Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 998K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,0%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 267 75,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Αυτο ειναι το ερωτημα μου, πιανεται η Σοφια για μουνολιβαδο η οχι;
Ειναι λιγο γκριζα ζωνη...

Μάλλον για γυφτολίβαδο πιάνεται

Αν και με 3000 το μήνα,σαν σειχης θα ζεις εκεί
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Τι έγινε,τώρα που ξεβρωμισε το θέμα από παράσιτα, αεργους και πουσταραδες, δεν ξαναγυρναμε την κουβέντα εκεί που πρέπει;

Τυπε τι παιζει απο κοστος ζωης κυπρο? Και απο συνταξιοδοτικα?

Καλο συστημα υγειας εχουν η σαν το ΙΚΑ?
Τελικά μερικοί πιο πάνω έχουν να γαμησουν (ή να γαμηθουν για τις πουσταρες) πολύ καιρό και ξεκίνησαν να γράφουν πάλι τις μαλακιες τους.

Κουφάλες γυρίστε στις τρύπες σας. Αφήστε τους υπόλοιπους να μιλήσουν για πιο σοβαρά θέματα.

Τώρα στο θέμα μας.
Για συνταξιοδότηση δεν το έχω ψάξει καθόλου να πω την αλήθεια, καθώς δεν νομίζω να κάτσω τόσα χρόνια εδώ. Το μόνο που ξέρω είναι ότι παίζει μεταφορά εισφορών κανονικά.

Το σύστημα υγείας τώρα είναι άλλη υπόθεση και βασικά γαμάει. Ξεκίνησε νέο σύστημα πριν κανένα χρόνο και λέγεται ΓΕΣΥ.
Διαλέγεις ένα προσωπικό γιατρό μέσα από πλατφόρμα στο ίντερνετ και μετά αυτός είναι υπεύθυνος για ότι θες. Σου κλείνει εξετάσεις ή να δεις άλλους γιατρούς. Και μάλιστα πας ακόμα και σε ιδιωτικά νοσοκομεία. Οπότε χλιδα τα ιατρεία που πας. Όμως ότι σου γράφει θα είναι είτε τσάμπα είτε θα έχει μαξ κόστος επίσκεψης 6€. Επίσης υπάρχουν μάξιμουμ ποσά για εξετάσεις.
Πχ φουλ εξετάσεις αίματος,.δεν πάνε πάνω από 15€.
Εγώ πήγα να κάψω με laser ένα σημάδι και πήγε 6€ που αλλού έχω ακούσει για τιμές 60-80€.
Ξέρω κόσμο που έκανε επεμβάσεις μερικών χιλιάδων και δεν έδωσε σχεδόν τίποτα.

Πάντως θέλει ψάξιμο να βρεις για σοβαρές καταστάσεις έναν καλό γιατρό. Υπάρχουν και πολλοί άσχετοι.

Κόστος ζωής
Κοίτα τα νοίκια εξαρτώνται από την πόλη και αν μένεις κέντρο ή πιο έξω. Σε μια νορμάλ πόλη όπως Λάρνακα θα βρεις καινούριο διαμέρισμα με 2Υ/Δ στα 800€,αλλά αν πας πιο έξω και δεν θες καραφρεσκο θα βρεις και στα 500€.
Βενζίνη τσάμπα. 1.08€ έχει τώρα η βενζίνη.
Αγορά αμαξιού παρόμοια.
Λεωφορείο 1.4€ νομίζω αλλά μόνο οι μετανάστες και γριές παίρνουν λεωφορείο.
Φαγητό, ποτά, καφέ όπως Ελλάδα.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Για τι μισθο μιλας?

Αν ειναι για υπαλληλος με σπουδες (του στυλ ΙΒΜ που εχει γραφειο εκει) θα εισαι απο τους υψηλα αμοιβομενους.

Μουνια θα γαμας αβερτα (αν και τις θεωρω λιγο γυφτισες οπως και τις ρουμανες). Φτηνη ζωη. Αλλα δε θα παρεις συνταξη απο αυτους. Ο πληθυσμος της χωρας μειωνεται δραματικα, νομιζω εχουν το μεγαλυτερο προβλημα στον κοσμο σε αυτο το θεμα.

Ο μισθος ειναι εξαιρετικα καλος για τα δεδομενα της χωρας. Κοντα στα 3.000 ευρω καθαρα.
Και αυτο ειναι που με κανει να το σκεφτομαι σοβαρα. Η εταιρια ειναι πολυ μεγαλη, πολυεθνικη
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να ακουσω κανα 1000ρικο αντε 1500 στη καλυτερη και εξεπλαγην.
Για τη συνταξη ουτε που με ενδιαφερει. Ειναι το τελευταιο που με απασχολει

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ψαχνω μονο δουλειες εξ αποστασεως και η συγκεκριμενη ειναι On site, δηλαδη θα πρεπει να μετακομισω εκει και αυτο ειναι που με βαζει σε διλημμα.

Τυπε κατι δεν χτυπαει καλα,δουλεια π βρηκες μεσω ιντερνετ στη Σοφια,3000€ που εκει κυκλοφοριυν με καρα,θα δουλευεις εξ αποστασεως αλλα μονο Σοφια!;

Τι σκατα εξ αποστασεως θα ειναι;
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.874
Πόντοι
3.846
Για τι μισθο μιλας?

Αν ειναι για υπαλληλος με σπουδες (του στυλ ΙΒΜ που εχει γραφειο εκει) θα εισαι απο τους υψηλα αμοιβομενους.

Μουνια θα γαμας αβερτα (αν και τις θεωρω λιγο γυφτισες οπως και τις ρουμανες). Φτηνη ζωη. Αλλα δε θα παρεις συνταξη απο αυτους. Ο πληθυσμος της χωρας μειωνεται δραματικα, νομιζω εχουν το μεγαλυτερο προβλημα στον κοσμο σε αυτο το θεμα.

Ο μισθος ειναι εξαιρετικα καλος για τα δεδομενα της χωρας. Κοντα στα 3.000 ευρω καθαρα.
Και αυτο ειναι που με κανει να το σκεφτομαι σοβαρα. Η εταιρια ειναι πολυ μεγαλη, πολυεθνικη
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να ακουσω κανα 1000ρικο αντε 1500 στη καλυτερη και εξεπλαγην.
Για τη συνταξη ουτε που με ενδιαφερει. Ειναι το τελευταιο που με απασχολει

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ψαχνω μονο δουλειες εξ αποστασεως και η συγκεκριμενη ειναι On site, δηλαδη θα πρεπει να μετακομισω εκει και αυτο ειναι που με βαζει σε διλημμα.

Τυπε κατι δεν χτυπαει καλα,δουλεια π βρηκες μεσω ιντερνετ στη Σοφια,3000€ που εκει κυκλοφοριυν με καρα,θα δουλευεις εξ αποστασεως αλλα μονο Σοφια!;

Τι σκατα εξ αποστασεως θα ειναι;
Έγραψε ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ είναι εξαποστάσεως.
Θα δουλεύει προφανώς στα γραφεία της εταιρείας.

Τύπε George71 αν και βλέπω ρωτάς λάθος άτομα για συμβουλές, μπορεί να σου δώσω και εγώ καμία συμβουλή για το θέμα εταιρείας. Καταρχήν είναι στοιχηματική/καζίνο η εταιρεία αυτή; Μόνο τέτοιες ξέρω να δίνουν τέτοιους μισθούς σε τόσο φτωχές χώρες. Γιατί αλλιώς κανείς ευρωπαίος με προσόντα δεν πάει για δουλειά σε τέτοια μέρη.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Παιδες η Σόφια τι λεει αυτον τον καιρο; Αξιζει ως μεταναστευτικος προορισμος; Μου παρουσιαστηκε μια καλη επαγγελματικη ευκαιρια (ως υπαλληλος-γκασταρμπαιτερ ωστοσο καλη) και το σκεφτομαι. Εχω να ανεβω χρονια, αλλα οταν πηγα μου αρεσε (νομιζω τελευταια φορα ηταν κοντα στο 2012), ειχαν ανοιξει καποια Mall, ειχε αξιοπρεπη νυχτερινη ζωη, καζινα, στριπ, κλπ και φθηνα call girl που απ οτι θυμαμαι η μια ωρα ηταν μια ωρα και οχι ενα ξεγκαυλωμα οπως εδω. Δημητρακη θα προνομεταναστευες στη Σοφια ναι η οχι και γιατι;
Τον Δημητράκη σαν τι τον ρωτάς;Σαν κωλ girl?
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Τι έγινε,τώρα που ξεβρωμισε το θέμα από παράσιτα, αεργους και πουσταραδες, δεν ξαναγυρναμε την κουβέντα εκεί που πρέπει;

Τυπε τι παιζει απο κοστος ζωης κυπρο? Και απο συνταξιοδοτικα?

Καλο συστημα υγειας εχουν η σαν το ΙΚΑ?
Τελικά μερικοί πιο πάνω έχουν να γαμησουν (ή να γαμηθουν για τις πουσταρες) πολύ καιρό και ξεκίνησαν να γράφουν πάλι τις μαλακιες τους.

Κουφάλες γυρίστε στις τρύπες σας. Αφήστε τους υπόλοιπους να μιλήσουν για πιο σοβαρά θέματα.

Τώρα στο θέμα μας.
Για συνταξιοδότηση δεν το έχω ψάξει καθόλου να πω την αλήθεια, καθώς δεν νομίζω να κάτσω τόσα χρόνια εδώ. Το μόνο που ξέρω είναι ότι παίζει μεταφορά εισφορών κανονικά.

Το σύστημα υγείας τώρα είναι άλλη υπόθεση και βασικά γαμάει. Ξεκίνησε νέο σύστημα πριν κανένα χρόνο και λέγεται ΓΕΣΥ.
Διαλέγεις ένα προσωπικό γιατρό μέσα από πλατφόρμα στο ίντερνετ και μετά αυτός είναι υπεύθυνος για ότι θες. Σου κλείνει εξετάσεις ή να δεις άλλους γιατρούς. Και μάλιστα πας ακόμα και σε ιδιωτικά νοσοκομεία. Οπότε χλιδα τα ιατρεία που πας. Όμως ότι σου γράφει θα είναι είτε τσάμπα είτε θα έχει μαξ κόστος επίσκεψης 6€. Επίσης υπάρχουν μάξιμουμ ποσά για εξετάσεις.
Πχ φουλ εξετάσεις αίματος,.δεν πάνε πάνω από 15€.
Εγώ πήγα να κάψω με laser ένα σημάδι και πήγε 6€ που αλλού έχω ακούσει για τιμές 60-80€.
Ξέρω κόσμο που έκανε επεμβάσεις μερικών χιλιάδων και δεν έδωσε σχεδόν τίποτα.

Πάντως θέλει ψάξιμο να βρεις για σοβαρές καταστάσεις έναν καλό γιατρό. Υπάρχουν και πολλοί άσχετοι.

Κόστος ζωής
Κοίτα τα νοίκια εξαρτώνται από την πόλη και αν μένεις κέντρο ή πιο έξω. Σε μια νορμάλ πόλη όπως Λάρνακα θα βρεις καινούριο διαμέρισμα με 2Υ/Δ στα 800€,αλλά αν πας πιο έξω και δεν θες καραφρεσκο θα βρεις και στα 500€.
Βενζίνη τσάμπα. 1.08€ έχει τώρα η βενζίνη.
Αγορά αμαξιού παρόμοια.
Λεωφορείο 1.4€ νομίζω αλλά μόνο οι μετανάστες και γριές παίρνουν λεωφορείο.
Φαγητό, ποτά, καφέ όπως Ελλάδα.


Ωραιος, αν οι μισθοι ειναι ετσι, αξιζει απο απο αποψη κοστους ζωης. Ευχαριστω

Εχω στο μυαλο μου σε μερικα χρονια, αφου φαω τη μουχλα να παω νοτια, Νικαια, Γιβραλταρ, Μαλτα, Κυπρο. Αν εχεις καλη δουλεια πρεπει να ειναι σαν παραδεισος.

Και γενικα στα τουριστικα μερη ριχνεις μουνακια, βεβαια κυπρο σε αυτο το θεμα φανταζομαι ειναι λιγο σαν Ελλαδα, για τον πουτσο
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Για τι μισθο μιλας?

Αν ειναι για υπαλληλος με σπουδες (του στυλ ΙΒΜ που εχει γραφειο εκει) θα εισαι απο τους υψηλα αμοιβομενους.

Μουνια θα γαμας αβερτα (αν και τις θεωρω λιγο γυφτισες οπως και τις ρουμανες). Φτηνη ζωη. Αλλα δε θα παρεις συνταξη απο αυτους. Ο πληθυσμος της χωρας μειωνεται δραματικα, νομιζω εχουν το μεγαλυτερο προβλημα στον κοσμο σε αυτο το θεμα.

Ο μισθος ειναι εξαιρετικα καλος για τα δεδομενα της χωρας. Κοντα στα 3.000 ευρω καθαρα.
Και αυτο ειναι που με κανει να το σκεφτομαι σοβαρα. Η εταιρια ειναι πολυ μεγαλη, πολυεθνικη
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να ακουσω κανα 1000ρικο αντε 1500 στη καλυτερη και εξεπλαγην.
Για τη συνταξη ουτε που με ενδιαφερει. Ειναι το τελευταιο που με απασχολει

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ψαχνω μονο δουλειες εξ αποστασεως και η συγκεκριμενη ειναι On site, δηλαδη θα πρεπει να μετακομισω εκει και αυτο ειναι που με βαζει σε διλημμα.

Τυπε κατι δεν χτυπαει καλα,δουλεια π βρηκες μεσω ιντερνετ στη Σοφια,3000€ που εκει κυκλοφοριυν με καρα,θα δουλευεις εξ αποστασεως αλλα μονο Σοφια!;

Τι σκατα εξ αποστασεως θα ειναι;
Έγραψε ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ είναι εξαποστάσεως.
Θα δουλεύει προφανώς στα γραφεία της εταιρείας.

Τύπε George71 αν και βλέπω ρωτάς λάθος άτομα για συμβουλές, μπορεί να σου δώσω και εγώ καμία συμβουλή για το θέμα εταιρείας. Καταρχήν είναι στοιχηματική/καζίνο η εταιρεία αυτή; Μόνο τέτοιες ξέρω να δίνουν τέτοιους μισθούς σε τόσο φτωχές χώρες. Γιατί αλλιώς κανείς ευρωπαίος με προσόντα δεν πάει για δουλειά σε τέτοια μέρη.

Εχει και μερικα σερβις σεντερ απο πολυεθνικες που πληρωνουν καλα. Εχω γνωστο που πηρε προσφορα 2500 καθαρα στα 37 του. Δε πηγε γιατι ηθελε 3 , αλλα γνωμη μου εκανε μαλακια μιας και ηταν Βουλγαρος (η δουλεια ηταν ανεξαρτητη εθνικοτητας).

Γενικα βουλγαροι και ειδικα οι βρωμορουμανοι ενα με το χρημα. Θα φανε και ληγμενα προκειμενου να γλυτωσουν ενα ευρω.

οπως ειπες αυτες οι δουλειες ειναι μετρημενες,
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Αρτια αφιχθης απο το fkk penelope Dortmund.

Ειχε καμμια 30 κοπελες μεσα
2-3 οχταρια
Πολλα 7αρια
5-6 εξαρια

2-3 γερμανιδες
1 εγχρωμη (μαυρη)
Ρουμανες

Πηρα μια ρουμανα 23 χρονων
Εμφανιση 8/10
Σερβις 2/10

Και μια γερμανιδα 1,85 πανυψηλη ,θυμηθηκα τον κμαν ,ονομα Ροξυ, χτυπησα και τηλεφωνακι μπας και βρεθουμε κι εξω
Εμφανιση 7/10
Σερβις 8/10

Το κρατιδιο της βορειας βεστφαλιας ρηνανιας εχει 75!!! Fkk !!

Κι ασε τον δημητρακη τον καημενο να ξενυχταει στα σουπερμάρκετ στο τμημα των λαχανικων .

Ακολουθει φωτογραφια του ιδρυματος απο το παρκιγκ
Και φωτο με "λαφυρα"

Βρε τον φουκαρά τον δημητρακη ,χαζεψε απο τις φάπες....

Αντε εβαλα υλικο ,μαρκελοδημητρακη, η σειρα σου....
 

Συνημμένα

  • IMG_20201016_164519.jpg
    IMG_20201016_164519.jpg
    2,9 MB · Εμφανίσεις: 27
  • 20201017_014246.jpg
    20201017_014246.jpg
    2,5 MB · Εμφανίσεις: 34

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Παιδες η Σόφια τι λεει αυτον τον καιρο; Αξιζει ως . Δημητρακη θα προνομεταναστευες στη Σοφια ναι η οχι και γιατι;
Που να ξερει ο δημητρακης....τι ρωτας τωρα....
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Για τι μισθο μιλας?

Αν ειναι για υπαλληλος με σπουδες (του στυλ ΙΒΜ που εχει γραφειο εκει) θα εισαι απο τους υψηλα αμοιβομενους.

Μουνια θα γαμας αβερτα (αν και τις θεωρω λιγο γυφτισες οπως και τις ρουμανες). Φτηνη ζωη. Αλλα δε θα παρεις συνταξη απο αυτους. Ο πληθυσμος της χωρας μειωνεται δραματικα, νομιζω εχουν το μεγαλυτερο προβλημα στον κοσμο σε αυτο το θεμα.

Ο μισθος ειναι εξαιρετικα καλος για τα δεδομενα της χωρας. Κοντα στα 3.000 ευρω καθαρα.
Και αυτο ειναι που με κανει να το σκεφτομαι σοβαρα. Η εταιρια ειναι πολυ μεγαλη, πολυεθνικη
Η αληθεια ειναι οτι περιμενα να ακουσω κανα 1000ρικο αντε 1500 στη καλυτερη και εξεπλαγην.
Για τη συνταξη ουτε που με ενδιαφερει. Ειναι το τελευταιο που με απασχολει

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ψαχνω μονο δουλειες εξ αποστασεως και η συγκεκριμενη ειναι On site, δηλαδη θα πρεπει να μετακομισω εκει και αυτο ειναι που με βαζει σε διλημμα.

Αν ειναι η θεση σιγουρη και οχι για 3-4 μηνες μονο ,τοτε εγω θα πηγαινα τρεχοντας.....
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Αρτια αφιχθης απο το fkk penelope Dortmund.

Ειχε καμμια 30 κοπελες μεσα
2-3 οχταρια
Πολλα 7αρια
5-6 εξαρια

2-3 γερμανιδες
1 εγχρωμη (μαυρη)
Ρουμανες

Πηρα μια ρουμανα 23 χρονων
Εμφανιση 8/10
Σερβις 2/10

Και μια γερμανιδα 1,85 πανυψηλη ,θυμηθηκα τον κμαν ,ονομα Ροξυ, χτυπησα και τηλεφωνακι μπας και βρεθουμε κι εξω
Εμφανιση 7/10
Σερβις 8/10

Το κρατιδιο της βορειας βεστφαλιας ρηνανιας εχει 75!!! Fkk !!

Κι ασε τον δημητρακη τον καημενο να ξενυχταει στα σουπερμάρκετ στο τμημα των λαχανικων .

Ακολουθει φωτογραφια του ιδρυματος απο το παρκιγκ
Και φωτο με "λαφυρα"

Βρε τον φουκαρά τον δημητρακη ,χαζεψε απο τις φάπες....

Αντε εβαλα υλικο ,μαρκελοδημητρακη, η σειρα σου....


Αξιος και μακρια απο Ρουμανες αν και τα πουταναδικα της Γερμανιας ειναι γεματα
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Τράβα εσύ να γαμήσεις ξημερώματα,τόσο σού κόβει.:P
Ο καραφλομήτσος τέτοια ώρα διαλέγει ραπανάκια και αγγούρια σε τιμές happy hour σε υπερμάρκετ της Πετρούπολης....έχει παρκάρει και στο υπόγειο.:confused:
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Τροβαδουρε την ιδια δραστηριοτητα κανουν.

Ο ουρλαουμπερ γαμαει στο ΦΚΚ

Ο Μητσος χρησιμοποιει. το αγγουρι για να δροσιστει παθητικα. Αν ειχαν πεπονια, κατι μπορει να εκανε ενεργητικα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.497
Πόντοι
1.706
Τροβαδουρε την ιδια δραστηριοτητα κανουν.

Ο ουρλαουμπερ γαμαει στο ΦΚΚ

Ο Μητσος χρησιμοποιει. το αγγουρι για να δροσιστει παθητικα. Αν ειχαν πεπονια, κατι μπορει να εκανε ενεργητικα.

Ε ναι
Σεξ το ενα ,σεξ και το αλλο.

Το ιδιο πράμα
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Γιατί δεν αγοράζει ένα σπιτάκι στην εξοχή με ένα μποστανάκι;
Να ξέρει ρε παιδί μου τι βάζει στον κώλο του.:confused:

Δεν ειναι του βιολογικου αυτος.

Γουσταρει χεσιματα, τρωει μακντοναλτς, ειναι του βρωμικου.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Αρτια αφιχθης απο το fkk penelope Dortmund.

Ειχε καμμια 30 κοπελες μεσα
2-3 οχταρια
Πολλα 7αρια
5-6 εξαρια

2-3 γερμανιδες
1 εγχρωμη (μαυρη)
Ρουμανες

Πηρα μια ρουμανα 23 χρονων
Εμφανιση 8/10
Σερβις 2/10

Και μια γερμανιδα 1,85 πανυψηλη ,θυμηθηκα τον κμαν ,ονομα Ροξυ, χτυπησα και τηλεφωνακι μπας και βρεθουμε κι εξω
Εμφανιση 7/10
Σερβις 8/10

Το κρατιδιο της βορειας βεστφαλιας ρηνανιας εχει 75!!! Fkk !!

Κι ασε τον δημητρακη τον καημενο να ξενυχταει στα σουπερμάρκετ στο τμημα των λαχανικων .

Ακολουθει φωτογραφια του ιδρυματος απο το παρκιγκ
Και φωτο με "λαφυρα"

Βρε τον φουκαρά τον δημητρακη ,χαζεψε απο τις φάπες....

Αντε εβαλα υλικο ,μαρκελοδημητρακη, η σειρα σου....
Τι λες ρε μεγάλε :2funny:μετά από τόσους μήνες αγαμίας πήγες και γάμησες :2funny:μπράβο μας ξέσκισες :2funny:Για μένα το να :knockinb:είναι σα να φάω ή σαν να πάω να κατουρίσω.Εγω και εδώ γαμάω συνέχεια και Ελλάδα όταν είμαι δε πάω στην όμορφη θάλασσα αλλά στη Φυλής και το μεταξουργείο κάθε μέρα και :2funny::knockinb:πάλι μούφα διαλόγους θα μας βάλεις ότι είναι της (Γερμανίδας) FKK :2funny:Φαντάζομαι σε 6 μήνες θα ξαναπάς να γαμίσεις :2funny:
Τους σκύλους πιό συχνα τους πάνε να ζευγαρώσουν :2funny:
Άσε πήγα FKK και τα είδα τα χάλια,της Γερμανίδες της είδες από τη φαντασία σου εκεί :2funny:Βουλγάρες ,Ρουμάνες και Βραζιλιάνες έχει.Επίπεδο Φυλής!Πολλές μιλάνε Ελληνικά γιατί πριν δούλευαν στη Φυλής και το μεταξουργείο :2funny:
Εγώ αυτή τη βδομάδα ομολογώ ότι δεν γάμησα καθόλου :2funny:και της τρεις που είχα αυτή τη βδομάδα της έχυσα στο στόμα.Σήμερα αυτή αυτήν εδώ 3.000 ρούβλια +1.500 το ακάποτο και τελειωτικό στο στόμα σύνολο 48 Ευρώ γιά μία ώρα!και μιλάμε γιά κουκλάκι όχι βρωμερές Βουλγάρες και συχαμερές Ρουμάνες :vomit:
Φαντάζομαι θα βρήκες κάποιον να πάτε μαζί και σε πάει γιατί το αμάξι που λες ότι έχεις δεν έχουμε δει και ούτε πρόκειται :2funny:γιατί δεν υπάρχει :2funny:
Πάρε κ'άλλα πραγματικά λεφτά οχι σα τα δικά σου των γειτώνω και του ταμείου που δανείστικες:2funny: .Προχτές τα πήρα άφησα και την ημερομηνία στο χαρτί :2funny:
Ο κύριος Ψουρούκης εδώ τα λέει πολύ καλά αν δεν πεινάτε στην Ελλάδα μην έρθετε στη Γερμανία.


Στο 3.45' τα λέει πολύ καλά.
Απορώ ποιός είναι πιό κακομοίρης εδώ μέσα?:2funny:απ'αυτούς τους φουκαράδες :2funny:Δε μπαίνω στο σά'ι'τ γιατί με πιάνει κατάθλιψη :2funny:συμβουλές πως να γίνω οδηγός τσιμινιέρας στη Γερμανία :2funny::jerking:στο εστιατόριο λέει είναι πολύ καλό να δουλεύεις γιατί σε τα'ι'ζουν σα σκύλο :2funny:
Τελικά αυτός με το μπαλκόνι είναι προνομιούχος μπροστά σας :2funny:δε μένει στο σπιτάκι του Πλούτο ούτε σε αποθήκες :2funny:και μπορεί να τραβάει μαλακία στο μαλκόνι :2funny::2funny::2funny:
 

Συνημμένα

  • v1.jpg
    v1.jpg
    109,8 KB · Εμφανίσεις: 39
  • 15.10c.jpg
    15.10c.jpg
    263,1 KB · Εμφανίσεις: 38
  • 15.10b.jpg
    15.10b.jpg
    297,2 KB · Εμφανίσεις: 41
  • 15.10.jpg
    15.10.jpg
    240,6 KB · Εμφανίσεις: 41
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Μητσάρα πόσο πάνε οι ντομάτες και οι μπανάνες τώρα με την υποτίμηση ρε φίλε;
Συμφέρει να ανέβω Ρωσία για τα ψώνια της βδομάδας;:think:
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.485
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Αυπνιες τρομπαδουρε;

Σκεφτεσαι Αλγερινα γκαβλια; :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom