Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Παίζει βέβαια και να είσαι ξυπόλητος που δεν έχεις ούτε λεφτά για βενζίνη και σέρβις αλλά θέλεις σώνει και ντε 300 άλογα.
Μπρε! Είπαμε! Με μόντες ασχολείται η φτωχολογιά... Εσύ ΕναΠροσωποΜηΕπιθυμητό γιατί ανακατεύεσαι με τέτοια :cheesy:

*Η έκφραση "έφαγα μόντα".... απο εκεί βγήκε άραγε?????  :think: :2funny:

 

Επισκέπτης
το δικό του βέβαια μπιτούρμπο VR6 πληροί όλες τις νόμιμες προυποθέσεις του ελληνικού κράτους και είναι πλήρως δηλωμένο με ελληνικές πινακίδες στο Υπουργείο Συγκοινωνιών.
Είμαι περίεργος να μας γράψει πόσους φορολογίσιμους ίππους γράφει η Αδεια....

Το golf είναι δηλωμένο vr6 και με ελληνικές πινακίδες και φυσικά έχει καταλύτες , είναι περασμένο από ΚΤΕΟ , βγάζει κάρτα καυσαερίων και είναι 100% νόμιμο.
 

Επισκέπτης
ένα αυτοκίνηρο έχει ξένες πινακίδες πάλι το αγοράζεις με χρήματα και όχι με πορτοκάλια.

Σαφώς.
Ωστόσο είναι γνωστό ότι με ελληνικες πινακίδες είναι πολύ πιο ακριβή μια AMG .
Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που προσπαθεί να ισχυριστεί το αντίθετο!
Γι'αυτό ο έλλην λαμόγιας  προσπαθεί να έχει με ξένες πινακίδες τη "Μερσεντέ".
 

Επισκέπτης
Τώρα πώς να σου εξηγήσει κανείς ότι δεν χρειάζεσαι 225 χιλιάρια στη γερμανία για να παρεις sl amg είναι μια άλλη ιστορία.

Αν πας πίσω , θα δείς ότι έβαλα λινκ , του γερμανικού σάιτ της μερσεντές για το πόσο κάνει η καινούργια sl-amg στη Γερμανία.
Κατανοώ το να αγοράζει κάποιος μεταχειρισμένο οικογενειακό 1,4 για να πηγαίνει στη δουλειά του ή να μεταφέρει τα παιδιά του.
Αλλά να αγοράζει μεταχειρισμένη SL-AMG , δείχνει ότι είναι ληγούρης-γύφτος-αγάμητος-σκατάς ,που προσπαθεί να εξαγοράσει τα @@ που δεν έχει.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το VR6 είναι bi-turbo , με αλλαγμένα έμβολα-μπιέλες-στρόφαλο και έχει ανεβασμένο κυβισμό.Παίζει , ανάλογα με το πρόγραμμα που βάζουμε από 450άλογα ως 650.
Το στήνω κι όλας , για πάνω από 10.000€.
Όποτε γουστάρεις.

Το golf είναι δηλωμένο vr6 και με ελληνικές πινακίδες και φυσικά έχει καταλύτες , είναι περασμένο από ΚΤΕΟ , βγάζει κάρτα καυσαερίων και είναι 100% νόμιμο.

ρε μπαγλαμά σε ποιόν τα λες αυτά; στα πιτσιρίκια του μπουρδέλα;
ποιό πρόγραμμα ακριβώς πέρασε από ΚΤΕΟ; των 450 ή των 650  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

κόψε τις πίπες στους αναρχικούς σε χαλάνε.  :uglystupid:

αυτό έλειπε να είχες και γκολφ με γερμανικές πινακίδες. Με την περίπτωσή σου βέβαια η μαλακία δεν έχει όριο.....  :dancing:

Αλλά να αγοράζει μεταχειρισμένη SL-AMG , δείχνει ότι είναι ληγούρης-γύφτος-αγάμητος-σκατάς ,που προσπαθεί να εξαγοράσει τα @@ που δεν έχει.

πρώτη φορά ακούω ότι όποιος έχει μεταχειρισμένο Αμεγκε θεωρείται ληγούρης-γύφτος-αγάμητος-σκατάς. Είναι προφανές ότι τα μεταχειρισμένα Αμεγκε τα αγοράζεις στη λαική, δλδ ένα μεταχειρισμένο Αμεγκε των 225 χιλιάδων αυτός που θα το πάρει με 100 είναι λιγούρης.
Βεβαίως εάν κάνουμε γκάλοπ για το ποιόν θεωρεί ο κόσμος λιγούρη φαντάζομαι ότι θα συμφωνείσει μαζί σου και όχι με μένα για τον γύφτο με το γκολφ που αντί να πάρει ολοκαίνουργιο RS5 βάζει οκταπίστονες δαγκάνες και προγράμματα στο μπουρδέλο του.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Σαφώς.
Ωστόσο είναι γνωστό ότι με ελληνικες πινακίδες είναι πολύ πιο ακριβή μια AMG .
Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που προσπαθεί να ισχυριστεί το αντίθετο!
Γι'αυτό ο έλλην λαμόγιας  προσπαθεί να έχει με ξένες πινακίδες τη "Μερσεντέ".

φαντάζομαι ο έλλην κωλομπαράς με γκολφ 650 αλόγων δεν κάνει λαμογιές.... :2funny: :2funny:

Υ.Γ.
Αυτό το παιδάκι που έκανες δεν το λυπάσαι;  :think:
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
ρε συ 1personanongrata ασε να πέσει και κατι κατω...δεν τρεχει.δεν θα σε παρεξηγήσουμε :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ρε συ 1personanongrata ασε να πέσει και κατι κατω...δεν τρεχει.δεν θα σε παρεξηγήσουμε :grin:

καλά φίλος; εσύ ακόμα να καταλάβεις ότι κάνουμε πλάκα;

Υ.Γ.
εγώ ΜΟΝΟ δεν αφήνω να πεσει τίποτα κάτω. Εχω πιάσει τον λάκη μας απ τα μούτρα.. :headbang: :headbang: :headbang:

ρε αποβάλλετε το κόμπλεξ σας μερικοί. δεν είναι κακό. Χρήσιμο είναι.
Δεν πειράζει κάποιος να έχει περισσότερα λεφτά και καλύτερο αυτοκίνητο από μας.
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι καταφέρνει ο χι κάγκουρας με γκολφ να απαξιώνει το ψι κάτοχο ενός καλού αυτοκινητου εργοστασιακού....μεχρι και επειδή είναι μεταχειρισμένο αποτελεί κριτήριο λιγουριάς...
:helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

Δλδ επειδή ο Γιωργκος έχει πορσικό που γαμάει (πέραν την πλάκας που κάνουμε μεταξύ μας) πρέπει να τον απαξιώνω και αυτόν και το εργαλείο του;
Ελεος ρε....
Μακάρι να γίνω κάποτε σαν τον Γιώργκος.
ευτυχώς βεβαίως που δεν έγινα λάκηςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς  :uglystupid:
 

Επισκέπτης
ρε αποβάλλετε το κόμπλεξ σας μερικοί. δεν είναι κακό. Χρήσιμο είναι.
Δεν πειράζει κάποιος να έχει περισσότερα λεφτά και καλύτερο αυτοκίνητο από μας.
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι καταφέρνει ο χι κάγκουρας με γκολφ να απαξιώνει το ψι κάτοχο ενός καλού αυτοκινητου εργοστασιακού....μεχρι και επειδή είναι μεταχειρισμένο αποτελεί κριτήριο λιγουριάς...

Τυχαίνει να συναναστρέφομαι πάρα πολύ κόσμο.
Όλων των ... ειδών.
Πολλοί , πάρα πολλοί από αυτούς είναι πλούσιοι εώς ζάμπλουτοι , κάτι που δεν είμαι , δεν ήμουν και ενδεχομένως δε θα γίνω ποτέ.
Είχε συμβεί να έχω και αρκετούς συμμαθητές στο Λύκειο ζάμπλουτους , επειδή από σπόντα βρέθηκα να τελειώσω Λύκειο σε πανάκριβο ιδιωτικό των ... Β.Π.
Με αρκετούς από αυτούς έχω καλές σχέσεις και τυχαίνει να έχω δει τα αυτοκίνητα, σπίτια , σκάφη κτλ που έχουν. Έχω γνωρίσει λοιπόν άτομα με Λαμποργκίνι , Φερράρι και δεν συμμαζεύεται ...

Κανέναν δεν είδα να καμαρώνει τόσο για το αυτοκίνητο του. Για την ακρίβεια κανένας δεν καμάρωνε καθόλου από τους οδηγους των dream cars. Κανείς επίσης δεν χλεύαζε το υπόλοιπο 99.99999% των ανθρώπων που είχαν φθηνότερα αυτοκίνητα.Η μόνο τέτοια περίπτωση είναι ο φοβερός και τρομερός 1personanongrata που μας έχει ζαλίσει τον έρωτα για τη μεταχειρισμένη amg με ... ξένες πινακίδες!!!!

Πρέπει ωστόσο να ομολογήσω ότι τα άτομα στα οποία αναφέρομαι , είχαν και άλλα πράγματα στη ζωή τους . Και βέβαια είχαν και ... ζωή! Πουτάνες μπορεί να γαμούσαν , σε βραδιές αντροπαρέεας που έπιναν και έκαναν καγκουριές. Ωστόσο όλοι εύρισκαν πανεύκολα μέσω του κύκλου τους γκόμενες , με αντίστοιχα φράγκα , χωρίς καμία δυσκολία. Και οι παντρεμένοι , έχουν οι περισσότεροι και μια γκόμενα , χωρίς καμία προσπάθεια.

Πέρα από τα ... dream cars.Γιατί το αυτοκίνητο , για τους περισσότερους , στην καλύτερη να είναι ένα 2% των απολαύσεων της ζωής τους. Τόσο λίγο. Γιατί έχουν γυναίκα, φίλους , γκόμενες κτλ κτλ κτλ ....

Ο 1personanongrata βέβαια έχει ... amg .........
Καλή κι αυτή !!
Εύχομαι να βγάλει κι άλλα λεφτά , ώστε μετά από 2-3 γενιές , οι απόγονοί του να μπορέσουν να γνωρίσουν τη φοβερή εμπειρια , πέραν της βόλτας με την amg , να ... γαμάνε τσάμπα!!!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Πολλοί , πάρα πολλοί από αυτούς είναι πλούσιοι εώς ζάμπλουτοι , κάτι που δεν είμαι , δεν ήμουν και ενδεχομένως δε θα γίνω ποτέ.
Είχε συμβεί να έχω και αρκετούς συμμαθητές στο Λύκειο ζάμπλουτους , επειδή από σπόντα βρέθηκα να τελειώσω Λύκειο σε πανάκριβο ιδιωτικό των ... Β.Π.
Με αρκετούς από αυτούς έχω καλές σχέσεις και τυχαίνει να έχω δει τα αυτοκίνητα, σπίτια , σκάφη κτλ που έχουν. Έχω γνωρίσει λοιπόν άτομα με Λαμποργκίνι , Φερράρι και δεν συμμαζεύεται ...

εκεί είναι όλο σου το πρόβλημα......

Πέραν της πλάκας που κάνουμε κατά καιρούς, απορώ ΠΟΥ καμαρώνω εγώ για το αυτοκίνητο που έχω. Αλλά και έτσι να είναι, πραγματικά δε βρίσκω λόγια να περιγράψω την απαξία που προσπάθησες να επιβάλλεις εδώ μέσα όχι για το τουτού μου, αλλά γιά όσους έχουν είτε αμεγκε, είτε τσουπουλρου, είτε με ξένες πινακίδες, είτε κόκκινες, είτε μωβ, είτε πράσινες......

Νωρίς διαπίστωσα (επειδή πήγαινα και γω σε ιδιωτικό των Βου Που και μάλιστα το ακριβότερο όπως κυκλοφορά στην πιάτσα) ότι ο άνθρωπος στη ζωή του προχωράει και εξελίσσεται όχι μέσω της απαξίωσης των άλλων, αλλά μέσω της αναζήτησης καλύτερου αύριο. Ο,τι κάνεις στο γκολφ σου μπορεί και να το έχω κάνει εις τριπλούν στη ζωή μου. Από κει και πέρα έχοντας προφανώς εμπειρία και με τροπέτα και με εργοστασιακά εργαλεία κατέθεσα την άποψή μου ότι ΟΥΤΕ χρηματικά, ΟΥΤΕ μεταπωλητικά, ΟΥΤΕ από πλευράς ασφάλειας αξίζει το συνολικό κόστος αφου όπως και έγραψα, σε βάθος χρόνου αυτοί που πωρώνονται με τροπέτα χαλάνε περισσότερα στην τελική από ένα γαμάτο εργοστασιακό.
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Βεβαίως την όλη κουβέντα την ξεκινήσαμε από τα οκταπίστονα στο γκολφάκι και την απαξία προς τον μέσο κάτοχο ενός 316 με ζαντολάστιχα ή ενός μερσεντέ C200 όπως είπες.
Στην τελική ο καθένας όπως μπορεί και όπως τον καβλώνει.
Οσο μαλάκα σε θεωρεί εσένα (και μένα) ο μερσεντάκιας του C200 για τη ρουλεμανάτη και το ντάουν πάιπ, το ίδιο κάνεις και συ γι αυτόν.

Βεβαίως το γαιδούρι δε βλέπει την καμπούρα του. Αυτό είναι προφανές. Και άμα τη δει θα πει ότι του άλλου είναι μεγαλύτερη.

Συμπερασματικά και κλείνοντας, ο κάγκουρας που απαξιώνει όλα τα άλλα αυτοκίνητα όπως και δηλεί ότι όλοι οι αναρχικοί είναι αδερφές, έχει πολλά περισσότερα ψυχολογικά που μάλλον έχουν τις καταβολές τους στην παιδική και εφηβική του ηλικία και σε χώρο που ή δεν τον άντεχε, ή είναι αρκετά βρώμικος και τον αλλοτρίωσε.
Οπως και να χει εδώ είναι ένας λαμπρός χώρος να βγάλει ο κάθε πικραμένος τα ψυχολογικά του οπότε όλα καλά.
περνάμε μια χαρά.
 

Επισκέπτης
Είπε ο ακομπλεξάριστος που δεν έχει μιλήσει υποτι΄μητικά για κανενός το αμάξι......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
βγαλτο από μέσα σου κοριτσάρα μου και συ.
μην το κρατάς.....


Υ.Γ.
με τόσες οικοδομές στα 28 σου ασχολείσαι με τις μαλακίες των αντρών στα αυτοκίνητα;
:helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

Υ.Γ.2
με τον αχαχούχα βγήκατε ραντεβού, ή ακόμα;
 

Επισκέπτης
αααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
βγαλτο από μέσα σου κοριτσάρα μου και συ.
μην το κρατάς.....


Υ.Γ.
με τόσες οικοδομές στα 28 σου ασχολείσαι με τις μαλακίες των αντρών στα αυτοκίνητα;
:helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

Υ.Γ.2
με τον αχαχούχα βγήκατε ραντεβού, ή ακόμα;

οταν το θεμα είναι για τα αυτοκίνητα συνηθίζω να μιλάω για αυτοκίνητα.

Εσυ προτιμάς να μιλάς για θεματα που απλά νομιζεις ότι προσβάλλουν το συνομιλητή?

Και τωρα που (νομίζεις ότι) μου την είπες για άσχετο με τη συζητηση θεμα, απέκτησεςε νέο ηθικό ανάστημα?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
οταν το θεμα είναι για τα αυτοκίνητα συνηθίζω να μιλάω για αυτοκίνητα.

Εσυ προτιμάς να μιλάς για θεματα που απλά νομιζεις ότι προσβάλλουν το συνομιλητή?

Και τωρα που (νομίζεις ότι) μου την είπες για άσχετο με τη συζητηση θεμα, απέκτησεςε νέο ηθικό ανάστημα?

κάτσε μισό...
ποιός πετάχτηκε να πει τη μαλακία του να αποκτήσει ηθικό ανάστημα;

Υ.Γ.
κάτι μου λέει ότι δουλεύεις στο μαγαζί του μπαμπά, πήγες αγγλία να σπουδάσεις και τον μπαμπάκα σου τον λένε γιώργο.
 

Επισκέπτης
κάτσε μισό...
ποιός πετάχτηκε να πει τη μαλακία του να αποκτήσει ηθικό ανάστημα;

Υ.Γ.
κάτι μου λέει ότι δουλεύεις στο μαγαζί του μπαμπά, πήγες αγγλία να σπουδάσεις και τον μπαμπάκα σου τον λένε γιώργο.

Κάνω λάθος ή είχες μιλήσει υποτιμητικά για το δικό μου αμάξι?
Κατι για το οποιο τωρα κατηγορέις άλλον....


για τα υπολοιπα πριβε η στο αντιστοιχο θρεντ.
 

Επισκέπτης
Ρε μαλάκα περσόνα...με όλο τον κόσμο θα τα βάλεις ?

Αντε γαμήσου ρε λιγούρη με το μπουρδελο-αμεγκε σου....

Βάλ'το στον πάτο σου ρε μαλάκα το χρέπι σου...

Όταν κ αν βάλεις ελληνικές πινακίδες....τα ξαναλέμε...

Κουραμπιέ...ασ'τα διάλα...μας τα χεις κάνει τσουρέκια...
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom