Νέα

Χωρίς ρεύμα όλη η Αττική τη Δευτέρα 11 Ιουλίου: Δείτε αναλυτικά!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα glaskos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 180
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.871
Κριτικές
19
Like
3.092
Πόντοι
7.195
Γιατι δεν βγαινεις να πεις οτι εισαι/ησουν ΟΤΕτζης, πριν αρχισεις την προπαγανδα.

Θα 'ταν πιο τιμιο.
μα δεν εχω κρυφτει για να με ονομαζεις ατιμο !!!
και εν πασει περιπτωσει ειπα εγγραφως και δημοσιως στον μπουρδολογο να διαβασει και μετα να μιλαει !!!!
πρεπει να ειμαι ΟΤΕΤΖΗΣ για να το γραψω αυτο ????
δηλαδη ενας ανθρωπος που διαβαζει ενημερωνεται και παρακολουθει ενα θεμα ειναι "ατιμος" η "επαγγελματικα" ενδιαφερομενος για το θεμα οταν λεει την αληθεια ????
δηλαδη ολοι εμεις που γραφουμε κριτικες οταν συναντηθουμε ομως με μια κοπελια , οπως σωστα ωρυεται ο φιλος ZAD, ειμαστε προμοτορες και νταβατζηδες των κοριτσιων ????
για βουτα λιγο την πενα σου στο μυαλο σου πριν γραψεις !!!!
καλο θα σου κανει !!!
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Χωρίς ρεύμα 4 ώρες καθημερινά η Βενεζουέλα
venezuela-blackout.jpg

www.kathimerini.gr/857990/article/oikonomia/die8nhs-oikonomia/xwris-reyma-4-wres-ka8hmerina-h-venezoyela]http://www.kathimerini.gr/857990/article/oikonomia/die8nhs-oikonomia/xwris-reyma-4-wres-ka8hmerina-h-venezoyela[/url]
tsipras_madouro-600x314.jpg
  :rockon: :rockon: :rockon:
 

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.871
Κριτικές
19
Like
3.092
Πόντοι
7.195
Βρε καλως τον βλακα του σαιτ !!!
καιρο ειχα να σε απαντησω ....
ο Αρχιβλακας του σαιτ τι κανει ???
χωρισατε τα τσανακια σας .....
εμ σου το ειπα θα σας κραξουν ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΛΑΞ δεν υπαρχει πια !!!!
τρωει την συνταξαρα που του εξασφαλισει γελοιοι και πινει στην  υγεια σας κοροιδαρες να τον πληρωνετε !!!!
 

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.871
Κριτικές
19
Like
3.092
Πόντοι
7.195
Δεν ειχαμε και μεγαλη διαφορα επι κυβερνησεων ΘΑΣΟΚ και συνδικαλιστικης ηγεσιας ΠΙΠΕΡΓΙΑ .....
δουλευαμε με τις γκαζολαμπες και εγκαταστησαμε και ηλεκτρογενητριες στα μπαλκονια των γραφειων!!!!
αποτελεσμα ..... Ο Πιπεργιας Βολεπτης ΘΑΣΟΚΟΣ στην κυβερνηση....
αυτα για τους μπουρδολογους !!!!
α! και να μην ξεχνουμε και τα σκανδαλα ΜΑΥΡΑΚΗ !!!!
εκατομυρια ηταν αυτα.....
 

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.871
Κριτικές
19
Like
3.092
Πόντοι
7.195
Σκάσε κηφήνα. Από τη στιγμή που εγώ σε πληρώνω θα μου κάνεις τεμενάδες.
Άντε καθάρισε καμιά χέστρα τώρα μπας και φανείς χρήσιμος μια φορά στη ζωή σου.
Ευτυχως ΒΛΑΚΑ του σαιτ που δεν με πληρωνεις εσυ !!!!
το σκεφτεσαι να επεφτα στην αναγκη ενος ΒΛΑΚΟΣ !!!!
 

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.871
Κριτικές
19
Like
3.092
Πόντοι
7.195
Σκάσε κηφήνα. Από τη στιγμή που εγώ σε πληρώνω θα μου κάνεις τεμενάδες.
Άντε καθάρισε καμιά χέστρα τώρα μπας και φανείς χρήσιμος μια φορά στη ζωή σου.
αληθεια πως την βολευεις τωρα με τα Πακια χωρις την τζαμπα βαζελινη του Αδωνη ??
φανταζομαι καημενουλη μου θα σου εχει γινει γαρουφαλο !!!
Δημοκρατια με ΕΘΝΙΚΟ ΒΛΑΚΑ ηθελες πως να σε βοηθησω ????
δεν φθανει μονος ο στοκος που εχεις για εγκεφαλο....
επαθες και αυτη την ζημια !!!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.103
Like
72.179
Πόντοι
12.756
Τις ίδιες μπούρδες έκαναν οι συνδικαλιστές του ΟΤΕ πριν λίγα χρόνια, όταν πουλιόταν ο ΟΤΕ.
Σήμερα, είναι ΟΛΟΙ ευχαριστημένοι.

τωρα να δεις που πεφτει τσεκουρι και εκει...
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
Απατη η ειδηση δεν θα κατεβει κανενα ρελε ουτε για ενα δευτερολεπτο

συζηταμε για κατι που δεν ισχυει απο οτι εχω καταλαβει

ειπαν θα κανουν σταση εργασιας και καποια σαιτ το μετεφρασαν οτι δεν θα εχει ρευμα η αττικη ... υπαρχει τιποτα επισημο που να λεει οτι δεν θα εχει ρευμα η αττικη ;
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Ο ΟΤΕ ηταν το ανδρο των βυσματων και των αργοσχολων ελληναραδων. Ειδικα σε κατι υπηρεσιες του ΟΤΕ στην επαρχια πηγαιναν 9μισι και εφευγαν 1...κανενας ελεγχος...χωριο...ολοι μεταξυ τους....μολις ιδιοτικοποιηθηκε ο ΟΤΕ τα περισσοτερα απο αυτα τα κεντρα τα εκλεισαν. Ειναι τυχαιο? Η δεν χρειαζονταν ποτε και απλα λειτουργουσαν για να εχουν δουλεια τα βυσματα? Γιατι δηλαδη ρε μαγκες ο μεσος εργαζομενος στον ιδιοτικο τομεα παιρνει 700 ευρω και γαμιεται στη δουλεια με την συνεχη επιβλεψη και ο βυσματαρας του ΟΤΕ δουλευε οποτε γουσταρε χαλαρος και με τα χρηματα του εγγυημενα? Και βεβαια μιλαμε για καλα σχετικα λεφτα..πολυ περισσοτερα απο οσα παραγανε....  :jerking: :jerking: :jerking:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
2
Like
5.733
Πόντοι
2.356
Αν είναι αλήθεια αυτό τότε καραμπινάτα μιλα΄με για ΑΛΗΤΕΙΑ. Απορώ ποιοί συμφωνούν με αυτό. Τα ίδια και με αυτούς που κάνουν απεργίες στα ΜΜΜ.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Αν είναι αλήθεια αυτό τότε καραμπινάτα μιλα΄με για ΑΛΗΤΕΙΑ. Απορώ ποιοί συμφωνούν με αυτό. Τα ίδια και με αυτούς που κάνουν απεργίες στα ΜΜΜ.
Το μεγαλυτερο θηρίο ήταν ειναι και θα ειναι το ΣΥΜΦΕΡΟΝ.

Δεν ξερω σχεδον κανεναν ανθρωπο που να μη το βαζει πανω απο ολα.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.288
Like
2.326
Πόντοι
456
συζηταμε για κατι που δεν ισχυει απο οτι εχω καταλαβει

ειπαν θα κανουν σταση εργασιας και καποια σαιτ το μετεφρασαν οτι δεν θα εχει ρευμα η αττικη ... υπαρχει τιποτα επισημο που να λεει οτι δεν θα εχει ρευμα η αττικη ;

Δεν υπαρχει  γραμμενο επισημως πουθενα οτι δεν θα εχει.Καποιος το εγραψε αλλοι τα αναπαρηγαγαν και παει λεγοντας, οπως συμβαινει  πολλες φορες...  :jerking: :jerking:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
2
Like
5.733
Πόντοι
2.356
Πάντως να σας ενημερώσω ότι η πρακτική της ΓΕΝΟΠ είναι η εξής: Προχωράει σε στάσεις και ρίχνει τις ευθύνες για τις διακοπές στη διοίκηση. Κλασσική συνδικαληστές της ΔΕΗ. Κανονικά θα έπρεπε με το που θα κινηθούν για απεργία να κάνει αμέσως ασφαλιστικά με ποινικές ρήτρες η διοίκηση της ΔΕΗ εναντίον τους.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
2
Like
5.733
Πόντοι
2.356
Οι συνδικαληστές της ΔΕΗ ισχυρίζονται ότι δεν έχουν τη δικαιοδοσία να κατεβάζουν διακόπτες, το κάνει λένε η διοικηση για να στρέψει τον κόσμο εναντίον των υπαλλήλων της ΔΕΗ.
 

valkyrion

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.075
Κριτικές
1
Like
334
Πόντοι
36
Λοιπόν αυτό το παραμύθι ότι η ΔΕΗ ειναι προβληματική και πρέπει να ιδιωτικοποιηθεί ειναι βλακείες. Σκεφτείτε ότι κάθε μήνα το κάθε σπίτι πληρώνει 50-60 ευρω βάλτε 10.000.000 σπίτια μονο το μήνα και μετα υπολογίστε το χρόνο ποσά λεφτά ειναι, δηλαδή επειδή βγαίνουν στα κανάλια και λένε ελλειματική πούλημα αφού ειναι ελλειματική ποιος μαλακας επενδυτής  θα τη πάρει ποιος παίρνει επιχείρηση προβληματική, όταν πάτε να αγοράσετε μια επιχείρηση δε βλέπετε το εκκαθαριστικό της επιχείρησης? ας με δείξουν χαρτιά επίσημα οχι αερολογίες, και δεν δουλεύω στο δημόσιο (αν και θα ήθελα να είμαι) ούτε στον ιδιωτικό τομέα άνεργος 5 χρονια, ούτε ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, χρυσή αυγή, ΠΑΣΟΚ, ανέλ, ένωση κεντρώων είμαι.Απλα είμαι Έλληνας που βάζει το μυαλό του να σκεφτεί.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
2
Like
5.733
Πόντοι
2.356
ΑΣΧΕΤΟ 1: Επίσης στο σημείο αυτό να σας ενημερώσω ότι οι υπάλληλοι της ΔΕΗ παίρνουν ειδικό επίδομα για να ψωνίζουν από το σουπερμάρκετ. 160 ευρώ περίπου. Όλοι νομίζω. Όποιος θέλει ας αποδείξει το αντίθετο.

ΑΣΧΕΤΟ 2: Οι υπάλληλοι της ΔΕΗ πληρώνουν το 20% απο αυτό που θα έπρεπε για το ρεύμα στο σπίτι τους. Δηλαδή αν κάνει κατανάλωση 1000 ευρώ πληρώνει 200. Τα υπόλοιπα τα πληρώνουμε όλοι εμείς.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
2
Like
5.733
Πόντοι
2.356
Δεν έχουμε κάτι μαζί τους. Απλά κάποιες αλήθειες πρέπει να λέγονται. Φυσικά και οι ΔΕΗτζήδες όπως όλη η Ελλάδα κλαίγονται... ΕΘΝΙΚΟ ΣΠΟΡ.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Γενικά σε αυτή τη χώρα δόθηκαν πάρα πολλά σε πάρα πολλούς χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
2
Like
5.733
Πόντοι
2.356
Λοιπόν αυτό το παραμύθι ότι η ΔΕΗ ειναι προβληματική και πρέπει να ιδιωτικοποιηθεί ειναι βλακείες. Σκεφτείτε ότι κάθε μήνα το κάθε σπίτι πληρώνει 50-60 ευρω βάλτε 10.000.000 σπίτια μονο το μήνα και μετα υπολογίστε το χρόνο ποσά λεφτά ειναι, δηλαδή επειδή βγαίνουν στα κανάλια και λένε ελλειματική πούλημα αφού ειναι ελλειματική ποιος μαλακας επενδυτής  θα τη πάρει ποιος παίρνει επιχείρηση προβληματική, όταν πάτε να αγοράσετε μια επιχείρηση δε βλέπετε το εκκαθαριστικό της επιχείρησης? ας με δείξουν χαρτιά επίσημα οχι αερολογίες, και δεν δουλεύω στο δημόσιο (αν και θα ήθελα να είμαι) ούτε στον ιδιωτικό τομέα άνεργος 5 χρονια, ούτε ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ, χρυσή αυγή, ΠΑΣΟΚ, ανέλ, ένωση κεντρώων είμαι.Απλα είμαι Έλληνας που βάζει το μυαλό του να σκεφτεί.

Η ανάλυσή σου είναι μπακαλίστικη. Εντελώς. Επιφανειακή. Η ΔΕΗ είναι ένα σύνθετο πρόβλημα και δεν αναλύεται με τη σκεπτική που αναφέρεις. Η σκεπτική σου είναι απλή, και σωστή εν μέρει αλλά όχι για αυτή περίπτωση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom