Νέα

Δικηγόροι στην Ελλάδα: Ανεύθυνοι 100% !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Κώστας Λαδάκης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 209
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386

Φανταζομαι δεν αμφισβητεις το γεγονος οτι χωρις μαθηματικα ο υπολογιστης (και οχι μονο) δε θα υπηρχε. Και οτιγενικα χωρις μαθηματικα πολλα δε θα υπηρχαν και η ανθρωποτητα θα ηταν πολυ πιο πισω. Τωρα αν σε πρωτογονες κοινωνιες νομαδων και βοσκων υπαρχει υψηλη δικηγορια και νομικη .
Μαλιστα η ιδια η νομικη ειναι δομημενη με καθαρα μαθηματικη και λογικη δομη.
Δευτερον η νομικη δεν ρυθμιζει τις σχεσεις των ανθρωπων αλλα ρυθμιζει συγκεκριμενες σχεσεις στο συγκεκριμενο αστικο καπιταλιστικο πλαισιο. Ειναι αδυνατο εκ των πραγματων να ρυθμισει ολες τις σχεσεις .
Κανεις δεν αμφισβητει φυσικα τη χρησιμοτητα της νομικης επιστημης στην κοινωνια και τους γνωστες της.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Φανταζομαι δεν αμφισβητεις το γεγονος οτι χωρις μαθηματικα ο υπολογιστης (και οχι μονο) δε θα υπηρχε. Και οτιγενικα χωρις μαθηματικα πολλα δε θα υπηρχαν και η ανθρωποτητα θα ηταν πολυ πιο πισω. Τωρα αν σε πρωτογονες κοινωνιες νομαδων και βοσκων υπαρχει υψηλη δικηγορια και νομικη .
Μαλιστα η ιδια η νομικη ειναι δομημενη με καθαρα μαθηματικη και λογικη δομη.
Δευτερον η νομικη δεν ρυθμιζει τις σχεσεις των ανθρωπων αλλα ρυθμιζει συγκεκριμενες σχεσεις στο συγκεκριμενο αστικο καπιταλιστικο πλαισιο. Ειναι αδυνατο εκ των πραγματων να ρυθμισει ολες τις σχεσεις .
Κανεις δεν αμφισβητει φυσικα τη χρησιμοτητα της νομικης επιστημης στην κοινωνια και τους γνωστες της.
Αγαπητέ μου, εγω παταω το κουμπι του υπολογιστη και ανοιγει. Τοσο απλά. Ενδιαφερει κανεναν πώς γινεται αυτο? Οχι. Αντιθετως ενδιαφερονται οι παντες για τα νομικα, καθε μερα. Οσες γκομενες ειχα, ξεροχυνανε να ρωτανε νομικά για να κατανοησουν πώς λειτουργει το κρατος, οι αρχες, η διοικηση, τα δικαστηρια. Οι φιλοι μου που δεν ειναι δικηγοροι, το ιδιο. Εσυ πιστευεις οτι ρωτανε εναν φυσικό ή μαθηματικο με τοσο ενδιαφερον "εξηγησε μας πώς αναβει ο υπολογιστης"?
Αυτο εξηγω τοση ωρα, ποσο δυσκολο ειναι να το αντιληφθειτε?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
Αγαπητέ μου, εγω παταω το κουμπι του υπολογιστη και ανοιγει. Τοσο απλά. Ενδιαφερει κανεναν πώς γινεται αυτο? Οχι. Αντιθετως ενδιαφερονται οι παντες για τα νομικα, καθε μερα. Οσες γκομενες ειχα, ξεροχυνανε να ρωτανε νομικά για να κατανοησουν πώς λειτουργει το κρατος, οι αρχες, η διοικηση, τα δικαστηρια. Οι φιλοι μου που δεν ειναι δικηγοροι, το ιδιο. Εσυ πιστευεις οτι ρωτανε εναν φυσικό ή μαθηματικο με τοσο ενδιαφερον "εξηγησε μας πώς αναβει ο υπολογιστης"?
Αυτο εξηγω τοση ωρα, ποσο δυσκολο ειναι να το αντιληφθειτε?

Αυτο που εξηγεις και οντως ισχυει, τι σχεση εχει με τη θεση σου οτι η νομικη ειναι η μοναδικη η σημαντικοτερη επιστημη?
Το οτι τα γκομενακια σε ρωτανε για νομικα δε σημαινει οτι η απολυτη επιστημη δεν ειναι τα μαθηματικα.
Δε σχετιζεται το ενα γεγονος με το αλλο δηλαδη.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αγαπητέ μου, εγω παταω το κουμπι του υπολογιστη και ανοιγει. Τοσο απλά. Ενδιαφερει κανεναν πώς γινεται αυτο? Οχι. Αντιθετως ενδιαφερονται οι παντες για τα νομικα, καθε μερα. Οσες γκομενες ειχα, ξεροχυνανε να ρωτανε νομικά για να κατανοησουν πώς λειτουργει το κρατος, οι αρχες, η διοικηση, τα δικαστηρια. Οι φιλοι μου που δεν ειναι δικηγοροι, το ιδιο. Εσυ πιστευεις οτι ρωτανε εναν φυσικό ή μαθηματικο με τοσο ενδιαφερον "εξηγησε μας πώς αναβει ο υπολογιστης"?
Αυτο εξηγω τοση ωρα, ποσο δυσκολο ειναι να το αντιληφθειτε?

σιγά μην ενδιαφερόντουσαν οι γκόμενες για να κατανοήσουν πως λειτουργεί το κράτος κλπ ... σε ψαρεύανε μακάκα να δούνε αν έχεις γεμάτο πορτοφόλι...  :birdman:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Αγαπητέ μου, εγω παταω το κουμπι του υπολογιστη και ανοιγει. Τοσο απλά. Ενδιαφερει κανεναν πώς γινεται αυτο? Οχι. Αντιθετως ενδιαφερονται οι παντες για τα νομικα, καθε μερα. Οσες γκομενες ειχα, ξεροχυνανε να ρωτανε νομικά για να κατανοησουν πώς λειτουργει το κρατος, οι αρχες, η διοικηση, τα δικαστηρια. Οι φιλοι μου που δεν ειναι δικηγοροι, το ιδιο. Εσυ πιστευεις οτι ρωτανε εναν φυσικό ή μαθηματικο με τοσο ενδιαφερον "εξηγησε μας πώς αναβει ο υπολογιστης"?
Αυτο εξηγω τοση ωρα, ποσο δυσκολο ειναι να το αντιληφθειτε?


Αρα η σημαντικοτερη επιστημη ειναι η αεροπλοια.
 

colonel nathan jessup

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
30
Like
534
Πόντοι
306
μια χαρα επιστημη ειναι η νομικη.....τι να πουν μετα κατι γεωπονιες και μαλακιες;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
σιγά μην ενδιαφερόντουσαν οι γκόμενες για να κατανοήσουν πως λειτουργεί το κράτος κλπ ... σε ψαρεύανε μακάκα να δούνε αν έχεις γεμάτο πορτοφόλι...  :birdman:
Ξερεις οτι εχει υπαρξει καποια, η οποια για να φτιαχτεί με εβαζε να της διαβαζω με υφος αρθρα απο στον Αστικο Κωδικα?
Αντε διαβασε κι εσυ σε καποια τα δικα σου, να δουμε αν θα καυλωσει.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Ξερεις οτι εχει υπαρξει καποια, η οποια για να φτιαχτεί με εβαζε να της διαβαζω με υφος αρθρα απο στον Αστικο Κωδικα?
Αντε διαβασε κι εσυ σε καποια τα δικα σου, να δουμε αν θα καυλωσει.


Σ αγαπω σε εκτιμω, συνεχιζεις να το γαμας.
 

colonel nathan jessup

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
30
Like
534
Πόντοι
306
Ξερεις οτι εχει υπαρξει καποια, η οποια για να φτιαχτεί με εβαζε να της διαβαζω με υφος αρθρα απο στον Αστικο Κωδικα?
Αντε διαβασε κι εσυ σε καποια τα δικα σου, να δουμε αν θα καυλωσει.
δαχτυλωνοταν ενω εκανες απαγγελια αστικο δικαιο;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ξερεις οτι εχει υπαρξει καποια, η οποια για να φτιαχτεί με εβαζε να της διαβαζω με υφος αρθρα απο στον Αστικο Κωδικα?
Αντε διαβασε κι εσυ σε καποια τα δικα σου, να δουμε αν θα καυλωσει.

εγω της λέω ρε μακάκα "θα σου βάλω μωρό μου ένα CDR στον κώλο" και χύνει...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Moutro69

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2016
Μηνύματα
234
Like
16
Πόντοι
1
Ελάχιστοι αξίζουν και σίγουρα κανένας απόσους είναι εδώ μέσα.
Αν κάποιος ειναι καλός δικηγόρος σίγουρα θα έχει δουλειά
και για να έχει δουλειά, σίγουρα θα μελετάει τις υποθέσεις του,
αντί να παίζει το πουλί του εδω.
Και να θυμάστε κάτι οι δικηγόροι είναι όργανα σας για να σας συμβουλεύουν ,
εσείς πρέπει να αποφασίζετε κρίνοντα βασισμένοι στις συμβουλές τους,
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΉ ΑΛΛΗΛΕΓΓΎΗ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΑΜΕΣΩΣ.
:tn04: :tn04: :tn04: :tn04:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom