Νέα

Χρεοκοπεί η Ελλάδα ή η ...ΕΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άλλαξε κατι;

  • Οχι.Ολα τα ίδια αλλάζουν κι ολα τα ίδια μένουν.

    Ψήφοι: 47 23,7%
  • Οι πλούσιοι παρέμειναν πλούσιοι οι φτωχοί έμειναν φτωχότεροι

    Ψήφοι: 93 47,0%
  • Ανεργία

    Ψήφοι: 14 7,1%
  • Ηρθε η αναπτυξη

    Ψήφοι: 15 7,6%
  • Γίναμε πλουσιότεροι σαν Εθνος

    Ψήφοι: 5 2,5%
  • Ο Τσιπρας ειναι ο καλύτερος ( δεν κολλαει αλλα ηθελα να το πω)

    Ψήφοι: 24 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
Οκ.. το ίδιο θα γίνει και με την Ελλάδα αφού οι "ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ" της μεταπολιτεύσεως την έκαψαν.

Sorry αν σε ενοχλώ.. αλλά ψέματα δεν λέω ;)
τυπε εισαι απογοητευτικος!
καλα επιτρεπεται φασιστας και χουντικος να μην ξερεις οτι ηταν φοινικας?ντροπη σου
τι γνωμη θα σχηματισει για σενα η παπια?
τζαμπα σε ελεγε φασιστα μου φαινεται :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jasonbecker

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2008
Μηνύματα
697
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
6

SIRSTEPHEN

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2010
Μηνύματα
2.698
Like
7
Πόντοι
16
Οκ.. το ίδιο θα γίνει και με την Ελλάδα αφού οι "ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ" της μεταπολιτεύσεως την έκαψαν.

Sorry αν σε ενοχλώ.. αλλά ψέματα δεν λέω ;)

Κάτσε να καταλάβω . Απο ποιούς θα γίνει η αναγέννηση ; . Πάντως συμφωνώ και εγώ μαζί σου ότι τα υπάρχοντα κόμματα , όλα , είναι για μπάζωμα .  
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Άντε ρε και με το συμπάθειο πάτε να πηδηχτήτε.
Πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι είναι καιρός το δεξί χέρι να τα βρεί με το αριστερό.
Ίσα που προλαβαίνουμε αλλοιώς θα μας τα κόψουν και τα δύο.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
τυπε εισαι απογοητευτικος!
καλα επιτρεπεται φασιστας και χουντικος να μην ξερεις οτι ηταν φοινικας?ντροπη σου
τι γνωμη θα σχηματισει για σενα η παπια?
τζαμπα σε ελεγε φασιστα μου φαινεται :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

τύπε το περιμένω το παπάκι πως και πως...στο ΡΙΝΓΚ

το έχω φλομώσει στα p.m (Άλλα δεν απαντάει)

Ξέρεις φαντάζομαι γιατί..... :grin:  Έχει πελατάκια στο κελί  :2funny: :2funny:

:s&m_3: :pipa1: :fuck1: :fuck2:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
τύπε το περιμένω το παπάκι πως και πως...στο ΡΙΝΓΚ

το έχω φλομώσει στα p.m (Άλλα δεν απαντάει)

Ξέρεις φαντάζομαι γιατί..... :grin:  Έχει πελατάκια στο κελί  :2funny: :2funny:

:s&m_3: :pipa1: :fuck1: :fuck2:
του κανουν εντατικη κλυσματοθεραπεια μαλλον τυπε μου :2funny:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Κάτσε να καταλάβω . Απο ποιούς θα γίνει η αναγέννηση ; . Πάντως συμφωνώ και εγώ μαζί σου ότι τα υπάρχοντα κόμματα , όλα , είναι για μπάζωμα .  

Χαίρομαι που συμφωνούμε. :coffee:

Να σου εξομολογηθώ και κάτι άλλο τότε..

Το σηματάκι είναι περισσότερο ΓΡΟΘΙΑ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ"

τώρα... Από ποίους θα γίνει η αναγέννηση ;

Χλωμά τα πράγματα γιατί όπως είπες οι σημερινοί αξιωματικοί είναι
μόνο για τα ΦΡΑΓΚΑ...

Ελπίζω ότι κάτι θα γίνει κάποια στιγμή πάντως (δεν έχει σημασία από ποιους) γιατί έτσι όπως είναι τώρα...

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ

και νομίζω ότι σαν χώρα δεν το αξίζουμε διότι αν θέλαμε θα ήμασταν οι
πλουσιότεροι στην ευρώπη διότι ΠΟΡΟΙ υπάρχουν...

ΣΩΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ

αυτά έχω να σου πω..

 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.218
Like
4
Πόντοι
166
του κανουν εντατικη κλυσματοθεραπεια μαλλον τυπε μου :2funny:
το ΠαΠακι εχει επανελθει σαν ηρωας του Β.Ουγκω...

απλα το παιζει παρθενοπιπιτσα και ειναι διακριτικο για να μη δωσει στοχο...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ολοδικο μου ειναι το αστερι
οχι σαν εσενα που οδηγουσες του μπαμπα στο περαμα και το επαιζες δηθεν
εγω θα επιβιωσω και ας παει να γαμηθει η χωρα
δεν σωζεται με τιποτες τωρα...
εσυ ομως εισαι ενα δειλο απεικασμα
που την κοπανησες...
αν εχεις τα αντερα γυρνα να βοηθησεις
βαρεθηκαμε τις βαρυγδουπες δηλωσεις απο τα λεβεντοπαιδα του εξωτερικου
φιλοσοφιες και μπαρουφες απο τεχνοκρατικα θρασυδειλα ανδρικελα
πραξη μηδεν
τωρα να σε δω που θα γαμηθει και η θυγατερα των αγγλων και των τουρκων

ασχημο πράγμα να είσαι σκατόψυχος.
ακόμα πιο άσχημο όταν είσαι και ανιστόρητος ψεύτης.

είπα και δε θα ασχοληθώ με σένα περαιτέρω. το σύστημα θα διορθώσει τις στρεβλώσεις σαν και σένα.

Υ.Γ.
η θυγατέρα των εγγλέζων ψεύτη σκατόψυχε έκανε αντάρτικο στον αφέντη.
η θυγατέρα των αμερικανών κάνει ακόμα πίπες.......
πωταθλητής στις πίπες
πρώτος στις παρλαπίπες. 
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Max Keiser on the Greek Crisis 2

 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Να που μαθαίνω ότι όποιος είναι κατά των συνδικαλιστάδων είναι ....ΠΑΣΟΚ  :idiot: :2funny:

Για αυτό ο ΣΚΑΙ έχει τις καλύτερες ειδήσεις, γιατί έχει σπάσει επιτέλους το ταμπού της σιωπής απέναντι στην νομενκλατούρα του δημοσίου τομέα και τα παράσιτα της οικονομίας τους συνδικαλιστές.

Κατά τα άλλα....σύντροφε, sorry, το κείμενό σου δεν βγάζει κανένα νόημα ως προς το συμπέρασμα ή τις θέσεις σου  :helpplea:
Αγαπητέ δε νομίζω στο κείμενο μου να αναφέρομαι γενικά σε όποιον κατηγορεί τους συνδικαλιστές.Υπήρχαν πάντα κάποιοι οι οποίοι στηλιτεύαν το παρασιτικό συνδικαλισμό.
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟΥ ΑΛΑΦΟΥΖΟΥ :2funny: :2funny:
Αν έχεις στοιχειώδη γνώση της πολιτικής ζωής στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια φαντάζομαι οτι καταλαβαίνεις ποσό πραγματικά γελοίες ειναι τώρα πια οι κατηγορίες του ελληνικού τύπου κατά των συνδικαλ(η)στών.
Αλλό τόσο γελοίο είναι που εκ του ασφαλούς ζητούν απο το Τζέφρυ να δείρει τους ψηφοφόρους του.
Το Πασοκ και οι ψηφοφοροί του θα λύσουν μια και καλή τους λογαριασμούς τους.Αυτή η σύγκρουση είναι αναπόφευκτη και δυστυχώς θα τη πληρώσουμε όλοι.
Και αν με ρωτήσεις αν έχουν δίκιο ,σαφώς και έχουν δίκιο για πολλούς λόγους αλλά πάνω απ όλα γιατί ο Τζέφρυς έγινε πρωθυπουργός εξαπατώντας τους με ψέμματα.
Μέγιστη πολιτική πλάνη απο τον Τζέφρυ.Και μόνο για αυτό ο λαός δικαιούται να διαμαρτύρεται.



 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Υ.Γ.
η θυγατέρα των εγγλέζων ψεύτη σκατόψυχε έκανε αντάρτικο στον αφέντη.
η θυγατέρα των αμερικανών κάνει ακόμα πίπες.......
πωταθλητής στις πίπες
πρώτος στις παρλαπίπες. 

Αγάπη μου  :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:

Δεν πιστεύω να είσαι με την κύπρια όταν τα γράφεις αυτά..  :grin:

(Πρόσεξε γιατί θα σε αγαπήσει παράφορα  :grin:)
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Max Keiser on the Greek Crisis 2

Max Keiser's 2nd interview on Al Jazeera, with Greek subtitles

 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Απορώ γιατί συνεχίζεις και έχεις το σήμα της 21 Απριλίου . Αφού όπως είδες οι αεροπόροι κάνανε λευκή απεργία για τη μείωση του επιδόματος τους και όχι γιατί υπάρχει ένα είδος κατοχής . Οι αξιωματικοί σου δηλαδή μηδέν εθνικό φρόνημα ...

για να απαντησω και εγω προβοκατορικα...και οι δικοι σου ταξικοι συντροφοι στο λιμανι φωναζανε για τους κινεζους αλλα τσεπωσαν το μαρουλι και αβα αβα μετα...

Και ο αξιωματικος ανθρωπος και οταν δεν εχει να φαει διαμαρτυρεται δεν ειναι "εθελοντης του κκε"...και λογω του "πατριωτισμου" που λεει ο τχεφρυ θα πληρωνει νοικι και θα πειναει το παιδι του αλλωστε αυτος δεν μπηκε με βισμα στο δημοσιο αλλα με εξετασεις.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
ασχημο πράγμα να είσαι σκατόψυχος.
ακόμα πιο άσχημο όταν είσαι και ανιστόρητος ψεύτης.

είπα και δε θα ασχοληθώ με σένα περαιτέρω. το σύστημα θα διορθώσει τις στρεβλώσεις σαν και σένα.

Υ.Γ.
η θυγατέρα των εγγλέζων ψεύτη σκατόψυχε έκανε αντάρτικο στον αφέντη.
η θυγατέρα των αμερικανών κάνει ακόμα πίπες.......
πωταθλητής στις πίπες
πρώτος στις παρλαπίπες. 

αντε ρε παπαρα...μας κριτικαρεις απο την ασφαλεια της γαλλιας...ελα πισω ρε να δεις τι συμβαινει και με γεματη τσεπη μας το παιζεις υπερανω....παλιο μπρουκλη..
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Θυμοσαστε το "προσεχως βουλγαρες" ?

τωρα θαρθει το "προσεχως ελληνιδες"

εκει μας καταντησε το κκε απο το "δικιο του εργατη" θα παμε στο "δικιο του πελατη" ( που θα γαμει τις ελληνιδες)...διοτι ειναι κακο να υπαρχει ιδιωτικη πρωτοβουλια...απο την ταξη των πλουτοκρατων
 

spermsprayer

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2009
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
Ευχαριστώ για την φιλοφρόνυση. Υποθέτω βέβαια ότι το να πληρώσουν τον λογαριασμό η μεσαία τάξη και οι πιο φτωχοί είναι η ενδεδειγμένη λύση... ΔΝΤ, εξαφάνιση των έξτρα μισθών, διάλυση του κοινωνικού κράτους και της ασφάλισης και επιστροφή σε εργασιακό μεσαίωνα θα μας κάνουν πλέον την ιδανική νεοφιλελεύθερη κοινωνία. Θα την αντέξουμε τόση ευτυχία;

Έχε υπόψη σου ότι τα νεκροταφεία στην Ελλάδα, χωράνε άνετα το 2% συν κάποιους χρήσιμους ηλίθιους του. Και να δεις που θα μας κάνετε κουμούνια στα γεράματα...

όχι, η λύση δεν είναι η "εξαφάνιση των έξτρα μισθών, διάλυση του κοινωνικού κράτους και της ασφάλισης και επιστροφή σε εργασιακό μεσαίωνα"... η λύση είναι η διατήρηση της υπάρχουσας κατάστασης που εσύ και το 98% δημιουργήσατε -

δηλαδή το να ζει ο Έλληνας με δάνειο σε σπίτι που κοστίζει 500 χιλιάδες ευρώ ενώ έχει συνολικά εισόδηματα 2.500 ευρώ, να κοστίζει ο καφές 7 ευρώ στο Κολωνάκι έναντι 3 ευρώ στο κέντρο του Παρισιού, να παίρνει 150.000 συνολικό μισθό ο λιμενεργάτης απόφοιτος δημοτικού, να μπαίνει στο δημόσιο νοσοκομείο που έχει χρυσοπληρώσει και να πηγαίνει σαν το σκυλί στ' αμπέλι, να απολαμβάνει τα αγαθά της δημόσιας δωρεάν παιδείας και να μορφώνεται σε τέτοιο βαθμό ώστε να δέχεται...φιλοφρονύσεις, να πληρώνει από τους φόρους του κοντά 6 εκατομύρια ευρώ για την κρατική έρευνα γύρω από το χταπόδι, να ζει στον εργασιακό παράδεισο όπου ο δημόσιος καρεκλοκένταυρος είναι μόνιμος και παίρνει διπλάσιο μισθό από τον σκληρά εργαζόμενο ιδιωτικό υπάλληλο των ίδιων προσόντων, να συνταξιοδοτείται επειδή είναι μάγκας στα 55 και να στέλνει τον λογαριασμό της πτώχευσης των ταμείων στα παιδιά του....

....και στο τέλος, όταν έρθει οριστικά η πτώχευση από την ανηθικότητα, την κουτοπονηριά, την τεμπελιά, και την απύθμενη βλακεία του, αυτός ό ίδιος, αντί να κοιτάξει στον καθρέφτη του και να κάνει την αυτοκριτική του, να απειλεί όλο τον υπόλοιπο πλανήτη που έχει ...το θράσος να μην θέλει να τον δανείζει, καθώς και όσους συμπατριώτες του τα έλεγαν τόσα χρόνια αλλά αυτός προτιμούσε την τσάμπα μαγκιά του να ζει με δανεικά στις πλάτες των άλλων.

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: συνέχισε, καλά τα πας μεγάλε 
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
αντε ρε παπαρα...μας κριτικαρεις απο την ασφαλεια της γαλλιας...ελα πισω ρε να δεις τι συμβαινει και με γεματη τσεπη μας το παιζεις υπερανω....παλιο μπρουκλη..

από τότε που μετατρέψατε την αλήθεια σε "κακοήθεια" άρχισε η κάτω βόλτα........
το έγκλημα ολοκληρώθηκε βαφτίζοντας τη νεοελληνική κατάντια/μάστιγα σε μεμονωμένο περιστατικό.

δε θα συνεχίσω το δρόμο της σύγκρουσης με κανενα σας. δεν έχει λόγια ο κοινός νους να παρατηρεί τις ιδεολογικές σας συγκρούσεις και την ωδή στη νεοελληνική αρρώστια.

Υ.Γ.
Φίλε hotyan θα μελετήσω ενδελεχώς το ενδιαφέρον άρθρο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom