Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 482K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
με το συμφωνο συμβιωσης τι παιζει μπορεις να μου πεις;

αν θελω μπορω να βαλω ορους ως προς το οφελος μου και αν χωρισω να δικαιωθω;

και για γαμο μεταξυ ελληνων που θα γινει στο las vegas των ΗΠΑ και η κοινη συμβιωση κατω απο την ιδια στεγη θα ειναι εδω στην ελλαδα τι γινεται σ'αυτη τη περιπτωση
Βρε ανθρωπε ξέχνα τους ορους. Δεν ανεχεται η ελληνικη νομοθεσια ορους πριν το γαμο. Θεωρειται αντιθετο στην ελληνικη εννομη ταξη. Θεωρειται "ανηθικος" ορος. Γαμος ελληνων, μενουν ελλαδα, εφαρμοζεται το ελληνικο δικαιο και ας παντρευτηκαν και στην Ουζουμπούρα.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.252
Κριτικές
19
Like
7.218
Πόντοι
3.346
Βρε ανθρωπε ξέχνα τους ορους. Δεν ανεχεται η ελληνικη νομοθεσια ορους πριν το γαμο. Θεωρειται αντιθετο στην ελληνικη εννομη ταξη. Θεωρειται "ανηθικος" ορος. Γαμος ελληνων, μενουν ελλαδα, εφαρμοζεται το ελληνικο δικαιο και ας παντρευτηκαν και στην Ουζουμπούρα.

ενταξει με καλυψες με αυτα που εγραψες  :hi:
 

antiosmuchachos

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
347
Like
16
Πόντοι
1
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.755
Κριτικές
1
Like
9.940
Πόντοι
2.356
κατω ραφι ενοεις εμφανισιακα η φτωχη αμαρφωτη κτλ?

Εννοώ το συνολικό πακέτο και κυρίως πως καταλήγουμε στην επιλογή του συντρόφου.
Από πανικό ότι θα μείνουμε στο ραφι και τι θα λέει ο κόσμος,επειδή πιέζουν οι γονείς για γάμο,κ.ο.κ.

Είχα συμφοιτητή τρελό μουνάκια,πάντα τον θυμάμαι με ωραίες γκόμενες,όμως ήταν κακός φοιτητης->ανυπαρκτο επαγγελματικό μέλλον.
Αυτον λοιπόν τον εμφανίσιμο και ψιλοτσάκαλο τύπο,στα 30κάτι του,του έκαναν κονέ οι γονείς του,με την χοντρούλα 5άρι πάμπλουτη κόρη οικογειακων τους φίλων.
Ο τύπος πουλήθηκε,ο.κ. δε χρειαζεται να δουλεψει για το υπόλοιπο της ζωής του γιατί κονομάνε χοντρά από ενοίκια ακινητων,
αλλά γελάει ο κόσμος με την πάρτη του..
Σκέψου ο Σπαλιάρας μετά από τοσα μοντέλα,να παντρευτεί μια πάμπλουτη εμφάνισης Ζαρίφη και να προσπαθεί να σε πείσει κιόλας πως ηταν κεραυνοβολος ερωτας :S

Αλλη περιπτωση..
Αξιόλογη φίλη μου,να έχει φτάσει τα 32-33,να βλεπει τις φίλες της να έχουν παντρευτεί,να τρώει πανικό και να ψάχνει απεγνωσμένα τον μελλοντικό της σύζυγο.
Μιλάμε έκανε για μισό χρόνο κανονικό casting η τύπισσα.
Και μετά παντρεύτηκε και εμεινε έγκυος από τύπο που ήταν μαζί ούτε τρίμηνο.
Φυσικά το επιπόλαιο της επιλογής έχει συνεπειες,που της αντιλαμβανόμαστε όλοι ακόμη και για καφέ να βγαίναμε με αυτό το ζευγάρι.
Καμία χημεία,απλά συνυπάρχουν λες και ανοιξαν κάποια επιχείρηση.
Ε,αυτή έχει πέσει στα μάτια όλων μας.. 

 

Επισκέπτης
Δακάτω στην Κύπρο έσιει πολλά παιδκιά που την ελλαδική Ελλάδα που παντρεύκουνται με Κυπραίες. Εν συνήθως κοπέλια που Σέρρες, Κομμοτηνή τζιαι Αλεξανδρούπολη που δουλεύκουν στον στρατό ή εν φύλακες στην Γκρουπ 4 τζιαι γνωρίζουν τες δακάτω. Γλυκανίσκουνται που το κυπριακόν το πουττίν αλλά στο τέλος βρέθουνται με πεθερικά τζιαι χρέη. 
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.491
Πόντοι
1.706
κατω ραφι ενοεις εμφανισιακα η φτωχη αμαρφωτη κτλ?
Μεγαλο λαθος το να παντρευεσαι
Εννοώ το συνολικό πακέτο και κυρίως πως καταλήγουμε στην επιλογή του συντρόφου.
Από πανικό ότι θα μείνουμε στο ραφι και τι θα λέει ο κόσμος,επειδή πιέζουν οι γονείς για γάμο,κ.ο.κ.
μεγαλο λαθος να παντρευεσαι για τα ματια του κοσμου,τι θα λεν οι γονεις οι γειτονες κτλ.

Παντρευτηκα στα 28 μου κοπελα με ηθος, απο πανω ραφι,απο σεβαστη ιερατικη οικογενεια εμφανιση 7, σπουδες τει, μορφωση αφραγκη ομως.
Την στηριξα πολυ, κυρια σε ολα με ταξιδια, σπιτι, αμαξι κτλ.
Οταν διοριστηκε στο δημοσιο σχεδον αυτοματα με χωρισε , με πληρη καλυψη απο τα δικαστηρια οπως γινεται παντα κ κατασυκοφαντιση μου απο κατα τα αλλα ηθκη ιερατικη οικογενεια της.

Παντρευτηκα στα 37 μου για δευτερη φορα απο ακομη ψηλοτερο ραφι. Κοπελα με αρχες, μορφωση αει εμφανιση εντυπωσιακη 8 ,αφραγκη επισης. Με πληρη στηριξη μου κ αγαπη αποκατασταθηκε επαγγελματικα κ σε βαθος χρονου ξεχασε τις αρχες ,αλλαζοντας προσωπο τελειως. Διαζυγιο δευτερη φορα για λογους τιμης κ αξιοπρεπειας .
Εκει αποφασισα πως αν ποτε ξαναπαντρευτω θελω η αλλη να ειναι χαζη κ ασχημη......

Στα 46 πλεον δεν εχω αισθηματα για γυναικες.
Μου εχει βγει το πατρικο ενστικτο ομως.
Με τρομαζει η ιδεα να παρω καποια απο "αξιοπρεπες ραφι" κ μετα απο καποιο καιρο εχοντας κ παιδια να ξαναπερασω τα ιδια διαζυγια με παιδια κτλ.

Εχω γνωρισει ενα αγορακι απο 11 μηνων ,η μανα του ανυπαντρη μητερα. Το παιδακι αυτο με αγαπουσε κ με αγαπαει περισοτερο απ οτι με αγαπανε τα πραγματικα μου παιδια.
Αποφασισα να το υιοθετησω αλλα η μανα του δεν μου τον δινει, ετσι μαλλον θα παρω κ αυτην μαζι.
Χωρις να εχω αγαπη για αυτην παρα μονο συνηθεια.... αλλα καλυτερα, οσο περισσοτερο αγαπας τοσο περισσοτερο πονας στον χωρισμο.
Αυτη πληρει τις προυποθεσεις. Χαζη, αγραμματη, δεν την λες ωραια 5-6, 35 χρ ,σωμα ωραιο, ορφανη (να μην εχει στηριξη της οικογενειας σε καθε μαλακισμενη αποφαση της) γαμιεται συμφωνα με τα ανωμαλα γουστα μου κ θα ειναι τρισχαρουμενη που θα εχει επιτελους σπιτικο ,αντρα να την στηριζει ,κ τον "θειο" που το παιδακι θαυμαζει ,να μενει μαζι του


Στα ρχιδια μου τι λεει ο κοσμος κ ο περιγυρος κ το πανω ραφι μπορει να το βαλει στον κωλο του.
 

Επισκέπτης
Γυναίκες υπάρχουν πολλές διαθέσιμες. Για συμβίωση ή και γάμο. Όλες θα γαμιούνται και στην απέξω. Όσο μάγκας, όμορφος, πονηρός και αν είσαι, όσο και αν την ανεβάζεις, θα τον ρουφήξει και στην απέξω. Είναι στη φύση τους, είναι στη φύση μας. Αν μπορείς να συμβιβαστείς με αυτό, προχώρα. Αν όχι μην προχωράς γιατί θα πληγωθείς. Η συμβουλή αφορά όλους.

Έχω ένα γιο από τον πρώτο μου γάμο. Μόνο εκεί αξίζει να δίνεις και να παίρνεις αγάπη. Βέβαια μην περιμένεις ούτε εκεί πολλά. Όταν ανοίξουν τα φτερά τους τα παιδιά τα βλέπεις μία φορά το μήνα και έτσι είναι το σωστό. Μάζευε χρήματα για να μπορείς να πας σε έναν ωραίο οίκο ευγηρίας. Εκεί απότι έχω καταλάβει έχει την πιο πολύ πλάκα. Τρελά γερόντια (συνομήλικοι) ιστορίες, ίντριγκες κλπ κλπ
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
384
Πόντοι
36
:rockon:
Μεγαλο λαθος το να παντρευεσαιμεγαλο λαθος να παντρευεσαι για τα ματια του κοσμου,τι θα λεν οι γονεις οι γειτονες κτλ.

Παντρευτηκα στα 28 μου κοπελα με ηθος, απο πανω ραφι,απο σεβαστη ιερατικη οικογενεια εμφανιση 7, σπουδες τει, μορφωση αφραγκη ομως.
Την στηριξα πολυ, κυρια σε ολα με ταξιδια, σπιτι, αμαξι κτλ.
Οταν διοριστηκε στο δημοσιο σχεδον αυτοματα με χωρισε , με πληρη καλυψη απο τα δικαστηρια οπως γινεται παντα κ κατασυκοφαντιση μου απο κατα τα αλλα ηθκη ιερατικη οικογενεια της.

Παντρευτηκα στα 37 μου για δευτερη φορα απο ακομη ψηλοτερο ραφι. Κοπελα με αρχες, μορφωση αει εμφανιση εντυπωσιακη 8 ,αφραγκη επισης. Με πληρη στηριξη μου κ αγαπη αποκατασταθηκε επαγγελματικα κ σε βαθος χρονου ξεχασε τις αρχες ,αλλαζοντας προσωπο τελειως. Διαζυγιο δευτερη φορα για λογους τιμης κ αξιοπρεπειας .
Εκει αποφασισα πως αν ποτε ξαναπαντρευτω θελω η αλλη να ειναι χαζη κ ασχημη......

Στα 46 πλεον δεν εχω αισθηματα για γυναικες.
Μου εχει βγει το πατρικο ενστικτο ομως.
Με τρομαζει η ιδεα να παρω καποια απο "αξιοπρεπες ραφι" κ μετα απο καποιο καιρο εχοντας κ παιδια να ξαναπερασω τα ιδια διαζυγια με παιδια κτλ.

Εχω γνωρισει ενα αγορακι απο 11 μηνων ,η μανα του ανυπαντρη μητερα. Το παιδακι αυτο με αγαπουσε κ με αγαπαει περισοτερο απ οτι με αγαπανε τα πραγματικα μου παιδια.
Αποφασισα να το υιοθετησω αλλα η μανα του δεν μου τον δινει, ετσι μαλλον θα παρω κ αυτην μαζι.
Χωρις να εχω αγαπη για αυτην παρα μονο συνηθεια.... αλλα καλυτερα, οσο περισσοτερο αγαπας τοσο περισσοτερο πονας στον χωρισμο.
Αυτη πληρει τις προυποθεσεις. Χαζη, αγραμματη, δεν την λες ωραια 5-6, 35 χρ ,σωμα ωραιο, ορφανη (να μην εχει στηριξη της οικογενειας σε καθε μαλακισμενη αποφαση της) γαμιεται συμφωνα με τα ανωμαλα γουστα μου κ θα ειναι τρισχαρουμενη που θα εχει επιτελους σπιτικο ,αντρα να την στηριζει ,κ τον "θειο" που το παιδακι θαυμαζει ,να μενει μαζι του


Στα ρχιδια μου τι λεει ο κοσμος κ ο περιγυρος κ το πανω ραφι μπορει να το βαλει στον κωλο του.

 

Επισκέπτης
Γυναίκες υπάρχουν πολλές διαθέσιμες. Για συμβίωση ή και γάμο. Όλες θα γαμιούνται και στην απέξω. Όσο μάγκας, όμορφος, πονηρός και αν είσαι, όσο και αν την ανεβάζεις, θα τον ρουφήξει και στην απέξω. Είναι στη φύση τους, είναι στη φύση μας. Αν μπορείς να συμβιβαστείς με αυτό, προχώρα. Αν όχι μην προχωράς γιατί θα πληγωθείς. Η συμβουλή αφορά όλους.

Έχω ένα γιο από τον πρώτο μου γάμο. Μόνο εκεί αξίζει να δίνεις και να παίρνεις αγάπη. Βέβαια μην περιμένεις ούτε εκεί πολλά. Όταν ανοίξουν τα φτερά τους τα παιδιά τα βλέπεις μία φορά το μήνα και έτσι είναι το σωστό. Μάζευε χρήματα για να μπορείς να πας σε έναν ωραίο οίκο ευγηρίας. Εκεί απότι έχω καταλάβει έχει την πιο πολύ πλάκα. Τρελά γερόντια (συνομήλικοι) ιστορίες, ίντριγκες κλπ κλπ

Φίλε μου αν τολμήσουν τα κοπελλούθκια μου (αν κάμω ποττέ) να με κλείσουν σε γεροκομείο για να ησυχάσουν θα πιάσω τον σιυπέττον τον Μπερέττα που έχω για το τζυνίν, τζιαι θα τους παίξω έναν έναν. Φτύνουν γαίμαν οι γονιοί τους να τους μιαλύνουν τζιαι άμα γεράσουν διούν τους την κλωτσιά πας τον κώλον τζιαι σύρνουν τους μες τα γεροκομεία για να γλυτώσουν.  
 

Επισκέπτης
Μεγαλο λαθος το να παντρευεσαιμεγαλο λαθος να παντρευεσαι για τα ματια του κοσμου,τι θα λεν οι γονεις οι γειτονες κτλ.

Παντρευτηκα στα 28 μου κοπελα με ηθος, απο πανω ραφι,απο σεβαστη ιερατικη οικογενεια εμφανιση 7, σπουδες τει, μορφωση αφραγκη ομως.
Την στηριξα πολυ, κυρια σε ολα με ταξιδια, σπιτι, αμαξι κτλ.
Οταν διοριστηκε στο δημοσιο σχεδον αυτοματα με χωρισε , με πληρη καλυψη απο τα δικαστηρια οπως γινεται παντα κ κατασυκοφαντιση μου απο κατα τα αλλα ηθκη ιερατικη οικογενεια της.

Παντρευτηκα στα 37 μου για δευτερη φορα απο ακομη ψηλοτερο ραφι. Κοπελα με αρχες, μορφωση αει εμφανιση εντυπωσιακη 8 ,αφραγκη επισης. Με πληρη στηριξη μου κ αγαπη αποκατασταθηκε επαγγελματικα κ σε βαθος χρονου ξεχασε τις αρχες ,αλλαζοντας προσωπο τελειως. Διαζυγιο δευτερη φορα για λογους τιμης κ αξιοπρεπειας .
Εκει αποφασισα πως αν ποτε ξαναπαντρευτω θελω η αλλη να ειναι χαζη κ ασχημη......

Στα 46 πλεον δεν εχω αισθηματα για γυναικες.
Μου εχει βγει το πατρικο ενστικτο ομως.
Με τρομαζει η ιδεα να παρω καποια απο "αξιοπρεπες ραφι" κ μετα απο καποιο καιρο εχοντας κ παιδια να ξαναπερασω τα ιδια διαζυγια με παιδια κτλ.

Εχω γνωρισει ενα αγορακι απο 11 μηνων ,η μανα του ανυπαντρη μητερα. Το παιδακι αυτο με αγαπουσε κ με αγαπαει περισοτερο απ οτι με αγαπανε τα πραγματικα μου παιδια.
Αποφασισα να το υιοθετησω αλλα η μανα του δεν μου τον δινει, ετσι μαλλον θα παρω κ αυτην μαζι.
Χωρις να εχω αγαπη για αυτην παρα μονο συνηθεια.... αλλα καλυτερα, οσο περισσοτερο αγαπας τοσο περισσοτερο πονας στον χωρισμο.
Αυτη πληρει τις προυποθεσεις. Χαζη, αγραμματη, δεν την λες ωραια 5-6, 35 χρ ,σωμα ωραιο, ορφανη (να μην εχει στηριξη της οικογενειας σε καθε μαλακισμενη αποφαση της) γαμιεται συμφωνα με τα ανωμαλα γουστα μου κ θα ειναι τρισχαρουμενη που θα εχει επιτελους σπιτικο ,αντρα να την στηριζει ,κ τον "θειο" που το παιδακι θαυμαζει ,να μενει μαζι του


Στα ρχιδια μου τι λεει ο κοσμος κ ο περιγυρος κ το πανω ραφι μπορει να το βαλει στον κωλο του.

Εν έσιει μιαλύττερον καιροσκόπον τζιαι οπορτουνιστήν που τον πούττον. 
 

Επισκέπτης
Φίλε μου αν τολμήσουν τα κοπελλούθκια μου (αν κάμω ποττέ) να με κλείσουν σε γεροκομείο για να ησυχάσουν θα πιάσω τον σιυπέττον τον Μπερέττα που έχω για το τζυνίν, τζιαι θα τους παίξω έναν έναν. Φτύνουν γαίμαν οι γονιοί τους να τους μιαλύνουν τζιαι άμα γεράσουν διούν τους την κλωτσιά πας τον κώλον τζιαι σύρνουν τους μες τα γεροκομεία για να γλυτώσουν.  

Φίλε μου, δεν λέω να "μας βάλουν" στον Οίκο Ευγηρίας. Λέω να μπούμε από μόνοι μας, γιατί έτσι δεν έχουμε κανένα ανάγκη και ζούμε με συνομήλικους που έχει πολύ πλάκα από το να ζούμε με παιδιά, γαμπρούς, νύφες, ή συντρόφους που τελικά μας σπάνε τα αρχίδια
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.712
Κριτικές
1
Like
4.491
Πόντοι
1.706
Ενα ανεκδοτο που ταιριαζει πολυ στην περιπτωση μου οπως κ πολλων


Όταν ήμουν 14 χρονών, ήλπιζα ότι μια μέρα θα βρω ένα κορίτσι. Όταν έγινα 16 βρήκα ένα κορίτσι, αλλά δεν είχε καθόλου πάθος. Τότε αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με πάθος για ζωή. Στο κολέγιο έβγαινα ραντεβού με ένα παθιάρικο κορίτσι, αλλά παραήταν συναισθηματική. Όλα μαζί της ήταν μία κατάσταση εκρηκτική . Ήταν μελοδραματική, έκλαιγε όλη μέρα και με απειλούσε με αυτοκτονίες. Έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με συναισθηματική σταθερότητα. Όταν έγινα 25 βρήκα ένα πολύ σταθερό κορίτσι, αλλά ήταν βαρετή. Ήταν απόλυτα προβλέψιμη και δεν την ενθουσίαζε τίποτα. Η ζωή μου μαζί της ήταν τόσο ανιαρή που αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι γεμάτο με ενθουσιασμό για ζωή. Όταν έγινα 28 βρήκα ένα ενθουσιώδες κορίτσι, αλλά δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τους ρυθμούς της. Έτρεχε από το ένα πράγμα στο άλλο, ποτέ δεν καθόταν στα αυγά της. Λειτουργούσε παρορμητικά και με έκανε τόσο ευτυχισμένο όσο και δυστυχή. Αρχικά ήταν πολύ ενθουσιώδης, αλλά αλλού την έχανες κι αλλού την έβρισκες. Έτσι αποφάσισα να βρω ένα κορίτσι με πιο εφικτούς στόχους στη ζωή του. Όταν έφτασα τα τριάντα, βρήκα ένα έξυπνο και φιλόδοξο κορίτσι με τα δυο της πόδια να πατάνε γερά στη γη και.. την παντρεύτηκα. Ήταν τόσο φιλόδοξη που με χώρισε και πήρε ό,τι είχα και δεν είχα. Τώρα που είμαι 45 και πιο ώριμος αλλά και πιο σοφός.. ψάχνω για μια ξανθιά με μεγάλα βυζιά.
 

Επισκέπτης
Φίλε μου, δεν λέω να "μας βάλουν" στον Οίκο Ευγηρίας. Λέω να μπούμε από μόνοι μας, γιατί έτσι δεν έχουμε κανένα ανάγκη και ζούμε με συνομήλικους που έχει πολύ πλάκα από το να ζούμε με παιδιά, γαμπρούς, νύφες, ή συντρόφους που τελικά μας σπάνε τα αρχίδια

:rockon: :rockon:

Αν μου κανονίσουν μούχτι βιάκρα ή αν μας διούν ιατρικό επίδομαν για να 'γοράζουμε βιάκρα σε χαμηλήν τιμήν για να μπορώ να γαμώ τες κοτζιάκαρες, μπαίνω που μόνος μου μες το γεροκομείον. Φτάνει να τουμπώνουν οι κοτζιάκαρες. χαχαχαχα
 

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.109
Κριτικές
33
Like
7.345
Πόντοι
4.746
Δακάτω στην Κύπρο έσιει πολλά παιδκιά που την ελλαδική Ελλάδα που παντρεύκουνται με Κυπραίες. Εν συνήθως κοπέλια που Σέρρες, Κομμοτηνή τζιαι Αλεξανδρούπολη που δουλεύκουν στον στρατό ή εν φύλακες στην Γκρουπ 4 τζιαι γνωρίζουν τες δακάτω. Γλυκανίσκουνται που το κυπριακόν το πουττίν αλλά στο τέλος βρέθουνται με πεθερικά τζιαι χρέη. 
Φίλε μου αν τολμήσουν τα κοπελλούθκια μου (αν κάμω ποττέ) να με κλείσουν σε γεροκομείο για να ησυχάσουν θα πιάσω τον σιυπέττον τον Μπερέττα που έχω για το τζυνίν, τζιαι θα τους παίξω έναν έναν. Φτύνουν γαίμαν οι γονιοί τους να τους μιαλύνουν τζιαι άμα γεράσουν διούν τους την κλωτσιά πας τον κώλον τζιαι σύρνουν τους μες τα γεροκομεία για να γλυτώσουν. 
Εν έσιει μιαλύττερον καιροσκόπον τζιαι οπορτουνιστήν που τον πούττον. 
 

Συνημμένα

  • images (10).jpg
    images (10).jpg
    5,9 KB · Εμφανίσεις: 15

dCorso

Μέγας
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.109
Κριτικές
33
Like
7.345
Πόντοι
4.746
τυπε zυνισιην, η παρουσια του αρχιεπισκοπου  μακαριου τοτε,στην πολιτικη σκηνη
της κυπρου,την ειχε ωφελησει η' οχι..; γιατι οι γνωμες διιστανται..
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Εννοώ το συνολικό πακέτο και κυρίως πως καταλήγουμε στην επιλογή του συντρόφου.
Από πανικό ότι θα μείνουμε στο ραφι και τι θα λέει ο κόσμος,επειδή πιέζουν οι γονείς για γάμο,κ.ο.κ.

Αλλη περιπτωση..
Αξιόλογη φίλη μου,να έχει φτάσει τα 32-33,να βλεπει τις φίλες της να έχουν παντρευτεί,να τρώει πανικό και να ψάχνει απεγνωσμένα τον μελλοντικό της σύζυγο.
Μιλάμε έκανε για μισό χρόνο κανονικό casting η τύπισσα.
Και μετά παντρεύτηκε και εμεινε έγκυος από τύπο που ήταν μαζί ούτε τρίμηνο.
Φυσικά το επιπόλαιο της επιλογής έχει συνεπειες,που της αντιλαμβανόμαστε όλοι ακόμη και για καφέ να βγαίναμε με αυτό το ζευγάρι.
Καμία χημεία,απλά συνυπάρχουν λες και ανοιξαν κάποια επιχείρηση.
Ε,αυτή έχει πέσει στα μάτια όλων μας..  

Τουλάχιστον οι ανύπαντρες γυναίκες έχουν την πολυτέλεια να κάνουν καστινγκ ακόμα και στα 30+.Οι αντίστοιχοι άντρες όμως είναι τελειωμένοι στην Ελλάδα.Ή απλά θα παίρνουν μέρος στο...καστινγκ περιμένοντας να τους επιλέξει η γυναίκα.Αυτή είναι η πραγματικότητα.Μιλάω πάντα γι'αυτούς που θέλουν γάμο/οικογένεια και όχι μπουρδελιάρηδες κλπ

Και δυστυχώς,εαν ο άντρας είναι αρκετό διάστημα μόνος,είναι βέβαιο ότι θ'αρχίσουν τα σχόλια από τους γύρω για τον χαρακτήρα του ή ακόμα χειρότερα και για τον ανδρισμό του.
 

Επισκέπτης
τυπε zυνισιην, η παρουσια του αρχιεπισκοπου  μακαριου τοτε,στην πολιτικη σκηνη
της κυπρου,την ειχε ωφελησει η' οχι..; γιατι οι γνωμες διιστανται..

Εν ο εξυπνόττερος πολιτικός που έφκαλεν ποττέ ο ελληνικός χώρος μετά τον Βενιζέλον αλλά τζιαι το μιαλύττερον μυστήριον. Έπιανεν πουλιά στον αέραν. Ο Κίσσιγκερ είπεν κάποτε ότι εν πολλύς για την Κύπρο. Ήταν κεφάλιν μιάλον, τετραπέρατος, άι-κκιου 500, εσηκώνετουν που τες 4 τα χαράματα τζιαι έππεφτεν η ώρα 12 τη νύχτα, ηγέτης με τα ούλλα του, εμαγνήτιζεν τα πλήθη τζιαι έκαμνεν πολλήν εντύπωσην στους ξένους ηγέτες. Ήταν όμως τζιαι πεισματάρης τζιαι πολλοί λαλούν ότι τελικά εν εθώρεν τζιει που τη μούττην του. Ήταν ούλλα της πουτάνας τότε στην Κύπρον, όσα εγινήκαν θα εγίνουνταν τζιαι να μεν ηταν ο Μακάριος στην εξουσίαν.      
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom