Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 999K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Μπερδευτηκα σπό το νόμισμα Αιγύπτου γιατί ήθελα κάτι να φέρω
Έτσι και αλλιώς δεν συζηταω για ένα νόμισμα που υποτιμάται συνεχώς.
Λοιπόν τα μαθήματα πληρώνοντας από τα ημιγυμνα ρωσιδια 50-50 σε pos ή μετρητά. Αφού έχεις ανοίξει λογαριασμό σε τουρκική τράπεζα σε ευρώ, παίρνεις κάρτα ανάληψης.
Με τα μετρητά ερχεσαι κανονικά και με τη καρτουλα βγάζει ς από οποιαδήποτε τράπεζα στην Ελλάδα όσα θέλεις, δεν έχει capital controls.
Αν υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι για ερωτήσεις και όχι να μιλάνε από μόνοι τους, ρωτάτε.

Α, και επειδή η Τουρκία δεν είναι ΕΕ δεν βλέπουν τα λεφτά μου οι έλληνες έφοροι.

αν καταλαβα δεν εχεις σταθερο μισθο αλλα οτι σου δωσουν τα ρωσιδια? ωχ καταλαβα
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
58
Πόντοι
6
Αν δεν έχουν οι ρώσοι που έχουν το χρήμα, ποιός το εχει;
Σε ξενοδοχείο που δίνουν 400€ την ημέρα, δεν μπορεί να δώσει 60-80€ για μια ώρα τέννις ;
Εδώ κάτι άχρηστοι στην Ελλάδα παίρνουν 100€ την ώρα.

Σε 9 ημέρες φεύγω και κάνω νηστεία σεξ
Το target group  μου θα είναι ηλικίες 19-35.Με ηλικιωμένες δεν παω, μου πεθαίνουν στο κρεββάτι.
Οι ρομαντικοί ας κάτσουν Ελλάδα και ας πάρουν επίδομα τέκνων.

φιλε για καλο και για κακο κλεισε απο τωρα το εισιτιριο της επιστροφης γιατι σε βλεπω να γυρνας κολυμποντας
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Μπερδευτηκα σπό το νόμισμα Αιγύπτου γιατί ήθελα κάτι να φέρω
Έτσι και αλλιώς δεν συζηταω για ένα νόμισμα που υποτιμάται συνεχώς.
Λοιπόν τα μαθήματα πληρώνοντας από τα ημιγυμνα ρωσιδια 50-50 σε pos ή μετρητά. Αφού έχεις ανοίξει λογαριασμό σε τουρκική τράπεζα σε ευρώ, παίρνεις κάρτα ανάληψης.
Με τα μετρητά ερχεσαι κανονικά και με τη καρτουλα βγάζει ς από οποιαδήποτε τράπεζα στην Ελλάδα όσα θέλεις, δεν έχει capital controls.
Αν υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι για ερωτήσεις και όχι να μιλάνε από μόνοι τους, ρωτάτε.

Α, και επειδή η Τουρκία δεν είναι ΕΕ δεν βλέπουν τα λεφτά μου οι έλληνες έφοροι.
kai αν βαλουν  capital controls στην Τουρκια;Απο ότι ακούγεται δεν είναι και τόσο απίθανο!!
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αν δεν έχουν οι ρώσοι που έχουν το χρήμα, ποιός το εχει;
Σε ξενοδοχείο που δίνουν 400€ την ημέρα, δεν μπορεί να δώσει 60-80€ για μια ώρα τέννις ;
Εδώ κάτι άχρηστοι στην Ελλάδα παίρνουν 100€ την ώρα.

Σε 9 ημέρες φεύγω και κάνω νηστεία σεξ
Το target group  μου θα είναι ηλικίες 19-35.Με ηλικιωμένες δεν παω, μου πεθαίνουν στο κρεββάτι.
Οι ρομαντικοί ας κάτσουν Ελλάδα και ας πάρουν επίδομα τέκνων.


Τυπε, συμφωνα με το αξιοπιστο σαιτ που παραθετω δεν παιζουν αυτοι οι μισθοι, οχι στην τουρκια αλλα γενικως.
Οταν το ανωτερο που φτανεις ειναι τα 52.000 ετησιως για 12 μηνες εργασια αυτο σημαινει 4.000 μαξ μηνιαιως
Κ αυτο οχι στην τουρκια σιγουρα που ο τουρισμος ειναι φτηνος.
Δεν υπαρχει περιπτωση ο ξενοδοχος οπως κ καθε επιχειρηματιας να σου παραχωρει εγκαταστασεις απολυτως δωρεαν χωρις καμμια προμηθεια/ποσοστο/ενοικιο.
Ουτε να δουλεψει αυτος για σενα, εσυ θα δουλεψεις για αυτον.

Τωρα αν ερχοντε τα 19χρονα ρωσιδια να πληρωνουν εξτρα κρυφα κ στα μαυρα για να εχουν καποιες στιγμες ευτυχιας μαζι σου τοτε πρεπει να εισαι ο μπραντ πητ κ δεν μας το λες
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Ειναι καποιες δουλειες που πληρωνουν καλυτερα και απο μηχανικο απο ΕΜΠ πλεον και ας μην τους φαινεται

Κολλητος μου τενιστας παιρνει 8Ευρω την ωρα και 25 το ιδιαιτερο και μαλιστα αμα τον δειτε δεν ειναι καν fit η γυμνασμενος

Βγαζει 1200+ τον μηνα με λιγοτερες απο 8ωρες την μερα και παρολα αυτα κλαιγεται οτι πειναει!

Παλια μου λεει χτυπαγε 50Ευρω το ιδιαιτερο και 10+ την ωρα στο tennis club


ΕΛβετια που κοιτουσαμε μαζι παιζανε 100k+ τον χρονο για τενιστα!!


Οποτε ανετα πιστευω αυτον που εγραψε για ΤΟυρκια και μαλιστα ειναι και λιγα αν εχει οντως βρει Ρωσσους πελατες


ΤΟ φιλαρακι μου κατεβηκε costa navarino περσι για μαθηματα ιδιαιτερα σε Ελβετους
Σε μια βδομαδα με κρεβατια και εισητηρια πληρωμενα εβγαλε 800Ευρω

Ειπατε τιποτα????
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Αλλο τρελο ειναι γκομενες που φτιαχνουν νυχια στην Αθηνα

Ρε οποια γνωριζω που ασχολειται με νυχια,βλεβαριδες βγαζει 1000+ τον μηνα


Ποιος να το ελεγε οτι στην Ελλαδα του 18 ο μαγειρας και ο κομμοτης θα βγαζουν τα διπλα απο μηχανικο

Και ομως συμβαινει


Ο ξαδερφος μου μαγειρας σε ξενοδοχειο εκλεισε φετος 4k καθαρα τον μηνα στα επτανησα
Βεβαια στο συμβολαιο λεει 2 για να παιρνει τα αλλα μαυρα

Ο ιδιος ο ιδιοκτητης του ξενοδοχειου του ειπε να μην λεει σε κανεναν ποσο παιρνει

Στο χωριο νομιζουν ολοι οτι παιρνει κανα 1500,τοσο λεει στους κουτσομποληδες που ρωτανε
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
αν καταλαβα δεν εχεις σταθερο μισθο αλλα οτι σου δωσουν τα ρωσιδια? ωχ καταλαβα

Θα τον πληρώνουν με κυλωτάκια και θα μας φέρει και μας είπε πιο πάνω.

Ά ρε γαμημένο ΔΝΤ τι έκανες σε μια χώρα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Μάγκες καλησπέρα. Επειδή πριν 10 μέρες περίπου γύρισα από το εξωτερικό και συγκεκριμένα από την Αμερική,και έλειπα από τις αρχές του χρόνου μπορώ να πω το εξής:Ότι στο εξωτερικό αν δουλέψεις σκληρά (τουλάχιστον στον δικό μου τομέα, που είμαι  σε μια πολυεθνική στον οικονομικό τομέα)έχεις πολύ καλές απολαβές.Αν φέρνεις και αποτελέσματα τα μπόνους ειναι πολυ καλα και θα δεις χρηματα που δεν υπηρχε περιπτωση να τα βρεις στην Ελλάδα.Αυτο όμως γίνεται με πολύωρη και επιμονή εργασία. Δεν έχει αστεία στο εξωτερικό (και αυτό πιστεύω πως ισχύει για όλες τις δουλειές).
Απλώς στο εξωτερικό δεν έχει την ζωή που έχει η Ελλαδάρα μας.Αλλά έχει καλές απολαβές στο εξωτερικό και το κράτος σε ανταμείβει σε όλα τα επίπεδα. Από την υγεία (που δεν περιμένεις για να σε εξετάσουν όλη μέρα αλλά το πολύ ένα μισάωρο)μέχρι και ότι άλλο φαντάζεσαι. Δεν μπορώ να το εξηγήσω τώρα ούτε να το περιγράψω,πρέπει μα το ζήσετε να δείτε τι θα πει κράτος πρόνοιας. Τουλάχιστον αυτό έχει η Αμερική.Και προσωπικά πιστεύω πως έτσι είναι τα περισσότερα προηγμένα κράτη.
οι Ην πολιτειες αν αυτο εννοεις ειναι επικινδυνη επιλογη
Αν χάσεις την δουλειά σου για κάποιο λογο σε πεταν στο δρόμο
Μηδεν προστασια μηδεν κοινωνικο κρατος
Μονο χιτ εντ γκαν φασεις παιζουν η αν καταφέρεις, απιθανο πλεον σημερα, κ φτιαχτείς χοντρά γρηγιρα
Αλλιως μπορει στα 50 να κοιμασαι στα παγκακια στο μειον εικοσι
Για μενα μακραν η χειροτερη χωρα απο τις αναπτυγμενεε
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Πήγε φίλος μου τα πήρε και γύρισε με 19χρονο ρωσίδι που μας έφυγε  το σαγόνι.
Αυτό το χάρισμα του έλληνα να μην δέχεται την αλλη οψη είναι τρομερή.
Καθηστε με το επίδομα ανεργίας του Τσίπρα και τρεχτε στο Μεταξουργείο.

Πάρτε και μερικές δόσεις αν έχετε ξαναδεί τέτοια ξενοδοχεία.
θα δουλευεις ρε βλακα δεν θασαι πελατης στις σουιτες
Δηλ οποιος δουλευει στο Κοσταναβαρινο παιρνει πολυ χρημα?
Στοκε  :helpplea:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406

Τυπε, συμφωνα με το αξιοπιστο σαιτ που παραθετω δεν παιζουν αυτοι οι μισθοι, οχι στην τουρκια αλλα γενικως.
Οταν το ανωτερο που φτανεις ειναι τα 52.000 ετησιως για 12 μηνες εργασια αυτο σημαινει 4.000 μαξ μηνιαιως
Κ αυτο οχι στην τουρκια σιγουρα που ο τουρισμος ειναι φτηνος.
Δεν υπαρχει περιπτωση ο ξενοδοχος οπως κ καθε επιχειρηματιας να σου παραχωρει εγκαταστασεις απολυτως δωρεαν χωρις καμμια προμηθεια/ποσοστο/ενοικιο.
Ουτε να δουλεψει αυτος για σενα, εσυ θα δουλεψεις για αυτον.

Τωρα αν ερχοντε τα 19χρονα ρωσιδια να πληρωνουν εξτρα κρυφα κ στα μαυρα για να εχουν καποιες στιγμες ευτυχιας μαζι σου τοτε πρεπει να εισαι ο μπραντ πητ κ δεν μας το λες
ποια 4000 το μηνα  στην Τουρκία ρε τυπε να παρει?
4000 κλωτσιες ισως
Επισης δυκολα αλλα ισως, του ειπαν να παρει 4000 την σαιζον, ολο το 6μηνο δηλαδη
Κατα τ αλλα...
Η ειναι μπετοβλακας η τρολαρει
99% το πρωτο
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Τι να το κανει το 19χρονο ρωσιδι που το εφερε κιολας εδω? Κανενα μουσακα ξερει να φτιαχνει?

Ήξερε άλλα να κάνει.
Ο άλλος 55 εν τωμεταξυ αλλά περιποιημενος.
Από το ρωσίδι πρωτοείδα το σορτσάκι-στρινγκ.
Όλος ο κωλος έξω.
Ρο ρωσιδι, ΤΟ παιδί, γαλάζια μάτια, ποδαρες, μοντέλο.
Αλάβαστρο
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
θα δουλευεις ρε βλακα δεν θασαι πελατης στις σουιτες
Δηλ οποιος δουλευει στο Κοσταναβαρινο παιρνει πολυ χρημα?
Στοκε  :helpplea:

Hospitality  λέγεται αυτό, φιλοξενία δηλαδή δεν πληρώνω μία, ήδη ξέρω που θα μείνω.
Και φαγητό μπουφέ όσο θέλω
Μη φοβάσαι μεγάλε, δεν προσπαθώ να σε πεισω να έρθεις
Χεσμενο έχω εσένα και το σύστημα εδώ
Αν ήθελα πάω και Ελλάδα με  αυτά τα λεφτά
Ο λόγος είναι ότι το 90% έρχονται Ρώσοι, με λεφτά αισθήματα και εκφυλα θηλυκά
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16

Τυπε, συμφωνα με το αξιοπιστο σαιτ που παραθετω δεν παιζουν αυτοι οι μισθοι, οχι στην τουρκια αλλα γενικως.
Οταν το ανωτερο που φτανεις ειναι τα 52.000 ετησιως για 12 μηνες εργασια αυτο σημαινει 4.000 μαξ μηνιαιως
Κ αυτο οχι στην τουρκια σιγουρα που ο τουρισμος ειναι φτηνος.
Δεν υπαρχει περιπτωση ο ξενοδοχος οπως κ καθε επιχειρηματιας να σου παραχωρει εγκαταστασεις απολυτως δωρεαν χωρις καμμια προμηθεια/ποσοστο/ενοικιο.
Ουτε να δουλεψει αυτος για σενα, εσυ θα δουλεψεις για αυτον.

Τωρα αν ερχοντε τα 19χρονα ρωσιδια να πληρωνουν εξτρα κρυφα κ στα μαυρα για να εχουν καποιες στιγμες ευτυχιας μαζι σου τοτε πρεπει να εισαι ο μπραντ πητ κ δεν μας το λες

Επειδή τα ψαχνεις πολύ για να κάνεις τον έξυπνο μάθε ότι κάποιοι ρώσοι που σπάνε μπάλες, ψάχνουν παίκτες που παίζουν καλά, αυτό δεν το έχουν όλοι ευτυχώς, ένας στους είκοσι.

Το μάθημα που παει 60-80 ευρώ ειναι 50/50,δεν πιστεύω να νομίζεις οτι δουλεύω για το ξενοδόχ. Έτσι είναι παντού.
5 ωριτσεςτην ημέρα, τόσα κάνουν.
Βάλτα στην έκθεση σου.

Τώρα αν πλεκεις και ρακέτες, το κόστος κάνει 2-3€ και τη χρεώνεις 25-30€. Κάνε και εδώ έναν υπολογισμό καμιά πενηνταριά ρακέτες το μήνα, τουλάχιστον.

Μήπως σου βγαίνουν τα νούμερα τώρα;
Ή τρολλαρω ακόμα;

Μη συγκρίνετε το τέννις με τις δουλιτσες που κάνετε εσείς σαν μισθωτοί.

Όσο για τα ρωσιδια, μόνα τους έρχονται, είναι μπόνους.

Αν έχετε και άλλες απορίες, εδώ στο μπαμπά.......
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
Hospitality  λέγεται αυτό, φιλοξενία δηλαδή δεν πληρώνω μία, ήδη ξέρω που θα μείνω.
Και φαγητό μπουφέ όσο θέλω
Μη φοβάσαι μεγάλε, δεν προσπαθώ να σε πεισω να έρθεις
Χεσμενο έχω εσένα και το σύστημα εδώ
Αν ήθελα πάω και Ελλάδα με  αυτά τα λεφτά
Ο λόγος είναι ότι το 90% έρχονται Ρώσοι, με λεφτά αισθήματα και εκφυλα θηλυκά
καλα πηγαινε καλο θα σου κανει
Του χρονου δεν θα λες τετοιες μλκες...  :happy:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Επειδή τα ψαχνεις πολύ για να κάνεις τον έξυπνο μάθε ότι κάποιοι ρώσοι που σπάνε μπάλες, ψάχνουν παίκτες που παίζουν καλά, αυτό δεν το έχουν όλοι ευτυχώς, ένας στους είκοσι.

Το μάθημα που παει 60-80 ευρώ ειναι 50/50,δεν πιστεύω να νομίζεις οτι δουλεύω για το ξενοδόχ. Έτσι είναι παντού.
5 ωριτσεςτην ημέρα, τόσα κάνουν.
Βάλτα στην έκθεση σου.

Τώρα αν πλεκεις και ρακέτες, το κόστος κάνει 2-3€ και τη χρεώνεις 25-30€. Κάνε και εδώ έναν υπολογισμό καμιά πενηνταριά ρακέτες το μήνα, τουλάχιστον.

Μήπως σου βγαίνουν τα νούμερα τώρα;
Ή τρολλαρω ακόμα;

Μη συγκρίνετε το τέννις με τις δουλιτσες που κάνετε εσείς σαν μισθωτοί.

Όσο για τα ρωσιδια, μόνα τους έρχονται, είναι μπόνους.

Αν έχετε και άλλες απορίες, εδώ στο μπαμπά.......
Επιχειρημα παραθετω ,δεν κανω τον εξυπνο.
Τελος παντων ,εγω δεν προκειτε να σου ξαναπαντησω.

Καλη τυχη με τα αλαβαστρινα 19χρονα μοντελοειδη ρωσακια που θα σου χωνουν και50-80€ ευρω την ωρα και μετα θα τα γαμας.

Και καλες μαλακιες σε οσους σε πιστευουν

Güle güle που  λενε και οι τουρκοι
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Τώρα αν πλεκεις και ρακέτες, το κόστος κάνει 2-3€ και τη χρεώνεις 25-30€.

Λίγα λίγα τα λέει, θα πλέκει και ρακέτες.

Κανά πουλοβεράκι παίζει;   :2funny: :2funny:

Nά΄σαι καλά ρε Μπιορν Μποργκ, γελάμε κυριακάτικα.

(Ξέρω τι είναι το πλέξιμο ρακέτας, έχω παίξει τέννις, μην απαντήσεις άδικα).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom