Νέα

Επιλογή Ελαστικών αυτοκινήτου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα imaginas.gr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 209
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
13άρι ελαστικό άλλαξα πριν κανα μήνα - Bridgestone έβαλα.

Αν είσαι από Αθήνα, ψάξτη να γιατί παίζει τρελή διαφοροποίηση στις τιμές.
 
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ναι στην Αθήνα μένω.Οι διαφορές που έχω δει είναι της τάξεως των 5-10€.Εννοείται ότι δεν τα χρωστάω σε κανέναν ούτε αυτά.Ένας που ρώτησα,μου είπε "πόσα σού είπαν οι άλλοι να σου τα δώσω τόσο"!!!!
Καλά με τι περιθώριο κέρδους δουλεύουν;1500% ;
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
5-10? Εγώ είδα να παίζουν τρελές διαφορές - ότι ήθελε ο καθένας έλεγε φίλε μου.

Ελεύθερη αγορά είναι - σου λέει κάνε έρευνα αγοράς και πήγε εκεί που σε συμφέρει.

Δηλ και καλά ο καταναλωτής να οδηγήσει σιγά σιγά τους κερδοσκόπους στο περιθώριο. :jerking:
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
5
Πόντοι
6
Επειδη  οντως  υπαρχουν  πολλοι  απατεωνες,το  καλυτερο  που  πρεπει  να  κανεις  ειναι  να  ρωτησεις  ποιο  λαστιχο  ειναι  καλυτερο  για  το  αυτοκινητο  σου.Επειτα  να  σου  γραψουν  δυο  τρεις  διαφορετικες  μαρκες  με  τις  τιμες  τους.
Επειτα  θα  πας  σε  αλλα  μαγαζια  και    θα  τους  πεις    για  αυτα  τα  συγκεκριμενα  λαστιχα  τι  τιμες  εχουν.
Επειδη  σιγουρα  θα  δεις  μεγαλη  αποκλιση,εσυ  απλα  θα  παρεις  αυτο  που  σε  συμφερει  καλυτερα
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Ρίξε μια ματιά εδώ.Απλά για σύγκριση.


Βάλε τις διαστάσεις που θέλεις και μετά πατάς στο πλαίσιο  που γράφει με κοκκινα γράμματα reifen finden
τα λαστιχα μου που κοστισαν 320 ευρω στην Γερμανια κανουν 210 :2funny: :2funny:
γελαω για να μην κλαψω
 
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Σήμερα ξεκίνησα να το ψάχνω,οπότε θα αναζητήσω το καλύτερο στην καλύτερη τιμή.Δεν κάνω εκπτώσεις στο θέμα ασφάλεια,αλλά δε χρειάζομαι και ελαστικό για wrc στο αμαξάκι μου!Άλλωστε δεν κάνω πολλά χλμ προτιμώ τα ΜΜΜ,απλώς το έχω για να πηγαίνω στο εξοχικό και το χειμώνα το προορίζω για σκι κάποιες φορές.
 
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
τα λαστιχα μου που κοστισαν 320 ευρω στην Γερμανια κανουν 210 :2funny: :2funny:
γελαω για να μην κλαψω

Οι Έλληνες είμαστε πλούσιοι γι'αυτό είναι πιο ακριβά.Άσε που έχουν μεγάλη ζήτηση και ανεβαίνει η τιμή...

Και μετά αναρωτιούνται μερικοί δήθεν υπουργοί γιατί πάει κατά διαόλου η αγορά και κατ'επέκταση η οικονομία...
 
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Για τα Goodyear Efficient Grip  μου έδωσαν τιμή τετράδας 340€ και στη σελίδα παραπάνω βγαίνει 235€  :jerking:
 
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Σημαντική λεπτομέρεια για να αποδίδουμε τα τα του Καίσαρος τω Καίσαρη.Οι τιμές σε αυτή τη σελίδα δεν περιλαμβάνουν τοποθέτηση.Στο κάτω μέρος έχει και την Ελληνική σημαία που σε οδηγεί σε μεταφρασμένη σελίδα,και αναφέρει ότι είναι χωρίς τοποθέτηση.Και πάλι βέβαια είναι λίγο φθηνότερα από την Ελλάδα,αλλά όχι 105€ παρά 60€.Διόλου ευκαταφρόνητο ποσό βέβαια.Αγοράζεις ένα ελαστικό για τη ρεζέρβα...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Και μετά αναρωτιούνται μερικοί δήθεν υπουργοί γιατί πάει κατά διαόλου η αγορά και κατ'επέκταση η οικονομία...
Μη μπαίνεις στο τριπάκι όπως αρκετοί εδώ μέσα, :rolleyes: ότι αναμένεται καταστροφή της χώρας μέχρι το Δεκέμβριο.

Άλλο καταχρεωμένο κράτος και άλλο φοροδιαφεύγοντες πολίτες. Βλέπεις εσύ καμιά κρίση? :rolleyes:
 
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Μη μπαίνεις στο τριπάκι όπως αρκετοί εδώ μέσα, :rolleyes: ότι αναμένεται καταστροφή της χώρας μέχρι το Δεκέμβριο.

Άλλο καταχρεωμένο κράτος και άλλο φοροδιαφεύγοντες πολίτες. Βλέπεις εσύ καμιά κρίση? :rolleyes:

Εγώ από την πρώτη ημέρα λέω ότι η κρίση είναι "μαϊμού".Απλώς θα περάσουν ότι αντεργατικό νόμο μπορέσουν (δεν είμαι ούτε ΚΚΕ ούτε ΣΥΡΙΖΑ!!!!) και χωρίς διαμαρτυρίες οπότε θα ικανοποιήσουν τους επιχειρηματίες που ζητούν μείωση κόστους παραγωγής.Για τις τιμές βέβαια δεν λένε τίποτα.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
Σημαντική λεπτομέρεια για να αποδίδουμε τα τα του Καίσαρος τω Καίσαρη.Οι τιμές σε αυτή τη σελίδα δεν περιλαμβάνουν τοποθέτηση.Στο κάτω μέρος έχει και την Ελληνική σημαία που σε οδηγεί σε μεταφρασμένη σελίδα,και αναφέρει ότι είναι χωρίς τοποθέτηση.Και πάλι βέβαια είναι λίγο φθηνότερα από την Ελλάδα,αλλά όχι 105€ παρά 60€.Διόλου ευκαταφρόνητο ποσό βέβαια.Αγοράζεις ένα ελαστικό για τη ρεζέρβα...
πηγα σε 3-4 βουλκανιζατερ και μου ειπαν την ιδια τιμη 320 ευρω ενω στην Γερμανια κανουν 210 και επιδη την τοποθετηση την κανω και εγω,σιγα την επιστημη,εαν ειναι να γλιτωσω 110 ευρω ας μου πει καποιος πως μπορω να παραγγειλω απο Γερμανια και ποσο παει η μεταφορα
 
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616

Δες σε αυτή τη σελίδα.Η μεταφορά περιλαμβάνεται στην τιμή.Στην άλλη σελίδα δεν ξέρω Γερμανικά.
Πώς κάνεις την τοποθέτηση;Έχεις μηχανήματα;Δε χρειάζεσαι ζυγοστάθμιση;
 

romaleo

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2009
Μηνύματα
30
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
επαναλαμβάνω pirelli με άζωτο (αντί γιά αέρα) άκουσε με και θα με θυμηθείς.............
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Η Pirelli έχει τεράστια γκάμα.Ποιο μοντέλο προτίνεις;
Όσον αφορά το άζωτο,δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.Όχι οτι παθαίνει τίποτα το ελαστικό αλλά δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω από τον απλό αέρα.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66

Δες σε αυτή τη σελίδα.Η μεταφορά περιλαμβάνεται στην τιμή.Στην άλλη σελίδα δεν ξέρω Γερμανικά.
Πώς κάνεις την τοποθέτηση;Έχεις μηχανήματα;Δε χρειάζεσαι ζυγοστάθμιση;
πως κανω τοποθετηση;οπως ολοι
μονο ζυγοσταθμιση θες αλλα ποσο να σε παρει καποιος για μια ζυγοσταθμηση, 20 ευρω;
 
OP
OP
I

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Τι να σου πω,εγώ δεν ξέρω τεχνικά και δε θα επιχειρούσα να κάτσω να αλλάξω μόνος ελαστικά.Δεν είναι ποδηλάτου!
 

ioannios_kapotios

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
26
Like
0
Πόντοι
0
γτ δε ρωτας σε κανενα σαιτ που ασχολειται με αυτοκινητα; :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom