Νέα

Ένας αποτυχημένος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bazogamias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 241
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

farmas1

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
37
Like
0
Πόντοι
0
Πάντως φίλε τι σε νοιάζει αν οι γκόμενες σε θέλουν η όχι.Εδώ που τα λέμε δεν αλλάζουν και πολλά πράγματα.Άλλους τους θέλουν άλλους όχι.Να κάτσεις σαν γκόμενα να φροντίζεσαι η να πηγαίνεις σε κέντρα ομορφιάς ή να πληρώνεις σε πλαστικές χρήματα χοντρά μήπως και μετά σε προσέξει καμία είναι ξεφτίλα.Έτσι βγάλανε χρήματα όλα αυτά τα λαμόγια.Ούτε να κάτσεις να σου τα φάει καμιά και να σου τα φοράει είναι σωστό.Σωστό είναι μετα χρήματα που θα έδινες εκεί να γαμούσες πάρα πολλές πουτάνες και να έβγαζες άλλα γούστα.Όλοι κακά τα ψέμματα οι άνθρωποι είναι φιλάρεσκοι αλλά φτάνοντας σε μια ηλικία πρέπει να καταλάβης ότι δεν μπορούμε όλοι να αρέσουμε στις γκόμενες.Όπως και σε μας δεν αρέσουν όλες οι γκόμενες.Σημασία έχει να γαμάς συχνά για να σου φεύγουν αυτές οι σκέψεις απο το κεφάλι.Επίσης να έχεις παρέες.Αντρικές παρέες.Δεν αλλάζω με τίποτα τον χαβαλέ,τα μεθύσια,τις μαλακίες της παρέας μου.Και αν προκύψει και κανα μουνί προέκυψε.Αν όχι στα αρχίδια μου.Πιστεύω ότι οι πιο μουνόδουλοι και απελπισμένοι είναι οι άντρες που δεν έχουν παρέες και νιώθουν κενοί.Να σου δώσω και ένα άλλο παράδειγμα.Πριν ένα μήνα μπήκα με τρία φιλαράκια μου να φάω σε ένα μαγαζί.Εκεί καθόταν μια γκόμενα γύρω στα 35 πολύ καλή.Μεσημεράκι και ήταν ντυμένη για πούτσο.Ότι αρσενικό έμπαινε στο μαγαζί το έκοβε με το μάτι της.Μετά απο λίγο ήρθε ένας καημένος λεφτάς που βγήκε απο μια CLK που ήταν προφανώς ο άντρας της και φύγανε μαζί.Καημένο τον λέω όχι γιατί ήταν άσχημος αλλά γιατί έπεσε θύμα και σπίτωσε μια πουτάνα που φαινόταν ότι είχε πάρει και συνεχίζει να παίρνει μεγάλες δόσεις ψωλής.Και μπορεί αυτός ο άνθρωπος να δενόταν και συναισθηματικά μαζί της και να έφτανε στην οικονομική και στην ψυχική καταστροφή.Επομένως τι στενοχωριέσαι που δεν αρέσεις.Την υγεία σου να έχεις και να περνάς καλά.Και να χάσεις και κανένα κιλό γιατί κάνει καλό στην υγεία σου.
 

freddie krueger

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.120
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Πάντως φίλε τι σε νοιάζει αν οι γκόμενες σε θέλουν η όχι.Εδώ που τα λέμε δεν αλλάζουν και πολλά πράγματα.Άλλους τους θέλουν άλλους όχι.Να κάτσεις σαν γκόμενα να φροντίζεσαι η να πηγαίνεις σε κέντρα ομορφιάς ή να πληρώνεις σε πλαστικές χρήματα χοντρά μήπως και μετά σε προσέξει καμία είναι ξεφτίλα.Έτσι βγάλανε χρήματα όλα αυτά τα λαμόγια.Ούτε να κάτσεις να σου τα φάει καμιά και να σου τα φοράει είναι σωστό.Σωστό είναι μετα χρήματα που θα έδινες εκεί να γαμούσες πάρα πολλές πουτάνες και να έβγαζες άλλα γούστα.Όλοι κακά τα ψέμματα οι άνθρωποι είναι φιλάρεσκοι αλλά φτάνοντας σε μια ηλικία πρέπει να καταλάβης ότι δεν μπορούμε όλοι να αρέσουμε στις γκόμενες.Όπως και σε μας δεν αρέσουν όλες οι γκόμενες.Σημασία έχει να γαμάς συχνά για να σου φεύγουν αυτές οι σκέψεις απο το κεφάλι.Επίσης να έχεις παρέες.Αντρικές παρέες.Δεν αλλάζω με τίποτα τον χαβαλέ,τα μεθύσια,τις μαλακίες της παρέας μου.Και αν προκύψει και κανα μουνί προέκυψε.Αν όχι στα αρχίδια μου.Πιστεύω ότι οι πιο μουνόδουλοι και απελπισμένοι είναι οι άντρες που δεν έχουν παρέες και νιώθουν κενοί.Να σου δώσω και ένα άλλο παράδειγμα.Πριν ένα μήνα μπήκα με τρία φιλαράκια μου να φάω σε ένα μαγαζί.Εκεί καθόταν μια γκόμενα γύρω στα 35 πολύ καλή.Μεσημεράκι και ήταν ντυμένη για πούτσο.Ότι αρσενικό έμπαινε στο μαγαζί το έκοβε με το μάτι της.Μετά απο λίγο ήρθε ένας καημένος λεφτάς που βγήκε απο μια CLK που ήταν προφανώς ο άντρας της και φύγανε μαζί.Καημένο τον λέω όχι γιατί ήταν άσχημος αλλά γιατί έπεσε θύμα και σπίτωσε μια πουτάνα που φαινόταν ότι είχε πάρει και συνεχίζει να παίρνει μεγάλες δόσεις ψωλής.Και μπορεί αυτός ο άνθρωπος να δενόταν και συναισθηματικά μαζί της και να έφτανε στην οικονομική και στην ψυχική καταστροφή.Επομένως τι στενοχωριέσαι που δεν αρέσεις.Την υγεία σου να έχεις και να περνάς καλά.Και να χάσεις και κανένα κιλό γιατί κάνει καλό στην υγεία σου.
Ωραιος ο Φαρμας!!!! :thumbsup: Στο μονο που διαφωνω ειναι αυτο περι ανδρικης παρεας!Νομιζω οτι πρεπει να κανει παρεα και με τα δυο φυλα:Να δει και τον τροπο με τον οποιο επικοινωνουν και να τεσταρει και τον εαυτο του σε αυτο που ειπα πιο πανω:Στο να βλεπει μια γκομενα οχι σαν υποψηφια ερωμενη αλλα σαν ενα ακομη ανθρωπο απεναντι του...
    Οσο για το σκελος με την ψωλου 35αρα και τον CLK συζυζο,μου εδωσες εναυσμα να αναφερω κατι ασχετο μεν πικαντικο δε(με ετρωγαν τα χερια πανω απο το πληκτρολογιο για να το γραψω):Γνωριζω περιπτωση που ανδρας με πολλα λεφτα σπιτια και αυτοκινητα,επιασε τη γυναικα του να τη γαμανε μαθητες της(καθηγητρια γαλλικων η κυρια)και επειδη ηταν συναισθηματικα δεμενος μαζι της οχι μονο τη συγχωρεσε,αλλα της αγορασε καινουριο αμαξι με την υποσχεση να μην το ξανακανει :uglystupid: Οποτε για να το φερω και στα μετρα του θεματος μας....Μπαζογαμια μου,ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο LOOSER!!!Και οχι εσυ που απλα νομιζω οτι σε εχει παρει απο κατω!!!...ΞΕΚΟΛΑ ΦΙΛΕ και παλεψε με αυτο που η φυση σου εδωσε!!!Αλλωστε τι κερδιζεις με το να κλαιγεσαι?Δωσε τη μαχη σου μονο και μονο για να εισαι σιγουρος οτι εδωσες το 100%!!!!!Τοτε θα τα εχεις βρει πραγματικα με τον εαυτο σου!!!!
 

MR DRAMBUIE

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
983
Like
3
Πόντοι
6
Αν και δεν εχω μελετησει ιδιαιτερα την εξελιξη του thread, θυμαμαι οτι ο bazogamias αποζητουσε την συναισθηματικη επαφη. Εκανε καποιες αναφορες στα ερωτικα φιλια που δεν εχει ακομα γευτει και γενικως αφησε να εννοηθει, οτι αυτο που του λειπει περισσοτερο ειναι μια ανθρωπινη επαφη. Το να παει στην πουτανα ειναι κατι απλο. Το θεμα ειναι να καταφερει να βρει μια κοπελα και σιγα σιγα να μετατρεψει αυτην σε πουτανα. Να την κανει πουτανα ΤΟΥ. Αυτο το ΤΟΥ λειπει στον bazogamia. Οταν τα καταφερει, θα διαπιστωσει οτι τελικως μαλλον δεν ηταν και κατι ουσιαστικα σπουδαιο. Πρεπει ομως να το ζησει. Λογικο το παραπονο του,αλογος ομως ο τρομος του και η ηττοπαθεια του... 
 

farmas1

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
37
Like
0
Πόντοι
0
Οσο για το σκελος με την ψωλου 35αρα και τον CLK συζυζο,μου εδωσες εναυσμα να αναφερω κατι ασχετο μεν πικαντικο δε(με ετρωγαν τα χερια πανω απο το πληκτρολογιο για να το γραψω):Γνωριζω περιπτωση που ανδρας με πολλα λεφτα σπιτια και αυτοκινητα,επιασε τη γυναικα του να τη γαμανε μαθητες της(καθηγητρια γαλλικων η κυρια)και επειδη ηταν συναισθηματικα δεμενος μαζι της οχι μονο τη συγχωρεσε,αλλα της αγορασε καινουριο αμαξι με την υποσχεση να μην το ξανακανει :uglystupid: Οποτε για να το φερω και στα μετρα του θεματος μας....Μπαζογαμια μου,ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο LOOSER!!!Και οχι εσυ που απλα νομιζω οτι σε εχει παρει απο κατω!!!...ΞΕΚΟΛΑ ΦΙΛΕ και παλεψε με αυτο που η φυση σου εδωσε!!!Αλλωστε τι κερδιζεις με το να κλαιγεσαι?Δωσε τη μαχη σου μονο και μονο για να εισαι σιγουρος οτι εδωσες το 100%!!!!!Τοτε θα τα εχεις βρει πραγματικα με τον εαυτο σου!!!!

Αυτά είναι τα άσχημα.Προσωπικά καλύτερα να ψοφούσα παρά να ήμουν έτσι.Το μόνο που θα έπρεπε να κάνεις αυτός ο τύποος είναι να κόψει τα μπαλάκια του και να βουτήξει σε κανα γκρεμό.Κάτι τέτοια ρεζίλια χαλάνε την πιάτσα και νομίζει η κάθε πουτάνα ότι θα βρει ένα κορόιδο να βολευτεί.Δυστυχώς όμως τα κορόιδα ένα σκοτώνεις δέκα φυτρώνουν.Είναι σαν τους αρουραίους.
 

Gamaomanoules

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.125
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
16
και ελπιζω να ληξει αυτη η παρεξηγηση σημερα
Δεν υπαρχει "δημοσια" παρεξηγηση jules.
Ανωνυμοι ειμαστε με διαφορετικες αποψεις και εκφρασεις στις θεσεις μας.
Αλλο αν εγω αντιδραω ετσι στα mind games που παει να κανει ο μπαζογαμιας και τις μουφες που πασαρει.
Ελπιζω να το καταλαβουν και αλλοι αυτο οταν διαβασουν προσεκτικα το τι εχει γραψει το τυπακι αυτο.

Θα δεις εν καιρω παντως οτι "μπαζογαμιαδες" με 4-5 nicknames υπαρχουν πολλοι σαυτο το site
και ολοι καποια στιγμη ξεχωριζουν απο τις μαλακιες που γραφουν.
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
16
Φιλε θα στα πω χυμα χωρις να σου χαϊδεψω τα αυτια : αφου οπως λες εισαι σκατοφατσας και δεν βλεπεσαι με καμια Παναγια μια μονο λυση υπαρχει αλλιως η μαλακια θα φτασει μεχρι τα αυτια = βρες την αυτοπεποιθηση σου και κοιτα τις γυναικες ισα στα ματια / να ερθει να σου μιλησει Ελληνιδα ξεχασε το - εδω ριχνουν ακυρα σε αντρες ομορφιας Μπραντ Πιτ ποσο μαλλον σε εσενα - οποτε ή χωνεσαι με ωραιο και ευγενικο τροπο παντα ή θα μεινεις αγαμητος μια ζωη / διαλεγεις και παιρνεις.

γεια σου ypourgius-keratuklus-eidonovlepsious!!! χαχα εισαι το νεο ειδος αντρα που πρεπει να δηλωσουμε υποταγη ολοι! respect!!
 

PASTELI

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2006
Μηνύματα
191
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
11
για ολους υπαρχει καπου καποια...κυνηγησε την τυχη σου,φαε τις πιτες σου.καποια θα δει κ πισω απο την κουρτινα γιατι ολοι κρυβουμε τα καλα μας.forza bazogamias.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
[size=6pt]Φιλε μου απο την πρωτη σου φραση 'ειμαι ασχημος και χοντρος'βγαινει μια χροια μεγιστης υποτιμισης του εαυτου σου...Εχεις υπερβει την ειλικρινη εικονα του εαυτο σου απο την αντιπερα οχθη...Τι θελω να πω?Ειναι φορες που ολοι μας βλεπουμε τους εαυτους μας λιγακι πιο ομορφους η πιο ασχημους απ οτι ειμαστε στην πραγματικοτητα,αναλογα με τη διαθεση της στιγμης...Η δικη σου διαθεση απο αυτα που γραφεις φαινεται οτι σιγα σιγα εχει παρει την κατιουσα...Και ειναι λογικο αν ολα οσα γραφεις ειναι αληθινα...
    Αναφερομενος στην  εμφανιση σαφως και παιζει ρολο για να προσεγγισεις το αλλο φυλο,με τη διαφορα οτι οι γυναικες δε μενουν μονο εκει...λειτουργει γι αυτες ως κραχτης αλλα αν προσεγγισουν το ατομο και απο την μεταξυ τους επικοινωνια καταλαβουν οτι η χημεια τους δεν ταιριαζει τη ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ(και οχι αν καταλαβουν οτι το ατομο ειναι χαζος που οι περισσοτεροι υποστηριζουν)απομακρυνονται και αναζητουν αλλου αυτο που εσυ δεν μπορεσες να προσφερεις,οχι γιατι ησουν ανεπαρκης,αλλα γιατι απλα αυτη κατι αλλο ειχε στο νου της...Να πω εδω πως η εννοια παχος ειναι αντικειμενικη και διορθωσιμη οχι με εξαντλητικες διαιτες,αλλα με ευρεση ενδιαφεροντων που καινε θερμιδες για αρχη(πχ ενας καθημερινος ωραιος περιπατος η εστω μονο καθε Σαββατο η Κυριακη)ενω μπορεις να φτιαξεις και τη διατροφη σου οχι τοσο ποιοτικα,αλλα ΠΟΣΟΤΙΚΑ(να παμε στα ευκολα γι αρχη,ναι? ..Σταματα το φαγητο σου,εκει που εχεις μεν φαει αρκετα για να χορτασεις,πολυ πριν απο το σημειο που 'δεν θα μπορεις αλλο'και σιγα σιγα ελαττωνε τη ποσοτητα μεχρι να φτασεις στην καταναλωση μετριων ποσοτητων φαγητου σε καθε γευμα σου...και ΤΟΤΕ  προσθεσε και κατι απλο που να σε γεμιζει ενεργεια στα μεσοδιαστηματατα των γευματων...Στοχος ειναι περισσοτερα αλλα μικροτερης ποσοτητας γευματα ανα ημερα...
      Η ασχημια του προσωπου τωρα ειναι κατι το οποιο δεν αλλαζει ευκολα(μονο με πλαστικες)αλλα ταυτοχρονα ειναι και τοσο υποκειμενικη εννοια(εκτος πια κι αν εισαι ΤΕΡΑΣ ρε αδερφε τι να πω)...Δηλαδη αν εισαι ασχημος επειδη εχεις πεταχτα αυτια,η μεγαλη μυτη τοτε να το ξεχασεις...προσπαθησε να δεις κατι ομορφο πανω σου που να αντισταθμιζει την ατελεια...Και οχι οπως οι περισσοτεροι μας που εστιαζουμε ολο μας το ενδιαφερον γυρω απο τις 'Αχιλλειους πτερνες' μας...Το οτι λες πως εισαι ασχημος ειναι απλα μια υπερβολη λογω της πικριας σου απο τις ερωτικες σου 'επιδοσεις'...Εχω δει εγω καημενε μου κατι Βεγγους και κατι Καμπουρακηδες να υπερηφανευονται για την εμφανιση τους κι αυτο γιατι στις γυναικες εχουν κατακτησεις και μαλιστα πολλες...
      Κατα συνεπεια λοιπον εκει που πρεπει να δωθει ιδιαιτερη βαρυτητα ειναι η ψυχολογια σου...που πρεπιπτοντως ειναι δυσκολο να φτιαχτει,διοτι για να δεις μια δραστικη βελτιωση θα πρεπει να δεις και αμεσα αποτελεσματα...Ελα μου ομως που αυτο ΔΕΝ ειναι δυνατο να γινει!!Ακομη και τη μαγικη συνταγη να ηξερες αυριο παλι ο ιδιος ανθρωπος θα ησουν...Εδω θα σε βοηθησει πολυ ενας ψυχολογος...να κουβεβτιασετε μαζι ΟΛΑ τα θεματα ΧΩΡΙΣ ντροπη και να πατε πισω στα παιδικα σου χρονια να ξεσκεπασετε τα τραυματα εκεινα τα οποια τοσο σε εχουν στιγματισει που ΟΥΤΕ που τολμας να τα δεις καταματα...
      Εγω το μονο που μπορω να σου πω,ειναι να φτιαξεις λιγο τη σταση σου απεναντι στις γυναικες...Δηλαδη ρε αδερφε,ωραιο το χιουμορ,αλλα ΑΣΧΗΜΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΙΟΥΜΟΡ...Σωστος που εισαι ΚΑΛΟ παιδι,αλλα προσεξε μη φτασεις τα ορια του ΜΑΛΑΚΑ:Και πιστεψε ειναι ευκολο απο ολους μας να τα φτασουμε και να τα ξεπερασουμε:Διοτι αν εχεις απεναντι σου μια γκομενα και της φερεσαι πολυ ευγενικα,εισαι υποχωρητικος,παραχωρητικος,της δειχνεις υπερβολικα μεγαλη κατανοηση τοτε 2 πραγματα μπορει αυτη να νομισει για σενα:1)Κοιτα πως κανει ο μαλακας για να γαμησει...κοιτα υποχωρησεις...2)Πω πω μετραω σα γκομενα πολυ...ωραια βρηκα και ατομο να του μιλαω για τις σχεσεις μου,βρηκα ενα 'φιλο' που οχι μονο θα με ακουει αλλα θα μου ανεβαζει και την αυτοεκτιμηση...Επομενως:ΔΕΝ χρειαζεται να εισαι πολυ καλος,καντο μονο αν πραγματι και αντικειμενικα το αξιζει η γκομενα...ουτε και να προσπαθεις να την εντυπωσιασεις με το χιουμορ σου...θεωροντας οτι μονο αυτο εχεις σαν οπλο...Το επιτηδευμενο χιουμορ ειναι χειροτερο απο το καθολου...
      Αρα:ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ την αρχη!!!!Να εισαι παρατηρητικος με τις γκομενες(οπως πολυ σωστα λεει φιλος πιο πανω)Να προσπαθεις να ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ τις προθεσεις τους και να τις ΨΥΧΟΛΟΓΕΙΣ σωστα...θα το νοιωσεις αν μια κοπελα σε γουστατει η αν οχι(τις πιο πολλες φορες)...Βγαλε τελειως απο το μυαλο σου οταν της μιλας οτι εχεις απεναντι μια υποψηφια ερωμενη...μιλα της σα να ειχες απεναντι ενα φιλο σου(προσοχη:οχι ενα κολληταρι σου)Κανε χιουμορ με μετρο και μη διακωμωδεις τα παντα για να φανεις 'χαριτωμενος'...Απεφυγε πολυ προσωπικες εκμυστηρευεις σου στην κοπελα,ειδικα στην αρχη..δε χρειαζεται να τα ξερει ολα φορα παρτιδα!!!!!Α,κι οταν εκεινη σου μιλαει για τους πρωην,μην προσποιεισαι οτι δε σε ενοχλει..ΔΕΙΞΤΟ με τη σιωπη σου επι του θεματος η με την ΑΛΛΑΓΗ θεματος...Θα το σεβαστει και θα τι εκτιμησει περισσοτερο απο την ΔΗΘΕΝ συμβουλευτικη σου προσπαθεια για τον πρωην που την κερατωσε...Και κυριως βρες ενδιαφεροντα που θα σε κανουν:1)Να ρθεις σε επαφη με περισοστερο κοσμο αρα και γυναικες 2)να ξεχαστεις απο την πικρια που σου δημιουργουν οι αποτυχιες του ερωτικου τομεα...Α,και που σαι?Αν πεινασει ο 'μικρος' σου φιλος στο μεσοδιαστημα πηγαινε τον βολτα απο Φυλης μερια...ετσι για να τον εχεις ξενουραστο,να μη σου θολωνει το μυαλο....  [/size]  
[size=6pt]Ωραιος ο Φαρμας!!!!  Στο μονο που διαφωνω ειναι αυτο περι ανδρικης παρεας!Νομιζω οτι πρεπει να κανει παρεα και με τα δυο φυλα: Να δει και τον τροπο με τον οποιο επικοινωνουν και να τεσταρει και τον εαυτο του σε αυτο που ειπα πιο πανω: Στο να βλεπει μια γκομενα οχι σαν υποψηφια ερωμενη αλλα σαν ενα ακομη ανθρωπο απεναντι του...
    Οσο για το σκελος με την ψωλου 35αρα και τον CLK συζυζο,μου εδωσες εναυσμα να αναφερω κατι ασχετο μεν πικαντικο δε(με ετρωγαν τα χερια πανω απο το πληκτρολογιο για να το γραψω):Γνωριζω περιπτωση που ανδρας με πολλα λεφτα σπιτια και αυτοκινητα,επιασε τη γυναικα του να τη γαμανε μαθητες της(καθηγητρια γαλλικων η κυρια)και επειδη ηταν συναισθηματικα δεμενος μαζι της οχι μονο τη συγχωρεσε,αλλα της αγορασε καινουριο αμαξι με την υποσχεση να μην το ξανακανει  Οποτε για να το φερω και στα μετρα του θεματος μας....Μπαζογαμια μου,ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο LOOSER!!!Και οχι εσυ που απλα νομιζω οτι σε εχει παρει απο κατω!!!...ΞΕΚΟΛΑ ΦΙΛΕ και παλεψε με αυτο που η φυση σου εδωσε!!!Αλλωστε τι κερδιζεις με το να κλαιγεσαι?Δωσε τη μαχη σου μονο και μονο για να εισαι σιγουρος οτι εδωσες το 100%!!!!!Τοτε θα τα εχεις βρει πραγματικα με τον εαυτο σου!!!![/size]

Freddie,

Έχεις κανονίσει με καναν εκδότη να τα εκδώσεις τα post?
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
Λοιπόν bazogamia άκου και άκου καλά,

Σου μιλάει ένας άνθρωπος που είναι πολύ κοντά σε αυτό που περιγράφεις.Όχι ακριβώς το ίδιο αλλά πολύ κοντά.Πάσχεις από κόμπλεξ κατωτερότητας, έλλειψη αυτοεκτίμησης και δευτερογενή κατάθλιψη.Ξέχνα ό,τι μαλακία έχεις ακούσει εδώ μέσα.Η λύση είναι μια και μοναδική.Και έχει τα εξής στάδια:
1)Πήγαινε σε κάποιον καλό ψυχίατρο - ψυχαναλυτή και ζήτα βοήθεια.Θα χρειαστούν κάποιες συνεδρίες για να παραδεχτείς και να εντοπίσεις το πρόβλημά σου.Αν είναι βαριάς μορφής θα χρειαστείς και φαρμακευτική υποστήριξη που θα σου υποδείξει ο γιατρός.Μην επιτρέψεις στις προκαταλήψεις και τις ταμπέλες που ακολουθούν την επίσκεψη στον ψυχίατρο να σε βγάλουν από το στόχο σου.Αυτό δε θα σε βοηθήσει να βρεις γκόμενα αλλά θα σε βοηθήσει να βρεις την αυτοεκτίμησή σου και να αγαπήσεις τον εαυτό σου.
2)Πήγαινε πιο συχνά στην εκκλησία και να συμμετέχεις στα μυστήρια.Εξομολόγηση και Θ.Κοινωνία θα σε βοηθήσουν πολύ.Αν θέλεις μπορώ να σου συστήσω μέσω pm έναν καλό πνευματικό.Μπορεί τώρα να σου φαίνεται άσχετο και ανούσιο αλλά μετά από καιρό θα καταλάβεις γιατί στο είπα.Αυτό δε θα σε βοηθήσει να βρεις γκόμενα αλλά θα σε βοηθήσει να βρεις την αυτοεκτίμησή σου και να αγαπήσεις τον εαυτό σου.
3)Πάρτο απόφαση και κάνε δίαιτα σε συνδυασμό με γυμναστήριο για τουλάχιστον 1 χρόνο.Αυτό δε θα σε βοηθήσει να βρεις γκόμενα αλλά θα σε βοηθήσει να βρεις την αυτοεκτίμησή σου και να αγαπήσεις τον εαυτό σου.
4)Άλλαξε το κούρεμα, το χτένισμα, το ξύρισμα, τα ρούχα, τα παπούτσια και γενικά το στυλ σου.Προσπάθησε να είσαι περιποιημένος και καλοντυμένος.Αυτό δε θα σε βοηθήσει να βρεις γκόμενα αλλά θα σε βοηθήσει να βρεις την αυτοεκτίμησή σου και να αγαπήσεις τον εαυτό σου.
5)Αν δεν είσαι πολύ κοινωνικός και δεν έχεις πολλούς φίλους, προσπάθησε να βρεις μια ΣΤΑΘΕΡΗ παρέα (συμμαθητές, συμφοιτητές, γείτονες, συνάδελφοι, ξαδέρφια κ.ο.κ) και να βγαίνεις σε τακτική βάση με αυτούς.Η σταθερή παρέα σημαίνει σταθερές έξοδοι και οι σταθερές έξοδοι σημαίνουν σταθερές ευκαιρίες γνωριμίας και οι σταθερές ευκαιρίες γνωριμίας σημαίνουν περισσότερες πιθανότητες.Αυτό δε θα σε βοηθήσει να βρεις γκόμενα αλλά θα σε βοηθήσει να βρεις την αυτοεκτίμησή σου και να αγαπήσεις τον εαυτό σου.
6)Ρώτα τα τσακάλια του site πού θα βρεις πουτάνα - δασκάλα και πήγαινε μερικές φορές σε αυτή.Πες της "Θέλω να με μάθεις να γαμάω".Και κάνε μια καλή προπόνηση που θα σου χρησιμεύσει αύριο και στη σχέση σου.Αυτό δε θα σε βοηθήσει να βρεις γκόμενα αλλά θα σε βοηθήσει να βρεις την αυτοεκτίμησή σου και να αγαπήσεις τον εαυτό σου.

Και από εδώ και κάτω γράφω κάποια πράγματα μόνο για εσένα και θα τα καταλάβεις μόνο εσύ...
Αισθάνεσαι κολλημένος σε ένα βάλτο.Βλέπεις τους ανθρώπους γύρω σου να κάνουν πράγματα που εσύ δε μπορείς να κάνεις.Νιώθεις ότι η ζωή δεν είναι για σένα.Και παραιτείσαι.Η κατάθλιψη σε οδηγεί στο φαγητό και το φαγητό στην κατάθλιψη.Και όλα είναι φαύλος κύκλος.Και κάθε χρόνος που περνάει χωρίς σχέση σε απογοητεύει όλο και περισσότερο.Έχεις μέσα σου θυμό και τιμωρείς τον εαυτό σου.Και θέλεις οι άλλοι να σε λυπούνται.Και να σε παρηγορούν.Και να σε ενθαρρύνουν.Λες ότι δε θέλεις να σε λυπούνται αλλά κατά βάθος θες να σε λυπούνται.Η αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμησή σου είναι μηδενικές.Όταν βλέπεις κάποια κοπέλα που σου αρέσει διστάζεις να της μιλήσεις γιατί φοβάσαι ότι η απάντησή της θα είναι "Ρε μαλάκα δεν κοιτάς πώς είσαι που θες και γκομενιλίκια" ή τέλος πάντων κάτι τέτοιο.Δεν σου αρέσεις και φοβάσαι ότι δεν θα αρέσεις και σε εκείνη.Η χαμηλή αυτοεκτίμησή σου έχει γιγαντώσει το φόβο της απόρριψης.Αυτό που είναι ρουτίνα για τους άλλους , για εσένα είναι βουνό. Δεν ξέρεις πώς είναι να χαιδεύεις μια γυναίκα, να τη φιλάς στο στόμα, να την έχεις στην αγκαλιά σου.Κι αυτό σε πονάει πιο πολύ.
Αν σε κάτι από όλα αυτά αναγνωρίζεις τον εαυτό σου, έχεις 2 δρόμους να πάρεις.Ή θα παραιτηθείς και θα μαραζώνεις μια ζωή ή να βρεις τη δύναμη να κάνεις τα 6 πράγματα που σου γράφω παραπάνω και θα κερδίσεις τη ζωή σου.Είσαι 30 χρονών.Μόνος σου θα αποφασίσεις αν θες να ζήσεις όσα δεν έζησες ή αν θα μπεις από τώρα στον τάφο.Ξεκόλλα και κοίτα να ανανίψεις.Υπάρχουν άνθρωποι με μεγάλα βάσανα που το δικό σου πρόβλημα είναι παιχνιδάκι για αυτούς.Ούτε ο πρώτος είσαι ούτε ο τελευταίος που αντιμετωπίζεις αυτή την κατάσταση.Και μην ξανακούσω αυτές τις μαλακίες για εγχειρίσεις και φάρμακα καταστολής σεξουαλικής επιθυμίας γιατί θα έρθω εκεί και θα σε βαράω μέχρι Δευτέρα Παρουσία.Την καραπουτσακλάρα σου άστην ήσυχη γιατί σε λίγο καιρό θα έχει πολλή δουλειά.Εγώ τουλάχιστον ξέρω γιατί γράφεις αυτές τις υπερβολές.Και δε σε λυπάμαι καθόλου.Να σε ταρακουνήσω θέλω...
 

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Ειτε ο μπαζογαμιάς μιλά σοβαρά ειτε όχι, νομίζω ότι η συζήτηση ανέδειξε σημαντικές πτυχές της ελληνικής πραγματικότητας.

Τείνω και εγώ να συμφωνήσω με το ότι οι Ελληνίδες είναι οι πλέον ρατσίστριες στο θέμα της εμφάνισης, αλλά και στο θέμα του ευρύτερου "στάτους" που κατέχει ένας άνδρας και τα αξιολογούν με στρεβλά και επιφανειακά κριτήρια, απόλυτα ετεροπροσδιορισμένα.

Όμως έχω καταλήξει ότι η αφετηρία του προβλήματος βρίσκεται στην παιδεία και την κουλτούρα που έχουμε ως λαός.

Πράγματι, ότι ξεχωρίζει, ειτε αρνητικά ειτε και θετικά από το μέσο όρο, η ελληνική κοινωνία έχει την τάση να το περιθωριοποιεί και να το στιγματίζει.

Τα παραδείγματα είναι άπειρα:

-Γκέι, τρανσέξουαλ, λεσβίες και λοιποί παραφιλικοί, που τυγχάνουν καθημερινής χλεύης και στιγματισμού.

-Διαπρέποντες επιστήμονες, καλλιτέχνες, ερευνητές κ.ά. με λαμπρή καριέρα στο εξωτερικό, βρίσκουν τις πόρτες κλειστές από τις εδώ μετριότητες.

-Μετανάστες αντιμετωπίζονται ως ρυπαροί σκλάβοι που τους απασχολεί ο ελληνάρας για 20 ευρώ και ταυτόχρονα τους απεχθάνεται όταν τους ακούει να μιλούν τη γλώσσα τους και τους κατηγορεί ότι μεταδίδουν ηπατίτιδα,

-Εργαζόμενοι που θέλουν να αναδειχθούν με τις ικανότητές τους και όχι με παραγοντιλίκια και γλείψιμο δεν παίρνουν ποτέ προαγωγή κλπ κλπ

Με άλλα λόγια, ότι δεν ταιριάζει ή δεν προσιδιάζει στην ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ και στον ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟ του σύγχρονου Έλληνα αντιμετωπίζεται με καχυποψία και με φοβικά αντανακλαστικά.

Έτσι και η Ελληνίδα,

γιατί να τα έχει με έναν χοντρό και κακάσχημο, χωρίς έστω πολλά λεφτά, αν και ξέρει ότι μπορεί να την γεμίζει και αλλιώς; Πώς θα τον παρουσιάσει στις φίλες της και στους γονείς της; Πώς θα τον κυκλοφορήσει το καλοκαίρι στο πανηγύρι του κωλοχωριού της;

Απολυτότητες; Γενικεύσεις; Και όμως. Οι περισσότεροι Έλληνες και Ελληνίδες έχουν ακόμη την ελευθερία να κάνουν ότι ο περίγυρός τους προστάζει. Με αυτήν μεγάλωσαν. Με αυτήν και θα αποθάνουν.

Υ.Γ. Ο επιμένων νικά. Ή αλλιώς, θα γυρίσει ο τροχός, θα γαμήσει και ο φτωχός. Μόνο που ο φτωχός πρέπει να τον γυρίσει από μόνος του, ενώ για τον πλούσιο ο τροχός γυρίζει αυτόματα.
 
 

Επισκέπτης
Έτσι και η Ελληνίδα,

γιατί να τα έχει με έναν χοντρό και κακάσχημο, χωρίς έστω πολλά λεφτά, αν και ξέρει ότι μπορεί να την γεμίζει και αλλιώς; Πώς θα τον παρουσιάσει στις φίλες της και στους γονείς της; Πώς θα τον κυκλοφορήσει το καλοκαίρι στο πανηγύρι του κωλοχωριού της;
 

Ε ρε φιλε τι λες εδω...Πως και εμεις δεν κανουμε κεφι μια χοντρη σαβουρα με τραβελοφατσα?Και εγω θα ντρεπομουν να κυκλοφορησω μια σαβουρα στον δρομο και ας μην ειναι γκομενα μου και να με δουν ολοι.
Ε ετσι και αυτες θελουν να βλεπεται και ο αλλος.Πως να το κανουμε καλως η κακως η εμφανιση μετραει στε μια σχεση.
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
Τι να πω και εγω που απετυχα στις παρτουζες και με πιανουν τα γελια αλλα δεν πειραζει γιατι δεν παραιτουμαι ευκολα.

Αλλα one on one γαμω και δερνω

Θα σας δειξω εγω ομως πουτανακια.
 

No_Guts_No_Sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2008
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
Ε ρε φιλε τι λες εδω...Πως και εμεις δεν κανουμε κεφι μια χοντρη σαβουρα με τραβελοφατσα?Και εγω θα ντρεπομουν να κυκλοφορησω μια σαβουρα στον δρομο και ας μην ειναι γκομενα μου και να με δουν ολοι.
Ε ετσι και αυτες θελουν να βλεπεται και ο αλλος.Πως να το κανουμε καλως η κακως η εμφανιση μετραει στε μια σχεση.

Φυσικά και μετράει. Αλλά αυτό δεν εξηγεί γιατί τότε πολλές κουκλάρες κυκλοφορούν με χάλιες.

Σκέψου δηλαδή. Η γυναίκα του Κυριακού θα γούσταρε να παρουσιάσει το σύζυγό της στις φίλες της και στο χωριό της αν τον έλεγαν όχι Κυριακού, αλλά Καζαμπούμπου; Δεν νομίζω.

Εκεί βέβαια όλες οι γυναίκες θυμούνται ότι "δεν κοιτάζω μόνο την εμφάνιση σε έναν άντρα"... ;)

Οκ, το παραπάνω για τις γυναίκες ΙΣΧΥΕΙ. Μόνο που οι περισσότερες Ελληνίδες το εφαρμόζουν επιλεκτικά, όπου τις βολεύει.
 

Kman

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
653
Like
6
Πόντοι
6
Στο καμάκι υπάρχει μια μεγάλη διαφορά.Δεν υπάρχουν νόμοι.Π.χ. αν υπήρχαν νόμοι θα λέγανε δεν μπορεί ο Νίκος να γαμάει συνέχεια και άλλη και ο Γιώργος να μην πηδάει τίποτα.Οταν γαμάει ο Νίκος,θα γαμάει μετά και ο Γιώργος.Δηλαδή θα είχες το λογικό αποτέλεσμα της κοινωνικής δράσης.
Ομως το καμάκι δεν υπακούει σε νόμους.Αν δηλαδή γαμήσεις δεν έχεις επιπτώσεις εάν η γκόμενα δε μείνει έγκυος.Ούτε η σχέση καλύπτεται από νομική μορφή.Οπότε ο χώρος είναι ζούγκλα,δεν υπάρχουν νόμοι.Ο ένας γαμάει σαν πούστης και ο άλλος παίζει κάθε μέρα το πουλάκι του.
Το απίστευτο είναι οτι υπάρχουν κόμματα που υποστηρίζουν οτι πρέπει να ληφθούν μέτρα για να γαμάνε όλοι,όπως ο Συνασπισμός που προσπαθεί να πείσει τις Ελληνίδες να εγκαταλείψουν το ρατσισμό και να το δίνουν στους Αλβανούς.
Επίσης οι φεμινίστριες θέλουν να παρέμβουν σε όλο το ζήτημα των σχέσεων,γαμησιού με καταστροφικά αποτελέσματα.Για αυτό πίεσαν ώστε να ψηφιστεί νόμος(IMBRA) για να μη μπορούν οι Αμερικανοί άντρες να βαγαίνουν με Ρωσίδες χωρίς πιστοποιητικό ποινικού μητρώου.Αν δηλαδή κάποιος δεν έχει καθαρό μητρώο,απαγορεύεται να έρθει σε επαφή με Ρωσίδα.
Αυτό έγινε γιατί οι φεμινίστριες έφαγαν τρελό φτύσιμο από τους άντρες όταν οι Αμερικανοί ανακάλυψαν τις Ρωσίδες.Για να σώσουν τις δύσμοιρες συμπατριώτισσές τους από τη χλεύη που δημιούργησε ο ανταγωνισμός πίεσαν και ελήφθη αυτό το απαράδεκτο μέτρο.

Ο,τι όμως και να κάνουν φεμινίστριες,κόμματα και οποιοιδήποτε άλλοι η δράση των γαμιάδων δεν πρόκειται να περιοριστεί.
Η ελευθερία στο γαμήσι είναι προυπόθεση της δημοκρατίας.
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
37
Πόντοι
66
Αν και βγαίνουμε πολύ off-topic διάβασα μερικά πολύ ενδιαφέροντα πράγματα παραπάνω και θα ήθελα να πω κι εγώ τη γνώμη μου.Για τον bazogamias που αντιμετωπίζει το πρόβλημα και άνοιξε το topic, η απάντησή μου είναι στη σελίδα 14 κάτω κάτω κι ελπίζω ότι θα τον βοηθήσει πολύ...

1)Οι σχέσεις σήμερα είναι σκατά γιατί στη θέση της ειλικρινούς αγάπης μπήκε το νεοελληνικό, φτηνό και χλιμιτζούρικο "να περνάω καλά".
2)Οι σημερινοί άντρες έχουν χαλάσει από απόψεως συμπεριφοράς προς το άλλο φύλο σε σχέση με τους πατεράδες και τους παππούδες τους.Ο λόγος, η μπέσα, τα παντελόνια είναι σήμερα ψιλοάγνωστες λέξεις.Τα διαζύγια, τα εξώγαμα τέκνα, η ενδοοικογενειακή βία έχουν χτυπήσει κόκκινο.Και φέρουμε μεγάλο μερίδιο ευθύνης.Η διαπαιδαγώγηση του πατέρα στα σημερινά παιδιά και κυρίως στα κορίτσια είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.Δείτε τι κυκλοφορεί έξω και αναρωτηθείτε αν αυτά τα άτομα έχουν πατέρα (για να δούμε λίγο και τα δικά μας λάθη).
3)Αν οι σημερινοί άντρες έχουν χαλάσει μια φορά, οι σημερινές γυναίκες έχουν χαλάσει δέκα.Η γυναικεία χειραφέτηση τις έχει μετατρέψει σε τέρατα.Τώρα που σε αντίθεση με το παρελθόν έχουν λύσει το βιοποριστικό (βγήκαν στην αγορά εργασίας) και ξεπέρασαν τις ηθικές αναστολές (η εποχή του "μη μας κάνεις ρεζίλι στη γειτονιά" πέρασε ανεπιστρεπτί, αρκεί να δείτε τι κυκλοφορεί στη δικιά σας γειτονιά) κάνουν κατάχρηση της δύναμης τους.Η σύγχρονη Ελληνίδα ξέρει τη δύναμή της (το μουνί σέρνει καράβι) και με έναν εμετικό τρόπο προσπαθεί να ικανοποιήσει τον εγωισμό, τις φιλοδοξίες και τον εαυτούλη της.Είναι αυτό που λέγαμε.Εγώ να περνάω καλά.Και ο γκόμενος, ο σύζυγος, τα παιδιά, οι γονείς να πάνε να γαμηθούνε.Θα σου κάνει τη δύσκολη, μετά θα έχει απαιτήσεις, μετά θα σε πρήξει, μετά θα σε κερατώσει, μετά θα σε παρατήσει γιατί αυτή έχει το μουνί κι άμα σου αρέσει.Με το μουνί της θα διοριστεί (Τσέκου), με το μουνί της θα ανέλθει επαγγελματικά (Βρακατσέλλη), με το μουνί της θα λύσει το πρόβλημα της ζωής της (Αλιμόνου, Κωνσταντάτου, Βατίδου κλπ).Και στο φινάλε αν είναι καμία που δε βλέπεται θα το δώσει στον Αλβανό ή στο Ρωσοπόντιο που περιμένει στην πλατεία...Βγήκα προχτές στο Village Ρέντη για καφέ και έχασα το μέτρημα πόσες σαβούρες ήταν με Αλβανούς...
4)Γι'αυτό και πολλοί Έλληνες έχουν αγανακτήσει και είτε τη βγάζουν περιστασιακά με πουτάνες, είτε για πιο σοβαρά ψάχνουν μόνο για αλλοδαπά (Ρωσίδες, Ουκρανές, Μολδαβές κλπ).Για μένα καμιά από τις 2 δεν είναι η λύση.Θα πρέπει η Ελληνίδα κάποια στιγμή να καταλάβει πόσο λάθος δρόμο έχει πάρει.Και εμείς αυτό που πρέπει να κάνουμε από την πλευρά μας είναι 1)να αναγνωρίσουμε τα δικά μας λάθη και να θυμηθούμε επιτέλους το "αντριλίκι" και 2)να συμμαζέψουμε τις κόρες μας και να τις διαπαιδαγωγήσουμε σωστά ώστε αύριο μεθαύριο να μη βγάλουμε άλλο ένα τέρας με μουνί στην κοινωνία.
 
OP
OP
B

bazogamias

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2008
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Εεεεε, παίδες, δεν απάντησα επειδή δεν έβρισκα το thread, μου στειλε όμως ένα pm ένα παιδί και το ξανάψαξα και το βρήκα. Κάποιο πρόβλημα έχει το search του forum.

Απ' όλα όσα είπατε, δε καταλαβαίνω την εμπάθεια του gamaomanoules, ο οποίος υποστηρίζει οτι λέω ψέμματα και οτι μπαίνω και με πολλά nick εδώ μέσα. Δε δίνω μια.

Το άλλο, του piderof που πραγματικά μερικά πράγματα τα πέτυχε ΑΚΡΙΒΩΣ!

Όσο αφορά το άλλο, αλήθεια γιατί μερικοί πιστεύουν οτι λέω ψέμματα? Για τα κιλά? Είμαι 1.73 cm. Ήμουν 130 κιλά πριν 1 χρόνο, αντιμετώπισα προβλήματα υγείας και έφτασα τα 100. Είμαι ακόμα χοντρός άλλα όχι απωθητικός λόγω του βάρους όπως πρίν.

Δε ξέρω αν υπάρχει τρόπος να αποδείξω οτι δε μπαίνω με άλλα nicks, νομίζω οτι δεν υπάρχει. Δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.
 

Επισκέπτης
Αν και βγαίνουμε πολύ off-topic διάβασα μερικά πολύ ενδιαφέροντα πράγματα παραπάνω και θα ήθελα να πω κι εγώ τη γνώμη μου.Για τον bazogamias που αντιμετωπίζει το πρόβλημα και άνοιξε το topic, η απάντησή μου είναι στη σελίδα 14 κάτω κάτω κι ελπίζω ότι θα τον βοηθήσει πολύ...

1)Οι σχέσεις σήμερα είναι σκατά γιατί στη θέση της ειλικρινούς αγάπης μπήκε το νεοελληνικό, φτηνό και χλιμιτζούρικο "να περνάω καλά".
2)Οι σημερινοί άντρες έχουν χαλάσει από απόψεως συμπεριφοράς προς το άλλο φύλο σε σχέση με τους πατεράδες και τους παππούδες τους.Ο λόγος, η μπέσα, τα παντελόνια είναι σήμερα ψιλοάγνωστες λέξεις.Τα διαζύγια, τα εξώγαμα τέκνα, η ενδοοικογενειακή βία έχουν χτυπήσει κόκκινο.Και φέρουμε μεγάλο μερίδιο ευθύνης.Η διαπαιδαγώγηση του πατέρα στα σημερινά παιδιά και κυρίως στα κορίτσια είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.Δείτε τι κυκλοφορεί έξω και αναρωτηθείτε αν αυτά τα άτομα έχουν πατέρα (για να δούμε λίγο και τα δικά μας λάθη).
3)Αν οι σημερινοί άντρες έχουν χαλάσει μια φορά, οι σημερινές γυναίκες έχουν χαλάσει δέκα.Η γυναικεία χειραφέτηση τις έχει μετατρέψει σε τέρατα.Τώρα που σε αντίθεση με το παρελθόν έχουν λύσει το βιοποριστικό (βγήκαν στην αγορά εργασίας) και ξεπέρασαν τις ηθικές αναστολές (η εποχή του "μη μας κάνεις ρεζίλι στη γειτονιά" πέρασε ανεπιστρεπτί, αρκεί να δείτε τι κυκλοφορεί στη δικιά σας γειτονιά) κάνουν κατάχρηση της δύναμης τους.Η σύγχρονη Ελληνίδα ξέρει τη δύναμή της (το μουνί σέρνει καράβι) και με έναν εμετικό τρόπο προσπαθεί να ικανοποιήσει τον εγωισμό, τις φιλοδοξίες και τον εαυτούλη της.Είναι αυτό που λέγαμε.Εγώ να περνάω καλά.Και ο γκόμενος, ο σύζυγος, τα παιδιά, οι γονείς να πάνε να γαμηθούνε.Θα σου κάνει τη δύσκολη, μετά θα έχει απαιτήσεις, μετά θα σε πρήξει, μετά θα σε κερατώσει, μετά θα σε παρατήσει γιατί αυτή έχει το μουνί κι άμα σου αρέσει.Με το μουνί της θα διοριστεί (Τσέκου), με το μουνί της θα ανέλθει επαγγελματικά (Βρακατσέλλη), με το μουνί της θα λύσει το πρόβλημα της ζωής της (Αλιμόνου, Κωνσταντάτου, Βατίδου κλπ).Και στο φινάλε αν είναι καμία που δε βλέπεται θα το δώσει στον Αλβανό ή στο Ρωσοπόντιο που περιμένει στην πλατεία...Βγήκα προχτές στο Village Ρέντη για καφέ και έχασα το μέτρημα πόσες σαβούρες ήταν με Αλβανούς...
4)Γι'αυτό και πολλοί Έλληνες έχουν αγανακτήσει και είτε τη βγάζουν περιστασιακά με πουτάνες, είτε για πιο σοβαρά ψάχνουν μόνο για αλλοδαπά (Ρωσίδες, Ουκρανές, Μολδαβές κλπ).Για μένα καμιά από τις 2 δεν είναι η λύση.Θα πρέπει η Ελληνίδα κάποια στιγμή να καταλάβει πόσο λάθος δρόμο έχει πάρει.Και εμείς αυτό που πρέπει να κάνουμε από την πλευρά μας είναι 1)να αναγνωρίσουμε τα δικά μας λάθη και να θυμηθούμε επιτέλους το "αντριλίκι" και 2)να συμμαζέψουμε τις κόρες μας και να τις διαπαιδαγωγήσουμε σωστά ώστε αύριο μεθαύριο να μη βγάλουμε άλλο ένα τέρας με μουνί στην κοινωνία.

Είσαι Θεός! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom