Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Το ξέρουμε.
Εσύ είσαι Λακότυπος στο ντύσιμο !!!!!!

iu
ωραιο.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
3.000 για pc το δεχομαι ανετα.

Για χρήση σε δικηγορικό γραφείο , ένας i3 με 16gb ram , είναι υπέρ αρκετός.
Με 350 ευρώ το κουτί.
Οθόνη άλλα 250 μια καλή 27" fhd .
Παραπάνω είσαι overkill.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Για χρήση σε δικηγορικό γραφείο , ένας i3 με 16gb ram , είναι υπέρ αρκετός.
Με 350 ευρώ το κουτί.
Οθόνη άλλα 250 μια καλή 27" fhd .
Παραπάνω είσαι overkill.
το δικηγορικο πισι θελει μεγαλη οθονη 24αρα plus κατα προτιμηση απο τη σειρα ultrasharp της dell και πληκτρολογιο οπωσδηποτε μηχανικο κατα προτιμηση της razer
και εναν δισκο SSD να ανοιγει το μηχανημα σε κατω απο 10 δευτερα
τα υπολοιπα δεν παιζουν ρολο
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
και επειδή έχω πακέτο πρέπει να το τρώω σε μαλακίες ???

τι είναι ρε μαλάκα το αμάξι status symbol ?
πραγματικα ξερεις καποιο αλλο status symbol πιο καθιερωμενο στον πλανητη μας απο το αμαξι? το πρωτο πραγμα που παιρνει καποιος που βγαζει λεφτα για να τα κανει επιδειξη ειναι μουρατο αμαξι, καπου ειχα ακουσει ο στοχ του παοκ οταν ειχε πρωτοερθει πριν 5 χρονια, ανατολικοευρωπαιος, ειχε 2 φερραρι. ΔΕΝ ΠΗΡΕ 2 ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ, ΑΜΑΞΙΑ ΠΗΡΕ. και εγω αν κερδισω κανενα λαχειο την αλλη μερα κανενα σπορ αεροδυναμικο αμαξι θα παρω για μοστρα (κανενα pontiac firebird φτιαγμενο σαν τον kitt να ικανοποιησω και το παιδικο μου ονειρο)
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Πορνομεταναστη φενεται το διαμερισμα που ανεβαζες δεν αρεσει τους μπρουκληδες ελληνες μεταναστες του εξωτερικου,Θελουν σουιτες,150 τετραγωνικα,μπανιο με αυτοματο ντους,ρυθυμηση νερου στο ντους τελευταιας τεχνολογιας,δεν τους αρεσε το τηλεφωνακι στην τουαλετα  :2funny:
Παντως εγω θα προτιμουσα να ειχα εστω το μισο διαμερισμα σου ,εστω και το μισο αλλο ενα απο τα 3-4 που εχεις και να ζω τσιμα τσιμα,παρα να ειμαι μεταναστης στην μαυρη ξενιτια  :2funny: Σπαστικα γιατι κατευθειαν πηγαν να κριτικαρουν αρνητικα το ενα διαμερισμα που εδειξες προσπαθωντας να βρουν αρνητικα και λεπτομεριες,εγω αν ειχα και τα μισα απο τα διμερισματα στου,εστω και ενα φθηνο αμαξι και ειχα ενα μικρο χαρτζιλικι απο τα αλλα 2 θα ημουν πολυ  ποιο χαρουμενος απο εναν μεταναστη που γαμιεται στην δουλεια 14-16 ωρες ,εμενα μαρεσει το διμαερισμα σου, ειπες ειναι του 60-70 σωστα? Φυσικα σιγα μην αρεσε εδω σε αυτους  :2funny:,αφου δουλευουν σε μεσιτικα και εχουν better taste απο σενα ,και ας μενουν σε αποθηκες οπως λες  :2funny: Ζητω τα διαμερισματα του πορνομεταναστη  :rockon:
Mήτσε μην ξεχνάς τα πολλά υγρά.Θα πάθεις αφυδάτωση απο το πολύ γλυψιμο.Και κρέμα για την μέση σου μην πάθεις λουμπάγκο τέτοιος οσφυοκάμπτης που είσαι.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Ειδικά για δικηγορικό γραφείο που σέβεται τη φήμη του τίποτα λιγότερο από αυτό.


https://[URL unfurl="true"]www.e-shop.gr/images/PER/BIG/PER.910073.jpg[/img[/URL]]
Τα υπόλοιπα είναι για μουχλιασμένα υπόγεια.
[/quote]πολυ κονιορδικο
και θα εχεις θεματα με τα αρχεια του word
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
το δικηγορικο πισι θελει μεγαλη οθονη 24αρα plus κατα προτιμηση απο τη σειρα ultrasharp της dell και πληκτρολογιο οπωσδηποτε μηχανικο κατα προτιμηση της razer
και εναν δισκο SSD να ανοιγει το μηχανημα σε κατω απο 10 δευτερα
τα υπολοιπα δεν παιζουν ρολο

Τα ίδια είπαμε.Οι οθόνες πλέον είναι χώμα. 27 τουλάχιστον. Ανάλυση πάνω από 1920Χ1080 δεν χρειάζεται.
Δίσκο βάζει έναν m2 να τσακίζει. Δεν χρειάζεται χωρητικότητα.
Ενας 128gb samsung γαμεί και δέρνει . m2 με 40 ευρώ !!!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
τι να το κάνω ρε μαλάκα το αμάξι ? να πληρώνω γαμισιάτικα ΜΟΤ, road tax, insurance και παρκιν (300 λίρες θέλει το πάρκιν στην πολυκατοικία που μένω)... ?

καθημερινά βανάκι (8θέσιο) περνάει στην πόρτα μπροστά στις 8.15 και με αφήνει 8.35 στο γραφείο... με ξαναπέρνει το απόγευμα στις 5.10 και 5.30 είμαι στο σπίτι μου

δύο ΠΣΚ τον μήνα που κάνω εκδρομές νοικιάζω από Europcar με την οποία έχει σύμβαση ο πελάτης και έχω 50% έκπτωση...

Vauxhall (Opel) Mokka, automatic πληρώνω 80 λίρες το τριήμερο και μου το φέρνουν Παρασκευή στις 16.00 στο γραφείο και το παίρνουν πίσω Δευτέρα 09.00 από το γραφείο... unlimited mileage, full comprehensive insurance (zero deductable)... 160 λίρες τον μήνα και καθάρισα...

τα άλλα 2 ΠΣΚ αν πάω Λονδίνο τραίνο σε 17 λεπτά είμαι Paddigton (έχει κάθε 12 λεπτά από το Slough και όλη την νύχτα) ενώ με το αμάξι θέλεις μια ώρα το λιγώτερο... χώρια ότι μόνον μουρλός πρέπει να κυκλοφορεί με αμάξι στο Λονδίνο ή κάτοικος του κέντρου (που δεν έχει διόδια)

Windsor Uber με 9 λίρες δηλαδή 20 λίρες με επιστροφή, Cockham Uber 14 λίρες δηλαδή 30 με επιστροφή και ελεύθερος να πιώ όσα ξύδια θέλω χωρίς να δίνω σημασία στα μπλόκα για σουρωμένους που ΠΣΚ τα βράδια γίνεται χαμός...

Heathrow 18 λίρες από το σπίτι ότι ώρα θέλω ... (χώρια που μπαίνει και στα εταιρικά έξοδα)

και επιπλέον δεν ξέρω που θα είμαι τον επόμενο μήνα και αν θα συνεχίσω Αγγλία ή θα βρεθώ σε άλλη χώρα του πελάτη (πχ Ισπανία που είναι τα κεντρικά)... και τι να το κάνω το δεξιοτίμονο ρε παπάρα στην Ευρώπη ???

πχ το καλοκαίρι πήγα διακοπές 10 μέρες Ισπανία, με περίμενε το αμάξι στο αεροδρόμιο και το ξαναπαρέδωσα στο αεροδρόμιο του Alicante.. 10 μέρες 190 ευρώ με μικτή ασφάλεια χωρίς εκπιπτόμενο ποσό (ελέω Ο2)...

ψωνια σε Mall Uber με 5-6 λίρες και αν είναι πολλά σου τα φέρνουν και στο σπίτι το απόγευμα και τα ανεβάζουν και πάνω και δεν κουβαλάς... προχτές πήγα στο Waitrose Windsor και έκανα ζημιά 170 λίρες .. μεταξύ αυτών ήταν και 10 εξάδες εμφιαλωμένο νερό... τα άφησα εκεί και 7 το βράδυ ήρθε το ντελίβερι στο σπίτι και τα ανέβασε στον 3ο όροφο

τι να το κάνω το αυτοκίνητο ρε μαλάκα ?????????????????
Αυτές της μαλακίες της σκεφτηκες πολυ ωρα να της γραψεις? :2funny:σε 17 λεπτα στο κεντρο του Λονδινου μηπως πας με ελικόπτερο? :jerking:Μήπως θέλεις μια ώρα και βαλε :2funny:
 Το αμάξι μου όταν το πήρα το 2010 έκανε 35.000 ευρώ.Τοτε εγραφα στο σάϊτ και μπήκαν οι πρώτες φωτο του.Δεν παίρνω άλλο γιατί την κάνει τη δουλειά του.Με 25.000-30.000 παίρνω Cadilac Escslade αν θέλω.Δεν παίρνω γιατί της κλέβουν πάρα πολύ.
 Πριν πήγαινες με το λεωφορείο τώρα σου εβαλαν βανάκι :2funny:  :jerking: :2funny:.
 Καμία αποδείξει θα μας βάλεις εκτός από μούφα φορολογικές δηλώσεις και ποτά από μπαρ? :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Ειδικά για δικηγορικό γραφείο που σέβεται τη φήμη του τίποτα λιγότερο από αυτό.


https://[URL unfurl="true"]www.e-shop.gr/images/PER/BIG/PER.910073.jpg[/img[/URL]]
Τα υπόλοιπα είναι για μουχλιασμένα υπόγεια.
[/quote]

Απέδειξε ότι Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ mr malakas
τον αδικεί !!!!!!!!!

Τεράστιος μαλάκας !!!!!!!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
πραγματικα ξερεις καποιο αλλο status symbol πιο καθιερωμενο στον πλανητη μας απο το αμαξι? το πρωτο πραγμα που παιρνει καποιος που βγαζει λεφτα για να τα κανει επιδειξη ειναι μουρατο αμαξι, καπου ειχα ακουσει ο στοχ του παοκ οταν ειχε πρωτοερθει πριν 5 χρονια, ανατολικοευρωπαιος, ειχε 2 φερραρι. ΔΕΝ ΠΗΡΕ 2 ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ, ΑΜΑΞΙΑ ΠΗΡΕ. και εγω αν κερδισω κανενα λαχειο την αλλη μερα κανενα σπορ αεροδυναμικο αμαξι θα παρω για μοστρα (κανενα pontiac firebird φτιαγμενο σαν τον kitt να ικανοποιησω και το παιδικο μου ονειρο)
Η αποθεωση της ανωριμοτητας

Ο Στοχ δηλαδη τι ειναι, παραδειγμα προς μιμηση?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Απέδειξε ότι Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ mr malakas
τον αδικεί !!!!!!!!!

Τεράστιος μαλάκας !!!!!!!!!


Ρε άφραγκε μαλάκα, τράβα να μετρήσεις πόσα 5ευρα θα γλιτώσεις για επεξεργαστές,μητρικές και μνήμες ειδικά αν δεν πληρώσεις φπα και άσε τα σοβαρά μηχανήματα. Βλαξ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Τύποι αν δειτε τον δικο μου υπολογιστη και την οθονη μου θα γελασετε

Τι ειναι αυτα που λετε ρε τύποι

Εναν υπολογιστη να γραφει κειμενα θελω και να μπαινει στο ιντερνετ

Τι ψωνίστικα πραγματα ειναι αυτα
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.398
Like
23.057
Πόντοι
5.506
Τύποι αν δειτε τον δικο μου υπολογιστη και την οθονη μου θα γελασετε

Τι ειναι αυτα που λετε ρε τύποι

Εναν υπολογιστη να γραφει κειμενα θελω και να μπαινει στο ιντερνετ

Τι ψωνίστικα πραγματα ειναι αυτα


Μόνος σου είπες αυτό

3.000 για pc το δεχομαι ανετα.


Και σου έδωσα ΤΗ λύση.

Άσε τον άλλο το μπατίρη να ψάχνει πως θα γλιτώσει ένα 5ευρω.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Ρε τύπε, κι εγώ έχω 1 τριάρι & 1 δυάρι στη Νέα Ιωνία. Δε σημαίνει κάτι αυτό. :huh:

Όμως, έχω PC που γαμάει. :grin:
Ελλάδα Εγώ να δεις πόσα έχω  :2funny:παντος αυτοι οι φουκαράδες ούτε Ελλάδα έχουν τίποτα ούτε στο εξωτερικο πηραν και ποτέ δεν θα μπορέσουν να πάρουν  :2funny:
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Τύποι αν δειτε τον δικο μου υπολογιστη και την οθονη μου θα γελασετε

Τι ειναι αυτα που λετε ρε τύποι

Εναν υπολογιστη να γραφει κειμενα θελω και να μπαινει στο ιντερνετ

Τι ψωνίστικα πραγματα ειναι αυτα
τυπε εχεις εγκαταλειψει τη CRT εποχη η με οθονη μπαουλο εισαι ακομα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom