Νέα

Χρέωση στην επανέκδοση χρεωστικής ή πιστωτικής κάρτας από τις τράπεζες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 142
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.976
Like
5.028
Πόντοι
1.106
Eurobank για τον πεοντα, ακυρωνω μια πιστωτικη τους λεω εχει κατι πληρωμες ακομη θα φαινονται στο app.. Λενε ναι κυριε βεβαιως θα μπορειτε να πληρωνετε.. Αρχιδια δεν εμφανιζει πληρωμες δε ξερω πως να πληρωσω κατι δοσεις στη γαμωκαρτα
Τυπε πως θα συνεχίσει να δουλευει αφού καταργήθηκε η κάρτα?  :think:
Πληρωμή μπορείς να κάνεις με τον αριθμό της κάρτας σε αυτόματα μηχανήματα εντός των καταστημάτων, στο ταμείο, στο ΑΤΜ της ίδιας τράπεζας αν έχεις και χρεωστική τους ή μέσω ebanking από οποιαδήποτε άλλη τράπεζα
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.976
Like
5.028
Πόντοι
1.106
Χρεωστική ή Πιστωτική;
Η χρεωστική σίγουρα δεν έχει θέμα, αλλά η πιστωτική συνδέεται και με άλλα πράγματα (πχ συνέπεια πληρωμών) οπότε δεν γίνεται αλλαγή χρόνου λήξης (έμμεση και άμεση επιμήκυνση) χωρίς τα αναγκαία δικαιολογητικά.
Η πιστωτική επειδή συνδέεται με συνδρομή θεωρητικά έχει ετήσια ισχύ (ανεξάρτητα με την αναγραφόμενη).
Η ημερομηνία λήξης πάντως δεν συνδέεται με συνέχεια πληρωμών γιατί έτσι κι αλλιώς αλλάζει και νουμερο
Η χρεωστική αλλάζει δεν ξέρω για ποιο λογο
ΥΓ Δεν έχει νόημα να βάζεις πλέον αυτόματη 0ληρωνη λογαριασμών Δεκο κτλ γιατί όλο και κάτι γινεται
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.065
Πόντοι
6.796
Τυπε πως θα συνεχίσει να δουλευει αφού καταργήθηκε η κάρτα?  :think:
Πληρωμή μπορείς να κάνεις με τον αριθμό της κάρτας σε αυτόματα μηχανήματα εντός των καταστημάτων, στο ταμείο, στο ΑΤΜ της ίδιας τράπεζας αν έχεις και χρεωστική τους ή μέσω ebanking από οποιαδήποτε άλλη τράπεζα

Δεν ειπα να δουλευει, ειπα να πληρωνω τις δοσεις που ειχαν απομεινει απο μια TV.. 50 ευρω το μηνα ειχαν μείνει 6 δοσεις, λεω πως θα τα πληρωνω αυτες τις δοσεις, λεει ο υπαλληλος στο app.. Αα λεω θα εμφανιζονται οι πληρωμες λενε φυσικα ναι... Ε αρχιδια δεν εχει εμφανιστη καμια δοση να πληρωσω απο τοτε που κατηργησα τη πιστωτική...
 

Mr_Robot

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
362
Like
260
Πόντοι
1
Δεν ειπα να δουλευει, ειπα να πληρωνω τις δοσεις που ειχαν απομεινει απο μια TV.. 50 ευρω το μηνα ειχαν μείνει 6 δοσεις, λεω πως θα τα πληρωνω αυτες τις δοσεις, λεει ο υπαλληλος στο app.. Αα λεω θα εμφανιζονται οι πληρωμες λενε φυσικα ναι... Ε αρχιδια δεν εχει εμφανιστη καμια δοση να πληρωσω απο τοτε που κατηργησα τη πιστωτική...
και τι περιμενεις δηλαδη,πήγαινε σε καταστημα και πληρωσε στο γκισέ.
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Off-topic! Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση. Μπορώ από ΑΤΜ Πειραιώς να μεταφέρω λεφτά σε έναν φίλο (πάλι σε άλλο προφανώς λογαριασμό Πειραιώς)? (μικρό ποσό πχ 100 Ευρώ).
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.665
Like
1.454
Πόντοι
216
Off-topic! Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση. Μπορώ από ΑΤΜ Πειραιώς να μεταφέρω λεφτά σε έναν φίλο (πάλι σε άλλο προφανώς λογαριασμό Πειραιώς)? (μικρό ποσό πχ 100 Ευρώ).
ναι μπορεις
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.976
Like
5.028
Πόντοι
1.106
Off-topic! Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση. Μπορώ από ΑΤΜ Πειραιώς να μεταφέρω λεφτά σε έναν φίλο (πάλι σε άλλο προφανώς λογαριασμό Πειραιώς)? (μικρό ποσό πχ 100 Ευρώ).
Τυπε το πιο ευκολο είναι το λεφτά στο λεπτο έχει στο site της και στο ΑΤΜ οδηγιες
 

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.560
Like
1.119
Πόντοι
216
:pipa3:Τι δικαιολογητικά ζητάει η Eurobank για επανέκδοση;
Την ταυτοτητα μου μονο, και αν θυμαμαι καλα μου ειχε ζητησει και το κινητο μου νουμερο προφωρικα...
Για επιβεβαιωση στοιχειων...
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.445
Κριτικές
1
Like
35.582
Πόντοι
6.256
Ας ρωτησω εδω
Εκανα χθες καταθεση μετρητων σε ατμ αλφα μπανκ και επειδη τα εβαλα στραβα απο τα 500 ευρω μου κρατησε τα 150 μου εβγαλε πισω τα 350 και μηνυμα να επικοινωνησω με το καταστημα.
Σας εχει συμβει;
Λετε να βγαλω ακρη τηλεφωνικα;
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.173
Κριτικές
3
Like
4.329
Πόντοι
736
Ας ρωτησω εδω
Εκανα χθες καταθεση μετρητων σε ατμ αλφα μπανκ και επειδη τα εβαλα στραβα απο τα 500 ευρω μου κρατησε τα 150 μου εβγαλε πισω τα 350 και μηνυμα να επικοινωνησω με το καταστημα.
Σας εχει συμβει;
Λετε να βγαλω ακρη τηλεφωνικα;
Θα το βρούνε την Δευτέρα κατά 99,99% και θα σου τα πιστωσουν καθώς θα έχουν π!εονασμα, κάνε μια επικοινωνία πρωί πρωί με το καταστημα μόνο
 

Billdabill

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
94
Like
277
Πόντοι
20
Ας ρωτησω εδω
Εκανα χθες καταθεση μετρητων σε ατμ αλφα μπανκ και επειδη τα εβαλα στραβα απο τα 500 ευρω μου κρατησε τα 150 μου εβγαλε πισω τα 350 και μηνυμα να επικοινωνησω με το καταστημα.
Σας εχει συμβει;
Λετε να βγαλω ακρη τηλεφωνικα;
Στην αλφα δουλεύει πολυ καλα και το ε ραντεβού. αν δεν το σηκωσουν πρωι το τηλέφωνο. Δοκιμασε το και ζητα να σε καλεσουν αυτοι.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.445
Κριτικές
1
Like
35.582
Πόντοι
6.256
Θα το βρούνε την Δευτέρα κατά 99,99% και θα σου τα πιστωσουν καθώς θα έχουν π!εονασμα, κάνε μια επικοινωνία πρωί πρωί με το καταστημα μόνο
Λογικα θα δουν σε ποιο λογαριασμο γιατι ειχα μεσα την καρτα .
Εκτος κι αν εντοπισαν κανα πλαστό χαρτονομισμα.
Αλλα τα βαλα πολυ άτσαλα γιατι η σχισμη δεν φαινοταν και στραβωσαν.

Για την ιστορια η αλφα ειναι η πιο εξυπηρετικη .
Και φυσικα η εθνικη η χειροτερη, τιμωρεί τον πελατη
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.976
Like
5.028
Πόντοι
1.106
τυπε στο λογιστικό υπόλοιπο φαίνονται τα 150 που κράτησε;
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.976
Like
5.028
Πόντοι
1.106
Μονο μεσω alpha mobile ειδα. Δε φαινεται το 150αρι.
Θα δω μετα ενημερωση απο ατμ
Όταν εντοπίζεται πλαστο δεν καταγράφεται στο ποσο κατάθεσης και απλά σου πρηζουν τ αρχιδια γιατί ειδοποιούν την αστυνομία
Αν φαίνονται κανονικά 99% γαμησες τον αισθητήρα όπως τα βαλες ??
Σημειωτέον ότι και να κάνες σ έχει γράψει η candid camera οπότε στ αρχιδι* σου
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.445
Κριτικές
1
Like
35.582
Πόντοι
6.256
Όταν εντοπίζεται πλαστο δεν καταγράφεται στο ποσο κατάθεσης και απλά σου πρηζουν τ αρχιδια γιατί ειδοποιούν την αστυνομία
Αν φαίνονται κανονικά 99% γαμησες τον αισθητήρα όπως τα βαλες ??
Σημειωτέον ότι και να κάνες σ έχει γράψει η candid camera οπότε στ αρχιδι* σου
Στην αναλυτικη ενημερωση του ατμ δεν φαινονται πουθενα τα 150
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.976
Like
5.028
Πόντοι
1.106
Στην αναλυτικη ενημερωση του ατμ δεν φαινονται πουθενα τα 150
Χαρτί πηρες όταν τα καταθεσες;
Κάνε την παπια μέχρι τη Δευτέρα το μεσημέρι και μη σκαλισεις να δεις αν εμφανιστουν μέχρι τότε.
Αν είναι πλαστο πας στη μπουζου για κατάθεση ??
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.445
Κριτικές
1
Like
35.582
Πόντοι
6.256
Χαρτί πηρες όταν τα καταθεσες;
Κάνε την παπια μέχρι τη Δευτέρα το μεσημέρι και μη σκαλισεις να δεις αν εμφανιστουν μέχρι τότε.
Αν είναι πλαστο πας στη μπουζου για κατάθεση ??
Θα πω οτι ψηφισα κουλη .
Και δε θα πω για το μπου κομ:)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom