Νέα

Ενοικίαση σπιτιού/Μεσιτικά γραφεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Χύσε μέσα
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 22
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
408
Like
553
Πόντοι
81
Γεια σας.
Είμαι σε φάση που ψάχνω να νοικιάσω κάποιο σπίτι, να μένω μόνος να κάνω και τα μασάζ μου.
Ψάχνω εδώ και ένα χρόνο. Ξεκίνησα από τα 400€, μου ερχόταν να κάνω εμετό με αυτά που έβλεπα.
Αύξησα μετά την αναζήτηση στα 500-550€ και εκεί έβρισκα κάτι ωραία αλλά μιλάμε για 30-40τμ, πολύ μικρά, χωρίς αποθηκευτικό χώρο.

Έχω καταλήξει να κοιτάζω για 600-750€ δηλαδή έναν μισθό σε ενοίκιο για να βρω ένα εμφανίσιμο, αξιοπρεπές σπίτι
Η ερώτησή μου έχει να κάνει με μία εταιρία που έχει φτιάξει κάτι νέες πολυκατοικίες, σαν ξενοδοχεία βασικά στο κέντρο, κυψέλη, εξάρχεια κτλπ
και νοικιάζει επιπλωμένα διαμερισματάκια 40-50 τμ με κοινόχρηστους χώρους, πλυντήρια στεγνωτήρια κτλπ
και θα ήθελα να μάθω, αν την έχει ακούσει κάποιος, αν ξέρει κάτι... γιατί πήγα είδα σήμερα εκεί διαμερίσματα, ψήνομαι να το κλείσω
αλλά δεν υπάρχουν κριτικές να ξέρω αν πρόκειται για απατεώνες ή όχι.
Ένας έχει αφήσει μία κακή κριτική 1/5 που έλεγε ότι δεν του έδωσαν ποτέ το συμβόλαιο και με ανησυχεί.

Πήγα να δω τα συγκεκριμένα γιατί ήμουν σε φάση να κλείσω ένα άλλο κοντά στο μεταξουργείο, με τα ίδια χρήματα
με μεσιτικό το golden home. Η κοπέλα που μου το έδειξε πανέμορφη, μια χαρά δεν είχα θέμα, αλλά κοιτάζω κριτικές τους τώρα και είναι όλες 1/5

και δεν ξέρω τι να κάνω...

Η εταιρία που θα ήθελα να μου πείτε αν την έχετε ακουστά και αν μου προτείνετε να προχωρήσω, με τις πολυκατοικίες στα εξάρχεια λέγεται

Diamona Greece​


diamona.PNG
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
για να μισθώσεις ένα ακίνητο :

1. Δεν δίνεις ΠΟΤΕ προκαταβολή χωρίς να έχεις πρώτα υπογράψει ιδιωτικό συμφωνητικό
2. Δεν δίνεις ΠΟΤΕ προκαταβολή σε μετρητά ότι και να έχεις υπογράψει.
3. Δεν υπογράφεις τίποτα που να μην είναι εκτυπωμένο σε 2 αντίτυπα και θα κρατήσεις το ένα
4. Δεν υπογράφεις τίποτα που να μην είναι σε μορφή κανονικού συμφωνητικού και δεν το έφτιαξε με το word ένας ''ιδιοκτήτης'' για να τελειώνετε.
5. Για να ισχύει ένα συμφωνητικό για μίσθωση πρέπει να ανέβει το μισθωτήριο στο ταξις και να το κάνεις αποδοχή.

Το γκόλντεν χομ είναι λετζίτ εταιρεία....για εξυπηρέτηση και τέτοια δε ξέρω...να έχεις υπόψη σου ότι όλοι οι μεσίτες πάνε να σε ρίξουν για να τελειώνουν....είτε σου δείχνουν πρώτα τα σαπάκια τους...είτε αν είσαι ιδιοκτήτης προσπαθούν να σου ρίξουν λίγο το ποσό για να φύγει γρήγορα το ακίνητο. Ειδικά στις πωλήσεις....μπορεί να σε χαντακώσουν.
 
OP
OP
Χ

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
408
Like
553
Πόντοι
81
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Πάω να κλείσω το παραπάνω στο Μουσείο.

Μου έστειλαν email με τα δικαιολογητικά και μου γράφει
Μόλις ελέγξουμε τα δικαιολογητικά, θα σας ειδοποιήσουμε ώστε να προβείτε στην κατάθεση των εγγυήσεων και του πρώτου ενοικίου για την εξασφάλιση του διαμερίσματος.
Οι εγγυήσεις είναι 2 και το πρώτο ενοίκιο θα προσαρμοστεί ανάλογα με την ημέρα που θα μπείτε στο διαμέρισμα.

Η κατάθεση θα γίνει στον εξής λογαριασμό:

και ρωτάω σε sms
- Το έλαβα, θα σας τα στείλω σε λίγο.
Για την εγγύηση και το πρώτο ενοίκιο δεν πρέπει πρώτα να υπογράψουμε το συμβόλαιο;


και μου απαντάει
- Θέλουμε πρώτα να φανούν τα χρήματα στον λογαριασμό
- Σου δίνουμε να υπογράψεις ένα προσύμφωνο
- Και μετά γίνεται κανονική υπογραφή


Το email τους έχει τα στοιχεία της εταιρίας, τα email της κυρίας και άλλων 2-3 με τα ονόματά τους
Δηλαδή και να γινόταν κάτι θα πήγαινα δικαστικά σωστά;
Εμένα μου φαίνεται κομπλέ σαν εταιρία.
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
29
Like
2.963
Πόντοι
6.495
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Πάω να κλείσω το παραπάνω στο Μουσείο.

Μου έστειλαν email με τα δικαιολογητικά και μου γράφει
Μόλις ελέγξουμε τα δικαιολογητικά, θα σας ειδοποιήσουμε ώστε να προβείτε στην κατάθεση των εγγυήσεων και του πρώτου ενοικίου για την εξασφάλιση του διαμερίσματος.
Οι εγγυήσεις είναι 2 και το πρώτο ενοίκιο θα προσαρμοστεί ανάλογα με την ημέρα που θα μπείτε στο διαμέρισμα.

Η κατάθεση θα γίνει στον εξής λογαριασμό:

και ρωτάω σε sms
- Το έλαβα, θα σας τα στείλω σε λίγο.
Για την εγγύηση και το πρώτο ενοίκιο δεν πρέπει πρώτα να υπογράψουμε το συμβόλαιο;


και μου απαντάει
- Θέλουμε πρώτα να φανούν τα χρήματα στον λογαριασμό
- Σου δίνουμε να υπογράψεις ένα προσύμφωνο
- Και μετά γίνεται κανονική υπογραφή


Το email τους έχει τα στοιχεία της εταιρίας, τα email της κυρίας και άλλων 2-3 με τα ονόματά τους
Δηλαδή και να γινόταν κάτι θα πήγαινα δικαστικά σωστά;
Εμένα μου φαίνεται κομπλέ σαν εταιρία.
Αυτή είναι η δουλειά των απατεώνων, να δείχνουν νόμιμοι.
Δεν ξέρω τι ισχύει, πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα σε αυτούς Σύλλογος Μεσιτών Αθηνών Αττικής | Athens
 
OP
OP
Χ

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
408
Like
553
Πόντοι
81
Αυτή είναι η δουλειά των απατεώνων, να δείχνουν νόμιμοι.
Δεν ξέρω τι ισχύει, πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα σε αυτούς Σύλλογος Μεσιτών Αθηνών Αττικής | Athens

Δεν είναι μεσίτες όμως αυτοί ρε συ. Είναι εταιρία, κατασκευαστική/επενδύσεων δεν ξέρω, που τους ανήκουν και τα νοικιάζουν.
Έχουν 3-4 πολυκατοικίες τέτοιες, με πολλά διαμερίσματα η καθεμία. Δεν πιστεύω να είναι απατεώνες, θα είχε ακουστεί.
Έχω άγχος η αλήθεια είναι. Αλλά και να χάσω τώρα δυο χιλιάρικα στις προκαταβολές τεσπα.... θα πάω δικαστικά. Οπότε λέω να το προχωρήσω.
Είναι πολύυυυ όμορφο και θα σας αρέσει και εσάς (σε όσους τύχει και έρθουν δηλαδή). Όχι μόνο το διαμέρισμα, η πολυκατοικία, το σημείο, τα πάντα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.558
Πόντοι
3.656
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Πάω να κλείσω το παραπάνω στο Μουσείο.

Μου έστειλαν email με τα δικαιολογητικά και μου γράφει
Μόλις ελέγξουμε τα δικαιολογητικά, θα σας ειδοποιήσουμε ώστε να προβείτε στην κατάθεση των εγγυήσεων και του πρώτου ενοικίου για την εξασφάλιση του διαμερίσματος.
Οι εγγυήσεις είναι 2 και το πρώτο ενοίκιο θα προσαρμοστεί ανάλογα με την ημέρα που θα μπείτε στο διαμέρισμα.

Η κατάθεση θα γίνει στον εξής λογαριασμό:

και ρωτάω σε sms
- Το έλαβα, θα σας τα στείλω σε λίγο.
Για την εγγύηση και το πρώτο ενοίκιο δεν πρέπει πρώτα να υπογράψουμε το συμβόλαιο;


και μου απαντάει
- Θέλουμε πρώτα να φανούν τα χρήματα στον λογαριασμό
- Σου δίνουμε να υπογράψεις ένα προσύμφωνο
- Και μετά γίνεται κανονική υπογραφή


Το email τους έχει τα στοιχεία της εταιρίας, τα email της κυρίας και άλλων 2-3 με τα ονόματά τους
Δηλαδή και να γινόταν κάτι θα πήγαινα δικαστικά σωστά;
Εμένα μου φαίνεται κομπλέ σαν εταιρία.
αν δεν είσαι σίγουρος μπορείς να βάλεις και έναν δικηγόρο στην μέση επίσης

το αν η εταιρεία είναι λετζίτ μπορείς να το ελέγξεις πολύ εύκολα επίσης αν ο λογαριασμός που σου δίνουν ανήκει στην εταιρεία

επίσης αν σου στείλει προσύμφωνο φαίνονται τα στοιχεία της εταιρείας και του εκπροσώπου οπότε ακόμα μεγαλύτερη διαφάνεια

το να πας δικαστικά είναι εύκολο...το να αποδείξεις και να κερδίσεις είναι δύσκολο και δεν το ξέρω...δεν είναι νομικός.

εσύ αυτό το έχεις δει? δηλαδή πήγες εκεί το είδες και υπέγραψες το χαρτί του μεσίτη με τα στοιχεία σου και την επίσκεψη? αν ναι αυτό το χαρτί έχει όλα τα στοιχεία της μεσιτικής
 
OP
OP
Χ

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
408
Like
553
Πόντοι
81
Αρχικά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Κατα δεύτερον σόρυ αν αναφέρθηκα σε δύο σπίτια και σας μπέρδεψα.

Ένα νεόδμητο κοντά στο ξενοδοχείο bill το είδα την Τρίτη, με μία μεσίτρια από το Golden home, και ναι, πήρε τη ταυτότητα μου και μου έδωσε αυτό το κίτρινο χαρτάκι της επίδειξης σπιτιού κτλπ
Μετά μίλησε με την ιδιοκτήτρια, συμφωνήσαμε σε μία τιμή και θα περίμενα να προχωρήσουμε στο μέλλον, καθώς η πολυκατοικία είναι ακόμα υπό κατασκευή

Όμως σήμερα είδα ένα άλλο στο Μουσείο, που ανήκει στην παραπάνω εταιρία Diamona Greece. Είδα 3 διαμερίσματα εκεί μέσα, μου άρεσε το μεγαλύτερο. Και αποφάσισα να προχωρήσω με αυτούς.
Δεν είναι μεσίτες όμως. Είναι ιδιοκτήτες. Εταιρία δηλαδή το έχει.
Θα τους στείλω τα δικαιολογητικά και θα τους πω να μου στείλουν το προσύμφωνο.

Ναι φαίνονται όλα τα στοιχεία τους και το iban που έγραψαν έχει δικαιούχο την παραπάνω εταιρία.
Και πάλι tnx
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Για ποιες περιοχές ψάχνεις να βρεις σπίτι;
750 ευρώ για κέντρο Αθήνας; δεν είμαστε καλά
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.134
Like
34.370
Πόντοι
9.931
Τυπε γιατι δεν ρωτας εδω


και εδω


Αυτοι θα ξερουν αν πρόκειται για λαμογια απατεωνες.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.923
Κριτικές
8
Like
1.684
Πόντοι
216
Γεια σας.
Είμαι σε φάση που ψάχνω να νοικιάσω κάποιο σπίτι, να μένω μόνος να κάνω και τα μασάζ μου.
Ψάχνω εδώ και ένα χρόνο. Ξεκίνησα από τα 400€, μου ερχόταν να κάνω εμετό με αυτά που έβλεπα.
Αύξησα μετά την αναζήτηση στα 500-550€ και εκεί έβρισκα κάτι ωραία αλλά μιλάμε για 30-40τμ, πολύ μικρά, χωρίς αποθηκευτικό χώρο.

Έχω καταλήξει να κοιτάζω για 600-750€ δηλαδή έναν μισθό σε ενοίκιο για να βρω ένα εμφανίσιμο, αξιοπρεπές σπίτι
Η ερώτησή μου έχει να κάνει με μία εταιρία που έχει φτιάξει κάτι νέες πολυκατοικίες, σαν ξενοδοχεία βασικά στο κέντρο, κυψέλη, εξάρχεια κτλπ
και νοικιάζει επιπλωμένα διαμερισματάκια 40-50 τμ με κοινόχρηστους χώρους, πλυντήρια στεγνωτήρια κτλπ
και θα ήθελα να μάθω, αν την έχει ακούσει κάποιος, αν ξέρει κάτι... γιατί πήγα είδα σήμερα εκεί διαμερίσματα, ψήνομαι να το κλείσω
αλλά δεν υπάρχουν κριτικές να ξέρω αν πρόκειται για απατεώνες ή όχι.
Ένας έχει αφήσει μία κακή κριτική 1/5 που έλεγε ότι δεν του έδωσαν ποτέ το συμβόλαιο και με ανησυχεί.

Πήγα να δω τα συγκεκριμένα γιατί ήμουν σε φάση να κλείσω ένα άλλο κοντά στο μεταξουργείο, με τα ίδια χρήματα
με μεσιτικό το golden home. Η κοπέλα που μου το έδειξε πανέμορφη, μια χαρά δεν είχα θέμα, αλλά κοιτάζω κριτικές τους τώρα και είναι όλες 1/5

και δεν ξέρω τι να κάνω...

Η εταιρία που θα ήθελα να μου πείτε αν την έχετε ακουστά και αν μου προτείνετε να προχωρήσω, με τις πολυκατοικίες στα εξάρχεια λέγεται

Diamona Greece​


diamona.PNG
Πήγαινε μείνε μόνιμα σε hostel με κοινόχρηστες τουαλέτες να πηγαίνεις να γλύφεις τα κάτουρα από το πάτωμα.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.326
Like
1.928
Πόντοι
216
Αρχοντόπουλο χύσε μέσα εάν έκανες ένα γκουγκλ σερτς πέντε λεπτών θα έβλεπες ότι αυτή η εταιρία Ντιαμονα Γκρης είναι μια Γερμανική εταιρία που κάνει τέτοιες δουλειές τόσο στην Γερμανία όσο και στις Βαλτικές χώρες αλλά με μέτριες κριτικές και λογικό είναι γιατί είναι μεσίτες και θέλουν με λίγα χρήματα να βγάλουν μεγάλο Κέρδος.Με δυο λόγια είναι πιθανόν αυτά που σου υπόσχονται να μην είναι αληθινά λόγω των ψιλων γραμμάτων του συμβολαίου...οπότε έπρεπε ήδη να έχεις αποταθεί σε κάποιον δικηγόρο σχετικό με τα ακίνητα για την ασφάλεια σου...
 
OP
OP
Χ

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
408
Like
553
Πόντοι
81
Για ποιες περιοχές ψάχνεις να βρεις σπίτι;
750 ευρώ για κέντρο Αθήνας; δεν είμαστε καλά

Ναι σωστά για κέντρο. Για βρες μου εσύ κάποια αγγελία με λιγότερα από τη χρυσή ευκαιρία
Αλλά να μας πεις και αν πήγαινες σε αυτό το σπίτι για μασάζ και πως θα σου φαινόταν και τι κριτική θα άφηνες μετά... εννοώ θα πρέπει να υπολογίσεις το ντους που στα περισσότερα αν είσαι άνω τον 80 κιλών δεν χωράς να μπεις, και μετά αν θα πάρκαρες το αμάξι σου, γιατί στη πλατεία βάθης βρίσκω πολλά, και μεταξουργίο βρήκα ένα σε πολυκατοικία γεμάτη πακιστανούς και στο ντους είχαν κάνει την κλήση του πατώματος αντίθετα με την αποχέτευση του νερού...

Αν βρεις κάτι φτηνότερο και καλό βάλτο εδώ και θα πάω να το δω
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
Χ

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
408
Like
553
Πόντοι
81
Πήγαινε μείνε μόνιμα σε hostel με κοινόχρηστες τουαλέτες να πηγαίνεις να γλύφεις τα κάτουρα από το πάτωμα.

Εγώ θα πήγαινα καυλιάρη μου.... ψάχνω έναν χώρο να το έχω και σαν επαγγελματικό, δηλαδή σκέφτομαι αν θα ερχόσασταν εσείς εκεί και να αφήνατε και χρήματα, όχι μόνο αν θα μένω εγώ που βλέπω όλη μέρα netflix ή μαλακίζομαι στο xhamster
 
OP
OP
Χ

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
408
Like
553
Πόντοι
81
Αρχοντόπουλο χύσε μέσα εάν έκανες ένα γκουγκλ σερτς πέντε λεπτών θα έβλεπες ότι αυτή η εταιρία Ντιαμονα Γκρης είναι μια Γερμανική εταιρία που κάνει τέτοιες δουλειές τόσο στην Γερμανία όσο και στις Βαλτικές χώρες αλλά με μέτριες κριτικές και λογικό είναι γιατί είναι μεσίτες και θέλουν με λίγα χρήματα να βγάλουν μεγάλο Κέρδος.Με δυο λόγια είναι πιθανόν αυτά που σου υπόσχονται να μην είναι αληθινά λόγω των ψιλων γραμμάτων του συμβολαίου...οπότε έπρεπε ήδη να έχεις αποταθεί σε κάποιον δικηγόρο σχετικό με τα ακίνητα για την ασφάλεια σου...

Πόσο ψιλά θα είναι τα γράμματα θα βάλω τα γυαλιά μου :grin:
Εγώ σκέφτομαι... αν τέλος του μήνα δεν είναι όλα όπως μου τα είπαν φεύγω, παίρνω και την εγγύηση και δεν έγινε τίποτα. Αφού δεν θα έχω πάρει και πράγματα, πέρα από τα ρούχα μου κανα σεντόνι κτλπ. Τεσπα... θα δούμε από δευτέρα αν μου το δώσουν, γιατί ζήτησαν αποδεικτικό εργασίας με αναγραφή μισθού ή εκκαθαριστικό, και κάπου σκάλωσαν στο εκκαθαριστικό μου (τώρα που βλέπω μία γριά στη σελίδα του για λογίστρια δεν μου κάνει εντύπωση)
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.326
Like
1.928
Πόντοι
216
Πόσο ψιλά θα είναι τα γράμματα θα βάλω τα γυαλιά μου :grin:
Εγώ σκέφτομαι... αν τέλος του μήνα δεν είναι όλα όπως μου τα είπαν φεύγω, παίρνω και την εγγύηση και δεν έγινε τίποτα. Αφού δεν θα έχω πάρει και πράγματα, πέρα από τα ρούχα μου κανα σεντόνι κτλπ. Τεσπα... θα δούμε από δευτέρα αν μου το δώσουν, γιατί ζήτησαν αποδεικτικό εργασίας με αναγραφή μισθού ή εκκαθαριστικό, και κάπου σκάλωσαν στο εκκαθαριστικό μου (τώρα που βλέπω μία γριά στη σελίδα του για λογίστρια δεν μου κάνει εντύπωση)
To θέμα είναι τι μπορεί να ισχυριστούν ότι θα τους χρωστάς εάν εσύ φύγεις...Από την στιγμή που έχουνε τα στοιχεία σου,μπορούν να απαιτήσουν ότι θέλουν δικαστικώς...
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
557
Like
645
Πόντοι
86
Eγω δεν τα καταλαβαινω αυτα τα προσυμφωνο, καταθεση και μετα κανονικο ενοικιαστηριο. Προσυμφωνο και μια μικρη προκαταβολη 100-200Ε γινονται σε περιπτωση που κλεινεις ενα ακινητο και σε λιγες ημερες θα υπογραφει το κανονικο συμβολαιο. Για να εξασφαλιστει οτι δεν θα δωθει σε αλλον, δεν θα αλλαξει η τιμη, και ο ενοικιαστης δεν θα αλλαξει γνωμη, αλλιως θα χασει την προκαταβολη. Υπογραφεται το ενοικιαστηριο συμβολαιο ( τα εντυπα που υπαρχουν στα περιπτερα συνηθως ειναι αρκετα), περνουν απο ενα αντιγραφο ενοικιαστης ιδιοκτητης, ο ενοικιαστης το κλειδι του ακινητου, ο ιδιοκτητης τα χρηματα, συνηθως ενα ενοικιο συν ενα ενοικιο σαν εγγυηση η οτι εχει συμφωνιθει. Ο λογιστης του ιδιοκτητη ανεβαζει το συμβολαιο στο taxis, ο λογιστης του ενοικιαστη κανει αποδοχη και ολα καλα. Προσυμφωνα, ψιλα γραμματα, καταθεσεις χρηματων κτλ ποτε δεν με απασχολισαν ποτε ουτε σαν ενοικιαστη ουτε σαν ιδιοκτητη
 
OP
OP
Χ

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
408
Like
553
Πόντοι
81
Eγω δεν τα καταλαβαινω αυτα τα προσυμφωνο, καταθεση και μετα κανονικο ενοικιαστηριο. Προσυμφωνο και μια μικρη προκαταβολη 100-200Ε γινονται σε περιπτωση που κλεινεις ενα ακινητο και σε λιγες ημερες θα υπογραφει το κανονικο συμβολαιο. Για να εξασφαλιστει οτι δεν θα δωθει σε αλλον, δεν θα αλλαξει η τιμη, και ο ενοικιαστης δεν θα αλλαξει γνωμη, αλλιως θα χασει την προκαταβολη. Υπογραφεται το ενοικιαστηριο συμβολαιο ( τα εντυπα που υπαρχουν στα περιπτερα συνηθως ειναι αρκετα), περνουν απο ενα αντιγραφο ενοικιαστης ιδιοκτητης, ο ενοικιαστης το κλειδι του ακινητου, ο ιδιοκτητης τα χρηματα, συνηθως ενα ενοικιο συν ενα ενοικιο σαν εγγυηση η οτι εχει συμφωνιθει. Ο λογιστης του ιδιοκτητη ανεβαζει το συμβολαιο στο taxis, ο λογιστης του ενοικιαστη κανει αποδοχη και ολα καλα. Προσυμφωνα, ψιλα γραμματα, καταθεσεις χρηματων κτλ ποτε δεν με απασχολισαν ποτε ουτε σαν ενοικιαστη ουτε σαν ιδιοκτητη

Είναι ιδιαίτερη περίπτωση φαίνεται, είναι κάτι μεταξύ ξενοδοχείου και πολυκατοικίας που ανήκει σε εταιρία;
Ένα άλλο θέμα είναι ότι οι πόρτες ανοίγουν με κάρτες, ηλεκτρονικά δηλαδή και αυτοί έχουν πρόσβαση από το κινητό τους, δηλαδή μπορούν να ανοίξουν οποιαδήποτε πόρτα οποιαδήποτε στιγμή και απομακρυσμένα....
Όμως... παρέχονται έτσι πολλές ανέσεις/ασφάλεια...
Δηλαδή αν ξεχάσεις το κλειδί κάρτα, ούτε πληρώνεις κλειδαρά ούτε περιμένεις.
Υπάρχουν παντού κάμερες, και το θυροτηλέφωνο σούπερ εξελιγμένο

Θα με βόλευε πολύ εμένα για σπίτι αλλά και για επαγγελματικό χώρο, που κάνω τα μασάζ ξέρεις, από το να είμαι σε καμία πολυκατοικία στην μιχαήλ βόδα με ξύλινα κουφώματα, υπερυψωμένο ισόγειο που μπορει να έρθει κανας τρελός/αλλοδαπός που αντί να με πάρει τηλέφωνο να χτυπάει τα τζάμια....
Εσείς θα πηγαίνατε/και θα πληρώνατε σε τέτοιο χώρο;

Θα δείξει από Δευτέρα τώρα, περιμένουμε απάντησή τους, αφού στο εκκαθαριστικό θέλουν να φαίνεται εισόδημα μεγαλύτερο του ενοικίου. Δηλαδή κάποιος που βγάζει μαύρα δεν θα μπορούσε να νοικιάσει εδώ...

Θα σας ενημερώσω.... Είναι δίπλα στο μουσείο ρε γαμώτο, και δίπλα από παρκινγκ...
 
Τελευταία τροποποίηση:

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.645
Like
10.802
Πόντοι
3.556
Είναι ιδιαίτερη περίπτωση φαίνεται, είναι κάτι μεταξύ ξενοδοχείου και πολυκατοικίας που ανήκει σε εταιρία;
Ένα άλλο θέμα είναι ότι οι πόρτες ανοίγουν με κάρτες, ηλεκτρονικά δηλαδή και αυτοί έχουν πρόσβαση από το κινητό τους, δηλαδή μπορούν να ανοίξουν οποιαδήποτε πόρτα οποιαδήποτε στιγμή και απομακρυσμένα....
Όμως... παρέχονται έτσι πολλές ανέσεις/ασφάλεια...
Δηλαδή αν ξεχάσεις το κλειδί κάρτα, ούτε πληρώνεις κλειδαρά ούτε περιμένεις.
Υπάρχουν παντού κάμερες, και το θυροτηλέφωνο σούπερ εξελιγμένο

Θα με βόλευε πολύ εμένα για σπίτι αλλά και για επαγγελματικό χώρο, που κάνω τα μασάζ ξέρεις, από το να είμαι σε καμία πολυκατοικία στην μιχαήλ βόδα με ξύλινα κουφώματα, υπερυψωμένο ισόγειο που μπορει να έρθει κανας τρελός/αλλοδαπός που αντί να με πάρει τηλέφωνο να χτυπάει τα τζάμια....
Εσείς θα πηγαίνατε/και θα πληρώνατε σε τέτοιο χώρο;

Θα δείξει από Δευτέρα τώρα, περιμένουμε απάντησή τους, αφού στο εκκαθαριστικό θέλουν να φαίνεται εισόδημα μεγαλύτερο του ενοικίου. Δηλαδή κάποιος που βγάζει μαύρα δεν θα μπορούσε να νοικιάσει εδώ...

Θα σας ενημερώσω.... Είναι δίπλα στο μουσείο ρε γαμώτο, και δίπλα από παρκινγκ...
Τύπε τι μασάζ προσφέρεις και με τι παροχές?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom