Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 52 άτομα (0 μέλη και 52 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Όντως, Γερμανίδα να μιλάει αγγλικά...
Πρωτόγνωρο..

Εγώ λυπάμαι για το χαμένο χρόνο,ακόμη και τώρα που σου γράφω παρουσία άλλων..
θα σου δωσω μια συμβουλη εντελως φιλικα

οταν σε πιανουν να εχεις πει ενα μεγαλο οφθαλμοφανες ψεμα, ειναι προτιμοτερο ειτε να το ομολογησεις και να ζητησεις συγγνωμη, ειτε εαν δεν θελεις να πληγωθει ο εγωισμος σου να λουφαξεις και να κανεις τον κινεζο

οταν προσπαθεις να δικαιολογηθεις πιο πολυ, λες περισσοτερες μαλακιες και γινεσαι κυλοτα τελειως
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
Κάτω όμως στο γερμανικό μπανερ γράφει ημερομηνία 2018  :rolleyes:

Ένα banner είναι ρε τύπε που άμα έχεις κανάλι σου δίνει φράγκα άμα κάποιος το πατήσει...

2018 Playboy entertainment γράφει,κάθε μέρα και διαφορετικό έχει
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ναι , το βρίσκεις, αλλά εσύ δεν το παίρνεις !
Λεωφορείο δεν ξηγιέσαι ;
ή έχεις ακόμη εταιρικό ... κόρσα ;;;;;;;
Βάλε κανα αυγοτάραχο ρε να τους λειώσεις όλους !!!!!

τι να το κάνω ρε μαλάκα το αμάξι ? να πληρώνω γαμισιάτικα ΜΟΤ, road tax, insurance και παρκιν (300 λίρες θέλει το πάρκιν στην πολυκατοικία που μένω)... ?

καθημερινά βανάκι (8θέσιο) περνάει στην πόρτα μπροστά στις 8.15 και με αφήνει 8.35 στο γραφείο... με ξαναπέρνει το απόγευμα στις 5.10 και 5.30 είμαι στο σπίτι μου

δύο ΠΣΚ τον μήνα που κάνω εκδρομές νοικιάζω από Europcar με την οποία έχει σύμβαση ο πελάτης και έχω 50% έκπτωση...

Vauxhall (Opel) Mokka, automatic πληρώνω 80 λίρες το τριήμερο και μου το φέρνουν Παρασκευή στις 16.00 στο γραφείο και το παίρνουν πίσω Δευτέρα 09.00 από το γραφείο... unlimited mileage, full comprehensive insurance (zero deductable)... 160 λίρες τον μήνα και καθάρισα...

τα άλλα 2 ΠΣΚ αν πάω Λονδίνο τραίνο σε 17 λεπτά είμαι Paddigton (έχει κάθε 12 λεπτά από το Slough και όλη την νύχτα) ενώ με το αμάξι θέλεις μια ώρα το λιγώτερο... χώρια ότι μόνον μουρλός πρέπει να κυκλοφορεί με αμάξι στο Λονδίνο ή κάτοικος του κέντρου (που δεν έχει διόδια)

Windsor Uber με 9 λίρες δηλαδή 20 λίρες με επιστροφή, Cockham Uber 14 λίρες δηλαδή 30 με επιστροφή και ελεύθερος να πιώ όσα ξύδια θέλω χωρίς να δίνω σημασία στα μπλόκα για σουρωμένους που ΠΣΚ τα βράδια γίνεται χαμός...

Heathrow 18 λίρες από το σπίτι ότι ώρα θέλω ... (χώρια που μπαίνει και στα εταιρικά έξοδα)

και επιπλέον δεν ξέρω που θα είμαι τον επόμενο μήνα και αν θα συνεχίσω Αγγλία ή θα βρεθώ σε άλλη χώρα του πελάτη (πχ Ισπανία που είναι τα κεντρικά)... και τι να το κάνω το δεξιοτίμονο ρε παπάρα στην Ευρώπη ???

πχ το καλοκαίρι πήγα διακοπές 10 μέρες Ισπανία, με περίμενε το αμάξι στο αεροδρόμιο και το ξαναπαρέδωσα στο αεροδρόμιο του Alicante.. 10 μέρες 190 ευρώ με μικτή ασφάλεια χωρίς εκπιπτόμενο ποσό (ελέω Ο2)...

ψωνια σε Mall Uber με 5-6 λίρες και αν είναι πολλά σου τα φέρνουν και στο σπίτι το απόγευμα και τα ανεβάζουν και πάνω και δεν κουβαλάς... προχτές πήγα στο Waitrose Windsor και έκανα ζημιά 170 λίρες .. μεταξύ αυτών ήταν και 10 εξάδες εμφιαλωμένο νερό... τα άφησα εκεί και 7 το βράδυ ήρθε το ντελίβερι στο σπίτι και τα ανέβασε στον 3ο όροφο

τι να το κάνω το αυτοκίνητο ρε μαλάκα ?????????????????
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
π.χ. για αυτο εδω το δελφιναριο, καλυτερα πες, ενταξει υπερεβαλα οτι εχω παιξει απλωτες με τη μιση γη
στην πραγματικοτητα μου αρεσουν οι ταινιες με τον μπανανα τζο και τον στιβεν σιγκαλ  :knuppel:

Έχω κάνει αρκετά χρόνια πολεμική τέχνη και δε μιλάω για  :effemine: τύπου ταε κβο ντο.
Επίσης για λόγους που δε θέλω να εξηγήσω,έχω φάει και έχω δώσει αρκετό ξύλο.
Η δικιά μου εμπειρία είναι

Ιταλοί--->Ανύπαρκτοι σε όλα τα επίπεδα.
Γερμανοί-Αυστριακοί------> Ευνουχισμένοι από την προπαγάνδα δεκαετιών,σπάνια θα πετύχεις Γερμανό που χώνεται.
Ολλανδοί------>Εδώ αλλάζουν λίγο τα πράγματα συγκριτικά με τους Γερμανούς,αλλά όχι τίποτα συγκλονιστικό.
Άγγλοι------> Δεν νιώθουν και συνεχίζουν να σηκώνονται ακόμη και αν τους έχεις σκορπίσει όλα τα δόντια στο πάτωμα.
Γάλλοι-Αμερικάνοι------->Δεν ξέρω.
Τούρκοι-------->Μόνο μπουλούκι,μόνο φωνή και στραβό στόμα.
Αν δουν ότι ξέρεις να χτυπάς,σκορπάνε προς όλες τις κατευθύνσεις.
Άραβες μέσης ανατολής------->Αν δεν κουβαλάνε τίποτα,είναι σα να δέρνεις 12χρονο
Άραβες Μακρέμπ(Μαρόκο,Τυνησία)-------->Αρχιδάκια με μεγάλη εμπειρία σε μανούρες,συνήθως κάτι κουβαλάνε κι αυτοί.
Πολωνοί----->Ψυχοπαθείς ζώα και όχι τίμιοι στο ξύλο.Γερή κράση και ψυχάκηδες,δύσκολος συνδυασμός να αντιμετωπίσεις.Επίσης πολλοί, είτε είναι γυμναστηριακοί,είτε ξέρουν κάποια τέχνη.Οι της Κρακοβίας μάλιστα το μαχαίρι το έχουν προέκταση του χεριού τους.
Τσέχοι------->Αόρατοι
Ουκρανοί----->Δε θυμάμαι να έγινε κάτι όταν πήγα Κίεβο και εδώ που μένω,ελάχιστοι οι Ουκρανοί.
Ρώσοι-------->Άνιωθα μοσχάρια,αλλά τίμιοι σε αντίθεση με τους Πολωνούς.Επίσης φουλ γυμναστηριακοί ή γνώστες τέχνης.
Αλβανοι--------> Τα μεγαλύτερα αρχίδια από όλες τις Ευρωπαικές χώρες.Σκληρός λαός,που κουβαλάει τα πάντα.Από μπέσα,παπάρια μάντολες..

γινεσαι γελοιος απο ενα σημειο και μετα δεν το καταλαβαινεις;

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Εγω παντως οσα λεφτα και να ειχα ρε τύποι δεν θα εδινα 2.500 ευρω για μπουφαν απο φιδι.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Και να έχει στο κελί 4 τετραγωνικά που μένει που να το βάλει? :2funny:

Επειδή είναι στην αγγλία ... σε βλαχοχώρι έστω ...
δίνω μια πιθανότητα ...

Καμιά φορά ανακαλύπτουν ξεχασμένες αποθήκες εκεί , γεμάτες με τσίλικα σακάκια , nos (=new old stock)
που τα ξεπουλάνε σε τιμές προσιτές και για ινδούς.
Μπορεί να βρει κανείς κανένα καλοραμένο σακάκι , 45 ετών από haris tweed
με 200 λίρες. Του πούστη

Tweed-Angled-Ticket.jpg
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
θα σου δωσω μια συμβουλη εντελως φιλικα

οταν σε πιανουν να εχεις πει ενα μεγαλο οφθαλμοφανες ψεμα, ειναι προτιμοτερο ειτε να το ομολογησεις και να ζητησεις συγγνωμη, ειτε εαν δεν θελεις να πληγωθει ο εγωισμος σου να λουφαξεις και να κανεις τον κινεζο

οταν προσπαθεις να δικαιολογηθεις πιο πολυ, λες περισσοτερες μαλακιες και γινεσαι κυλοτα τελειως

Αυτό άσε να το κρίνουν οι άλλοι και όχι εσύ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ

Σου έβαλα screenshot  με το ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ,σε γνωστό πορνοsite και προφανώς τα γερμανικά banner από κάτω είναι γιατί μάλλον εκπέμπουμε από Γερμανία και όχι από Αγγλία.

Άσε τις συμβουλές για πάρτη σου λοιπόν ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ
 

Συνημμένα

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    170,9 KB · Εμφανίσεις: 31

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αποδείξεις ότι μένω σε 2 διαμερίσματα που ειναι δικα μου,εχω μεγάλο τζιπ σε υπόγειο πάρκινγκ και όλες της ανέσεις μου.Και έχω και την άνεση να δίνω 2.500 ευρώ για μπουφάν από φίδι ενώ εσύ μένεις σε μια αποθήκη και δεν εχεις να παρεις βρακι.
Πηγαινεις 5 μερες το χρονο διακοπες και μετα γ αυτες της 5 μερες γράφεις όλο το χρόνο πως γαμησες μια τελειωμένη που χρυσοπληρωσες.

τζιπ των 3500 λιρών ? να το χέσω το σαραβαλάκι μαλάκα...
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Αυτό άσε να το κρίνουν οι άλλοι και όχι εσύ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ

Από επάνω σου έβαλα screenshot  με το ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ,σε γνωστό πορνοsite και προφανώς τα γερμανικά banner από κάτω είναι γιατί μάλλον εκπέμπουμε από Γερμανία και όχι από Αγγλία.

Άσε τις συμβουλές για πάρτη σου λοιπόν ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ
απλα ξεχασες να αφησεις εντος της περικοπης τη γραμμη διευθυνσεων του browser και φυσικα τα ονοματα του σαιτ και του καναλιου σας για να παμε κι εμεις εκει να δουμε την αγγλοφωνη γερμανιδα που τη γαμας
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
απλα ξεχασες να αφησεις εντος της περικοπης τη γραμμη διευθυνσεων του browser και φυσικα τα ονοματα του σαιτ και του καναλιου σας για να παμε κι εμεις εκει να δουμε την αγγλοφωνη γερμανιδα που τη γαμας

Απλά χλωμό μια Αγγλίδα να στριμάρει από Αγγλία και να έχει κανάλι με γερμανικά μπανεράκια..

Εσύ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ έχεις βρει το κανάλι από την ΑΡΧΗ στα screenshots που παρέθεσες,αλλά φυσικά επέλεξες το xhamster

 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εγώ έδωσα €3000 για PC.

Εννοείς όλο το πακέτο .
Γιατί  i9 9900K cpu έκανε 490 ευρώ , χωρίς ΦΠΑ την πήρα 415
μητρική Z390 aorus master έκανε 280 , χωρίς φπα την πήρα 235
μνήμη 4Χ16gb=64gb 3200 (αν θυμάμαι καλά) , corsair έκαναν 350 , χωρίς φπα τις πήρα 300
μαζί με ψύκτρα, επίσης χωρίς φπα, κάτι λιγότερο από χιλιάρικο έδωσα.

Τα υπόλοιπα τα είχα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom