Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

spermsprayer

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2009
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε σοβαρά το σκεφτόμουνα και εγώ, τι θα γίνει αν ΧΡΕΟΚΟΠΗΣΟΥΜΕ
υπάρχει κάποια εγγύηση κάτι..

Η τον πίνουμε τελείως και τα χάνουμε όλα.. με τις τράπεζες εννοώ

σε βάθος χρόνου και σταδιακά (μετά από χρόνια) θα μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου.

σε περίπτωση πτώχευσης μάλλον θα μπουν περιορισμοί αναλήψεων για μεγάλο χρονικό διάστημα.

δεν θα γίνει αυτό, είμαι σίγουρος.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Αυτην τη στιγμη η Ελλαδα θελει 70 με 100 δις Ευρω, αυτα τα λεφτα πολυ απλα δεν ΥΠΑΡΧΟΥΝ, οι Γερμανοι δεν θα δωσουν φραγκο οτι και αν κανουμε εμεις θα ζηταν κατι παραπανω, επισης πιεζουν Ιταλους και Ισπανους που θα βαλουν και αυτοι λεφτα για να τοιναξουν τον μηχανισμο στον αερα. Αυτο που θα γινει ειναι πληρης υπαγωγη στο ΔΝΤ, ταυτοχρονη εξοδο απο το Ευρω και καθαριζεις με το πολυ 30 δις ολα απο ΔΝΤ, οπως Ουγγαρια, Ρουμανια. Ολα αυτα βεβαια με τρελη υποτιμιση νομισματος και φυσικα με επιστροφη της Ελλαδας τουλαχιστον 20 χρονια πισω... ΕΔΩ ΜΑΣ ΕΦΤΑΣΑΝ ΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ
Σωστα τα λές εκτος απο ενα σημείο. Δεν μας εφτασαν οι φωστηρες εδω αλλα εμείς. Θα σου πω εναν απλο λόγο οταν ενας πολιτικος καλος η κακος μας εταζε οποιοδήποτε ρουσφέτι εμεις τρέχαμε να τον στηριξουμε σε οτι σημενει αυτό.Προσωπικά εγώ δεν ψηφισα κανενα κομμα που εχει μπει ποτε στην βουλή. Αλλα δεν σημενει οτι το ιδιο εκανε και η οικογενεια μου αυτο απλα το αναφερω για καποια κοματοσκυλοπουτανακια εδω μεσα που θα εμφανιστούν.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Σερβία;;

Τι επιτόκια παίζουν εκεί και πόσο ασφαλή είναι;;

εδινε εαν δεν κανω λαθος ενα 5-6% η "αδελφη" τραπεζα της τραπεζας πειραιως. Παντως μου ειπαν οτι τον ανοιγεις απο εκει και μπορει με εμβασμα να κανει την μεταφορα χρηματων απο εδω....τωρα οσο αναφορα για ασφαλεια...εκει θελει σκεψη και να τα κλεινεις ανα μηνα.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
Φίλε σοβαρά το σκεφτόμουνα και εγώ, τι θα γίνει αν ΧΡΕΟΚΟΠΗΣΟΥΜΕ
υπάρχει κάποια εγγύηση κάτι..

Η τον πίνουμε τελείως και τα χάνουμε όλα.. με τις τράπεζες εννοώ

game over

οταν τελειωσει το μελανι του ΒΒ στην FED, 8α εισαι(-μαστε) footnote
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
ιουνιος κοντη γιορτη! θα μας τα δωσουν τα λεφτα (του μηχανισμου, και ας μας το βγαζουν το λαδι) και τα δωρα (13ος και 14ος μισθος) θα κοπουν απο 1η ιουνιου, (αραγε θα βγει ο κοσμος στους δρομους :think:)  και συγχωνευσεις (με απολυσεις) σε τραπεζες και μεγαλες εταιριες θα εχουμε!  μηπως θα ταν καλυτερα να φυγουμε απ το ευρω? η να φυγουμε απ τη χωρα
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
σε βάθος χρόνου και σταδιακά (μετά από χρόνια) θα μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου.

σε περίπτωση πτώχευσης μάλλον θα μπουν περιορισμοί αναλήψεων για μεγάλο χρονικό διάστημα.

δεν θα γίνει αυτό, είμαι σίγουρος.

Ρε συ τα ίδια λέει και το PAIDI (δεν έχω εμπιστοσύνη ρε gmt  :headbang: :headbang:)

το θέμα είναι π.χ αν μας σουτάρουν από το EURO.. φαντάζομαι ότι δεν θα μπορείς να κάνεις
αναλήψεις σε ευρώ.. και μετά έρχονται οι υποτιμήσεις

και θα μας ΓΑΜΗΣΟΥΝ  :fuck2:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Απλα για να πουμε του στραβου το δικιο γιατι θα πρεπει να χασει την αξια της η αδεια ταξι του ελληνα ( που κοστιζει 150.000)...μηπως για να προκυψουν ταξι των φιατ 128 απο τους μεταναστες που θα ανταγωνιζονται τον ελληνα?

Γιατι θα πρεπει να πεινασει η οικογενεια του φαρμακοποιου και να αγοραζει τα φαρμακα πλεον απο τα σουπερμαρκετ( λιντλ, καρφουρ) το κοινο?
Γιατί έτσι γίνεται σε όλη τη παγκοσμιοποιημένη δύση.
Η Ελλάδα έπαιζε με τους δικούς της κανόνες και έτσι δημιουργήθηκε μια μεγάλη αυτοαπασχολούμενη μεσαία τάξη η οποία προσεφερε αμφιβόλου ποιότητας υπηρεσίες σε όλους τους τομείς της οικονομίας.Το προτιμούσε βέβαια ο Ελληνας  ο οποίος αποδεχόταν μόνο μισθωτη εργασία δημοσίου. Αυτό δε μπορεί να αλλάξει τόσο εύκολα.Η βίαιη επιβολή μέτρων απλά θα οδηγησει στην άνοδο πολιτικών άκρων.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Σωστα τα λές εκτος απο ενα σημείο. Δεν μας εφτασαν οι φωστηρες εδω αλλα εμείς. Θα σου πω εναν απλο λόγο οταν ενας πολιτικος καλος η κακος μας εταζε οποιοδήποτε ρουσφέτι εμεις τρέχαμε να τον στηριξουμε σε οτι σημενει αυτό.Προσωπικά εγώ δεν ψηφισα κανενα κομμα που εχει μπει ποτε στην βουλή. Αλλα δεν σημενει οτι το ιδιο εκανε και η οικογενεια μου αυτο απλα το αναφερω για καποια κοματοσκυλοπουτανακια εδω μεσα που θα εμφανιστούν.

οι κοινωνια προχωραει μεσα απο τις αντιθεσεις οτι κομμα και να ειναι κανεις, θα πρεπει να ψηφιζει και σωστα προσωπα...δεν ειναι αποκλειστικα κριση κομματων....λαος φταιει που επικυρωνει με την ψηφο του την αριστοκρατικη οικογενεια των βαρβιτσιωτιδων που μπαινει στη βουλη απο το 1850.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Φίλε σοβαρά το σκεφτόμουνα και εγώ, τι θα γίνει αν ΧΡΕΟΚΟΠΗΣΟΥΜΕ
υπάρχει κάποια εγγύηση κάτι..

Η τον πίνουμε τελείως και τα χάνουμε όλα.. με τις τράπεζες εννοώ
μεχρι 100.000 ευρω εισαι οκ τα υπολοιπα κλαφτα μαν
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
Φίλε σοβαρά το σκεφτόμουνα και εγώ, τι θα γίνει αν ΧΡΕΟΚΟΠΗΣΟΥΜΕ
υπάρχει κάποια εγγύηση κάτι..

Η τον πίνουμε τελείως και τα χάνουμε όλα.. με τις τράπεζες εννοώ
Αν φθασουμε να χαθουν ολα τα λεφτα απο τις τραπεζες τοτε το τελευταιο που θα σε ενδιαφερει θα ειναι τα λεφτα που εχασες, δεν ξερω αν το καταλαβαινεις αλλα θα γινει ΚΟΛΑΣΗ δεν θελω να σκεφτομαι τετοιο σεναριο...
Αν τωρα γυρισουμε στη δραχμη οπως καταλαβαινεις ΧΑΝΕΙΣ αν εχεις τα λεφτα σου σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ τραπεζα καθως θα μετατραπουν αυτοματα
ΑΛΛΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ
Δεσμευση καταθεσεων απο ενα ποσο και επανω
Χρεοκοπια ΜΙΑΣ τραπεζας εννοειται οτι εκει χανεις μερος η συνολικα τα χρηματα σου
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
εδινε εαν δεν κανω λαθος ενα 5-6% η "αδελφη" τραπεζα της τραπεζας πειραιως. Παντως μου ειπαν οτι τον ανοιγεις απο εκει και μπορει με εμβασμα να κανει την μεταφορα χρηματων απο εδω....τωρα οσο αναφορα για ασφαλεια...εκει θελει σκεψη και να τα κλεινεις ανα μηνα.

:think: :think:

καλύτερα ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ τότε.. (postbank) αδερφή της EUROBANK..


Ρε που μας ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:





[size=18pt]ΖΗΤΩ Η 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ[/size]  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
game over

οταν τελειωσει το μελανι του ΒΒ στην FED, 8α εισαι(-μαστε) footnote

μα μην εισαι "ρατσιστης" και αναφερεις οτι η FED ανηκει σε ροκφελερ και ροτσιλντ....αρα το παγκοσμιο κεφαλαιο εχει πατριδα αλλα ο μαρξ ξεχασε να πει οτι η δικη του πατριδα εχει το κεφαλαιο.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Γιατί έτσι γίνεται σε όλη τη παγκοσμιοποιημένη δύση.
Η Ελλάδα έπαιζε με τους δικούς της κανόνες και έτσι δημιουργήθηκε μια μεγάλη αυτοαπασχολούμενη μεσαία τάξη η οποία προσεφερε αμφιβόλου ποιότητας υπηρεσίες σε όλους τους τομείς της οικονομίας.Το προτιμούσε βέβαια ο Ελληνας  ο οποίος αποδεχόταν μόνο μισθωτη εργασία δημοσίου. Αυτό δε μπορεί να αλλάξει τόσο εύκολα.Η βίαιη επιβολή μέτρων απλά θα οδηγησει στην άνοδο πολιτικών άκρων.

το "Γιατί έτσι γίνεται σε όλη τη παγκοσμιοποιημένη δύση." δεν ειναι απαντηση εαν οι αλλοι γαμιουνται δεν θα γαμηθουμε και εμεις...αλλα πρακτικα εαν μας πουνε οι ΔοΝηΤες να ανοιξουμε ΟΛΑ τα κλειστα επαγγελματα...δεν θα μπορουμε να πουμε και οχι...παντως το προβλημα σε μια κοινωνια δεν ειναι το ταξι και ο φαρμακοποιος.
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
27
Πόντοι
16
μα μην εισαι "ρατσιστης" και αναφερεις οτι η FED ανηκει σε ροκφελερ και ροτσιλντ....αρα το παγκοσμιο κεφαλαιο εχει πατριδα αλλα ο μαρξ ξεχασε να πει οτι η δικη του πατριδα εχει το κεφαλαιο.

τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται

η πρεσα ειναι ιδωτικη - για την Ιαπωνια αλλωστε, το enola gay ηταν ντει ιν δε φιλντ μπρος στα ινκ κατριτζις της FED
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.703
Κριτικές
41
Like
3.000
Πόντοι
3.477
πω , που επεσα, μεσα στο θρεντ με τα warns
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Απλα για να πουμε του στραβου το δικιο γιατι θα πρεπει να χασει την αξια της η αδεια ταξι του ελληνα ( που κοστιζει 150.000)...μηπως για να προκυψουν ταξι των φιατ 128 απο τους μεταναστες που θα ανταγωνιζονται τον ελληνα?

Γιατι θα πρεπει να πεινασει η οικογενεια του φαρμακοποιου και να αγοραζει τα φαρμακα πλεον απο τα σουπερμαρκετ( λιντλ, καρφουρ) το κοινο?
Εγω μαζί σου ειμαι να μην ανοίξουν τα ταξί.Προσεχε όμως ο ταρίφας ΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΓΑΖΕ δήλωνε ενα στανταρ ποσο. Γιατι??????? ειναι μάγκας αυτός? Οταν εσενα σε γαμάει?????????????? Και να το πουμε αλλιώς οι αδειες ταξί δοθηκαν επι χουντας ΤΣΑΜΠΑ γιατί λοιπον να ζητάει 150.000 -220.000 ευρω ειναι μάγκας?????? Να πάνε να γαμηθούν τοσα χρονια εκλεβαν με την ευλογια του κράτους με τεκμαρτα εισοδήματα και διπλες κουρσες και σε πηγενε κορινθο μεσω λαμίας ε δε γαμιόμαστε ρε δεν τους λυπάμε.Ουτε τους φαρμακοτριφτες που εχουν φτιαξει βιλες και με πλαστα χαρτια κλεβαν απο τα ταμεία. Εχω γνωστό ο οποιος κλεβει τα κουπόνια απο τα φάρμακα απο καμια γιαγια 100 χρονον που δεν καταλαβενει και τα τσιμπάει ειτε τα μοιράζεται απο ανασφαλιστους που δεν τα γράφουν. Θα λυπηθώ τον αλβανό που γαμιεται στην δουλειά που θα του κοψει το δωρο (οσοι το παιρνουν) Τα ρεμάλια τους ελληνες δεν τους λυπάμε γιατι μια ζωη ειμαστε μονο φωνη και βρισιές! ΑΠο πραξης τίποτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom