Νέα

Είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sad_man
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 567
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
ευτυχία είναι εσύ και όσοι αγαπάς να έχετε υγεία.
να αποκτήσεις παιδιά και να τα βλέπεις να χαμογελάνε μεγαλώνοντας.
να ερωτευθείς και να ερωτευτούν μαζί σου. να κλάψεις και να πονέσεις για τον έρωτα, καθώς έρωτας χωρίς δάκρυ δε λογιέται.
να ζήσεις μια ζωή ενδιαφέρουσα, γεμάτη ταξίδια, ασχολίες και χόμπι.
τέλος να φύγεις ήρεμα στα χέρια ανθρώπων που νοιάζονται για σένα.
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446
Να κάποια απλά πράγματα που δεν τους δώσαμε αξία, ίσως γιατί δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να τα ζήσουμε...
Στο μεταξύ η γριά είναι πιο άντρας από τους άντρες...
Οι ορμόνες αλλάζουν την γυναίκα μετά την εμμηνόπαυση που λέγαμε...
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.852
Like
2.248
Πόντοι
456
Κυνηγήστε τη ζωή μέχρι να σας κάτσει.
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.544
Πόντοι
2.306
Θα είμαι ικανοποιημένος όταν θα έχω φτάσει αισίως τα 1000 ποστ, έχοντας προσφέρει με χιούμορ και γνώσεις στην καλύτερη κοινότητα ερωτικού και όχι μόνο περιεχομένου.

Έχοντας νικήσει το κακό, επιβάλλοντας τάξη και ηθική, κατατροπώνοντας τα άγρια θηρία που ελίσσονται από νήμα σε νήμα, και περνώντας επιτελους με μελάνι στην ιστορία του μπου ως ένας από τους φωστήρες του.

Τότε, εκεί, στα 1000 ποστ και 2500 λαικ, θα αποχωρήσω έχοντας ψηλά το κεφάλι με ικανοποίηση και θα παραδώσω τα κλειδιά πίσω στον διαχειριστή μας.
 

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
977
Κριτικές
18
Like
3.494
Πόντοι
5.585
Στη ζωη το βασικο ειναι φυσικα η υγεια για μας και τους δικούς μας ανθρώπους.
Μετά αν δεν χρωστάς σε κανέναν τίποτα...κάνεις μια δουλεια που ιδανικά σου αρέσει ή απλά δεν σε ενοχλεί η οποία σου προσφέρει ένα καλο εισόδημα ταυτόχρονα με αρκετό ελεύθερο χρόνο ώστε να βγάζεις τα γούστα σου με αυτά τα λεφτα (ταξιδια-συναυλιες-εξοδοι για καλο φαγητο και τσίπουρο πχ) τότε η ευτυχία έρχεται.

Βασικό επίσης να μην είσαι μίζερος...να μην ασχολείσαι με μίζερους και μακριά απο τοξικές καταστάσεις και ανθρώπους.
Στην επαρχία ειναι πιο συχνό αυτό...κομπλεξικοί και άκρως δυστυχισμένοι άνθρωποι που όλη τους η ζωή ειναι να κουτσομπολεύουν τους πάντες διασπείροντας την μιζέρια και την αηδία που έχουν στην ψυχή τους.

Αν τα έχεις αυτά τότε και μουνιά θα έχεις αβέρτα αν γουστάρεις αλλιώς ένα και καλό αν αυτή είναι η φάση σου.

Πολύ καλά ήμουν στα 20s μου σαν φτωχός εργαζόμενος συχνά φοιτητής που έμενα στην εστία και έτρωγα στη λέσχη πολύ καλά είμαι και τώρα στα 30s μου με τους δικούς μου ανθρώπους να είναι όλοι καλά και εγώ να βγάζω ένα (για τα ελληνικα δεδομένα) αξιοπρεπέστατο εισόδημα που μου παρέχει ότι γουστάρω μην έχοντας ανάγκη πραγματικά κανέναν.
Αν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου και τα θέλω σου τότε αργά ή γρήγορα έρχεται η ευτυχία.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Θα είμαι ικανοποιημένος όταν θα έχω φτάσει αισίως τα 1000 ποστ, έχοντας προσφέρει με χιούμορ και γνώσεις στην καλύτερη κοινότητα ερωτικού και όχι μόνο περιεχομένου.

Έχοντας νικήσει το κακό, επιβάλλοντας τάξη και ηθική, κατατροπώνοντας τα άγρια θηρία που ελίσσονται από νήμα σε νήμα, και περνώντας επιτελους με μελάνι στην ιστορία του μπου ως ένας από τους φωστήρες του.

Τότε, εκεί, στα 1000 ποστ και 2500 λαικ, θα αποχωρήσω έχοντας ψηλά το κεφάλι με ικανοποίηση και θα παραδώσω τα κλειδιά πίσω στον διαχειριστή μας.
προς το παρον κοιτα στα ποστ που γράφεις,να μπαινεις και λιγο πιο γρήγορα στο ψητο γιατι το 90% ειναι φρου φρου και αρώματα.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.618
Πόντοι
3.346
Αν δεν εχεις στοχους στην ζωη, αν δεν κυνηγας κατι.. τοτε κατανταει βαρετη και δεν θα εισαι ικανοποιημενος με τιποτα.
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.028
Πόντοι
3.936
Αν δεν εχεις στοχους στην ζωη, αν δεν κυνηγας κατι.. τοτε κατανταει βαρετη και δεν θα εισαι ικανοποιημενος με τιποτα.

Ισχύει όμως και το καρότο δεν είναι απαραίτητα καλό.

Εύρημα του καπιταλισμού είναι και αυτό για να είσαι συνέχεια παραγωγικός και να μην χαλαρώνεις ποτέ.
 

Cocteau88

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2022
Μηνύματα
36
Like
44
Πόντοι
0
Τύπε δεν το πιστεύω.Να βγεις μόνος και πού να πας;Να πας να κάτσεις μόνος σε μαγαζί;Να πας σινεμά;Ε όταν βλέπεις ότι είσαι ο μόνος που πήγε μόνος,νιώθεις και άσχημα.Οκ,κάποιοι μπορεί να είναι σταρχιδιστές και να μην το νιώθουν.

Η παρέα είναι και κάπως αναγκαίο κακό στην Ελλάδα.Μόνο σου σε θεωρούν περίεργο,μυστήριο,δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα και περιορίζεσαι σε μοναχικές δραστηριότητες
Αυτό είναι αλήθεια, το να πας μόνος κάπου είναι ταμπού, ειδικά σε μικρότερες κοινωνίες, η λύση είναι να εκθέτεις τον εαυτό σου σε όσα πιο πολλά ερεθίσματα μπορείς. Αν δεν κάνεις τίποτα σίγουρα δεν θα βρεθεί τίποτα, αλλά και να βρεθεί μπορεί να μην αξίζει. Επομένως συνεχίζεις και προχωράς. Η αυτοβελτιωση σε όλους τους τομείς πρέπει να είναι η προτεραιότητα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Στη ζωη το βασικο ειναι φυσικα η υγεια για μας και τους δικούς μας ανθρώπους.
Μετά αν δεν χρωστάς σε κανέναν τίποτα...κάνεις μια δουλεια που ιδανικά σου αρέσει ή απλά δεν σε ενοχλεί η οποία σου προσφέρει ένα καλο εισόδημα ταυτόχρονα με αρκετό ελεύθερο χρόνο ώστε να βγάζεις τα γούστα σου με αυτά τα λεφτα (ταξιδια-συναυλιες-εξοδοι για καλο φαγητο και τσίπουρο πχ) τότε η ευτυχία έρχεται.


Αν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου και τα θέλω σου τότε αργά ή γρήγορα έρχεται η ευτυχία.

Πλέον όμως το βασικό έχει γίνει το οικονομικό.Έχεις λεφτά,έχεις υγεία.Δεν έχεις λεφτά,δεν έχεις υγεία.Έτσι πάει.Και δεν εννοώ μόνο την σωματική αλλά και την ψυχική που είναι σαν σαράκι που σε τρώει

Ταξίδια,συναυλίες,έξοδοι κλπ προυποθέτουν ότι έχεις και την οικονομική δυνατότητα να τα κάνεις.Αν όμως όσα βγάζεις είναι τσίμα τσίμα για τις υποχρεώσεις σου ή ακόμα χειρότερα δεν καλύπτεις ούτε αυτές,τότε απέχεις πολύ απ'την ευτυχία.
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.544
Πόντοι
2.306
Πλέον όμως το βασικό έχει γίνει το οικονομικό.Έχεις λεφτά,έχεις υγεία.Δεν έχεις λεφτά,δεν έχεις υγεία.Έτσι πάει.Και δεν εννοώ μόνο την σωματική αλλά και την ψυχική που είναι σαν σαράκι που σε τρώει

Ταξίδια,συναυλίες,έξοδοι κλπ προυποθέτουν ότι έχεις και την οικονομική δυνατότητα να τα κάνεις.Αν όμως όσα βγάζεις είναι τσίμα τσίμα για τις υποχρεώσεις σου ή ακόμα χειρότερα δεν καλύπτεις ούτε αυτές,τότε απέχεις πολύ απ'την ευτυχία.

Μοίρασε μαυρίλα άρχοντα. Δίκασε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
977
Κριτικές
18
Like
3.494
Πόντοι
5.585
Πλέον όμως το βασικό έχει γίνει το οικονομικό.Έχεις λεφτά,έχεις υγεία.Δεν έχεις λεφτά,δεν έχεις υγεία.Έτσι πάει.Και δεν εννοώ μόνο την σωματική αλλά και την ψυχική που είναι σαν σαράκι που σε τρώει

Ταξίδια,συναυλίες,έξοδοι κλπ προυποθέτουν ότι έχεις και την οικονομική δυνατότητα να τα κάνεις.Αν όμως όσα βγάζεις είναι τσίμα τσίμα για τις υποχρεώσεις σου ή ακόμα χειρότερα δεν καλύπτεις ούτε αυτές,τότε απέχεις πολύ απ'την ευτυχία.

Αν κάποιος δεν χρωστάει πουθενά και την βγάζει χωρίς πολλά γούστα αλλά πάλι νιώθει δυστυχισμένος τότε δυστυχώς έχει ταυτίσει το χρήμα με την ευτυχία.
Δεν λέω οτι δεν χρειάζεται το χρήμα προς θεού...ευτυχώς ή δυστυχώς χρειάζεται...αλλά δεν πρέπει με τίποτα να αποτελεί το βαρόμετρο για την ψυχική μας υγεία.

Το βασικό είναι να επικεντρώνεσαι πάντα σε αυτά που έχεις. Τα άλλα να τα έχεις στην "περιφερειακή όραση" .
Αν επικεντρώνεται κάποιος σε αυτά που δεν έχει (χρημα-γκομενες-γουστα κτλπ) τότε απλά προσκαλεί την δυστυχία στην ψυχή του.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Αν κάποιος δεν χρωστάει πουθενά και την βγάζει χωρίς πολλά γούστα αλλά πάλι νιώθει δυστυχισμένος τότε δυστυχώς έχει ταυτίσει το χρήμα με την ευτυχία.
Δεν λέω οτι δεν χρειάζεται το χρήμα προς θεού...ευτυχώς ή δυστυχώς χρειάζεται...αλλά δεν πρέπει με τίποτα να αποτελεί το βαρόμετρο για την ψυχική μας υγεία.

Το βασικό είναι να επικεντρώνεσαι πάντα σε αυτά που έχεις. Τα άλλα να τα έχεις στην "περιφερειακή όραση" .
Αν επικεντρώνεται κάποιος σε αυτά που δεν έχει (χρημα-γκομενες-γουστα κτλπ) τότε απλά προσκαλεί την δυστυχία στην ψυχή του.

Αν είσαι άντρας όμως,και ειδικά 30+,το χρήμα είναι πρωτεύον.Και να μη χρωστάς,αν με το ζόρι συντηρείς τον εαυτό σου και δεν έχεις λεφτά για γούστα,είσαι στον πάτο ή κοντά στον πάτο της γκομενικής αλυσίδας.

Και προφανώς,όσοι είναι δυστυχισμένοι,επικεντρώνονται σ'αυτά που δεν έχουν.Εσύ ξέρεις κανέναν που να έχει χρήμα-γκομενες-γούστα και να'ναι δυστυχισμένος;
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

Backpacker

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
977
Κριτικές
18
Like
3.494
Πόντοι
5.585
Αν είσαι άντρας όμως,και ειδικά 30+,το χρήμα είναι πρωτεύον.Και να μη χρωστάς,αν με το ζόρι συντηρείς τον εαυτό σου και δεν έχεις λεφτά για γούστα,είσαι στον πάτο ή κοντά στον πάτο της γκομενικής αλυσίδας.

Και προφανώς,όσοι είναι δυστυχισμένοι,επικεντρώνονται σ'αυτά που δεν έχουν.Εσύ ξέρεις κανέναν που να έχει χρήμα-γκομενες-γούστα και να'ναι δυστυχισμένος;

Προφανώς υπάρχουν αρκετοί που τα έχουν φαινομενικά όλα και είναι δυστυχισμένοι. Η κατάθλιψη θερίζει σε ανώτερα κοινωνικά στρώματα.

Διαφωνώ κάθετα πως το χρήμα είναι το πρωτεύον. Ούτε το έλασσον είναι ούτε το πρωτεύον.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.618
Πόντοι
3.346
Ισχύει όμως και το καρότο δεν είναι απαραίτητα καλό.

Εύρημα του καπιταλισμού είναι και αυτό για να είσαι συνέχεια παραγωγικός και να μην χαλαρώνεις ποτέ.
Εχεις δικιο συντροφε.
Καλυτερα να δουλευεις ολη μερα σαν μλκας και να τα μοιραζεσαι..ετσι λεει ο κουμουνισμος.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Αν ειμαι Ικανοποιημενοςς?????Ναι...ΑΜΕ!!!!!
 

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης.jpg
    αρχείο λήψης.jpg
    8,7 KB · Εμφανίσεις: 39

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.164
Κριτικές
16
Like
3.514
Πόντοι
1.446
Tυπε ειναι γυναικεσ μιας αλλησ εποχησ και φυσικα ζουν στην επαρχια στην φυση καμια σχεση με πολη διαφορετικη ζωη ηθη εθιμα κλπ Δεν παιζει ρολο η εμμηνοπαυση ειναι μαθημενεσ απο μικρεσ σε αυτον τον τροπο ζωησ
Μιλάω για τα αντρικά χαρακτηριστικά στο πρόσωπο φίλε μου... Και στην Αθήνα μπορείς να το παρατηρήσεις αυτό...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom