Νέα

Εδώ Πολυτεχνείο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 85K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.450
Πόντοι
2.406
Ακριβως! Αν οι λακαμαδες οι χουνταιοι ειχαν βαλει ενα φορτηγο, μια μπολντοζα η ενα τρακτερ να ριξει την πυλη δεν θα ξεραμε σήμερα καμια εξεγερση του πολυτεχνείου οπως δεν ξερει κανεις την κατάληψη της Νομικης ενάμιση χρόνο πριν.
Μια μπουλντόζα με ιμάντες., τράβηγμα έξω την πόρτα ούτε γάτα ούτε ζημιά, Μέσα τα ματ ξύλο αλυοητο στους αντιστασιακους που θα σκορπιζαν κ τέλος.. Ούτε σφαίρες ούτε κυπατζηδες ούτε τίποτα από αυτές τις μλκιες
Θαχαμε κόμμα Παπαδόπουλου κ σήμερα στην βουλή με τον μεγάλο δημοκράτη Μάκη αρχηγό
 
Τελευταία τροποποίηση:

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
987
Like
1.507
Πόντοι
206
Πίσω απο την εορτή του Πολυτεχνείου κρύβεται απύθμενος μισελληνισμός απογόνων των σλαβοκίνητων σλαβομπολσεβίκων ελληνόφωνων ΕΑΜοβουλγάρων όλων των μιασμάτων&σαπρόφυτων της Αριστεράς που 70 χρόνια ψάχνουν για ρεβάνς για Γράμμο/Βίτσι
Η εξέγερση έφερε μια σκληρότερη Δικτατορία αυτή του Ιωαννίδη πίεσε τους Δικτάτορες&εξελίχθηκαν σε κάτι χειρότερο άρα ήταν αντεθνικός παράγοντας με όσα συνέβησαν Κύπρο
1f1e8-1f1fe.svg
10 μήνες αργότερα&δεν αξίζει να εορτάζεται αλλα να θρηνείται
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.450
Πόντοι
2.406
Πίσω απο την εορτή του Πολυτεχνείου κρύβεται απύθμενος μισελληνισμός απογόνων των σλαβοκίνητων σλαβομπολσεβίκων ελληνόφωνων ΕΑΜοβουλγάρων όλων των μιασμάτων&σαπρόφυτων της Αριστεράς που 70 χρόνια ψάχνουν για ρεβάνς για Γράμμο/Βίτσι
Η εξέγερση έφερε μια σκληρότερη Δικτατορία αυτή του Ιωαννίδη πίεσε τους Δικτάτορες&εξελίχθηκαν σε κάτι χειρότερο άρα ήταν αντεθνικός παράγοντας με όσα συνέβησαν Κύπρο
1f1e8-1f1fe.svg
10 μήνες αργότερα&δεν αξίζει να εορτάζεται αλλα να θρηνείται
Ο ιωανιδης θα πρεπε να κρεμαστεί και να μείνει επί τριήμερο στην αγχόνη
Τέτοιο μουνοπανο δεν έχει ξαναπεράσει....
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.706
Πόντοι
6.515
Πίσω απο την εορτή του Πολυτεχνείου κρύβεται απύθμενος μισελληνισμός απογόνων των σλαβοκίνητων σλαβομπολσεβίκων ελληνόφωνων ΕΑΜοβουλγάρων όλων των μιασμάτων&σαπρόφυτων της Αριστεράς που 70 χρόνια ψάχνουν για ρεβάνς για Γράμμο/Βίτσι
Η εξέγερση έφερε μια σκληρότερη Δικτατορία αυτή του Ιωαννίδη πίεσε τους Δικτάτορες&εξελίχθηκαν σε κάτι χειρότερο άρα ήταν αντεθνικός παράγοντας με όσα συνέβησαν Κύπρο
1f1e8-1f1fe.svg
10 μήνες αργότερα&δεν αξίζει να εορτάζεται αλλα να θρηνείται
Κοιμόταν ο κόσμος με ξεκλείδωτες πορτες, χωρίς σιδεριές τα παραθυρα
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.136
Κριτικές
5
Like
12.585
Πόντοι
3.786
Άντε ρε ακροδεξιά φασιστομουτρα που κράζετε και το Πολυτεχνείο!Τα πρώτα καρφιά του καθεστωτος θα ήσασταν τότε,να συμβάλλετε στους βασανισμους των ανδρείκελων των Αμερικανών που ξεπούλησαν μαζί την Κύπρο.Που μου εκθειάζετε τους προδότες!Να πάτε να ζήσετε στη Βόρεια Κορέα,όπου υπάρχει εκεί ακροαριστερή χούντα!Να μην μπορείτε να πάρετε ανάσα από το απολυταρχικό καθεστώς

@papaphilips & @px75 που είστε να περιποιηθείτε αυτά τα σκουπίδια;
 
Τελευταία τροποποίηση:

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.060
Κριτικές
123
Like
50.854
Πόντοι
27.261
Άντε ρε ακροδεξιά φασιστομουτρα που κράζετε και το Πολυτεχνείο!Τα πρώτα καρφιά του καθεστωτος θα ήσασταν τότε,να συμβάλλετε στους βασανισμους των ανδρείκελων που ξεπούλησαν την Κύπρο.Που μου εκθειάζετε τους προδότες!Να πάτε να ζήσετε στη Βόρεια Κορέα,όπου υπάρχει εκεί ακροαριστερή χούντα!Να μην μπορείτε να πάρετε ανάσα από το απολυταρχικό καθεστώς

@papaphilips & @px75 που είστε να περιποιηθείτε αυτά τα σκουπίδια;
ειμαι κουρασμενος σημερα παιχτη, κουβαλαγα σα γαϊδουρι μονος μου ολη μερα, επειδη ο συναδελφος το επαιξε αρρωστουλα ο μπουσταρχος. :(
η πιξουλα ειναι πιατσα τετοια ωρα και τραβαει κουπι :fuck2:
αστηνε μην την ενοχλεις και της κοπει το γαλα :pipa1::2on1:
θα σκασει αυριο πεινασμενη και θα μας ζαλισει τα ουμπαλα παλι... :boff:
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: msakis

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.136
Κριτικές
5
Like
12.585
Πόντοι
3.786
ειμαι κουρασμενος σημερα παιχτη, κουβαλαγα σα γαϊδουρι μονος μου ολη μερα, επειδη ο συναδελφος το επαιξε αρρωστουλα ο μπουσταρχος. :(
η πιξουλα ειναι πιατσα τετοια ωρα και τραβαει κουπι :fuck2:
αστηνε μην την ενοχλεις και της κοπει το γαλα :pipa1::2on1:
θα σκασει αυριο πεινασμενη και θα μας ζαλισει τα ουμπαλα παλι... :boff:
Δεν με ενδιαφέρει η εσωτερική σας κόντρα και καλό είναι να μείνει εκτός από αυτό το νήμα.Και γενικότερα καλός ο χαβαλές,αλλά επειδή ξέρω τις δημοκρατικές ευαισθησίες και των δύο,δεν γίνεται να μην αντιδράτε σε φασιστικά λιβελογραφήματα
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.060
Κριτικές
123
Like
50.854
Πόντοι
27.261
Δεν με ενδιαφέρει η εσωτερική σας κόντρα και καλό είναι να μείνει εκτός από αυτό το νήμα.Και γενικότερα καλός ο χαβαλές,αλλά επειδή ξέρω τις δημοκρατικές ευαισθησίες και των δύο,δεν γίνεται να μην αντιδράτε σε φασιστικά λιβελογραφήματα
που την ειδες την εσωτερικη κοντρα ???
εχω εγω εσωτερικη κοντρα με το μωρακι μου ?????????????????????????????????????
 

jim2323

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Σεπ 2021
Μηνύματα
3.461
Like
9.331
Πόντοι
1.056
Άντε ρε ακροδεξιά φασιστομουτρα που κράζετε και το Πολυτεχνείο!Τα πρώτα καρφιά του καθεστωτος θα ήσασταν τότε,να συμβάλλετε στους βασανισμους των ανδρείκελων των Αμερικανών που ξεπούλησαν μαζί την Κύπρο.Που μου εκθειάζετε τους προδότες!Να πάτε να ζήσετε στη Βόρεια Κορέα,όπου υπάρχει εκεί ακροαριστερή χούντα!Να μην μπορείτε να πάρετε ανάσα από το απολυταρχικό καθεστώς

@papaphilips & @px75 που είστε να περιποιηθείτε αυτά τα σκουπίδια;
px δεν μπορει τωρα ανοιγει φυλλο για πιτα
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.686
Like
1.492
Πόντοι
266

:2funny:
Η Χρυσή Αυγή λέει ότι δεν υπάρχουν νεκροί στο Πολυτεχνείο
Η αριστερά ότι υπάρχουν
Η αλήθεια είναι ότι υπήρχαν 24 νεκροί γύρω από το Πολυτεχνείο και όχι μόνο

Μερικοί ήταν από την άμυνα της φρουράς του υπουργείου δημοσίας τάξεως που πήγαν να το καταλάβουν

Έχω ερωτηματικά για το νούμερο 10 15 και 17 νεκρούς και θέλω τη γνώμη σας αν πρέπει να θεωρούνται νεκροί του Πολυτεχνείου

Μία πυροβολήθηκε στην ταράτσα του σπιτιού της εκείνη την εποχή στους Αγίους Αναργύρους
Ο δεύτερος πυροβολήθηκε μέσα στο αυτοκίνητό του στα άνω Λιόσια
Και ο τρίτος πυροβολήθηκε Σε ένα δρόμο στου Ζωγράφου και ήταν παιδί 5 χρονών

Αυτοί ήταν οι νεκροί του Πολυτεχνείου

 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.706
Πόντοι
6.515
Άντε ρε ακροδεξιά φασιστομουτρα που κράζετε και το Πολυτεχνείο!Τα πρώτα καρφιά του καθεστωτος θα ήσασταν τότε,να συμβάλλετε στους βασανισμους των ανδρείκελων των Αμερικανών που ξεπούλησαν μαζί την Κύπρο.Που μου εκθειάζετε τους προδότες!Να πάτε να ζήσετε στη Βόρεια Κορέα,όπου υπάρχει εκεί ακροαριστερή χούντα!Να μην μπορείτε να πάρετε ανάσα από το απολυταρχικό καθεστώς

@papaphilips & @px75 που είστε να περιποιηθείτε αυτά τα σκουπίδια;
Τα νεοταξιδικα αριστερά σκουπίδια πλούτισαν με τα ιμπεριαλιστικά ευρώ και τώρα γλυφουν τους αμερικανους
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.136
Κριτικές
5
Like
12.585
Πόντοι
3.786
Τα νεοταξιδικα αριστερά σκουπίδια πλούτισαν με τα ιμπεριαλιστικά ευρώ και τώρα γλυφουν τους αμερικανους
Σκουπίδια υπάρχουν σε όλες τις ιδεολογίες.Και ειδικά κάποιοι που καπηλεύτηκαν το Πολυτεχνείο και μετά βούτηξαν στη διαφθορά είναι κατάπτυστοι.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακυρώνουμε τον αγώνα αυτών που αντιστάθηκαν και βασανίστηκαν για να μπορεί τώρα ο καθένας να εκφράζει ελεύθερα τη γνώμη του και να ζει γενικά ελεύθερα.Ούτε σημαίνει πως πρέπει να ξεχάσουμε το άλλο έγκλημα που ξεπούλησαν τα παλιοτόμαρα την Κύπρο,γιατί το είχαν υποσχεθεί στους Αμερικάνους που τους ανέβασαν και διατήρησαν στην εξουσία

Και ναι,υπήρχαν νεκροί,και ας μην ήταν πολλοί τη νύχτα του Πολυτεχνείου.Υπήρχαν πολλοί που αντιστάθηκαν και σκοτώθηκαν στην μαύρη επταετία από τα καθίκια.Που δημιούργησαν δρόμους που ούτως ή άλλως θα δημιουργούνταν,αλλά κατασπατάλησαν το δημόσιο χρήμα οι διεφθαρμένοι
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.450
Πόντοι
2.406
Άντε ρε ακροδεξιά φασιστομουτρα που κράζετε και το Πολυτεχνείο!Τα πρώτα καρφιά του καθεστωτος θα ήσασταν τότε,να συμβάλλετε στους βασανισμους των ανδρείκελων των Αμερικανών που ξεπούλησαν μαζί την Κύπρο.Που μου εκθειάζετε τους προδότες!Να πάτε να ζήσετε στη Βόρεια Κορέα,όπου υπάρχει εκεί ακροαριστερή χούντα!Να μην μπορείτε να πάρετε ανάσα από το απολυταρχικό καθεστώς

@papaphilips & @px75 που είστε να περιποιηθείτε αυτά τα σκουπίδια;
Αν δεν τρολαρεις Πρπει να χάνεις πολλά. Λάδια
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.092
Κριτικές
2
Like
18.523
Πόντοι
3.656
Σκουπίδια υπάρχουν σε όλες τις ιδεολογίες.Και ειδικά κάποιοι που καπηλεύτηκαν το Πολυτεχνείο και μετά βούτηξαν στη διαφθορά είναι κατάπτυστοι.Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να ακυρώνουμε τον αγώνα αυτών που αντιστάθηκαν και βασανίστηκαν για να μπορεί τώρα ο καθένας να εκφράζει ελεύθερα τη γνώμη του και να ζει γενικά ελεύθερα.Ούτε σημαίνει πως πρέπει να ξεχάσουμε το άλλο έγκλημα που ξεπούλησαν τα παλιοτόμαρα την Κύπρο,γιατί το είχαν υποσχεθεί στους Αμερικάνους που τους ανέβασαν και διατήρησαν στην εξουσία

Και ναι,υπήρχαν νεκροί,και ας μην ήταν πολλοί τη νύχτα του Πολυτεχνείου.Υπήρχαν πολλοί που αντιστάθηκαν και σκοτώθηκαν στην μαύρη επταετία από τα καθίκια.Που δημιούργησαν δρόμους που ούτως ή άλλως θα δημιουργούνταν,αλλά κατασπατάλησαν το δημόσιο χρήμα οι διεφθαρμένοι
σήμερα δεν καπηλεύτηκαν το πολυτεχνείο ? και δεν μιλάμε για επώνυμες δαμανάκηδες που πήγαν το χρέος στα 400 δις, αυτό είναι και άλλου παπά το ευαγγέλιο , πολυμερίζεται η ευθύνη
Μιλάμε για όσους ανώνυμους διαδήλωσαν οργανωμένα . Τι άλλο είναι εκτός απο κομματόσκυλα που ζηλεύουν την καριέρα των δαμανάκηδων ?
γι'αυτό άλλωστε υπάρχει απαξίωση στη "γιορτή" , αδιαφορεί ο κόσμος και αυτοί που πάνε δε γεμίζουνε ταξί
Όπως είπες για τους δρόμους το ίδιο ισχύει και για την αποκατάσταση της δημοκρατίας, κάποια στιγμή θα γινόταν .
Συμπέρασμα,
κρίμα για τους ανθρώπους που χάσανε τη ζωή τους για την ελευθερία κ την δημοκρατία για να φτιαχτούν πριγκηπικά οι ξυπόλητες δαμανάκηδες
Και κρίμα για την ίδια τη δημοκρατία
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.386
Like
20.211
Πόντοι
6.056
Toτε ειχαμε "ατυχηματα" τυποι.Τωρα για το χρημα θα δεις και φασισταρια να το παιζουν συγκινημενοι και να τιμουν το πολυτεχνειο και το αντιθετο.Αντε να ειναι και 5-10 ιδεολογοι.:coffee::confused::confused::confused:
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.136
Κριτικές
5
Like
12.585
Πόντοι
3.786
σήμερα δεν καπηλεύτηκαν το πολυτεχνείο ? και δεν μιλάμε για επώνυμες δαμανάκηδες που πήγαν το χρέος στα 400 δις, αυτό είναι και άλλου παπά το ευαγγέλιο , πολυμερίζεται η ευθύνη
Μιλάμε για όσους ανώνυμους διαδήλωσαν οργανωμένα . Τι άλλο είναι εκτός απο κομματόσκυλα που ζηλεύουν την καριέρα των δαμανάκηδων ?
γι'αυτό άλλωστε υπάρχει απαξίωση στη "γιορτή" , αδιαφορεί ο κόσμος και αυτοί που πάνε δε γεμίζουνε ταξί
Όπως είπες για τους δρόμους το ίδιο ισχύει και για την αποκατάσταση της δημοκρατίας, κάποια στιγμή θα γινόταν .
Συμπέρασμα,
κρίμα για τους ανθρώπους που χάσανε τη ζωή τους για την ελευθερία κ την δημοκρατία για να φτιαχτούν πριγκηπικά οι ξυπόλητες δαμανάκηδες
Και κρίμα για την ίδια τη δημοκρατία
Λαός που ξεχνά και απαξιεί είναι καταδικασμένος στη λήθη.Όσο και να καπηλεύονται κάποιοι,δεν θα σβήσει αυτή η επέτειος.Και αν δεν αντισταθεί ο κόσμος,καμιά τυρρανία δεν σταματά.Και ας μη σταματά άμεσα.Η αντίδραση του κόσμου συμβάλλει
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.825
Κριτικές
21
Like
10.910
Πόντοι
3.346
Η Χρυσή Αυγή λέει ότι δεν υπάρχουν νεκροί στο Πολυτεχνείο
Η αριστερά ότι υπάρχουν
Η αλήθεια είναι ότι υπήρχαν 24 νεκροί γύρω από το Πολυτεχνείο και όχι μόνο

Μερικοί ήταν από την άμυνα της φρουράς του υπουργείου δημοσίας τάξεως που πήγαν να το καταλάβουν

Έχω ερωτηματικά για το νούμερο 10 15 και 17 νεκρούς και θέλω τη γνώμη σας αν πρέπει να θεωρούνται νεκροί του Πολυτεχνείου

Μία πυροβολήθηκε στην ταράτσα του σπιτιού της εκείνη την εποχή στους Αγίους Αναργύρους
Ο δεύτερος πυροβολήθηκε μέσα στο αυτοκίνητό του στα άνω Λιόσια
Και ο τρίτος πυροβολήθηκε Σε ένα δρόμο στου Ζωγράφου και ήταν παιδί 5 χρονών

Αυτοί ήταν οι νεκροί του Πολυτεχνείου

Το Πολυτεχνείο αποτελεί τις μαύρες σελίδες τις ιστορίας μας. Γνωμη μου είναι ότι κανείς δε γνωρίζει 100% τι έγινε εκείνες τις μέρες. Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει μια διαφορετική εκδοχή. Επίσης πιστεύω ότι ΔΕΝ πρέπει να "γιορτάζεται" και να θεωρείται "ξεχωριστή" μέρα, μονο και μόνο για να ξύσουν τα παπάρια τους το δημόσιο. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα......
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.884
Κριτικές
16
Like
14.706
Πόντοι
6.515
Το Πολυτεχνείο αποτελεί τις μαύρες σελίδες τις ιστορίας μας. Γνωμη μου είναι ότι κανείς δε γνωρίζει 100% τι έγινε εκείνες τις μέρες. Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει μια διαφορετική εκδοχή. Επίσης πιστεύω ότι ΔΕΝ πρέπει να "γιορτάζεται" και να θεωρείται "ξεχωριστή" μέρα, μονο και μόνο για να ξύσουν τα παπάρια τους το δημόσιο. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα......
Η ηλενια τυπε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom