Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

Επισκέπτης
καθε αλλο, ισα ισα λατρευουν τους χοντρους....

το νουμερο 1 curvy supermodel παγκοσμιως αυτη τη στιγμη ειναι γερμανιδα:

ANGELINA KIRSCH born 19 July 1988 in Neumünster, Germany
(1.77/70kg) 105-76-113 Natural Tits
angelina_kirsch_1707_lg_0.png



επιπλεον αξιο αναφορας ειναι οτι την μοδα με τα χοντρα Plus-Size Models την ξεκινησαν οι γερμανοι με την σαρινα νοβακ

Sarina Nowak born 3 December 1993 in Bohlsen, Niedersachsen Germany
(1.75/64kg) 97-77-113 Natural Tits 97D
DFR3Pv2XcAAX70E.jpg

Bildschirmfoto-2017-05-15-um-15.04.19.png
7EDRQZ5_d.jpg
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
βλεπεις κατι αστειο; Στη γερμανια ειναι πολυ κυριλε αυτη η κοιλιτσα.

Τι εννοείς; Γερμανία που;Ποιες ηλικίες;

Γενικά στο δρόμο δεν το συναντάς εύκολα αυτό το φαινόμενο,τα ποσοστά μειώνονται δραματικά σε ηλικίες 20-40.

Σε τίποτε φεστ ναι είναι,σε γυμναστήρια επίσης δεν έχουν ιδέα από ποιο σημείο του σώματος τραβήχτηκε η φωτογραφία
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
φίλος δεν ξέρεις τι σου γίνεται οπότε συνέχισε να ψάχνεις βυζοπουλες.Δουλειές  στο εξωτερικό υπάρχουν ,ακομα και εργάτης να πας πολύ καλύτερα απο Ελλάδα θα είσαι.Εποχικός εργάτης γης στην Ολλανδία να πας θα πιάσεις λεφτά στα χέρια σου.Ξέρω που σου λέω γιατι σε ανάλογη δουλειά είμαι και εγώ.Οσο κάθεσαι και κλαίγεσαι στην Ελλάδα τόσο χάνεις απο την ζωή που θα μπορούσες να έχεις.Με τα ελληνικά επιδόματα μια ζωή δεν μπορείς να ζεις.Αν σε βολεύει όμως κάτσε να καταριέσαι την ωρα και την στιγμή που οι κακοί ξένοι μας έφεραν σε αυτό το χάλι τον ήλιο και την θάλασσα και άσε τους άλλους να βλέπουν πως μπορεί να είναι η πραγματική ζωή.Εκεί που δεν σε ρωτάνε πόσων ετών είσαι για να σε ξαποστείλουν,εκεί που θα πληρώνεσαι πάντα στην ωρα σου και αυτά που πρέπει.

προφανως κρινεις με δικα σου κριτηρια αλλους. Τραβα κασμα καλο σου κανει!
Ειμαι εξωτερικο και αναφερθηκα στην απαντηση σου στον milos. Οταν λες σε εναν ανεργο στην Ελλαδα να κανει βιογραφικα στο εξωτερικο ή δεν ξερεις τι σου γινεται ή εισαι στους τοπ που θελουν οι εταιριες. Το τελευταιο δυσκολο.
Δεν θα σε καλεσει κανενας απο Ελλαδα να πας εξωρερικο!
Πρεπει να πας εσυ ο ιδιος, και οταν πας δεν θα σε περιμενου οι βυζαρουδες που ποσταραν οι μπαχαλακιδες του site. Ισως τα παρερμηνευσεις παλι, μαθε να διαβαζεις ελληνικα!
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.135
Πόντοι
506

kaligoulas2018

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2018
Μηνύματα
13
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
0
Μάγκες δε πάει άλλο , μια ζωή μετανάστης ο Έλληνας,
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
προφανως κρινεις με δικα σου κριτηρια αλλους. Τραβα κασμα καλο σου κανει!
Ειμαι εξωτερικο και αναφερθηκα στην απαντηση σου στον milos. Οταν λες σε εναν ανεργο στην Ελλαδα να κανει βιογραφικα στο εξωτερικο ή δεν ξερεις τι σου γινεται ή εισαι στους τοπ που θελουν οι εταιριες. Το τελευταιο δυσκολο.
Δεν θα σε καλεσει κανενας απο Ελλαδα να πας εξωρερικο!
Πρεπει να πας εσυ ο ιδιος, και οταν πας δεν θα σε περιμενου οι βυζαρουδες που ποσταραν οι μπαχαλακιδες του site. Ισως τα παρερμηνευσεις παλι, μαθε να διαβαζεις ελληνικα!

Σωστός. Όσο καθεται κάποιος Ελλάδα δεν θα έρθει κανένα μαγικό χέρι να σε καλέσει για δουλειά.
Όπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ, θέλει αρχιδια να φύγεις έξω μόνος, χωρίς δουλειά και χωρίς να σε περιμένει κάποιος και μετά να ψάξεις μόνος.
Το έκανα πριν 4.5 χρόνια και φυσικά δεν το μετάνιωσα. Αλλά είχα και δυνατή προϋπηρεσία και μιλάω άπταιστα και αγγλικά
 

Επισκέπτης
Τι εννοείς; Γερμανία που;Ποιες ηλικίες;

Γενικά στο δρόμο δεν το συναντάς εύκολα αυτό το φαινόμενο,τα ποσοστά μειώνονται δραματικά σε ηλικίες 20-40.

Σε τίποτε φεστ ναι είναι,σε γυμναστήρια επίσης δεν έχουν ιδέα από ποιο σημείο του σώματος τραβήχτηκε η φωτογραφία
δε βγαζουν νοημα αυτα που γραφεις.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
προφανως κρινεις με δικα σου κριτηρια αλλους. Τραβα κασμα καλο σου κανει!
Ειμαι εξωτερικο και αναφερθηκα στην απαντηση σου στον milos. Οταν λες σε εναν ανεργο στην Ελλαδα να κανει βιογραφικα στο εξωτερικο ή δεν ξερεις τι σου γινεται ή εισαι στους τοπ που θελουν οι εταιριες. Το τελευταιο δυσκολο.
Δεν θα σε καλεσει κανενας απο Ελλαδα να πας εξωρερικο!
Πρεπει να πας εσυ ο ιδιος, και οταν πας δεν θα σε περιμενου οι βυζαρουδες που ποσταραν οι μπαχαλακιδες του site. Ισως τα παρερμηνευσεις παλι, μαθε να διαβαζεις ελληνικα!
Kοίτα πλάκα τώρα:και εγώ εξωτερικό είμαι,σε τομέα της περίθαλψης που τους λείπουν χιλιάδες άτομα.Εχω δουλεψει κασμά,χωράφια,σακιά κλπ στην Ελλάδα.Εκεί τρεις μήνες καθάρισαν τα χέρια μου απο τους κάλους και μου πέρασαν οι πόνοι στις αρθρωσεις και στην μέση.Ναι ,αν δεν το κυνηγήσεις δεν θα κάνεις τίποτα.Τόσες αγγελίες για κουζίνα στην Γερμανία,για εποχιακούς εργάτες στην Ολλανδία,για φροντιστές υγείας στην Αγγλία υπάρχουν.ΚΑλυτεροι είναι οι Ν.Αφρικανοί και οι Νιγηριανοί δηλαδή;Εγώ την δουλειά την βρήκα απο αγγελία και πήγα.Με 100€ στην τσέπη,ενα εισιτήριο μόνο να πάω,και μια τσάντα στον ώμο.Τωρα παίρνω κοντά 2000€ τον μηνα,και πληρώνομαι τις άδειες μου.ΚΑι μην νομίζεις ότι είμαι μόνο εγώ ,είναι πολλοι Ελληνες που κάνουν το ίδιο με εμένα.
Εδώ σκατά έπαιρνα κάθε μήνα με τους αρχίδες που νομίζουν ότι είναι αφεντικά.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Σε όσες χώρες εξωτερικό έχω μείνει και έχω ταξιδέψει,ένας χοντρός είναι το ίδιο αντιαισθητικό και ένας γυμνασμένος θα έχει τα βλέμματα πάνω του.
Έχεις πάει ΗΠΑ εκτός μανχάταν , κεντρο la και κλαμπ του miami ;;;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
το αγγλικό μοντέλο

Ποιό είναι αυτό ;
Να μην αποκτάς ποτέ ισόβια περιουσία , να παντρεύεσαι με νοικιασμένο σακάκι
και η χλιδή σου να είναι μπύρα σε παμπ χτισμένη το 1820 και
7μερες διακοπές προσφορά στα παράλια της δαλματίας ;
 

jit72

Νέο Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Kοίτα πλάκα τώρα:και εγώ εξωτερικό είμαι,σε τομέα της περίθαλψης που τους λείπουν χιλιάδες άτομα.Εχω δουλεψει κασμά,χωράφια,σακιά κλπ στην Ελλάδα.Εκεί τρεις μήνες καθάρισαν τα χέρια μου απο τους κάλους και μου πέρασαν οι πόνοι στις αρθρωσεις και στην μέση.Ναι ,αν δεν το κυνηγήσεις δεν θα κάνεις τίποτα.Τόσες αγγελίες για κουζίνα στην Γερμανία,για εποχιακούς εργάτες στην Ολλανδία,για φροντιστές υγείας στην Αγγλία υπάρχουν.ΚΑλυτεροι είναι οι Ν.Αφρικανοί και οι Νιγηριανοί δηλαδή;Εγώ την δουλειά την βρήκα απο αγγελία και πήγα.Με 100€ στην τσέπη,ενα εισιτήριο μόνο να πάω,και μια τσάντα στον ώμο.Τωρα παίρνω κοντά 2000€ τον μηνα,και πληρώνομαι τις άδειες μου.ΚΑι μην νομίζεις ότι είμαι μόνο εγώ ,είναι πολλοι Ελληνες που κάνουν το ίδιο με εμένα.
Εδώ σκατά έπαιρνα κάθε μήνα με τους αρχίδες που νομίζουν ότι είναι αφεντικά.


επειδή με ενδιαφερει κ μενα η εργασια στο εξωτερικο θα μπορούσατε να γινεται λιγο πιο αναλυτικος?
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Ποιό είναι αυτό ;
Να μην αποκτάς ποτέ ισόβια περιουσία , να παντρεύεσαι με νοικιασμένο σακάκι
και η χλιδή σου να είναι μπύρα σε παμπ χτισμένη το 1820 και
7μερες διακοπές προσφορά στα παράλια της δαλματίας ;

Σιγουρα καλυτερο απο το ελληνικο που οι μισοι μενουν ανεργοι με τους γονεις στα 40 τους η δουλευουν για 400 ευρω το μηνα
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
Kοίτα πλάκα τώρα:και εγώ εξωτερικό είμαι,σε τομέα της περίθαλψης που τους λείπουν χιλιάδες άτομα.Εχω δουλεψει κασμά,χωράφια,σακιά κλπ στην Ελλάδα.Εκεί τρεις μήνες καθάρισαν τα χέρια μου απο τους κάλους και μου πέρασαν οι πόνοι στις αρθρωσεις και στην μέση.Ναι ,αν δεν το κυνηγήσεις δεν θα κάνεις τίποτα.Τόσες αγγελίες για κουζίνα στην Γερμανία,για εποχιακούς εργάτες στην Ολλανδία,για φροντιστές υγείας στην Αγγλία υπάρχουν.ΚΑλυτεροι είναι οι Ν.Αφρικανοί και οι Νιγηριανοί δηλαδή;Εγώ την δουλειά την βρήκα απο αγγελία και πήγα.Με 100€ στην τσέπη,ενα εισιτήριο μόνο να πάω,και μια τσάντα στον ώμο.Τωρα παίρνω κοντά 2000€ τον μηνα,και πληρώνομαι τις άδειες μου.ΚΑι μην νομίζεις ότι είμαι μόνο εγώ ,είναι πολλοι Ελληνες που κάνουν το ίδιο με εμένα.
Εδώ σκατά έπαιρνα κάθε μήνα με τους αρχίδες που νομίζουν ότι είναι αφεντικά.
Σωστος! Τωρα απαντας σωστα. Ετσι θα πρεπει να ειναι οι απαντησει που θα πρπει να δινουμε. Με παραδειγμα. Διοτι, οι περισσοτεροι εδω δινουν πληροφοριες χωρις να εχουν κανει ουτε βημα, μαλακιζονται δηλαδη.
Δυστηχως δεν υπαρχουν μεσα ανταλλαγης πληροφοριων, οφειλουμε καποιοι να βοηθησουμε με αξιοπιστες πληροφοριες και με το σωστο τροπο, διαφορετικα και εμεις μαλακιζομαστε σαν τους παραπανω μπαχαλακιδες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom