Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
καλά αυτόν άστον... αμα πας σαυτόν για τα δόντια σου θα φύγεις όχι μόνο χωρίς μασέλα αλλά και χωρίς σαγόνι.. και το κυριώτερο  ΧΩΡΙΣ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ

Δεν το έχει εξασκίσει ποτέ...Ήταν ήδη υπουργός όταν "αποφοίτησε"..!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ποιες εκτακτες εισφορες να εννοει αραγε ο ισιος?
Προφανως τις εκτακτες εισφορες των επιχειρησεων ΠΡΟΣ το Κρατος.
Ειναι δυνατον να ΞΕΧΝΑΕΙ μεσα σε λιγοτερο απο 24 ωρες οτι το απο το δανειο του ΔΝΤ το 10% περιπου ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΕ ΗΔΗ υπερ των Τραπεζων?
Ειναι δυνατον να κανει οτι δεν καταλαβαινει οτι ολο αυτο το σκηνικο στηνεται για να μην χασουν τα δανεικα προς το Ελλαντα ντοπιοι και ξενοι τραπεζιτες?
Τι σκατα ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ τομεας ειναι αυτος που περιπου ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ απο το Κρατος(το Ελληνικο,το Αμερικανικο...)να ΣΩΘΕΙ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ?ο λογος σου με χορτασε και το ψωμι σου φατο.
Παρε τους kameraden σου,βγειτε στους δρομους(χλωμο)και αρχιστε τα τραγουδακια τυπου die fahne hoch και ετσι...τοιχο-τοιχο ομως να πηγαινετε.

Είχα υπόψη μου τις σχεδιαζόμενες έκτακτες εισφορές των ελεύθερων επαγγελματιών και των επιχειρηματιών αλλά άκουσα στο ράδιο ότι δεν θα γίνει τελικά...
Αυτό βέβαια δεν σε εμποδισε να ξιφουλκήσεις εναντίον μου...


Όσο για τους δρόμους, πηγαίντε με τους δικούς σου καμαράντεν και σπιλώστε κανένα άλλο μνημείο της ελληνικής ιστορίας- απορώ πως σας ξέφυγε η επίδαυρος και το σούνιο...

Υ/γραφο: Πόσο ψυχοπαθής και πορωμένος από τα κηρύγματα των ιμαμ.., ε, ινστρουχτόρων πρέπει να είναι κανείς για να ξυπνήσει στις 5.00 για να καταλάβει την ακρόπολη;
Υ/υ/γραφο: Την ακρόπολη λέει την κατέλαβαν 200 άτομα και έμειναν εκεί μέχρι τος 10.30...Δουλειές δεν είχαν να πάνε; (ρητορικό ερώτημα) Ή φοβούνται ότι με τα νέα μέτρα ίσως χρειαστεί να δουλέψουν και λίγο και πού καιρός για ηρωϊκές ενέργειες...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Χαλαρώστε ρε,σε λίγο θα μας βγάλετε αγιούς του ΟΝΝΕδιτές!!! :2funny: :2funny: :2funny:

ακου να σου πώ εγω δεν είμαι σαν τον παπάρα τον περσόνα ή τον καμένο πλέζουρα ή σαν κάτι άλλους να αμολάω αφορισμούς .. εγώ μιλάω για πράγματα που ξέρω, που τα είδα με τα μάτια μου και πάντα με ονόματα και ημερομηνίες από ότι πρόσεξες...
 

BOX3R 13

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
873
Like
1
Πόντοι
6
καλά αυτόν άστον... αμα πας σαυτόν για τα δόντια σου θα φύγεις όχι μόνο χωρίς μασέλα αλλά και χωρίς σαγόνι.. και το κυριώτερο  ΧΩΡΙΣ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ

κρεμασμα θελει ο γαμιολης αυτος... :zfuck: :zfuck:

εχει κονομησει για τα καλα...ολα τα μαγαζια στις εθνικες οδους δικα του ειναι. :headbang: :headbang:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Ποιες εκτακτες εισφορες να εννοει αραγε ο ισιος?
Προφανως τις εκτακτες εισφορες των επιχειρησεων ΠΡΟΣ το Κρατος.
Ειναι δυνατον να ΞΕΧΝΑΕΙ μεσα σε λιγοτερο απο 24 ωρες οτι το απο το δανειο του ΔΝΤ το 10% περιπου ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΕ ΗΔΗ υπερ των Τραπεζων?
Ειναι δυνατον να κανει οτι δεν καταλαβαινει οτι ολο αυτο το σκηνικο στηνεται για να μην χασουν τα δανεικα προς το Ελλαντα ντοπιοι και ξενοι τραπεζιτες?
Τι σκατα ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ τομεας ειναι αυτος που περιπου ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ απο το Κρατος(το Ελληνικο,το Αμερικανικο...)να ΣΩΘΕΙ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ?ο λογος σου με χορτασε και το ψωμι σου φατο.
Παρε τους kameraden σου,βγειτε στους δρομους(χλωμο)και αρχιστε τα τραγουδακια τυπου die fahne hoch και ετσι...τοιχο-τοιχο ομως να πηγαινετε.

Στην υποθετική περίπτωση που πχ η Eurobank βαρέσει κανόνι ποιός πιστεύεις ότι θα έχει το μεγαλύτερο πρόβλημα, ο Λάτσης ή εσύ? Εγώ λέω εσύ ...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πάντως ΠΑΛΙΑ, οι ΟΝΝΕΔίτισσες ήταν τα ωραιότερα μ..νάκια! :boobies:

στην εποχή μου πάντως τα ωραιότερα μουνιά τα είχε η ΕΚΟΝ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ... (ΚΚΕεσ και νυν ΤΣΥΡΙΖΑ)... μιλάμε για μουνοθύελλα..
 

Επισκέπτης
ακου να σου πώ εγω δεν είμαι σαν τον παπάρα τον περσόνα ή τον καμένο πλέζουρα ή σαν κάτι άλλους να αμολάω αφορισμούς .. εγώ μιλάω για πράγματα που ξέρω, που τα είδα με τα μάτια μου και πάντα με ονόματα και ημερομηνίες από ότι πρόσεξες...
Οκ δεν αμφιβάλω,για την ΟΝΝΕΔ δεν βλέπω να αναφέρεις τίποτα.

Και δεν πιστεύω να μην υπάρχει!!!
 

Επισκέπτης
Όσο για τους δρόμους, πηγαίντε με τους δικούς σου καμαράντεν και σπιλώστε κανένα άλλο μνημείο της ελληνικής ιστορίας- απορώ πως σας ξέφυγε η επίδαυρος και το σούνιο...

Να σου πω και κάτι για τα κωλομνημεία σας...

[size=20pt]ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ!!![/size]
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Οκ δεν αμφιβάλω,για την ΟΝΝΕΔ δεν βλέπω να αναφέρεις τίποτα.

Και δεν πιστεύω να μην υπάρχει!!!

δεν γνωρίζω εκ ιδίας αντιλήψεως οπότε δεν μπορώ να απαντήσω...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Να σου πω και κάτι για τα κωλομνημεία σας...

[size=20pt]ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ!!![/size]


Ξέρεις πόσα φράγκα βγάζεις χάρη στα αρχαιολογικά μνημεία και τί σημαίνουν για πολύ κόσμο στον πλανήτη;

Αλλά τί κάθομαι και λέω...Ας τα γκρεμίσουμε και να ανεγείρουμε αυτοδιαχειριζόμενα στέκια και τζαμιά....
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Σημερα ειχα μια συζητηση με εναν Αγγλο καθηγητη πανεπιστημιου. Και καποια στιγμη η κουβεντα πηγε στις εξελιξεις στην χωρα μας. Για να καταλαβετε ποσο πισω εχουμε μεινει σαν λαος, η νοοτροπια που ειχαμε τα τελευταια 30 χρονια στην Ελλαδα, την ειχαν οι Αγγλοι μεχρι τον 2ο ΠΠ. Ο πολεμος αυτος χρεωκοπησε το ΗΒ, οπως και τις περισσοτερες χωρες της Ευρωπης εξαλλου. Ομως μετα τον πολεμο, πολλα πραγματα σταματησαν να ειναι κοινωνικα αποδεκτα και περιοριστηκαν.
Το ρουσφετι, η λαμογια και πολλα αλλα απλα σταματησαν να ειναι κοινωνικα αποδεκτα. Οταν συμβει αυτο και στην Ελλαδα, ισως να δουμε ασπρη μερα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom