Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 994K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,1%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 266 74,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    355
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Τον Σουηδό λυπάμαι.Πόσο καμμένος να παντρευτεί αυτήν την τραβελόφατσα
Καλά,μην νομίζεις ότι παντρεύτηκε κανέναν τέτοιον

northmanworkout-1651072612.jpg
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Γιατί,την ξέρεις;
Όχι, αλλά έχω πάει Σουηδία,θα ξαναπάω σε τρεις βδομάδες από τώρα και ξέρω τι Σουηδοί παντρεύονται τέτοιες.

Άσε που παίζει τον "Σουηδό" της να τον λένε Γιουσούφ και να έχει απλά σουηδικό διαβατήριο

Εδώ έχει βούρλα που λόγω διαβατηρίου και τόπου γέννησης λένε εμένα Γερμανό, αλλά μόλις τους αρχίζω στα γαμωσταυρίδια ανασκευάζουν γαμω την λοβοτομή τους
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Όχι, αλλά έχω πάει Σουηδία,θα ξαναπάω σε τρεις βδομάδες από τώρα και ξέρω τι Σουηδοί παντρεύονται τέτοιες.

Άσε που παίζει τον "Σουηδό" της να τον λένε Γιουσούφ και να έχει απλά σουηδικό διαβατήριο

Εδώ έχει βούρλα που λόγω διαβατηρίου και τόπου γέννησης λένε εμένα Γερμανό, αλλά μόλις τους αρχίζω στα γαμωσταυρίδια ανασκευάζουν γαμω την λοβοτομή τους

Πέρσι το καλοκαίρι είχα δει Θεσσαλονίκη μπαζοελλεεινίδα με βορειοευρωπαίο ξανθό γύρω στο 1.90,με καροτσάκι και μωρό.Κι εκεί έχει αγάμητους προφανώς.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Πέρσι το καλοκαίρι είχα δει Θεσσαλονίκη μπαζοελλεεινίδα με βορειοευρωπαίο ξανθό γύρω στο 1.90,με καροτσάκι και μωρό.Κι εκεί έχει αγάμητους προφανώς.
Εσύ πρέπει επιτέλους να κάνεις ένα ταξίδι στο εξωτερικό, γιατί πιάνεσαι από μεμονωμένες περιπτώσεις ή ιστορίες από την εποχή του Καζαντζίδη και δημιουργείς δικό σου αφήγημα.
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Πέρσι το καλοκαίρι είχα δει Θεσσαλονίκη μπαζοελλεεινίδα με βορειοευρωπαίο ξανθό γύρω στο 1.90,με καροτσάκι και μωρό.Κι εκεί έχει αγάμητους προφανώς.
Στον ύπνο σου μπορεί να το είδες,στον ξύπνιο σου με τίποτα.Διοτι πολύ απλά αυτος που περιγράφεις μπορεί να έχει αρκετά καλύτερη γυναίκα,να διάλεξε μπαζοελλεεινιδα δεν γίνεται.Γινεται μόνο αν ήταν καθυστερημένος ή αν του έκανε μαγια.Αλλιως δεν παίζει.Εγω 35 χρόνια στην ζωή μου,ζευγάρια να απέχουν τόσο πολύ εμφανισιακά όσο περιγράφεις εσύ κάποιες φορές δεν έχω δει.Ενα δύο ζευγάρια στα τόσα εκατομμύρια άντε να το δεχτώ.Αυτο που προσπαθείς εσύ να επιβάλεις,ότι όλοι παντού είναι αγαμητοι και παίρνουν μπαζοελλεεινιδες όχι ρε τυπε,δεν ισχύει.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Στον ύπνο σου μπορεί να το είδες,στον ξύπνιο σου με τίποτα.Διοτι πολύ απλά αυτος που περιγράφεις μπορεί να έχει αρκετά καλύτερη γυναίκα,να διάλεξε μπαζοελλεεινιδα δεν γίνεται.Γινεται μόνο αν ήταν καθυστερημένος ή αν του έκανε μαγια.Αλλιως δεν παίζει.Εγω 35 χρόνια στην ζωή μου,ζευγάρια να απέχουν τόσο πολύ εμφανισιακά όσο περιγράφεις εσύ κάποιες φορές δεν έχω δει.Ενα δύο ζευγάρια στα τόσα εκατομμύρια άντε να το δεχτώ.Αυτο που προσπαθείς εσύ να επιβάλεις,ότι όλοι παντού είναι αγαμητοι και παίρνουν μπαζοελλεεινιδες όχι ρε τυπε,δεν ισχύει.

Και με χειρότερες παντρεύονται,κάτι ασιατοειδή κλπ

Σε πολλούς βορειους,αν τους βάλεις δίπλα δίπλα την Κλοντια Σιφερ με τη Φουρέιρα,θα καυλώσουν με τη Φουρέιρα.Όπως κάποιες εκεί πάνω τις τραβάνε μεσόγειοι,σκούροι κλπ,το ίδιο γίνεται και μ'αυτούς.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Δεν ξέρω σε ποιο thread να το γράψω,αλλά το τελευταίο διάστημα έχω ανοίξει παρτίδες με μία Αμερικάνα
και μου έχει κάνει εντύπωση πόσο easy going είναι και πόσο στον αυτόματο πιλότο πηγαίνουν όλα..
Έχω την εντύπωση ότι κακώς τις είχα υποτιμήσει τόσα χρόνια,
αλλά δεν τις πετύχαινα και πολύ συχνά να πω την αλήθεια.

Βλέπω επίσης ότι με τα χρόνια δίνω μεγάλη σημασία στο χαμόγελο και στα positive vibes του ανθρώπου που έχω απέναντί μου
και δεν τρώω πλέον παπά από πανέμορφες αλλά κομπλεξικές ή αγέλαστες παγοκολώνες..
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
Δεν ξέρω σε ποιο thread να το γράψω,αλλά το τελευταίο διάστημα έχω ανοίξει παρτίδες με μία Αμερικάνα
και μου έχει κάνει εντύπωση πόσο easy going είναι και πόσο στον αυτόματο πιλότο πηγαίνουν όλα..
Έχω την εντύπωση ότι κακώς τις είχα υποτιμήσει τόσα χρόνια,
αλλά δεν τις πετύχαινα και πολύ συχνά να πω την αλήθεια.

Βλέπω επίσης ότι με τα χρόνια δίνω μεγάλη σημασία στο χαμόγελο και στα positive vibes του ανθρώπου που έχω απέναντί μου
και δεν τρώω πλέον παπά από πανέμορφες αλλά κομπλεξικές ή αγέλαστες παγοκολώνες..
Τύπε Βαλκάνιε, επιβεβαιώνω με την όση πείρα έχω σε αμερικάνες. Μια χαρά κοπελίτσες όσες γνώρισα κι εύκολο γενικά καμάκι. Το γελάκι-αντίδραση το έβαλα για την διεύρυνση οπτικής γωνίας που παρατηρώ, τώρα που δεν είσαι και τόσο υπό την επήρεια του «αρχηγού». :grin:
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Τύπε Βαλκάνιε, επιβεβαιώνω με την όση πείρα έχω σε αμερικάνες. Μια χαρά κοπελίτσες όσες γνώρισα κι εύκολο γενικά καμάκι. Το γελάκι-αντίδραση το έβαλα για την διεύρυνση οπτικής γωνίας που παρατηρώ, τώρα που δεν είσαι και τόσο υπό την επήρεια του «αρχηγού». :grin:
Να σου πω και περί Γαλλίδας, που τελευταία φορά βρεθήκαμε τελευταία πριν κανά 10ήμερο.
Ενώ γενικά περνούσαμε καλά, σε μία συζήτηση μου είπε ότι καλό είναι να ξέρω πως
δεν θέλει ούτε να παντρευτεί,ούτε να κάνει παιδιά.
Και επειδή εγώ δεν το έχω αποκλείσει,είμαστε πλέον σε μία φάση τυπική ανταλλαγής μυνημάτων με τη φίλτατη Delphine.
Κατά τα άλλα,οι Γαλλίδες έχουν ωραία προφορά όταν μιλάνε γερμανικά και γενικά είναι ενδιαφέρουσες γυναίκες,
μιας και μέσα από αυτή γνώρισα και κάτι φίλες της Γαλλίδες.

Την Αμερικάνα τη γνώρισα από μία μαυρούλα Αμερικάνα φίλη των γειτόνων.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
Ενώ γενικά περνούσαμε καλά, σε μία συζήτηση μου είπε ότι καλό είναι να ξέρω πως
δεν θέλει ούτε να παντρευτεί,ούτε να κάνει παιδιά.
Ξηγημένη από την αρχή. Και μένα η πρώην (ελεύθερη) σχέση μου, που ήμασταν μαζί τα τελευταία 8 χρόνια, όταν την γνώρισα το 1999 την ίδια εξήγηση μου έκανε. Ήταν 24 χρονών τότε και μου έπεσε κεραμίδα, γιατί δεν περίμενα κάτι τέτοιο.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Δεν ξέρω σε ποιο thread να το γράψω,αλλά το τελευταίο διάστημα έχω ανοίξει παρτίδες με μία Αμερικάνα
και μου έχει κάνει εντύπωση πόσο easy going είναι και πόσο στον αυτόματο πιλότο πηγαίνουν όλα..
Έχω την εντύπωση ότι κακώς τις είχα υποτιμήσει τόσα χρόνια,
αλλά δεν τις πετύχαινα και πολύ συχνά να πω την αλήθεια.

Βλέπω επίσης ότι με τα χρόνια δίνω μεγάλη σημασία στο χαμόγελο και στα positive vibes του ανθρώπου που έχω απέναντί μου
και δεν τρώω πλέον παπά από πανέμορφες αλλά κομπλεξικές ή αγέλαστες παγοκολώνες..

Πέρσι το καλοκαίρι είχα πετύχει κάτι αμερικανίδες πιτσιρίκες στη Θεσσαλονίκη,μου φάνηκαν πολύ εξωστρεφείς και ομιλητικές γκόμενες.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Πάντως δεν υπάρχει σύγκριση,αν βρεις ευρωπαία ή αμερικάνα,η διαφορά επιπέδου με τις δικές μας είναι χαώδης.Είναι γυναίκες ρε πούστη.Εδώ πέρα,αν δεν είσαι ο ανεγκέφαλος κάγκουρας με τα μούσια,πραγματικά υποφέρεις.Γενικώς,πρέπει να ρίχνεις πολλά επίπεδα το μυαλό σου για να συνυπάρχεις με τις ελλεεινίδες κι αυτό είναι ψυχοφθόρο.
 

Matthew James

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
221
Κριτικές
2
Like
699
Πόντοι
361
Εγώ μαθηματικός είμαι θεωρητικά πιο δυσκολη επαγγελματική αποκατάσταση
Στρώσου πάρε 1-2 μαθήματα προγραμματισμού στο coursera ή στο edX και θα είσαι μια χαρά. Αν σε ενδιαφέρει το AI προτείνω python ή R ή Julia. Αν σε ενδιαφέρει το gaming τότε C# και unity.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.943
Πόντοι
2.356
Πέρσι το καλοκαίρι είχα πετύχει κάτι αμερικανίδες πιτσιρίκες στη Θεσσαλονίκη,μου φάνηκαν πολύ εξωστρεφείς και ομιλητικές γκόμενες.

Eγώ την εξωστρέφεια που λες την μετέφραζα ως αφελείς έως χαζοχαρούμενες γκόμενες,αλλά ίσως δεν είναι έτσι..

Πάντως δεν υπάρχει σύγκριση,αν βρεις ευρωπαία ή αμερικάνα,η διαφορά επιπέδου με τις δικές μας είναι χαώδης.Είναι γυναίκες ρε πούστη.Εδώ πέρα,αν δεν είσαι ο ανεγκέφαλος κάγκουρας με τα μούσια,πραγματικά υποφέρεις.Γενικώς,πρέπει να ρίχνεις πολλά επίπεδα το μυαλό σου για να συνυπάρχεις με τις ελλεεινίδες κι αυτό είναι ψυχοφθόρο.
Σιγά ρε τύπε την διαφορά κλάσης που έχει ο νεοέλληνας και πρέπει να ρίξει πολλά επίπεδα για να συνυπάρξει με μια ελλεηνίδα..
Λες και τις κρεμλίδου,βέλλη και λοιπά ΜΠΑΖΑ,τα αναδεικνύουν τίποτα εξωγήινοι...

Φέτος εξαιτίας της προπαγάνδας υπερ της Ελλάδας που έκανα όλο το χειμώνα,έστειλα διψήφιο αριθμό κυρίως Γερμανών/ίδων κάτω.
Όλοι ευχαριστημένοι,αλλά τα σχόλια για τους Έλληνες άντρες δεν θέλεις να τα ακούσεις.
Γαμάτος καιρός,μεσογειακή κουζίνα,κ.λ.π. αλλά ο μέσος Έλληνας χοντροκεφτές αραχτός στα καφενεία και τις ταβέρνες...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Σιγά ρε τύπε την διαφορά κλάσης που έχει ο νεοέλληνας και πρέπει να ρίξει πολλά επίπεδα για να συνυπάρξει με μια ελλεηνίδα..
Λες και τις κρεμλίδου,βέλλη και λοιπά ΜΠΑΖΑ,τα αναδεικνύουν τίποτα εξωγήινοι...

Φέτος εξαιτίας της προπαγάνδας υπερ της Ελλάδας που έκανα όλο το χειμώνα,έστειλα διψήφιο αριθμό κυρίως Γερμανών/ίδων κάτω.
Όλοι ευχαριστημένοι,αλλά τα σχόλια για τους Έλληνες άντρες δεν θέλεις να τα ακούσεις.
Γαμάτος καιρός,μεσογειακή κουζίνα,κ.λ.π. αλλά ο μέσος Έλληνας χοντροκεφτές αραχτός στα καφενεία και τις ταβέρνες...

Διάβασες τί έγραψα; 'Αν δεν είσαι ο ανεγκέφαλος κάγκουρας με τα μούσια'.Αν είσαι έτσι,ζεις στην ιδανική χώρα.Αν δεν είσαι,πρέπει να ρίξεις επίπεδα.Την Κρεμλίδου και όλα αυτά τα μπάζα τα αναδεικνύουν αυτοί οι καγκουροχιμπατζήδες.

Οι Γερμανίδες δε γουστάρουν Έλληνες,γουστάρουν τους δικούς τους με την άσπρη κάλτσα και το πέδιλο,τους Χοσε και τους Χουαν,άντε και καναν αράπη οι θαυμάστριες της Χάιντι Κλουμ
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Τι έγινε με τον kostas3 που λέγε ότι Αύγουστο θα πάει Γερμανία.
Έφυγε τελικά;
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.731
Κριτικές
15
Like
6.451
Πόντοι
8.345
Στρώσου πάρε 1-2 μαθήματα προγραμματισμού στο coursera ή στο edX και θα είσαι μια χαρά. Αν σε ενδιαφέρει το AI προτείνω python ή R ή Julia. Αν σε ενδιαφέρει το gaming τότε C# και unity.

τα μαθηματα σαν certificate δεν θα ειναι αρκετα, θα πρεπει να εχει ικανοτητες προγραμματισμου. οσοι ειναι ειναι απο θετικες επιστημες αν το εχουν με τους υπολογιστες μπορυν να βρουν δουλεια σαν tester χωρις ιδιαιτερες γνωσεις
support ειναι αλλη μια δουλεια που μπορεις να κανεις χωρις γνωσεις προγραμματισμου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom