Νέα

Έκλεισε και η Ηλεκτρονική Αθηνών. Ανάπτυξη παντού!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sexdreamer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 369
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
εγω δεν το  σκεφτηκα ποτε όμως.

σκασίλα μου... να το πείς στον πνευματικό σου να σου δώσει διπλό αντίδωρο...

μάλλον δεν το σκέφτηκες γιατί κανένας δεν σου δάνειζε ...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.018
Like
11.246
Πόντοι
2.606
φυσικά έχουμε γιατί δουλεύουμε και είμαστε ικανοί και παραγωγικοί...
ΑΡΧΙΔΙΑ ..... και μαλιστα εσυ το εχεις γραψει.....συμφωνα με τα γραφομενα σου δηλαδη ....ολη σου τη ζωη την περασες υπαλληλος καποιου (εστω και υψηλα αμοιβομενος οπως λες).....ΔΕΝ ΕΙΔΑ να γραφεις μια γαμημενη φορα ποσο κομπος εγινε το στομαχι σου οταν καποιο μουνοπανο ,επειδη δεν λαδωσες σωστα το γραναζι,αποφασισε με μια υπογραφη του να κανει το προτζεκτ σου κουρελοχαρτο ...δεν σε εχω δει να γραφεις μια γαμημενη φορα ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΣΦΙΞΕΣ τα δοντια σου και πηγες κοντρα με πεισμα σε ολα αυτα τα μουνοπανα που θελουν κομματι απο τον κοπο σου τσαμπουκα....επι χρονια σας κανω τσιμπλα ρε χαβαλεδες...μπλα μπλα θεωρια και ξανα μανα!
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
δεν πρεπει να σταματησει αυτό όμως ? ως ποτε να συντηρείτε μια ιδωτικη επιχειρηση από μια τραπεζα ?
Δημήτρη, δεν γίνεται να σταματήσουν οι Α.Ε. να παίρνουν δάνεια από τις τράπεζες, καθότι για να είναι επίκαιρες και ανταγωνιστικές, καλούνται να επενδύουν διαρκώς. Μαζεύουν κεφάλαια από τους μετόχους (από ιδιωτικές τοποθετήσεις και από το χρηματιστήριο) και δανείζονται από τις τράπεζες.
Ο επιχειρησιακός σχεδιασμός που κάνουν, προβλέπει πότε και πως θα εξοφλήσουν τα δάνεια και θα βγάλουν κέρδη.
Δες το από προσωπική σκοπιά: Αν θέλεις να αγοράσεις σπίτι, σε συμφέρει να πάρεις δάνειο, αντί να περιμένεις να μαζέψεις το κεφάλαιο με τα μεροκάματα.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.428
Κριτικές
514
Like
69.941
Πόντοι
41.129
σκασίλα μου... να το πείς στον πνευματικό σου να σου δώσει διπλό αντίδωρο...

μάλλον δεν το σκέφτηκες γιατί κανένας δεν σου δάνειζε ...

ναι κανενας δε μου δανειζε...  που σε κολλητο μου ανεργο το 2005 προσπαθουσε τραπεζα να τον κανει να παρει σπιτι με δανειο ενώ αυτος δεν ειχε στον ηλιο μοιρα,

ετσι για την πλακα τα εδιναν τα δανεια τοτες, για αυτό ο κάθε βλαχος σημερα κατεβηκε από την τραχανοπλαγια και εχει 3αρι στο παλαιο φαληρο

και μετα ψηφισε συριζα για να χρεωκοπησει η χωρα και να μην χρωστάει το δανειο αφου θα εχουν χρεωκοπησει οι τράπεζες  όπως του σφυριξαν..

εξυπνοπουλια ελληνες..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ΑΡΧΙΔΙΑ ..... και μαλιστα εσυ το εχεις γραψει.....συμφωνα με τα γραφομενα σου δηλαδη ....ολη σου τη ζωη την περασες υπαλληλος καποιου (εστω και υψηλα αμοιβομενος οπως λες).....ΔΕΝ ΕΙΔΑ να γραφεις μια γαμημενη φορα ποσο κομπος εγινε το στομαχι σου οταν καποιο μουνοπανο ,επειδη δεν λαδωσες σωστα το γραναζι,αποφασισε με μια υπογραφη του να κανει το προτζεκτ σου κουρελοχαρτο ...δεν σε εχω δει να γραφεις μια γαμημενη φορα ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΣΦΙΞΕΣ τα δοντια σου και πηγες κοντρα με πεισμα σε ολα αυτα τα μουνοπανα που θελουν κομματι απο τον κοπο σου τσαμπουκα....επι χρονια σας κανω τσιμπλα ρε χαβαλεδες...μπλα μπλα θεωρια και ξανα μανα!

κατ αρχήν δεν είναι πρότζεκτ μου είναι πρότζεκτ του γιατί αυτός πληρώνει ... οπότε αν το σταματήσει αν το γαμήσει αν το ξεσκίσει στα παπάρια μου... η υποχρέωση μου σταματάει στο να του υποδείξω τα λάθη που κάνει και όχι να τον σταματήσω...

και γιατί να πάω κόντρα αφού τον κόπο μου τον πληρώνουν και με το παραπάνω ?
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.018
Like
11.246
Πόντοι
2.606
κατ αρχήν δεν είναι πρότζεκτ μου είναι πρότζεκτ του γιατί αυτός πληρώνει ... οπότε αν το σταματήσει αν το γαμήσει αν το ξεσκίσει στα παπάρια μου... η υποχρέωση μου σταματάει στο να του υποδείξω τα λάθη που κάνει και όχι να τον σταματήσω...

και γιατί να πάω κόντρα αφού τον κόπο μου τον πληρώνουν και με το παραπάνω ?
αυτο γραφω ακριβως!
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.428
Κριτικές
514
Like
69.941
Πόντοι
41.129
Δημήτρη, δεν γίνεται να σταματήσουν οι Α.Ε. να παίρνουν δάνεια από τις τράπεζες, καθότι για να είναι επίκαιρες και ανταγωνιστικές, καλούνται να επενδύουν διαρκώς. Μαζεύουν κεφάλαια από τους μετόχους (από ιδιωτικές τοποθετήσεις και από το χρηματιστήριο) και δανείζονται από τις τράπεζες.
Ο επιχειρησιακός σχεδιασμός που κάνουν, προβλέπει πότε και πως θα εξοφλήσουν τα δάνεια και θα βγάλουν κέρδη.
Δες το από προσωπική σκοπιά: Αν θέλεις να αγοράσεις σπίτι, σε συμφέρει να πάρεις δάνειο, αντί να περιμένεις να μαζέψεις το κεφάλαιο με τα μεροκάματα.


μωρε καλα τα λες, αμα σταματησουν ή δε μπορουν να αποπληρωσουν τι πρεπει να γινει τοτε ?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ναι κανενας δε μου δανειζε...  που σε κολλητο μου ανεργο το 2005 προσπαθουσε τραπεζα να τον κανει να παρει σπιτι με δανειο ενώ αυτος δεν ειχε στον ηλιο μοιρα,

ετσι για την πλακα τα εδιναν τα δανεια τοτες, για αυτό ο κάθε βλαχος σημερα κατεβηκε από την τραχανοπλαγια και εχει 3αρι στο παλαιο φαληρο

και μετα ψηφισε συριζα για να χρεωκοπησει η χωρα και να μην χρωστάει το δανειο αφου θα εχουν χρεωκοπησει οι τράπεζες  όπως του σφυριξαν..

εξυπνοπουλια ελληνες..

στον κολλητό σου μπορεί να δάνειζαν παρότι άνεργο γιατί μπορεί να είχε μια ατράνταχτη περιουσία ...
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
κατ αρχήν δεν είναι πρότζεκτ μου είναι πρότζεκτ του γιατί αυτός πληρώνει ... οπότε αν το σταματήσει αν το γαμήσει αν το ξεσκίσει στα παπάρια μου... η υποχρέωση μου σταματάει στο να του υποδείξω τα λάθη που κάνει και όχι να τον σταματήσω...

και γιατί να πάω κόντρα αφού τον κόπο μου τον πληρώνουν και με το παραπάνω ?

παντως εγω ξερω οτι δεν υπαρχει υπαλληλος πουθενα στον πλανητη που να εβγαλε απο μισθο δυο μυρια στην ακρη περα απο τα τρεχοντα εξοδα διαβιωσης. μονο με μιζες παιζει αυτο.
οποτε ή λες ψεμματα για τα δυο μυρια η λες ψεμματα για το υπαλληλικι η παιζεις μιζες. σοβαρα τωρα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
παντως εγω ξερω οτι δεν υπαρχει υπαλληλος πουθενα στον πλανητη που να εβγαλε απο μισθο δυο μυρια στην ακρη περα απο τα τρεχοντα εξοδα διαβιωσης. μονο με μιζες παιζει αυτο.
οποτε ή λες ψεμματα για τα δυο μυρια η λες ψεμματα για το υπαλληλικι η παιζεις μιζες. σοβαρα τωρα.

μιλάς για μισθό δημοσίου υπαλλήλου ??

 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
παντως εγω ξερω οτι δεν υπαρχει υπαλληλος πουθενα στον πλανητη που να εβγαλε απο μισθο δυο μυρια στην ακρη περα απο τα τρεχοντα εξοδα διαβιωσης. μονο με μιζες παιζει αυτο.
οποτε ή λες ψεμματα για τα δυο μυρια η λες ψεμματα για το υπαλληλικι η παιζεις μιζες. σοβαρα τωρα.
Βγαίνουν και παραβγαίνουν, με stock options.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Βγαίνουν και παραβγαίνουν, με stock options.

οποιος μπορει να βγαλει δυο μυρια απο μετοχες δεν καθεται να ξεχειμωνιαζει στο σεφιλντ υπαλληλος στα εξηνταφευγα του. πινει μοχιτο σε πισινες σε θερμα κλιματα.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.428
Κριτικές
514
Like
69.941
Πόντοι
41.129
οποιος μπορει να βγαλει δυο μυρια απο μετοχες δεν καθεται να ξεχειμωνιαζει στο σεφιλντ υπαλληλος στα εξηνταφευγα του. πινει μοχιτο σε πισινες σε θερμα κλιματα.

πιστευεις εσυ τον κάθε ένα εδώ μεσα που πουλαει μουρη ότι εχει λεφτα και ότι γαμαει συνεχεια ? στο μπου.κομ εισαι τυπε !!!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

:orchestra: :orchestra: :orchestra:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom