Νέα

Έκλεισε και η Ηλεκτρονική Αθηνών. Ανάπτυξη παντού!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sexdreamer
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 369
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.776
Κριτικές
90
Like
36.671
Πόντοι
25.467
A, τώρα βγαίνει νόημα! Άλλο έβγαλα δυο μύρια που μου περίσεψαν από μισθωτή εργασία, άλλο έχω 800.000 που τα 500.000 μου προέκυψαν από σωστές αγοραπωλησίες! ;)
2.000.000 σε 30 χρόνια δουλιάς είναι να σου μένουν 70.000 το χρόνο, σχεδόν 6.000 το μήνα. Οπότε σαν πόσα να βγάζει κάποιος; Αν βγάζει και 12.000 (δύσκολο πολύ) και τρώει τις 6.000 γίνεται, αλλά κάτι τέτοιο εγώ τον θεωρώ πολύ "μίζερο"...

Σωστό.

Αλλά μην λησμονείτε ότι ο κ. Τραβμούνης, είναι και λίγο τσιγκούνης. Θα θυμάστε την άλλη φορά που μας εκμυστηρεύθηκε ότι μετέτρεψε την συμβία του σε ελαιοχρωματιστή, και την έβαλε να βάψει την εξοχική τους κατοικία,   προκειμένου να εξοικονομήσει χρήματα και να τα "τρώει" με τις ξετσίπωτες.  :)
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.428
Κριτικές
514
Like
69.886
Πόντοι
41.129
Tύπε δύο ειναι τα πιασαρικα θεματα στο μπου κομ. Ποσες πηδαει ο alex71 και ποσα λεφτα εχει ο τραμουντανας.

στο μπου βεβαια όλα αυτα όπως όπως ειπες... γιατι σιγουρα εσυ θα παιζεις το πουλι σου και άλλος θα είναι σερβιτόρος σε γκουντις

και το παιζετε ιστοριες εδώ μεσα...  :badair: :badair: :badair:


 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
A, τώρα βγαίνει νόημα! Άλλο έβγαλα δυο μύρια που μου περίσεψαν από μισθωτή εργασία, άλλο έχω 800.000 που τα 500.000 μου προέκυψαν από σωστές αγοραπωλησίες! ;)
2.000.000 σε 30 χρόνια δουλιάς είναι να σου μένουν 70.000 το χρόνο, σχεδόν 6.000 το μήνα. Οπότε σαν πόσα να βγάζει κάποιος; Αν βγάζει και 12.000 (δύσκολο πολύ) και τρώει τις 6.000 γίνεται, αλλά κάτι τέτοιο εγώ τον θεωρώ πολύ "μίζερο"...

φυσικά δεν μένουν από μισθωτή εργασία μόνον 2.000.000 .... συνδυασμός αποταμιεύσεων και επενδύσεων σου τα δίνει πολύ καλά...

ντοκ εσύ θα θυμάσαι εκείνα τα περίφημα ομόλογα με ρήτρα δολλαρίου που έβγαλε ο Ζολώτας το 1990 με επιτόκιο 12.5% .. τότε που έγινε για ακόμη μια φορά υποτίμηση του εθνικού νομίσματος (έγινε σκατά δηλαδή) κατά 35% και που διολίσθησε μέχρι το τέλος του ομολόγου στα 45%...  ;)

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
να σου θυμησω οτι εχεις δηλωσει εδω μεσα οτι δεν σκοπευεις να αφησεις λεφτα μετρητα στα παιδια σου αλλα θα τα φας μεχρι κεραιας.
αρα δε συναδουν ολα μαζι αυτα που λες οπως ειπα. ςκτος και αν εισαι ο χαιλαντερ και δουλευεις εξηντα χρονια για να καθεσαι να τρως αλλα εξηντα. :hi:

και ποιός είπε ότι θα τα αφήσω σε μετρητά... σκοπεύω να τους αφήσω ένα καλό εγγυημένο εισόδημα να συμπληρώνει το δικό τους  ;)
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.920
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
Σωστό.

Αλλά μην λησμονείτε ότι ο κ. Τραβμούνης, είναι και λίγο τσιγκούνης. Θα θυμάστε την άλλη φορά που μας εκμυστηρεύθηκε ότι μετέτρεψε την συμβία του σε ελαιοχρωματιστή, και την έβαλε να βάψει την εξονχική τους κατοικία,   προκειμένου να εξοικονομήσει χρήματα και να τα "τρώει" με τις ξετσίπωτες.  :)
Αυτό θα πει σκληρός άντρας.
Αυτά να τα βλέπεις εσύ, που έγινες πιρφόρος με το πουτανάκι με τον Τσέχοφ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
φυσικά δεν μένουν από μισθωτή εργασία μόνον 2.000.000 .... συνδυασμός αποταμιεύσεων και επενδύσεων σου τα δίνει πολύ καλά...

ντοκ εσύ θα θυμάσαι εκείνα τα περίφημα ομόλογα με ρήτρα δολλαρίου που έβγαλε ο Ζολώτας το 1990 με επιτόκιο 12.5% .. τότε που έγινε για ακόμη μια φορά υποτίμηση του εθνικού νομίσματος (έγινε σκατά δηλαδή) κατά 35% και που διολίσθησε μέχρι το τέλος του ομολόγου στα 45%...  ;)
Oχι τύπε, ο γιατρος θυμαται μια αλλη μεγαλοφυη επενδυση σε ομολογα του Ελληνικου Δημοσιου που του τα κουρεψανε. :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
στο μπου βεβαια όλα αυτα όπως όπως ειπες... γιατι σιγουρα εσυ θα παιζεις το πουλι σου και άλλος θα είναι σερβιτόρος σε γκουντις

και το παιζετε ιστοριες εδώ μεσα...  :badair: :badair: :badair:
Τύπε να μας δωσεις και μια τριαδα για το στοιχημα, εισαι μεγαλο ταλεντο στην αντιληψη  :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
φυσικά δεν μένουν από μισθωτή εργασία μόνον 2.000.000 .... συνδυασμός αποταμιεύσεων και επενδύσεων σου τα δίνει πολύ καλά...

ντοκ εσύ θα θυμάσαι εκείνα τα περίφημα ομόλογα με ρήτρα δολλαρίου που έβγαλε ο Ζολώτας το 1990 με επιτόκιο 12.5% .. τότε που έγινε για ακόμη μια φορά υποτίμηση του εθνικού νομίσματος (έγινε σκατά δηλαδή) κατά 35% και που διολίσθησε μέχρι το τέλος του ομολόγου στα 45%...  ;)

και με ολα αυτα λοιπον ενιωσες την αναγκη να πας εξηντα χρονων στο...σεφιλντ απο αναγκη να δημιουργεις και να εισαι χρησιμος. καθοτι αυτο δεν μπορεις να το κανεις εδω η εστω στο λονδινο. και επειδη εδω θα σε δαχτυλοδειχνανε με ασχημο τροπο γιατι αραγε και θα σε στενοχωρουσε ιδιαιτερα αυτη η σταση ποιων αραγε.
μαλιστα. σορρυ αλλα  :rolleyes:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Τύπε να μας δωσεις και μια τριαδα για το στοιχημα, εισαι μεγαλο ταλεντο στην αντιληψη  :2funny:

να μας πεί καλύτερα 43 αριθμούς για το λόττο... να παίξουμε τους υπόλοιπους έξη...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
και με ολα αυτα λοιπον ενιωσες την αναγκη να πας εξηντα χρονων στο...σεφιλντ απο αναγκη να δημιουργεις και να εισαι χρησιμος. καθοτι αυτο δεν μπορεις να το κανεις εδω η εστω στο λονδινο. και επειδη εδω θα σε δαχτυλοδειχνανε με ασχημο τροπο για αραγε και θα σε στενοχωρουσε ιδιαιτερα αυτη η σταση ποιων αραγε.
μαλιστα. σορρυ αλλα  :rolleyes:

έχεις πάει στο Λονδίνο τώρα τελευταία ???
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
θα θυμαμαι αυτό το ποστ σου όμως όταν αυτά που γραφεις γινουν όλα ιδιωτικα και εκτοξευτουν οι τιμες στα υψη και μετα θα παραπονιεσαι για ακριβο ρευμα

Ρε τουβλα κουμμουνια, εχουμε ΠΑΝΚΡΙΒΟ ΡΕΥΜΑ.
Και τους περισσοτερους φορους πανω στο ρευμα, στον κοσμο.

Λογικο , επειδη οι ΔΕΗτζηδες ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
εταιρειας ηλεκτρικης ενεργειας στον κοσμο , αναλογικα με τα μεσα μισθολογικα υψη στη χωρα.


Ποιος φταιει ;
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ
ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΣΜΟΣ , ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.428
Κριτικές
514
Like
69.886
Πόντοι
41.129
Τύπε να μας δωσεις και μια τριαδα για το στοιχημα, εισαι μεγαλο ταλεντο στην αντιληψη  :2funny:

θα σου δωσω κανα τηλεφωνο πουτανας να γαμησεις στην πραγματικοτητα μουνι αμα θες.

κανα κλωνο μουναρας πιτσιρικας ποτε θα κανεις να μας πεις ότι την γαμησες και αυτήν ?
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
φυσικά δεν μένουν από μισθωτή εργασία μόνον 2.000.000 .... συνδυασμός αποταμιεύσεων και επενδύσεων σου τα δίνει πολύ καλά...

ντοκ εσύ θα θυμάσαι εκείνα τα περίφημα ομόλογα με ρήτρα δολλαρίου που έβγαλε ο Ζολώτας το 1990 με επιτόκιο 12.5% .. τότε που έγινε για ακόμη μια φορά υποτίμηση του εθνικού νομίσματος (έγινε σκατά δηλαδή) κατά 35% και που διολίσθησε μέχρι το τέλος του ομολόγου στα 45%...  ;)

Εγώ θυμάμαι και ομόλογα της ΕΤΒΑ τη δεκαετία του 1980 με κουπόνι μέχρι 25%, αλλά και πάλι αποταμίευση 6.000 κατά Μ.Ο. το μήνα (σημερινής αξίας, οι τόκοι αυτό διασφαλίζουν εσαεί) επί 30 χρόνια (πάει να πει ΚΑΙ στην ηλικία των 30!) το θεωρώ πολύ ακραίο. Και μίζερο επαναλαμβάνω!

Η άποψή μου είναι ότι κάποιος οφείλει να ξοδεύει ελαφρώς λιγότερα των όσων κερδίζει, κατά Μ.Ο. Αν κερδίζει πολύ λίγα ίσως να τα ξοδεύει όλα, αν κερδίζει πολλά ίσως να αποταμιεύει μεγαλύτερο ποσοστό. Αλλά με 10.000 ευρώ (που είναι πολύ μεγάλο ποσό) μέσες μηνιαίες αποδοχές καριέρας, 2.000.000 ΔΕΝ αποταμιεύονται επιμένω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom