Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
apoc βαλε και την πηγη σε παρακαλω
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
το "Γιατί έτσι γίνεται σε όλη τη παγκοσμιοποιημένη δύση." δεν ειναι απαντηση εαν οι αλλοι γαμιουνται δεν θα γαμηθουμε και εμεις...αλλα πρακτικα εαν μας πουνε οι ΔοΝηΤες να ανοιξουμε ΟΛΑ τα κλειστα επαγγελματα...δεν θα μπορουμε να πουμε και οχι
Αρα θα κάνουμε οτι" γίνεται σε όλη την παγκοσμιοποιημένη δύση" :2funny: :2funny:Μ αρέσει που παίρνεις φόρα για τσαμπουκά και μετά λές τελικά οτι θα κάνουμε αυτό που θα μας πούνε. :2funny: :grin: :rockon: Εσύ πρέπει να σαι της σχολής του Παπαντρέα :2funny: :2funny:
...παντως το προβλημα σε μια κοινωνια δεν ειναι το ταξι
Για την ελληνική κοινωνία λες?Μάστα.Θα σου εξηγούσα βέβαια τι σχέση έχουν οι μεταφορες(ταξί,λεωφορεία,νταλίκες)με την ελλειψη σιδηροδρομικου δικτυου στη χωρα μας αλλα και την ανοχη της δυσης στο θέμα αυτό αλλα τεσπα..
Η δύση πλέον απαιτεί να εφαρμόσουμε και εμείς τους κανόνες της.
Αν θα το αντέξουμε είναι άλλο θέμα.
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.810
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
σε περιπτωση πτωχευσης, χρεωκοπιας, πολεμου, δραχμουλας  κτλπ ποιες ειναι οι καλυτερς κινησεις που μπορει να κανει καποιος???
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
θύμισέ μου καλύτερα τι σκατά παραγωγή έχουμε ή είχαμε.
τι σκατά εξαγωγές κάναμε
και να σου θυμίσω εγώ μετά τι σκατά βαριά βιομηχανία έχουμε διώξει και δεν αφήνουμε να έρθει.

Το πόσο κέρδος φέρνει η βαριά βιομηχανία σε μια χώρα δεν χρειάζεται να το αναλύσω.

Το πόσο κέρδος χάνει η Ελλάδα που παίρνει γαλλικούς προβληματικούς πυραύλους αντί για ελληνικούς της Πυρκάλ καλύτερους ούτε αυτό χρειάζεται να το αναλύσω.

Περιμένω να δω να ζητάνε πάλι οι αγρότες χρήματα από την κυβέρνηση.... αλήθεια τι πήρανε τότε και ανοίξανε τους δρόμους;;;

και κάτι τελευταίο γιατί βαρέθηκα να μιλάω για αυτό το θέμα, άλλωστε δεν νομίζω πως θα βγάλουμε το καλοκαίρι....
πέστε μου ένα γαμημένο μέτρο που κατέθεσε (δεν το κρίω αν ήταν σωστό ή όχι) για μείωση μισθού σε δημόσιο φορέα και δεν έγινε της πουτάνας σε απεργίες και πορείες με επικεφαλής ΕΡΓΑΤΟΠΑΤΕΡΕΣ που είναι ζήτμα αν έχουνε δουλέψει ποτέ στη ζωή τους.

Μετά μη ζητάτε ελπίδα...απλά βρείτε ένα απάγγιο

α, και επειδή είναι προσφιλής συνήθεια...ασχοληθείτε με το ποδόσφαιρο και ζητείστε από τις κυβερνήσεις να χαρίσουνε τα χρέη...
Φίλε οι εργατοπατέρες που δεν δουλεψαν ποτέ για αυτο ακριβώς το λόγο ειναι εκει να βγαίνουν να φωνάζουν. Ο παναγόπουλος τι μισθό παίρνει ξέρουμε??????
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Αρα θα κάνουμε οτι" γίνεται σε όλη την παγκοσμιοποιημένη δύση" :2funny: :2funny:Μ αρέσει που παίρνεις φόρα για τσαμπουκά και μετά λές τελικά οτι θα κάνουμε αυτό που θα μας πούνε. :2funny: :grin: :rockon: Εσύ πρέπει να σαι της σχολής του Παπαντρέα :2funny: :2funny:Για την ελληνική κοινωνία λες?Μάστα.Θα σου εξηγούσα βέβαια τι σχέση έχουν οι μεταφορες(ταξί,λεωφορεία,νταλίκες)με την ελλειψη σιδηροδρομικου δικτυου στη χωρα μας αλλα και την ανοχη της δυσης στο θέμα αυτό αλλα τεσπα..
Η δύση πλέον απαιτεί να εφαρμόσουμε και εμείς τους κανόνες της.
Αν θα το αντέξουμε είναι άλλο θέμα.

ας γαμησουμε τους δημοσιους...δηλαδη να μεινουν στο δρομο...και βλεπουμε...για τους αλλους...το επαγγελμα τον φαρμακοποιων γιατι πρεπει να ανοιξει δεν μου ειπες....οι κανονες ομως πρεπει να προσαρμοζονται σε καποια χρονικα πλαισια στην ελληνικη κοινωνια...δεν μπορουμε εαν θελουμε να μην ανεβει εκλογικα ο συριζα να τους γαμησουμε μαζι...ας γαμησουμε τωρα τους δημοσιους και βλεπουμε μετα...μην εχουμε ενα νεο δεκεμβρη...του 2008...εγω δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να παιρνει το κερδος απο μια κουρσα μια εταιρια ταξι και οχι ο ιδιος ο ταξιτζης....
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Δειτε που βρίσκουν λεφτα οι τράπεζες. Αραγε τα 28 δις γιατί τα δώσαμε αναρωτιεμαι αφου είδα το παρακάτω βίντεο

 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ας γαμησουμε τους δημοσιους...δηλαδη να μεινουν στο δρομο...και βλεπουμε...για τους αλλους...το επαγγελμα τον φαρμακοποιων γιατι πρεπει να ανοιξει δεν μου ειπες....οι κανονες ομως πρεπει να προσαρμοζονται σε καποια χρονικα πλαισια στην ελληνικη κοινωνια...δεν μπορουμε εαν θελουμε να μην ανεβει εκλογικα ο συριζα να τους γαμησουμε μαζι...ας γαμησουμε τωρα τους δημοσιους και βλεπουμε μετα...μην εχουμε ενα νεο δεκεμβρη...του 2008...εγω δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να παιρνει το κερδος απο μια κουρσα μια εταιρια ταξι και οχι ο ιδιος ο ταξιτζης....
Σωστό για της εταρίες ταξί απο την μια αλλά απο την άλλη σκέψου πόσα στοματα θα φάνε φαγητό και ποσοι νεοι ταρίφες θα βγουν στην πιάτσα. Βεβαια το ιδιο γινεται και με τα ραδιοταξί
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Παιδιά δεν ξέρω ρε gmt  :S

Με όλα αυτά που βλέπω να παίζονται έχει γαμηθεί η ψυχολογία μου... :headbang:


και μου φαίνεται ότι πρέπει να κλείσω άμεσα εισιτήρια για τον παράδεισο
όσο προλαβαίνω τουλάχιστον να ρίξω ατελείωτες ΠΟΥΤΣΕΣ..χεχε

Προλαβαίνω να φορτώσω την κάρτα στα όρια ΠΡΙΝ ΦΑΛΗΡΙΣΟΥΜΕ  :rockon: :rockon: :rockon:

Έλαβα και κάτι SMS τώρα από Ταϊλάνδη και μου γαμήθηκε τελείως η ψυχολογία  :headbang:

πάω  :sleeping:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Δειτε που βρίσκουν λεφτα οι τράπεζες. Αραγε τα 28 δις γιατί τα δώσαμε αναρωτιεμαι αφου είδα το παρακάτω βίντεο. Επίσης μου λύθηκε η απορία γιατι πρέπει να χρωστάμε και γιατι το κράτος δεν θέλει να ξεχρεώσουμε ΠΟΤΕ απλά για να υπάρχουμε

 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
ας γαμησουμε τους δημοσιους...δηλαδη να μεινουν στο δρομο...και βλεπουμε...για τους αλλους...το επαγγελμα τον φαρμακοποιων γιατι πρεπει να ανοιξει δεν μου ειπες....οι κανονες ομως πρεπει να προσαρμοζονται σε καποια χρονικα πλαισια στην ελληνικη κοινωνια...δεν μπορουμε εαν θελουμε να μην ανεβει εκλογικα ο συριζα να τους γαμησουμε μαζι...ας γαμησουμε τωρα τους δημοσιους και βλεπουμε μετα...μην εχουμε ενα νεο δεκεμβρη...του 2008...εγω δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να παιρνει το κερδος απο μια κουρσα μια εταιρια ταξι και οχι ο ιδιος ο ταξιτζης....
Η πίεση του Ελληνα απο μεταναστες και παγκόσμιο κεφάλαιο είσαι σίγουρος οτι θα οδηγησει στην άνοδο του Συριζα?Το ΔΝΤ στην Ουγγαρία δεν έφερε Τσίπρες.
Κάτι τύπους με άρβυλα και στολές που κάνουν παρελάσεις έφερε. :grin: :grin:
Με την εταιρεία απλά δε θα είσαι αναγκασμένος να ανέχεσαι τη συμπεριφορά των ταξιτζήδων.
 

ftlv

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2006
Μηνύματα
194
Like
0
Πόντοι
1
:S :S

Εγώ νομίζω ότι σε περίπτωση πτώχευσης του κράτους δεν ισχύει  :headbang:
Περίπου έτσι είναι.Με βάση το νόμο το ελληνικό δημόσιο εγγυάται κάθε καταθετικό
λογ/μό έως το ποσό των 100000. Και μόνο για ταμιευτήριο. Και μόνο για πτώχευση της τράπεζας.
Το ζήτημα όμως είναι πως και ο εγγυητής, ήτοι το δημόσιο, είναι πτωχευμένο.
Στην περίπτωση αυτή δε θα σου δώσουν τα λεφτά, αλλά κάποιο τίτλο ή θα συμψηφίσουν οφειλές ή Κύριος είδε τι.
 

avra

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2010
Μηνύματα
35
Like
0
Πόντοι
0
δηλαδη να παρω τα ευρω μου απο την τραπεζα???????
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Περίπου έτσι είναι.Με βάση το νόμο το ελληνικό δημόσιο εγγυάται κάθε καταθετικό
λογ/μό έως το ποσό των 100000. Και μόνο για ταμιευτήριο. Και μόνο για πτώχευση της τράπεζας.
Το ζήτημα όμως είναι πως και ο εγγυητής, ήτοι το δημόσιο, είναι πτωχευμένο.
Στην περίπτωση αυτή δε θα σου δώσουν τα λεφτά, αλλά κάποιο τίτλο ή θα συμψηφίσουν οφειλές ή Κύριος είδε τι.
Θα σου κάνου αυξηση % στην συνταξη φυσικα που δεν θα παρεις ποτε
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
δηλαδη να παρω τα ευρω μου απο την τραπεζα???????
Την καλυτερη δουλεια την εκαναν καποιο που ''προνοισαν'' και αγορασαν φτηνο δολαριο και οταν αρχισει να πεφτει θα ξανα αγοράσουν σε ευρώ οταν με το καλο ανεβει έχουν κερδίσει.Τωρα φιλε ολα ειναι αβεβαια τι να σου πω εαν εχεις κανενα γνωστο στο εξωτερικο βάλτα εκει να εισαι ηρεμος.Κατι ψιλα που ειχα τα εβαλα σε γαλλια που ειναι πιο σταθερα εκει τα πράγματα και βλεπουμε
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Θέλεις μία φιλική συμβουλή από κάποιον άγνωστο? Μέχρι τελευταίου.
Ισως το καλυτερο. Ακουω οτι δεν υπαρχει περιπτωση δεν κινδυνευουν οι καταθέσεις. 2-3 μηνες τώρα ακουγαμε ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΔΝΤ τελικά πήγαμε.Το συμπέρασμα δικό σου.Αλλα μιας και καιγεσαι δες το παρακάτω βίντεο και θα δεις γιατι λυσάνε να μην τα παρουμε τα λεφτά μας.
 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
όχι, η λύση δεν είναι η "εξαφάνιση των έξτρα μισθών, διάλυση του κοινωνικού κράτους και της ασφάλισης και επιστροφή σε εργασιακό μεσαίωνα"... η λύση είναι η διατήρηση της υπάρχουσας κατάστασης που εσύ και το 98% δημιουργήσατε -
....
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: συνέχισε, καλά τα πας μεγάλε 

Φυσικά όταν νομοτελειακά πεταχτεί το ΔΝΤ και από εδώ με τις κλωτσίες, όπως και σε Αργεντινή/Βραζιλία/προσεχώς Ουγγαρία (παραδείγματα στα γρήγορα), θα εξακολουθείς να είσαι εδώ για να μας λες για τα καλά του φιλελευθερισμού και την μόνη λύση που αυτός αποτελεί, ε;

ΥΓ. βασιλάκι με γειά το καινούργιο nick ρε.
Κάτσε εδώ μόνο που το κλίμα είναι κάλο (κονέ, ηλίθιοι να σε ακούνε), γιατί στο anti δεν σε σήκωνε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom