Νέα

Εκλογές 2023…25η Ιουνίου round 2

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα riding
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 489
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.502
Like
4.205
Πόντοι
456
Τοσο πολυ εχουν τρομαξει ολοι με κυβερνητη για αλλα 8 χρονια Κουλη που εαν ειχαν χρονο θα ενωνονταν ολοι σε ενα κομμα ΛΑΚΕ Λαικο Αντικουλικο Κομμα Ελλαδος
 

Ares7

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2023
Μηνύματα
264
Like
425
Πόντοι
21
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.677
Κριτικές
1
Like
6.758
Πόντοι
1.056
Εχθες άκουγα εναν τυπο π ζει Νορβηγία & ελεγε επειδη ετοιμάζονται κ εκει για εκλογές,πως βγαινουν τα πόθεν εσχες των υποψηφίων πρωθυπουργών και ειναι μηδεν.Εαν χρώσταγαν δεν θα κατέβαιναν υποψήφιοι.

Στην μπανανια αυτα δεν παιζουν κανενα ρολο και οι συγκρίσεις φης ψαροκωσταινας ελλαδας με αλλες ευρωπαικες χωρες συνέβησαν μονο με τον κορονα.

Εδω πρωην πρωθυπουργος και νυν υποψήφιος,χρωστά της Μιχαλούς και χτυπάμε παλαμακια «αν δεν παρεις 80% μεγαλε δεν κανεις τιποτα»

Αυτοι μας αξίζουν.Βασικα και πολυ μας ειναι.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.298
Πόντοι
10.336
Τοσο πολυ εχουν τρομαξει ολοι με κυβερνητη για αλλα 8 χρονια Κουλη που εαν ειχαν χρονο θα ενωνονταν ολοι σε ενα κομμα ΛΑΚΕ Λαικο Αντικουλικο Κομμα Ελλαδος
ναι και αν καταφερναν να βγουν, μετα απο 1 βδομαδα συγκυβερνησης θα ξαναπηγαιναμε σε εκλογες γιατι δεν θα μπορουσαν να συμφωνησουν ουτε σε μιση αποφαση.
Εγω πιστευω οτι η πλειοψηφια των βουλευτων θελουν να ειναι αντιπολιτευση. Να αραζουν, να κραζουν, να ξυνονται, να μην εχουν ευθυνες. Παιζει να ειναι το καλυτερο επαγγελμα στην ελλαδα.
 

Drake88

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
903
Κριτικές
2
Like
2.466
Πόντοι
446
Καλά έκανε νομίζω , εγω τον ψήφισα στις πρώτες αλλά για τις δεύτερες σκεφτόμουν οτι αυτοί που ψήφισαν απο Καζάκη (0.90) και κάτω , σε ποσοστό δηλαδή , καλό θα είναι να πάνε σε Πλεύση η ΝΙΚΗ η έστω σε κάποιο απο τα κόμματα που δεν κατέβηκαν στις πρώτες (Λατινοπούλου , Εμφιετζόγλου - Μπογδάνο).

Εγω είμαι πιο πολύ ανάμεσα στους δύο τελευταίους παρά στους δυο πρώτους.
ΕΠΑΜ και εγω ψηφισα γιατι δεν ειναι ουτε αριστερο ουτε δεξιο και αναφερεται σε ρηξη με το ευρωατλαντικο στρατοπεδο..θα μπορουσε να ενωθει με την ΝΙΚΗ που εχει σαφως παραδοσιοκρατικες αξιες και θα την ψηφισω σε αυτες τις εκλογες.δυστηχως ολοι οι αλλοι ειναι ουρες της ΝΔ
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.835
Like
4.116
Πόντοι
506
Ψηφισα συριζα στις 21, τωρα θα ψηφισω πασοκαρα οπως παλια
Ψηφιζουμε πασοκ για δημιουργια νέου αντιμητσοτακικου αναχωματος. Και γιατι οι συριζαίοι δε δικαιούνται 3η ευκαιρια. Ασε που καθε μερα πετανε μαλακιες και μετά τρεχουν να τα μαζέψουν. Πρεπει να τους ταϊζει πολυ ληγμενο χόρτο ο ηγέτης

 
Τελευταία τροποποίηση:

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
ΕΠΑΜ και εγω ψηφισα γιατι δεν ειναι ουτε αριστερο ουτε δεξιο και αναφερεται σε ρηξη με το ευρωατλαντικο στρατοπεδο..θα μπορουσε να ενωθει με την ΝΙΚΗ που εχει σαφως παραδοσιοκρατικες αξιες και θα την ψηφισω σε αυτες τις εκλογες.δυστηχως ολοι οι αλλοι ειναι ουρες της ΝΔ
Δεν ξέρω , απο αυτή την νέα συμμαχία που έκανε ο Εμφιετζόγλου ειδικά ο Βόβολης και ο Μπεχλής δεν μου φαίνονται για ουρές της ΝΔ. Ούτε και η Λατινοπούλου με τον Καρατσιώλη μου φαίνονται. Βέβαια δεν αποκλείεται να κάνω λάθος , ουδείς άσφαλτος που λένε ...
 

Drake88

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
903
Κριτικές
2
Like
2.466
Πόντοι
446
Δεν ξέρω , απο αυτή την νέα συμμαχία που έκανε ο Εμφιετζόγλου ειδικά ο Βόβολης και ο Μπεχλής δεν μου φαίνονται για ουρές της ΝΔ. Ούτε και η Λατινοπούλου με τον Καρατσιώλη μου φαίνονται. Βέβαια δεν αποκλείεται να κάνω λάθος , ουδείς άσφαλτος που λένε ...
ναι αλλα δεν εχουν προγραμμα.ο βοβολης αντιεμβολιαστης ειναι τιποτα αλλο.ο μπεχλης ειχε καλες αποψεις αλλα καηκε που μπηκε με τα απολιθωματα και τους πρωην ΝΔ οπως μπογδανος,Λατινοπουλου με αποψεις με μαυρους ευζωνες και αντιφασισμους και το υπερλαμογιο ΕΜΦΙΕΤΖΟΓΛΟΥ,ο τυπος ουτε να περπατησει δεν μπορει,σε καροτσακι ειναι..Τα μονα που πληρουν τις προδιαγραφες για μενα και φαινονται να ναι πατριωτες και δεν φαινονται να ειναι συστημικα ειναι ο ΚΑΣ που τον ξεχασα πριν και δεν ξερω αν θα τον αφησουν να κατεβει..η ΝΙΚΗ και το ΕΠΑΜ
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
ναι αλλα δεν εχουν προγραμμα.ο βοβολης αντιεμβολιαστης ειναι τιποτα αλλο.ο μπεχλης ειχε καλες αποψεις αλλα καηκε που μπηκε με τα απολιθωματα και τους πρωην ΝΔ οπως μπογδανος,Λατινοπουλου με αποψεις με μαυρους ευζωνες και αντιφασισμους και το υπερλαμογιο ΕΜΦΙΕΤΖΟΓΛΟΥ,ο τυπος ουτε να περπατησει δεν μπορει,σε καροτσακι ειναι..Τα μονα που πληρουν τις προδιαγραφες για μενα και φαινονται να ναι πατριωτες και δεν φαινονται να ειναι συστημικα ειναι ο ΚΑΣ που τον ξεχασα πριν και δεν ξερω αν θα τον αφησουν να κατεβει..η ΝΙΚΗ και το ΕΠΑΜ
Για Βόβολη και για Κούβελα νομίζω ακουγόταν οτι δεν έχουν πρόγραμμα , αλλά αν τους ρωτήσεις έχουν άποψη για όλα. Αλλά σάμπως και να έχουν και να μην έχουν πρόγραμμα , θα κυβερνήσουν αύριο για να το εφαρμόσουν ;
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.457
Like
1.489
Πόντοι
216
Ρε φαινεται απο χιλιομετρα οτι κανει συνειδητη και εντονη προσπαθεια να περασει οτι ειναι μειλιχια και γλυκουλα για να αντιστρεψει το κακο προφιλ που ειχε και τα πανηγυρια που εκανε ολη η βουλη οταν εφυγε.

Καρδουλες και εντονα χαμογελα και γελια εκτος περιβαλλοντος χωρις κανενα νοημα και καμια συναφεια.

Πρεπει να ειναι πολυ μικρος και αβγαλτος καποιος για να μη δει καποιος οτι χρησιμοποιει πολυ εγκεφαλικη ενεργεια για να το υποκριθει.

Δε συζηταμε καν για πολιτικη. Ατομο το οποιο καθε θεση του ειναι μια γελοια κλοουνια απο συσταση επιτροπων για γερμανικες αποζημιωσεις 70 χρονια μετα μεχρι ξαναβαφτισμενες Δημητρουλες κλπ μονο κατι απολιτικ τυπακια θα το ριξουν σε αυτο το αντρογυναικο.
Σαφώς και έχει κάνει κορυφαία καραγκιοζιλίκια, δεν την υπερασπίζομαι.
Αλλά θεωρώ ότι αν παραμείνει χαπακωμένη, θα είναι ενδιαφέρουσα στην επόμενη Βουλή.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.059
Like
1.766
Πόντοι
216
Εγώ θα γούσταρα να μπεί στην βουλή η Ζωή έτσι όπως ήταν... Να τσακώνεται και να βρίζει τους πάντες, να τα κάνει όλα πουτάνα και κανένας να μην τολμάει να της αντιμιλήσει γιατί είναι και 100 κιλά γυναίκα και αν σηκώσει το χέρι της ποιός είδε τον Θεό και δεν τον φοβήθηκε...Τότε μάλιστα - θα είχε ένα ενδιαφέρον η βουλή...
Τώρα με αυτό το κωλομεγλυφάτο και έξτρα μειλίχιο στυλάκι γλυκούλας δασκάλας νηπιαγωγείου που έχει υοθετήσει δεν μου κάνει αίσθηση... Αν είναι να έχω μια γλυκούλα γλάστρα προτιμώ τουλάχιστον μια μουνάρα σαν την Νόνη Δούνια
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
R

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.677
Κριτικές
1
Like
6.758
Πόντοι
1.056
Θα φτιάξουμε στομάχια αλλα τεσσερα χρονια.Οι Κουλολαγνοι-καναλια-ΝΔ θα μας λενε πως η Ελλαδα αλλαζει και μεις θα κλανουμε στα γελια!Ας ειναι

 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.986
Πόντοι
9.297
Εγώ θα γούσταρα να μπεί στην βουλή η Ζωή έτσι όπως ήταν... Να τσακώνεται και να βρίζει τους πάντες, να τα κάνει όλα πουτάνα και κανένας να μην τολμάει να της αντιμιλήσει γιατί είναι και 100 κιλά γυναίκα και αν σηκώσει το χέρι της ποιός είδε τον Θεό και δεν τον φοβήθηκε...Τότε μάλιστα - θα είχε ένα ενδιαφέρον η βουλή...
Τώρα με αυτό το κωλομεγλυφάτο και έξτρα μειλίχιο στυλάκι γλυκούλας δασκάλας νηπιαγωγείου που έχει υοθετήσει δεν μου κάνει αίσθηση... Αν είναι να έχω μια γλυκούλα γλάστρα προτιμώ τουλάχιστον μια μουνάρα σαν την Νόνη Δούνια
Ποτέ δεν μου άρεσε η Νόνη Δούνια...ούτε καν στα νιάτα της.
Πάντως πιστεύω ότι μόλις μπει δεν θα είναι τόσο ...γλυκούλα!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν είναι στις φυλακές
Αληθεστατον....εκεί είναι το βασίλειο του ΣΥΡΙΖΑ!
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.059
Like
1.766
Πόντοι
216
Ποτέ δεν μου άρεσε η Νόνη Δούνια...ούτε καν στα νιάτα της
Έχεις δίκιο... Χάλι μαύρο...
Noni_Dounia.jpg
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.312
Κριτικές
22
Like
7.179
Πόντοι
3.446
Κατάλαβαν έστω και αργά ότι μόνο αν πάνε ολοι μαζί μπορούν να πάρουν ένα καλό ποσοστό και να μπουν. Γιατί μόνοι τους , με τα βίας φτάνουν κάποιοι την μισή μονάδα ... Πως και δεν μπήκε και η Λατινοπούλου ή ο Λεβέντης;; Γενικά όλα τα μικρά πρέπει να μπουν αν θέλουν να έχουν κάποιες ελπίδες.. Αλλιώς ας αρκεστούν στα 0,2 και 0,5 %..
 

Συνημμένα

  • 347403824_260734726611351_5519584036400221309_n.jpg
    347403824_260734726611351_5519584036400221309_n.jpg
    92,8 KB · Εμφανίσεις: 20

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.312
Κριτικές
22
Like
7.179
Πόντοι
3.446
Προσωπικά Ζωίτσα δαγκωτό θα το ρίξω.. Ετσι γιατι χρειάζεται και κάποιος να τους σφίξει λίγο τα λουριά, αλλιώς θα κάνουν οτι θέλουν. Αν και έχει ηρεμήσει πολυ τελευταία, πιστεύω στην Βουλή θα βρει τον παλιο καλο της εαυτο... Η έστω να τους συνδυάζει εναλλάξ ..:grin:
 

Συνημμένα

  • Dimos_10570-1.jpg
    Dimos_10570-1.jpg
    222,6 KB · Εμφανίσεις: 20
  • DhV3K7VXkAA-vt5.jpg
    DhV3K7VXkAA-vt5.jpg
    30,4 KB · Εμφανίσεις: 17

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.771
Πόντοι
2.306
Ρε συ!Εδω βγηκε ο Μητσοτακης σημερα και εκανε Τικ Τοκ για το ποσο γκαντέμης ειναι κ πως του ειπαν οι επικοινωνιολόγοι του να μην ευχηθεί στους μαθητές για την εξεταστική τους κ τους γκαντεμιασει,λεει μ ειπαν να μοιράζω ευχες νίκης μονο στους πολιτικούς μου αντιπάλους.

Και αυτο ηταν πρωθυπουργος και θα ξαναγίνει.Η ζωη σε πειραξε;
Λιγα λόγια για τον δουλευταρά πρωθυπουργό μας. Αν του έμοιαζαν έστω και λίγο ολοι οι Έλληνες, θα είχε κολλήσει το εργάνη απο τα πολλά ένσημα.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Κατάλαβαν έστω και αργά ότι μόνο αν πάνε ολοι μαζί μπορούν να πάρουν ένα καλό ποσοστό και να μπουν. Γιατί μόνοι τους , με τα βίας φτάνουν κάποιοι την μισή μονάδα ... Πως και δεν μπήκε και η Λατινοπούλου ή ο Λεβέντης;; Γενικά όλα τα μικρά πρέπει να μπουν αν θέλουν να έχουν κάποιες ελπίδες.. Αλλιώς ας αρκεστούν στα 0,2 και 0,5 %..
Δεν είναι σίγουρο οτι το κοινό σχήμα θα πάρει το άθροισμα των επι μέρους κομμάτων. Αλλά χέσ' το αυτό.
Έτσι όπως τους κόβεις, αν πουν να βγουν για φαϊ, θα μπορέσουν να συνεννοηθούν σε ποια ταβέρνα θα πάνε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom