Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
φοβερος τυπας :rockon: :rockon: :rockon: ο ανθρωπος ξερει απο ντυσιματα
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Δηλαδη η Ελλαδα ειναι πιο δυστυχισμενη χωρα απο τη Συρια που εχει 160.000 νεκρους στον εμφυλιο της τελευταιας διετιας.
Καλα.
Μηπως να μετατραπει το ερωτημα του γκαλοπ σε "ποιος ειναι ο πιο μίρλας λαος του κοσμου"?

πολυ δυστυχια αλεξ71 χθες που βγηκα Σαλονικη σ λαδαδικα και στη παραλιακη ολοι κλαιγανε  :2funny:
 

johnybest

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
η ελλαδα σιγουρα τωρα η ευρωπη νομιζω εχει αλλα προβληματα περα απο οικονομικα και λεγεται τζιχαντ των ισλαμιστων...την ελλαδα ισως ακολουθησει ο νοτος...εκτος και εαν ξυπνησει η γερμανια και φυγει πρωτη απο ενα πλοιο που βυθηζεται και θα ειναι αναγκασμενη να το τροφοδοτει συνεχεια με λεφτα απο την κεντρικη τραπεζα της κατι που δεν εκανε απο την αρχη για να ειχε καθαρισει..αν φυγει η γερμανια τοτε θα πεσει το ευρω σε τραγικα επιπεδα θα ανεβει το γερμανικο μαρκο σε δυσθεωρητα υψη και θα ακολουθησει η διαλυση της ευρωπης και η επαναφορα στα εθνικα νομισματα οπου φυσικα θα ειναι πολυ υποτιμημενα σε σχεση ακομα και με τωρα...οποτε θα ξεκινησει πραγματικη αναπτυξη αφου θα ερχεται ο τουριστας ελλαδα οπου με αρχικη υποτιμηση 75% ΟΠΩς ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ οι δραχμες που θα πληρωνεσε ανα μηνα θα εχουν πραγματικη αξια σημερινη των 100 ευρω...δεν θα ειναι τιποτα μπροστα σε καποιον που σιγουρα δεν θα εχει υποστει τετοια υποτιμηση...
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
η ελλαδα σιγουρα τωρα η ευρωπη νομιζω εχει αλλα προβληματα περα απο οικονομικα και λεγεται τζιχαντ των ισλαμιστων...την ελλαδα ισως ακολουθησει ο νοτος...εκτος και εαν ξυπνησει η γερμανια και φυγει πρωτη απο ενα πλοιο που βυθηζεται και θα ειναι αναγκασμενη να το τροφοδοτει συνεχεια με λεφτα απο την κεντρικη τραπεζα της κατι που δεν εκανε απο την αρχη για να ειχε καθαρισει..αν φυγει η γερμανια τοτε θα πεσει το ευρω σε τραγικα επιπεδα θα ανεβει το γερμανικο μαρκο σε δυσθεωρητα υψη και θα ακολουθησει η διαλυση της ευρωπης και η επαναφορα στα εθνικα νομισματα οπου φυσικα θα ειναι πολυ υποτιμημενα σε σχεση ακομα και με τωρα...οποτε θα ξεκινησει πραγματικη αναπτυξη αφου θα ερχεται ο τουριστας ελλαδα οπου με αρχικη υποτιμηση 75% ΟΠΩς ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ οι δραχμες που θα πληρωνεσε ανα μηνα θα εχουν πραγματικη αξια σημερινη των 100 ευρω...δεν θα ειναι τιποτα μπροστα σε καποιον που σιγουρα δεν θα εχει υποστει τετοια υποτιμηση...

δραχμολαγνος και συ τυπε? :grin:
 

Επισκέπτης
η ελλαδα σιγουρα τωρα η ευρωπη νομιζω εχει αλλα προβληματα περα απο οικονομικα και λεγεται τζιχαντ των ισλαμιστων...την ελλαδα ισως ακολουθησει ο νοτος...εκτος και εαν ξυπνησει η γερμανια και φυγει πρωτη απο ενα πλοιο που βυθηζεται και θα ειναι αναγκασμενη να το τροφοδοτει συνεχεια με λεφτα απο την κεντρικη τραπεζα της κατι που δεν εκανε απο την αρχη για να ειχε καθαρισει..αν φυγει η γερμανια τοτε θα πεσει το ευρω σε τραγικα επιπεδα θα ανεβει το γερμανικο μαρκο σε δυσθεωρητα υψη και θα ακολουθησει η διαλυση της ευρωπης και η επαναφορα στα εθνικα νομισματα οπου φυσικα θα ειναι πολυ υποτιμημενα σε σχεση ακομα και με τωρα...οποτε θα ξεκινησει πραγματικη αναπτυξη αφου θα ερχεται ο τουριστας ελλαδα οπου με αρχικη υποτιμηση 75% ΟΠΩς ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ οι δραχμες που θα πληρωνεσε ανα μηνα θα εχουν πραγματικη αξια σημερινη των 100 ευρω...δεν θα ειναι τιποτα μπροστα σε καποιον που σιγουρα δεν θα εχει υποστει τετοια υποτιμηση...

τύπε ΑΤΟΚΗ δραχμή εννοείς έτσι;
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
"Μανιφέστο" για την Ευρώπη ετοιμάζει ο Ρέντσι

Ο Ματτέο Ρέντσι καταστρώνει την στρατηγική του. Σύμφωνα με ρεπορτάζ της δημόσιας τηλεόρασης Rai, αλλά και με την διαδικτυακή ειδησεογραφική πύλη HuffingtonPost, ο Ιταλός πρωθυπουργός συντάσσει μανιφέστο για την νέα Ευρώπη.

Το σημείο αναφοράς - με διαφορετικό φυσικά περιεχόμενα - είναι το «μανιφέστο» των Μπλέρ και Σρέντερ, του 1999, για τον λεγόμενο «Τρίτο Δρόμο».

Σύμφωνα με τους Ιταλούς σχολιαστές, τα κύρια σημεία είναι οι επενδύσεις στην παιδεία, η ενίσχυση των υποδομών και της τεχνολογίας, η ενεργειακή πολιτική και ο σεβασμός των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, αρχίζοντας από το θέμα της μετανάστευσης.

Η κεντρική ιδέα - τονίζει η Rai- είναι ότι η πολιτική οικονομικής λιτότητας έχει αγγίξει τα όριά της και ότι πρέπει, πλέον, να αντικατασταθεί με νέα προσέγγιση. «Ο ισχυρότερος σύμμαχος, στην νέα αυτή πορεία του τριανταεννιάχρονου επικεφαλής της ιταλικής κυβέρνησης θα είναι ο πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας Μάριο Ντράγκι», προσθέτει η HuffingtonPost.

Πρόκειται, ουσιαστικά, για φυσική συνέπεια της τοποθέτησης του Ιταλού κεντροαριστερού πρωθυπουργού ότι «πριν από τις αποφάσεις για τα νέα αξιώματα, η Ευρωπαϊκή Ένωση έχει άμεση ανάγκη από καινούρια περιεχόμενα και στρατηγικές».

Στενοί συνεργάτες του Ρέντσι αφήνουν να διαρρεύσει ότι για το «μανιφέστο» αυτό δεν θα χρειασθεί πολύς χρόνος και ότι αναμένεται να υπογραφεί από μια σεβαστή ομάδα κρατών, αλλά όχι από όλες τις χώρες- μέλη. Χωρίς να προκληθεί, τέλος, ρήξη με την Γερμανία.

Πηγή:
 

Memosex

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
957
Like
0
Πόντοι
6
:pipa2:


Παλι βρε φαβα μανιφεστο εγραψες και ολο μαλακιες λες. Στο φροντηστηριο του Καζακη πηγες ?

Δεν προκειτε να ασχοληθω να απανταω στην καθε μαλακια που γραφεις ιδιως αν δεν ξερεις και παρακολουθεις τα ποιο στοιχειωδη οικονομικα.

Για πες μας τι μορφωση εχεις που ξερεις τοσα πολλα ?  :2funny:

Λες η Γελεν που ανελαβε τον Ιανουαριο ξεκινησε τα μηδενικα επιτοκια της FED απο το 2009?  :2funny:


Πονο ρε γιατι εσυ και οι συντροφοι σου  και η ιδεολογια σου κατεστρεψαν την Ελλαδα και την πληρωνει ο κοσμακης τωρα. Μαθε πρωτα οικονομικα και μετα ελα να γραφεις τα μανιφεστα σου συντροφε. :grin:


Ατοκο Εθνικο Νομισμα  :rockon: :rockon: :rockon:


ΠΛΑΝΕΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...ΑΣ ΣΑς ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...

Η μόρφωση μου χοντρομαλάκα Lucent είναι πανεπιστημιακού επιπέδου σε σχολή συναφή με τα οικονομικά...ΑΠΛΑ ΑΛΛΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟς ΑΛΛΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ....

Εγώ χοντρομαλάκα ιδιωτικός υπάλληλος ήμουν και είμαι...απλώς ξέρω΄ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ...

Καλώς ή κακώς όλοι οι μαγαζάτορες περίμεναν τους δημοσίους υπαλλήλους για να δουλέψουν..τα δώρα τους και τα επιδόματά τους...ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ...

Α και την Ελλάδα την κατέστρεψαν οι πολιτικοί σε συνεργασία ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΩΝΑΝ ΟΣΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ...Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙ..ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ...ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑΚΙ..ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ...Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΧΙ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...

Α ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΑΙ ΦΩΣΤΗΡΑ..ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..ΑΠΟ ΤΟ 70% ΣΤΟ 113%...Η ΛΙΤΟΤΗΤΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΟΧΙ Ο ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΥΠΩΜΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ...


ΕΛΕΓΕ Ο ΑΙΝΣΤΑΙΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ..ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ...ΤΙ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΡΕ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑ LUCENT?ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ?

ΩΠ ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ..Ο ΗΡΩΑΣ ΣΟΥ ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΟΚΙΑ...ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΑΡΘΡΟ¨


Και ο μεγαλοεπενδυτής, Marc Faber όμως προειδοποιεί οι αγορές βρίσκονται σε μια γιγαντιαία «φούσκα», η οποία μπορεί να σκάσει ανά πάσα στιγμή.  Ο Faber δεν διστάζει να καταλογίσει ευθύνες στην πολιτική του Προέδρου Ομπάμα και την πολιτική χαμηλών επιτοκίων που εφαρμόζει η Fed.

Τέλος, σύμφωνα με το CNN Money, οι φήμες οργιάζουν ότι και ο Warren Buffett προετοιμάζεται για ενδεχόμενο κραχ στις αγορές.  Ο δείκτης «Warren Buffett Indicator» βρίσκεται σε κατάσταση συναγερμού και καταδεικνύει ότι μια κατάρρευση μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή.


ΑΧ ΒΡΕ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΕ...ΠΑΛΙ ΣΕ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΑ...ΒΛΑΚΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ...

ε πως θα τα πουλησεις τα λεμονια?με κλειστη αγορα και απομονωση απο ολο τον καπιταλιστικο κοσμο ? :uglystupid: :uglystupid:

μια χαρα λειτουργει ο μαγαζοτορας στο νησι βγαζει μια χαρα χρημα και ασε τα κλαψιματα  :birdman:

Σερραιος εισαι? :grin: Σιγα μη μας κλεισετε και τα συνορα κιολας  :2funny: :2funny: να βαζουμε στα βρωμοβενζιναδικα τ νομου  βενζινη κ υγραεριο που σε κατακλεβουν  :birdman:.Θα κλαψουμε για τους βενζιναδες που πεινανε  :2funny: και ποια μιση τιμη ρε τρομπα ουτε 40% πιο φθηνα δν ειναι..ειδικα επιπλα και πορτες ασφαλειες κτλ που αναφερεις  :grin:

ΆΛΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ....ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑΣ ΝΟΥΜΕΡΟ... ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ....

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗ ΛΑΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΣΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?ΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΕΜΟΝΙΑ..

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΚΩΛΟΧΟΝΤΡΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?ΘΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ...

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ...ΤΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ..

ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΙΝΕΙ Η ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΩ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟς ΓΙΑ ΕΥΠΑΘΕΙς ΟΜΑΔΕΣ Η ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΜΕ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ ΑΓΑΘΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ...ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΗΡΥΝΙΚΟ ΟΠΛΟ...ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?

'ΕΤσι να σε ενημερώσω ότι αν συνεχιστεί ο φτηνοτουρισμος ΜΕ ΤΟ ALL INLCUSIVE μονο μεγαλα ξενοδοχεια θα μεινουνε ανοικτα.Η μικρη επιχειρηση εξω θα κλεισει..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΔΕ ΣΕ ΝΟΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ...ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ....

όσο για τις Σέρρες τυχαιο το παράδειγμα δεν μας απαντάς πως θα έχει ο Ελληνας επιχειρηματιας δουλειά με ανοικτά σύνορα?ΑΣΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑς ΟΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙς ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Όπως ΤΟΥ LUCENTBLAKA.


Εσυ κατι σπουδασες, εγω που με δυσκολια εβγαλα το δημοτικο τι να πω?  :2funny: :2funny:

Ασε τον φιλο μου τον Βαρουφακη γιατι και αυτος εκπροσωπει κομματικες αποψεις. :grin:

ΕΓΏ ΠΑΝΤΩς ΣΕ ΚΟΒΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΜΕΝΕΣ ΜΕΤΑΞΕΤΑΣΤΕΟΣ...


ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΛΑΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ..

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΑ FUNDS LUCENTΒΛΑΚΑ?


Δηλαδη η Ελλαδα ειναι πιο δυστυχισμενη χωρα απο τη Συρια που εχει 160.000 νεκρους στον εμφυλιο της τελευταιας διετιας.
Καλα.
Μηπως να μετατραπει το ερωτημα του γκαλοπ σε "ποιος ειναι ο πιο μίρλας λαος του κοσμου"?


AΛΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΣΤΗ ΣΥΡΙΑ.ΙΣΛΑΜΟΦΑΣΙΣΤΕΣ ΒΙΔΩΤΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΖΟΥΣΑΝΕ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.







 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
ΠΛΑΝΕΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...ΑΣ ΣΑς ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...

Η μόρφωση μου χοντρομαλάκα Lucent είναι πανεπιστημιακού επιπέδου σε σχολή συναφή με τα οικονομικά...ΑΠΛΑ ΑΛΛΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟς ΑΛΛΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ....

Εγώ χοντρομαλάκα ιδιωτικός υπάλληλος ήμουν και είμαι...απλώς ξέρω΄ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ...

Καλώς ή κακώς όλοι οι μαγαζάτορες περίμεναν τους δημοσίους υπαλλήλους για να δουλέψουν..τα δώρα τους και τα επιδόματά τους...ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ...

Α και την Ελλάδα την κατέστρεψαν οι πολιτικοί σε συνεργασία ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΩΝΑΝ ΟΣΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ...Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙ..ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ...ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑΚΙ..ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ...Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΧΙ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...

Α ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΑΙ ΦΩΣΤΗΡΑ..ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..ΑΠΟ ΤΟ 70% ΣΤΟ 113%...Η ΛΙΤΟΤΗΤΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΟΧΙ Ο ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΥΠΩΜΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ...


ΕΛΕΓΕ Ο ΑΙΝΣΤΑΙΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ..ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ...ΤΙ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΡΕ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑ LUCENT?ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ?

ΩΠ ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ..Ο ΗΡΩΑΣ ΣΟΥ ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΟΚΙΑ...ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΑΡΘΡΟ¨


Και ο μεγαλοεπενδυτής, Marc Faber όμως προειδοποιεί οι αγορές βρίσκονται σε μια γιγαντιαία «φούσκα», η οποία μπορεί να σκάσει ανά πάσα στιγμή.  Ο Faber δεν διστάζει να καταλογίσει ευθύνες στην πολιτική του Προέδρου Ομπάμα και την πολιτική χαμηλών επιτοκίων που εφαρμόζει η Fed.

Τέλος, σύμφωνα με το CNN Money, οι φήμες οργιάζουν ότι και ο Warren Buffett προετοιμάζεται για ενδεχόμενο κραχ στις αγορές.  Ο δείκτης «Warren Buffett Indicator» βρίσκεται σε κατάσταση συναγερμού και καταδεικνύει ότι μια κατάρρευση μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή.


ΑΧ ΒΡΕ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΕ...ΠΑΛΙ ΣΕ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΑ...ΒΛΑΚΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ...

ΆΛΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ....ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑΣ ΝΟΥΜΕΡΟ... ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ....

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗ ΛΑΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΣΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?ΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΕΜΟΝΙΑ..

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΚΩΛΟΧΟΝΤΡΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?ΘΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ...

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ...ΤΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ..

ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΙΝΕΙ Η ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΩ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟς ΓΙΑ ΕΥΠΑΘΕΙς ΟΜΑΔΕΣ Η ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΜΕ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ ΑΓΑΘΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ...ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΗΡΥΝΙΚΟ ΟΠΛΟ...ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?

'ΕΤσι να σε ενημερώσω ότι αν συνεχιστεί ο φτηνοτουρισμος ΜΕ ΤΟ ALL INLCUSIVE μονο μεγαλα ξενοδοχεια θα μεινουνε ανοικτα.Η μικρη επιχειρηση εξω θα κλεισει..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΔΕ ΣΕ ΝΟΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ...ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ....

όσο για τις Σέρρες τυχαιο το παράδειγμα δεν μας απαντάς πως θα έχει ο Ελληνας επιχειρηματιας δουλειά με ανοικτά σύνορα?ΑΣΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑς ΟΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙς ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Όπως ΤΟΥ LUCENTBLAKA.


ΕΓΏ ΠΑΝΤΩς ΣΕ ΚΟΒΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΜΕΝΕΣ ΜΕΤΑΞΕΤΑΣΤΕΟΣ...


ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΛΑΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ..

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΑ FUNDS LUCENTΒΛΑΚΑ?



AΛΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΣΤΗ ΣΥΡΙΑ.ΙΣΛΑΜΟΦΑΣΙΣΤΕΣ ΒΙΔΩΤΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΖΟΥΣΑΝΕ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

γαμας καθολου τυπε ? :grin: :grin:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ΠΛΑΝΕΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...ΑΣ ΣΑς ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...

Η μόρφωση μου χοντρομαλάκα Lucent είναι πανεπιστημιακού επιπέδου σε σχολή συναφή με τα οικονομικά...ΑΠΛΑ ΑΛΛΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟς ΑΛΛΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ....

Εγώ χοντρομαλάκα ιδιωτικός υπάλληλος ήμουν και είμαι...απλώς ξέρω΄ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ...

Καλώς ή κακώς όλοι οι μαγαζάτορες περίμεναν τους δημοσίους υπαλλήλους για να δουλέψουν..τα δώρα τους και τα επιδόματά τους...ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ...

Α και την Ελλάδα την κατέστρεψαν οι πολιτικοί σε συνεργασία ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΩΝΑΝ ΟΣΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ...Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙ..ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ...ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑΚΙ..ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ...Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΧΙ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...

Α ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΑΙ ΦΩΣΤΗΡΑ..ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..ΑΠΟ ΤΟ 70% ΣΤΟ 113%...(1) Η ΛΙΤΟΤΗΤΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΟΧΙ Ο ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΥΠΩΜΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ...


ΕΛΕΓΕ Ο ΑΙΝΣΤΑΙΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ..ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ...ΤΙ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΡΕ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑ LUCENT?ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ?

ΩΠ ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ.(2).Ο ΗΡΩΑΣ ΣΟΥ ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΟΚΙΑ...ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΑΡΘΡΟ¨


Και ο μεγαλοεπενδυτής, Marc Faber όμως προειδοποιεί οι αγορές βρίσκονται σε μια γιγαντιαία «φούσκα», η οποία μπορεί να σκάσει ανά πάσα στιγμή.  Ο Faber δεν διστάζει να καταλογίσει ευθύνες στην πολιτική του Προέδρου Ομπάμα και την πολιτική χαμηλών επιτοκίων που εφαρμόζει η Fed.

Τέλος, σύμφωνα με το CNN Money, οι φήμες οργιάζουν ότι και ο Warren Buffett προετοιμάζεται για ενδεχόμενο κραχ στις αγορές.  Ο δείκτης «Warren Buffett Indicator» βρίσκεται σε κατάσταση συναγερμού και καταδεικνύει ότι μια κατάρρευση μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή.


ΑΧ ΒΡΕ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΕ...ΠΑΛΙ ΣΕ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΑ...ΒΛΑΚΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ...

ΆΛΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ....ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑΣ ΝΟΥΜΕΡΟ... ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ....

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗ ΛΑΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΣΟΥ (3) ΛΕΜΟΝΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?ΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΕΜΟΝΙΑ..

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΚΩΛΟΧΟΝΤΡΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ (4) ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?ΘΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ...

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ...ΤΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ..

ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΙΝΕΙ Η (5) ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΩ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟς ΓΙΑ ΕΥΠΑΘΕΙς ΟΜΑΔΕΣ Η (6) ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΜΕ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ ΑΓΑΘΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ...ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΗΡΥΝΙΚΟ ΟΠΛΟ...ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?

'ΕΤσι να σε ενημερώσω ότι αν συνεχιστεί ο φτηνοτουρισμος ΜΕ ΤΟ ALL INLCUSIVE μονο μεγαλα ξενοδοχεια θα μεινουνε ανοικτα.(7) Η μικρη επιχειρηση εξω θα κλεισει..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΔΕ ΣΕ ΝΟΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ...ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ....

όσο για τις Σέρρες τυχαιο το παράδειγμα δεν μας απαντάς πως θα έχει ο Ελληνας επιχειρηματιας δουλειά με ανοικτά σύνορα?ΑΣΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑς ΟΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙς ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Όπως ΤΟΥ LUCENTBLAKA.


ΕΓΏ ΠΑΝΤΩς ΣΕ ΚΟΒΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΜΕΝΕΣ ΜΕΤΑΞΕΤΑΣΤΕΟΣ...


ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΛΑΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ..

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΑ FUNDS LUCENTΒΛΑΚΑ?

AΛΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ.(8) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΣΤΗ ΣΥΡΙΑ.ΙΣΛΑΜΟΦΑΣΙΣΤΕΣ ΒΙΔΩΤΟΙ ΑΠΟ )9) ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΖΟΥΣΑΝΕ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

(1) να πας να το πείς σε κανέναν που έζησε στην κατοχή που είχε πληθωρισμό... να πας να το πείς σε κανέναν που έζησε στην δημοκρατία της Βαιμάρης... να πας να το πείς σε κανέναν στην Βενεζουέλα ή στην Αργεντινή και να δούμε τι θα σου πούνε..

(2) αφού ζητάς άτοκο νόμισμα γιατί σκούζεις για τα μηδενικά επιτόκια του Μπερνάγκι ??

(3) όσα θέλεις... σε τιμή τριπλάσια από τα ισραηλίτικα, τα τούρκικα και τα αργεντίνικα

(4) όσα θέλεις... σε τιμή διπλάσια από τα γαλλικά της Danone

(5) με τι χρήμα? με το πληθωριστικό κωλόχαρτο που θα τυπώνεις ??

(6) εσύ θα τα χρησιμοποιήσεις... τους άλλους που θα σου πουλήσουν τα δικά τους προιόντα τους ρώτησες άμα θέλουν και μάλιστα στις τιμές που ζητάς ??

(7) και γιατί η μικρή επιχείρηση να μην προσπαθήσει να μεγαλώσει? να συνεργαστεί να συνεταιριστεί να κάνει κοινοπραξίες προμηθειών, διαφήμισης κλπ κλπ κλπ... ??

(8) να το πείς σε κανένα πρόσφυγα από την Συρία αυτό ..

(9) λησμόνησες να βάλεις λίγο από Εβραίους και μια πρέζα μασώνους και δεν θα δέσει καλά η σάλτσα...
 

Memosex

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
957
Like
0
Πόντοι
6
είμαι σίγουρος πως ναί... την χούφτα του...  :grin:

θα θέλες πολύ παππούλη έστω να κυκλοφορησεις όχι να γαμήσεις έστω τα μισά από τα μουνιά που έχω γαμήσει...και παό όλο τον κόσμο άμα λάχει να ουμ....τώρτα βέβαια ξέπεσα σε κάτι δίμετρες Πολωνέζες.... :2funny: οι Αυστραλέζες στη Μύκονο και οι ξαναμμένες Αράβισσες μου πέφτανε λίγες....ΤΙ ΝΑ ΜΑς ΠΕΙς ΒΡΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ κατεστραμμενε...

(1) να πας να το πείς σε κανέναν που έζησε στην κατοχή που είχε πληθωρισμό... να πας να το πείς σε κανέναν που έζησε στην δημοκρατία της Βαιμάρης... να πας να το πείς σε κανέναν στην Βενεζουέλα ή στην Αργεντινή και να δούμε τι θα σου πούνε..

(2) αφού ζητάς άτοκο νόμισμα γιατί σκούζεις για τα μηδενικά επιτόκια του Μπερνάγκι ??

(3) όσα θέλεις... σε τιμή τριπλάσια από τα ισραηλίτικα, τα τούρκικα και τα αργεντίνικα

(4) όσα θέλεις... σε τιμή διπλάσια από τα γαλλικά της Danone

(5) με τι χρήμα? με το πληθωριστικό κωλόχαρτο που θα τυπώνεις ??

(6) εσύ θα τα χρησιμοποιήσεις... τους άλλους που θα σου πουλήσουν τα δικά τους προιόντα τους ρώτησες άμα θέλουν και μάλιστα στις τιμές που ζητάς ??

(7) και γιατί η μικρή επιχείρηση να μην προσπαθήσει να μεγαλώσει? να συνεργαστεί να συνεταιριστεί να κάνει κοινοπραξίες προμηθειών, διαφήμισης κλπ κλπ κλπ... ??

(8) να το πείς σε κανένα πρόσφυγα από την Συρία αυτό ..

(9) λησμόνησες να βάλεις λίγο από Εβραίους και μια πρέζα μασώνους και δεν θα δέσει καλά η σάλτσα...


ΝΑΤΟΣ ΠΑΛΙ...

1.ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΤΟ ΕΚΟΒΑΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΣΤΛΕΝΑΝ ΕΔΩ...ΑΛΛΟ ΟΙ ΠΛΗΘΩΡΙΣΤΙΚΕς ΔΡΑΧΜΕς ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ...ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ ΚΑΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΜΗΝ ΤΙΣ ΠΙΑΝΕΙΣ ΚΑΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΟΥΤΕ ΣΥΣΣΙΤΙΑ ΟΥΤΕ ΦΑΣΙΤΕΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ...ΑΣΤΟ
2.ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ Η ΜΠΕΝΡΑΝΚΙ ΤΟΝ ΣΚΑΤΟΕΒΡΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...ΟΤΑΝ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ..ΑΥΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ..Ο ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ ΜΕΣΩ THΣ FED ΔΑΝΕΙΖΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΦΟΥ Η FED ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ...ΕΤΣΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΜΟΝΟ 16 ΤΡΙΣ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ? :2funny:  ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΡΧΟΜΑΙ?

ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΥΨΗΛΑ ΕΠΙΤΟΚΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΡΑΜΙΤΖΑΝΑ....ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΝΤΑΜΙΤΖΑΝΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΡΑΣΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ...

3.ΑΛΛΟ ΤΑ ΒΑΦΤΙΖΟΜΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
4.ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΞΕΝΟ.ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ Όμως ΝΤΑΜΙΤΖΑΝΑ.
5.ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΘΩΡΙΣΤΙΚΟ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΑΛΛΑ ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ.ΟΠΩς ΑΠΟΡΡΟΦΟΥΣΕ ΚΑΠΟΤΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΕ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ...ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΠΑΠΠΟΥΛΗ Η ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΑΥΤΑ ΓΕΡΑΚΟ?
6.ΣΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΤΑ ΛΕΜΟΝΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΤΣΑΟΥΣΕΣΚΟΥ...ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕ ΤΡΕΝΑ..ΠΟΥ ΧΩΡΟΥΣΑΝ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ...ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΤΗΣ SIEMENS Ε...Η ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ  :2funny:
7.ΝΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ...ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΞΑΤΡΩΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ...ΑΛΛΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΛΛΟ DEΑLER πολυεθνικών...
8.Ε ΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΜΦΥΛΙΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΕΙΣΒΟΛΗ...ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΛΑΚΑς ΔΕΝ ΞΕΡΕΙς ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ...
9.ΚΑΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΟΩΝ ΛΑΩΝ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.

ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΑΡΘΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΧΙΛΙΑΔΕΣ.ΝΟΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΞΕΦΤΙΛΙΖΩ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ  :2funny: ΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΑΛΗΤΑΚΟ ΑΡΛΕΚΙΝ ΚΑΙ ΡΟΜΑΝΤΖΟ? :2funny:

ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΥΣ ΒΛΑΚΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ...

 

Memosex

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
957
Like
0
Πόντοι
6
  από το 2012..τότε που σκότωσαν το λαό στο ξύλο για να περάσουν το ΠΑΠΑΔΗΜΟ-ΜΝΗΜΟΝΙΟ....


ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΑΖΑΚΗΣ...ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ......
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
ΠΛΑΝΕΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...ΑΣ ΣΑς ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...

Η μόρφωση μου χοντρομαλάκα Lucent είναι πανεπιστημιακού επιπέδου σε σχολή συναφή με τα οικονομικά...ΑΠΛΑ ΑΛΛΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟς ΑΛΛΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ....

Εγώ χοντρομαλάκα ιδιωτικός υπάλληλος ήμουν και είμαι...απλώς ξέρω΄ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ...

Καλώς ή κακώς όλοι οι μαγαζάτορες περίμεναν τους δημοσίους υπαλλήλους για να δουλέψουν..τα δώρα τους και τα επιδόματά τους...ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ...

Α και την Ελλάδα την κατέστρεψαν οι πολιτικοί σε συνεργασία ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΩΝΑΝ ΟΣΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ...Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙ..ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ...ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑΚΙ..ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ...Ο ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΧΙ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...

Α ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΑΙ ΦΩΣΤΗΡΑ..ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΔΙΩΞΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..ΑΠΟ ΤΟ 70% ΣΤΟ 113%...Η ΛΙΤΟΤΗΤΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΟΧΙ Ο ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΥΠΩΜΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΣ...


ΕΛΕΓΕ Ο ΑΙΝΣΤΑΙΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ..ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ...ΤΙ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΡΕ ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑ LUCENT?ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ?

ΩΠ ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ..Ο ΗΡΩΑΣ ΣΟΥ ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΟΚΙΑ...ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΑΡΘΡΟ¨


Και ο μεγαλοεπενδυτής, Marc Faber όμως προειδοποιεί οι αγορές βρίσκονται σε μια γιγαντιαία «φούσκα», η οποία μπορεί να σκάσει ανά πάσα στιγμή.  Ο Faber δεν διστάζει να καταλογίσει ευθύνες στην πολιτική του Προέδρου Ομπάμα και την πολιτική χαμηλών επιτοκίων που εφαρμόζει η Fed.

Τέλος, σύμφωνα με το CNN Money, οι φήμες οργιάζουν ότι και ο Warren Buffett προετοιμάζεται για ενδεχόμενο κραχ στις αγορές.  Ο δείκτης «Warren Buffett Indicator» βρίσκεται σε κατάσταση συναγερμού και καταδεικνύει ότι μια κατάρρευση μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή.


ΑΧ ΒΡΕ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΕ...ΠΑΛΙ ΣΕ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΑ...ΒΛΑΚΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ...

ΆΛΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ....ΧΟΝΤΡΟΜΑΛΑΚΑΣ ΝΟΥΜΕΡΟ... ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ....

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΗ ΛΑΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΣΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?ΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΕΜΟΝΙΑ..

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΚΩΛΟΧΟΝΤΡΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ?ΘΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ...

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ...ΤΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ..

ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕΙΝΕΙ Η ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΩ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΡΑΤΟς ΓΙΑ ΕΥΠΑΘΕΙς ΟΜΑΔΕΣ Η ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΜΕ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ ΑΓΑΘΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ...ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΗΡΥΝΙΚΟ ΟΠΛΟ...ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?

'ΕΤσι να σε ενημερώσω ότι αν συνεχιστεί ο φτηνοτουρισμος ΜΕ ΤΟ ALL INLCUSIVE μονο μεγαλα ξενοδοχεια θα μεινουνε ανοικτα.Η μικρη επιχειρηση εξω θα κλεισει..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΔΕ ΣΕ ΝΟΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ...ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ....

όσο για τις Σέρρες τυχαιο το παράδειγμα δεν μας απαντάς πως θα έχει ο Ελληνας επιχειρηματιας δουλειά με ανοικτά σύνορα?ΑΣΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΑς ΟΙ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙς ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Όπως ΤΟΥ LUCENTBLAKA.


ΕΓΏ ΠΑΝΤΩς ΣΕ ΚΟΒΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΜΕΝΕΣ ΜΕΤΑΞΕΤΑΣΤΕΟΣ...


ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΛΑΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ..

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΑ FUNDS LUCENTΒΛΑΚΑ?



AΛΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΣΤΗ ΣΥΡΙΑ.ΙΣΛΑΜΟΦΑΣΙΣΤΕΣ ΒΙΔΩΤΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΖΟΥΣΑΝΕ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.

Αχαχαχαχαχαχαχαχα που το παιζεις και μορφωμενος βρε ασχετε φαβα της συμφορας!  :2funny: :2funny:

2.ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ Η ΜΠΕΝΡΑΝΚΙ ΤΟΝ ΣΚΑΤΟΕΒΡΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...ΟΤΑΝ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ..ΑΥΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ..Ο ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ ΜΕΣΩ THΣ FED ΔΑΝΕΙΖΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΦΟΥ Η FED ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ...ΕΤΣΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΜΟΝΟ 16 ΤΡΙΣ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ? 2funny  ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΡΧΟΜΑΙ?

Ωστε η FED ειναι ιδωτικη τραπεζα που ελεγχεται απο τους Εβραιους!!  :2funny: :2funny: :2funny:

Τι μαλακας που εισαι. Δεν υπαρχεις λεμε τωρα, αλλα τι να γινει οτι σου πει ο αρχηγος γραφεις.  :2funny: :2funny:

Για πες μας δηλαδη, ετσι για να μας μορφωσεις, τι επιδραση στη αγορα εχουν τα χαμηλα επιτοκια απο μια κεντρικη τραπεζα σαν την ΕΚΤ η την FED στην οικονομια και γιατι εφαρμοζουν τετοια πολιτικη (οι Εβραιοι δηλαδη)  :2funny: :2funny: :2funny:


θα θέλες πολύ παππούλη έστω να κυκλοφορησεις όχι να γαμήσεις έστω τα μισά από τα μουνιά που έχω γαμήσει...και παό όλο τον κόσμο άμα λάχει να ουμ....τώρτα βέβαια ξέπεσα σε κάτι δίμετρες Πολωνέζες.... 2funny οι Αυστραλέζες στη Μύκονο και οι ξαναμμένες Αράβισσες μου πέφτανε λίγες.


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: καμια συντροφισα εχετε εκει στο κομμα να γαμησουμε και εμεις οι αγαμητοι τελος παντων?  :2funny: :2funny: :2funny:

Ενα ζουρλομανδια χρειαζεσαι συντροφε και εισαγωγη επιγοντως για θεραπεια. Δεν υπαρχει πιθανοτητα να δουλευεις σαν ιδιωτικος υπαλληλος πουθενα, για να λεμε του στραβου το δικιο...............


ΑΤΟΚΙ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ εδω και τωρα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:



 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αχαχαχαχαχαχαχαχα που το παιζεις και μορφωμενος βρε ασχετε φαβα της συμφορας!  :2funny: :2funny:

2.ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ Η ΜΠΕΝΡΑΝΚΙ ΤΟΝ ΣΚΑΤΟΕΒΡΑΙΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...ΟΤΑΝ ΣΤΕΡΕΙΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ..ΑΥΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ..Ο ΜΠΕΝΡΑΝΚΕ ΜΕΣΩ THΣ FED ΔΑΝΕΙΖΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΦΟΥ Η FED ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ...ΕΤΣΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΜΟΝΟ 16 ΤΡΙΣ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ? 2funny  ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΡΧΟΜΑΙ?

Ωστε η FED ειναι ιδωτικη τραπεζα που ελεγχεται απο τους Εβραιους!!  :2funny: :2funny: :2funny:

Τι μαλακας που εισαι. Δεν υπαρχεις λεμε τωρα, αλλα τι να γινει οτι σου πει ο αρχηγος γραφεις.  :2funny: :2funny:

Για πες μας δηλαδη, ετσι για να μας μορφωσεις, τι επιδραση στη αγορα εχουν τα χαμηλα επιτοκια απο μια κεντρικη τραπεζα σαν την ΕΚΤ η την FED στην οικονομια και γιατι εφαρμοζουν τετοια πολιτικη (οι Εβραιοι δηλαδη)  :2funny: :2funny: :2funny:


θα θέλες πολύ παππούλη έστω να κυκλοφορησεις όχι να γαμήσεις έστω τα μισά από τα μουνιά που έχω γαμήσει...και παό όλο τον κόσμο άμα λάχει να ουμ....τώρτα βέβαια ξέπεσα σε κάτι δίμετρες Πολωνέζες.... 2funny οι Αυστραλέζες στη Μύκονο και οι ξαναμμένες Αράβισσες μου πέφτανε λίγες.


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: καμια συντροφισα εχετε εκει στο κομμα να γαμησουμε και εμεις οι αγαμητοι τελος παντων?  :2funny: :2funny: :2funny:

Ενα ζουρλομανδια χρειαζεσαι συντροφε και εισαγωγη επιγοντως για θεραπεια. Δεν υπαρχει πιθανοτητα να δουλευεις σαν ιδιωτικος υπαλληλος πουθενα, για να λεμε του στραβου το δικιο...............


ΑΤΟΚΙ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ εδω και τωρα  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


ΑΤΟΚΙ ΕΘΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

:s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom