Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πλάκα με κάνεις;;; :birdman:
2-3 φορές πήγα στις εστίες του εσωτερικού κ φρίκαρα. :badair:

Μην μου πεις ότι είναι αυτές οι συνθήκες κ εξωτερικό.... :rolleyes:

εδώ παίκτη


Shared kitchens, showers, toilets and bathrooms. TV lounges with Sky, DVD and video player, a bar, projector cinema screen, snooker and pool table, table tennis, squash courts, music rooms equipped with piano and quiet study areas
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Απλά δεν υπάρχει παιδεία...
Όταν πας με όρεξη για να μάθεις, να συζητήσεις με τον καθηγητή, να τον ρωτήσεις, να τον ξαναρωτήσεις, να τον πρήξεις, να ακούσεις την ανάλυση σε απορίες άλλων, κλπ και αντ αυτού:
Αφού περάσεις από συμπληγάδες χασικλωμένων αριστερών που σε στραβοκοιτάν και σε πλησιάζουν για κομματικό προσηλυτισμό, μπαίνεις σε μία αίθουσα με άλλους 200, κάθεσαι σε ένα θρανίο από όπου ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΛΟΓΩ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ, ενώ επιπλέον ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΛΑ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ,
σε ένα μάθημα 45-10/πριν-5/μετά=30 λεπτών, στο τέλος του οποίου σου πετάει ο καθηγητής ένα βιβλίο 400 σελίδων και σου λέει (αφού επαναληφθεί το σόου άλλες9-10 φορές) διάβασέ το και έλα το γενάρη να γράψεις, φυσικά ΧΩΡΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ.

Αυτό επί 50 = ΠΤΥΧΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ...

:S κατσε ρε παιχτη μη τα πετας ετσι αυτα, εδω μεσα γινεται και μπραντεφερ με τα πτυχια
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
εδώ παίκτη


shared kitchens, showers, toilets and bathrooms. TV lounges with Sky, DVD and video player, a bar, projector cinema screen, snooker and pool table, table tennis, squash courts, music rooms equipped with piano and quiet study areas
Ναι γεροτράμυ αλλά πόσο ''shared''???

Αν ''shared''= 5-6 άτομα ντάξει.....

Γιατί μην μου πεις ότι έχουν το δικό μας το μπουρδέλο εξωτερικό δεν θα σε πιστέψω.

Που κ να το χουν δεν είναι αποδεκτό.
 

Επισκέπτης
εδώ παίκτη


Shared kitchens, showers, toilets and bathrooms. TV lounges with Sky, DVD and video player, a bar, projector cinema screen, snooker and pool table, table tennis, squash courts, music rooms equipped with piano and quiet study areas
Κατι σαν τις κομμουναλκες στη σοβιετικη Ρωσσια δηλαδη...

Nα το προσεξεις αυτο...μη σου ελθει πισω κανας γιοκας με τον Καρολο παραμασχαλα...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ναι γεροτράμυ αλλά πόσο ''shared''???

Αν ''shared''= 5-6 άτομα ντάξει.....

Γιατί μην μου πεις ότι έχουν το δικό μας το μπουρδέλο εξωτερικό δεν θα σε πιστέψω.

Που κ να το χουν δεν είναι αποδεκτό.

10-12 δωμάτια..

και το κόστος .. 450 λιρες τον μήνα...  :birdman:
 

Επισκέπτης
κάτσε να πλακώσουν οι πτυχιούχοι να σου τρίψουν στη μούρη τα πτυχία τους  :2funny:

βέβαια αυτό που ανέφερα δε μειώνει την αξία ενός πτυχίου. Για να μη σου πω ότι η έλλειψη προφορικού διαλόγου στην τάξη κάνει ακόμη πιο δύσκολη την ανάγνωση 400 σελίδων μόνος σου μετά από 2-3 μήνες, οπότε με την έννοια αυτή, ένας πτυχιούχος ίσως να αξίζει ΔΙΠΛΑ το πτυχίο που πήρε.
Όσα είπα έχουν να κάνουν για τον τρόπο που γίνεται το μάθημα...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Κατι σαν τις κομμουναλκες στη σοβιετικη Ρωσσια δηλαδη...

Nα το προσεξεις αυτο...μη σου ελθει πισω κανας γιοκας με τον Καρολο παραμασχαλα...
οι πρώτοι διδάξαντες...

ασε τον δικό μου γιό και κοίταξε τα δικά σου παιδιά (αν έχεις και αν δεν έχεις αν μπορέσεις ποτέ να κάνεις)
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
έχω πιάσει τοίχο και περιμένω την επόμενη επίθεση...

καποτε ειχα κατσει ιδιο τραπεζι στα μπουζουκια με τυπο διευθυνταρα ο οποιος πουλαγε μαστερακια αναγνωρισμενα για το ελληνικο δημοσιο (ελεγε). αν ηξερα τοτε οτι ειναι επενδυση για την μετεπειτα πορεια μου στο πορδελοσαιτ θα ειχα παρει καναδυο γμτ
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
βέβαια αυτό που ανέφερα δε μειώνει την αξία ενός πτυχίου. Για να μη σου πω ότι η έλλειψη προφορικού διαλόγου στην τάξη κάνει ακόμη πιο δύσκολη την ανάγνωση 400 σελίδων μόνος σου μετά από 2-3 μήνες, οπότε με την έννοια αυτή, ένας πτυχιούχος ίσως να αξίζει ΔΙΠΛΑ το πτυχίο που πήρε.
Όσα είπα έχουν να κάνουν για τον τρόπο που γίνεται το μάθημα...

ΤΡΙΠΛΑ πες. βαλε και τα σκονακια που απαγορευονται
 

Επισκέπτης
Μια χαρά φίλε,για σπουδές πήγες,όχι για ντόλτσε βίτα...και δωμάτιο που σου δώσανε πολύ σου ήταν. :zfuck:

τύπε παράπονο δεν έχω, τουλάχιστον δεν είχα τότε, την εποχή που σα χαζό παιδί που ήμουν έβλεπα με σεβασμό ΟΛΟΥΣ τους μεγαλυτέρους μου, μεταξύ αυτών και τους γραφιάδες της ΕΣΤΙΑΣ, και όντως τότε έλεγα ευχαριστώ από μέσα μου.
Άλλο που τώρα έπειτα από 20 χρόνια ζωής στο υπέροχο αυτό μπουρδέλο, η μόνη πράξη ευγνωμοσύνης που θα μπορούσα να κάνω προς αυτούς που μου είχαν δώσει δωμάτιο τότε, είναι
ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΦΘΩ ΜΕ ΑΥΤΟ:

URL]]
 

CrashTest

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.079
Like
8
Πόντοι
16
βέβαια αυτό που ανέφερα δε μειώνει την αξία ενός πτυχίου. Για να μη σου πω ότι η έλλειψη προφορικού διαλόγου στην τάξη κάνει ακόμη πιο δύσκολη την ανάγνωση 400 σελίδων μόνος σου μετά από 2-3 μήνες, οπότε με την έννοια αυτή, ένας πτυχιούχος ίσως να αξίζει ΔΙΠΛΑ το πτυχίο που πήρε.
Όσα είπα έχουν να κάνουν για τον τρόπο που γίνεται το μάθημα...

Το να παπαγαλίσεις 400 σελίδες δεν είναι τόσο δύσκολο. Το να Συζητήσεις περί αυτού που διάβασες είναι το δυσκολότερο.

Και ντάξει ας μην κάνουμε και τους φοιτητές οσιομάρτθρες τώρα. Δεν τους αναγκάζει κανείς να διαβάσουν και τις 400 σελίδες στην εξεταστική. Μπορούσαν να διαβάζουν κατά τη διάρκεια του εξαμήνου.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
για λέγε..

να κρεμάσουμε τους 300
να ανασκολοπήσουμε τους υπόλοιπους


πάρακατω...
ΡΙΖΙΚΗ ΑΝΑΔΙΑΝΟΜΗ ΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ
-ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝΝΟΙΑΣ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
-ΕΞΙΣΩΣΗ ΑΜΟΙΒΩΝ  ΠΑΝΤΟΥ,ο αγροτης ειναι το ιδιο σημαντικος με τον γιατρο.
-ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ.
-ΒΑΣΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...
-ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ....ΖΩΗ ΟΧΙ ΕΠΙΒΙΩΣΗ!
Υ.Σ σιγα μη χωρανε αυτα μες το καβαντζο μυαλο σου!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom