Νέα

Είναι χαμένα λεφτά τα κωλόμπαρα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 287
  • Εμφανίσεις 57K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
β)Αυτοί που έτσι και αλλιώς δε θα είχαν καμιά τύχη σε πραγματικό καμάκι..δεν είναι λίγοι..και δεν είναι όλοι άσχημοι,αλλά είναι κακόγουστοι-λευκή κάλτσα με σκαρπίνι πχ.-ακοινώνητοι,δε μπορούν να αρθρώσουν ολοκληρωμένη πρόταση..

Αυτοί που δεν έχουν καμία τύχη σε πραγματικό καμάκι , είναι απλά κωλόστρες
και σκέφτονται τος πιθανότητες της αποτυχίας.Δεν έχει να κανει με εμφάνιση , ούτε γούστο, ούτε ντύσιμο , ούτε λέγειν.Φυσικά αυτά βοηθάνε ΑΝ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙΣ.
Αν δεν την πέφτεις , τότε όντως ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΣΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΑΜΑΚΙ.

Για την ιστορία , έχω γνωρίσει τύπους που είναι και άσχημοι και φτωχοί και κακόγουστοι και κιτσάτοι και γέροι και αγράμματοι αλλά ΓΑΜΑΝΕ ΜΟΥΝΑΡΕΣ.Γιατί; Γιατί δεν καταλαβαίνουν χρηστό από αποτυχία και την πέφτουν σε 100-1000-10.000 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ μεχρι να τους κάτσει!
Και έχω γνωρίσει και άλλους νέους , ωραίους , πλούσιους , καλοντυμένους , μορφωμένους , με κονέ που πάνε με την SLK το βράδυ στη Σόλωνος , αφού έχουν περάσει από κωλόμπαρα και στρίπ (και δηλώνουν ότι έχουν ψυχολογικά επειδή η συμμαθήτρια στου Ζηρίδη το 1988 τους είχε αρνηθεί να πάνε μαζί να δουν το ... Naked Gun και έχουν απελπιστεί με τις γυναίκες).


Πολλές παρέες πάνε στα κωλόμπαρα μετά από την κανονική τους διασκέδαση γιατί εκεί θα βρουν κάτι πιο εύκολο και γρήγορο (ειδικά όταν έχουν ξενερώσει από τις κανονικές γυναίκες στο κλαμπ, μπαρ που βρίσκονταν). Επίσης υπάρχουν και κοπέλες σε αυτά τα μαγαζιά που μπορούν να σου φερθούν πολύ πιο σωστά από τις κανονικές κοπέλες που συναντά κανείς έξω αλλά είναι λίγες περιπτώσεις.

Η αλήθεια είναι ότι το να την πέφτεις σε μπαρ/κλαμπ/μπουζουξίδικα
ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΕΡΝΟΝΤΑΣ ΠΟΤΑ είναι καμμένη τεχνικη που δεν αποδίδει και κοστίζει τραγικά.

Εκεί οι γκόμενες περιμένουν να τους την πέσουν και έχουν καβαλημένο καλάμι και υψηλές άμυνες,
το δε κέρασμα αν είναι εμφανισιακώς από ημίμπαζα και πάνω , το έχουν μπουχτίσει.
Την πέφτεις λοιπόν σε γκόμενες στο δρόμο , σε εμπορικά , σε σούπερ μάρκετ
πάντα στο άσχετο και προτείνεις να πιείτε καφέ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΕΡΝΑΣ.
Γενικά δεν χαλάς φράγκο για να ικανοποιήσεις τη γκόμενα.
Ούτε κανονίζεις τον 1ο καφέ σε επίσημο στυλ ραντεβού Σάββατο βράδυ κτλ.
Πρόχειρο , καθημερινή , νωρίς , μέρα ακόμη καλύτερα!!
Φυσικά η γκόμενα έρχεται μόνη της , φεύγει μόνη της ,
δεν της κάνεις ούτε τον ταξιτζή.

Δεν χαλάς ούτε 1€ για γκόμενα που δεν γαμάς.
Χαλάς λεφτά για να είσαι γαμάτος, ντύσιμο , κούρεμα , ξύρισμα , μαλλί , κουστούμια , αμάξι , αξεσουάρ (ρολόι πχ) κτλ και να τις ψαρώνεις.
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.962
Πόντοι
5.015
Για να καταθεσω & εγω την πειρα μου στη καλη κουβεντα που κανεται συντροφοι,ενα εχω να πω:

Οσο πιο πολυ κερνας μια γκομενα σε στριπ η κωλομπαρο,αλλο τοσο λιγοστευουν οι πιθανοτητες να την "κρεβατωσεις".

Ίσως & να έχεις δίκιο...
 

Bi-polar Bear

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2010
Μηνύματα
97
Like
0
Πόντοι
0
Η αλήθεια είναι ότι το να την πέφτεις σε μπαρ/κλαμπ/μπουζουξίδικα
ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΕΡΝΟΝΤΑΣ ΠΟΤΑ είναι καμμένη τεχνικη που δεν αποδίδει και κοστίζει τραγικά.

Εκεί οι γκόμενες περιμένουν να τους την πέσουν και έχουν καβαλημένο καλάμι και υψηλές άμυνες,
το δε κέρασμα αν είναι εμφανισιακώς από ημίμπαζα και πάνω , το έχουν μπουχτίσει.
Την πέφτεις λοιπόν σε γκόμενες στο δρόμο , σε εμπορικά , σε σούπερ μάρκετ
πάντα στο άσχετο και προτείνεις να πιείτε καφέ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΕΡΝΑΣ.
Γενικά δεν χαλάς φράγκο για να ικανοποιήσεις τη γκόμενα.
Ούτε κανονίζεις τον 1ο καφέ σε επίσημο στυλ ραντεβού Σάββατο βράδυ κτλ.
Πρόχειρο , καθημερινή , νωρίς , μέρα ακόμη καλύτερα!!
Φυσικά η γκόμενα έρχεται μόνη της , φεύγει μόνη της ,
δεν της κάνεις ούτε τον ταξιτζή.

Δεν χαλάς ούτε 1€ για γκόμενα που δεν γαμάς.
Χαλάς λεφτά για να είσαι γαμάτος, ντύσιμο , κούρεμα , ξύρισμα , μαλλί , κουστούμια , αμάξι , αξεσουάρ (ρολόι πχ) κτλ και να τις ψαρώνεις.

Μα άμα δεν έχεις καμία διάθεση να ευχαριστήσεις (και το δείχνεις) πως περιμένεις να θέλει να σε ευχαριστήσει;
Άμα θέλεις να πηδήξεις λογικό θα είναι να θέλει κι αυτή να σε "πηδήξει" οικονομικά έτσι δεν είναι;
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Άμα θέλεις να πηδήξεις λογικό θα είναι να θέλει κι αυτή να σε "πηδήξει" οικονομικά έτσι δεν είναι;

Σε μία σχέση δύο ανθρώπων, το θέμα δεν είναι να ευχαριστηθεί μόνο ο ένας, γιατί αλλιώς λογίζεται για συναλλαγή.

Όταν λοιπόν κάποιος συνευρίσκεται με μία κοπέλα, το κάνει για δική του, αλλά ΚΑΙ για δική της ευχαρίστηση..... αλλιώς, η όλη φάση προσομοιάζει σε αγοραίο έρωτα.
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.716
Κριτικές
126
Like
7.732
Πόντοι
7.885
Συνάδελφε ''mm00024'' το άρθρο που έγραψες μπορεί να χαρακτηριστεί ως το απόλυτο εγχειρίδιο του κωλομπαρά :grin: :grin:.Πιστεύω σου αξίζει ένα μεγάλο εύγε από όλους τους έλληνες κωλομπαράδες γι αυτή την μεγάλη προσφορά σου ;) ;).Σίγουρα θα πρέπει να διαβαστεί και σε όλα τα αγόρια του Λυκείου ,για προετοιμασία και σύντομα για εκτέλεση :sunglasses:
 

sotomoto64

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.335
Κριτικές
3
Like
6
Πόντοι
16


Χαμένα λεφτά τα κωλόμπαρα? ποιος το είπε αυτό? :think: η καλύτερη επένδυση είναι!!! :rockon: :2funny:
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Συνάδελφε ''mm00024'' το άρθρο που έγραψες μπορεί να χαρακτηριστεί ως το απόλυτο εγχειρίδιο του κωλομπαρά :grin: :grin:.Πιστεύω σου αξίζει ένα μεγάλο εύγε από όλους τους έλληνες κωλομπαράδες γι αυτή την μεγάλη προσφορά σου ;) ;).Σίγουρα θα πρέπει να διαβαστεί και σε όλα τα αγόρια του Λυκείου ,για προετοιμασία και σύντομα για εκτέλεση :sunglasses:
Σωστοτατη παρατηρηση. Δεν εχουμε καπου ενα θρεντ με αρθρα? Αυτο δεν ειναι ποστ, ειναι διδακτορικο λεμε
 

tex.trail

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
Εξαρταται τι ψαχνεις,πως το ψαχνεις και ποτε το ψαχνεις.Καποιοι κερδιζουν,οι περισσοτεροι χανουν,οτι κι'αν ψαχνουν.
Και δεν ειναι απαραιτητα θεμα πειρας,αλλα συμπεριφορας.Εχω δει "παλιες καραβανες" στο χωρο να κανουν συνεχως λαθη και "ψαρακες" να βγαζουν γκομενα ευκολα και χωρις χρημα.Πρεπει να ψυχολογουμε και εμεις τις γυναικες αυτες,να παιζουμε στα ισα και αυτο το χαρτι.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Εξαρταται τι ψαχνεις,πως το ψαχνεις και ποτε το ψαχνεις.Καποιοι κερδιζουν,οι περισσοτεροι χανουν,οτι κι'αν ψαχνουν.
Και δεν ειναι απαραιτητα θεμα πειρας,αλλα συμπεριφορας.Εχω δει "παλιες καραβανες" στο χωρο να κανουν συνεχως λαθη και "ψαρακες" να βγαζουν γκομενα ευκολα και χωρις χρημα.Πρεπει να ψυχολογουμε και εμεις τις γυναικες αυτες,να παιζουμε στα ισα και αυτο το χαρτι.
Σωστά..απλά κατά τη γνώμη μου ,το να ψάχνεις να βγάλεις γκόμενα από κωλόμπαρο είναι ανευ λόγου..τί θα την κάνεις..θα τη βγάλεις βόλτα στην πόλη,θα την πας σπίτι σου?το 99,9% αυτών των γυναικών είναι για συγκεκριμένη χρήση..χτυπάς και φεύγεις..και αν δε σου κάτσει την πρώτη ή τη δεύτερη,για ποιό λόγο να συνεχίσεις?για να πεις πως την έριξες?ο σωστός άντρας ξέρει ποιες μάχες αξίζει να δίνει!!
 

sasakis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
976
Like
2
Πόντοι
6
[size=16pt]κωλομπαρα και στριπτιζαδικα πεταμενα λεφτα[/size]
να ζησουν τα κοροιδα δλδ!
 

mm00024

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
165
Like
64
Πόντοι
1
Συνάδελφε ''mm00024'' το άρθρο που έγραψες μπορεί να χαρακτηριστεί ως το απόλυτο εγχειρίδιο του κωλομπαρά :grin: :grin:.Πιστεύω σου αξίζει ένα μεγάλο εύγε από όλους τους έλληνες κωλομπαράδες γι αυτή την μεγάλη προσφορά σου ;) ;).Σίγουρα θα πρέπει να διαβαστεί και σε όλα τα αγόρια του Λυκείου ,για προετοιμασία και σύντομα για εκτέλεση :sunglasses:
Να σαι καλά kostaki27. Να παραθέσω κάποιο απόσπασμα ακόμη που αφορά στην περίπτωση που δεν μας αρέσει η κοπέλα και θέλουμε να την διώξουμε. Μερικές φορές αυτό είναι εύκολο και κάποιες άλλες όχι και τόσο γιατί είτε γίνονται πιεστικές είτε νιώθουμε εμείς άβολα ειδικά όταν σε ένα μαγαζί δεν υπάρχει κάποια να μας αρέσει και θέλουμε να διώξουμε αρκετές χωρίς να μας σχολιάσουν αρνητικά (πράγμα που το κάνουν μεταξύ τους) ως τσιγκούνηδες, φτωχομπινέδες κτλ...

Διάφοροι τρόποι διακριτικού "διωξίματος":

1.-"σ' ευχαριστώ αλλά περιμένω άλλη κοπέλα" (αν όντως περιμένει κανείς καλό είναι να την κατονομάσει διαφορετικά ας πει ότι είναι κάποια άλλη που του άρεσε χωρίς να την κατονομάσει γιατί θα πάει, θα της το πει και θα κουβαληθεί)
2.-"δεν ξέρω αν θα κεράσω ακόμη-σήμερα. Αν απόφασίσω θα σε φωνάξω εγώ". Αν μας ρωτήσει "Και τότε γιατί ήρθες εδώ;" ή κάτι παρόμοιο-περίεργο απαντάμε "Για τον ίδιο λόγο που φεύγεις και εσύ τώρα". Αν επιμείνει και καταλάβουμε ότι είναι θρασύς και θέλει να μας προσβάλει λέμε "Θα με αφήσεις τώρα?".
3.-"με αρέσεις πολύ αλλά αφού έρχομαι για πρώτη φορά θα θελα για λίγο να κάτσω μόνος να κόψω κίνηση, συνηθίσω τον χώρο πριν κεράσω κάποια. Μπορεί να σε φωνάξω όμως γιατί με άρεσες (ψέμα). Τ' όνομά σου? Οκ. Σ'ευχαριστώ"
4.-"πες μου το όνομά σου για την επόμενη φορά που θα έρθω να σε φωνάξω να κάτσεις μαζί μου (ψέμα). Σήμερα μπορεί και να μην κεράσω γιατί δεν θέλω παρέα-δεν αισθάνομαι και πολύ καλά για αυτό ήρθα και εδώ...". Την επόμενη φορά χρησιμοποιούμε την 2η δικαιολογία για διώξιμο και την τρίτη φορά δεν θα έρθει γιατί θα το έχει καταλάβει
5.-"θα γνωριστούμε-κάτσουμε κάποια άλλη φορά. Σ' ευχαριστώ που ήρθες πάντως"
6.-"Πες μου τ' όνομά σου...Οκ (λέμε το δικό μας)...όταν με ξαναδείς στο μαγαζί επειδή με άρεσες έλα να κάτσεις μαζί μου...σήμερα δεν γίνεται". Αυτό το λέμε αν όντως την επόμενη φορά θέλουμε να την κεράσουμε ή αν θέλουμε μόνο να την ξεφορτωθούμε την πέρνουμε ένα ποτό την επόμενη φορά και τέλος. Χρησιμεύει πολύ ο τρόπος αυτός όταν δεν έχουμε και πολλά λεφτά μαζί μας για ξόδεμα.
  *σε περίπτωση που επιμένει περισσότερο από μία φορά αλλάζουμε την συμπεριφορά μας σε πιο απορριπτική χρησιμοποιώντας και το "Όχι". Αν απλώσει χέρι πάνω μας και την αφήσουμε, θα συνεχίσει να επιμένει. Μερικές αν καταλάβουν ότι δεν θα πάρουν ποτό τελικά μπορεί και να μας προσβάλουν (βλ σημ 20)
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Doyleia soy τυπε που θα μας πεις και κοροιδα..εμεις καλα γαμαμε αμα εισαι μαγκας ελα να βγαλεις γκομενα απο στριπ και μπαρ και ελα μετα να μας την πεις,γκομενα αλανι που της την εχουν πεσει κανα 2000-3000 αντρες και εκατσε σε εσενα..οχι χαζογκομενα που τι ριχνεις για πλακα..
 

sasakis

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
976
Like
2
Πόντοι
6
Doyleia soy τυπε που θα μας πεις και κοροιδα..εμεις καλα γαμαμε αμα εισαι μαγκας ελα να βγαλεις γκομενα απο στριπ και μπαρ και ελα μετα να μας την πεις,γκομενα αλανι που της την εχουν πεσει κανα 2000-3000 αντρες και εκατσε σε εσενα..οχι χαζογκομενα που τι ριχνεις για πλακα..

ο κλασικος  :jerking: Ελληνας αιμοδοτης
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
ελπιζω καποτε να προσγειωθεις(ομαλα) στην πραγματικοτητα, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
Χαζουλι ειμαι απολυτα προσγειωμενος και εχω παραδεχτει πολλες φορες οτι την εχω παθει,ΝΑΙ μια μου τα εφαγε χοντρα για 3 ολοκληρα χρονια,αλλα εχω γαμησει αρκετες μουναρες με κοστος μονο λιγα ποτα στην αρχη..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom