Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
πολλα αλλαξαν και φυσικα προς το χειροτερο.
αλλα αν συνεχισεις να προσπαθεις να με πεισεις οτι ησουν καλος οδοντιατρος,με καλο πελατολογιο και τη δουλεια σου σε τροχια εξελιξης αλλα τα παρατησες λογο της 100% προκαταβολη φορου και του φορου επιτηδευματος,καταντας πιο γραφικος κ απο τη Σαντορινη..

Καταρχήν δεν θέλω να πείσω κανέναν για τίποτε . Στα @@ μου.

Αντικειμενικά,  αν θες να έχεις επαφή με την πραγματικότητα, μπορώ να σου βρω αύριο και να ανεβάσω φωτοτραφίες, από τα ημερολόγια του οδοντιατρικού συλλόγου αττικής, τη σελίδα που δείχνει αριθμό οδοντιατρείων ανά περιοχή και να δεις τον αριθμό ιατρείων το 2009 και τον αντίστοιχο το 2018.
Το 2009 ήταν κάπου 6200 και το 2018 ήταν 3900 .
Έτσι θα αποκτήσεις εικόνα του πως πάνε τα οδοντιατρεία στην ελλάδα.

Όσοι έχουν επαφή με την πραγματικότητα, καταλαβαίνουν , ότι οι εν δυνάμει πελάτες, έχουν μειωθεί κατά 2-3 μύρια τα τελευταία χρόνια. Αυτό γιατί , αυτοί που είναι άνεργοι , με άνεργους γονείς ή ζουν με συντάξεις παπούδων .... ή δουλεύουν με 2,80 την ώρα ή 580 το μήνα ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΖΗΤΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.Καμία. Ποτέ. Ούτε εξαγωγή δεν πληρώνουν .

Προσωπικά, διαπίστωσα ότι σταματώντας τη δουλειά, θα μειωθούν τα εισοδήματά μου
ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΖΩ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΝΟΙΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ !!!!!!!!

Και ΚΑΘΟΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΓΑΜΑΤΑ.

Γιατί η δουλειά εδώ που τα λέμε, δεν είναι και τόσο ευχάριστη !!!!!!

Το άλλο καταπλήκτικό είναι ΟΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ , ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ .
Και έτσι παίρνω εκδίκηση .

Ας βάλει κάποιος κάτω απλά νούμερα.
Αν κάποιος π.χ. παίρνει 5,5 χιλιάρικα το μήνα νοίκια και μπορεί να βγάζει ως ελεύθερος επαγγελματίας δουλεύοντας άλλα 10 , συνολικά πάει στα 15,5 το μήνα, αλλά στο δημόσιο , δίνει 10 το μήνα, ταμεία, φόροι , προμήθειες τραπεζών , άδειες , σύλλογοι , εισφορές, αρχίδια ,  σκατά ...

Αν σταματήσει τη δουλειά και μείνει με τα 5,5 νοίκια , στο δημόσιο δίνει κανά 1500άρι το μήνα βαριά ....

Τους γάμησε δηλαδή !!!!!!!!!!
Και κάνει και ζωάρα !!!!!!!!
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.995
Κριτικές
1
Like
2.770
Πόντοι
606
Καταρχήν δεν θέλω να πείσω κανέναν για τίποτε . Στα @@ μου.

Αντικειμενικά,  αν θες να έχεις επαφή με την πραγματικότητα, μπορώ να σου βρω αύριο και να ανεβάσω φωτοτραφίες, από τα ημερολόγια του οδοντιατρικού συλλόγου αττικής, τη σελίδα που δείχνει αριθμό οδοντιατρείων ανά περιοχή και να δεις τον αριθμό ιατρείων το 2009 και τον αντίστοιχο το 2018.
Το 2009 ήταν κάπου 6200 και το 2018 ήταν 3900 .
Έτσι θα αποκτήσεις εικόνα του πως πάνε τα οδοντιατρεία στην ελλάδα.

Όσοι έχουν επαφή με την πραγματικότητα, καταλαβαίνουν , ότι οι εν δυνάμει πελάτες, έχουν μειωθεί κατά 2-3 μύρια τα τελευταία χρόνια. Αυτό γιατί , αυτοί που είναι άνεργοι , με άνεργους γονείς ή ζουν με συντάξεις παπούδων .... ή δουλεύουν με 2,80 την ώρα ή 580 το μήνα ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΖΗΤΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.Καμία. Ποτέ. Ούτε εξαγωγή δεν πληρώνουν .

Προσωπικά, διαπίστωσα ότι σταματώντας τη δουλειά, θα μειωθούν τα εισοδήματά μου
ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΖΩ ΑΝΕΤΑ ΜΕ ΝΟΙΚΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ !!!!!!!!

Και ΚΑΘΟΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΓΑΜΑΤΑ.

Γιατί η δουλειά εδώ που τα λέμε, δεν είναι και τόσο ευχάριστη !!!!!!

Το άλλο καταπλήκτικό είναι ΟΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ , ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ .
Και έτσι παίρνω εκδίκηση .

Ας βάλει κάποιος κάτω απλά νούμερα.
Αν κάποιος π.χ. παίρνει 5,5 χιλιάρικα το μήνα νοίκια και μπορεί να βγάζει ως ελεύθερος επαγγελματίας δουλεύοντας άλλα 10 , συνολικά πάει στα 15,5 το μήνα, αλλά στο δημόσιο , δίνει 10 το μήνα, ταμεία, φόροι , προμήθειες τραπεζών , άδειες , σύλλογοι , εισφορές, αρχίδια ,  σκατά ...

Αν σταματήσει τη δουλειά και μείνει με τα 5,5 νοίκια , στο δημόσιο δίνει κανά 1500άρι το μήνα βαριά ....

Τους γάμησε δηλαδή !!!!!!!!!!
Και κάνει και ζωάρα !!!!!!!!
τα παρατησες δηλαδη.
γιατι δε λες οτι χεστηκες επανω σου και τα παρατησες.
ειναι πιο τιμιο και αντρικο.
μας εχεις γεμισει σαχλαμαρες ρε χαζολακη..
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
τα παρατησες δηλαδη.
γιατι δε λες οτι χεστηκες επανω σου και τα παρατησες.
ειναι πιο τιμιο και αντρικο.
μας εχεις γεμισει σαχλαμαρες ρε χαζολακη..

Μαλάκα , σου είπα τη γνώμη σου, την έχω χεσμένη . Όπως και το ... φορέα της.
ΖΩ ΓΑΜΑΤΑ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΟΙΚΙΑ.
Και έχω χρόνο να τα χαλάω και να περνάω τέλεια !!!!!!!!!!

Δεν θέλω παραπάνω.
Πληρώνω τα ελάχιστα δυνατά στην ελλάδα.
Όταν πουλήσω και τα υπόλοιπα ακίνητα που μου απομένουν ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΠΟΤΕ.


Δεν ανέχομαι να πληρώνω σε μία χώρα, που πλήρωσε έξοδα διαμονής στο Παρίσι και έξοδα πλαστικών επεμβάσεων , σε ξένη , που δέχτηκε επίθεση με βιτριόλι , που δεν έχει αποδειχτεί γιατί και από ποιούς έγινε.
Και επιπλέον .... της χάρισε και διαμέρισμα !!!!!!!!!

ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ, ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ.
ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΩ.


Στην οικογένεια Αξαρλιάν , που ήταν χθες η επέτειος, δεν γνωρίζω να χάρισαν διαμέρισμα για αποζημίωση.
Ούτε στις οικογένεις νεκρών της μαρφίν.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.995
Κριτικές
1
Like
2.770
Πόντοι
606
Μαλάκα , σου είπα τη γνώμη σου, την έχω χεσμένη . Όπως και το ... φορέα της.
ΖΩ ΓΑΜΑΤΑ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΟΙΚΙΑ.
Και έχω χρόνο να τα χαλάω και να περνάω τέλεια !!!!!!!!!!

Δεν θέλω παραπάνω.
Πληρώνω τα ελάχιστα δυνατά στην ελλάδα.
Όταν πουλήσω και τα υπόλοιπα ακίνητα που μου απομένουν ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΠΟΤΕ.


Δεν ανέχομαι να πληρώνω σε μία χώρα, που πλήρωσε έξοδα διαμονής στο Παρίσι και έξοδα πλαστικών επεμβάσεων , σε ξένη , που δέχτηκε επίθεση με βιτριόλι , που δεν έχει αποδειχτεί γιατί και από ποιούς έγινε.
Και επιπλέον .... της χάρισε και διαμέρισμα !!!!!!!!!

ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ, ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ.
ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΩ.


Στην οικογένεια Αξαρλιάν , που ήταν χθες η επέτειος, δεν γνωρίζω να χάρισαν διαμέρισμα για αποζημίωση.
Ούτε στις οικογένεις νεκρών της μαρφίν.
καλα εχεις δικιο.
αλλα εδω γραφει κοσμος που προβληματιζεται αν θα δουλεψει εδω η στα γαμηδια.
που θα δουλεψει σε καθε περιπτωση.
εσυ ανοιξε ενα θρεντ "ειμαι τεμπελης και ζω με κοπους αλλων κυνηγωντας ελαφια"
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
εσυ ανοιξε ενα θρεντ "ειμαι τεμπελης και ζω με κοπους αλλων κυνηγωντας ελαφια"

Ποιούς κόπους άλλων ρε σούργελο ;
Με μισθώματα από δική μου περιουσία ζώ.
Τον τελευταία χρόνο . Μέχρι πέρσι , είχα πληρώσει , όσα δεν θα δώσεις εσύ σε όλη σου τη ζωή.

Προφανώς για το μαγαζί σου, θα δίνεις ΕΦΚΑ .... 190 ευρώ το μήνα .
Μαγαζί ... λέμε τώρα ....

ή μπορεί να είναι σε αγροτική ζώνη και να δίνεις 100 ευρώ το μήνα ....


αλλά μέχρι πρόσφατα όταν ήταν ΟΓΑ, έδινες 600 ευρώ το χρόνο ...

 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
340
Πόντοι
36
καλα εχεις δικιο.
αλλα εδω γραφει κοσμος που προβληματιζεται αν θα δουλεψει εδω η στα γαμηδια.
που θα δουλεψει σε καθε περιπτωση.
εσυ ανοιξε ενα θρεντ "ειμαι τεμπελης και ζω με κοπους αλλων κυνηγωντας ελαφια"

Γιατι τεμπελης ρε τυπε;
Γεννηθεις το 71 λεει ειναι
Βαλε 5 χρονια σπουδες
2 χρονια στρατο
και καμια 15-20 χρονια δουλεια στο οδοντιατρειο
μαζευονται 22-27 χρονια δουλειας το λιγοτερο
Και εχει ακομα 20 χρονια μπροστα του που μπορει να δουλεψει καποια απο αυτα
Συν τις αλλες μπζινες που εκανε με οικοδομες κλπ που θα μπορουσαν να μετρησουν και αυτες ως ενσημα
Γιατι τον λες τεμπελη;
Σε μια χωρα που υπαρχουν πολλοι 30ρηδες χωρις πτυχιο και 9 μηνες στρατο με μηδεν ενσημα που ζουν με επιδοματα;
Η συνταξιουχες του ΟΤΕ απο τα 38 τους εδω και 30 χρονια, δηλαδη με ενσημα λιγοτερα απ τα μισα του Λακη;
 

Επισκέπτης
Κυριακη βραδι επεστρεψα Βερολινο απο το χωριο που εμενα και δουλευα. Χτες Δευτερα ειχα βγει με κατι φιλους και τη μικρη που εχω στο Βερολινο. Κατι οι μαλακιες που μου ελεγαν οι φιλοι, κατι τα παραπονα της κοπελας οτι πηγα να δουλεψω τοσο μακρυα δεν εβρισκα και "χορτο¨στο χωριο, τρωω φλασια περνω τηλεφωνο το αφεντικο στο εστιατοριο και το λεω σταματαω. Σημερα πηρα 3 τηλεφωνα κι αυριο θα δουλευω σε αλλο εστιατοριο. Με καπως λιγοτερα λεφτα αλλα το θεμα ειναι οτι εδω δουλειες βρισκεις. Στην Ελλαδα υπαρχει αυτη η επιλογη ? Οχι. Η Ελλαδα των τελευταιων 10 χρονων ειναι καλη για δημοσιους υπαλληλους, συνταξιουχους και οσους τα εχουν βρει ετοιμα απο τον μπαμπα τους.
Στην Αθηνα μπαινω στο αμαξι και σε λιγα λεπτα ειμαι Κορυδαλλο και παιρνω ματι πηδηματα στο Ορος Αιγαλεω. Γερμανια ποιος να γαμησει υπαιθρια στο κρυο, ασε που μαλλον θα ειναι και παρανομο.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.995
Κριτικές
1
Like
2.770
Πόντοι
606
Στην Αθηνα μπαινω στο αμαξι και σε λιγα λεπτα ειμαι Κορυδαλλο και παιρνω ματι πηδηματα στο Ορος Αιγαλεω. Γερμανια ποιος να γαμησει υπαιθρια στο κρυο, ασε που μαλλον θα ειναι και παρανομο.
πες τα ρε ντοπα
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Στην Αθηνα μπαινω στο αμαξι και σε λιγα λεπτα ειμαι Κορυδαλλο και παιρνω ματι πηδηματα στο Ορος Αιγαλεω. Γερμανια ποιος να γαμησει υπαιθρια στο κρυο, ασε που μαλλον θα ειναι και παρανομο.
και στην  ελλαδα θα σε φωναξουν για παρτουζα,στη γερμανια αφιλοξενα τα μερη παγωμενες οι καρδιες
 

Επισκέπτης
Λακη γιατι δεν φτιαχνεις κατι σαν κεντρο υγειας, φυσικοθεραπειες, μαγνητικες, εναλλακτικη ιατρικη, με υπαλληλους;
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.995
Κριτικές
1
Like
2.770
Πόντοι
606
Γιατι τεμπελης ρε τυπε;
Γεννηθεις το 71 λεει ειναι
Βαλε 5 χρονια σπουδες
2 χρονια στρατο
και καμια 15-20 χρονια δουλεια στο οδοντιατρειο
μαζευονται 22-27 χρονια δουλειας το λιγοτερο
Και εχει ακομα 20 χρονια μπροστα του που μπορει να δουλεψει καποια απο αυτα
Συν τις αλλες μπζινες που εκανε με οικοδομες κλπ που θα μπορουσαν να μετρησουν και αυτες ως ενσημα
Γιατι τον λες τεμπελη;
Σε μια χωρα που υπαρχουν πολλοι 30ρηδες χωρις πτυχιο και 9 μηνες στρατο με μηδεν ενσημα που ζουν με επιδοματα;
Η συνταξιουχες του ΟΤΕ απο τα 38 τους εδω και 30 χρονια, δηλαδη με ενσημα λιγοτερα απ τα μισα του Λακη;
και σε 15 20 χρόνια κατάφερε να ζει από ενοίκια και να κυνηγάει ελάφια? Εμένα βρήκες? 5000000 έχει μόνο η Αθήνα..
 

Επισκέπτης
ειναι εθισμος το ματι. Σαν τον τζογο, δεν κοβεται. Και γιατι να το κοψεις αλλωστε; Ειναι μια φυσιολατρικη απολαυση που μονο στην Ελλαδαρα μας απολαμβανει κανεις. Παιδια ζουμε σε εναν παραδεισο, καταλαβετε το. Τα λεφτα δε φερνουν την ευτυχια.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.995
Κριτικές
1
Like
2.770
Πόντοι
606
Ποιούς κόπους άλλων ρε σούργελο ;
Με μισθώματα από δική μου περιουσία ζώ.
Τον τελευταία χρόνο . Μέχρι πέρσι , είχα πληρώσει , όσα δεν θα δώσεις εσύ σε όλη σου τη ζωή.

Προφανώς για το μαγαζί σου, θα δίνεις ΕΦΚΑ .... 190 ευρώ το μήνα .
Μαγαζί ... λέμε τώρα ....

ή μπορεί να είναι σε αγροτική ζώνη και να δίνεις 100 ευρώ το μήνα ....


αλλά μέχρι πρόσφατα όταν ήταν ΟΓΑ, έδινες 600 ευρώ το χρόνο ...
τώρα το μαγαζί που πληρώνει χαμηλό εφκα σου φαίνεται γελοίο? Αφού ο εφκα πάει με το εισόδημα. Άρα θα πρέπει να δηλώνεις πολλά και να πληρώνεις φόρους. Άρα πάλι μαλακια κατά την άποψή σου. Πριν μας έλεγες ότι δεν είχες δουλειά ενώ πριν ένα χρόνο μας έλεγες ότι σε φωνάζουν όλοι οι οδοντίατροι να κάνεις εξειδικευμένες δουλειές γιατί είσαι μπροστά. Τα ζεις παίξει πάλι και μας έχεις φλομώσει σαχλαμάρα ρε φουκαρα..
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.323
Like
1.949
Πόντοι
216
<< Σημερα πηρα 3 τηλεφωνα κι αυριο θα δουλευω σε αλλο εστιατοριο. Με καπως λιγοτερα λεφτα αλλα το θεμα ειναι οτι εδω δουλειες βρισκεις. Στην Ελλαδα υπαρχει αυτη η επιλογη ? >>

Στην εστίαση ισχύει.Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρεις εάν θα πληρωθείς ή θα πληρωθείς τα συμπεφωνημένα (είτε στην αρχή είτε μετά από πάροδο μηνών)
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Στην Αθηνα μπαινω στο αμαξι και σε λιγα λεπτα ειμαι Κορυδαλλο και παιρνω ματι πηδηματα στο Ορος Αιγαλεω. Γερμανια ποιος να γαμησει υπαιθρια στο κρυο, ασε που μαλλον θα ειναι και παρανομο.
γαμουσα τζανκι στην γερμανια, πλακωσε περιπολικο, μας φεξαν με ισχυρο φακό, μετα πηγαν μπροστα στο αμαξι. Ελεγξαν την πινακιδα. Επιβεβαιωσαν . Φυγαν
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Στην Αθηνα μπαινω στο αμαξι και σε λιγα λεπτα ειμαι Κορυδαλλο και παιρνω ματι πηδηματα στο Ορος Αιγαλεω. Γερμανια ποιος να γαμησει υπαιθρια στο κρυο, ασε που μαλλον θα ειναι και παρανομο.
Αντί να τον παίζεις όλη την ώρα έχεις δοκιμάσει να γαμήσεις;Ή να γαμηθείς αν θες;
Μπορεί να συνέλθεις .
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Πριν μας έλεγες ότι δεν είχες δουλειά ενώ πριν ένα χρόνο μας έλεγες ότι σε φωνάζουν όλοι οι οδοντίατροι να κάνεις εξειδικευμένες δουλειές γιατί είσαι μπροστά.

Πουθενά δεν είπα ότι ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.
Είπα ότι τα οδοντιατρεία ΓΕΝΙΚΩΣ έχουν πέσει.
Για μένα είπα, ότι μπορώ να ζω και χωρίς να δουλεύω και αυτό κάνω τώρα .
Όποιος διαβάζει ψύχραιμα τι έγραψα και ξέρει ελληνικά, αυτό καταλαβαίνει .
Εσύ επειδή με έχεις άχτι , δεν διαβάζεις ψύχραιμα και προσπαθείς συνεχώς να με μειώσεις ( λες και μπορείς ... τεσπα ...  ).
Αλλά πιθανότατα δεν ξέρεις και ελληνικά.


 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
σε λιγο καιρο συμπληρωνω 180 μερες εξωτερικο, εχει εμπειρια κανενας με εφορεια για να αλλαξω φορολογικη κατοικια. Πρπει να παρω πιστοποιητικο απο πρεσβεια; Μπρεπει να κατεβω κατω; εχει κανεις εμπειρια



εγω το εκανα.... χρησιμοποίησα δικηγόρο γιαυτό ... θέλει λίγο τρέξιμο... δες τα πμ σου
 

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
ευκολα για την θεση του μπαρ. για υποδοχη δεν εχω ξανα δουλεψει αλλα λγκ κ εκει θα τα καταφερω οτι θες εδω ειμαι
τον οκτωβρη  θα  υπογραψω  τα συμβολαια .... και θα στειλω πμ να τα πουμε ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom