Νέα

Χρήστος Κασταμονίτης (Διαβαίνοντας την ανοπαία ατραπό)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 78
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
32
Like
26.005
Πόντοι
8.346
@Odin_ φαίνεται να ξέρεις πολλά για αυτά τα θέματα. Έχεις γράψει, ασχοληθεί ή ψάξει περίεργα μέρη?
...οχι ερευνα πεδιου δεν εκανα ποτε! Αλλα εχω μια αρκετα μεγαλη βιβλιοθηκη, διαβαζα απο μικρος και εκανα μελετη απο μονος μου (ακολουθουσα την βιβλιογραφια της καθε υποθεσης για να δεχτω ή απορριψω οτιδηποτε). Περισσοτερο ασχολουμαι με την αστρονομια κ το διαστημα και λιγοτερο με ολα τα αλλα (και με μερικα γελοια δν ασχολουμαι καθολου)!
:hi:
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.938
Κριτικές
5
Like
8.012
Πόντοι
2.306
Την Καλησπερα μου Φιλε Tiberius....τον συγκεκριμενο τον εχω παρακολουθησει...κατα την ταπεινη μου αποψη δυο που αξιζει να παρακολουθησεις ειναι ο Μπαλανος και ο Deniken ......
Καλα να περνας......
Ο Μπαλάνος έχει πεθάνει.
Τον άλλον δεν τον ξέρω ...
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
ο δευτερος ειναι στο πεδιο του false history οπως και ο ντειβιντ αικ

γκιοζηδες ολοι αυτοι,πεταμενα λεφτα οποιος αγοραζει τα βιβλια τους
Ίσως υπάρχουν κάποια κομμάτια αλήθειας μέσα στα βιβλία τους, αλλά είναι δύσκολο να καταλάβεις ποια είναι σωστά και ποια όχι..
Κάποιοι άλλοι , έχουν άλλες απόψεις για τους ερπετομορφους και τους λυκανθρώπους και τα βαμπίρ..( παλιά είχα διαβάσει σχετικά, αλλά έχει πολλά χρόνια πριν και δε θυμάμαι)
Αν όντως είναι όπως τα λέει ο Ντέιβιντ Άικ, γιατί τον άφησαν να ζήσει? Κανονικά θα έπρεπε να τον είχαν εξαφανίσει στην αρχή της πορείας του.
Νομίζω άτομα σαν τον Άικ , λένε κάποια πράγματα σωστά αναμεμιγμένα με πολύ παραμύθι, ώστε να αποπροσανατολιστεί ο κόσμος ( κάτι σαν τον δικό μας Λιακόπουλο που βασίστηκε στον χριστιανισμό και το ξεχειλωσε όσο δεν πήγαινε)
Με αυτό τον τρόπο ο κόσμος νομίζει ότι είναι ενημερωμένος, χαίρεται για το πόσα ξέρει , και κάτω απτή μύτη του γίνονται οσα γίνονται..αλλά δεν τον νοιάζει γιατί είναι ψαγμενος κι ενημερωμένος..ξέρει ότι τα ερπετά και τα Νεφελίμ είναι οι εχθροί του .. κι όσο ψάχνει για Νεφελίμ καταπίνει αμασητο κάθε ψέμα που οδηγεί σε μνημόνια και φτωχοποιηση, ρίχνοντας το φταίξιμο στις σαύρες κι όχι στους πραγματικούς ενόχους..
Εδώ Θεσσαλονίκη, πριν τα μνημόνια,τα βιβλία του Λιακόπουλου έκαναν πάταγο.. σε ταβέρνες άκουγα κόσμο να μιλάει για Νεφελίμ..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Odin_
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
Εγω πιστευω στους εξωγηινους αλλα πιστευω και στους θεους
Δηλαδη πιστευω οτι υπαρχουν ζωντανοι θεοι αθανατοι εκει εξω σε αλλους πλανητες οι οποιοι πιθανων να ζουν εκατομμυρια χρονια
Τωρα αν αυτοι ηγουνται θνητων εξωγηινων η εχουν δικη τους θεϊκη κοινωνια αυτο δεν το γνωριζω
 

Kvel

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
276
Like
756
Πόντοι
81
Μεγάλος φιδεμπορας,άξιο μέλος του σάιτ.

Απορώ πως δεν μπήκε ψηφοφορία ακόμη με το ποιο μέλος είναι; :confused::confused::confused:

Ειδική μνεία σε ένα τρολερα με όνομα μαύρος ιππότης που από την πολύ μαλακια που τον έχει φαει κάθεται μαζί με κάτι αλλά ναυάγια και κάνει 6ωρες live εκπομπές ωστε να μας πει ότι ο χρησταρας είναι φιδεμπορας,λες και όσοι τον έχουν δει έστω πέντε λεπτά δεν το καταλάβαμε...
Μαύρε ιππότη τυπε τα σέβη μου μιας και είναι χίλια τα εκατό σίγουρο ότι ξημεροβραδιαζεσαι σε παρακμιακες γωνίες του ίντερνετ όπως το ανίερο μας σάιτ :hi:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Πριν αρκετά χρόνια όταν ήμουν παντρεμένος με την πρώτη γυναίκα μου αντιμετωπίσαμε ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα.
Ένα φάντασμα ερχόταν τα βράδια και μας αναστατωνε, άφηνε ανοιχτό το ψυγείο, άνοιγε την ηλεκτρική σκούπα, και πολλά άλλα τρομακτικά.
Ο Χρησταρας μας έσωσε ανέλαβε την περίπτωση μας κάλεσε ένα άλλο φάντασμα το οποίο συζήτησε με το δικό μας φάντασμα και με επιχειρήματα και κοινή λογική το κατάφερε να το πείσει να σταματήσει τις μαλακίες.
 

Πρυτανης

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
275
Κριτικές
46
Like
3.967
Πόντοι
1.651
Τον είχα δει σε δύο δεκάλεπτα και μια ολόκληρη εκπομπή για να διαμορφώσω άποψη .
Είναι βαθύτατα πρωκτικός (κατά Φροϋδ) , κατά συνέπεια μπορεί να γίνει επικίνδυνος στις πολύ ιδιαίτερες στιγμές του.
Παλαιότερα σίγουρα ήταν πιο έντονο στην συμπεριφορά του.


Βαρεμένος ο τύπος αλλά με αρκετό κόσμο να τον ακούει/βλέπει σταθερά.
Αφήστε δε που οι θεατές του , επενδύουν σε αυτόν ορίζοντάς τον σαν "πατέρα" .
Εκεί καταλαβαίνετε ότι όλοι οι άνθρωποι (δεν εξαιρώ εαυτόν) ψάχνουν κάτι/κάποιον/α να τους σώσει από το δικό τους πρόβλημα σε όποια μορφή κι αν έλθει αυτό .

Εμείς επενδύουμε στην άσκηση στο διάβασμα και ενίοτε στο γαμήσι για να υπάρχουν οι βιολογικές ισορροπίες .

Καλή συνέχεια

 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.328
Like
1.931
Πόντοι
216
Την Καλησπερα μου Φιλε Tiberius....τον συγκεκριμενο τον εχω παρακολουθησει...κατα την ταπεινη μου αποψη δυο που αξιζει να παρακολουθησεις ειναι ο Μπαλανος και ο Deniken ......
Καλα να περνας......
Επειδή είχα ασχοληθεί με τον μακαρίτη τον Μπαλάνο και τον Φον Νταίνικεν διαβάζοντας τα βιβλία τους ως μαθητής Λυκείου την δεκαετία του '80 νομίζω ότι έχουνε κάπως ξεπεραστεί (αλλά βέβαια αξίζουνε να διαβαστούνε) ενώ σήμερα αξίζει να ασχοληθείς με Γκρέϊαμ Χάνκοκ (Graham Hancock) o οποίος δίνει κυρίως ομιλίες για εξαφανισμένους πολιτισμούς...
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.328
Like
1.931
Πόντοι
216
...οντως παλιες σοβαρες φωνες ! Επισης σοβαρος ηταν ο Σωκρατης Αικατερινιδης κ σημερα ερευνητες σοβαροι ειναι ο Θανασης Βεμπος και ο Παντελης Γιαννουλακης

Ο πιο σοβαρός ήτανε ο Αικατερινίδης που ήθελε αποδείξεις αρκετές για να δεχθεί κάτι για τα ΑΤΙΑ.Ο Βέμπος είναι πιο πολύ του παραφυσικού...Για τον Γιαννουλάκη είναι ουδέτερη η άποψη μου...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τον πρωτο δεν τον ξερω

ο γιαννουλακης ειναι αρκετα διαβασμενος και λεει ωραια πραγματα αν και στο περιοδικο strange εγραφε μπαρουφες
"αν και στο περιοδικο strange εγραφε μπαρουφες"

Συμφωνώ απολύτως!
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.328
Like
1.931
Πόντοι
216
Η νέα μόδα που έχει αποδειχθεί και αρχαιολογικά είναι η ανασκαφή της παλιάς πόλης (νομίζω) πριν το 10 χιλιάδες π.Χ στο Γκοπέκλι Τεππέ (Göbekli Tepe)
Υπάρχει μπόλικο πράμα στο νετ
Είναι μία ευχάριστη αρχαιολογική ανακάλυψη που πάει πίσω στον χρόνο την επίσημη ιστορία και δημιουργεί νέα ερωτήματα για χαμένους πολιτισμούς.
Εγώ τα είδα αυτά στο ποντκαστ του Τζο Ρόγκαν πριν από κάμποσο καιρό.
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Επειδή είχα ασχοληθεί με τον μακαρίτη τον Μπαλάνο και τον Φον Νταίνικεν διαβάζοντας τα βιβλία τους ως μαθητής Λυκείου την δεκαετία του '80 νομίζω ότι έχουνε κάπως ξεπεραστεί (αλλά βέβαια αξίζουνε να διαβαστούνε) ενώ σήμερα αξίζει να ασχοληθείς με Γκρέϊαμ Χάνκοκ (Graham Hancock) o οποίος δίνει κυρίως ομιλίες για εξαφανισμένους πολιτισμούς...
Καλημερα Φιλε μου...πιτσιρικας τα διαβαζα...και καμμια φορα κανω επαναλειψεις η διαβαζω κατι καινουργιο....ευκαιρια να διαβασω και το Χανκοκ.....
Καλα να περνας...
υσ.για να ξεκινησεις ειναι πιστευω καλα...να σε βαλει στο κλιμα....
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Η νέα μόδα που έχει αποδειχθεί και αρχαιολογικά είναι η ανασκαφή της παλιάς πόλης (νομίζω) πριν το 10 χιλιάδες π.Χ στο Γκοπέκλι Τεππέ (Göbekli Tepe)
Υπάρχει μπόλικο πράμα στο νετ
Είναι μία ευχάριστη αρχαιολογική ανακάλυψη που πάει πίσω στον χρόνο την επίσημη ιστορία και δημιουργεί νέα ερωτήματα για χαμένους πολιτισμούς.
Εγώ τα είδα αυτά στο ποντκαστ του Τζο Ρόγκαν πριν από κάμποσο καιρό.
για το Γκοπελκι Τεππε ειχα δει ενα επεισοδιο....απο το george Tsukalas....
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Ο πιο σοβαρός ήτανε ο Αικατερινίδης που ήθελε αποδείξεις αρκετές για να δεχθεί κάτι για τα ΑΤΙΑ.Ο Βέμπος είναι πιο πολύ του παραφυσικού...Για τον Γιαννουλάκη είναι ουδέτερη η άποψη μου...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


"αν και στο περιοδικο strange εγραφε μπαρουφες"

Συμφωνώ απολύτως!
κυκλοφοραει ακομα αυτο το περιοδικο....??
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
Δες τε ρε κανα national geographic να μάθετε 5-10 πράγματα για τον κόσμο, κι αφήστε τις παπαριές του κάθε καμένου ναυάγιου...
 

♖REDROOK♖

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2018
Μηνύματα
62
Κριτικές
1
Like
129
Πόντοι
0
Δε ξέρω τι είναι χειρότερο, ο ίδιος ή το fan club του με κάτι τελειωμένες Ελληνίδες που σε κάθε ανάρτησή τον προσφωνούν ως "Κύριο Κασταμονίτη" :2funny::jerking:
Τώρα πλέον, πατάω τις φωτογραφίες που ανεβάζει για να γελάω με τα σχόλια, εμφανίζεται που και που στο feed μου, ο άτιμος!
Οσον αφορά το υλικό του, πάτησα μια φορά ένα βίντεο με τίτλο κάτι που με ενδιέφερε, και το 60% ήταν ΕΚΤΟΣ θέματος στην κυριολεξία, 30% μίλαγε για τον εαυτό του, και ενα 10% "πάνω" στο θέμα με ό,τι πιο αερολογία, γενικόλογα και σάλτσα μπορείς να φανταστείς.
Δεν τσέκαρα κάποιο άλλο βίντεο να δω αν είναι όλα έτσι.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.328
Like
1.931
Πόντοι
216
κυκλοφοραει ακομα αυτο το περιοδικο....??
Mέχρι και πριν από τέσσερα χρόνια ήξερα ότι κυκλοφορούσε.Μετά που άρχισα να βλέπω καθημερινά ποντ-καστ δεν ξανασχολήθηκα...
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.284
Πόντοι
2.586
Μπαλανούς, Ντένικεν κτλπ δεν τους ξέρω. Πόσο μάλλον Κασταμονίτη.

Εμένα μού άρεσε μία εκπομπούλα που είχε ο ραδιοσταθμός Εν Λευκώ αργά την νύχτα τις Κυριακές νομίζω καμμιά εικοσαριά χρόνια πριν.
Δεν θυμάμαι ποιοί ήταν αλλά ήταν αξιόλογοι. Και ο Χαρδαβέλλας μετά βέβαια.

Από πραγματικούς ερευνητές που το πάνε και ένα βήμα παραπέρα χωρίς να γίνονται γελοίοι είναι ο Ιωάννης Γιαννόπουλος.
Μου είχε αρέσει πολύ το βιβλίο του "Μυστική Αθήνα".

μαα.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom