Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 479K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.150
Πόντοι
2.356
Καλύτερα ευθυνοφοβος και να μη παντρευτεί ποτέ του, παρά να τα κάνει μπουρδέλο σε έναν γάμο (όπως το 90% από εσάς) μόνο και μόνο για τα "πρέπει" της κοινωνίας κ των γύρω του...
Τίμιο post.

Respect
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Καλύτερα ευθυνοφοβος και να μη παντρευτεί ποτέ του, παρά να τα κάνει μπουρδέλο σε έναν γάμο (όπως το 90% από εσάς) μόνο και μόνο για τα "πρέπει" της κοινωνίας κ των γύρω του...
Γιατι λες <απο εσας;> Σε εναν γαμο δυο ειναι, ο αντρας και η γυναικα.
 

Mln-blonde

Call-Girl
Εγγρ.
8 Ιαν 2022
Μηνύματα
185
Like
2.446
Αρκεί να μην το μετανιώσεις ποτέ.Αλλιώς μαζί σου.
Άμα έχεις πατήσει τα 35-40 έχοντας ακόμα το ίδιο σκεπτικό και κάνεις καλή παρέα με τον εαυτό σου, τότε δεν υπάρχει πιθανότητα ούτε 1 στις 1000 να αλλάξει κάτι μεγαλώνοντας που ίσα ίσα γίνεσαι πιο "παράξενος" και απαιτητικός....
 

Πουτσαρας4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2016
Μηνύματα
182
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
281
Καλησπερα στην παρεα. Στην σημερον ημερα-δεν ξερω για πολυ πιο παλια-υπαρχουν και γυναικες οι οποιες δεν θελουν, ουτε παντρεια, ουτε παιδια. Μπορεις να κανεις μια απλη σχεση. Εαν ξερεις ποιο ειναι το ταβανι σου, ολα καλα. Δεν χρειαζεται να το σπασεις. Γιατι στο τελος μπορει να φας τα μουτρα σου, ειτε με κερατο, ειτε με διαζυγιο και ολα αυτα να σου αλλαξουν την ζωη. Προσωπικα στα 36 μου, αυτο ψαχνω, μια τετοια. Δεν ειναι αναγκαστικο να παντρευτεις, ειτε να κανεις παιδια, αρκει να εχεις τον ανθρωπο σου..με τον οποιος θα ονομασεις οικογενεια σου.
 

Nionios

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
978
Κριτικές
38
Like
3.701
Πόντοι
2.596
Άμα έχεις πατήσει τα 35-40 έχοντας ακόμα το ίδιο σκεπτικό και κάνεις καλή παρέα με τον εαυτό σου, τότε δεν υπάρχει πιθανότητα ούτε 1 στις 1000 να αλλάξει κάτι μεγαλώνοντας που ίσα ίσα γίνεσαι πιο "παράξενος" και απαιτητικός....
Ναι ισχύει
 

Mln-blonde

Call-Girl
Εγγρ.
8 Ιαν 2022
Μηνύματα
185
Like
2.446
Γιατι λες <απο εσας;> Σε εναν γαμο δυο ειναι, ο αντρας και η γυναικα.
Συμφωνώ, ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας...
Η ευθύνη μοιράζεται.
Το θέμα είναι πόσοι από εσάς προσπάθησαν να αλλάξουν κάτι? Σε αυτό το κομμάτι η ευθύνη είναι ατομική.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.150
Πόντοι
2.356
Προσωπικα στα 36 μου, αυτο ψαχνω, μια τετοια. Δεν ειναι αναγκαστικο να παντρευτεις, ειτε να κανεις παιδια, αρκει να εχεις τον ανθρωπο σου..με τον οποιος θα ονομασεις οικογενεια σου.
Δεν υπάρχει αυτό που ψάχνεις στο Ελλαδιστάν. Σε καμιά Αγγλία, ναι.
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.178
Κριτικές
18
Like
3.589
Πόντοι
1.446
Τα χαζοβιολικα κοριτσάκια που το μόνο που ξέρουν στην ζωή τους είναι να μαλακιζονται με το κινητό δεν είναι για γάμο και για σπίτι.
Ποια χαζοβιόλικα κοριτσάκια;
Κάτι μαλάκες ίσα με εκεί πάνω να δεις πως μαλακίζονται με τα κινητά...
Μεγάλο τμήμα του πληθυσμού πια μαλακίζεται με τα κινητά...
 

Mln-blonde

Call-Girl
Εγγρ.
8 Ιαν 2022
Μηνύματα
185
Like
2.446
Καλησπερα στην παρεα. Στην σημερον ημερα-δεν ξερω για πολυ πιο παλια-υπαρχουν και γυναικες οι οποιες δεν θελουν, ουτε παντρεια, ουτε παιδια. Μπορεις να κανεις μια απλη σχεση. Εαν ξερεις ποιο ειναι το ταβανι σου, ολα καλα. Δεν χρειαζεται να το σπασεις. Γιατι στο τελος μπορει να φας τα μουτρα σου, ειτε με κερατο, ειτε με διαζυγιο και ολα αυτα να σου αλλαξουν την ζωη. Προσωπικα στα 36 μου, αυτο ψαχνω, μια τετοια. Δεν ειναι αναγκαστικο να παντρευτεις, ειτε να κανεις παιδια, αρκει να εχεις τον ανθρωπο σου..με τον οποιος θα ονομασεις οικογενεια σου.
Στην εποχή μας που το σεξ και οι παροδικές σχέσεις έχουν γίνει τόσο εύκολες, ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα. Sorry...
Αν θες να ξενοπηδάς άσε την σχέση και κάνε φίλους
(αν το ζητούμενο σου είναι η συντροφιά) .
Εκτός κ αν ψάχνεις υπηρέτρια να σου μαγειρεύει κ να σου πλένει...
 

Nionios

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
978
Κριτικές
38
Like
3.701
Πόντοι
2.596
Συμφωνώ, ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας...
Η ευθύνη μοιράζεται.
Το θέμα είναι πόσοι από εσάς προσπάθησαν να αλλάξουν κάτι? Σε αυτό το κομμάτι η ευθύνη είναι ατομική.
Δύσκολο να το παραδεχτεί κάποιος αλλά είναι έτσι
Η ευθύνη μοιράζεται
Αλλά κανένας από εγωισμό δεν θα αλλάξει κάτι...
 

Mln-blonde

Call-Girl
Εγγρ.
8 Ιαν 2022
Μηνύματα
185
Like
2.446
Δύσκολο να το παραδεχτεί κάποιος αλλά είναι έτσι
Η ευθύνη μοιράζεται
Αλλά κανένας από εγωισμό δεν θα αλλάξει κάτι...
Όποιος διαθέτει εγωισμό τότε δεν είναι έτοιμος για οικογένεια...
Ο εγωισμός ως συναίσθημα ΦΩΝΆΖΕΙ, βγάζει μάτι ότι κάτι θα πάει κατα διαόλου.... Νόμος.
(σε οποιαδήποτε είδους σχέσης, Φιλικής, ερωτικής η ακόμα κ συνεργασίας)
 

Nionios

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
978
Κριτικές
38
Like
3.701
Πόντοι
2.596
Όποιος διαθέτει εγωισμό τότε δεν είναι έτοιμος για οικογένεια...
Ο εγωισμός ως συναίσθημα ΦΩΝΆΖΕΙ, βγάζει μάτι ότι κάτι θα πάει κατα διαόλου.... Νόμος.
(σε οποιαδήποτε είδους σχέσης, Φιλικής, ερωτικής η ακόμα κ συνεργασίας)
Ναι έτσι είναι
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Όποιος διαθέτει εγωισμό τότε δεν είναι έτοιμος για οικογένεια...
Ο εγωισμός ως συναίσθημα ΦΩΝΆΖΕΙ, βγάζει μάτι ότι κάτι θα πάει κατα διαόλου.... Νόμος.
(σε οποιαδήποτε είδους σχέσης, Φιλικής, ερωτικής η ακόμα κ συνεργασίας)
Κοπελια χωρις διαθεση ειρωνιας, ολα οσα λες ειναι ωραια, αλλα δεν απαντησες σε προηγουμενο ερωτημα: Ποσο εβγαλες γενικο Γ' Γυμνασιου;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.969
Πόντοι
9.297
Καλύτερα ευθυνοφοβος και να μη παντρευτεί ποτέ του, παρά να τα κάνει μπουρδέλο σε έναν γάμο (όπως το 90% από εσάς) μόνο και μόνο για τα "πρέπει" της κοινωνίας κ των γύρω του...
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ...Το να μην παντρεύεσαι έτσι απλά για να μην σε πρήζουν συγγενείς στα τραπέζια είναι πράξη επίγνωσης .
 

Mln-blonde

Call-Girl
Εγγρ.
8 Ιαν 2022
Μηνύματα
185
Like
2.446
Κοπελια χωρις διαθεση ειρωνιας, ολα οσα λες ειναι ωραια, αλλα δεν απαντησες σε προηγουμενο ερωτημα: Ποσο εβγαλες γενικο Γ' Γυμνασιου;
Δεν θυμάμαι να πω την αλήθεια, όμως δεν ήμουν καθόλου καλή μαθήτρια...
Νύσταζα συνεχώς, η ζωή μου όλη βασικά έτσι κυλάει!
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.150
Πόντοι
2.356
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ...Το να μην παντρεύεσαι έτσι απλά για να μην σε πρήζουν συγγενείς στα τραπέζια είναι πράξη επίγνωσης .
Το λέω στον θείο μου καμιά φορά όταν πάω επίσκεψη στην γιορτή του.

Πίνουμε καφέ στο σπίτι του, ανάβει το ένα τσιγάρο μετά το άλλο, εγώ χαλαρός στον καναπέ του και μου πιάνει την γνωστή κουβέντα.

Με κοιτάζει λες και είμαι εξωγήινος. Του λέω "Θείε, πίστεψέ με. I know what I'm doing". :2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.969
Πόντοι
9.297
Στην εποχή μας που το σεξ και οι παροδικές σχέσεις έχουν γίνει τόσο εύκολες, ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα. Sorry...
Αν θες να ξενοπηδάς άσε την σχέση και κάνε φίλους
(αν το ζητούμενο σου είναι η συντροφιά) .
Εκτός κ αν ψάχνεις υπηρέτρια να σου μαγειρεύει κ να σου πλένει...
Εύκολο σεξ μόνο σε φοιτητουπολεις και Θεσσαλονίκη και Αθήνα ,άντε και σε νησιά στην τουριστική σαιζον με ξένες ( κατά κύριο λόγο)τουρίστριες έτοιμες για όλα .
Στην επαρχία όπου οι κοινωνίες είναι μικρές και κλειστές αυτά είναι αδιανόητα για όσους δεν είναι μόνιμα μέλη των κοινωνιών αυτών....Οσοί δεν έχουν φύγει από τέτοιες κοινωνίες φυσικά και έχουν επιτυχίες εκεί λόγω....εντοπιότητας ( σαν κριτήριο Α.Σ.Ε.Π.)!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.314
Κριτικές
62
Like
44.969
Πόντοι
9.297
Το λέω στον θείο μου καμιά φορά όταν πάω επίσκεψη στην γιορτή του.

Πίνουμε καφέ στο σπίτι του, ανάβει το ένα τσιγάρο μετά το άλλο, εγώ χαλαρός στον καναπέ του και μου πιάνει την γνωστή κουβέντα.

Με κοιτάζει λες και είμαι εξωγήινος. Του λέω "Θείε, πίστεψέ με. I know what I'm doing". :2funny:
Εγώ τους το γυρίζω στο οικονομικό...λέω "Ποιος θα πληρώσει την νύφη;Εγώ δεν μπορώ...θα το κάνεις εσύ;"...και εκεί το βουλώνουν όλοι και αλλάζουν θέμα...όλοι θέλουν χορους και γλέντια ...για το μετά μόνο το ζευγάρι και οι γονείς τους θα ενδιαφερθούν.
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Γενικά η αρνητική κριτική σε σχέση με το γιατί κάποιος δεν γουστάρει το να νυμφευτεί η το γιατί δεν νυμφεύτηκε από επιλογή , [και μόνο και μόνο για τον γάμο , σαν γάμο κτλ ] είναι τέρμα άκυρη .

Σε πολλές περιπτώσεις δε το παραπάνω [ η μη ύπαρξη γάμου κτλ ] συνοδεύεται από ωριμότητα , από μη προσωπική ιδιοτέλεια , και από υπευθυνότητα και όχι το αντίθετο

Ο γάμος δεν είναι ούτε χαβαλές , ούτε βόλεμα , ούτε βρίσκω το πακέτο , προσωπική οικιακή βοηθός-νοσοκόμα -προσωπική πορνοσταρ – συν δεύτερος μισθός η προίκα κτλ Και ούτε τα παιδιά είναι μελλοντικοί χορηγοί -γηροκομοι - νοσοκόμοι – υπηρετικό προσωπικό κτλ
 

Mln-blonde

Call-Girl
Εγγρ.
8 Ιαν 2022
Μηνύματα
185
Like
2.446
Εύκολο σεξ μόνο σε φοιτητουπολεις και Θεσσαλονίκη και Αθήνα ,άντε και σε νησιά στην τουριστική σαιζον με ξένες ( κατά κύριο λόγο)τουρίστριες έτοιμες για όλα .
Στην επαρχία όπου οι κοινωνίες είναι μικρές και κλειστές αυτά είναι αδιανόητα για όσους δεν είναι μόνιμα μέλη των κοινωνιών αυτών....Οσοί δεν έχουν φύγει από τέτοιες κοινωνίες φυσικά και έχουν επιτυχίες εκεί λόγω....εντοπιότητας ( σαν κριτήριο Α.Σ.Ε.Π.)!
Δεν έχω ζήσει επαρχία οπότε δεν γνωρίζω τι γίνεται εκεί...
Ομως φαντάζομαι πως τα social (γνωριμίες με κόσμο τριγύρω μέσω ίντερνετ) και ο πληρωμένος έρωτας πιάνουν τόπο σε κάθε γωνιά της Ελλάδας...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom