Νέα

Ελληνικός Στρατός και Αλητεία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FanisChristo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 135K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Τύπε εγώ φεύγω για Κύπρο. Μας ρώτησαν ποιοι θέλουμε να πάμε για 35ΜΚ. Έχω ορκιστεί Σπάρτη. Τώρα που πάω Κύπρο αν δηλώσω 35ΜΚ θα πρέπει να κάνω την εκπαίδευση με την επόμενη ΕΣΣΟ για να πάρω τον πράσινο?

ε ναι. απο πριν πας δε πρεπε να δηλωσεις? ειναι και κεντρο εκπαιδευσης η 35 δεν ξερω  :think: καλα ρε τυπε μεσα εισαι ορκιστηκες κιολας, δε ρωτας? δε σας λενε? τι διαολο
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Δηλαδη πηγες πεζικο, ορκιστηκες και σε ρωτησαν αμα θες να πας ΕΔ;
Τον μπερε τον παιρνεις στην μοναδα. Αλλα περιεργα μου ακουγονται ολα αυτα.

λες να τον στειλουνε στην 35 μουλαρα για τις αγγαρειες? μηπως παιρνουνε και απλα φανταρα για τιποτα υπηρεσιες και αγγαρειες?
 
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Δηλαδη πηγες πεζικο, ορκιστηκες και σε ρωτησαν αμα θες να πας ΕΔ;
Τον μπερε τον παιρνεις στην μοναδα. Αλλα περιεργα μου ακουγονται ολα αυτα.

Τύπε στη δεύτερη βδομάδα που είμασταν μέσα ήρθαν να μας μιλήσουν για ειδικές δυνάμεις, τσολιάδες, στρατονομία κλπ. Για ειδικές δυνάμεις περνούσες κάτι αθλήματα της πλάκας. Χιλιάρι σε 5 λεπτά, 20 κάμψεις, 4 έλξεις. Το έκανες και σε δέχονταν. Άτομα που δήλωσαν ορκίστηκαν κανονικά μαζί μας και τώρα θα μπουν ειδικές δυνάμεις. Εγώ δεν είχα δηλώσει, αλλά τώρα ψήθηκα μιλώντας με φιλαράκι για το τι ακριβώς παίζει ειδικά στην Κύπρο.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Τύπε στη δεύτερη βδομάδα που είμασταν μέσα ήρθαν να μας μιλήσουν για ειδικές δυνάμεις, τσολιάδες, στρατονομία κλπ. Για ειδικές δυνάμεις περνούσες κάτι αθλήματα της πλάκας. Χιλιάρι σε 5 λεπτά, 20 κάμψεις, 4 έλξεις. Το έκανες και σε δέχονταν. Άτομα που δήλωσαν ορκίστηκαν κανονικά μαζί μας και τώρα θα μπουν ειδικές δυνάμεις. Εγώ δεν είχα δηλώσει, αλλά τώρα ψήθηκα μιλώντας με φιλαράκι για το τι ακριβώς παίζει ειδικά στην Κύπρο.

τυπε εαν δε περασες απο τα αθληματα πως διαολο θα σε παρουν τωρα
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Νομίζω ότι ακόμα είναι ανοιχτό το παράθυρο να δώσεις τα αθλήματα.
Ρε φιλε τα εχεις μπερδεμενα στο κεφαλι σου και μπερδευεις και εμας. Μια φορα ερχονται για τα αγωνισματα και εσυ ηδη εχεις ορκιστει και πας στην μοναδα σου. Στο κεντρο εκπαιδευσης δεν εχεις οριστει σε καποιο συγκεκριμενο σωμα, ενω τωρα εισαι πεζικο τελος.
 
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Ρε φιλε τα εχεις μπερδεμενα στο κεφαλι σου και μπερδευεις και εμας. Μια φορα ερχονται για τα αγωνισματα και εσυ ηδη εχεις ορκιστει και πας στην μοναδα σου. Στο κεντρο εκπαιδευσης δεν εχεις οριστει σε καποιο συγκεκριμενο σωμα, ενω τωρα εισαι πεζικο τελος.

Τελοσπάντων μόλις επιστρέψω από την άδεια στην Αυλώνα που έχουν κέντρο τα ΕΛΔΥΚ θα ρωτήσω το λοχαγό αν ακόμα είναι ανοιχτά για να περάσω τα αθλήματα και να μπω μαζί με τους άλλους πεζικάριους. Αυτό που λες για την ορκωμωσία δεν ισχύει πάντως γιατί και αυτοί που έδωσαν τα αθλήματα ορκίστηκαν μαζί μας.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Τύπε στη δεύτερη βδομάδα που είμασταν μέσα ήρθαν να μας μιλήσουν για ειδικές δυνάμεις, τσολιάδες, στρατονομία κλπ. Για ειδικές δυνάμεις περνούσες κάτι αθλήματα της πλάκας. Χιλιάρι σε 5 λεπτά, 20 κάμψεις, 4 έλξεις. Το έκανες και σε δέχονταν. Άτομα που δήλωσαν ορκίστηκαν κανονικά μαζί μας και τώρα θα μπουν ειδικές δυνάμεις. Εγώ δεν είχα δηλώσει, αλλά τώρα ψήθηκα μιλώντας με φιλαράκι για το τι ακριβώς παίζει ειδικά στην Κύπρο.
το κλασσικο ψηστηρι για να μαζεψουν κοσμο στις ε.δ τυπε :grin:
 

antigregory

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.062
Like
0
Πόντοι
16
Τελοσπάντων μόλις επιστρέψω από την άδεια στην Αυλώνα που έχουν κέντρο τα ΕΛΔΥΚ θα ρωτήσω το λοχαγό αν ακόμα είναι ανοιχτά για να περάσω τα αθλήματα και να μπω μαζί με τους άλλους πεζικάριους. Αυτό που λες για την ορκωμωσία δεν ισχύει πάντως γιατί και αυτοί που έδωσαν τα αθλήματα ορκίστηκαν μαζί μας.
τι μαλακας εισαι;;
πανε καπου να λουφαρεις
τι ελδυκ και μαλακιες
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Τελοσπάντων μόλις επιστρέψω από την άδεια στην Αυλώνα που έχουν κέντρο τα ΕΛΔΥΚ θα ρωτήσω το λοχαγό αν ακόμα είναι ανοιχτά για να περάσω τα αθλήματα και να μπω μαζί με τους άλλους πεζικάριους. Αυτό που λες για την ορκωμωσία δεν ισχύει πάντως γιατί και αυτοί που έδωσαν τα αθλήματα ορκίστηκαν μαζί μας.
Φιλε αυτο ειναι το νοημα οτι δεν ειχαν ορκιστει ακομα. Εφοσον ακομα δεν ειχε ερθει χαρτι για παρουσιαστεις σε στρατοπεδο ισως και να μπορεις, τι να πω. Δεν ξερω τι παιζει για την Κυπρο.
Αλλα και να μπορεις να πας, εισαι σιγουρος οτι θες να πας; Ειναι σημαντικη αποφαση διοτι μετα δεν φευγεις ετσι απλα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.080
Like
72.141
Πόντοι
12.756
Φιλε αυτο ειναι το νοημα οτι δεν ειχαν ορκιστει ακομα. Εφοσον ακομα δεν ειχε ερθει χαρτι για παρουσιαστεις σε στρατοπεδο ισως και να μπορεις, τι να πω. Δεν ξερω τι παιζει για την Κυπρο.
Αλλα και να μπορεις να πας, εισαι σιγουρος οτι θες να πας; Ειναι σημαντικη αποφαση διοτι μετα δεν φευγεις ετσι απλα.

μαριε εσυ πηγες φανταρος ?
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Φιλε αυτο ειναι το νοημα οτι δεν ειχαν ορκιστει ακομα. Εφοσον ακομα δεν ειχε ερθει χαρτι για παρουσιαστεις σε στρατοπεδο ισως και να μπορεις, τι να πω. Δεν ξερω τι παιζει για την Κυπρο.
Αλλα και να μπορεις να πας, εισαι σιγουρος οτι θες να πας; Ειναι σημαντικη αποφαση διοτι μετα δεν φευγεις ετσι απλα.

Αυτή τη στιγμή τύπε ναι θέλω να πάω. Έχω άλλες 14 μέρες να αποφασίσω. Το όλο θέμα είναι να είναι ανοιχτό ακόμα το παράθυρο. Θα πρέπει με το που πάω Αυλώνα να ρωτήσω. Έχω την εντύπωση ότι ακόμα γίνεται.
Όσο για τον πράσινο μπερέ που ρώτησα πριν μόλις πληροφορήθηκα ότι περνάς τα ΠΕΝ για να τον πάρεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom