Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 40 άτομα (0 μέλη και 40 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Το παν ειναι να πας εξω η για δικια σου δουλεια η σαν μανατζερ η σαν κοντρακτορ η σαν πολυ εξειδικευμενος-χρησιμος επιστημονας-επαγγελματιας (γιατρος, κλπ)
Μπράβο που χρησιμοποιείς παραδείγματα που μπορεί να ακολουθήσει το 5% του κόσμου.
Κάτι άλλο χρήσιμο;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Όπως και να πας έξω είσαι καταδικασμένος να επιτυχεις αν απλα ανήκεις στον ελληνικό μέσο ορο αφού ο ανταγωνισμός ειναι πολύ χαμηλός.
Τώρα γενικά εχει διαδωθει το μυστικό με τα social media κτλ έχουν πάρει όλοι πρέφα τι παίζει.
Βγαίνουνε άπειρες πληροφορίες για την πραγματική κατάσταση που παλιά ήταν αδιανόητο.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Όπως και να πας έξω είσαι καταδικασμένος να επιτυχεις αν απλα ανήκεις στον ελληνικό μέσο ορο αφού ο ανταγωνισμός ειναι πολύ χαμηλός.
Τώρα γενικά εχει διαδωθει το μυστικό με τα social media κτλ έχουν πάρει όλοι πρέφα τι παίζει.
Βγαίνουνε άπειρες πληροφορίες για την πραγματική κατάσταση που παλιά ήταν αδιανόητο.

Σηκωνει μεγαλη συζητηση ο 'ανταγωνισμος' και το 'να επιτυχεις'

Να επιτυχεις εναντι ποιων προσδοκιων;
Και ποιος ειναι τελικα ο ανταγωνιστης;
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.136
Κριτικές
10
Like
1.582
Πόντοι
506
Όπως και να πας έξω είσαι καταδικασμένος να επιτυχεις αν απλα ανήκεις στον ελληνικό μέσο ορο αφού ο ανταγωνισμός ειναι πολύ χαμηλός.
Τώρα γενικά εχει διαδωθει το μυστικό με τα social media κτλ έχουν πάρει όλοι πρέφα τι παίζει.
Βγαίνουνε άπειρες πληροφορίες για την πραγματική κατάσταση που παλιά ήταν αδιανόητο.
οπα KAMN γιατι γραφεις οτι ο ανταγωνισμος εξω ειναι χαμηλος;
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Πριν κάτι χρόνια που ήμουν σε έναν φίλο Έλληνα στη Σουηδία μου γνώριζε φίλους και γνωστούς στο σπίτι του! Σε ένα παρρεάκι 7-10 ατόμων ήταν και ένας απίστευτος τύπος(και πουτανιάρης) που όταν έπιασα κουβέντα μαζί του και φτάσαμε στα εργασιακά άρχισε να μου λέει πως το Σουηδικό κράτος του δίνει 1200 περίπου Ευρώ το μήνα επι χρόνια χωρίς να δουλευει!
Προχωρώντας τη συζήτηση μαζί του για 2-3 λεπτά  άρχισε να μου λέει πως τον χτύπησε μετεωρίτης και τον άφησε ανάπηρο δείχνοντας μου μια Ουλή στο μικρό δάχτυλο που έμοιαζε με κάψιμο! Στη πορεία ξέφυγε λέγοντας πως είναι πράκτορας και έχει την αυθεντική ταυτότητα του Πούτιν και ζητάει επιμόνως ραντεβού για να του την παραδώσει!
Το κερασάκι στη τούρτα ήταν πως αυτά τα είπε σε μια Σουηδική Επιτροπή και δεν τον πίστεψαν ...(αν είναι δυνατόν!?) και εκεί του έδωσαν την έγκριση για το επίδομα!!!
Όλοι οι υπόλοιποι ..."βλάκες" ...δούλευαν...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Πριν κάτι χρόνια που ήμουν σε έναν φίλο Έλληνα στη Σουηδία μου γνώριζε φίλους και γνωστούς στο σπίτι του! Σε ένα παρρεάκι 7-10 ατόμων ήταν και ένας απίστευτος τύπος(και πουτανιάρης) που όταν έπιασα κουβέντα μαζί του και φτάσαμε στα εργασιακά άρχισε να μου λέει πως το Σουηδικό κράτος του δίνει 1200 περίπου Ευρώ το μήνα επι χρόνια χωρίς να δουλευει!
Προχωρώντας τη συζήτηση μαζί του για 2-3 λεπτά  άρχισε να μου λέει πως τον χτύπησε μετεωρίτης και τον άφησε ανάπηρο δείχνοντας μου μια Ουλή στο μικρό δάχτυλο που έμοιαζε με κάψιμο! Στη πορεία ξέφυγε λέγοντας πως είναι πράκτορας και έχει την αυθεντική ταυτότητα του Πούτιν και ζητάει επιμόνως ραντεβού για να του την παραδώσει!
Το κερασάκι στη τούρτα ήταν πως αυτά τα είπε σε μια Σουηδική Επιτροπή και δεν τον πίστεψαν ...(αν είναι δυνατόν!?) και εκεί του έδωσαν την έγκριση για το επίδομα!!!
Όλοι οι υπόλοιποι ..."βλάκες" ...δούλευαν...
To να σε δούλευε το σκέφτηκες ή μπα;
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Πριν κάτι χρόνια που ήμουν σε έναν φίλο Έλληνα στη Σουηδία μου γνώριζε φίλους και γνωστούς στο σπίτι του! Σε ένα παρρεάκι 7-10 ατόμων ήταν και ένας απίστευτος τύπος(και πουτανιάρης) που όταν έπιασα κουβέντα μαζί του και φτάσαμε στα εργασιακά άρχισε να μου λέει πως το Σουηδικό κράτος του δίνει 1200 περίπου Ευρώ το μήνα επι χρόνια χωρίς να δουλευει!
Προχωρώντας τη συζήτηση μαζί του για 2-3 λεπτά  άρχισε να μου λέει πως τον χτύπησε μετεωρίτης και τον άφησε ανάπηρο δείχνοντας μου μια Ουλή στο μικρό δάχτυλο που έμοιαζε με κάψιμο! Στη πορεία ξέφυγε λέγοντας πως είναι πράκτορας και έχει την αυθεντική ταυτότητα του Πούτιν και ζητάει επιμόνως ραντεβού για να του την παραδώσει!
Το κερασάκι στη τούρτα ήταν πως αυτά τα είπε σε μια Σουηδική Επιτροπή και δεν τον πίστεψαν ...(αν είναι δυνατόν!?) και εκεί του έδωσαν την έγκριση για το επίδομα!!!
Όλοι οι υπόλοιποι ..."βλάκες" ...δούλευαν...

Εχω ακουσει οτι η Σουηδια δινει τρελα επιδοματα ανεργιας
Ελληνας που δουλεψε ως μαγειρας λιγους μηνες, μετα επαιρνε επιδομα για 2-3 χρονια το 80% του μισθου του.
Δεν το κοβουν μεχρι να βρεις δουλεια
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Αγγλια που ημουνα, ανυπανδρη μητερα επαιρνε περιπου 20.000 λιρες το χρονο απο το κρατος + σπιτι σε περιπτωση που δεν εχεις
Γι αυτο και πολλες δεν παντρευονται και κανουν ξωγαμα και μαλιστα απο μικρες ηλικιες
 

Επισκέπτης
Αγγλια που ημουνα, ανυπανδρη μητερα επαιρνε περιπου 20.000 λιρες το χρονο απο το κρατος + σπιτι σε περιπτωση που δεν εχεις
Γι αυτο και πολλες δεν παντρευονται και κανουν ξωγαμα και μαλιστα απο μικρες ηλικιες
αυτο ειναι τσαβισμος
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Εχω ακουσει οτι η Σουηδια δινει τρελα επιδοματα ανεργιας
Ελληνας που δουλεψε ως μαγειρας λιγους μηνες, μετα επαιρνε επιδομα για 2-3 χρονια το 80% του μισθου του.
Δεν το κοβουν μεχρι να βρεις δουλεια
Κι εγώ αυτό πιστεύω! Πως όταν κάποιος πάει σε τέτοια χώρα τρύπια του στύλ Γερμανία, Σουηδία, Αυστρία και λοιπές σοσιαλομαλακισμένες με ζώα τους ελαχιστα εναπομείναντες ντόπιους πρέπει να τους ξεφτιλίζεις το σύστημα όσο πιο πολύ μπορεί!!! Να εκμεταλεύεται μέχρι μαλακίας το χαζοσύστημά τους και να τους ξεφτιλίζει κατάμουτρα χωρίς να μπορούν να κάνουν τίποτα!
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
233
Πόντοι
86
Αγγλια που ημουνα, ανυπανδρη μητερα επαιρνε περιπου 20.000 λιρες το χρονο απο το κρατος + σπιτι σε περιπτωση που δεν εχεις
Γι αυτο και πολλες δεν παντρευονται και κανουν ξωγαμα και μαλιστα απο μικρες ηλικιες

πριν πολλα χρονια εβγαινα με μια στριπτητζου απο το πλατινουμ
ειχε παιδι αγγλια τωρα καταλαβα γιατι
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.935
Like
341
Πόντοι
36
Δυστυχως ζουμε σε εναν κοσμο οπου ο παρασιτισμος μεγαλουργει
Οι περισσοτεροι στον πλανητη σκεφτονται πως να εκμεταλλευτουν τρυπες στα κοινωνικα συστηματα και να ζουν εις βαρος των αλλων
Η προσπαθεια, η αριστια, η παραγωγικοτητα τιμωρουνται

Πως θα επρεπε να κινηθει ενας παραγωγικος ανθρωπος μεσα σε τετοιο περιβαλλον κοροιδιας αραγε;

 

Επισκέπτης
Δυστυχως ζουμε σε εναν κοσμο οπου ο παρασιτισμος μεγαλουργει
Οι περισσοτεροι στον πλανητη σκεφτονται πως να εκμεταλλευτουν τρυπες στα κοινωνικα συστηματα και να ζουν εις βαρος των αλλων
Η προσπαθεια, η αριστια, η παραγωγικοτητα τιμωρουνται

Πως θα επρεπε να κινηθει ενας παραγωγικος ανθρωπος μεσα σε τετοιο περιβαλλον κοροιδιας αραγε;
βρηκες δουλεια;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom