Νέα

Είναι χαμένα λεφτά τα κωλόμπαρα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 287
  • Εμφανίσεις 57K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

tex.trail

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
ενα κωλομπαρο ρε μαγκες κοντα στο κεντρο''ουρανος'' που τραγουδα φετος ο Μαργαριτης,θυμαστε πως λεγεται;;; :uglystupid:
J&G λεγεται και ειναι γενικα ωραιο μαγαζι.Γυναικες πανω απο τον μεσο ορο τετοιων μαγαζιων,τουλαχιστον πριν κατι μηνες
που ειχα παει τελευταια.Δεν νομιζω να παιζει τιποτα παραπανω απο κουβεντουλα/παρεουλα/χαδακια.Αυτα......
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.962
Πόντοι
5.015
Μάγκες αυτήν την περίοδο έχω κάνει τη δεύτερη απόπειρά μου να κόψω τα κωλόμπαρα, να δούμε πού θα βγει, είναι ίσως δυσκολότερο & απ' το να κόψει ένας καπνιστής το τσιγάρο... Έχω κάποια τηλέφωνα από κωλόμπαρα που ήμουν πελάτης, θα επιδιώξω έξοδο με κάποιες πεταλούδες εκτός μαγαζιών αλλιώς να πάνε να γαμηθούν... Μόνο στριπτιζάδικα από 'δω & πέρα, αυτός είναι ο στόχος μου, δεν μπορώ άλλο δηλητήριο...
 

sotomoto64

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.335
Κριτικές
3
Like
6
Πόντοι
16


είπαμε επένδυση είναι! :2funny:
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Το θέμα αφορά τα κολόμπαρα.
Προσπαθώ να πείσω ένα φίλο (ο οποίος τρελένεται για γυναίκες) να πάμε μαζί να κάνουμε χαβαλέ και να περάσουμε όμορφα, αλλά αυτός αρνείται συνέχεια κατηγορηματικά. Μου λέει ότι σου τρώνε τα λεφτά και δε γαμάς κι'ολας. Τσάμπα λεφτά δηλαδή για να σε καβλώσουν και να φύγεις.Πιστεύει πολύ στο ξερό καμάκι (εννοώ σε άγνωστες γκόμενες) ,λέγοντας μου ότι στα δύσκολα φαινεται η αξία σου ενώ στα κολόμπαρα μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε.
Το κακό είναι ότι με έχει ψιλοπείσει ότι μπορεί έτσι να είναι τα πράγματα. Καμιά άποψη επί του θέματος;;
εξαρταται ποσα διαθετεις...
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
Το είχε η γνωστή οικογένεια των Κατελάνων, πασίγνωστοι μπράβοι της νύχτας. Gay bar ήταν για την ακρίβεια, το πρώτο των Βαλκανίων & φυσικά σύχναζαν σ' αυτό & τραβεστί. Πριν δουλέψει ως gay bar ήταν μπουζουξίδικο, όπως άλλωστε & τα περισσότερα μαγαζιά των Κατελάνων.


Αρχηγοί και μάλιστα ο εξ αυτών κ. Νίκος (άντρακλας 2 μέτρα) ήταν αυτός που έφαγε 6 σφαίρες καταπρόσωπο, έξω από τη "Μαντουβάλα" (Λεωφ. Αλεξάνδρας κοντά στην Πατησίων)
και που αργότερα διηγείτο πως τις... έφτυσε!
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.962
Πόντοι
5.015
Αρχηγοί και μάλιστα ο εξ αυτών κ. Νίκος (άντρακλας 2 μέτρα) ήταν αυτός που έφαγε 6 σφαίρες καταπρόσωπο, έξω από τη "Μαντουβάλα" (Λεωφ. Αλεξάνδρας κοντά στην Πατησίων)
και που αργότερα διηγείτο πως τις... έφτυσε!

Πες μου ότι τους ξέρεις κιόλας... Αν ναι μ' ενδιαφέρει πολύ!
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Αρχηγοί και μάλιστα ο εξ αυτών κ. Νίκος (άντρακλας 2 μέτρα) ήταν αυτός που έφαγε 6 σφαίρες καταπρόσωπο, έξω από τη "Μαντουβάλα" (Λεωφ. Αλεξάνδρας κοντά στην Πατησίων)
και που αργότερα διηγείτο πως τις... έφτυσε!

Για  το Χαβάη  μιλάμε ?
 

nikpanou

Νέο Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2012
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Ειμαι νεος στο forum, αλλα εχω μια σχετικη εμπειρια στο θεμα, μετα από επίσκεψη σε 7-8 μαγαζια μερικες δεκαδες φορες, στην επαρχια. Τα παντα μπορουν να συμβουν. Αλλες φορες εχω κλαψει τα λεφτα μου και αλλες ημουνα ευτυχισμενος για πολυ καιρο. Μερικες συμβουλες: 1)Δειχνουμε απο την αρχη τι θελουμε και δεν κωλωνουμε να ζηταμε πολλα. Αν στο πρωτο ποτο η ανταποκριση ειναι χαλια (π.χ. ενα ψιλομπαλαμουτι στο μπουτακι, ενω εχουμε κανει σαφες οτι θελουμε να βαλουμε καπου βαθεια το δαχτυλο) δεν κερνας δευτερο. Αλλαζεις κοπελα ή μαγαζι. 2)Σχεδον ολα τα μ..νια δινουν κινητο. Την αλλη μερα τηλεφωνεις και κλεινεις ραντεβου, με αμοιβη σχεδον παντα. Μπορει να το σηκωσει η ίδια ή συνηθως θα το σηκωσει νταβατζης ή θα σε παρει μετα απο λιγο νταβατζης. Σε μια περιπτωση η γκομενα μου εδωσε τηλ. η ιδια χωρις να το ζητησω για να κλεισουμε ραντεβου για παραλια με το φιλο μου και μια φιλη της. Και σε αυτη την περιπτωση, συνηθως (επαναλαμβανω συνηθως - οχι παντα), εαν η κατασταση φτασει σε πηδημα, κάτι πρεπει να δωσεις. 3)Ποτε δεν δινουμε κινητο. Αν δωσουμε να μην ειναι αυτο που χρησιμοποιούμε στην καθημερινη μας ζωη, αλλα το παρανομο κρυφο καρτοκινητο. Μια φορα εκανα το λαθος και ακολουθησε μετα από δυο μερες τηλεφωνο στις 4.30 το πρωι. Ευτυχως ημουν μονος σε επαγγελαμτικο ταξιδι, γιατι θα εκλεινε το σπιτι μου (γαμω τις τυχες). 4)Η καλυτερη ωρα για επισκεψη στο ιδρυμα ειναι πολυ αργα. Οι γκομενες ειναι συνηθως λιωμα και θελουν να μαζεψουν τα τελευταια χαρτζιλικια. Το προβλημα ειναι οτι τετοια ωρα μαλλον θα εισαι κι εσυ ψιλοχαλια. Αρα κινδυνος να ακουμπας ασυστολα λεφτα, χωρις να καταλαβαινεις. Μια φορα ομως γκομενα στις 6.00 μου εκανε απο μονη της προταση να παω σπιτι της για παρτουζιτσα με φιλη της. Εκανα εξηγηση οτι δεν υπηρχε σαλιο και παρεξηγημενη μου ειπε ότι δεν μιλησε για λεφτα. Ευτυχως δεν δοκιμασα, πρωτον γιατι με οσό μυαλο μου ειχε μεινει μου φανηκε επικινδυνο, δευτερον στην πραξη κατι θα ζητουσε να ακουμπησω και τριτον την τελευταια στιγμη ειχα ενα τρελο hang over και δεν μπορουσα ουτε σπιτι να παω. 5)Το κωλομπαρο ειναι εξαρτηση. Στην αρχη πηγαινα μια φορα το διμηνο και τελικα κατεληξα να θελω να παω δυο φορες τη βδομαδα. Το σπορ ειναι ακριβο, οπότε προσοχη μην κολησεις, μπορεις να καταστραφεις σε χρονο μηδεν. 6)Γενικως προσοχη, εγκρατεια και καλη διασκεδαση σε ολους.
 

mm00024

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
165
Like
64
Πόντοι
1
Ειμαι νεος στο forum, αλλα εχω μια σχετικη εμπειρια στο θεμα, μετα από επίσκεψη σε 7-8 μαγαζια μερικες δεκαδες φορες, στην επαρχια. Τα παντα μπορουν να συμβουν. Αλλες φορες εχω κλαψει τα λεφτα μου και αλλες ημουνα ευτυχισμενος για πολυ καιρο. Μερικες συμβουλες: 1)Δειχνουμε απο την αρχη τι θελουμε και δεν κωλωνουμε να ζηταμε πολλα. Αν στο πρωτο ποτο η ανταποκριση ειναι χαλια (π.χ. ενα ψιλομπαλαμουτι στο μπουτακι, ενω εχουμε κανει σαφες οτι θελουμε να βαλουμε καπου βαθεια το δαχτυλο) δεν κερνας δευτερο. Αλλαζεις κοπελα ή μαγαζι. 2)Σχεδον ολα τα μ..νια δινουν κινητο. Την αλλη μερα τηλεφωνεις και κλεινεις ραντεβου, με αμοιβη σχεδον παντα. Μπορει να το σηκωσει η ίδια ή συνηθως θα το σηκωσει νταβατζης ή θα σε παρει μετα απο λιγο νταβατζης. Σε μια περιπτωση η γκομενα μου εδωσε τηλ. η ιδια χωρις να το ζητησω για να κλεισουμε ραντεβου για παραλια με το φιλο μου και μια φιλη της. Και σε αυτη την περιπτωση, συνηθως (επαναλαμβανω συνηθως - οχι παντα), εαν η κατασταση φτασει σε πηδημα, κάτι πρεπει να δωσεις. 3)Ποτε δεν δινουμε κινητο. Αν δωσουμε να μην ειναι αυτο που χρησιμοποιούμε στην καθημερινη μας ζωη, αλλα το παρανομο κρυφο καρτοκινητο. Μια φορα εκανα το λαθος και ακολουθησε μετα από δυο μερες τηλεφωνο στις 4.30 το πρωι. Ευτυχως ημουν μονος σε επαγγελαμτικο ταξιδι, γιατι θα εκλεινε το σπιτι μου (γαμω τις τυχες). 4)Η καλυτερη ωρα για επισκεψη στο ιδρυμα ειναι πολυ αργα. Οι γκομενες ειναι συνηθως λιωμα και θελουν να μαζεψουν τα τελευταια χαρτζιλικια. Το προβλημα ειναι οτι τετοια ωρα μαλλον θα εισαι κι εσυ ψιλοχαλια. Αρα κινδυνος να ακουμπας ασυστολα λεφτα, χωρις να καταλαβαινεις. Μια φορα ομως γκομενα στις 6.00 μου εκανε απο μονη της προταση να παω σπιτι της για παρτουζιτσα με φιλη της. Εκανα εξηγηση οτι δεν υπηρχε σαλιο και παρεξηγημενη μου ειπε ότι δεν μιλησε για λεφτα. Ευτυχως δεν δοκιμασα, πρωτον γιατι με οσό μυαλο μου ειχε μεινει μου φανηκε επικινδυνο, δευτερον στην πραξη κατι θα ζητουσε να ακουμπησω και τριτον την τελευταια στιγμη ειχα ενα τρελο hang over και δεν μπορουσα ουτε σπιτι να παω. 5)Το κωλομπαρο ειναι εξαρτηση. Στην αρχη πηγαινα μια φορα το διμηνο και τελικα κατεληξα να θελω να παω δυο φορες τη βδομαδα. Το σπορ ειναι ακριβο, οπότε προσοχη μην κολησεις, μπορεις να καταστραφεις σε χρονο μηδεν. 6)Γενικως προσοχη, εγκρατεια και καλη διασκεδαση σε ολους.
Το 5 και το 6 είναι απολύτως σωστά. Πλέον με την οικονομική κρίση θα συμφωνήσουνε πολλοί και με τα υπόλοιπα. Στα Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης υπάρχει υπάρχει πλήρης οδηγός για αυτά τα μαγαζιά κανόνες συμπεριφοράς τρόποι αντιμετώπισης κτλ. Μιας και φαίνεσαι συζητήσιμο άτομο και τύπος που ψάχνεσαι πιστεύω θα ήταν καλό να τα έριχνες μια ματιά. Αυτά που γράφεις ισχύουν στα πιο βαριά μαγαζιά υπάρχουν και πιο Light εκδοχές που συνήθως βρίσκονται μέσα σε πόλεις και όχι στην επαρχεία.
 

kakuta

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2012
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Παιδια απο την εμπειρια σας,ποσα περιπου  ζηταει μια γκομενα απο κωλομπαρο για πηδημα εκτος μαγαζιου,υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τζαμπα;
Επισης δυνατα χουφτωματα σε βυζια κλπ μετα απο 1-2 ποτα παιζουν  γενικα σε κωλομαπαρα της επαρχιας ή οχι.
 

petercanali

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
148
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
11
Παιδια απο την εμπειρια σας,ποσα περιπου  ζηταει μια γκομενα απο κωλομπαρο για πηδημα εκτος μαγαζιου,υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τζαμπα;
Επισης δυνατα χουφτωματα σε βυζια κλπ μετα απο 1-2 ποτα παιζουν  γενικα σε κωλομαπαρα της επαρχιας ή οχι.


Οι προλαλήσαντες εμπειρογνώμονες σε κωλομπαρα και στριπ θα έχουν γράψει και για αυτο, αλλά απο την δική μου εμπειρια, εξαρταται απο τον χώρο και την περισταση. Αν μιλας για επαρχια, απ'οτι εχω ακουσει συνηθως γαμάνε μονο οι γνωστοι-πελάτες κωλομπαρων, και οι τιμές ειναι (ή μάλλον ήταν μέχρι προτινος) τσιμπημένες, 250-300 ευρωπουλα για ολο το βράδυ (δηλαδη απο τοτε που θα τελειωσει απ'το κωλομπαρο, 4-5 το πρωι). Χουφτώματα ναι, αμα ακουμπήσεις ένα κατοσταρικο για πλάκα. Καλύτερα να πας αθηνα για ένα διημερο, με τα ιδια φραγκα να περάσεις καλά με εκδιδομενα κοριτσάκια που ξερουν να κανουν τη δουλεια τους.

Επειδή παίζει πολύ απατη, δεν συνιστώ με τιποτα το συγκεκριμενο άθλημα ως έμμονη συνήθεια, ειτε μιλάμε για κωλομπαρα είτε για στριπτιζαδικο. Ειμουν τακτικος για 6 μηνες περιπου, κατέληξα να ξοδέψω χιλια πεντακοσια ευρωπουλα, μπορει και παραπανω (και αυτό με οικονομια σε κάθε επισκεψη), νταραβεριστηκα στενα με μια γκομενιτσα που με ειχε τρελανει, αλλά - πέρα απο το τηλέφωνο της, ουτε μια φορά δεν την εβγαλα εξω. Οταν ξαναπηγα μετα απο πολυ καιρο, έκανε πως δεν με ηξερε/εβλεπε. Αξιζει να πας, μονο αν το παρεις στην πλακα και δεν θα το δεις ως τιποτα αλλο παρα μονο ως μια ξεπέτα.           
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Αξιζει να πας, μονο αν το παρεις στην πλακα και δεν θα το δεις ως τιποτα αλλο παρα μονο ως μια ξεπέτα.           
Ακριβως φιλε !!!!!!!

Αλιμονο αν το δει κανεις σοβαρα το ολο σκηνικο.... Επαγγελματιες ειναι ....
Μην περιμενετε τιποτα εκει μεσα και μην γινεστε μαλακες.....

Εκει σε τετοια μερη, πας ΜΟΝΟ, οταν σου περισσευουν μερικα φραγκα και ΜΟΝΟ για το κεφι σου και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ !!!!!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
απάντηση στο θέμα του νήματος:

προς θεού.... τα λεφτά αυτά είναι σαν να τα βάζεις στην τράπεζα
 

kotobiftekos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2011
Μηνύματα
4.632
Like
4
Πόντοι
16
μονο χερακι κε φιλι στο μετοπο.........
 

mm00024

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
165
Like
64
Πόντοι
1
Παιδια απο την εμπειρια σας,ποσα περιπου  ζηταει μια γκομενα απο κωλομπαρο για πηδημα εκτος μαγαζιου,υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τζαμπα;
Επισης δυνατα χουφτωματα σε βυζια κλπ μετα απο 1-2 ποτα παιζουν  γενικα σε κωλομαπαρα της επαρχιας ή οχι.
Στα μαγαζιά αυτά δεν υπάρχουν κανόνες. Έχουν γίνει και τζάμπα έχουν χαθεί και περιουσίες. Μου έχει τύχει και περίπτωση να πληρώνει η κοπέλα τον άντρα επειδή γούσταρε. Πηγαίνεις παίζεις και όποιος κερδίσει. Διάβασε τον οδηγό στα Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης έχει κάποια πρακτικά πράγματα για να μην ξοδέψεις πολλά λεφτά χωρίς να κάνεις τίποτα. Όσο για την επαρχία σε κάποιες περιοχές είναι όντως πιο ζεστά τα πράγματα επειδή είναι οι ίδιοι και ίδιοι πελάτες και τους κρατάνε οι γυναίκες στο μαγαζί. Ένα σημαντικό πράγμα για να ξεχωρήσεις στην αρχή είναι να είσαι αρκετά μικρότερης ηλικίας από τον μέσο όρο των υπολοίπων. Έπειτα χίλιες δυό λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά από το ντύσιμο μέχρι και τι ποτό πίνεις. Το πιο σημαντικό είναι ο τρόπος που μιλάς. Λογοπαίγνια, ατάκες, πρόστυχος εκεί που πρέπει, μυστήριος από όλες τις απόψεις (οικονομικά, επαγγελματικά μην τα αποκαλύπτεις όλα όταν αφήνεις πράγματα στην απορία τα ψάχνει μόνη της και ασχολείται αν της τα δείξεις όλα βαριέται), ακόμη και ευαίσθητος ρομαντικός κτλ. Το μόνο που σε νοιάζει είναι να την κρατάς σε ενδιαφέρον συνέχεια και να μην κάνεις λογικές και σοβαρές συζητήσεις γιατί διώχνουν την σεξουαλικότητα. Άμα τα λειτουργήσεις έτσι θα σου κάτσει πολύ γρήγορα. Τώρα που έρχεται το καλοκαίρι καλή αφορμή για να βγεις είναι να πηγαίνεις στη θάλασσα μαζί τους (θέλουν κάποιον να τις πηγαίνει). Το καλό παιχνίδι γίνεται μέσα στο νερό. Καλή επιτυχία και καλή Ανάσταση.
 

moynakias

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2011
Μηνύματα
822
Like
19
Πόντοι
6
Στα μαγαζιά αυτά δεν υπάρχουν κανόνες. Έχουν γίνει και τζάμπα έχουν χαθεί και περιουσίες. Μου έχει τύχει και περίπτωση να πληρώνει η κοπέλα τον άντρα επειδή γούσταρε. Πηγαίνεις παίζεις και όποιος κερδίσει. Διάβασε τον οδηγό στα Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης έχει κάποια πρακτικά πράγματα για να μην ξοδέψεις πολλά λεφτά χωρίς να κάνεις τίποτα. Όσο για την επαρχία σε κάποιες περιοχές είναι όντως πιο ζεστά τα πράγματα επειδή είναι οι ίδιοι και ίδιοι πελάτες και τους κρατάνε οι γυναίκες στο μαγαζί. Ένα σημαντικό πράγμα για να ξεχωρήσεις στην αρχή είναι να είσαι αρκετά μικρότερης ηλικίας από τον μέσο όρο των υπολοίπων. Έπειτα χίλιες δυό λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά από το ντύσιμο μέχρι και τι ποτό πίνεις. Το πιο σημαντικό είναι ο τρόπος που μιλάς. Λογοπαίγνια, ατάκες, πρόστυχος εκεί που πρέπει, μυστήριος από όλες τις απόψεις (οικονομικά, επαγγελματικά μην τα αποκαλύπτεις όλα όταν αφήνεις πράγματα στην απορία τα ψάχνει μόνη της και ασχολείται αν της τα δείξεις όλα βαριέται), ακόμη και ευαίσθητος ρομαντικός κτλ. Το μόνο που σε νοιάζει είναι να την κρατάς σε ενδιαφέρον συνέχεια και να μην κάνεις λογικές και σοβαρές συζητήσεις γιατί διώχνουν την σεξουαλικότητα. Άμα τα λειτουργήσεις έτσι θα σου κάτσει πολύ γρήγορα. Τώρα που έρχεται το καλοκαίρι καλή αφορμή για να βγεις είναι να πηγαίνεις στη θάλασσα μαζί τους (θέλουν κάποιον να τις πηγαίνει). Το καλό παιχνίδι γίνεται μέσα στο νερό. Καλή επιτυχία και καλή Ανάσταση.
Συμφωνω με τον συναγωνιστη , ειναι απολυτως θεμα δικων μας χειρισμων και φυσικα να μη μας παινουν εμμονες με καποια γκομενα και χανουμε τον ελεγχο.Ειναι απολυτως σιγουρο οτι στο ιδιο η σε αλλο κωλομπαρο θα βρεις τη γκομενα με τις προδιαγραφες που θελεις και λιγα λεφτα σχετικα. Συμβουλη προς τους νεους παιχτες οι πρωτες επισκεψεις να γινονται με την συνοδεια παλιων και εμπειρων που θα τους καθοδηγησουν σωστα. Τωρα τελαυταια παρατηρω μεγαλη στροφη στις τιμες και τις υπηρεσιες , απο απλη ξεπετα μεχρι τις πιο ολοκληρωμενες και με απαιτησεις απο τη μερια μας παντα.Επισης ανθει η εξωτερικη βιζιτα μιας και μεσω του κωλομπαρου τους προσφερει μεγαλυτερη ασφαλεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom