Νέα

Εκλογές 2023…25η Ιουνίου round 2

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 489
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.674
Κριτικές
1
Like
6.758
Πόντοι
1.056
Tύπε δεν ειδα, μού απαντησες για την φορολογια των εφοπλιστων που μειωσε ο Τσιπρας?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Με ΝΔ πανω απο 40% το θεμα εχει τελειωσει.
Τυπε εαν μ πεις τι Προσωπικα δανεια ειχε το 2019 και τι το 2023 ο νοικοκύρης Κ.Μητσοτακης και τι σε Προσωπικα δανεια ο Τσιπρας τα αντιστοιχα διαστήματα,θα λάβεις πολλες απαντησεις.

Εκτος αν γραψεις πως τα εχει ρυθμισμένα,Οποτε θα νοικοκυρέψει και την χωρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Τυπε εαν μ πεις τι Προσωπικα δανεια ειχε το 2019 και τι το 2023 ο νοικοκύρης Κ.Μητσοτακης και τι σε Προσωπικα δανεια ο Τσιπρας τα αντιστοιχα διαστήματα,θα λάβεις πολλες απαντησεις.

Εκτος αν γραψεις πως τα εχει ρυθμισμένα,Οποτε θα νοικοκυρέψει και την χωρα.
Aσε τύπε, καταλαβα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σιγα την ανακαλυψη...
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.663
Like
5.961
Πόντοι
1.406
Σιγα την ανακαλυψη...
Δεν ειναι το θεμα το κλειδωμα της πρωτιας, Πασοκ για 2ο δινει 6....
novibet_1.jpg
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Τυπε εαν μ πεις τι Προσωπικα δανεια ειχε το 2019 και τι το 2023 ο νοικοκύρης Κ.Μητσοτακης και τι σε Προσωπικα δανεια ο Τσιπρας τα αντιστοιχα διαστήματα,θα λάβεις πολλες απαντησεις.

Εκτος αν γραψεις πως τα εχει ρυθμισμένα,Οποτε θα νοικοκυρέψει και την χωρα.
Κουβαλάς χαζομάρα και 'σύ τύπε μου......
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Κουβαλάς χαζομάρα και 'σύ τύπε μου......
TΟν ρωταω για ποιο λογο ειπε ψεματα για τη φορολογηση των εφοπλιστων, και μου απαντα πες μου ποσα δανεια εχει ο Κουλης. Έπος.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
TΟν ρωταω για ποιο λογο ειπε ψεματα για τη φορολογηση των εφοπλιστων, και μου απαντα πες μου ποσα δανεια εχει ο Κουλης. Έπος.
Κλασσικη περίπτωση συριζοσκυλου.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
0,54% πήρε, προφανως τωρα θα πεσει λιγο, γιατι εχεις κολλησει με τον Ανταρσυα?
έτοιμος ήμουν να ακολουθήσω την προτροπή σου να παίξω το 0,55% (να διπλασιάσω ένα χιλιάρικο),
αλλά ευτυχώς τελικά δίστασα
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.017
Κριτικές
4
Like
850
Πόντοι
376
1. Kι εγώ γιατρός είμαι!
2. Η "ιατρική κοινότητα" πρότεινε επίσης εμβόλια κατά της covid για εγκύους και παιδιά, είδαμε τί σημαίνει αυτό.
3. Την έννοια της ανοσολογικής μνήμης την ξέρεις; Ψάξτην να την βρεις και μετά θα καταλάβεις γιατί το εμβόλιο κατά της covid ΔΕΝ είναι καν εμβόλιο ενώ το εμβόλιο κατά της γρίπης είναι αλλα αποτυχημένο.
Σόρρυ κι όλας αλλά δεν μπορώ να κάνω άλλα μαθήνατα ανοσολογίας στο μπου.
υπαρχουν γιατροι και γιατροι. γιατροι που πηραν πτυχιο στη ρουμανια με λαδακι αντι για εξετασεις.
και ακομα δεν απαντας γιατι το ενα ειναι εμβολιο και το αλλο οχι.
επισης δειχνεις ποσο ασχετος εισαι. μιλας για εμβολιο και παρενεργειες.
η ασπιρινη εχει παρενεργειες. κανεις ΓΙΑΤΡΟΣ δεν μιλαει για αντιπυτερικα ΓΕΝΙΚΑ οταν αναφερεται στις παρενεργειες της ασπιρινης.
και αφου ας πουμε το ΑΖ ειχε τεκμηριωμενες παρενεργειες που μπορουσαν να εντοπιστουν καποιος πρεπει να ειναι πολυ αλμπανης γιατρος για να μεταφερει τις παρενεργειες αυτες στο pfizer.
και οπως ειχε εξηγησει γιατρος . τα εμβολια rna μεταφερουν στον οργανισμο ενα μικρο ποσοστο των οσων θα μετεφερε ο ιδιος ο ιος.
αν λοιπον εχεις παρενεργειες στο εμβολιο θα εχεις και στον ιο με πολυ χειροτερα αποτελεσματα.
αυτος εβγαλε τη φατσα του, το ονομα του, το πτυχιο του και μιλησε.
και εδω τι λεει το cdc για εμβολια σε παιδια.
αλλα τι ξερουν αυτοι ε;


ΥΓ για να κανεις μαθηματα ανοσολογιας πρεπει να τα καταλαβαινεις κιολας. κανενα φαρμακο δεν εχει 100% επιτυχια. κανενα φαρμακο δεν ειναι χωρις παρενεργειες.
 
Τελευταία τροποποίηση:

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.017
Κριτικές
4
Like
850
Πόντοι
376
επίσης, εγώ πχ ασθένησα ελαφρά το 2023 μετά από εμβόλιο και προφανώς με ασθενή μετάλλαξη,

το 2020 προφανώς θα ήμουν χειρότερα και θα πήγαινα στο νοσοκομείο,
όπου κινδυνεύεις από όλα τα μικρόβια,
επειδή οι πολύ χαμηλού εκπαιδευτικού επιπέδου έλληνες υγειονομικοί και τεχνικοί είναι γενικώς ανεμβολίαστοι
εγω ασθενησα ελαφρα το 21 λιγες ημερες πριν παω για το "επαναληπτικο".
παρολο το ελαφρα ειχα παρενεργειες για 7+ μηνες τους πρωτους 3 σε σημειο να ποναω να σηκωθω απο το κρεβατι.
οταν ενιωσα ασχημα εκανα rapid. βγηκε αρνητικο. παω στο γιατρο για αντιβιωτικα για γριπη. και μου λεει. "αποκλειεται εχεις covid" . κανε pcr αν θες να σιγουρευτεις.
το pcr θετικο.
ο πυρετος κρατησε για 36 ωρες (κατω απο 38.5 το μεγιστο). αισθημα κοπωσης 3-4 ημερες συνολο.
θα μπορουσα να το ειχα περασει θεωρωντας το γριπη και χωρις να παω σε γιατρο.
αν ειχα μεινει στο rapid , αν ειχα εμφανισει μετα απο 2-3 μηνες μυοκαρδιτιδα, στα στατιστικα θα φαινοταν σαν αποτελεσμα του εμβολιου.
γιατι απλα θα το ειχα κανει 3 βδομαδες μετα.
δεν μπορω να ακουω για στατιστικα και παρενεργειες σε τετοιες περιπτωσεις.
και στη τελικη τον οκτωβριο του 20 ειχαμε 900+ ασθενεις σε εντατικη.
ποσους νεκρους θα ειχαμε χωρις το εμβολιο κανεις δεν ξερει.
και φυσικα οταν μιλαμε για παρενεργειες πρεπει να συγκρινουμε τις παρενεργειες απο το εμβολιο με τις παρενεργειες απο την ασθενεια.
γιατι οι περισσοτεροι αργα η γρηγορα θα ειχαν κολλησει.

και ακομα χειροτερα κανεις απο αυτους τους "ειδικους" δεν υπολογιζει τη πιο σημαντικη συνεπεια.
αν το εμβολιο αργουσε ενα χρονο ποσο καιρο θα αντεχε η οικονομια; τους ελευθερους επαγγελματιες και τις οικογενειες τους τις σκεφτηκε κανεις; πως θα ζουσαν αυτοι; τους εργαζομενους στις εταιρειες που συνεχιζαν να δουλευουν και οι περισσοτεροι ειχαν εξαντληθει απο τις συνθηκες εργασιας (χειροναντικη εργασια με μασκα και ελα να μου πεις πως θα εισαι μετα απο 2 μηνες).
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
έτοιμος ήμουν να ακολουθήσω την προτροπή σου να παίξω το 0,55% (να διπλασιάσω ένα χιλιάρικο),
αλλά ευτυχώς τελικά δίστασα
Ξέρεις ομως, λίγο αργοτερα το λάιν μειώθηκε και ενας φιλος απο εδω μεσα πληρωθηκε γιατι επαιξε τη συμβουλη μου σε λαθος χρονο (δηλαδη λιγο αργοτερα).
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
υπαρχουν γιατροι και γιατροι. γιατροι που πηραν πτυχιο στη ρουμανια με λαδακι αντι για εξετασεις.
και ακομα δεν απαντας γιατι το ενα ειναι εμβολιο και το αλλο οχι.
επισης δειχνεις ποσο ασχετος εισαι. μιλας για εμβολιο και παρενεργειες.
η ασπιρινη εχει παρενεργειες. κανεις ΓΙΑΤΡΟΣ δεν μιλαει για αντιπυτερικα ΓΕΝΙΚΑ οταν αναφερεται στις παρενεργειες της ασπιρινης.
και αφου ας πουμε το ΑΖ ειχε τεκμηριωμενες παρενεργειες που μπορουσαν να εντοπιστουν καποιος πρεπει να ειναι πολυ αλμπανης γιατρος για να μεταφερει τις παρενεργειες αυτες στο pfizer.
και οπως ειχε εξηγησει γιατρος . τα εμβολια rna μεταφερουν στον οργανισμο ενα μικρο ποσοστο των οσων θα μετεφερε ο ιδιος ο ιος.
αν λοιπον εχεις παρενεργειες στο εμβολιο θα εχεις και στον ιο με πολυ χειροτερα αποτελεσματα.
αυτος εβγαλε τη φατσα του, το ονομα του, το πτυχιο του και μιλησε.
και εδω τι λεει το cdc για εμβολια σε παιδια.
αλλα τι ξερουν αυτοι ε;


ΥΓ για να κανεις μαθηματα ανοσολογιας πρεπει να τα καταλαβαινεις κιολας. κανενα φαρμακο δεν εχει 100% επιτυχια. κανενα φαρμακο δεν ειναι χωρις παρενεργειες.
Tις ίδιες ΑΨΕΚ ανοησίες που διάβαζα χρόνια. Οι άλλοι (η κυβέρνηση μεταξύ αυτών) έχουν σταματήσει να μιλάνε για τα μέτρα και την υποχρεωτικότητα του δήθεν "εμβολίου" γιατί κατάλαβαν τη μαλακία που είχαν κάνει, εσύ είσαι από τους βλάκες φανατικούς που αν και έσχετος συνεχίζεις.
Δεν τελείωσα σε καμμιά Ρουμανία, στο ΕΚΠΑ είχα μπει μέσα στους 20 πρώτους κι εκεί τελείωσα με άριστα. Προφανώς εδώ μέσα δεν μπαίνει κανείς με ονοματεπώνυπο, σε άλλα φόρα επιχειρηματολογώ ΕΠΩΝΥΜΩΣ από πολύ καιρό και πλέον πετυχαίνω λίγους φανατικούς βλάκες σαν εσένα.
Η διευθύντρια του cdc (μια που το ανέφερες) κα Walensky είχε δηλώσει το Φθινόπωρο του 2020 πως μετά τις δύο δόσεις ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ κανείς να νοσήσει και να μεταδώσει, πόσο μάλλον να πεθάνει. Πάνω σ' αυτήν την αισχρά αντιεπιστομονική άποψη-προπαγάνδα είχε βασιστεί σε μεγάλο βαθμό η υποχρεωτικότητα. Η κα Walensky (είναι σαφώς νεότερή μου) πρόσφατα παραιτήθηκε από τη θέση της, δεν ξέρω αν το έκανε από ντροπή ή απλά ξεκουράζεται τρώγοντας την τεράστια μίζα που είχε εισπράξει.

Αλήθεια πότε είχε αναρτηθεί αυτό το κατάπτυστο κείμενο στον ιστότοπο του cdc? Να υποθέσω τότε που πλασσάριζαν τα "εμβόλια" σε παιδιά και εγγύους, με το αζημίωτο. Σήμερα κάνει κανείς αυτό το εμβόλιο στα παιδιά του; Εσύ τους έκανες τρίτη δόση ας πούμε αφού είναι τόσο χρήσιμη κι αφού παραδέχεσαι πως οι δυο πρώτες δόσεις ένα χρόνο μετά δεν έχουν καμιά απολύτως δράση;
Και ξέρεις γιατί δεν έχουν καμιά ΑΠΟΛΥΤΩΣ δράση; Διότι το "εμβόλιο" ΔΕΝ καταλείπει ΑΝΟΣΙΑ! Δεν δημιουργεί "ανοσολογική μνήμη"! Το ανοσοποιητικό σύστημα του οργανισμού ΔΕΝ θυμάται ότι αυτό τον ιό τον έχει συναντήσει ξανά!
Τί έκαναν λοιπόν ΜΟΝΟ τα περίφημα m-RNA "εμβόλια"; Απλά δημιουργούσαν έναν τεράστιο αριθμό ΝΟΣΟΓΟΝΩΝ αντισωμάτων που με τη σειρά τους δημιουργούσαν ένα αντίστοιχα τεράστιο αλλά ταχέως εξαφανιζόμενο αριθμό αντισωμάτων. Κι έτοιμα αντισώματα να δίναμε πάλι τόσο θα διαρκούσαν, αν όχι περισσότερο. Σίγουρα πάντως με μαγαλύτερη ασφάλεια! Και γιατί πρακτικά εξαφανιζόταν τόσο σύντομα, σε 3-4 μήνες (ενώ από τον δεύτερο απέδιδαν εν τω μεταξύ); Διότι δεν υπήρχε ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΗ ΜΝΗΜΗ να στηρίξει την ανοσία! Εσύ τί νομίζεις πως τα αντισώματα του αντιτετανικού που έχεις κάνει υπάρχουν ακόμα σε τέτοιο τίτλο; Ετοιμότητα του ορανισμού να τα παράξει πολύ σύντομα υπάρχει μαζί με άλλες μορφές άμυνας, κυτταρική και χυμική ανοσία.

Άντε βλάκα, τζάμπα μάθημα σου έκανα σήμερα. Εσύ τί επιστημονικές γνώσεις έχεις είπαμε; Επιδημιολογίας από το διαδίκτυο να φανταστώ;
 
Τελευταία τροποποίηση:

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.017
Κριτικές
4
Like
850
Πόντοι
376
Tις ίδιες ΑΨΕΚ ανοησίες που διάβαζα χρόνια. Οι άλλοι (η κυβέρνηση μεταξύ αυτών) έχουν σταματήσει να μιλάνε για τα μέτρα και την υποχρεωτικότητα του δήθεν "εμβολίου" γιατί κατάλαβαν τη μαλακία που είχαν κάνει, εσύ είσαι από τους βλάκες φανατικούς που αν και έσχετος συνεχίζεις.
Δεν τελείωσα σε καμμιά Ρουμανία, στο ΕΚΠΑ είχα μπει μέσα στους 20 πρώτους κι εκεί τελείωσα με άριστα. Προφανώς εδώ μέσα δεν μπαίνει κανείς με ονοματεπώνυπο, σε άλλα φόρα επιχειρηματολογώ από πολύ καιρό και πλέον πετυχαίνω λίγους φανατικούς βλάκες σαν εσένα.
Η διευθύντρια του cdc (μια που το ανέφερες) κα Walensky είχε δηλώσει το Φθινόπωρο του 2020 πως μετά τις δύο δόσεις ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ κανείς να νοσήσει και να μεταδώσει, πόσο μάλλον να πεθάνει. Πάνω σ' αυτήν την αισχρή άποψη-προπαγάνδα είχε βασιστεί σε μεγάλο βαθμό η υποχρεωτικότητα. Η κα Walensky (είναι σαφώς νεότερή μου) πρόσφατα παραιτήθηκε από τη θέση της, δεν ξέρω αν το έκανε από ντροπή ή απλά ξεκουράζεται τρώγοντας την τεράστια μίζα που είχε εισπράξει.
εισαι τουλαχιστο αστειος .λες οτι εισαι και γιατρος και επιδημιολογος;
δηλαδη θα μας πεις οτι ειναι ψεματα και για τις μεταλαξεις ε;
δηλαδη το ανανεωμενο εμβολιο που εβγαλε η Pfizer περισυ το καλοκαιρι ηταν το ιδιο με το παλιο ε;
και αφου το ξερεις γιατι δεν βγαινεις ΕΠΩΝΥΜΑ να το καταγγειλεις;
η υποχρεωτικοτητα εγινε που; σε τομεις συγκεκριμενους.
δηλαδη στα νοσοκομεια,γηροκομεια. και ειναι λογικο γιατι εγω θελω οταν νοσηλευομαι να ειμαι οσο πιο προστατευμενος γινεται.
και θα επρεπε η υποχρεωτικοτητα να παει και αλλου.
σχολεια,αστυνομια,στρατο,πυροσβεστικη.
και για να καταλαβουμε ολοι τι γιαλατζι γιατρος εισαι.
απο το λεξικο της οξφορδης που αναφερει το εμβολιο της γριπης που εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με του covid .
a substance used to stimulate immunity to a particular infectious disease or pathogen, typically prepared from an inactivated or weakened form of the causative agent or from its constituents or products.
"every year the flu vaccine is modified to deal with new strains of the virus"


και ο ορισμος απο το cdc.https://www.cdc.gov/vaccines/vac-gen/imz-basics.htm
Vaccine: A preparation that is used to stimulate the body’s immune response against diseases. Vaccines are usually administered through needle injections, but some can be administered by mouth or sprayed into the nose.

για δειξε μου εσυ ενα επισημο οργανισμο που λεει αυτα που ισχυριζεσαι εσυ.
βεβαια εσυ εισαι γιατρος εεεε;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
εισαι τουλαχιστο αστειος .λες οτι εισαι και γιατρος και επιδημιολογος;
δηλαδη θα μας πεις οτι ειναι ψεματα και για τις μεταλαξεις ε;
δηλαδη το ανανεωμενο εμβολιο που εβγαλε η Pfizer περισυ το καλοκαιρι ηταν το ιδιο με το παλιο ε;
και αφου το ξερεις γιατι δεν βγαινεις ΕΠΩΝΥΜΑ να το καταγγειλεις;
η υποχρεωτικοτητα εγινε που; σε τομεις συγκεκριμενους.
δηλαδη στα νοσοκομεια,γηροκομεια. και ειναι λογικο γιατι εγω θελω οταν νοσηλευομαι να ειμαι οσο πιο προστατευμενος γινεται.
και θα επρεπε η υποχρεωτικοτητα να παει και αλλου.
σχολεια,αστυνομια,στρατο,πυροσβεστικη.
και για να καταλαβουμε ολοι τι γιαλατζι γιατρος εισαι.
απο το λεξικο της οξφορδης που αναφερει το εμβολιο της γριπης που εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με του covid .
a substance used to stimulate immunity to a particular infectious disease or pathogen, typically prepared from an inactivated or weakened form of the causative agent or from its constituents or products.
"every year the flu vaccine is modified to deal with new strains of the virus"


και ο ορισμος απο το cdc.https://www.cdc.gov/vaccines/vac-gen/imz-basics.htm
Vaccine: A preparation that is used to stimulate the body’s immune response against diseases. Vaccines are usually administered through needle injections, but some can be administered by mouth or sprayed into the nose.

για δειξε μου εσυ ενα επισημο οργανισμο που λεει αυτα που ισχυριζεσαι εσυ.
βεβαια εσυ εισαι γιατρος εεεε;
Βρε βλάκα δεν καταλαβαίνεις καν τί διαβάζεις! Αυτό που αναφέρει ο ορισμός του cdc σου λέω ότι ΔΕΝ το πληρεί ουσιαστικά το m-RMA "εμβόλιο"! Στον ΠΟΥ μέχρι που άλλαξαν τον ορισμό του εμβολίου κι από τη φράση "δημιουργία ανοσίας" έβαλαν τη φράση "παροχή προστασίας". Έτσι βέβαια ναι! Βαφτίζοντας την προστασία ανοσία γίνεται το σκεύασμα "εμβόλιο"...

ΔΕΝ είπα ποτέ ότι είμαι επιδημιολόγος, χειρουργική ειδικότητα ασκώ, είπα ότι έχω ασχοληθεί με την επιδημιολογία στα πλαίσια της διατριβής μου. Εσύ δεν μου λες όμως τί γράμματα γνωρίζεις οπότε δεν θα συνεχίσω μαζί σου.
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.017
Κριτικές
4
Like
850
Πόντοι
376
Βρε βλάκα δεν καταλαβαίνεις καν τί διαβάζεις! Αυτό που αναφέρει ο ορισμός του cdc σου λέω ότι ΔΕΝ το πληρεί ουσιαστικά το m-RMA "εμβόλιο"! Στον ΠΟΥ μέχρι που άλλαξαν τον ορισμό του εμβολίου κι από τη φράση "δημιουργία ανοσίας" έβαλαν τη φράση "παροχή προστασίας". Έτσι βέβαια ναι! Βαφτίζοντας την προστασία ανοσία γίνεται το σκεύασμα "εμβόλιο"...

ΔΕΝ είπα ποτέ ότι είμαι επιδημιολόγος, χειρουργική ειδικότητα ασκώ, είπα ότι έχω ασχοληθεί με την επιδημιολογία στα πλαίσια της διατριβής μου. Εσύ δεν μου λες όμως τί γράμματα γνωρίζεις οπότε δεν θα συνεχίσω μαζί σου.
ανεβασε ενα ΕΠΙΣΗΜΟ συνδεσμο που να λεει αυτα που ισχυριζεσαι.
οτι δεν ειναι εμβολιο αν δεν παρεχει ΜΟΝΙΜΗ προστασια.

και στα πλαισια της διατριβης σου δεν σου ειπαν οτι οταν ο ιος μεταλασεται μπορει να χρειαστει νεο εμβολιο ε;
γιατι αυτο ειναι ενα σπανιο φαινομενο που δεν συμβαινει συχνα ε;
και φυσικα το γεγονος οτι το εμβολιο της γριπης μπαινει στην ιδια κατηγορια εσυ δεν το ηξερες.
αναρωτιεμαι που εκανες τη διατριβη και που πηρες το πτυχιο.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
ανεβασε ενα ΕΠΙΣΗΜΟ συνδεσμο που να λεει αυτα που ισχυριζεσαι.
οτι δεν ειναι εμβολιο αν δεν παρεχει ΜΟΝΙΜΗ προστασια.

και στα πλαισια της διατριβης σου δεν σου ειπαν οτι οταν ο ιος μεταλασεται μπορει να χρειαστει νεο εμβολιο ε;
γιατι αυτο ειναι ενα σπανιο φαινομενο που δεν συμβαινει συχνα ε;
και φυσικα το γεγονος οτι το εμβολιο της γριπης μπαινει στην ιδια κατηγορια εσυ δεν το ηξερες.
αναρωτιεμαι που εκανες τη διατριβη και που πηρες το πτυχιο.
Τελευταία απάντηση γιατί είσαι ΝΤΙΠ ηλίθιος!
Εγώ μια χαρά γνώριζα τα περί μεταλλάξεων και γνώριζα επίσης πως αυτές είναι ΧΡΗΣΙΜΕΣ διότι τέτοιου είδους επιδημίες τελειώνουν ΠΑΝΤΑ με μια πιο ήπια μετάλλαξη. Άλλοι χρησιμοποιούσαν την έννοια των μεταλλάξεων σαν μπαμπούλα πως "Δεν κάνετε εμβόλια και θα προκύψουν μεταλλάξεις!", ευτυχώς που προέκυψαν τελικά όπως το περιμέναμε βέβαια.
Αλλά δεν μου λες αλήθεια, πότε κυκλοφόρησε το "επικαιροποιημένο" εμβόλιό της η Pfizer? Aν δεν το θυμάσαι να το πω εγώ, προς το τέλος του 2022 το κυκλοφόρησε ενώ το αρχικό της σκεύασμα αναφερόταν στο στέλεχος "Α" κι από τότε είχαν προκύψει πάμπολλα και επικρατήσει ακόμα 3-4 άλλα στελέχη. Ξέρεις γιατί; Διότι πολύ απλά μέχρι το τέλος (Οκτώβρη-Νοέμβρη) του 2022 ξεστοκάριζαν απολύτως ΑΧΡΗΣΤΑ (και δυνητικώς βλαπτικά) "εμβόλια".

Τελευταία σου ευκαιρία να αναφέρεις τι γνώσεις έχεις πάνω στο αντικείμενο, αν δεν το κάνεις θα σε μπλοκάρω γιατί βαρέθηκα να απαντάω σε έναν εμμονικό άσχετο ηλίθιο.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
ANOIΞΑΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ;
@alex71 ΡΕ ΜΟΥΝΗ ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

λοιπον το Σ/Κ εχει μινι-μελετη να βρουμε τα "λαθη" των αποδοσεων, να παιξουμε απο νωρις κατιτις, και τα ξανασυζηταμε σε 20 μερες πιο επισημα:coffee:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
ANOIΞΑΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ;
@alex71 ΡΕ ΜΟΥΝΗ ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

λοιπον το Σ/Κ εχει μινι-μελετη να βρουμε τα "λαθη" των αποδοσεων, να παιξουμε απο νωρις κατιτις, και τα ξανασυζηταμε σε 20 μερες πιο επισημα:coffee:
Στη νοβιμπετ ανοιξαν χθες με περιορισμενο αριθμο, σημερα ειναι πληρες το προγραμμα, θα στο ελεγα. Ηδη εχω εντοπισει λαθη. Οπως το λες, θα επακολουθησει μελετη στο σ/κ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom