Νέα

δεν έχει ταμίες η Πειραιώς!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasos999
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 140
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Έστω ότι κάποιος δεν θέλει web-banking τι κάνει? Πώς πληρώνει ΔΕΚΟ, τραβάει μετρητά? είναι το ΑΤΜ της Πειραιώς η μόνη λύση άραγε? Πληροφοριακά η Πειραιώς δεν έχει ταμίες!
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.424
Πόντοι
11.445
Έστω ότι κάποιος δεν θέλει web-banking τι κάνει? Πώς πληρώνει ΔΕΚΟ, τραβάει μετρητά? είναι το ΑΤΜ της Πειραιώς η μόνη λύση άραγε? Πληροφοριακά η Πειραιώς δεν έχει ταμίες!

αμα εισαι παππους πηγαινε στα γραφεια και πες σε υπαλληλο να σε βοηθησει να πληρώσεις σε ΑΤΜ  :woldman:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 178879

Επισκέπτης
Έστω ότι κάποιος δεν θέλει web-banking τι κάνει? Πώς πληρώνει ΔΕΚΟ, τραβάει μετρητά? είναι το ΑΤΜ της Πειραιώς η μόνη λύση άραγε? Πληροφοριακά η Πειραιώς δεν έχει ταμίες!

Εδώ και καιρό. Απολύουν ταμίες, για να μην διώξουν μεγαλύτερα κεφάλια. Και συμβαίνει σε όλες τις τράπεζες. Εμένα μου άλλαξαν υπεύθυνο τρεις φορές τα τελευταία 2 χρόνια, λόγω αυτού του θέματος.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
εχει τα ειδικα ατμ για πληρωμες...σιγα σιγα ετσι θα το κανουν ολες οι τραπεζεις..ειναι να απολυθουν συνολικα καποιες χιλιαδες εργαζομενων ακομα τραπεζουπαλληλων
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Άλλο ρώτησα.
Εδώ και καιρό. Απολύουν ταμίες, για να μην διώξουν μεγαλύτερα κεφάλια. Και συμβαίνει σε όλες τις τράπεζες. Εμένα μου άλλαξαν υπεύθυνο τρεις φορές τα τελευταία 2 χρόνια, λόγω αυτού του θέματος.
Πώς τραβάω μετρητά? κάνω ενημερώσεις? πληρώνω ΔΕΚΟ? συγκεκριμένα μπορείς να μου απαντήσεις τους τρόπους?
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Άλλο ρώτησα. Πώς τραβάω μετρητά? κάνω ενημερώσεις? πληρώνω ΔΕΚΟ? συγκεκριμένα μπορείς να μου απαντήσεις τους τρόπους?

Μετρητα απο το ΑΤΜ
Ενημερωση και πληρωμη ΔΕΚΟ απο το ειδικο μηχανημα στην εισοδο του Καταστηματος
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
Άλλο ρώτησα. Πώς τραβάω μετρητά? κάνω ενημερώσεις? πληρώνω ΔΕΚΟ? συγκεκριμένα μπορείς να μου απαντήσεις τους τρόπους?
σε ατμ και με ι μπανκινγκ μαν.
πρεπει να το μαθεις.και εγω με τα καπιταλ κοντρολ μπηκα στο λουκι.
μεχρι τοτε ημουν παραδοσιακος μαλακας.
τωρα εγινα συγχρονος μαλακας.
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.612
Like
28.086
Πόντοι
5.006
Σταδιακά όλα θα γίνονται ηλεκτρονικά και δεν θα υπάρχουν ταμίες στις τράπεζες..για αυτό κλείνουν καταστήματα και λιγοστεύουν τα ταμεία..
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.488
Like
27.703
Πόντοι
5.506
γουσταρατε κωλογεροι ουρα και χαρτακι ε?  :happy: :happy: :happy:
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Μετρητα απο το ΑΤΜ
Ενημερωση και πληρωμη ΔΕΚΟ απο το ειδικο μηχανημα στην εισοδο του Καταστηματος
η Πειραιώς το κατάργησε το ειδικό μηχάνημα (τουλάχιστον αυτή δίπλα μου), μπορείς μέσω ΑΤΜ να πληρώσεις πχ ΕΥΔΑΠ, οφειλές Εφορίας κτλ?
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.408
Like
20.234
Πόντοι
6.056
Σταδιακά όλα θα γίνονται ηλεκτρονικά και δεν θα υπάρχουν ταμίες στις τράπεζες..για αυτό κλείνουν καταστήματα και λιγοστεύουν τα ταμεία..
στο εξωτερικο(Νορβηγια νομιζω)λειτουργουν τράπεζες χωρις υπαλληλους,εδω κανουν μειωσεις σε προσωπικο συνεχεια και κλεινουν καταστήματα,ολα ηλεκτρονικα πλεον αντε και κανενα ατμ :S :S :S
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
μεχρι και τη μανουρα στην ουρα θα μας κοψουν οι μασονοι  :'(
 

fistikoulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
206
Κριτικές
40
Like
1.866
Πόντοι
2.471
Απο τα capital και μετα ο στοχος ηταν να καταργησουν τα φυσικα ταμεια και πλεον ολοι ανεξαρτητως ηλικιας να χρησιμοποιουν ebanking οποτε  ολο αυτο που γινετε τωρα τους εξυπηρετει αφανταστα για να προσαρμοστει ο κοσμος.
Φιλε κατεβασε την εφαρμογη της εκαστοτε τραπεζας που χρησιμοποιεις στο κινητο σου νομιζω ειναι ποιο φιλικες στην χρηση , για εμενα προσωπικα την alpha ειναι η καλυτερη, οσο για τα ταμεια τη πειραιως χτες πηγα στο καταστημα της πειραιως στην συγγρου γιατι εχασα το κωδικο ebanking και  ειχε ταμια κανονικα , αλλα ηταν ενα 55αρης εκει που ηθελε να πληρωσει λογαριασμο νερου 35ευρω και δεν το εξυπηρετησε του ειεπε να μαθει να χρησιμοποιει ηλεκτρονικες συναλλαγες και ενω αυτος επεμενε επεναιβει ο διευθυντης του καταστηματος και του ειπε οτι για 35 ευρω δεν σου κοβουν το νερο και τον εδιωξε δεν το αφησ να τον πληρωσει  :s&m_3:
 

Panagiotis(1)

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
44
Like
2
Πόντοι
0
Έστω ότι κάποιος δεν θέλει web-banking τι κάνει? Πώς πληρώνει ΔΕΚΟ, τραβάει μετρητά? είναι το ΑΤΜ της Πειραιώς η μόνη λύση άραγε? Πληροφοριακά η Πειραιώς δεν έχει ταμίες!

μπορείς είτε να φτιάξεις ebanking. Πλέον μπορείς από τον υπολογιστή ή το κινητό σου, χωρίς να πας σε κατάστημα όπως παλιά, είτε πληρώνεις ηλεκτρονικά, με την κάρτα σου, από την ιστοσελίδα της κάθε ΔΕΚΟ.

Για παράδειγμα ΔΕΗ: ΕΥΔΑΠ:
 

Peacful_Warrior

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2011
Μηνύματα
2.929
Κριτικές
1
Like
237
Πόντοι
36
η Πειραιώς το κατάργησε το ειδικό μηχάνημα (τουλάχιστον αυτή δίπλα μου), μπορείς μέσω ΑΤΜ να πληρώσεις πχ ΕΥΔΑΠ, οφειλές Εφορίας κτλ?

Δυστυχως 'η ευτυχως πρεπει να ξεκινησεις και να μπεις στο τρυπακι να μαθεις το ε-μπανκινγ για τις πληρωμες που θες να κανεις  :S
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Δυστυχως 'η ευτυχως πρεπει να ξεκινησεις και να μπεις στο τρυπακι να μαθεις το ε-μπανκινγ για τις πληρωμες που θες να κανεις  :S
να σου πω, το ΑΤΜ δεν εξυπηρετεί όμως προς το παρόν?
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.332
Κριτικές
112
Like
18.566
Πόντοι
20.686
Εκσυχρονιστειτε για να γλυτωνετε χρονο και χρημα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Πχοιός πηγαίνει ακόμα στα ταμεία;;;  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
η Πειραιώς το κατάργησε το ειδικό μηχάνημα (τουλάχιστον αυτή δίπλα μου), μπορείς μέσω ΑΤΜ να πληρώσεις πχ ΕΥΔΑΠ, οφειλές Εφορίας κτλ?

Εννοειτε μπορεις και απο το ΑΤΜ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom