροστά και έχει απόλυτη ησυχία.
Γενικά Γερμανία παίζουν τρελλές μονώσεις και φοβερά συστήματα θέρμανσης.Floor heating κι έτσι.
Αμα κλείσω τα παράθυρα δεν ακούω τίποτα και ας είναι τα αμάξια 5 μέτρα μακριά.
.......

Πλακα πλακα, εκει που ελεγα οτι ο Δημητρακης γραφει μαλακιες περι αποθηκης, αρχιζω και πιστευω οτι εχει δικιο, μιας και η  δικαιλογια σου για το καλοριφερ λαδιου ειναι τουλαχιστον γελοια, ενω το διαμερισμα διαθετει ....φοβερο συστημα θερμανσης...
Νομιζω τυπε οτι εκανες γκαφα ολκης, και καλυτερα θαταν να μην ειχες βαλει καν φωτο...
Αν θες να το σωσεις ξαναβαλε φωτο που να δειχνει μονιμο θερμαντικο σωμα, ή αγωγο κεντρικης θερμανσης, η εστω τον διακοπτη που ρυθμιζεις θερμοκρασια...
Οσο αφορα τις κουρτινες: Ουδεν σχολιο...
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.438
Like
7.965
Πόντοι
2.356
Τασο, εδω εισαι λαθος. Πριν κανα δυο χρονια περνουσα τρανσιτ για Μεξικο απο Ατλαντα. Περασα απο το μηχανημα και μετα ο μαλακοπιτουρας με πλακωσε στις ερωτησεις. Υπ οψιν οτι εχω παει καμποσες φορες Αμερικη χωρις προβλημα. Τι πιο απλο απο το να του δειξω το εισιτηριο μου που συνεχιζα το ταξιδι μου μετα απο 3 ωρες. Με πηγαν στο δωματιακι κατω και εκει ρωτησα τους παρευρισκομενους ποσες ωρες αναμενουν. Αλλο ειπε 6 ωρες, αλλος 4, αλλος 3, κλπ, κλπ... Σε λιγη ωρα ηρθε και καποια απο την αεροπορικη εταιρεια να με βρει σχετικα με τις αποσκευες μου. Ωχ λεω..παει η πτηση μου... Τελικα μετα απο μιση ωρα, με φωναξαν, και τους ξαναδειξα το εισιτηριο μου και ειπαν οκ. Με ξαναστειλαν πανω και εγω ειχα αρχισει να κατεβαζω καντηλια... Μετα που πηρα την σφραγιδα, μου λεει αυτος στο ιμιγρεσιον σε απταιστα Ελληνικα... "κρυβε λογια πατριωτη"...  Χα χα χα... Εμπας περιπτωση... Παντα με ρωτανε ακομα και εκει που εχουν εγκαταστησει μηχανηματα "what is the purpose of your visit?"....
Ολιγο ασχετο: Τελευταια φορα που εφυγα απο Αμερικη που ως γνωστο δεν περνας απο το ιμιγκρασιον, κατα την επιβιβαση μου στο αεροπλανο δεν μου ζητηθηκε καν η καρτα επιβιβασης. Απλα σταθηκα μπροστα απο μια καμερα οπως και ολοι οι επιβατες, και μετα απο 3-4 δευτερολεπτα αναψε ενα πρασινο λαμπακι, και η οθονη εγραψε ΟΚ...
Αντε ρε Λευτερη ,τι να πω ... μεγαλη ταλαιπωρια περασες.
εμενα παντως μετα το μηχανημα απλα κοιταξε το διαβατηριο ,το ιδιο εγινε και σε αυτους που ηταν μπροστα μου.
Τελικα ειναι μαλλον που θα πεσεις , αν ειναι μαλακας ο αλλος σε καθυστερει χωρις λογο ...
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Αντε ρε Λευτερη ,τι να πω ... μεγαλη ταλαιπωρια περασες.
εμενα παντως μετα το μηχανημα απλα κοιταξε το διαβατηριο ,το ιδιο εγινε και σε αυτους που ηταν μπροστα μου.
Τελικα ειναι μαλλον που θα πεσεις , αν ειναι μαλακας ο αλλος σε καθυστερει χωρις λογο ...

Πολυ σωστα... Ετσι ειναι.. Αν εχει στραβογαμησει ο αλλος ή εχει στραβογαμηθει, τοτε θα βρει τροπο να δημιουργησει προβλημα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ο kman δηλωνει ευθεως οτι τα λεφτα που βγαζει θελει να τρωει στις γυναικες
Γιατι να κατηγορηθει οτι δεν εχει καλο σπιτι;
Και σπιτι καλο και λεφτα δε γινεται, δε βγαζει και εκατομμυρια
Λιγη επιεικια στον αρχοντα!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Και το κρεβάτι φαίνεται πτυσσόμενος καναπές ή στρωματσάδα,  πάπλωμα χωρίς σεντόνι φάκελο. Κουρτίνες δεν έχει, ή έστω στόρια, όλα χύμα. Ποιότητα ζωής σου λέει μετά ο άλλος σε αυτή την ηλικία.
Αυτό είναι το μικριτερο προβλημα :2funny:εδω βλεπετε οτι μενει σε ένα δωμάτιο σε μια αποθηκη και δεν εχει ουτε τουαλέτα  :2funny: κρεβάτι δίνει 300 ευρώ στο ΙΚΕΑ και πάει και παίρνει.
Κάνεις λάθος για την μιζέρια.
Κανείς δεν την θέλει και ίσα ίσα λειτουργεί η ξενιτιά ανάποδα.. Σε 2 άλλες χώρες έχω μείνει και όσοι μπορούν και έχουν φράγκα για νοίκι, νοικιάζουν πολύ μεγαλύτερα διαμερίσματα για να ζούνε βασιλιάδες. Λένε, πάω που πάω ξενιτιά, ζω χωρίς οικογένεια, τουλάχιστον θα μένω σε σπιταρωνα. Και δεν είναι η λοξα του Έλληνα. Και ξένοι το κάνουν. απορούσα πρόσφατα με γερμανό που γνώρισα ότι έδινε για διαμέρισμα με 2 δωμάτια, παραπάνω νοίκι από όσο δίνει ένα νορμάλ ζευγάρι για αντίστοιχο διαμέρισμα. Και χωρίς να παίρνει αντίστοιχο μισθό με ένα ζευγάρι.

Την μιζέρια κανείς δεν την θέλει ή το μικρό διαμερίσματα. Πχ Έλληνα που ξέρω που μένει σε διαμέρισμα χωρίς A.C. στην Κύπρο, το κάνει γιατί πολύ απλά δεν έχει λεφτά για καλύτερο.
Αν είναι έτσι ο Τραμουντάνα και ο Βλάκμαν  δε βγάζουν τίποτα  :2funny:Ο ένας μένει σε κελί 100+ χλμ. Από το Λονδίνο και ο άλλος στο ισόγειο στην αποθήκη που μας έβαλε φωτο  :2funny:
 
Πλακα πλακα, εκει που ελεγα οτι ο Δημητρακης γραφει μαλακιες περι αποθηκης, αρχιζω και πιστευω οτι εχει δικιο, μιας και η  δικαιλογια σου για το καλοριφερ λαδιου ειναι τουλαχιστον γελοια, ενω το διαμερισμα διαθετει ....φοβερο συστημα θερμανσης...
Νομιζω τυπε οτι εκανες γκαφα ολκης, και καλυτερα θαταν να μην ειχες βαλει καν φωτο...
Αν θες να το σωσεις ξαναβαλε φωτο που να δειχνει μονιμο θερμαντικο σωμα, ή αγωγο κεντρικης θερμανσης, η εστω τον διακοπτη που ρυθμιζεις θερμοκρασια...
Οσο αφορα τις κουρτινες: Ουδεν σχολιο...
Είχε βάλει πριν κάνα χρόνο 2 φωτο από την ίδια γωνιά σε ένα ίδιο δωμάτιο αλλά στον δεύτερο ή τρίτο όροφο.Τωρα γιατί τον μετέφεραν στο ισόγειο δεν ξέρω.
 Αυτό πρέπει να είναι ή οικοτροφείο για εργάτες με μικρά δωμάτια και κοινόχρηστες τουαλέτες και ντους στο διάδρομο ή κάποιοι χώροι του εργοστασίου που τους έχουν μετατρέψει σε κοιτώνες για τους εργάτες που δουλεύουν στο εργοστάσιο.
 Ο Έλληνας ειναι πρακτικα αδυνατον να νοικιασει διαμερισμα στη Γερμανία,και τα λεφτά δε του φτάνουν και οι Γερμανοί δε νοικιάζουν σε Έλληνες,Τούρκους και Λιβανέζους
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Δεν είναι αποθήκη το σπίτι του κμαν, πρωην πυλωτή είναι, μη γράφουμε οτι να ναι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom