Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Περιεγραψες πολυ ομορφα την εννοια ποιοτητα ζωης. :)

Εικόνες από διακοπές δύο εβδομάδων περιέγραψε! Και γω όταν εξιστορω πως πέρασα στο Δυρράχιο, ξεσηκώνεται η παρέα μου, όμως μετά έρχεται η εφορία που τους ζητάει 100% προκαταβολή του φόρου του 2020 και γίνεται εφιάλτης η ποιότητα ζωής
 

Επισκέπτης
Εικόνες από διακοπές δύο εβδομάδων περιέγραψε! Και γω όταν εξιστορω πως πέρασα στο Δυρράχιο, ξεσηκώνεται η παρέα μου, όμως μετά έρχεται η εφορία που τους ζητάει 100% προκαταβολή του φόρου του 2020 και γίνεται εφιάλτης η ποιότητα ζωής
Εφιαλτης.... Ενταξει. Δεν εχουν λιγα σε καταθεσεις οι νησιωτες.
 

Επισκέπτης
Κυριακη βραδι επεστρεψα Βερολινο απο το χωριο που εμενα και δουλευα. Χτες Δευτερα ειχα βγει με κατι φιλους και τη μικρη που εχω στο Βερολινο. Κατι οι μαλακιες που μου ελεγαν οι φιλοι, κατι τα παραπονα της κοπελας οτι πηγα να δουλεψω τοσο μακρυα δεν εβρισκα και "χορτο¨στο χωριο, τρωω φλασια περνω τηλεφωνο το αφεντικο στο εστιατοριο και το λεω σταματαω. Σημερα πηρα 3 τηλεφωνα κι αυριο θα δουλευω σε αλλο εστιατοριο. Με καπως λιγοτερα λεφτα αλλα το θεμα ειναι οτι εδω δουλειες βρισκεις. Στην Ελλαδα υπαρχει αυτη η επιλογη ? Οχι. Η Ελλαδα των τελευταιων 10 χρονων ειναι καλη για δημοσιους υπαλληλους, συνταξιουχους και οσους τα εχουν βρει ετοιμα απο τον μπαμπα τους.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Κυριακη βραδι επεστρεψα Βερολινο απο το χωριο που εμενα και δουλευα. Χτες Δευτερα ειχα βγει με κατι φιλους και τη μικρη που εχω στο Βερολινο. Κατι οι μαλακιες που μου ελεγαν οι φιλοι, κατι τα παραπονα της κοπελας οτι πηγα να δουλεψω τοσο μακρυα δεν εβρισκα και "χορτο¨στο χωριο, τρωω φλασια περνω τηλεφωνο το αφεντικο στο εστιατοριο και το λεω σταματαω. Σημερα πηρα 3 τηλεφωνα κι αυριο θα δουλευω σε αλλο εστιατοριο. Με καπως λιγοτερα λεφτα αλλα το θεμα ειναι οτι εδω δουλειες βρισκεις. Στην Ελλαδα υπαρχει αυτη η επιλογη ? Οχι. Η Ελλαδα των τελευταιων 10 χρονων ειναι καλη για δημοσιους υπαλληλους, συνταξιουχους και οσους τα εχουν βρει ετοιμα απο τον μπαμπα τους.

Εισαι αρχηγος μαν  :headbaning1:

Τελικα καλυτερα Βερολινο ε;

Στο χωριο εκανες παρεες;

 

Επισκέπτης
Εισαι αρχηγος μαν  :headbaning1:

Τελικα καλυτερα Βερολινο ε;

Στο χωριο εκανες παρεες;

Αν εμενα στο χωριο, βασικα πολη 20000 κατοικων, θα εχανα το δωματιο στο Βερολινο. Και στο Βερολινο το βασικο ειναι να εχεις καπου να μενεις. Δουλειες βρισκονται, σπιτια με τιποτα πλεον.
Παρεες οχι. Η ζωη εκει ηταν σπιτι, δουλεια απο νωρις και μετα σπιτι ή αραγμα στο εστιατοριο με μπυρες και να ακουω τις ιδιες και τις ιδιες ιστοριες. :S :S  Στον 1μιση μηνα βγηκα 3 φορες με αυτους που αραζαμε στο μαγαζι δλδ το αφεντικο και το προσωπικο και δυο φορες μονος μου. Εκει ειναι για κανα πιο νεο να βαλει το κεφαλι κατω να σκιστει στη δουλεια και σε 3 με 4 χρονια να εχει κανει λεφτα και η να κανει κατι δικο του στη Γερμανια ή να γυρισει Ελλαδα, γιατι και καλα πληρωνουν και δεν θα εχει που να τα χαλασει.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Επειδη περυσι το καλοκαιρι εκανα διακοπες 2 εβδομαδες Νομο Ηρακλειου, Κρητη, παραθαλασια, και γυρισα ολα τα παραθαλασια μερη του Νομου, μπορω να πω οτι ειναι παραδεισος.

Καταλαβα γιατι εχει τοσο καλη φημη η Κρητη.

Η κρήτη και η πελοπόνησος , αποτελούν τρανές απόδείξεις ΤΟΥ ΠΟΣΟ ΧΑΖΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΝΗΣΙΑ ΟΠΩΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ , ΜΥΚΟΝΟΣ , ΠΑΡΟΣ κτλ.

Τα 3 "νησιά" , με άθλιο σέρβις , πάτο επίπεδο σε όλα , άθλιες υποδομες και απίστευτα υπερτιμολογημένα όλα.
Το φαγητό δε, είναι είτε για ανορεξικές ηλίθιες είτε για τελείως κομπλεξικούς , που μένουν νηστικοί και πουλάνε χαϊλίκι .
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Αν εμενα στο χωριο, βασικα πολη 20000 κατοικων, θα εχανα το δωματιο στο Βερολινο. Και στο Βερολινο το βασικο ειναι να εχεις καπου να μενεις. Δουλειες βρισκονται, σπιτια με τιποτα πλεον.
Παρεες οχι. Η ζωη εκει ηταν σπιτι, δουλεια απο νωρις και μετα σπιτι ή αραγμα στο εστιατοριο με μπυρες και να ακουω τις ιδιες και τις ιδιες ιστοριες. :S :S  Στον 1μιση μηνα βγηκα 3 φορες με αυτους που αραζαμε στο μαγαζι δλδ το αφεντικο και το προσωπικο και δυο φορες μονος μου. Εκει ειναι για κανα πιο νεο να βαλει το κεφαλι κατω να σκιστει στη δουλεια και σε 3 με 4 χρονια να εχει κανει λεφτα και η να κανει κατι δικο του στη Γερμανια ή να γυρισει Ελλαδα, γιατι και καλα πληρωνουν και δεν θα εχει που να τα χαλασει.

Εβγαλες λεφτα αυτα τα χρονια Γερμανια αν επιτρεπεται; Εβαλες στη μπαντα τιποτα για δικη σου δουλεια Ελλαδα αν κατσει;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
για δικη σου δουλεια Ελλαδα αν κατσει;

Πλάκα κάνεις ;
Να ξεκινήσει κάποιος δική του δουλειά στην ελλάδα σήμερα ;;;;;
Και να ρίξει λεφτά σε ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ;;;;;;;;;;

Ρε ουστ.


Αραλίκι και τρώμε έτοιμα  να πληρώνουμε όσο γίνεται λιγότερα.
ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ ;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ.

ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ ;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
ΦΟΡΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ;;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
Εισφορά για τους κοπρίτες που παίρνουν επιδόματα ΟΑΕΔ ;;;;;; ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Πλάκα κάνεις ;
Να ξεκινήσει κάποιος δική του δουλειά στην ελλάδα σήμερα ;;;;;
Και να ρίξει λεφτά σε ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ;;;;;;;;;;

Ρε ουστ.


Αραλίκι και τρώμε έτοιμα  να πληρώνουμε όσο γίνεται λιγότερα.
ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ ;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ.

ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ ;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
ΦΟΡΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ;;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
Εισφορά για τους κοπρίτες που παίρνουν επιδόματα ΟΑΕΔ ;;;;;; ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ

Μπορει να παρει ενα χωραφακι με δεντρα και να την αραξει χωριο.
Λιγες εισφορες ΟΓΑ για να χει και συνταξη, και θα τη βγαζει αρχοντας

Εννοειται με μαγαζια και τετοια δε μπλεκεις σημερα με τιποτα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Εννοειται με μαγαζια και τετοια δε μπλεκεις σημερα με τιποτα
Όχι σήμερα. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Εκτός κι αν κάποια στιγμή γίνουν οι σωστές κινήσεις που είχαν γίνει στην Ινδονησία,
που θα αποκλείουν να βουλιάξει πάλι η χώρα.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.995
Κριτικές
1
Like
2.770
Πόντοι
606
Πλάκα κάνεις ;
Να ξεκινήσει κάποιος δική του δουλειά στην ελλάδα σήμερα ;;;;;
Και να ρίξει λεφτά σε ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ;;;;;;;;;;

Ρε ουστ.


Αραλίκι και τρώμε έτοιμα  να πληρώνουμε όσο γίνεται λιγότερα.
ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΦΟΡΟΥ ;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ.

ΦΟΡΟ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΑ ;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
ΦΟΡΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ;;;;;;; ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
Εισφορά για τους κοπρίτες που παίρνουν επιδόματα ΟΑΕΔ ;;;;;; ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ
ρε λακη εσυ μας ελεγες οτι σκιζεσαι στη δουλεια και οτι εισαι τετοια γιατρουδαρα που κοιτας το δοντι και πεφτει.
το γυρισες στο ξυσιμο και τη κοπρια και τρως απο τα ετοιμα?

 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Όχι σήμερα. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Εκτός κι αν κάποια στιγμή γίνουν οι σωστές κινήσεις που είχαν γίνει στην Ινδονησία,
που θα αποκλείουν να βουλιάξει πάλι η χώρα.

Υπερ και κατα δικε μου.

Με προυποθεσεις η Ελλαδα ειναι πολυ καλος τοπος για νε μενεις.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
ρε λακη εσυ μας ελεγες οτι σκιζεσαι στη δουλεια και οτι εισαι τετοια γιατρουδαρα που κοιτας το δοντι και πεφτει.
το γυρισες στο ξυσιμο και τη κοπρια και τρως απο τα ετοιμα?

Ναι αγορίνα, τρώω νοίκια. Και πληρώνω ΜΟΝΟ ΕΝΦΙΑ και ΦΟΡΟ ΕΝΟΙΚΙΩΝ.
Τίποτε άλλο !!!!!!!!!

Ένα τεράστιο σπίτι που είχα φτιάξει, ευτυχώς ήταν κοντά στη θάλασσα και καλοπουλήθηκε σε ξένους.
Το ίδιο και κάποια  διαμερίσματα.
Στόχος μου σε λίγα χρόνια να τα πουλήσω όλα στην ελλάδα, να έχω λεφτά στο εξωτερικό
και όταν ενηλικιωθεί το μικρότερο παιδί μου σε 8 χρόνια, να πάψω να είμαι και έλληνας υπήκοος
και να χαιρετήσω τη λαϊκή ισλαμική δημοκρατία του ελλαδιστάν.

Εγώ θα σκοτώνω ελάφια στις χώρες του βίσεγκραντ κι εσάς εδώ θα σας καρφώνουν οι "μετανάστες" από πίσω.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Υπερ και κατα δικε μου.

Με προυποθεσεις η Ελλαδα ειναι πολυ καλος τοπος για νε μενεις.

Για να τρως λεφτά , καλή είναι . Καλύτερα όμως να τα έχεις αλλού, σε χώρα χωρίς κουμμούνια και κρατιστές δεξιούς, που είναι πιο κρατιστές από τον Ενβέρ Χότζα.

Έχει όμως και καλύτερα μέρη .

Η κατάργηση του φόρου επιτηδευματία που έταζε ο κούλης, ΜΑΣ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΕΞ , ΕΓΙΝΕ ... ΜΕΙΩΣΗ ΚΤΑ 50% ....
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.995
Κριτικές
1
Like
2.770
Πόντοι
606
Ναι αγορίνα, τρώω νοίκια. Και πληρώνω ΜΟΝΟ ΕΝΦΙΑ και ΦΟΡΟ ΕΝΟΙΚΙΩΝ.
Τίποτε άλλο !!!!!!!!!

Ένα τεράστιο σπίτι που είχα φτιάξει, ευτυχώς ήταν κοντά στη θάλασσα και καλοπουλήθηκε σε ξένους.
Το ίδιο και κάποια  διαμερίσματα.
Στόχος μου σε λίγα χρόνια να τα πουλήσω όλα στην ελλάδα, να έχω λεφτά στο εξωτερικό
και όταν ενηλικιωθεί το μικρότερο παιδί μου σε 8 χρόνια, να πάψω να είμαι και έλληνας υπήκοος
και να χαιρετήσω τη λαϊκή ισλαμική δημοκρατία του ελλαδιστάν.

Εγώ θα σκοτώνω ελάφια στις χώρες του βίσεγκραντ κι εσάς εδώ θα σας καρφώνουν οι "μετανάστες" από πίσω.
αν εχεις βρει τετοιες δυνατοτητες και πουλας και νοικιαζεις για να ζεις,με γεια σου και καλοφαγωτα.
εγω στα 42 παντως με μαγαζι απο το 1999 στο ιδιο σημειο,ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.
αγορινα  ;)
 

machinehead 7

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.027
Κριτικές
41
Like
535
Πόντοι
2.137
Ναι αγορίνα, τρώω νοίκια. Και πληρώνω ΜΟΝΟ ΕΝΦΙΑ και ΦΟΡΟ ΕΝΟΙΚΙΩΝ.
Τίποτε άλλο !!!!!!!!!

Ένα τεράστιο σπίτι που είχα φτιάξει, ευτυχώς ήταν κοντά στη θάλασσα και καλοπουλήθηκε σε ξένους.
Το ίδιο και κάποια  διαμερίσματα.
Στόχος μου σε λίγα χρόνια να τα πουλήσω όλα στην ελλάδα, να έχω λεφτά στο εξωτερικό
και όταν ενηλικιωθεί το μικρότερο παιδί μου σε 8 χρόνια, να πάψω να είμαι και έλληνας υπήκοος
και να χαιρετήσω τη λαϊκή ισλαμική δημοκρατία του ελλαδιστάν.

Εγώ θα σκοτώνω ελάφια στις χώρες του βίσεγκραντ κι εσάς εδώ θα σας καρφώνουν οι "μετανάστες" από πίσω.


Σε ποια χωρα μενεις αν επιτρεπεται?

Γτ μεταναστες υπαρχουν παντου.

Κ εμεις μεταναστες θεωρουμαστε.

Immigrants οπως λενε κ στις δημοσιες υπηρεσιες που παω.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
αν εχεις βρει τετοιες δυνατοτητες και πουλας και νοικιαζεις για να ζεις,με γεια σου και καλοφαγωτα.
εγω στα 42 παντως με μαγαζι απο το 1999 στο ιδιο σημειο,ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.
αγορινα  ;)

Δηλαδή δεν διαπίστωσες καμία αλλαγή μετά το 2010 ; Όλα είναι όπως πριν ;;;;
Δεν βρίσκεις κάτι στραβό ;;;;;;;
Κάτι που να σε χαλάει ;;;;;
Κάτι που να σε θυμώνει ;;;;;;;;;;

Ο πατέρας μου πέθανε , χωρίς να πάρει σύνταξη. Εν ενεργεία. Πλήρωσε ΤΕΒΕ μέχρι για τη μέρα που τον θάψανε.
Τα τελευταία δύο χρόνια, δεν είχε κέρδη η προσωπική του επιχείρηση .
ΕΙΧΕ ΠΡΟΣ ΑΝΑΛΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΑ , πάνω από 200Κ.
Του ήρθαν φόροι , μέχρι και 2 χρόνια ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ !!!!!!!!
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΦΟΡΙΑ 15Κ.

Από που στο διάολο και πως στο διάολο βγαίνουν αυτά ;;;;;;;;
Γιατί όταν ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ και έχει ατομική επιχείρησ που ΚΛΕΙΝΕΙ και δεν υπάρχει συνέχεια,
πρέπει το προσωπικό να παίρνει 10Κ αποζημίωση ;;;;;;;;;;;
ΑΦΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ... ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΠΕΛΥΣΕ ...
και η επιχείρηση κλείνει ..................


Αλλά εσύ με το μαγαζί σου , είσαι εντάξει . Δεν βρίσκεις κάτι στραβό . Όλα καλά .........


Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ .... ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ .... Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ....
ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΚΑΤΟΧΟ .... ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ , ΙΔΙΩΤΗ ΠΛΕΟΝ ....


Και για την .... πώληση .... ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΦΠΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ .....

για να τα πετάξεις μετά !!!!!!!!!

ο ίδιος , αν ζεις ή η κοινωνία κληρονόμων (αν τα τίναξες)



ΡΕ ΆΪ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ .........
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.995
Κριτικές
1
Like
2.770
Πόντοι
606
Δηλαδή δεν διαπίστωσες καμία αλλαγή μετά το 2010 ; Όλα είναι όπως πριν ;;;;
Δεν βρίσκεις κάτι στραβό ;;;;;;;
Κάτι που να σε χαλάει ;;;;;
Κάτι που να σε θυμώνει ;;;;;;;;;;

Ο πατέρας μου πέθανε , χωρίς να πάρει σύνταξη. Εν ενεργεία. Πλήρωσε ΤΕΒΕ μέχρι για τη μέρα που τον θάψανε.
Τα τελευταία δύο χρόνια, δεν είχε κέρδη η προσωπική του επιχείρηση .
ΕΙΧΕ ΠΡΟΣ ΑΝΑΛΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΑ , πάνω από 200Κ.
Του ήρθαν φόροι , μέχρι και 2 χρόνια ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ !!!!!!!!
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΦΟΡΙΑ 15Κ.

Από που στο διάολο και πως στο διάολο βγαίνουν αυτά ;;;;;;;;
Γιατί όταν ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ και έχει ατομική επιχείρησ που ΚΛΕΙΝΕΙ και δεν υπάρχει συνέχεια,
πρέπει το προσωπικό να παίρνει 10Κ αποζημίωση ;;;;;;;;;;;
ΑΦΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ... ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΠΕΛΥΣΕ ...
και η επιχείρηση κλείνει ..................


Αλλά εσύ με το μαγαζί σου , είσαι εντάξει . Δεν βρίσκεις κάτι στραβό . Όλα καλά .........


Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ .... ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ .... Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ....
ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΚΑΤΟΧΟ .... ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ , ΙΔΙΩΤΗ ΠΛΕΟΝ ....


Και για την .... πώληση .... ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΦΠΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ .....

για να τα πετάξεις μετά !!!!!!!!!

ο ίδιος , αν ζεις ή η κοινωνία κληρονόμων (αν τα τίναξες)



ΡΕ ΆΪ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ .........
πολλα αλλαξαν και φυσικα προς το χειροτερο.
αλλα αν συνεχισεις να προσπαθεις να με πεισεις οτι ησουν καλος οδοντιατρος,με καλο πελατολογιο και τη δουλεια σου σε τροχια εξελιξης αλλα τα παρατησες λογο της 100% προκαταβολη φορου και του φορου επιτηδευματος,καταντας πιο γραφικος κ απο τη Σαντορινη..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom