Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αρτια αφιχθης απο το fkk penelope Dortmund.

Ειχε καμμια 30 κοπελες μεσα
2-3 οχταρια
Πολλα 7αρια
5-6 εξαρια

2-3 γερμανιδες
1 εγχρωμη (μαυρη)
Ρουμανες

Πηρα μια ρουμανα 23 χρονων
Εμφανιση 8/10
Σερβις 2/10

Και μια γερμανιδα 1,85 πανυψηλη ,θυμηθηκα τον κμαν ,ονομα Ροξυ, χτυπησα και τηλεφωνακι μπας και βρεθουμε κι εξω
Εμφανιση 7/10
Σερβις 8/10

Το κρατιδιο της βορειας βεστφαλιας ρηνανιας εχει 75!!! Fkk !!

Κι ασε τον δημητρακη τον καημενο να ξενυχταει στα σουπερμάρκετ στο τμημα των λαχανικων .

Ακολουθει φωτογραφια του ιδρυματος απο το παρκιγκ
Και φωτο με "λαφυρα"

Βρε τον φουκαρά τον δημητρακη ,χαζεψε απο τις φάπες....

Αντε εβαλα υλικο ,μαρκελοδημητρακη, η σειρα σου....
Τι λες ρε μεγάλε :2funny:μετά από τόσους μήνες αγαμίας πήγες και γάμησες :2funny:μπράβο μας ξέσκισες :2funny:Για μένα το να :knockinb:είναι σα να φάω ή σαν να πάω να κατουρίσω.Εγω και εδώ γαμάω συνέχεια και Ελλάδα όταν είμαι δε πάω στην όμορφη θάλασσα αλλά στη Φυλής και το μεταξουργείο κάθε μέρα και :2funny::knockinb:πάλι μούφα διαλόγους θα μας βάλεις ότι είναι της (Γερμανίδας) FKK :2funny:Φαντάζομαι σε 6 μήνες θα ξαναπάς να γαμίσεις :2funny:
Τους σκύλους πιό συχνα τους πάνε να ζευγαρώσουν :2funny:
Άσε πήγα FKK και τα είδα τα χάλια,της Γερμανίδες της είδες από τη φαντασία σου εκεί :2funny:Βουλγάρες ,Ρουμάνες και Βραζιλιάνες έχει.Επίπεδο Φυλής!Πολλές μιλάνε Ελληνικά γιατί πριν δούλευαν στη Φυλής και το μεταξουργείο :2funny:
Εγώ αυτή τη βδομάδα ομολογώ ότι δεν γάμησα καθόλου :2funny:και της τρεις που είχα αυτή τη βδομάδα της έχυσα στο στόμα.Σήμερα αυτή αυτήν εδώ 3.000 ρούβλια +1.500 το ακάποτο και τελειωτικό στο στόμα σύνολο 48 Ευρώ γιά μία ώρα!και μιλάμε γιά κουκλάκι όχι βρωμερές Βουλγάρες και συχαμερές Ρουμάνες :vomit:
Φαντάζομαι θα βρήκες κάποιον να πάτε μαζί και σε πάει γιατί το αμάξι που λες ότι έχεις δεν έχουμε δει και ούτε πρόκειται :2funny:γιατί δεν υπάρχει :2funny:
Πάρε κ'άλλα πραγματικά λεφτά οχι σα τα δικά σου των γειτώνω και του ταμείου που δανείστικες:2funny: .Προχτές τα πήρα άφησα και την ημερομηνία στο χαρτί :2funny:
Ο κύριος Ψουρούκης εδώ τα λέει πολύ καλά αν δεν πεινάτε στην Ελλάδα μην έρθετε στη Γερμανία.


Στο 3.45' τα λέει πολύ καλά.
Απορώ ποιός είναι πιό κακομοίρης εδώ μέσα?:2funny:απ'αυτούς τους φουκαράδες :2funny:Δε μπαίνω στο σά'ι'τ γιατί με πιάνει κατάθλιψη :2funny:συμβουλές πως να γίνω οδηγός τσιμινιέρας στη Γερμανία :2funny::jerking:στο εστιατόριο λέει είναι πολύ καλό να δουλεύεις γιατί σε τα'ι'ζουν σα σκύλο :2funny:
Τελικά αυτός με το μπαλκόνι είναι προνομιούχος μπροστά σας :2funny:δε μένει στο σπιτάκι του Πλούτο ούτε σε αποθήκες :2funny:και μπορεί να τραβάει μαλακία στο μαλκόνι :2funny::2funny::2funny:

Μας κατατροπωσες παλι χαχαχα

Ο ιδιος κλασσικος δημητρακης σταθερα τα τελευταια 20 χρονια.
Σπιτι αχουρι, πουτανες,επιδομα.
Τιποτε καινουργιο
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.338
Like
16.934
Πόντοι
3.556
Αρτια αφιχθης απο το fkk penelope Dortmund.

Ειχε καμμια 30 κοπελες μεσα
2-3 οχταρια
Πολλα 7αρια
5-6 εξαρια

2-3 γερμανιδες
1 εγχρωμη (μαυρη)
Ρουμανες

Πηρα μια ρουμανα 23 χρονων
Εμφανιση 8/10
Σερβις 2/10

Και μια γερμανιδα 1,85 πανυψηλη ,θυμηθηκα τον κμαν ,ονομα Ροξυ, χτυπησα και τηλεφωνακι μπας και βρεθουμε κι εξω
Εμφανιση 7/10
Σερβις 8/10

Το κρατιδιο της βορειας βεστφαλιας ρηνανιας εχει 75!!! Fkk !!

Κι ασε τον δημητρακη τον καημενο να ξενυχταει στα σουπερμάρκετ στο τμημα των λαχανικων .

Ακολουθει φωτογραφια του ιδρυματος απο το παρκιγκ
Και φωτο με "λαφυρα"

Βρε τον φουκαρά τον δημητρακη ,χαζεψε απο τις φάπες....

Αντε εβαλα υλικο ,μαρκελοδημητρακη, η σειρα σου....
Τι λες ρε μεγάλε :2funny:μετά από τόσους μήνες αγαμίας πήγες και γάμησες :2funny:μπράβο μας ξέσκισες :2funny:Για μένα το να :knockinb:είναι σα να φάω ή σαν να πάω να κατουρίσω.Εγω και εδώ γαμάω συνέχεια και Ελλάδα όταν είμαι δε πάω στην όμορφη θάλασσα αλλά στη Φυλής και το μεταξουργείο κάθε μέρα και :2funny::knockinb:πάλι μούφα διαλόγους θα μας βάλεις ότι είναι της (Γερμανίδας) FKK :2funny:Φαντάζομαι σε 6 μήνες θα ξαναπάς να γαμίσεις :2funny:
Τους σκύλους πιό συχνα τους πάνε να ζευγαρώσουν :2funny:
Άσε πήγα FKK και τα είδα τα χάλια,της Γερμανίδες της είδες από τη φαντασία σου εκεί :2funny:Βουλγάρες ,Ρουμάνες και Βραζιλιάνες έχει.Επίπεδο Φυλής!Πολλές μιλάνε Ελληνικά γιατί πριν δούλευαν στη Φυλής και το μεταξουργείο :2funny:
Εγώ αυτή τη βδομάδα ομολογώ ότι δεν γάμησα καθόλου :2funny:και της τρεις που είχα αυτή τη βδομάδα της έχυσα στο στόμα.Σήμερα αυτή αυτήν εδώ 3.000 ρούβλια +1.500 το ακάποτο και τελειωτικό στο στόμα σύνολο 48 Ευρώ γιά μία ώρα!και μιλάμε γιά κουκλάκι όχι βρωμερές Βουλγάρες και συχαμερές Ρουμάνες :vomit:
Φαντάζομαι θα βρήκες κάποιον να πάτε μαζί και σε πάει γιατί το αμάξι που λες ότι έχεις δεν έχουμε δει και ούτε πρόκειται :2funny:γιατί δεν υπάρχει :2funny:
Πάρε κ'άλλα πραγματικά λεφτά οχι σα τα δικά σου των γειτώνω και του ταμείου που δανείστικες:2funny: .Προχτές τα πήρα άφησα και την ημερομηνία στο χαρτί :2funny:
Ο κύριος Ψουρούκης εδώ τα λέει πολύ καλά αν δεν πεινάτε στην Ελλάδα μην έρθετε στη Γερμανία.


Στο 3.45' τα λέει πολύ καλά.
Απορώ ποιός είναι πιό κακομοίρης εδώ μέσα?:2funny:απ'αυτούς τους φουκαράδες :2funny:Δε μπαίνω στο σά'ι'τ γιατί με πιάνει κατάθλιψη :2funny:συμβουλές πως να γίνω οδηγός τσιμινιέρας στη Γερμανία :2funny::jerking:στο εστιατόριο λέει είναι πολύ καλό να δουλεύεις γιατί σε τα'ι'ζουν σα σκύλο :2funny:
Τελικά αυτός με το μπαλκόνι είναι προνομιούχος μπροστά σας :2funny:δε μένει στο σπιτάκι του Πλούτο ούτε σε αποθήκες :2funny:και μπορεί να τραβάει μαλακία στο μαλκόνι :2funny::2funny::2funny:

τύπε δημητράκη ποιος μενει στο σπιτακι του πλούτο τύπε; ποιον
εννοεις;:confused:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Τι έγινε,τώρα που ξεβρωμισε το θέμα από παράσιτα, αεργους και πουσταραδες, δεν ξαναγυρναμε την κουβέντα εκεί που πρέπει;

Τυπε τι παιζει απο κοστος ζωης κυπρο? Και απο συνταξιοδοτικα?

Καλο συστημα υγειας εχουν η σαν το ΙΚΑ?
Τελικά μερικοί πιο πάνω έχουν να γαμησουν (ή να γαμηθουν για τις πουσταρες) πολύ καιρό και ξεκίνησαν να γράφουν πάλι τις μαλακιες τους.

Κουφάλες γυρίστε στις τρύπες σας. Αφήστε τους υπόλοιπους να μιλήσουν για πιο σοβαρά θέματα.

Τώρα στο θέμα μας.
Για συνταξιοδότηση δεν το έχω ψάξει καθόλου να πω την αλήθεια, καθώς δεν νομίζω να κάτσω τόσα χρόνια εδώ. Το μόνο που ξέρω είναι ότι παίζει μεταφορά εισφορών κανονικά.

Το σύστημα υγείας τώρα είναι άλλη υπόθεση και βασικά γαμάει. Ξεκίνησε νέο σύστημα πριν κανένα χρόνο και λέγεται ΓΕΣΥ.
Διαλέγεις ένα προσωπικό γιατρό μέσα από πλατφόρμα στο ίντερνετ και μετά αυτός είναι υπεύθυνος για ότι θες. Σου κλείνει εξετάσεις ή να δεις άλλους γιατρούς. Και μάλιστα πας ακόμα και σε ιδιωτικά νοσοκομεία. Οπότε χλιδα τα ιατρεία που πας. Όμως ότι σου γράφει θα είναι είτε τσάμπα είτε θα έχει μαξ κόστος επίσκεψης 6€. Επίσης υπάρχουν μάξιμουμ ποσά για εξετάσεις.
Πχ φουλ εξετάσεις αίματος,.δεν πάνε πάνω από 15€.
Εγώ πήγα να κάψω με laser ένα σημάδι και πήγε 6€ που αλλού έχω ακούσει για τιμές 60-80€.
Ξέρω κόσμο που έκανε επεμβάσεις μερικών χιλιάδων και δεν έδωσε σχεδόν τίποτα.

Πάντως θέλει ψάξιμο να βρεις για σοβαρές καταστάσεις έναν καλό γιατρό. Υπάρχουν και πολλοί άσχετοι.

Κόστος ζωής
Κοίτα τα νοίκια εξαρτώνται από την πόλη και αν μένεις κέντρο ή πιο έξω. Σε μια νορμάλ πόλη όπως Λάρνακα θα βρεις καινούριο διαμέρισμα με 2Υ/Δ στα 800€,αλλά αν πας πιο έξω και δεν θες καραφρεσκο θα βρεις και στα 500€.
Βενζίνη τσάμπα. 1.08€ έχει τώρα η βενζίνη.
Αγορά αμαξιού παρόμοια.
Λεωφορείο 1.4€ νομίζω αλλά μόνο οι μετανάστες και γριές παίρνουν λεωφορείο.
Φαγητό, ποτά, καφέ όπως Ελλάδα.


Ωραιος, αν οι μισθοι ειναι ετσι, αξιζει απο απο αποψη κοστους ζωης. Ευχαριστω

Εχω στο μυαλο μου σε μερικα χρονια, αφου φαω τη μουχλα να παω νοτια, Νικαια, Γιβραλταρ, Μαλτα, Κυπρο. Αν εχεις καλη δουλεια πρεπει να ειναι σαν παραδεισος.

Και γενικα στα τουριστικα μερη ριχνεις μουνακια, βεβαια κυπρο σε αυτο το θεμα φανταζομαι ειναι λιγο σαν Ελλαδα, για τον πουτσο
Κάτι έχεις μπερδέψει.
Μάλτα και Κύπρος έχουν ξένες 12 μήνες/χρόνο.
Η Μάλτα είναι πολύ πιο πολυεθνική, αλλά η Κύπρος έχει φουλ Ρωσίδες.
Και τα 2 μέρη είναι ο παράδεισος του πεσιματος. Οι ντόπιοι ασχολούνται αλλά αν είσαι ξένος παίζει να έχεις πλεονέκτημα γιατί οι ντόπιοι είναι σαν αραβοφατσες.

Καλοκαίρι βέβαια είναι παραδεισος.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Αρτια αφιχθης απο το fkk penelope Dortmund.

Ειχε καμμια 30 κοπελες μεσα
2-3 οχταρια
Πολλα 7αρια
5-6 εξαρια

2-3 γερμανιδες
1 εγχρωμη (μαυρη)
Ρουμανες

Πηρα μια ρουμανα 23 χρονων
Εμφανιση 8/10
Σερβις 2/10

Και μια γερμανιδα 1,85 πανυψηλη ,θυμηθηκα τον κμαν ,ονομα Ροξυ, χτυπησα και τηλεφωνακι μπας και βρεθουμε κι εξω
Εμφανιση 7/10
Σερβις 8/10

Το κρατιδιο της βορειας βεστφαλιας ρηνανιας εχει 75!!! Fkk !!

Κι ασε τον δημητρακη τον καημενο να ξενυχταει στα σουπερμάρκετ στο τμημα των λαχανικων .

Ακολουθει φωτογραφια του ιδρυματος απο το παρκιγκ
Και φωτο με "λαφυρα"

Βρε τον φουκαρά τον δημητρακη ,χαζεψε απο τις φάπες....

Αντε εβαλα υλικο ,μαρκελοδημητρακη, η σειρα σου....
Τι λες ρε μεγάλε :2funny:μετά από τόσους μήνες αγαμίας πήγες και γάμησες :2funny:μπράβο μας ξέσκισες :2funny:Για μένα το να :knockinb:είναι σα να φάω ή σαν να πάω να κατουρίσω.Εγω και εδώ γαμάω συνέχεια και Ελλάδα όταν είμαι δε πάω στην όμορφη θάλασσα αλλά στη Φυλής και το μεταξουργείο κάθε μέρα και :2funny::knockinb:πάλι μούφα διαλόγους θα μας βάλεις ότι είναι της (Γερμανίδας) FKK :2funny:Φαντάζομαι σε 6 μήνες θα ξαναπάς να γαμίσεις :2funny:
Τους σκύλους πιό συχνα τους πάνε να ζευγαρώσουν :2funny:
Άσε πήγα FKK και τα είδα τα χάλια,της Γερμανίδες της είδες από τη φαντασία σου εκεί :2funny:Βουλγάρες ,Ρουμάνες και Βραζιλιάνες έχει.Επίπεδο Φυλής!Πολλές μιλάνε Ελληνικά γιατί πριν δούλευαν στη Φυλής και το μεταξουργείο :2funny:
Εγώ αυτή τη βδομάδα ομολογώ ότι δεν γάμησα καθόλου :2funny:και της τρεις που είχα αυτή τη βδομάδα της έχυσα στο στόμα.Σήμερα αυτή αυτήν εδώ 3.000 ρούβλια +1.500 το ακάποτο και τελειωτικό στο στόμα σύνολο 48 Ευρώ γιά μία ώρα!και μιλάμε γιά κουκλάκι όχι βρωμερές Βουλγάρες και συχαμερές Ρουμάνες :vomit:
Φαντάζομαι θα βρήκες κάποιον να πάτε μαζί και σε πάει γιατί το αμάξι που λες ότι έχεις δεν έχουμε δει και ούτε πρόκειται :2funny:γιατί δεν υπάρχει :2funny:
Πάρε κ'άλλα πραγματικά λεφτά οχι σα τα δικά σου των γειτώνω και του ταμείου που δανείστικες:2funny: .Προχτές τα πήρα άφησα και την ημερομηνία στο χαρτί :2funny:
Ο κύριος Ψουρούκης εδώ τα λέει πολύ καλά αν δεν πεινάτε στην Ελλάδα μην έρθετε στη Γερμανία.


Στο 3.45' τα λέει πολύ καλά.
Απορώ ποιός είναι πιό κακομοίρης εδώ μέσα?:2funny:απ'αυτούς τους φουκαράδες :2funny:Δε μπαίνω στο σά'ι'τ γιατί με πιάνει κατάθλιψη :2funny:συμβουλές πως να γίνω οδηγός τσιμινιέρας στη Γερμανία :2funny::jerking:στο εστιατόριο λέει είναι πολύ καλό να δουλεύεις γιατί σε τα'ι'ζουν σα σκύλο :2funny:
Τελικ αυτός με το μπαλκόνι είναι προνομιούχος μπροστά σας :2funny:δε μένει στο σπιτάκι του Πλούτο ούτε σε αποθήκες :2funny:και μπορεί να τραβάει μαλακία στο μαλκόνι :2funny::2funny::2funny:
Ειχε τα ρούχα του ο Μάρκελος;
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
Αρτια αφιχθης απο το fkk
Και μια γερμανιδα 1,85 πανυψηλη ,θυμηθηκα τον vlaκμαν ,ονομα Ροξυ, χτυπησα και τηλεφωνακι μπας και βρεθουμε κι εξω
Εμφανιση 7/10
Σερβις 8/10
τετοια γερμανιδα τυπε;

 

Συνημμένα

  • rosemaryketchum.jpg
    rosemaryketchum.jpg
    379,4 KB · Εμφανίσεις: 23

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746

Συνημμένα

  • IMG-20201019-WA0004.jpg
    IMG-20201019-WA0004.jpg
    88,8 KB · Εμφανίσεις: 26

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.703
Like
2.447
Πόντοι
606
δημητρακη ελα στον λαο σου :hi: ουρλουαμπερ ποσο σε βγηκε το φοτζιζουχτεν τουρ?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.338
Like
16.934
Πόντοι
3.556
Κι ασε τον δημητρακη τον καημενο να ξενυχταει στα σουπερμάρκετ στο τμημα των λαχανικων .
πορνοτσαρε, στο non-stop σουπερ μαρκετ την καμακωσες;

10 χρονια νεότερος φαινεται εδω ο πορνόμετανάστης. τύπε πορνομεταναστη εκανε η δουλεια η λα πρερι :confused:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Κι ασε τον δημητρακη τον καημενο να ξενυχταει στα σουπερμάρκετ στο τμημα των λαχανικων .
πορνοτσαρε, στο non-stop σουπερ μαρκετ την καμακωσες;

10 χρονια νεότερος φαινεται εδω ο πορνόμετανάστης. τύπε πορνομεταναστη εκανε η δουλεια η λα πρερι :confused:
Ως και μαλλιά του έβγαλε;!!!Φήμες ότι μια γατα κυκλοφορεί ξυρισμένη είναι ανυπόστατες!!!
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.338
Like
16.934
Πόντοι
3.556
τύπε πορνομεταναστη αυτη η φωτο σε εχει ανεβασει πολυ. φαίνεσαι σαν σταρ του σινεμά με το νεο μαλλι και την μποτοξενια επιδερμίδα. ο κμαν μπροστα σου γεράκος φαινεται :confused:
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αρτια αφιχθης απο το fkk
Και μια γερμανιδα 1,85 πανυψηλη ,θυμηθηκα τον vlaκμαν ,ονομα Ροξυ, χτυπησα και τηλεφωνακι μπας και βρεθουμε κι εξω
Εμφανιση 7/10
Σερβις 8/10
τετοια γερμανιδα τυπε;

Εχεις καλυτερη να βαλεις ή θα ξαναματαπαραμεινεις στα λογια?
Ειστε καποιοι που η μονη προσφορα σας στο θρεντ (οχι στο σαητ συνολικα) ειναι κουφια σχόλια.

ι σαν τους γέρους στο μαπετ σοου στον εξωστη.....χαχχαχ μονο σχόλια.

Δεν πειραζει σας αγαπαμε κι εσας.
Αν πουμε και κατι εξαφανιζεστε για μηνες ναουμε.


Δημητρακη ωραιο μωρο ,αν και η φωτο ειναι ειναι απο το δυο χιλιαδες δεκαδωδεκα....αντε εμφανισου τωρα....οριστε ειπα καλη κουβεντα, αντε
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.108
Κριτικές
33
Like
7.348
Πόντοι
4.746
σαν τους γέρους στο μαπετ σοου στον εξωστη.....χαχχαχ μονο σχόλια. Δεν πειραζει σας αγαπαμε κι εσας.
οποιο σχολιο γινεται ειναι με δοση χιουμορ, και οχι κακοπροαιρετα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom