Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 995K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,1%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 266 74,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    355

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Παλια στο δημοσιο ηταν καλα,παιρναν καλους μισθους,επιδοματα για οτι μπορεις να φανταστεις,δεν δουλευαν ποτε και οταν βγαιναν στην συνταξη παιρναν και καλο εφαπαξ.Τωρα παει,γαμηθηκε το συστημα.Στις ΔΕΚΟ ηταν παλι πολυ καλα,εχω ακουσει κατι εφαπαξ 150.000€ και δεν συμμαζευεται.Αν ηταν και οι δυο απο το αντρογυνο στο δημοσιο,ξεφευγε το πραγμα.

Γιατί,στον ιδιωτικό δε γαμήθηκε το σύστημα;Με 300αρια και 400αρια;
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Αν έλεγες ότι είσαι οδηγός σε Δημόσια Υπηρεσία πιστεύω ότι θα σε έβλεπαν αλλι:sunglasses:ώς...ως ένα ήρεμο λιμάνι για να αρ(π)άξουν...για σκέψου το!
το πως με βλεπουν οι αλλοι δε με αφορα..ειναι δικο τους προβλημα.Και φυσικα το τι πιστευει ο καθενας για τον εαυτο του συμφωνα με το τι επαγελμα κανει,ειναι παλι δικο του θεμα.Ομως ο σεβασμος για μενα πηγάζει απο αλλα κριτηρια:confused:..παρε για παράδειγμα το μπου. ποσα για το πουτσο ατομα κυκλοφορουν εδω μεσα με καλες δουλειες και πτυχια? και μου λες με τι "ματι" θα με βλεπουν οι αλλοι συμφωνα με το το επαγγελομαι?
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.334
Like
9.419
Πόντοι
2.306
εσυ ολα γυρω απο τις γκόμενες τα μετρας.Τι να κανεις για να ανεβεις στα ματια των γυναικων μονο
Αυτή ακριβώς η αποθέωση του μουνιού, η ενθρόνιση του σαν απόλυτο επίτευγμα η στόχο είναι π δημιουργεί τις ελλεηνιδιολες
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
εσυ ολα γυρω απο τις γκόμενες τα μετρας.Τι να κανεις για να ανεβεις στα ματια των γυναικων μονο

Όλοι γι'αυτό τρέχουν.

Γιατί θέλουν όλοι λεφτά,καλή δουλειά,αμάξια,γυμναστήρια;Για να'τα χουν να τα κοιτάνε;Για να αρέσουν στις γκόμενες προφανώς
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Όλοι γι'αυτό τρέχουν.

Γιατί θέλουν όλοι λεφτά,καλή δουλειά,αμάξια,γυμναστήρια;Για να'τα χουν να τα κοιτάνε;Για να αρέσουν στις γκόμενες προφανώς
ειμαστε απο αλλο κοσμο φιλε μου..
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
για αυτο δε γαμας...σου ειχα ξανα πει πριν πολυ καιρο,κοιτα τη παρτη σου και την εξελιξη σου και ασε τις γυναικες,Θα ερθουν μονες τους...και οτι κανεις να το κανεις για σενα...και ΑΚΡΙΒΩΣ επειδη το κανεις για σενα, αυτο λειτουργει σαν αφροδισιακο για τις γυναικες.Αφου μπεις σε αυτη τη ψυχολογια,τοτε ολα θα γινουν.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.334
Like
9.419
Πόντοι
2.306
Όλοι γι'αυτό τρέχουν.

Γιατί θέλουν όλοι λεφτά,καλή δουλειά,αμάξια,γυμναστήρια;Για να'τα χουν να τα κοιτάνε;Για να αρέσουν στις γκόμενες προφανώς
Γτ τα γουστάρουν ίσως.

Γιατί όταν πιάνεις 250 με δυνατό αμάξι νιώθεις αδρεναλίνη

Γτ γουστάρεις να σηκώνεις πιο πολλά βάρη και να νιώθεις δυνατός


Τύπε σορρυ κιόλας εσυ θα έδινες και το δεξί σου φρύδι για σεξ με ωραία γκομενα
 

Kostas(3)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
843
Like
1.966
Πόντοι
206
Γιατί,στον ιδιωτικό δε γαμήθηκε το σύστημα;Με 300αρια και 400αρια;

Μονο γαμηθηκε?Μιλαγα χθες με ενα παλικαρι στο βενζιναδικο.Βαζω 50€ και βλεπω 20κατι λιτρα.Αρε φιλε του κανω,σε λιγους μηνες με 50€ θα μου βαζεις 4-5 λιτρα,ισα που θα φτανω στο σπιτι.Πιασαμε την κουβεντα μετα,πληρωθηκα μου λεει την Παρασκευη 3 του μηνα,σημερα στον λογαριασμο εμειναν 160€.Πληρωσα νοικι,ρευμα και λιγο σουπερμαρκετ και ετοιμος.Και τι θα κανεις ρε του λεω μεχρι τελος του μηνα?Τραγικα πραγματα.Ευτυχως δουλευει και η κοπελα του και παιρνει αλλα 500κατι ευρω και την βγαζουν κουτσα στραβα.Αντε τωρα εσυ να κανεις οικογενεια.

Ξεχασα να γραψω οτι το παιδι παιρνει 600€ τον μηνα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
Στο hardcore επιχειρείν δεν υπάρχουν ωράρια κάτι που μακροχρόνια σημαίνει ΦΘΟΡΑ...αν δεν έχεις χρόνο να φας και να κοιμηθείς σαν άνθρωπος ,τι να το κάνεις;Αν αρχίσουν να τα τρώνε οι γιατροί πιο καλά θα είναι;
Είναι όλα επιλογές αδελφε..
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
εχεις φτασει 40 χρονων και ακομα να πεις "να πανε να γαμηθουν ολες" και μετα μου λες γιατι σε λεω μουνοδουλο? αυτο νομιζεις δεν ειναι μουνοδηλιαση?
Μην μου τον αγχώνεις τέτοια ώρα τον Σάντ...Τέτοια ώρα ακούει Buddha Beach Bar Mix..
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96
βρε παλιοπαιδα τολματε να τα βαζετε με τον Δασκαλο?:rockon::rockon::rockon:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Μονο γαμηθηκε?Μιλαγα χθες με ενα παλικαρι στο βενζιναδικο.Βαζω 50€ και βλεπω 20κατι λιτρα.Αρε φιλε του κανω,σε λιγους μηνες με 50€ θα μου βαζεις 4-5 λιτρα,ισα που θα φτανω στο σπιτι.Πιασαμε την κουβεντα μετα,πληρωθηκα μου λεει την Παρασκευη 3 του μηνα,σημερα στον λογαριασμο εμειναν 160€.Πληρωσα νοικι,ρευμα και λιγο σουπερμαρκετ και ετοιμος.Και τι θα κανεις ρε του λεω μεχρι τελος του μηνα?Τραγικα πραγματα.Ευτυχως δουλευει και η κοπελα του και παιρνει αλλα 500κατι ευρω και την βγαζουν κουτσα στραβα.Αντε τωρα εσυ να κανεις οικογενεια.

Ξεχασα να γραψω οτι το παιδι παιρνει 600€ τον μηνα.

Η κοπέλα θα κάνει οικογένεια,αυτός χλωμό
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.384
Κριτικές
62
Like
45.079
Πόντοι
9.297
Μονο γαμηθηκε?Μιλαγα χθες με ενα παλικαρι στο βενζιναδικο.Βαζω 50€ και βλεπω 20κατι λιτρα.Αρε φιλε του κανω,σε λιγους μηνες με 50€ θα μου βαζεις 4-5 λιτρα,ισα που θα φτανω στο σπιτι.Πιασαμε την κουβεντα μετα,πληρωθηκα μου λεει την Παρασκευη 3 του μηνα,σημερα στον λογαριασμο εμειναν 160€.Πληρωσα νοικι,ρευμα και λιγο σουπερμαρκετ και ετοιμος.Και τι θα κανεις ρε του λεω μεχρι τελος του μηνα?Τραγικα πραγματα.Ευτυχως δουλευει και η κοπελα του και παιρνει αλλα 500κατι ευρω και την βγαζουν κουτσα στραβα.Αντε τωρα εσυ να κανεις οικογενεια.

Ξεχασα να γραψω οτι το παιδι παιρνει 600€ τον μηνα.
Ας μπει στο Δημόσιο..τα ίδια θα παίρνει με λιγότερο άγχος..άρα σχέση κόστους αποτελέσματος όπως λέμε εμείς οι μπουρδελιαρηδες είναι Ο.Κ.
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
για αυτο δε γαμας...σου ειχα ξανα πει πριν πολυ καιρο,κοιτα τη παρτη σου και την εξελιξη σου και ασε τις γυναικες,Θα ερθουν μονες τους...και οτι κανεις να το κανεις για σενα...και ΑΚΡΙΒΩΣ επειδη το κανεις για σενα, αυτο λειτουργει σαν αφροδισιακο για τις γυναικες.Αφου μπεις σε αυτη τη ψυχολογια,τοτε ολα θα γινουν.
Πως τα λες έτσι βρε Vlad! Χαχα:klapseee:

 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
το πως με βλεπουν οι αλλοι δε με αφορα..ειναι δικο τους προβλημα.Και φυσικα το τι πιστευει ο καθενας για τον εαυτο του συμφωνα με το τι επαγελμα κανει,ειναι παλι δικο του θεμα.Ομως ο σεβασμος για μενα πηγάζει απο αλλα κριτηρια:confused:..παρε για παράδειγμα το μπου. ποσα για το πουτσο ατομα κυκλοφορουν εδω μεσα με καλες δουλειες και πτυχια? και μου λες με τι "ματι" θα με βλεπουν οι αλλοι συμφωνα με το το επαγγελομαι?

Εσύ δεν λες στις γυναίκες ότι κάνεις άλλο επάγγελμα;

Άρα τί σημαίνει αυτό;Ή ντρέπεσαι που είσαι ταξιτζής ή ξέρεις ότι σαν ταξιτζή δε θα σου δίνει σημασία καμία.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.888
Πόντοι
3.846
Οι 2 τελευταίες σελίδες που μιλάνε για δημόσιο κλπ είναι τελείως άσχετα με το θέμα εδώ, αλλά θα συμπληρώσω κάτι.

15 χρόνια σε ΙΤ, σπάνια έχω δουλέψει πάνω από 8ωρο και ακόμα πιο σπάνια ΣΚ και ποτέ αργίες.
Οπότε αυτά τα γενικά σχόλια ότι στον ΙΤ πέφτει ξεσκισμα από ωράρια δεν ισχύει για όλους.

Επίσης και να γινόταν, ποτέ δε θα πήγαινα στο δημόσιο.
- Γιατί αν είχα μαλακα αφεντικό ποτέ δεν θα μπορούσα να τον άλλαζα.
- Γιατί θα έπαιρνα τον ίδιο μισθό για 10 χρόνια χωρίς περιθώρια αύξησης, ενώ τώρα έχω καταφέρει τα τελευταία 4 χρόνια να υπερδιπλασιασω τον μισθό μου (εκτός Ελλάδος εννοείται)
- Γιατί δεν θα μπορούσα ίσως ποτέ μέσω δημοσίου να καταφέρω αυτό που κάνω τώρα πια. Να δουλεύω από το σπίτι και να χρυσοπληρωνομαι.
- Τέλος αν ήμουν στο δημόσιο της Ελλάδος θα γνώριζα μόνο τραγικές ελληνίδες και όχι τόσα μουνια από Πολωνία, Ουκρανία, Εσθονία κλπ που έχω γνωρίσει στον εργασιακό χώρο τόσα χρόνια στο εξωτερικό
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Εσύ δεν λες στις γυναίκες ότι κάνεις άλλο επάγγελμα;

Άρα τί σημαίνει αυτό;Ή ντρέπεσαι που είσαι ταξιτζής ή ξέρεις ότι σαν ταξιτζή δε θα σου δίνει σημασία καμία.
πρωτα απο ολα δεν ειμαι ταξιτζης...αν θελω ομως κανω και τον ταξιτζη.Και δευτερον αυτο το κανω μονο για να γαμησω και δε θα εκανα κατι εσκεμμενα μονο και μονο για να ανεβω στα ματια των γυναικων...για παράδειγμα παλιοτερα και πολλες φορες μου ειχανε κανει προταση διάφοροι φιλοι για να δουλεψω μπαρμαν σε νησια.Αλλα δε γουσταρω.θα μπορουσα να γαμαω το ξερω
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.681
Like
2.357
Πόντοι
456
εσυ πως και ολλανδια? τι το ιδιαιτερο εχει εκει?
Εγώ είχα ξεκινήσει με τις σπουδές μου και την ειδίκευση μου στην Ολλανδία και μου έκατσε σαν χώρα. Αυτό που λένε το κάνουν και υπάρχει οργάνωση. Όταν δουλέψεις σκληρά ανταμίβεσαι με κάθε τρόπο. Λεφτά εδώ υπάρχουν παααρα πολλά ειδικά στον τομέα μου που είναι η Ιατρική/Υγεία. Υπάρχει επαγγελματισμός, αρκετό χρήμα και ξανθά μωράκια για χαμούρεμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom