Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 119K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
αρα και η τουγιοτα ειναι για τα μπαζα.
Ετσι οπως παμε μαλλον δεν θα παρω αμαξι.
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
εχω δει και το αυντι το Α3 αλλα δεν εχει ιπποδυναμη μονο 110 αλογα η καπου εκει
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ομολογώ ότι εδώ με τσακώσατε αδιάβαστο

Η αντιπροσωπεία της ΤΟΥΟΤΑ θεωρείται από τις κορυφαίες
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
6
Like
389
Πόντοι
316
Ομολογώ ότι εδώ με τσακώσατε αδιάβαστο

Η αντιπροσωπεία της ΤΟΥΟΤΑ θεωρείται από τις κορυφαίες
Σχεδόν όλες οι μικρομεσσαίες είναι για το Πούτ**, τάζουν και προσφέρουν λαγούς με πετραχήλια και όταν έρθει η ώρα να δώσουν αυτά που δικαιούσαι το παίζουν κινέζοι... 0:)
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Το μόνο που μπορώ να πώ ήταν πως καρφώθηκαν και έλιωσαν οι 12 από τις 16 βαλβίδες :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Βρε παλικάρι μου,
Κάπου δεν πρέπει να χάνουμε το μέτρο. Μάλλον είναι προφανές οτι τον κινητήρα τον ξεμούνιασες μετά απο δική σου  :jerking: :jerking: :jerking: . Εκεί τι θές να σου κάνουν? Κάποια πράγματα φαίνονται αμέσως. Γιατί να ρισκάρουν αυτοί μια δυσφημηση?
Και οχι τίποτα άλλο αλλά και οι δυο αντιπροσωπίες, και τα αυτοκίνητα τους, που ανέφερες θεωρούνται πολύ καλές πανευρωπαικά αν οχι παγκόσμια.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Ενημερωτικα το νέο golf βγαινει σε λιγοτερο απο χρόνο
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Ενημερωτικα το νέο golf βγαινει σε λιγοτερο απο χρόνο

Και βέβαια θέλεις άλλον...ένα χρόνο για να το αποκτήσεις. Η πιο απαράδεκτη αντιπροσωπεία, αν και όπως λένε δεν φταίνε οι ίδιοι που καθυστερούν να παραδώσουν, αλλά το εργοστάσιο. Επίσης στην Kosmocar μου τη σπάει η πουστιά του τύπου «παράδοση σε 40 μέρες» και μόνο αν ρωτήσεις σου διευκρινίζουν ότι εννοούν εργάσιμες.
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Τι έκανα? Κατά τύχη το συζήτησα με έναν γάτο φίλο μαθηματικό και μου είπε ότι είχε πάθει κάτι παρόμοιο με ένα Nissan που είχε και ο θεοχαράκης του έλεγε τις ίδιες μαλακίες και έστηλε κατευθείαν Fax στα κεντρικά στην Ιαπωνία.
Έστηλα το Fax/Ε-mail το ίδιο μεσημέρι. Απάντηση....κρατηθείτε :cool2: την επομένη το πρωί με κοινοποίηση στα κεντρικά της Toyota και στην αντιπροσωπεία μου. Και μετά από κανά δίωρο σκάει τηλέφωνο από τον μαλάκα τον αντιπρόσωπο ότι θα το καλύψει η εγγύηση τελικά. Συμπέρασμα ου μπλέξεις με κακιά αντιπροσωπεία.....

Εννοείται! Και όχι μόνο! Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι έκανα εγώ στην Acer για ένα γαμημένο palm! Αλλά πιάνει πάντα!
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
αυτά βεβαια για αντιπροσωπειες που ειναι σημαντικο. Η αλλη μερια του θεματος ειναι η αξια μεταπωλησης, η αξιοπιστια, ασφαλεια στον δρομο, ανεσεις μεσα, δυναμη και ροπη και χιλια δυο αλλα πραγματα.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Την μοναδικη φορα που αγορασα VW, εφτασα στο υπουργειο εμποριου. Αν και μαλλον το επομενο μου VW θα ειναι (Tiguan),  εχω ακουσει απιστευτες ιστοριες τρομου για την αντιπροσωπεια.

Αν το σκεφτω ομως εχω υπαρξει κατοχος ή οδηγος για μεγαλα διαστηματα σε VW, Renault, Fiat, BMW, Suzuki, Toyota, Audi. Δεν μπορω να πω οτι ημουν ποτε ικανοποιημενος. Παντα δυσκολα θα βρουν ενα περιεργο προβλημα, παντα θ αποφυγουν οσο μπορουν την εγγυηση, ή θα παρουσιαστει προβλημα αμεσως μετα το service κλπ κλπ. Και για οσα απο αυτα δεν ειχα προβλημα, εχω δει ανθρωπους στα συνεργεια με το ιδιο μοντελο να τραβανε απιστευτη ταλαιπωρια.

Για το αμαξι εχω καταληξει ότι το μονο που εχει νοημα ειναι να παιρνεις ο,τι σου καυλωσει στα οικονομικα πλαισια συντηρησης και αγορας που εισαι ανετος, ή χωρις κανενα κριτηριο εκτος της καυλας αν ειναι εταιρικο.

 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
6
Like
389
Πόντοι
316
Βρε παλικάρι μου,
Κάπου δεν πρέπει να χάνουμε το μέτρο. Μάλλον είναι προφανές οτι τον κινητήρα τον ξεμούνιασες μετά απο δική σου  :jerking: :jerking: :jerking: . Εκεί τι θές να σου κάνουν? Κάποια πράγματα φαίνονται αμέσως. Γιατί να ρισκάρουν αυτοί μια δυσφημηση?
Και οχι τίποτα άλλο αλλά και οι δυο αντιπροσωπίες, και τα αυτοκίνητα τους, που ανέφερες θεωρούνται πολύ καλές πανευρωπαικά αν οχι παγκόσμια.
Στατιστικά σε όλα τα προιόντα ,από φάρμακα μέχρι αυτοκίνητα, υπάρχει η πιθανότητα να συμβεί κάτι το απρόοπτο. Για αυτό τον λόγο έχουν την εγγύηση. Γιατί η πιθανότητα εμφάνισης είναι πολύ μικρή αλλά είναι υπαρκτή.

Δυσφήμηση δεν έχουν αν τηρούν αυτά που διαφημίζουν, αλλά εαν ταλαιπωρούν τον όποιο πελάτη από αυτά που δικαιούτε.

Εξάλλου εγώ έκρινα την αντιπροσωπεία από τον τρόπο που χειρήστηκε την υποθεσή μου, και έχωντας κατά νου και άλλες περιπτώσεις γνωστών που τους φέρθηκαν με παρόμοιο τρόπο.
 

krhth

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2006
Μηνύματα
69
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Να πω κι εγω τη γνωμη μου.................

Μιλαμε καθαρα υποθετικα μιας και δεν εχεις αποφασισει αν θες αμαξι και τι αμαξι θες. αυτοκινητα υπαρχουν πολλα, καλα και λιγοτερο καλα. Αν αρχισουμε τωρα να τα παιρνουμε ενα ενα....υπολογιζω να εχουμε τελειωσει στις 350 σελιδουλες (τσε βαλε).

οσο για αυτο που υποθηκε (κακες αντιπροσωπιεσ) εννοουμε το after sales marketing τη συμπεριφορα δηλαδη και την εξηπηρετηση μετα την πωληση του αυτοκινητου. Αυτο βεβαια ειναι και θεμα γνωριμιων μιας και υπαρχουν ουκ ολιγες περιπτωσεις οχηματων που καλυφθηκαν απο την εγγυηση ενω αυτη ειχε ληξει χρονια πριν!!!!


Γενικα παντως η αγορα αυτοκινητου ειναι θεμα γουστου καθαρα. σε αλλους αρεσουν τα cabrio σε αλλους τα roadster  σε αλλους τα suv  σε αλλους τα jeep και σε αλλους τα πολυμορφηκα.

η καθε χωρα κατασκευης αυτοκινητων εχει τα καλα της και τα κακα της. Αν θες παντως την προσωπικη μου αποψη...μεινε μακρια απο Γαλλικα (citroen-peugeot-renault) και πηγενε σε κατι Γερμανικο ή ακομα καλυτερα σε Ιαπωνικο.

Ο,τι αλλο χρειαστεις ειμαι τοσο εγω οσο και τα υπολοιπα παιδια στη διαθεση σου.

Υ.Γ Ενα κριτηριο πριν την αγορα ειναι αν εχεις χωρο parking η οχι γι ανα ξερεις και τι λεφτα θα "πεταξεις" στο δρομο!
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
εγω απο την αλλη εχω σε μεγαλη εκτιμηση τα citroen-peugeot-renault.πολυ καλα αμαξακια χωρις μαλακισμενα προβληματα και ακριβα ανταλλακτικα.φτηνα σε συντηρηση και χρηση και τιμια.και με καλη συμπεριφορα στο δρομο.εγω ειχα ενα 106 ραλι για5,5 χρονια και ειχα αλλαξει μια τρομπα βενζινης και 2 ρουλεμαν εμπρος τροχων.150 ευρω σε 130000χλμ.τα συμπερασματα δικα σας.και ειμαι και αυτοκινητοφαγος
 

krhth

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2006
Μηνύματα
69
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
μη συγκρινεις ποτε το 106 rally με τα υπολοιπα αυτοκινητα των εταιριων αυτων. Προσωπικα ειχα ενα 206 xt premium 1.4 και ενα renault clio 1.4 και τα 2 μου βγηκαν μαπα. το πρωτο με προβληματα στο σασμαν (3 φορες αλλαγη) και με πολλη καλη χρηση και 1002 ακομα προβληματα στα ηλεκτρονικα του και το δευτερο με προβληματα στην τρομπα βενζινης (500 € ) και πανακριβα σερβις.

Και ποιος σου ειπε πως τα Γαλλικα εχουν φθηνα ανταλακτικα? φθηνα εχουν μονο τα Ιταλικα που κι αυτα ειναι....αστα να πανε!!!!
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Εγώ μπροστά στα ΗΟΝDA...από επίπεδο τεχνολογίας και λιγότερων έως ανύπαρκτων ζημιών...δεν βάζω κανένα πάντως.... :rockon: :rockon: :rockon:
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
η καθε χωρα κατασκευης αυτοκινητων εχει τα καλα της και τα κακα της. Αν θες παντως την προσωπικη μου αποψη...μεινε μακρια απο Γαλλικα (citroen-peugeot-renault) και πηγενε σε κατι Γερμανικο ή ακομα καλυτερα σε Ιαπωνικο.

Ο,τι αλλο χρειαστεις ειμαι τοσο εγω οσο και τα υπολοιπα παιδια στη διαθεση σου.

Υ.Γ Ενα κριτηριο πριν την αγορα ειναι αν εχεις χωρο parking η οχι γι ανα ξερεις και τι λεφτα θα "πεταξεις" στο δρομο!
.
ξεχασα να πω οτι απεχθανομαι τα γαλλικα αμαξια. Για παρκινγκ φυσικα δεν εχω.Προυπολογιζω εδω αθηνα μεχρι 130 ευρω το μηνα ή να βρω νεο σπιτι με γαμοπαρκινγκ γιατι οι παλιοι ήταν  :jerking: και δεν φτιαξανε.
Το θεμα ομως ανευρεσης νεου σπιτιου ειναι αλλο θρεντ και πολυ μεγαλο.
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
114
Πόντοι
16
εγω την εμπειρια μου ειπα στα 5.5 χρονια.υπερευχαριστημενος χωρις προβληματα.ΚΑΙ με σκληρη χρηση
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Ίσως να πληρώνεις κατιτίς παραπάνω, αλλά αξίζει τον κόπο να ψάξεις για χρονομίσθωση χωρίς εξαγορά. Μετά διαλέγεις όποιο σου καυλώσει...
 

Επισκέπτης
παιδια θα σαs περιγραψω το τελει αυτοκινητο.γερμανικη ποιοτητα κατασκευηs  ιαπωνικο μοτερ γαλλικη αναρτηση και ιταλικο ντιζαιν. Α και κορεατικη τιμη.
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Ίσως να πληρώνεις κατιτίς παραπάνω, αλλά αξίζει τον κόπο να ψάξεις για χρονομίσθωση χωρίς εξαγορά. Μετά διαλέγεις όποιο σου καυλώσει...

Aλήθεια ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό; Πως λειτουργεί; Το έχουν όλες οι αντιπροσωπείες ή ποιες έχουν; Κανένα παραδειγματάκι; Ρωτάω αν παίζει για ιδιώτη και όχι για εταιρία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom