Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
τα μπετά και οι οικοδομές δεν φέρνουν ανάπτυξη.. μακάρι να φορολογήσουν τις οικοδομές ακόμη παραπάνω μπας και επιτέλους κοπεί η γαμημένη οικοδομική δραστηριότητα στην Ελλάδα και στραφεί ο κόσμος στην παραγωγή...

ολα παιζουν τον ρολο τους
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
Η αναπτυξη θα ερθει οταν θα εχουν μεινει 1000000 Ελληνες εδω. Οι αλλοι θα εχουν μεταναστευει ή θα εχουν πεθανει απο πεινα, αρωστιες ή θα εχουν αυτοκτονισει. Οταν θα εχει πουληθει-χαριστει η χωρα και ο λαος στους επενδυτες.

καλα αυτα ειναι οι συριζαιικες μαυρες προφητειες

ναι δεν βλεπεις τρεχουν οι ξενοι ουρα κανουν
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
«Καμπανάκι» μετά την πτώση εσόδων του προϋπολογισμού κατά τον Ιανουάριο
Σε επιφυλακή το υπουργείο Οικονομικών, καθώς τυχόν αποκλίσεις θα φέρουν νέα επώδυνα μέτρα


-ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΑ ΤΟΝ ΟΙΣΟΦΑΓΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΛΑΙΜΑΙ...ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΠΑΛΕΣ!  :pipa1: :2on1: :pipa2: :zfuck: :fuck1: :cum: :pipa3: :fuck2:  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.269
Πόντοι
25.467
Μα αυτός είναι εξαρχής ο λόγος που έχουν πέσει με τα μούτρα να φορολογήσουν τα ακίνητα.
Όπως μου εξηγούσε φίλος που ασχολείται με τα οικονομικά, η μέση οικογένεια στην Ελλάδα έχει στην κατοχή της 6 ακίνητα, μακράν ο μεγαλύτερος Μ.Ο. στην ΕΕ. Αυτό φυσικά έχει δημιουργήσει στρέβλωση στην ελληνική οικονομία καθότι το χρήμα αντί να κινείται στην αγορά μετατρέπεται σε τσιμέντα και αγροτεμάχια (τα οποία συνήθως δεν παράγουν τίποτα).
 

Σαφώς. Αλλά αυτό συμβαίνει επειδή τα ακίνητα αποτελούσαν (μέχρι πρότινος) σίγουρη επένδυση.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
-8 στους 10 ελληνες δεν αγοραζουν ουτε τα βασικα πλεον.....5 στους 10 ομως θεωρουν καταλληλοτερο πρωθυπουργο τον ΣΑΜΑΡΑ.... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ
-------ΝΑΙ ΡΕ ΜΑΣ ΨΕΚΑΖΟΥΝ,ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?----------------
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Μα αυτός είναι εξαρχής ο λόγος που έχουν πέσει με τα μούτρα να φορολογήσουν τα ακίνητα.
Όπως μου εξηγούσε φίλος που ασχολείται με τα οικονομικά, η μέση οικογένεια στην Ελλάδα έχει στην κατοχή της 6 ακίνητα, μακράν ο μεγαλύτερος Μ.Ο. στην ΕΕ. Αυτό φυσικά έχει δημιουργήσει στρέβλωση στην ελληνική οικονομία καθότι το χρήμα αντί να κινείται στην αγορά μετατρέπεται σε τσιμέντα και αγροτεμάχια (τα οποία συνήθως δεν παράγουν τίποτα).
 
Ο εξαρχης λογος ειναι οτι δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΦΟΡΟΓΗΣΟΥΝ....Η οικογενεια παπανδρεου βεβαια και τα λοιπα πασοκοπροσκυλα εχουν τεραστια ΣΥΜΒΟΛΗ ΣΕ ΑΥΤΟ...το θυμισα ετσι για να μην ξεχνιεσαι!
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
θα ερθει ο συριζα να  δανειστει απο τους μεγαλοεισοδηματιες των 20000  :2funny: :2funny:

 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Μην γίνεστε δηκτικός. Υπήρχαν και άλλα γκανιάν.  Η "Αθηναία" είχε ίσα με 20 ΡΕ.
-Σαφως,αγαπημενο πουλεν θυμαμαι ηταν και η θεσσαλικη....ειχε ισα με 3 τεντες και ενα κιοσκι ακινητη περιουσια!
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
:S :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S
 

Συνημμένα

  • θα πεσει πεινα.jpg
    θα πεσει πεινα.jpg
    76,6 KB · Εμφανίσεις: 40

menios34

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2012
Μηνύματα
502
Like
0
Πόντοι
6
Καλα πήγαινε μέρα στην Φωκιωνος και τότε θα καταλάβεις πόσα μαγαζια εχουν κλεισει . Η μια πλευρα με τα καφε εχει κίνηση η απέναντι εχι πεθάνει

  κατα τα αλλα υπάρχουν καποιες καταθεσεις που μειώνονται και αφθονος ελευθερος χρόνος οποτε μεχρι να πας στο ΑΤΜ  και να γινει αυτο


θα πινουμε κανα καφεδακι

Να πίνεις καφεδάκι στο διάλλειμα της δουλειάς είναι κάτι που το κάνει ο οποιοσδήποτε. Αλλά βραδινή έξοδος ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ δεν είναι κάτι που το κάνουν άνθρωποι που δε μπορούν να καλύψουν βασικές ανάγκες. Αν το πείτε αυτό σε ευρωπαίο θα ξεραθεί στα γέλια.
Εγώ δυο φορές το μήνα μπορώ να χαλάσω λεφτά για να βγω και να φάω ένα σουβλάκι. Κι όμως πρόβλημα επιβίωσης δεν αντιμετωπίζω. Τρώω κάθε μέρα, έχω δυο αλλαξιές ρούχα, έχω ηλεκτρικό, έχω τηλέφωνο. Ντροπή να φωνάζουν ότι πεινάνε όλοι εκείνοι που γεμίζουν τις καφετέριες και τα μπαρ ημέρες που έπρεπε να είναι τρεις κι ο κούκος έξω.
 

treflejack

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.230
Like
0
Πόντοι
16
Απάτη ύψους 244 εκατ. ευρώ με επιστροφή ΦΠΑ σε αγρότες ερευνά η κυβέρνηση
Δημοσιεύτηκε: Πέμπτη, 7 Φεβρουαρίου 2013 18:00

Απάτη, ύψους 244 εκατ. ευρώ, με επιστροφή ΦΠΑ σε αγρότες ερευνούν τα υπουργεία Αγροτικής Ανάπτυξης και Οικονομικών, σύμφωνα με τον υπουργό Αθανάσιο Τσαυτάρη. Η έρευνα αφορά 37.000 αγρότες, για τους οποίους οι διασταυρώσεις των στοιχείων για τη φετινή επιστροφή του ΦΠΑ -που πια έχει κατέβει στο 6%- έδειξαν πως είχαν εισόδημα από ΦΠΑ μέχρι και τετραπλάσιο του δηλωθέντος εισοδήματος τους. Οι έλεγχοι συνεχίζονται προκειμένου να εξακριβωθεί κατά πόσο δικαιολογείται αυτή η επιστροφή του ΦΠΑ.



 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Να πίνεις καφεδάκι στο διάλλειμα της δουλειάς είναι κάτι που το κάνει ο οποιοσδήποτε. Αλλά βραδινή έξοδος ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ δεν είναι κάτι που το κάνουν άνθρωποι που δε μπορούν να καλύψουν βασικές ανάγκες. Αν το πείτε αυτό σε ευρωπαίο θα ξεραθεί στα γέλια.
Εγώ δυο φορές το μήνα μπορώ να χαλάσω λεφτά για να βγω και να φάω ένα σουβλάκι. Κι όμως πρόβλημα επιβίωσης δεν αντιμετωπίζω. Τρώω κάθε μέρα, έχω δυο αλλαξιές ρούχα, έχω ηλεκτρικό, έχω τηλέφωνο. Ντροπή να φωνάζουν ότι πεινάνε όλοι εκείνοι που γεμίζουν τις καφετέριες και τα μπαρ ημέρες που έπρεπε να είναι τρεις κι ο κούκος έξω.
ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΟΣ ΜΕΝΙΟ!!!!  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Μα αυτός είναι εξαρχής ο λόγος που έχουν πέσει με τα μούτρα να φορολογήσουν τα ακίνητα.
Όπως μου εξηγούσε φίλος που ασχολείται με τα οικονομικά, η μέση οικογένεια στην Ελλάδα έχει στην κατοχή της 6 ακίνητα, μακράν ο μεγαλύτερος Μ.Ο. στην ΕΕ. Αυτό φυσικά έχει δημιουργήσει στρέβλωση στην ελληνική οικονομία καθότι το χρήμα αντί να κινείται στην αγορά μετατρέπεται σε τσιμέντα και αγροτεμάχια (τα οποία συνήθως δεν παράγουν τίποτα).
 
Αυτη τη μαλακια που την ειδε γραμμενη ο φιλος σου?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom