Νέα

Είναι χαμένα λεφτά τα κωλόμπαρα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 287
  • Εμφανίσεις 57K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Λοιπον παιδια, αν και την σοφια μου θα επρεπε να πληρωνομαι για καθε φορα που την παραθετω, σημερα θα σας πω ορισμενα πραγματα "δωρεαν" γιατι σας γουσταρω

1) Κατ'αρχην οποιος "μετραει" και στον εξω κοσμο (εκτος στριπτιτζαδικων κτλ.), γαμαει ΚΑΙ σε αυτα τα μαγαζια χωρις ιδιαιτερα προβληματα...
Οταν λεμε "μετραει", εννοουμε οτι ειτε ειναι εμφανισιακα "δυνατος", ειτε ειναι "μετριος εμφανισιακα, αλλα πολυ δυνατο καμακι", ειτε πολυ λεφτας ειτε δεν ξερω γω τι...
Παραδειγμα:  Exω ενα φιλο ο οποιος ανηκει στην κατηγορια αντρων που γαμαει λογω εμφανισης (οι γκομενες δηλαδη του την πεφτουν).
Εχουμε παει 4 φορες μαζι σε στριπτιτζαδικο και τις 2 γαμησε... (αλλαξε τηλεφωνο με τις γκομενες και τον πηραν αυτες τηλεφωνο!)

Αυτο συμβαινει γιατι ΚΑΙ σε αυτα τα μαγαζια υπαρχουν ολων των ειδων οι γυναικες...
Υπαρχουν αυτες που το βλεπουν καθαρα επαγγελματικα, υπαρχουν οι "ερωτιαρες", υπαρχουν αυτες που ψαχνουν για τον λευκο ιπποτη, υπαρχουν ηλιθιες, υπαρχουν χαμουρες κτλ.

Η περιπτωση (1) ομως δεν ενδιαφερει την πλεοψηφια των ανδρων. Απλα την ανεφερα για να τονισω οτι δεν ειναι αδυνατον να τις γαμησεις, απλα πρεπει να εισαι ειτε πολυ τυχερος ειτε να εχεις ορισμενα "οπλα" (τα οποια ειτε σου εδωσε η φυση, ειτε τα απεκτησες).

2) Οπως ειπα και σε ενα αλλο τοπικ, 12-15 ευρω για να μπαλαμουτιασεις μια γκομενα που αν την εβλεπες στο δρομο, μπορει να εδινες και 100 ευρω για να σου τριφτει πανω στον πουτσο σου, δεν ειναι πολλα λεφτα!
Τα αξιζουν.
Αυτο το οποιο ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ειναι τα λεφτα του ποτου που τις κερνας...

Το θεμα ομως ειναι πιο πολυπλοκο...
Οταν πηγαινει καποιος σε αυτα τα μερη, δεν πηγαινει ΜΟΝΟ για να γαμησει..
Πηγαινει και για να "λερωθει ψυχικα"
Ειναι μερη στα οποια περπατας συνεχως πανω σε ενα "τεντωμενο σχοινι"...  Περπατας αναμεσα στην Ηθικη και την Ανηθικοτητα, αναμεσα στην Πιστη και την Απιστια, αναμεσα στην Κρεπαλη και την Αυτοσυγκρατηση, αναμεσα στο "σωστο" και το "λαθος"...

Αυτο ακριβως το "ταξιδι" πρεπει να το πληρωσεις...
Ποσο αξιζει? Αυτο ειναι σχετικο...
ΕΥΤΥΧΩΣ για μας, σε αυτη τη ζωη υπαρχουν πολλοι τροποι για να ζησεις αυτο το "ταξιδι" και ο καθενας το βιωνει διαφορετικα.
Ταξιδι ειναι και το να πας σε μια ντισκο και να καθεσαι σαν μαλακας (για ορισμενους) ολο το βραδυ να καρφωνεις μια γκομενα και τελικα να τραβηξεις μαλακια στο σπιτι σου...
Ερωτευεσαι ομως, κανεις σκεψεις για την συγκεκριμενη γκομενα, σου ανεβαζει την αδρεναλινη και αν στο τελος την καταφερεις, η ικανοποιηση ειναι αναλογη της προσπαθειας...


Εγω προσωπικα ειμαι υπερ του χορου σε στριπτιτζαδικα, υπερ του μπαρ με κανονικες γκομενες, ΚΑΤΑ του κερασματος ποτου σε στριπτιτζαδικα και κατα των σκυλαδικων κτλ.
Οπως σε ολα πραγματα της ζωης, το μυστικο ειναι να τα κανεις ολα με "μετρο" και ακομα οταν ξεφυγεις (με σκοπο να "λερωθεις ψυχικα"), να το κανεις για λιγο καιρο και φροντιζοντας να μην καταστραφεις...(οικονομικα, ψυχικα κτλ.)
δέν θά διαφωνήσω μέ αυτά πού γράφεις κάπως έτσι είναι
αλλά τό νά πάς 4 φορές καί νά γαμίσεις  2 φορές δηλαδή αν πάς 300 θά μαμίσεις 150 κάπου υπερβάλεις..
2) έχεις δίκηο τά ποτά είναι σκέτη ληστεία αλλά άν γουστάρεις μιά κοπέλα νά μήν τήν κεράσεις ενα δύο ποτά??πώς θά τήν μαμίσεις μέ νοήματα??
γενικά συμβουλεύω μακριά από κολόμπαρα καί όχι τρελούς λογαριασμούς σέ στριπτιτζίδικα καί εκδηλώσεις λατρείας μέ σαμπάνιες καί απίστευτους λογαριασμους ...μέχρι 100 ευρώ τό πολύ καί αυτά πολλά είναι.η γκόμενα άν σάς γουστάρει θά τό δείξει καί μέ  1 η 2 ποτά..
καί προσοχή η μεγάλη τους πλειοψηφία κυρίως τώρα πού είναι χρόνια στήν δουλειά καί είναι πορομενες θέλουν νά σας έχουν στήν καψούρα καί νά τα σκατε αυτή είναι η δουλειά τους..
ξεχάστε τίς εποχές σιροκο κλπ άν θυμούντε όι παλιοι
οί περισσότερες πού έρχοντε ποια έρχοντε γιά τά καλά λεφτα αυτό βλέπουν μπροστά τους τίποτε άλλο.
αφήστε τήν πίεση πού έχουν από διαφόρους ιμπερισαριους η εργοδότες η νταβάδες νά κάνουν ποτά καί νά σας μαδήσουν...
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
Παιδιά μετά από χρόνια στο "άθλημα" τελικά διαπιστώνω ότι τα κωλόμπαρα είναι ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ... Και σίγουρα η λιγότερο έντιμη συναλλαγή στη νύχτα... Χίλιες φορές τελικά στριπτιζάδικα όπως π.χ. το "Erotica" που μπορείς να έχεις & μια παραπάνω επαφή με τις κοπέλες & επιπλέον ξεκαβλώνεις, με τα κωλόμπαρα κατεβαίνεις ένα - ένα τα σκαλιά προς τον πάτο χωρίς καν να το καταλάβεις! Σίγουρα έχουν την περισσότερη "βρωμιά" από όλα τα μαγαζιά της νύχτας & αυτό είναι που εξιτάρει όλους εμάς τους fan του είδους αλλά τελικά τα απωθημένα που σου μένουν & η ζημιά που σου κάνουν είναι μεγάλα μείον. Και μιλάω για τα κωλόμπαρα της ΑΘΗΝΑΣ, όπου όσο κι αν κολλήσεις με μια πεταλούδα είναι από απίθανο έως αδύνατο τελικά να τη φέρεις στο κρεβάτι σου & αυτό είναι άκρως ψυχοφθόρο.
 

Poetjokey

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2009
Μηνύματα
35
Κριτικές
40
Like
879
Πόντοι
990
Σε κωλόμπαρο έχω πάει μια φορά μόνο,αλλά σε στριπ πολλές.Ήταν μια εποχή που είχα εθιστεί σε αυτόν τον τρόπο "διασκέδασης"(μόνο διασκέδαση δεν μπορεί να θεωρηθεί-μάλλον σπατάλη καλύτερα).Είχα κολλήσει κιόλας με μια κοπέλα, η οποία με ήθελε μόνο για πελάτη φυσικά. Το θέμα είναι ότι ξόδευα ένα κάρο λεφτά και μετά για σβήσω την "δίψα" μου πήγαινα στις τάνες.Έτσι κι αλλιώς, η καύλα θα έρθει,οπότε δεν χρειάζομαι  αφροδισιακό από τις κοπέλες των στριπ.Είχα φτάσει να θεωρώ τον εαυτό μου κορόιδο, που έδεινα λεφτά σε κοπέλες για να συζητήσουμε(ή και γαι χορούς).Αφού δεν έχει οργασμό το μενού,δεν έχει νόημα πλέον.Σε κανέναν δεν θα συμβούλευα να πάει σε τέτοια μέρη-μάλλον το αντίθετο.
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.716
Κριτικές
126
Like
7.732
Πόντοι
7.885
Παιδιά μετά από χρόνια στο "άθλημα" τελικά διαπιστώνω ότι τα κωλόμπαρα είναι ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ... Και σίγουρα η λιγότερο έντιμη συναλλαγή στη νύχτα... Χίλιες φορές τελικά στριπτιζάδικα όπως π.χ. το "Erotica" που μπορείς να έχεις & μια παραπάνω επαφή με τις κοπέλες & επιπλέον ξεκαβλώνεις, με τα κωλόμπαρα κατεβαίνεις ένα - ένα τα σκαλιά προς τον πάτο χωρίς καν να το καταλάβεις! Σίγουρα έχουν την περισσότερη "βρωμιά" από όλα τα μαγαζιά της νύχτας & αυτό είναι που εξιτάρει όλους εμάς τους fan του είδους αλλά τελικά τα απωθημένα που σου μένουν & η ζημιά που σου κάνουν είναι μεγάλα μείον. Και μιλάω για τα κωλόμπαρα της ΑΘΗΝΑΣ, όπου όσο κι αν κολλήσεις με μια πεταλούδα είναι από απίθανο έως αδύνατο τελικά να τη φέρεις στο κρεβάτι σου & αυτό είναι άκρως ψυχοφθόρο.

+100000000000000......
Έχεις πολύ δίκιο φίλε ;) ;).Τα κωλόμπαρα σε Αθήνα-Πειραιά είναι μόνο για τελειωμένες καταστάσεις,δηλαδή μετά από μεγάλες σούρες ή κανα τσιγαριλίκι :grin: :grin:,έτσι για να εκτονωθείς και να πεις τις μαλακίες σου :sunglasses: :sunglasses:.
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
Σε κωλόμπαρο έχω πάει μια φορά μόνο,αλλά σε στριπ πολλές.Ήταν μια εποχή που είχα εθιστεί σε αυτόν τον τρόπο "διασκέδασης"(μόνο διασκέδαση δεν μπορεί να θεωρηθεί-μάλλον σπατάλη καλύτερα).Είχα κολλήσει κιόλας με μια κοπέλα, η οποία με ήθελε μόνο για πελάτη φυσικά. Το θέμα είναι ότι ξόδευα ένα κάρο λεφτά και μετά για σβήσω την "δίψα" μου πήγαινα στις τάνες.Έτσι κι αλλιώς, η καύλα θα έρθει,οπότε δεν χρειάζομαι  αφροδισιακό από τις κοπέλες των στριπ.Είχα φτάσει να θεωρώ τον εαυτό μου κορόιδο, που έδεινα λεφτά σε κοπέλες για να συζητήσουμε(ή και γαι χορούς).Αφού δεν έχει οργασμό το μενού,δεν έχει νόημα πλέον.Σε κανέναν δεν θα συμβούλευα να πάει σε τέτοια μέρη-μάλλον το αντίθετο.

Φίλε είσαι λάθος. Όσοι είμαστε fans των κωλόμπαρων όταν πάμε θα έλεγα ότι το τελευταίο πράγμα που έχουμε στο μυαλό μας είναι το να γαμήσουμε. Στα κωλόμπαρα πας για άλλα πράγματα, έχει γίνει αναλυτική περιγραφή στην αρχή του thread από συναγωνιστή. Καλά τα σπιτάκια & τα studio αλλά απ' αυτά λείπει η "περιπέτεια"... Που ειδικά στα κωλόμπαρα υπάρχει μπόλικη.
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
+100000000000000......
Έχεις πολύ δίκιο φίλε ;) ;).Τα κωλόμπαρα σε Αθήνα-Πειραιά είναι μόνο για τελειωμένες καταστάσεις,δηλαδή μετά από μεγάλες σούρες ή κανα τσιγαριλίκι :grin: :grin:,έτσι για να εκτονωθείς και να πεις τις μαλακίες σου :sunglasses: :sunglasses:.

Κι εγώ τότε πάω συνήθως... Τις περισσότερες φορές δεν το μετανιώνω για τα λεφτά που χαλάω αλλά το να παίρνεις τηλέφωνα ή υποσχέσεις για εξόδους εκτός κωλόμπαρου & τελικά να μη βρίσκεις αντίκρυσμα είναι πολύ ψυχοφθόρο αν γουστάρεις πολύ κάποια από εκεί. Οπότε καλύτερα κομμένα... Μόνο τα σκυλάδικα που παίζουν στα κωλόμπαρα θα μου λείψουν πολύ αλλά ευτυχώς έχει & στο νησί μου κωλόμπαρα για να επισκέπτομαι που εκεί είναι πιο straight οι καταστάσεις & πιο τίμιες οι συναλλαγές, μου έχει κάτσει φάση στο παρελθόν...
 

Poetjokey

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2009
Μηνύματα
35
Κριτικές
40
Like
879
Πόντοι
990
Φίλε είσαι λάθος. Όσοι είμαστε fans των κωλόμπαρων όταν πάμε θα έλεγα ότι το τελευταίο πράγμα που έχουμε στο μυαλό μας είναι το να γαμήσουμε. Στα κωλόμπαρα πας για άλλα πράγματα, έχει γίνει αναλυτική περιγραφή στην αρχή του thread από συναγωνιστή. Καλά τα σπιτάκια & τα studio αλλά απ' αυτά λείπει η "περιπέτεια"... Που ειδικά στα κωλόμπαρα υπάρχει μπόλικη.
Καλησπέρα.Λαθος δεν είμαι,γιατί δεν υπάρχει λάθος.Για μένα έτσι είναι τα πράγματα.Αν εσύ πηγαίνεις και περνάς καλά,με γεια σου και χαρά σου.Έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει εννοιαία πραγματικότητα-ο καθένας κρίνει μέσα από το πρίσμα που βλέπει.
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
Καλησπέρα.Λαθος δεν είμαι,γιατί δεν υπάρχει λάθος.Για μένα έτσι είναι τα πράγματα.Αν εσύ πηγαίνεις και περνάς καλά,με γεια σου και χαρά σου.Έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει εννοιαία πραγματικότητα-ο καθένας κρίνει μέσα από το πρίσμα που βλέπει.

Σύμφωνοι, απλά σου εξηγώ ότι πολλών από εδώ μέσα ο στόχος δεν είναι σώνει & καλά να ρίξουν έναν πούτσο. Ας πούμε εγώ παρ' ότι πηγαίνω σε σπιτάκια & studio με ξενερώνει σ' ένα βαθμό η φάση "πληρώνεις, γαμάς, φεύγεις". Γι' αυτό μέχρι σήμερα πηγαίνω που & που & σε κωλόμπαρα γιατί μ' αρέσει το "παιχνίδι" που γίνεται εκεί όσο κι αν είναι ψυχοφθόρο & τελικά μάλλον είναι ο λόγος που θα τα κόψω. Και πέραν τούτου είναι & η "λάσπη" που γουστάρουμε πολλοί γι' αυτό πάμε στα κωλόμπαρα. Αλλά όπως είπες περί ορέξεως... κολοκυθόπιτα. 
 

Poetjokey

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2009
Μηνύματα
35
Κριτικές
40
Like
879
Πόντοι
990
Σύμφωνοι, απλά σου εξηγώ ότι πολλών από εδώ μέσα ο στόχος δεν είναι σώνει & καλά να ρίξουν έναν πούτσο. Ας πούμε εγώ παρ' ότι πηγαίνω σε σπιτάκια & studio με ξενερώνει σ' ένα βαθμό η φάση "πληρώνεις, γαμάς, φεύγεις". Γι' αυτό μέχρι σήμερα πηγαίνω που & που & σε κωλόμπαρα γιατί μ' αρέσει το "παιχνίδι" που γίνεται εκεί όσο κι αν είναι ψυχοφθόρο & τελικά μάλλον είναι ο λόγος που θα τα κόψω. Και πέραν τούτου είναι & η "λάσπη" που γουστάρουμε πολλοί γι' αυτό πάμε στα κωλόμπαρα. Αλλά όπως είπες περί ορέξεως... κολοκυθόπιτα. 
Συμφωνώ σε αυτό το θέμα(πληρώνεις,γαμάς,φεύγεις).Πιστεύω,πάντως, ότι υπάρχουν κοπέλες που μετά την συνεύρεση κάθονται μαζί σου κι αυτές τις κοπέλες αξίζει να τις τιμάμε.
Σε ό,τι αφορά το 2ο σκέλος,εγώ έδινα πολλά λεφτά για το πορτοφόλι μου κι άσε που περίμενα πράγματα που δεν γινόντουσαν και για αυτό το έχω κόψει :).
 

pireas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.526
Like
0
Πόντοι
16
ναι.οσοι θελουν ''παιχνιδι'' ας πανε σε κανονικο μπαρ που δε θα χρειαστει να κερασουν 5 ποτα χωρις να το καταλαβουν για να ακουσουν την καθε κωλομπαρου να λεει μαλακιες...

η νοοτροπια του κωλομπαρου δυστυχως επικρατει στην ελλαδα ενω δεν υπαρχει λογος...
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Παιδιά μετά από χρόνια στο "άθλημα" τελικά διαπιστώνω ότι τα κωλόμπαρα είναι ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ... Και σίγουρα η λιγότερο έντιμη συναλλαγή στη νύχτα... Χίλιες φορές τελικά στριπτιζάδικα όπως π.χ. το "Erotica" που μπορείς να έχεις & μια παραπάνω επαφή με τις κοπέλες & επιπλέον ξεκαβλώνεις, με τα κωλόμπαρα κατεβαίνεις ένα - ένα τα σκαλιά προς τον πάτο χωρίς καν να το καταλάβεις! Σίγουρα έχουν την περισσότερη "βρωμιά" από όλα τα μαγαζιά της νύχτας & αυτό είναι που εξιτάρει όλους εμάς τους fan του είδους αλλά τελικά τα απωθημένα που σου μένουν & η ζημιά που σου κάνουν είναι μεγάλα μείον. Και μιλάω για τα κωλόμπαρα της ΑΘΗΝΑΣ, όπου όσο κι αν κολλήσεις με μια πεταλούδα είναι από απίθανο έως αδύνατο τελικά να τη φέρεις στο κρεβάτι σου & αυτό είναι άκρως ψυχοφθόρο.
Τι λεξη πεταλουδα που την εμαθες??ποσο χρονον εισαι?
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
Συμφωνώ σε αυτό το θέμα(πληρώνεις,γαμάς,φεύγεις).Πιστεύω,πάντως, ότι υπάρχουν κοπέλες που μετά την συνεύρεση κάθονται μαζί σου κι αυτές τις κοπέλες αξίζει να τις τιμάμε.
Σε ό,τι αφορά το 2ο σκέλος,εγώ έδινα πολλά λεφτά για το πορτοφόλι μου κι άσε που περίμενα πράγματα που δεν γινόντουσαν και για αυτό το έχω κόψει :).

Δίκιο έχεις για τις κοπέλες που κάθονται & λίγο μαζί σου, γι' αυτό κι εγώ είμαι φίλος των GFE. Βέβαια σε μπουρδέλο είναι σχεδόν απίθανο να βρεις τέτοια, εμένα φάση που να κάθεται η γκόμενα αρκετή ώρα μαζί μου & χωρίς να φαίνεται έτοιμη να φύγει μου έχει κάτσει μόνο σε περιπτώσεις που επειδή γούσταρα πολύ είχα σκάσει 40 αντί για 20 ευρώ που ήταν το αντίτιμο οπότε κι άλλη ήταν Ο.Κ. Όσο για τα κωλόμπαρα μάλλον το πήρες απόφαση ότι τα λεφτά εκεί είναι σαν τα λεφτά που δίνεις στα λαχεία όπου θα σου κάτσει μία στις τόσες νωρίτερα απ' ό,τι εγώ... Πάντως στην επαρχία δεν είναι έτσι.
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
ναι.οσοι θελουν ''παιχνιδι'' ας πανε σε κανονικο μπαρ που δε θα χρειαστει να κερασουν 5 ποτα χωρις να το καταλαβουν για να ακουσουν την καθε κωλομπαρου να λεει μαλακιες...

η νοοτροπια του κωλομπαρου δυστυχως επικρατει στην ελλαδα ενω δεν υπαρχει λογος...

Ναι. Να μας πεις όμως & το πώς θα καταφέρουμε να προσεγγίσουμε μία καλή γκόμενα εκεί απ' την οποία να περιμένουμε ότι θα δούμε & κάτι. Πλέον όλες είναι τόσο επιφυλακτικές & κουμπωμένες που αν μπεις στη διαδικασία είναι τόσο ψυχοφθόρα όσο & τα κωλόμπαρα... Για να μην αναφερθώ στα λεφτά που θα χαλάσεις σε σφηνάκια κ.τ.λπ. αν σου κάτσει η φάση...
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.178
Κριτικές
86
Like
3.964
Πόντοι
5.015
Τι λεξη πεταλουδα που την εμαθες??ποσο χρονον εισαι?

27 είμαι γιατί; Το ξέρω ότι έχει εκλείψει τα τελευταία χρόνια αλλά απ' τη στιγμή που την έμαθα εξ' αιτίας της συναναστροφής μου με τη νύχτα & μ' αρέσει σαν έκφραση γιατί να μην τη χρησιμοποιώ; :)
 

Poetjokey

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2009
Μηνύματα
35
Κριτικές
40
Like
879
Πόντοι
990
Δίκιο έχεις για τις κοπέλες που κάθονται & λίγο μαζί σου, γι' αυτό κι εγώ είμαι φίλος των GFE. Βέβαια σε μπουρδέλο είναι σχεδόν απίθανο να βρεις τέτοια, εμένα φάση που να κάθεται η γκόμενα αρκετή ώρα μαζί μου & χωρίς να φαίνεται έτοιμη να φύγει μου έχει κάτσει μόνο σε περιπτώσεις που επειδή γούσταρα πολύ είχα σκάσει 40 αντί για 20 ευρώ που ήταν το αντίτιμο οπότε κι άλλη ήταν Ο.Κ. Όσο για τα κωλόμπαρα μάλλον το πήρες απόφαση ότι τα λεφτά εκεί είναι σαν τα λεφτά που δίνεις στα λαχεία όπου θα σου κάτσει μία στις τόσες νωρίτερα απ' ό,τι εγώ... Πάντως στην επαρχία δεν είναι έτσι.
Εκεί που σταματάει η λογική αρχίζει η κάβλα-συμφωνώ με το ρητό σου. Στα μπουρδέλα μόνο μία κοπέλα από την δική μου εμπειρία το έκανε αυτό.Περισσότερο στα στούντιο πηγαίνω τώρα και πάλι κι εκεί λίγες το κάνουν.Από επαρχία και κωλόμπαρα δεν έχω εμπειρία,οπότε δεν εκφέρω γνώμη.
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
27 είμαι γιατί; Το ξέρω ότι έχει εκλείψει τα τελευταία χρόνια αλλά απ' τη στιγμή που την έμαθα εξ' αιτίας της συναναστροφής μου με τη νύχτα & μ' αρέσει σαν έκφραση γιατί να μην τη χρησιμοποιώ; :)
ισα ειμαστες τυπε,μου φανηκε περιεργο γιατη την ξερουν λιγοι και καλοι που λενε.. ;) ;) ;)
 

broytos

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2010
Μηνύματα
334
Like
0
Πόντοι
1
Για να καταθεσω & εγω την πειρα μου στη καλη κουβεντα που κανεται συντροφοι,ενα εχω να πω:

Οσο πιο πολυ κερνας μια γκομενα σε στριπ η κωλομπαρο,αλλο τοσο λιγοστευουν οι πιθανοτητες να την "κρεβατωσεις".
 

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Το θέμα αφορά τα κολόμπαρα.
Προσπαθώ να πείσω ένα φίλο (ο οποίος τρελένεται για γυναίκες) να πάμε μαζί να κάνουμε χαβαλέ και να περάσουμε όμορφα, αλλά αυτός αρνείται συνέχεια κατηγορηματικά. Μου λέει ότι σου τρώνε τα λεφτά και δε γαμάς κι'ολας. Τσάμπα λεφτά δηλαδή για να σε καβλώσουν και να φύγεις.Πιστεύει πολύ στο ξερό καμάκι (εννοώ σε άγνωστες γκόμενες) ,λέγοντας μου ότι στα δύσκολα φαινεται η αξία σου ενώ στα κολόμπαρα μπορεί να πάει ο οποιοσδήποτε.
Το κακό είναι ότι με έχει ψιλοπείσει ότι μπορεί έτσι να είναι τα πράγματα. Καμιά άποψη επί του θέματος;;
Μια χαρα τα λεει το φιλαρακι σου. Στο κωλομπαρο πας για να αποκτησεις την ψευδαίσθηση οτι φλερταρεις με καποιο γκομενακι (του οποιου το επαγγελμα ειναι να στα παρει). Φυσικα να πας μια φορα να δεις πως ειναι, αλλα να ειναι εν γνωσει σου. Στην επαρχια υπαρχουν διαφορες πχ αν γνωριζεις τον ιδιοκτητη του μπαρ, μπορει να σου κανει κατασταση, σπανια με κοπελλα του μπαρ, συνηθως με κανενα τοπικο γνωστο-αγνωστο κωλγκερλακι
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Υπάρχουν διάφοροι τύποι ανδρών που πάνε στα κωλόμπαρα..
α)Αυτοί που είναι/αισθάνονται μόνοι και πηγαίνουν για να μιλήσουν με κάποιο άλλο άτομο,έστω και αν το πληρώνουν-σαν ψυχοθεραπεία.αυτοί ουσιαστικά αδιαφορούν αν θα πηδήξουν στο τέλος ή όχι..άλλωστε με τα λεφτά που χαλάνε άνετα θα έπαιρναν όχι cg,αλλά ct και μάλιστα για  long date..
β)Αυτοί που έτσι και αλλιώς δε θα είχαν καμιά τύχη σε πραγματικό καμάκι..δεν είναι λίγοι..και δεν είναι όλοι άσχημοι,αλλά είναι κακόγουστοι-λευκή κάλτσα με σκαρπίνι πχ.-ακοινώνητοι,δε μπορούν να αρθρώσουν ολοκληρωμένη πρόταση..
γ)αυτοί που πάνε για πλάκα,πίνουν ένα ποτό,άντε να κεράσουν άλλο ένα κάποια ενδιαφέρουσα παρουσία ,χωρίς να σπαταλούν δυνάμεις για να τη ρίξουν στο κρεβάτι..αν είναι να φλερτάρω με την κοπέλα που δουλεύει στο κωλόμπαρο,γιατί να μην πάω στο club και να ριχτώ εκεί στη μάχη..
Και μη μου πείτε για τα έξοδα..αν μόνο αυτό είναι το επιχείρημα,πληρώνω ένα κολγκερλ και είμαι άρχοντας..
Επιπλέον με την ποιότητα των κοριτσιών που δουλεύουν πλέον σε αυτά τα μαγαζιά,πρέπει να είναι κανείς απελπισμένος για να θέλει να βγει μαζί τους..Και πού να τις δείτε στο φως της ημέρας..θα σιχαθείτε τον εαυτό σας.(μιλώ εκ πείρας,καθώς λόγω επαγγέλματος έχω δει αρκετές)
Τελικά είναι χαμένα λεφτά αν πάει κάποιος με σκοπό να βγάλει γκόμενα ή να πηδήξει..Συμβουλή μου, κάντε μια βόλτα σε κανονικά μαγαζιά, ακόμα και καφετέριες..και η απόρριψη μέσα στο παιχνίδι είναι..άλλωστε είναι καλύτερα να σε απορρίψει μια που την πληρώνεις ,από μια που πίνει τον καφέ της?
 

mm00024

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
165
Like
64
Πόντοι
1
"Είναι χαμένα λεφτά τα κωλόμπαρα?" Πολύ ενδιαφέρον τόπικ. Η απάντηση έχει για μένα έχει ως εξής: Σίγουρα είναι λεφτά. Λεφτά που επενδύονται. Δοκιμάζει κανείς κοπέλες και όποια "κάτσει". Κάποια από αυτά πάνε χαμένα κάποια όχι (όπως και στις επενδύσεις). Το πόσα θα πάνε χαμένα εξαρτάται από την εμπειρία του πελάτη, από την ηλικία του, το παρουσιαστικό του και τον παράγοντα τύχη στο ως προς το να σε γουστάρει και λίγο η κοπέλα. Στο κωλόμπαρο έχει την επιλογή να σου κάτσει μόνο αν θέλει και αυτό τα κάνει να διαφέρουν από τα στούντιο. Αυτό είναι που προκαλεί πολλούς να πάνε σε αυτά τα μαγαζιά για να κάνουν αυτό το παιχνίδι που είναι κάτι ανάμεσα σε ιερόδουλη και κανονική γκόμενα. Αυτό τους εξιτάρει ψυχολογικά στο ότι κατάφεραν και κάτι με την αξία τους και όχι μόνο πληρώνοντας. Οι κατηγορίες ανδρών που αναφέρθηκαν πιο πάνω ισχύουν και θα πρόσθετα και άλλη μία για τους άντρες που θέλουν κάτι έυκολο και ένα παιχνίδι πιο απελευθερωμένο. Πολλές παρέες πάνε στα κωλόμπαρα μετά από την κανονική τους διασκέδαση γιατί εκεί θα βρουν κάτι πιο εύκολο και γρήγορο (ειδικά όταν έχουν ξενερώσει από τις κανονικές γυναίκες στο κλαμπ, μπαρ που βρίσκονταν). Επίσης υπάρχουν και κοπέλες σε αυτά τα μαγαζιά που μπορούν να σου φερθούν πολύ πιο σωστά από τις κανονικές κοπέλες που συναντά κανείς έξω αλλά είναι λίγες περιπτώσεις. Η δουλειά τους προϊδεάζει αρνητικά τον οποιοδήποτε κάτι που δεν είναι όμως ποτέ απόλυτο για να τις κρίνει κανείς σαν άτομα.

Για να πάνε λοιπόν όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά χαμένα σε αυτά τα μαγαζιά και ταυτόχρονα να έχουμε όσο γίνεται μεγαλύτερη πιθανότητα επιτυχίας υπάρχουν κάποιοι γενικοί-εμπειρικοί κανόνες που έχουν φτιαχτεί μέσα από την "συναλλαγή" σε αυτά τα μαγαζιά κυρίως της Θεσσαλονίκης. Τα έχω ξαναποστάρει σε διπλανό τόπικ ως μέρος του Colobarus Guide αλλά αφού το θέμα είναι ενδιαφέρον τα ποστάρω και εδώ για όποιον θέλει να ασχοληθεί και του αρέσει αυτός ο τύπος συναλλαγής:

Οι συμβουλές του "κωλομπαρά":

1.προσοχή στα διπλά ποτά (μερικές τα ονομάζουν "καλά", "βότκα", "ουίσκι", "τζιν", "σφηνάκι" κτλ για να μας μπερδέψουν) που τα βάζουν μερικές φορές αυτεπάγγελτα (μερικές βάζουν και το πρώτο απλό ποτό μόνες τους). Καλό είναι να ρωτάμε απ την αρχή πόσο έχει το γυναικείο
2.προσοχή στα σπεσιαλ ανδρικά που είναι πιο ακριβά (μπορεί και διπλή τιμή και "μπόμπες")
3.πάντα "λάστιχο" αν κάτσει
4.αποφεύγουμε τις μεγάλες παρέες γιατί μερικοί χρεώνουν παραπάνω με πρόσχημα λάθους
5.κάθε κοπέλα με ένα πελάτη όχι με δύο γιατί μερικές χρεώνουν το ποτό και στους δύο χωριστά
6.δεν πηγαίνουν όλες πριβέ και ας έχει το μαγαζί. Το ίδιο ισχύει και για το "χούφτωμα"
7.δεν ενθουσιαζόμαστε εύκολα είτε αν μας δώσουν τηλ και μας υποσχεθούν "έξοδο" και "κάτι" εκτός μαγαζιού, είτε αν μας εξομολογηθούν το γούστο τους απέναντί μας και "θάβουν" όλους τους άλλους. Το λένε μόνο για να κεράσουμε ποτά και οι 9 στις 10 δεν θα το κάνουν. Αν θάβουν τους άλλους σε μας, τότε μάλλον θάβουν και εμάς στους άλλους. Το μόνο που "έχει σημασία" είναι να κεράσουμε ποτά και να είμαστε πελάτες.
8.προσοχή όταν θέλουν να μας "κεράσουν" ποτό, σφηνάκι κτλ. Υπάρχει κίνδυνος να τα πληρώσουμε και αυτά στον τελικό λογαριασμό και να προκληθεί παρεξήγηση (βλ σημ 18).
9.προσοχή στις σαμπάνιες. Οι τιμές τους έχουν μεγάλες διακυμάνσεις και αυτές των 5 ευρώ δεν πίνονται, είναι μόνο για εφέ
10.για εκτός Θεσ/νίκης πολλές φορές υπάρχουν αλκοτέστ στο δρόμο
11.δεν βιαζόμαστε να κεράσουμε ποτό σε όποια έρχεται. Σε κάθε καινούργιο μαγαζί που πάμε, συνήθως πρώτα έρχονται οι μαύρες (αν υπάρχουν), μετά οι "χαμηλής" ποιότητας, ενώ οι καλές και αυτές με τις οποίες υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να γίνει "παιχνίδι εκτός", τις πιο πολλές φορές είτε είναι πιασμένες, είτε πρέπει να τις φωνάξουμε από μόνοι μας
12.οι κοπέλες "μιλάνε" μεταξύ τους για τους πελάτες (ακόμη και από διαφορετικά μαγαζιά!). Το διπλό, τριπλό "ταμπλό" ή το "θάψιμο" θα έχουν αρνητικές συνέπειες. Τα μαγαζιά γνωρίζονται μεταξύ τους και οι κοπέλες τα αλλάζουν αρκετά συχνά, ειδικά όταν για κάποια περίοδο κλείσει κάποιο μαγαζί αυτές πάνε αλλού μέχρι να ανοίξει ξανά, πολλές φορές κιόλας συστημένες. Κάθε κοπέλα έχει τους δικούς της πελάτες και όταν αλλάζει μαγαζί το πρώτο πράγμα που την ρωτάει το αφεντικό είναι πόσους πελάτες μπορεί να φέρει
13.η τακτική "ξοδεύω πολλά" ακόμη και από την πρώτη φορά που θα πάω στο μαγαζί είναι κατά κανόνα λάθος. Είναι δύσκολο να αποκομίσει κανείς κάτι με αυτό τον τρόπο την πρώτη φορά. Κατά πάσα πιθανότητα θα "καλομάθουν" οι κοπέλες και την επόμενη φορά θα του φάνε ακόμη περισσότερα με υποσχέσεις που μπορεί να είναι και ψεύτικες. Μάλιστα αν δεν πάρουν τα ίδια ή περισσότερα ποτά την επόμενη φορά είναι πιθανό να "ξενερώσουν" κιόλας και να αναστραφεί το θετικό κλίμα σε αρνητικό. Η καλή και "άνετη" (όχι "λιγούρι", "χούφτωμα" κτλ) εμφάνιση κάποιου δείχνοντας ότι έχει οικονομικό υπόβαθρο, χωρίς να κεράσει πολλά ποτά, είναι προτιμότερη από το "ξεπαράδιασμα" της πρώτης γνωριμίας. Το "μυστήριο" της γνωριμίας, που θα αποκομίσει η κοπέλα από αυτή την εμφάνιση και η ανάγκη της για πελάτη είναι αυτά που θα την κάνουν να ξανασχοληθεί μαζί του. Το χρήμα πρέπει να το μυριστούν και όχι να το δουν.
14.το αν θα γίνει κάτι με κάποια κοπέλα τις πιο πολλές φορές φαίνεται από τις πρώτες κιόλας επισκέψεις (ειδικά στα μάτια ενός έμπειρου πελάτη). Όταν κανείς αντιλαμβάνεται ότι δεν μπορεί εύκολα να πετύχει αυτό που θέλει και αρχίσει να "κερνάει" όλο και περισσότερα ποτά σε κάθε νέα επίσκεψη, οι 9 στις 10 κοπέλες θα το αντιληφθούν και θα "ροκανίζουν" τον χρόνο με σκοπό να πάρουν όσο περισσότερα ποτά γίνεται. Αντιθέτως αν "κερνάει" κανείς όλο και λιγότερα δείχνοντας λίγο δυσαρεστημένος από την συμπεριφορά της τότε υπάρχουν καλύτερες πιθανότητες για την κοπέλα να "βάλει νερό στο κρασί" της και να προσπαθήσει περισσότερο για να μην χάσει τον πελάτη. Στόχος τους είναι να κρατούν τον πελάτη σε κάποια ελεγχόμενη απόσταση κάθε φορά (χωρίς όμως να τον απορρίπτουν) με υποσχόμενη έξοδο που με διάφορες δικαιολογίες αναβάλεται όσες περισσότερες φορές είναι δυνατόν ώστε να "κολλήσει" και να κερνάει πιο πολλά ποτά για να κάνουν μεροκάματο. Ταυτόχρονα προσέχουν ώστε να μην "ξενερώσει" ο πελάτης από την "ελεγχόμενη απόσταση" και τον χάσουν. Αυτές σκέφτονται πιο ανεπηρέαστες από την σεξουαλική επιθυμία και χρησιμοποιώντας τη λογική "πατάνε" στην επιθυμία του πελάτη και τον εγκλωβίζουν. Πολύ πιο εύκολα μπορεί όμως κάποιος πελάτης να εγκλωβίσει μία κοπέλα αν δεν παρασυρθεί, οδηγώντας την να πιστέψει ότι μπορεί να φάει λεφτά και ότι είναι "καλό παιδί" γιατί αυτός είναι που έχει το "ταμείο" και πληρώνει όποτε και αν θέλει.
15.λειτουργεί θετικά να έχει κάποιος γνωριμία με το αφεντικό του μαγαζιού
16.κατά κανόνα είναι λάθος να ανοίγουμε κουβέντα για άλλα μαγαζιά δείχνοντας ότι "γυρνάμε" αρκετά και μιλάμε και με άλλες κοπέλες. Καμιά κοπέλα ότι δουλειά και να κάνει δεν θέλει να την θεωρούν "κωλομπαρού" ή "που^%να" και δεν θέλει και η ίδια επίσης να βγει έξω με ένα "κακό" παιδί που γυρνάει σε τέτοια μαγαζιά. Γενικώς δεν βγαίνουν έξω με τον καθένα γιατί τους είναι και δύσκολο αν έχουν 20 - 30 πελάτες να βγαίνουν με όλους. Παρόλο που οι ίδιες είναι μέσα στη νύχτα και κάνουν τη δουλειά που κάνουν, θέλουν αυτός που θα βγούν μαζί του στο 90% των περιπτώσεων να είναι εντελώς διαφορετικός από αυτές
17.κάθε κοπέλα έχει τον δικό της χαρακτήρα, τρόπο δουλειάς και οι κανόνες συμπεριφοράς (βλ σημ 12 έως 16) ισχύουν για την πλειοψηφία των περιπτώσεων όχι όμως και για όλες. Περισσότερο μετράει η εμπειρία του πελάτη για κάθε μία περίπτωση ξεχωριστά
18.σε περίπτωση υπερχρέωσης η παρεξήγησης με την κοπέλα δεν συμφέρει να προκαλέσει κανείς φασαρία, ειδικά στα μαγαζιά εκτός πόλης. Καλύτερα να προλαμβάνει κανείς τέτοιες καταστάσεις (βλ σημ 1 έως 9)
19.οι κανόνες συμπεριφοράς (βλ σημ 12 έως 17) δεν ισχύουν στα μαγαζιά με πριβέ όπου κανείς θέλει να κάτσει απευθείας με την κοπέλα εκεί και το δεχτεί και η ίδια. Εκεί η σχέση πλέον είναι αμιγώς πελατειακή και πληρώνει κανείς για χορό, "χούφτωμα" κτλ. Παραπάνω είναι δύσκολο να κάνουν αν δεν γνωρίζουν τον πελάτη γιατί είναι παράνομο και φοβούνται.
20.σε μερικά μαγαζιά (συνήθως "παρακμή") αν διώξει κανείς μερικές κοπέλες τότε υπάρχει περίπτωση να τον προσβάλουν με διάφορους τρόπους. Κάποιες δεν σέβονται ακόμη και τον χώρο που δουλεύουν μόνο και μόνο για μερικά ποτά (βλ σημ 18). Αν η προσβολή είναι αρκετά μεγάλη ή την ακούσουν και άλλοι πελάτες τότε καλό είναι να το πούμε στο αφεντικό χωρίς να προκαλέσουμε φασαρία με την κοπέλα.
21.όταν χρησιμοποιούμε μερικές εκφράσεις ή λέξεις από την μητρική γλώσσα της κάθε κοπέλας είναι ένα θετικό στοιχείο για να "σπάσει ο πάγος", να χαμογελάσει και να ανοίξει πιο εύκολα συζήτηση. Οι πιο κοινές γλώσσες είναι τα Ρώσικα, Γεωργιανά, Αρμένικα, Ρουμάνικα, Βουλγάρικα, Αλβανικά. Αυτές καλύπτουν το 95% των περιπτώσεων
22.χρειάζεται προσοχή για το πως θα χειριστεί κανείς την κατάσταση αν η κοπέλα του δώσει τον αριθμό της. Υπάρχουν 3 κατηγορίες. Αυτές που το δίνουν εύκολα (πρώτη, δεύτερη φορά) και είναι επαγγελματίες (ίσως έχουν και ένα δεύτερο κινητό μόνο για τις ώρες δουλειάς), αυτές που αργούν να το δώσουν (καλύτερη περίπτωση) και αυτές που δεν το δίνουν καθόλου. Κατά πάσα πιθανότητα στην πρώτη περίπτωση το δίνει σε όλους και δεν υπάρχει ελπίδα για περαιτέρω, στην δεύτερη περίπτωση υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να γίνει κάτι, ενώ στην τελευταία δεν υπάρχει επίσης ελπίδα και είτε έχει γκόμενο-άντρα, είτε θα αλλάξει επάγγελμα σύντομα. Χρειάζεται διακριτικότητα και όχι συνεχόμενες κλήσεις. Αν την ενοχλήσουμε στο τηλέφωνο τότε θα πετύχουμε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που θέλουμε. Αν πάλι μας πάρει αυτή και δεν είμαστε σίγουροι για το τι προθέσεις έχει, βγαίνουμε μαζί της, κρίνουμε από τη συμπεριφορά της ενώ προσέχουμε την δική μας πολύ, κάνουμε μερικές επισκέψεις στο μαγαζί ακόμη και επιδιώκουμε να ξαναβγούμε με σκοπό πάντα να περάσουμε καλά όσες περισσότερες φορές γίνεται. Στόχος μας είναι πάντα το ξενοδοχείο ή όπου αλλού μπορούμε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο χωρίς όμως να την πιέσουμε. Στις περισσότερες περιπτώσεις το ξενοδοχείο έρχεται από το δεύτερο ή τρίτο ραντεβού. Υπάρχουν περιπτώσεις που οι κοπέλες βγαίνουν συστηματικά με όσους περισσότερους μπορούνε χωρίς όμως να κάνουν τίποτα παραπάνω και περιπτώσεις που δεν βγαίνουν καθόλου χρησιμοποιώντας διάφορες δικαιολογίες. Οι κοπέλες έχουν σεξουαλικό "ραντάρ" και αν βγουν με κάποιον που δεν ξέρει να συμπεριφερθεί, είτε είναι αγχωμένος, είτε "λιγούρι" δεν θα ξαναβγούν. Είναι καλύτερα αν δούμε ότι είναι λίγο ψυχρή απέναντί μας να την "γειώσουμε" εμείς πρώτοι από το να προσπαθήσουμε περισσότερο και να κάνουμε τα πράγματα χειρότερα. Με αυτό τον τρόπο μπορεί και να αλλάξει το κλίμα και σε αυτό βασίζεται και η τεχνική του "τηλε-κεράσματος" (βλ σημ 25)
23.σε μερικά μαγαζιά δεν αφήνουν τις γυναίκες να φοράνε άρωμα για να μην μυρίζει ο πελάτης όταν γυρίσει σπίτι και έχει πρόβλημα με την γυναίκα του
24.τα μαγαζιά στην ανατολική μεριά της πόλης είναι τα περισσότερα κλειστά τις Κυριακές σε αντίθεση με τα μαγαζιά στην δυτική μεριά
25.μία προτεινόμενη μέθοδος συμπεριφοράς είναι η εξής: Κερνάμε αρχικά 2-3 ποτά την κοπέλα για δύο ή τρεις φορές το πολύ σε διάστημα μιας βδομάδας, έχοντας δώσει το τηλέφωνό μας. Αν δεν υπάρχει ανταπόκριση τότε αραιώνουμε τις επισκέψεις στο μαγαζί περίπου στις μισές κερνώντας λιγότερα ποτά. Με τις κουβέντες μας σε αυτές τις επισκέψεις της δίνουμε να καταλάβει ότι έχουμε "ξενερώσει" που δεν βγαίνει μαζί μας χωρίς να το πούμε ξεκάθαρα. Αν δεν συμβεί τίποτα σε αυτό το διάστημα τότε οι πιθανότητες μειώνονται. Στην τελευταία περίπτωση που της ζητήσουμε κάτι και δεν δούμε ανταπόκριση, είτε την απορρίψουμε, είτε μαλώσουμε λειτουργεί θετικά η τακτική του "τηλε-κεράσματος". Κατά αυτό τον τρόπο κερνάμε ποτό την κοπέλα εξ αποστάσεως χωρίς να την καλέσουμε να κάτσει μαζί μας (λέμε στην/στον σερβιτόρα/ο να της στείλει ένα ποτό). Είναι προτιμότερο από το να αρχίσουμε την κουβέντα μαζί της όταν το κλίμα είναι ψυχρό. Με αυτό τον τρόπο θα μας πλησιάσει μόνη της και θα δείξουμε και κάποια ανωτερότητα σημάδι που θα την κάνει να κάτσει να ξανασκεφτεί αν θα πρέπει να ζεστάνει την σχέση της μαζί μας. Μερικές φορές οι γυναίκες ψήνονται και μόνες τους με τέτοιες κινήσεις αντί με τα λόγια. Η τακτική αποδίδει σε 70%-75% των περιπτώσεων και είναι δύσκολο να απορρίψει το ποτό που στείλαμε ακόμη και να θέλει, γιατί είναι αφενός η δουλειά της και πληρώνεται και αφετέρου θα φανεί άσχημο στα μάτια του αφεντικού-σερβιτόρου που θα της το στείλει στο ότι δεν κάνει καλά την δουλειά της.
26.οι πιο εύκολες περιπτώσεις να "βγάλουμε" κάποια κοπέλα είναι αυτές στις οποίες η κοπέλα είναι καινούργια στη δουλειά και μόλις έχει έρθει από την χώρα της. Αυτές που έχουν δουλέψει καιρό στην νύχτα είναι συνήθως πιο δύσκολες
27.οι κοπέλες μεταξύ τους έχουν ανταγωνισμό. Αυτό ενισχύεται μάλιστα όταν ο τρόπος πληρωμής τους είναι εξ ολοκλήρου με βάση το πόσα ποτά θα κάνουν (πχ 10 ποτά των 10 ευρώ είναι 100 ευρώ μεροκάματο). Υπάρχουν μαγαζιά που πληρώνουν μισά τα ποτά στις κοπέλες (πχ 10 ποτά των 10 ευρώ είναι 50 ευρώ μεροκάματο) και υπάρχουν και μαγαζιά που πληρώνουν με βάση κάποιο όριο (πχ 70 ευρώ μεροκάματο μέχρι τα 10 ποτά των 10 ευρώ, όσα και αν είναι αυτά, και από κει και πάνω λειτουργούν με ποσοστά). Τα πιο πολλά μεροκάματα κυμαίνονται από 50 μέχρι 100 ευρώ. Έτσι γνωρίζει κανείς πόσο καλό κάνει στις κοπέλες όταν τις κερνάει συνεχόμενα ποτά. Υπάρχουν και περιπτώσεις που οι ίδιες οι κοπέλες έχουν καλέσει την αστυνομία σε μαγαζιά που τις κακοπλήρωσαν.
28.μία μέθοδος που χρησιμοποιούν για να πάρουν περισσότερα ποτά είναι η μέθοδος του "εναλλασσόμενου κεράσματος". Γίνεται συνήθως όταν βρισκόμαστε με ένα φίλο μας και παίρνουμε δύο κοπέλες, ο καθένας από μία. Κατ' αυτόν τον τρόπο σηκώνονται εναλλάξ από το τραπέζι ή τον καναπέ (μπορεί να συμβεί επίσης και στο μπαρ αν καθόμαστε αλλά πιο σπάνια) για να βάλουν ποτό για τον εαυτό τους και ρωτάνε και την άλλη κοπέλα "να βάλω και για σένα ένα?". Έτσι ακόμη και αν ο φίλος μας δεν έχει φτάσει η ώρα να κεράσει ποτό, θα κεράσει γιατί παίρνει η δικιά μας με την δικαιολογία να μην πηγαινοέρχονται. Με αυτό τον τρόπο συντομεύουν τον χρόνο κεράσματος και παραμονής με τον πελάτη και αυξάνουν τα ποτά. Στο αμέσως επόμενο κέρασμα σηκώνεται η άλλη κοπέλα και μας εξαναγκάζει με τον ίδιο τρόπο. Ο τρόπος αντιμετώπισης έτσι ώστε να τις "κάνουμε την χάρη" να μην πηγαινοέρχονται είναι να έχουμε συνεννοηθεί με τον φίλο μας εξ αρχής ώστε όταν μας ζητήσουν ποτό να πούμε "περίμενε να φτάσει να κεράσει και ο φίλος μου, για να μην πηγαινοέρχεσαι...". Και αν αυτή ρωτήσει τον φίλο μας ή την κοπέλα με την οποία κάθεται τότε αυτός απαντά "μισό λεπτάκι" δείχνοντας και το δάχτυλό του. Αυτό είναι πιο εύκολο να πετύχει κιόλας αν σαν "ζευγάρια" δεν μιλάμε μεταξύ μας και ασχολείται ο καθένας με την δικιά του πάντα καθισμένοι στο ίδιο τραπέζι. Με αυτό τον τρόπο αντι να μας κάνουν αυτές να κεράσουμε περισσότερα ποτά, τις κερνάμε εμείς λιγότερα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom