Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 480K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.414
Like
2.212
Πόντοι
456
Έχω βρει τέτοιες γυναίκες τύπε. Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα;
Οι γυναίκες αυτές σκέφτονται και λειτουργούν ΣΑΝ ΑΝΤΡΕΣ.
Βαριούνται εύκολα.
Δεν είναι μονογαμικές.
Δεν μπορούν ή δε θέλουν να επενδύσουν συναισθηματικά.

Πάντως προτιμώ μία γυναίκα που έχει μυαλό άντρα και μπορώ να συνεννοηθώ, παρά μία γυναίκα που πρέπει μόνιμα να μαντεύω τι σκέφτεται.
Και ας φύγει στο τέλος.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.154
Πόντοι
2.356
Ξέρει ότι ένα μέρος του γενετικού υλικού του θα ζει μετά από αυτόν...είναι μια παρηγοριά.
Αυτό λέγεται legacy και είναι πολύ δυνατό συναίσθημα, καμία αντίρρηση.

Αλλά όπως ερχόμαστε, έτσι και φεύγουμε. Μόνοι.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.414
Like
2.212
Πόντοι
456
Πάντως παιδιά, δίνω συμβουλή σε νεότερους: Αν αποφασίσετε να πάτε για οικογένεια, επιλέξτε μία γυναίκα έμπειρη, να πιάνει τον ταύρο από τα κέρατα, να είναι αυτόνομη, να έχει τσαγανό. Αν σας επιλέξει, σημαίνει πολλά. Και θα σηκώσει βάρη οικογενείας πραγματικά.
Όποιος επιλέγει γυναίκα χαμηλών τόνων, φτιαγμένη "για σπίτι", με σκεπτικό ότι δε θα κερατώσει, δε θα αφήσει τα παιδιά κλπ, κάνει μέγα σφάλμα. Για πότε θα γίνετε δούλοι και χωρίς σεξ, δε θα πάρετε χαμπάρι.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Παλιότερα τα θεωρούσαν τα παιδιά "mini-me", τα έσπρωχναν να γίνουν ότι αυτοί δεν έγιναν, να βγουν στο καφενείο να περηφανευτούν κλπ.
Τώρα τέλος αυτά, ξυπνάνε γρήγορα τα παιδιά. Ή τα κάνεις ανιδιοτελώς ή έμπλεξες. Το ίδιο και για τη γυναικα, τέρμα το σεξ και η μαγειρική.

Μόνο να πληρώνεις και να βλέπεις σαν τα λουλούδια:2funny: δεν κάνουνε πλέον καρπούς.
Τότε,ποιο το νόημα να παντρεύεσαι;Σεξ κομμένο ,δουλειές στο σπίτι ΔΕΝ...εγώ μόνος μου θα κάνω καμμία δουλειά και κάνα φαγι και ας είναι καλά τα κορίτσια μας για σεξ όπου δεν θα τα παρακαλάω κιολας.Θελω κωλο,θα τον βρω..δεν θα παρακαλάω την επίσημη για να μου τον δώσει μετά από δεκάδες ακυρα!
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Πάντως παιδιά, δίνω συμβουλή σε νεότερους: Αν αποφασίσετε να πάτε για οικογένεια, επιλέξτε μία γυναίκα έμπειρη, να πιάνει τον ταύρο από τα κέρατα, να είναι αυτόνομη, να έχει τσαγανό. Αν σας επιλέξει, σημαίνει πολλά. Και θα σηκώσει βάρη οικογενείας πραγματικά.
Κερατώνουν εύκολα αυτές και δεν ερωτεύονται άντρα.
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.655
Πόντοι
2.456
Δυστυχώς βλέπετε την απόκτηση παιδιών ως απόκτηση "κτημάτων", ιδιοκτησίας.
Δεν τη βλέπετε ως μια ιδιότητα: είστε ΠΑΤΕΡΑΣ.
Δεν "ΕΧΕΤΕ" απλώς παιδιά.
Είπες την ποίο μεγάλη κουβέντα εδώ μέσα ,100 % σωστός , γονείς δεν γίνεται κάποιος γιατί πρέπει αλλά γιατί το θέλει , πρέπει να αφοσιωθεί στο η στα παιδιά του , δημιουργείς ανθρώπους ,αν δεν θες η αν δεν μπορείτε αφήστε το μην βασανίζετε ένας άνθρωπος για το υπόλοιπο της ζωής του.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Πάντως παιδιά, δίνω συμβουλή σε νεότερους: Αν αποφασίσετε να πάτε για οικογένεια, επιλέξτε μία γυναίκα έμπειρη, να πιάνει τον ταύρο από τα κέρατα, να είναι αυτόνομη, να έχει τσαγανό. Αν σας επιλέξει, σημαίνει πολλά. Και θα σηκώσει βάρη οικογενείας πραγματικά.
Όποιος επιλέγει γυναίκα χαμηλών τόνων, φτιαγμένη "για σπίτι", με σκεπτικό ότι δε θα κερατώσει, δε θα αφήσει τα παιδιά κλπ, κάνει μέγα σφάλμα. Για πότε θα γίνετε δούλοι και χωρίς σεξ, δε θα πάρετε χαμπάρι.
Πολλοί είναι ασεξουαλ η δεν εχουν ορμες λόγω κακής υγείας η γενικής φθοράς άρα μια χαρά θα ταιριάξουν με τέτοια περίπτωση.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Τότε,ποιο το νόημα να παντρεύεσαι;Σεξ κομμένο ,δουλειές στο σπίτι ΔΕΝ...εγώ μόνος μου θα κάνω καμμία δουλειά και κάνα φαγι και ας είναι καλά τα κορίτσια μας για σεξ όπου δεν θα τα παρακαλάω κιολας.Θελω κωλο,θα τον βρω..δεν θα παρακαλάω την επίσημη για να μου τον δώσει μετά από δεκάδες ακυρα!
για παρέα, για το "αλατοπίπερο" στη ζωή, το κερασάκι στην τούρτα. Άμα σου περισεύουν και είσαι άνετος ...
Καθαρά για αλτρουιστικούς λόγους.

(το χειρότερο δεν είναι ότι δεν έχει φαι και σεξ. Είναι ότι πλέον δεν υπάρχει αποκλειστικότητα. Πρέπει να είσαι λεφτάς, αλτρουιστής και cuckold, αλλιώς θα εκπλαγείς δυσάρεστα:2funny: )
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Αυτό λέγεται legacy και είναι πολύ δυνατό συναίσθημα, καμία αντίρρηση.

Αλλά όπως ερχόμαστε, έτσι και φεύγουμε. Μόνοι.
Έτσι είναι στην εποχή μας γιατί πιο παλιά ο πιο μικρός συνήθως έμενε πίσω για να γηροκομεί τους γονείς και να συνεχίζει την δουλειά τους κυρίως σε χωράφια και ζωντανά.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Είπες την ποίο μεγάλη κουβέντα εδώ μέσα ,100 % σωστός , γονείς δεν γίνεται κάποιος γιατί πρέπει αλλά γιατί το θέλει , πρέπει να αφοσιωθεί στο η στα παιδιά του , δημιουργείς ανθρώπους ,αν δεν θες η αν δεν μπορείτε αφήστε το μην βασανίζετε ένας άνθρωπος για το υπόλοιπο της ζωής του.
Εγώ σου λέω ότι τ0 90% δεν ήξερε τι έκανε όταν έχυνε ακάποτα. Στην πορεία κάποιοι αντεπεξήλθαν στο ρόλο κάποιοι όχι. Αλλά από την αρχή σίγουρα δεν ήξεραν τι τους περίμενε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
για παρέα, για το "αλατοπίπερο" στη ζωή, το κερασάκι στην τούρτα. Άμα σου περισεύουν και είσαι άνετος ...
Καθαρά για αλτρουιστικούς λόγους.

(το χειρότερο δεν είναι ότι δεν έχει φαι και σεξ. Είναι ότι πλέον δεν υπάρχει αποκλειστικότητα. Πρέπει να είσαι λεφτάς, αλτρουιστής και cuckold, αλλιώς θα εκπλαγείς δυσάρεστα:2funny: )
Δεν έχω ανάγκη από παρέα για να δω μια ταινία ,δεν έχω τέτοιες ανασφάλειες.
Έχω ευρύτητα ενδιαφερόντων που δεν περιλαμβάνουν διαρκή ανθρώπινη παρουσία δίπλα μου.Π.χ.δεν χρειάζομαι παρέα για να διαβάσω κάτι η για να δω κάτι στην τηλεόραση η για να ακούσω κάτι στο ραδιόφωνο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Εγώ σου λέω ότι τ0 90% δεν ήξερε τι έκανε όταν έχυνε ακάποτα. Στην πορεία κάποιοι αντεπεξήλθαν στο ρόλο κάποιοι όχι. Αλλά από την αρχή σίγουρα δεν ήξεραν τι τους περίμενε.
...όχι μόνο δεν ήξεραν αλλά βασίζονταν και σε άλλους ανθρώπους...βουτιά στο κενό χωρίς να ξέρεις αν υπάρχει δίχτυ από κάτω!
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.225
Κριτικές
1
Like
3.394
Πόντοι
456
Μερικοί φίλοι εδώ μέσα μας παρουσιάζουν στατιστικά που λένε ότι αυξάνονται τα διαζύγια κλπ για να δικαιολογήσουν το γεγονός ότι δεν έχουν οικογένεια. Εντάξει, αυξάνονται τα διαζύγια. Το θέμα είναι,αν όχι γάμος τότε τι; Μια ζωή πουτάνες; Σχέση χωρίς παιδιά;(ποια νορμάλ γυναίκα το θέλει αυτό;), μοναστήρι; Ποιο είναι το πλάνο αν όχι γάμος;

ΣΕΚ τυπε δηλ. Στριπ Εσκορτ Καζινο

βαλε και κανα στοιχημα, κανα σεξοτουρισμο, και τον ΠΑΟΚ τον Θεο

αν εχεις και κανα αλλο χομπι καλοδεχουμενο
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
...όχι μόνο δεν ήξεραν αλλά βασίζονταν και σε άλλους ανθρώπους...βουτιά στο κενό χωρίς να ξέρεις αν υπάρχει δίχτυ από κάτω!
Μα γιαυτό παλιά μετά τα 16-18 αμέσως τους πήγαιναν για παντρειά και παιδιά.Για να μπορούν όλοι να βοηθούν όλους.Μέσα σε ένα σπίτι 3-4 γενιές μαζί.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
Πάντως παιδιά, δίνω συμβουλή σε νεότερους: Αν αποφασίσετε να πάτε για οικογένεια, επιλέξτε μία γυναίκα έμπειρη, να πιάνει τον ταύρο από τα κέρατα, να είναι αυτόνομη, να έχει τσαγανό. Αν σας επιλέξει, σημαίνει πολλά. Και θα σηκώσει βάρη οικογενείας πραγματικά.
Όποιος επιλέγει γυναίκα χαμηλών τόνων, φτιαγμένη "για σπίτι", με σκεπτικό ότι δε θα κερατώσει, δε θα αφήσει τα παιδιά κλπ, κάνει μέγα σφάλμα. Για πότε θα γίνετε δούλοι και χωρίς σεξ, δε θα πάρετε χαμπάρι.
Έχει και αυτό τα μεινεκτήματά του γιατί αυτή η κατηγορία γυναικών είναι ισχυρογνώμονες και σου πρήζουν σε άλλα θέματα τα @@ μη νομίζεις.Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.839
Κριτικές
1
Like
9.655
Πόντοι
2.456
Εγώ σου λέω ότι τ0 90% δεν ήξερε τι έκανε όταν έχυνε ακάποτα. Στην πορεία κάποιοι αντεπεξήλθαν στο ρόλο κάποιοι όχι. Αλλά από την αρχή σίγουρα δεν ήξεραν τι τους περίμενε.
Πρέπει να είσαι χαζός αν δεν ξέρεις τι κάνεις τι πάει να πει αυτό δεν είναι δικαιολογία όταν γαμας χωρίς προφυλακτικό υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες για εγκυμοσύνη ,και εγώ με της γκόμενες μου το έκανα χωρίς αλλά έχυνα έξω
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.325
Κριτικές
62
Like
44.987
Πόντοι
9.297
Μα γιαυτό παλιά μετά τα 16-18 αμέσως τους πήγαιναν για παντρειά και παιδιά.Για να μπορούν όλοι να βοηθούν όλους.Μέσα σε ένα σπίτι 3-4 γενιές μαζί.
Υπάρχουν ακόμα αυτά σε πολλά χωριά.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
Πάντως παιδιά, δίνω συμβουλή σε νεότερους: Αν αποφασίσετε να πάτε για οικογένεια, επιλέξτε μία γυναίκα έμπειρη, να πιάνει τον ταύρο από τα κέρατα, να είναι αυτόνομη, να έχει τσαγανό. Αν σας επιλέξει, σημαίνει πολλά. Και θα σηκώσει βάρη οικογενείας πραγματικά.
Όποιος επιλέγει γυναίκα χαμηλών τόνων, φτιαγμένη "για σπίτι", με σκεπτικό ότι δε θα κερατώσει, δε θα αφήσει τα παιδιά κλπ, κάνει μέγα σφάλμα. Για πότε θα γίνετε δούλοι και χωρίς σεξ, δε θα πάρετε χαμπάρι.

Βλακειες.
Η γυναικα με το τσαγανο, θα θελει να ειναι αρχηγος στην οικογενεια, και θα κοντραρεσαι συνεχεια, θα κανεις διαπραγματευσεις για το καθετι κλπ.

Η καλυτερη γυναικα ειναι χαμηλων τονων, για σπιτι, να μην σκεφτεται να αυτονομηθει απο τον αντρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom