Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Εσύ είσαι έτοιμος???

Έρχεται μεγάλος πάταγος σύντεκνε.
Πριν λίγο καιρό δεν είχαμε ιδέα που θα καταλήξει,τώρα όμως :grin: :grin: :grin:
Ακούω ραδιοφώνο.
Μόλις πέταξε ο Κώνστας στον Real fm το νούμερο.
700+ δις για όσες χώρες της Ευρωζώνης χρειαστούν βοήθεια  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Πώς αλλάζουν οι καιροί...



 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.196
Κριτικές
6
Like
2.645
Πόντοι
456
Το σχεδιο-παγιδα ηταν ετοιμο απο καιρο,απλα επρεπε να βρεθει μια κυβερνηση δοσιλογων για να τσιμπησει και να πεσει στη παγιδα του ξεπουληματος.
 

Παιχτουρας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2009
Μηνύματα
6.979
Κριτικές
37
Like
4
Πόντοι
296
Μου εισαι και σου ειμαι αγνωστος....σε δημοσιο forum...δεν μιλαμε προσωπικα...το ποιος ειμαι εγω, το εχω γραψει εδω μεσα πολλακις.... στο παρελθον και δεν κρυβομαι..δεν  εκλεψα κανενα...και δεν φοροδιαφευγω..ουτε τσιμπουκια σε κανενα δεν πηρα μεχρι σημερα.......οταν θα ρωτας ομως καποιον σε προσωπικο επιπεδο πρωτα θα του γραφεις.... εσυ που παιζεις μπαλλα....εγω ημουνα Στρατιωτικος...και κατοπιν της ολοκληρωμενης θητειας μου..ειμαι πλεον Αποστρατος Αξιωματικος της Π.Α...........τραβας κανενα ζορι εσυ!!!!!!!
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
Μου εισαι και σου ειμαι αγνωστος....σε δημοσιο forum...δεν μιλαμε προσωπικα...το ποιος ειμαι εγω, το εχω γραψει εδω μεσα πολλακις.... στο παρελθον και δεν κρυβομαι..δεν  εκλεψα κανενα...και δεν φοροδιαφευγω..ουτε τσιμπουκια σε κανενα δεν πηρα μεχρι σημερα.......οταν θα ρωτας ομως καποιον σε προσωπικο επιπεδο πρωτα θα του γραφεις.... εσυ που παιζεις μπαλλα....εγω ημουνα Στρατιωτικος...και κατοπιν της ολοκληρωμενης θητειας μου..ειμαι πλεον Αποστρατος Αξιωματικος της Π.Α...........τραβας κανενα ζορι εσυ!!!!!!!

Λοιπόν, δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα από τα φοιτητικά μου χρόνια, ξεκινώντας σαν αφισοκολλητής και διανομέας φυλλαδίων. Μετά τις σπουδές και το στρατό δούλεψα σαν υπάλληλος super market, εργάτης παραγωγής σε εργοστάσιο πλαστικών (έχοντας ήδη ένα μεταπτυχιακό, αλλά δεν μπορούσα να είμαι άνεργος μέχρι να βρω δουλειά ανάλογη των προσόντων μου), πωλητής σε ελληνική εισαγωγική εταιρία και τώρα ως υπεύθυνος τομέα σε πολυεθνική, έχοντας κάνει παράλληλα με τη δουλειά και δεύτερο μεταπτυχιακό. Πληρώνω ετσησίως 3400€ σε άμεσους φόρους και 4800€ σε ασφαλιστικές εισφορές (ο εργοδότης δίνει άλλα 9600) θα πρέπει να δουλεύω μέχρι τα 65 μου για να πάρω (αν θα πάρω) σύνταξη και κανείς δε μου εγγυάται ότι αύριο το πρωί που θα πάω στο γραφείο μου τα πράγματά μου δε θα είναι μαζεμένα σε χαρτόκουτο. Και όλα αυτά γιατί κάποιοι μάγκες ζούνε σε βάρος δικό μου και των άλλων κορόιδων απολαμβάνοντας σύνταξη για τριπλάσιο χρόνο από το χρόνο εργασίας τους.
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
Πώς αλλάζουν οι καιροί...


προτεινω σε ολους τους "πληγωμενους" δημοσιους υπαλληλους, να παραιτηθουνε και να αναζητησουν πλεον καλυτερες αποδοχες στον ιδιωτικο τομεα (σιγα μη το κανουν) να παρουν τη χρυση ευκαιρεια και να τρεχουν σε συνεντευξεις, να στελνουν βιογραφικα σε αξιολογες εταιριες!    ολα αυτα  που καναμε εμεις οι μα :jerking:κες  τοσα χρονια και φτυσαμε αιμα μεχρι να βρουμε μια δουλεια της προκοπης! καμια λυπηση για τους βολεμενους που βγαζουν τα προς το ζην χωρις κοπο
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
18
Πόντοι
4.175
Συννεφιασμένη Κυριακή

 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
και όσο θυμάμαι τις έντονες αντιδράσεις που προκλήθηκαν πριν 2 χρόνια όταν ο Αλογοσκούφης πήγε να περάσει κάποια πολύ ήπια τεκμήρια διαβίσωης.......................................................................

και ο χαζούλης έλεγε "Καμία συναίνεση-δεν ψηφίζουμε Παπούλια"......αυτός που τώρα ζητάει υπευθυνότητα από όλους.......
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
προτεινω σε ολους τους "πληγωμενους" δημοσιους υπαλληλους, να παραιτηθουνε και να αναζητησουν πλεον καλυτερες αποδοχες στον ιδιωτικο τομεα (σιγα μη το κανουν) να παρουν τη χρυση ευκαιρεια και να τρεχουν σε συνεντευξεις, να στελνουν βιογραφικα σε αξιολογες εταιριες!     ολα αυτα  που καναμε εμεις οι μα :jerking:κες  τοσα χρονια και φτυσαμε αιμα μεχρι να βρουμε μια δουλεια της προκοπης! καμια λυπηση για τους βολεμενους που βγαζουν τα προς το ζην χωρις κοπο
Καλά είσαι  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: (συγγνώμη φυσικά, είναι ρητορικό το ερώτημα!) Μπορεί να είναι λίγα, αλλά είναι σίγουρα και χωρίς πολύ κόπο... Αλλιώς εγώ προτίθεμαι να κάνω αμοιβαία ανταλλαγή με έναν δημόσιο...
 

Επισκέπτης
Ακούω ραδιοφώνο.
Μόλις πέταξε ο Κώνστας στον Real fm το νούμερο.
700+ δις για όσες χώρες της Ευρωζώνης χρειαστούν βοήθεια  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


ααααααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα
Βάλε κι άλλα ρε μην είσαι τσίπης....

Να σου πω,έχει όντως τόση ζέστη η αραπιά??
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Σωστά είναι όλα αυτά!
Δώσε και το λινκ γιατί κάποιοι θα σε βγάλουν και ψευτη....
Eπιστολή στο Τρωκτικό,που λέει όλη την αλήθεια

"Προς υπεράσπισιν του Κώστα Καραμανλή."

"Ακούω τα εξωφρενικά σχόλια του συστήματος ΠΑΣΟΚ και των διάφορων ιντερνετικών φίμωτρων για τον πρώην Πρωθυπουργό τα οποία τον παρουσιάζουν σχεδόν ως αποκλειστικό υπεύθυνο της κρίσης. Και επειδή...


είναι παχύς και τόλμησε να κάνει μπάνιο Απρίλη μήνα πρέπει να τον καταγγείλουμε. Αλλά αν ήταν αδύνατος και ήταν αρχηγός ΠΑΣΟΚ θα τον χειροκροτούσαμε επειδή είναι χειμερινός κολυμβητής... Στην ουσία τώρα, ο Καραμανλής μείωνε σταθερά το έλλειμμα τα πρώτα χρόνια της θητείας του και θα συνέχιζε να το μειώνει αν δεν ερχόταν η πρωτοφανής περσινή κρίση που οδήγησε χώρες πολύ ισχυρότερες της Ελλάδας σε παρόμοια ή και μεγαλύτερα ελλείμματα (π.χ. Βρετανία). Και που πήγαν οι κρατικές δαπάνες? Πρώτον ας μην ξεχνάμε ότι η ΝΔ παρέλαβε μια υπερχρεωμένη χώρα (από την εποχή του Ανδρέα Παπανδρέου στην ουσία είμαστε έτσι, μιας και ο πατέρας του ΓΑΠ παρέλαβε χρέος 20% και το άφησε υψηλότερα του 80%!) και άρα μεγάλο μέρος των νέων δανείων πήγαινε σε επιτόκια και δεύτερον σε κοινωνικές δαπάνες που το...σοσιαλιστικό υποτίθεται ΠΑΣΟΚ δείχνοντας πρωτοφανή κοινωνική αναλγησία δεν έκανε τα χρόνια της Ολυμπιακής ανάπτυξης (π.χ. διπλασιασμός αγροτικών συντάξεων, ΛΑΦΚΑ, πανωτόκια, αντιμετώπιση των τριτέκνων ως πολύτεκνων, επιδόματα για λάπτοπ, επιδότηση ενοικίου για φτωχούς φοιτητές κτλ.). Ο μεγάλος τεχνοκράτης Κ. Σημίτης (που μας έβαλε στην ΟΝΕ ξεπουλώντας στην Μόργκαν Στάνλει εθνικά χρυσαφικά όπως τα διόδια, με αντάλλαγμα την απόκρυψη χρεών όπως αποδείχτηκε) χτυπούσε τα γερόντια με τα ΜΑΤ, τρυπούσε τα λάστιχα των αγροτών κοκ αλλά δεν άνοιγε μύτη, γιατί το σύστημα ΠΑΣΟΚ (Βήμα, Νέα, Ελευθεροτυπία, Μέγκα, Έθνος, τώρα Πρώτο Θέμα, Καρφί, Φλας κλπ.) ήταν πανίσχυρο. Ο Καραμανλής αποκατέστησε κοινωνικές αδικίες και το αποτέλεσμα είναι τα παραπάνω ΜΜΕ να τον παρουσιάζουν ως αποτυχημένο που δεν έκανε τίποτα, και άρα αύξησε το χρέος..τρώγοντας λεφτά και μόνο. Ο Καραμανλής, αντίθετα από τον Σημίτη ήταν παλικάρι, πήγε σε εκλογές για να χάσει, με το κεφάλι ψηλά (ο Σημίτης έφυγε πριν βουλιάξει το καράβι) λέγοντας αλήθεια στο λαό και ο λαός επέλεξε να ψηφίσει τον κύριο "λεφτά υπάρχουν" ο οποίος παρέλαβε χαμηλότατα επιτόκια δανεισμού (170μ.β.) τα οποία σε 7 μήνες διακυβέρνησης της χώρας κατάφερε να εκτινάξει (με γκάφες τύπου "οικονομία-τιτανικός") μέχρι και άνω των 1000 μ.β. πριν λίγες μέρες (η χώρα μας ποτέ δεν δανειζόταν στην ιστορία της ούτε καν με το μισό από αυτό!). Το αποτέλεσμα είναι η χώρα μας να περνά στον έλεγχο της χώρας στην οποία γεννήθηκε ο ΓΑΠ και το μιντιακό σύστημα ΠΑΣΟΚ να βρίσκει τον απόλυτο ένοχο στο πρόσωπο του Κ. Καραμανλή, του μόνου πολιτικού που στην Μεταπολίτευση τόλμησε να χαράξει ανεξάρτητη εθνική πολιτική κοιτώντας και αλλού πέραν της Ουάσινγκτον. Ίσως τελικά αυτό να πλήρωσε και να πληρώνει...

Ένας εργαζόμενος των 800 ευρώ..."

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Eγω προβλεπω μαγκες ΄σε λιγα χρονια θα γυρισουμε στην δραχμουλα!!!
Καλυτερα δεν ειμασταν εκεινες τις εποχες;πολυ καλυτερα
καμια σχσεη!!
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
Καλά είσαι  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: (συγγνώμη φυσικά, είναι ρητορικό το ερώτημα!) Μπορεί να είναι λίγα, αλλά είναι σίγουρα και χωρίς πολύ κόπο... Αλλιώς εγώ προτίθεμαι να κάνω αμοιβαία ανταλλαγή με έναν δημόσιο...
φιλε σκα σκα σου μεινε αποθημενο (το δημοσιο) και σενα :2funny:
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
18
Πόντοι
4.175
Eγω προβλεπω μαγκες ΄σε λιγα χρονια θα γυρισουμε στην δραχμουλα!!!
Καλυτερα δεν ειμασταν εκεινες τις εποχες;πολυ καλυτερα
καμια σχσεη!!

καντα μηνες καλυτερα....!!!
 

skaska

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2009
Μηνύματα
6.476
Like
11
Πόντοι
66
φιλε σκα σκα σου μεινε αποθημενο (το δημοσιο) και σενα :2funny:

Όχι ρε, είσαι τρελός? Με τους ρυθμούς που έχω συνηθήσει θα πάθαινα κατάθλιψη... Αλλά το έχω σκεφτεί όταν έσκασεε απόλυση μέσα στα χριστούγεννα το Δεκέμβρη του 2008...
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Αλογοσκούφης, μεγάλος οικονομικός εγκέφαλος. :jerking:
Γι'αυτό όταν πήγε προχθές στο Λονδίνο μαζί με τον άλλο μαλάκα τον Παπαντωνίου έφαγαν το κράξιμο της αρκούδας από τους Έλληνες φοιτητές.

Οι οποιοι φοιτητες να υποθεσω οτι θεωρουν τους εαυτους τους οικονομικους εγκέφαλους πριν καν πάρουν το πτυχιο τους?
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
το να στραφεί ο ένας εργαζόμενος εναντίον του άλλου σε περίοδο κρίσης είναι το πιο εύκολο!
εσύ λοιπόν, ιδιωτικός μισθωτός -κατά δήλωσή σου- πανηγυρίζεις για τις περικοπές στο δημόσιο
και ανησυχείς για τις περικοπές στον ιδωτικό τομέα.
αδιαφορείς βέβαια για τις συντάξεις γιατί κοιτάς μόνο τον κώλο σου.
ασε λοιπόν τα περί "δικαίων και αδίκων", διότι η μόνη σου έγνοια είναι ο κώλος σου.

από κει και πέρα, join the club των ηλιθίων, που βγάζουν συμπεράσματα για την προσωπική κατάσταση του ΠΠ.

φέρομαι να είμαι
gay που θέλω να υιοθετήσω παιδάκι,
εθνικά μακεδόνας,
τούρκος,
μπαγκλαντεσιανός,
ανθέλληνας,
καθηγητής του Παντείου,
φοιτητής,
"μη μισθωτός και την περνάω άνετα"

σύμφωνα με διαπιστώσεις ή "έγκυρες πληροφορίες" διαφόρων ηλιθίων....

διότι η αδυναμία παράθεσης επιχειρημάτων επί της ουσίας,
ΟΔΗΓΕΙ στην ανάγκη υπονόμευσης του άλλου είτε με χυδαίο τρόπο όπως κάνουν τα φασιστοεθνίκια,
είτε με αγοραίο, όπως κάνουν οι λοιποί απολογητές του συστήματος...

Τελείωσατε με τους χαρακτηρισμούς να παμε στα επιχειρήματα; Ή αδυνατείτε;
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
To κόμμα που στηρίχτηκε στην ΑΠΑΤΗ εξ ολοκλήρου ολοκληρώνει τον κύκλο του,εκχωρώντας την εθνική μας κυριαρχία

ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο

Έξω οι βάσεις του θανάτου

φωτογραφία του Μητσοτάκη,Φόλα στον σκύλο των ΕΣ ΕΣ

Ακόμα καλύτερες μέρες

Ας πούμε ότι την σημαία την πήρε ο αέρας να τελιώνουμε

Ευχαριστούμε τις ΗΠΑ

Λεφτά υπάρχουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom