Νέα

Έκλεισε και η Ηλεκτρονική Αθηνών. Ανάπτυξη παντού!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sexdreamer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 369
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Τι δεν καταλαβαινεις? Ο ανθρωπος ειναι προτυπο.

εγω τον παω τον τραμουντανα δεν τα λεω με εμπαθεια αυτα. αλλα προτυπο? εγω απευχομαι τον οποιονδηποτε να μεταναστευσει στα εξηνταφευγα του στο κιλκις μιας ξενης χωρας  :S
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.952
Πόντοι
5.006
Δεν βλέπω κανέναν λόγο να κάνω διαρκή dolce vita. Κάνω όποτε γουστάρω δεν έχω κανένα πρόβλημα σε αυτό το χρήμα δεν μου λείπει...

Και stock options είχα και έχω, και λεφτά από το χρηματιστήριο έβγαλα (τόσο το ελληνικό όσο και ξένα), και σωστές συντηρητικές επενδύσεις έκανα...

και το κυριώτερο πρόγραμμα έχω βάλει στην ζωή μου το οποίο προβλέπει (αν υπάρχει υγεία που είναι το κυριώτερο) ότι σε δύο χρόνια και επτά μήνες (συμπλήρωση 62ου έτους) κρεμάω το λάπτοπ και επιστρέφω στα πάτρια εδάφη...

δόξα τον θεό και τον εαυτό μου έχω αρκετά λεφτά να ζήσω πολύ καλά τα υπόλοιπα μου χρόνια και να αφήσω μια πολύ καλή μαγιά για τα παιδιά μου...

σκοπεύω να απασχοληθώ με τα χόμπυ μου που είναι η φωτογραφία, η συλλογή και αναπαλαίωση φωτογραφικών μηχανών (σκέφτομαι να ανοίξω ένα μικρό ιδιωτικό χώρο-έκθεση-μουσείο), να κάνω μερικά ακόμη ταξίδια (όχι όμως επαγγελματικά ή συνδυαστικά business/pleasure) και φυσικά να συμπληρώνω την συλλογή μου σε αιδοία...
τυπε κανε και μπαντι τζαμπινγκ...εξλαλου οι 62αρηδες είναι σχεδον ισοι με τρεις 20αρηδες
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ρε φιλε εχει διαφορα να μην κανεις ντολτσε βιτα με το να ταλαιπωριεσαι. ολα μαζι δεν συναδουν.
και εξηνταφευγα και σκατοχωρι αγγλια στην ηλικια του και υπαλληλος και δυο μυρια.
κανεις ηλικιωμενος δεν μεταναστευει ετσι. αν δεν ειναι της ντολτσε βιτας απλα καθεται σπιτι του στην αθηνα με τον ωραιο καιρο και τις ανεσεις του. με δυο μυρια και λιτη ζωη σιγουρα δεν εχει αναφκη να τρεχει πουθενα. κατανοεις το παραδοξο ειμαι σιγουρος δεν εχεις κανενα αντιστοιχο παραδειγμα τετοιο

την ανάγκη να δημιουργείς και να αισθάνεσαι χρήσιμος δεν την ξέρεις εκτοράκι ??

χώρια που αν είχα αράξει στην Αθήνα θα ήμουν ένας δακτυλοδεικτούμενος και θα μου έσερναν τα χίλια μύρια πίσω από την πλάτη μου (γιατί μπροστά δεν θα τολμούσαν θα τους έχωνα τρία μετρα στο χώμα καταπώς είπε και ο Πολάκης)  πχ λαμόγιο, κλέφτη, κρατικοδίαιτο κλπ

και όσο για το σκατοχώρι που λες ... έχει 1.200.000 πληθυσμό, δύο πανεπιστήμια (εκ των οποίων το ένα μέσα στο 20 καλύτερα της Ευρώπης), 80 θεατρικές σκηνές, μία από τις καλύτερες ορχήστρες κλασσικής μουσικής και είναι δίπλα σε ένα από τα ομορφότερα φυσικά πάρκα στην Ευρώπη (Peak District)....

έχει 120.000 φοιτητές (και φοιτήτριες βεβαίως βεβαίως)...

και για να συμπληρώσω έχει καμμιά σαρανταριά μικροζυθοποιείες με καταπληκτικές μπύρες και ένα φημισμένο μασατζίδικο (για τους επαϊοντες)...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
την ανάγκη να δημιουργείς και να αισθάνεσαι χρήσιμος δεν την ξέρεις εκτοράκι ??

χώρια που αν είχα αράξει στην Αθήνα θα ήμουν ένας δακτυλοδεικτούμενος και θα μου έσερναν τα χίλια μύρια πίσω από την πλάτη μου (γιατί μπροστά δεν θα τολμούσαν θα τους έχωνα τρία μετρα στο χώμα καταπώς είπε και ο Πολάκης)  πχ λαμόγιο, κλέφτη, κρατικοδίαιτο κλπ

και όσο για το σκατοχώρι που λες ... έχει 1.200.000 πληθυσμό, δύο πανεπιστήμια (εκ των οποίων το ένα μέσα στο 20 καλύτερα της Ευρώπης), 80 θεατρικές σκηνές, μία από τις καλύτερες ορχήστρες κλασσικής μουσικής και είναι δίπλα σε ένα από τα ομορφότερα φυσικά πάρκα στην Ευρώπη (Peak District)....

έχει 120.000 φοιτητές (και φοιτήτριες βεβαίως βεβαίως)...

και για να συμπληρώσω έχει καμμιά σαρανταριά μικροζυθοποιείες με καταπληκτικές μπύρες και ένα φημισμένο μασατζίδικο (για τους επαϊοντες)...
Σκέτο Κιλκίς δηλαδη.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.775
Κριτικές
90
Like
36.668
Πόντοι
25.467
μαλλον θα εννοει προτυπο ελληνα που  εκμεταλευεται πατρικη περιουσια.

κανας χαραμοφάης θα είναι μπηκε στο μπου τωρα και βγαζει τα απωθημένα του ως προτυπο επιχειρηματια...   :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


ε ρε ναυαγια...    :orchestra: :orchestra:

Σχεδόν καμία σχέση. Ο κ. Τραβαμούνης διαθέτει ένα αρκετά μεγάλο ποσό. Όχι βέβαια αυτό που γράφει, και δεν προέκυψε βέβαια όλο από τον ιδρώτα του... αλλά παραμένει αξιοσέβαστο.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.428
Κριτικές
514
Like
69.919
Πόντοι
41.129
εγω τον παω τον τραμουντανα δεν τα λεω με εμπαθεια αυτα. αλλα προτυπο? εγω απευχομαι τον οποιονδηποτε να μεταναστευσει στα εξηνταφευγα του στο κιλκις μιας ξενης χωρας  :S


αχααχαχαχαχαχαχαχα


:orchestra: :orchestra: :orchestra: :orchestra:

φανταζομαι ενσημα από ελλαδα μηδεν μεχρι τα 60 του ε? καλα εκανε και ξεκουμπιστηκε ο ελληναρας !! γλιτώσαμε 384ε εθνικη συνταξη στον αεργο.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
την ανάγκη να δημιουργείς και να αισθάνεσαι χρήσιμος δεν την ξέρεις εκτοράκι ??

χώρια που αν είχα αράξει στην Αθήνα θα ήμουν ένας δακτυλοδεικτούμενος και θα μου έσερναν τα χίλια μύρια πίσω από την πλάτη μου (γιατί μπροστά δεν θα τολμούσαν θα τους έχωνα τρία μετρα στο χώμα καταπώς είπε και ο Πολάκης)  πχ λαμόγιο, κλέφτη, κρατικοδίαιτο κλπ

και όσο για το σκατοχώρι που λες ... έχει 1.200.000 πληθυσμό, δύο πανεπιστήμια (εκ των οποίων το ένα μέσα στο 20 καλύτερα της Ευρώπης), 80 θεατρικές σκηνές, μία από τις καλύτερες ορχήστρες κλασσικής μουσικής και είναι δίπλα σε ένα από τα ομορφότερα φυσικά πάρκα στην Ευρώπη (Peak District)....

έχει 120.000 φοιτητές (και φοιτήτριες βεβαίως βεβαίως)...

και για να συμπληρώσω έχει καμμιά σαρανταριά μικροζυθοποιείες με καταπληκτικές μπύρες και ένα φημισμένο μασατζίδικο (για τους επαϊοντες)...

δαχτυλοδεικτουμενος για ποιο λογο? και γιατι να σε κοπτει?
ασε μας και για το σεφιλντ. ναι ειναι το ονειρο καθε ανθρωπου να παει στο σεφιλντ μη χεσω.
ακομα δεν βλεπω πειστικη επιχειρηματολογια σορρυ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Ρε παπαρα τραμουντανα, μηπως ειχε δικιο ο Νάτσος και αντι για το Σεφφιλντ, εισαι στο Παγκρατι σε εκεινη την γκαρσονιερα χωρις θερμανση? :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Σχεδόν καμία σχέση. Ο κ. Τραβαμούνης διαθέτει ένα αρκετά μεγάλο ποσό. Όχι βέβαια αυτό που γράφει, και δεν προέκυψε βέβαια όλο από τον ιδρώτα του... αλλά παραμένει αξιοσέβαστο.

δεν αμφιβαλλω οτι ειναι μανατζερ αρα δεν ψωμολυσσαει φυσικα. απο αυτο μεχρι τα δυο μυρια περισσεμα εχει πολυυυυ δρομο  σε συνδιασμο και με ολα τα υπολοιπα
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Ρε παπαρα τραμουντανα, μηπως ειχε δικιο ο Νάτσος και αντι για το Σεφφιλντ, εισαι στο Παγκρατι σε εκεινη την γκαρσονιερα χωρις θερμανση? :2funny:

με το να γαμας την κουβεντα πηγαινοντας στο αλλο ακρο ειρωνικα δεν κανεις κατι καλυτερο απο το να κομμουνιζεις σαν αναρχοαπλυτη
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Σχεδόν καμία σχέση. Ο κ. Τραβαμούνης διαθέτει ένα αρκετά μεγάλο ποσό. Όχι βέβαια αυτό που γράφει, και δεν προέκυψε βέβαια όλο από τον ιδρώτα του... αλλά παραμένει αξιοσέβαστο.

A, τώρα βγαίνει νόημα! Άλλο έβγαλα δυο μύρια που μου περίσεψαν από μισθωτή εργασία, άλλο έχω 800.000 που τα 500.000 μου προέκυψαν από σωστές αγοραπωλησίες! ;)
2.000.000 σε 30 χρόνια δουλειάς είναι να σου μένουν 70.000 το χρόνο, σχεδόν 6.000 το μήνα. Οπότε σαν πόσα να βγάζει κάποιος; Αν βγάζει και 12.000 (δύσκολο πολύ) και τρώει τις 6.000 γίνεται, αλλά κάτι τέτοιο εγώ το θεωρώ πολύ "μίζερο"...
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.428
Κριτικές
514
Like
69.919
Πόντοι
41.129
Ρε παπαρα τραμουντανα, μηπως ειχε δικιο ο Νάτσος και αντι για το Σεφφιλντ, εισαι στο Παγκρατι σε εκεινη την γκαρσονιερα χωρις θερμανση? :2funny:

εκτος από τα εκατομυρια που παιρνει για μισθο στο σεφιλντ ο ταλαίπωρος εξηντάρης μηπως γαμαει και 25αρες μουναρες?

γιατι αμα είναι να λες φουμαρα να τα λες ολοκληρωμένα τουλαχιστον όχι μισες δουλειες.  στο μπου εισαι ότι λες ισχυει.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αχααχαχαχαχαχαχαχα


:orchestra: :orchestra: :orchestra: :orchestra:

φανταζομαι ενσημα από ελλαδα μηδεν μεχρι τα 60 του ε? καλα εκανε και ξεκουμπιστηκε ο ελληναρας !! γλιτώσαμε 384ε εθνικη συνταξη στον αεργο.

για την ακρίβεια στην Ελλάδα έχω 10.975 ένσημα πολύ περισσότερα δηλαδή από μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ελλήνων που απολαμβάνουν σύνταξη από τα 45 τους...

και μάλιστα με μέσο συντάξιμο μισθό (σε όλητην διάρκεια του εργασιακού μου βίου) σύμφωνα με τους υπολογισμούς του ΙΚΑ πάντα της τάξης των 3.170 ευρώ...

οπότε λογικα με ακόμη και με την μαλακία νομοσχέδιο του Καρουρόλακο θα πάρω στα 62 μου μία πλήρη αρκετά υψηλή σύνταξη με 40 χρόνια ενσημα... την οποία όσο και να την περικόψουν δεν σκοπεύω να την χαρίσω..

αυτά ... και αν δεν ξέρεις τι είναι ο μέσος συντάξιμος μισθός ευχαρίστως να σου εξηγήσω...
 

zigfried

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.521
Like
4
Πόντοι
16
Δεν εχετε βαρεθεί τοσα χρονια να τσακωνεστε για την περιουσια του τραμουντανα;  :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Δεν εχετε βαρεθεί τοσα χρονια να τσακωνεστε για την περιουσια του τραμουντανα;  :think:
Tύπε δύο ειναι τα πιασαρικα θεματα στο μπου κομ. Ποσες πηδαει ο alex71 και ποσα λεφτα εχει ο τραμουντανας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
εκτος από τα εκατομυρια που παιρνει για μισθο στο σεφιλντ ο ταλαίπωρος εξηντάρης μηπως γαμαει και 25αρες μουναρες?

γιατι αμα είναι να λες φουμαρα να τα λες ολοκληρωμένα τουλαχιστον όχι μισες δουλειες.  στο μπου εισαι ότι λες ισχυει.
25αρες ναι. Για το μουναρες το συζηταμε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Δεν βλέπω κανέναν λόγο να κάνω διαρκή dolce vita. Κάνω όποτε γουστάρω δεν έχω κανένα πρόβλημα σε αυτό το χρήμα δεν μου λείπει...

Και stock options είχα και έχω, και λεφτά από το χρηματιστήριο έβγαλα (τόσο το ελληνικό όσο και ξένα), και σωστές συντηρητικές επενδύσεις έκανα...

και το κυριώτερο πρόγραμμα έχω βάλει στην ζωή μου το οποίο προβλέπει (αν υπάρχει υγεία που είναι το κυριώτερο) ότι σε δύο χρόνια και επτά μήνες (συμπλήρωση 62ου έτους) κρεμάω το λάπτοπ και επιστρέφω στα πάτρια εδάφη...

δόξα τον θεό και τον εαυτό μου έχω αρκετά λεφτά να ζήσω πολύ καλά τα υπόλοιπα μου χρόνια και να αφήσω μια πολύ καλή μαγιά για τα παιδιά μου...

σκοπεύω να απασχοληθώ με τα χόμπυ μου που είναι η φωτογραφία, η συλλογή και αναπαλαίωση φωτογραφικών μηχανών (σκέφτομαι να ανοίξω ένα μικρό ιδιωτικό χώρο-έκθεση-μουσείο), να κάνω μερικά ακόμη ταξίδια (όχι όμως επαγγελματικά ή συνδυαστικά business/pleasure) και φυσικά να συμπληρώνω την συλλογή μου σε αιδοία...

να σου θυμησω οτι εχεις δηλωσει εδω μεσα οτι δεν σκοπευεις να αφησεις λεφτα μετρητα στα παιδια σου αλλα θα τα φας μεχρι κεραιας.
αρα δε συναδουν ολα μαζι αυτα που λες οπως ειπα. ςκτος και αν εισαι ο χαιλαντερ και δουλευεις εξηντα χρονια για να καθεσαι να τρως αλλα εξηντα. :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom