Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 174 άτομα (0 μέλη και 174 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Καλα ειναι για ζευγαρια, ιδιο κοστος σπιτιου δια δυο
Εργενης και ανειδικευτος, απλα φυτοζωει, οπως και παντου αλλωστε πλεον
Οταν λέω τρύπα εννοώ τρύπα,το κρεβάτι κολλητά στον τοίχο και για να πας πρέπει να κάνεις πλαγια βήματα,για 330£ τον μήνα.Που να έχεις και άλλο ατομο μαζι;Ουτε κουζίνα,τίποτα,ένα δωμάτιο.

ΚΑι όμως και ανειδίκευτος μπορείς να βρεις δουλειά,ανεξάρτητα πόσων ετών είσαι,αρκεί να θες να δουλεψεις.Οχι όπως εδώ που αν πατήσεις τα 40 δεν θέλουν ούτε να σε βλέπουν.ΚΑι θα σου δίνουν πάντα όλα αυτά που δικαιούσαι,άδειες πληρωμένες,οχτάωρα,υπερωρίες κλπ.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Κι ομως σε κρατικο ηταν
Φυσικα με 5000 Ελλαδα κανεις ζωη Ωναση, δεν τιθεται λογος, αλλα που...
Αποκλείεται,δεν χαρίζουν λεφτά εκεί επειδή είναι όμορφος.Είναι συγκεκριμμένοι οι μισθοί που παίρνουν ,μην σας παραμυθιάζουν.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Οταν λέω τρύπα εννοώ τρύπα,το κρεβάτι κολλητά στον τοίχο και για να πας πρέπει να κάνεις πλαγια βήματα,για 330£ τον μήνα.Που να έχεις και άλλο ατομο μαζι;Ουτε κουζίνα,τίποτα,ένα δωμάτιο.

ΚΑι όμως και ανειδίκευτος μπορείς να βρεις δουλειά,ανεξάρτητα πόσων ετών είσαι,αρκεί να θες να δουλεψεις.Οχι όπως εδώ που αν πατήσεις τα 40 δεν θέλουν ούτε να σε βλέπουν.ΚΑι θα σου δίνουν πάντα όλα αυτά που δικαιούσαι,άδειες πληρωμένες,οχτάωρα,υπερωρίες κλπ.

Με μπερδευεις τυπε, τελικα βρισκεις θετικα στη ζωη στην Αγγλια η οχι;
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Αποκλείεται,δεν χαρίζουν λεφτά εκεί επειδή είναι όμορφος.Είναι συγκεκριμμένοι οι μισθοί που παίρνουν ,μην σας παραμυθιάζουν.

Μιλαμε για γιατρο ειδικευμενο με χρονια εμπειριας
Ποσα δηλαδη θα πρεπε να παρει;
 

Επισκέπτης
Το καλυτερο ειναι να σε ταιζουν οι γονεις απο τη συνταξη και εσυ να καθεσαι ολη μερα στην παραλια.

Πειστε με οτι εξω θα περναγα καλυτερα απο οτι περναω αυτη τη στιγμη. Ξυπνημα στις 11, χεσιμο, παραλια, ιντερνετ.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Με μπερδευεις τυπε, τελικα βρισκεις θετικα στη ζωη στην Αγγλια η οχι;
Πολλά θετικά αλλά δεν είναι και ο παράδεισος,δεν υπάρχει παράδεισος πουθενά.
Εγώ πάντως είμαι Αγγλία κάμποσους μήνες και θα το τραβήξω όσο μπορώ.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506
δεν ειμαστε βλακες. Θα δηλωσουμε ψυχασθενεια. Πες μου εσυ υπευθυνα οτι δεν ειμαι ψυχασθενης.
συνδρομο τουρετ  ;)


......βριζεις καταμουτρα κ χυδαια τον υπαλληλο του Arbeitsamt και τσεπωνεις τα παχυλα επιδοματα!



-Πολύ χαρακτηριστικό και αξιοπερίεργο του συνδρόμου είναι ότι σε ένα μικρό ποσοστό των ασθενών εμφανίζονται ανεξέλεγκτα ξεσπάσματα αισχρολογίας.

 

Επισκέπτης
μου εχει δωσει οδηγιες ο παραλιμνιος. Ξερω τι να πω.

Τυπε εχω ψυχολογο γερμανιδα που σου δινει οτι χαρτι θελεις τζαμπα. Οχι ευκολα αλλα με λιγη πιεση γινεται η δουλεια. Τη γαμαει ενας φιλος μου. Αλλα θα χρειαστει να πληρωσεις το ατομο που θα μεταφραζει και θα σε συνοδευει στις υπηρεσιες.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Το καλυτερο ειναι να σε ταιζουν οι γονεις απο τη συνταξη και εσυ να καθεσαι ολη μερα στην παραλια.

Πειστε με οτι εξω θα περναγα καλυτερα απο οτι περναω αυτη τη στιγμη. Ξυπνημα στις 11, χεσιμο, παραλια, ιντερνετ.

Ναι αγόρι μου,ναι,ναι!
Έτσι όπως τα λες είναι!

Είσαι το ίνδαλμα δισεκατομμυρίων ανθρώπων
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Τυπε εχω ψυχολογο γερμανιδα που σου δινει οτι χαρτι θελεις τζαμπα. Οχι ευκολα αλλα με λιγη πιεση γινεται η δουλεια. Τη γαμαει ενας φιλος μου. Αλλα θα χρειαστει να πληρωσεις το ατομο που θα μεταφραζει και θα σε συνοδευει στις υπηρεσιες.

Τυπε πες μας την αποψη σου
Εξωτερικο η Ελλαδα εν ετη 2019;
 

Επισκέπτης
Τυπε πες μας την αποψη σου
Εξωτερικο η Ελλαδα εν ετη 2019;

Δεν εχω το χρονο για να αιτιολογισω την απαντηση μου σημερα. Τωρα παω για δουλεια και το βραδι εχω ταξιδι 2 ωρων για Βερολινο οποτε θα απαντησω αυριο οσο πιο ολοκληρωμενα μπορω.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
Δεν εχω το χρονο για να αιτιολογισω την απαντηση μου σημερα. Τωρα παω για δουλεια και το βραδι εχω ταξιδι 2 ωρων για Βερολινο οποτε θα απαντησω αυριο οσο πιο ολοκληρωμενα μπορω.
καλα τωρα εσυ να ψαρωνεις;
ο τυπος παιζει  :wanker: εδω και θα σκεφτεις για τουτονε
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Αν συνεχίζει να φεύγει κόσμος τότε δεν έχουν αλλάξει πολλά.

Η ροη προς τα εξω εχει μειωθει και αρκετοι αρχιζουν να επιστρεφουν
Αναμενεται περαιτερω βελτιωση τα επομενα χρονια
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Η ροη προς τα εξω εχει μειωθει και αρκετοι αρχιζουν να επιστρεφουν
Αναμενεται περαιτερω βελτιωση τα επομενα χρονια
Τι να σου πω ρε φίλε;Δεν ξέρω οπότε δεν επιμένω.Εγώ πάντως δεν ξαναγυρνάω για δουλειά Ελλάδα,μόνο διακοπές όπως τώρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom