Νέα

Car battles, νέα μοντέλα, βελτιώσεις κλπ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mad_max
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 121K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προτιμάτε αμάξι...

  • Γερμανικό

    Ψήφοι: 5 55,6%
  • Ιαπωνικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Ιταλικό

    Ψήφοι: 2 22,2%
  • Γαλλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αγγλικό

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλο...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τίποτα! Βολεύομαι με ΤΑΧΙ & ΜΜΜ...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    9

Επισκέπτης
Εδω και καιρο όταν με ρωτούσατε τι θα κάνω τα πουλητα, σας έλεγα ότι χρησιμεύουν σαν δόλωμα για καλο γαμπρο..

τωρα για το αμάξι... αν τσιμπήσει κανείς με αμάξι που το αγόρασα 21.000 πριν απο 3 χρόνια τι να πω....
(και έκτοτε φόρτωσα άλλα 65,000 χιλιομετρα...)

EΔΩ ΕΙΜΑΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ............

Δε μ αρσει η Συγγρου, πολύ κόσμο έχει...

Τον καλύτερο όμως....;)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
προς ΟΧΙΑ και κλαίν...

επειδή είστε μπάσταρδα και μου γαμήσατε την ψυχολογία πάλι έχω ήδη ξεκινήσει διαδικασίες να αγοράσω ένα τροπέτο για το Κουπέ να το κάνω 600 άλογα τετρακούνητα. ό,τι περισσέψει από το αμεγκε θα τα φάω στις πουτάνες.
:tits2:
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Μην ξεχνάμε ότι το θέμα εδώ ξεκίνησε από κάποιον που ρώτησε αν αξίζει να "προγραμματίσει" το γκολφ του...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μην ξεχνάμε ότι το θέμα εδώ ξεκίνησε από κάποιον που ρώτησε αν αξίζει να "προγραμματίσει" το γκολφ του...
γι αυθτό το μπουρδέλα γαμαει.....
από την πολη έρχομαι και στην κορφή κανέλα.
 

Επισκέπτης
Πέραν της πλάκας που κάνουμε κατά καιρούς, απορώ ΠΟΥ καμαρώνω εγώ για το αυτοκίνητο που έχω. Αλλά και έτσι να είναι, πραγματικά δε βρίσκω λόγια να περιγράψω την απαξία που προσπάθησες να επιβάλλεις εδώ μέσα όχι για το τουτού μου, αλλά γιά όσους έχουν είτε αμεγκε, είτε τσουπουλρου, είτε με ξένες πινακίδες, είτε κόκκινες, είτε μωβ, είτε πράσινες......

Νωρίς διαπίστωσα (επειδή πήγαινα και γω σε ιδιωτικό των Βου Που και μάλιστα το ακριβότερο όπως κυκλοφορά στην πιάτσα) ότι ο άνθρωπος στη ζωή του προχωράει και εξελίσσεται όχι μέσω της απαξίωσης των άλλων, αλλά μέσω της αναζήτησης καλύτερου αύριο. Ο,τι κάνεις στο γκολφ σου μπορεί και να το έχω κάνει εις τριπλούν στη ζωή μου.

Συμπερασματικά και κλείνοντας, ο κάγκουρας που απαξιώνει όλα τα άλλα αυτοκίνητα όπως και δηλεί ότι όλοι οι αναρχικοί είναι αδερφές

Εσύ ξεκίνησες να μιλάς απαξιωτικά για όσους μένουν στο ... Μπραχάμι και οδηγούν φθηνά αυτοκίνητα. Κάτι που μάλλον ... δεν είναι επιλογή τους!
Για τις ζάντες και τις αναρτήσεις σε αυτοκίνητα 80-100-120 ίππων είπα ότι το θεωρώ μαλακία , γιατί απλά και μόνο πλουτίζουν οι μάγκες που τα πουλάνε , ενώ οι πελάτες τους δίνουν το 20% της αξίας του ΙΧΕ τους , για να το κάνουν κούτσουρο! Κάτι που θεωρώ ότι δεν προσφέρει και τόσο μεγάλο (οδηγική) απόλαυση. Ενώ αντίστοιχη δαπάνη σε μοτέρ , θα τη ... "νοιώσει" κάποιος.

Το γκολφ τώρα. Όπως είπα έχει ανεβασμένο κυβισμό . Είναι 3000+ cc.
Και έχει δύο τούρμπο. Ρυθμισμένο στα 450 άλογα , μιλάμε για απόδοση 150ps/lt
Με τις διπλές εξατμίσεις-καταλύτες που έχει , βγάζει κυριλέ κάρτα καυσαερίων.
Και φυσικά περνάει νόμιμα ΚΤΕΟ , στην Ελλάδα.
Ωστόσο αν κανείς ΛΑΠΑΣ το αμφισβητεί , του βάζω και ένα στοιχηματάκι.
Θα ήταν καλά να έβγαζα από αυτό το στοιχηματάκι τα 25.000€ που χρειάζεται για να κάνω τράμπα το TTS  με το νέο TTRS! Όσοι πιστοί ...
(όσοι αμφισβητούν πίσω από πληκτρολόγια αυτοκίνητα που δεν γνωρίζουν , είναι πούστρες ανάξιες λόγου).

Για τους αναρχικούς και όλους τους υποστηρικτές της κατάστασης του περασμένου Δεκεμβρίου καθώς και τους θαυμαστές ληστών και δολοφόνων , όπως 17Ν, ΕΛΑ, ΣΕΧΤΑ κτλ πιστεύω ακράδαντα ότι είναι γαμημένα καθήκια. Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν νομοταγή άτομα που έχουν άλλη άποψη ...

Για τα αυτοκίνητα της mercedes δεν έχω πρόβλημα με τα ίδια τα αυτοκίνητα.
Απλώς τυχαίνει στους έλληνες κατόχους να συμπεριλαμβάνεται η πλειοψηφία των σκουληκιών που πλούτισαν απότομα από το 1981 , οπότε επειδή τα σιχαίνομαι , δεν θα ήθελα ποτέ κάτι κοινό μαζί τους.

Ο φίλος με το golf , μετά από όλο το τζερτζελέ , μάλλον θα αναζητά πληροφορίες σε πιο εξειδικευμένο φόρουμ ........
 

Επισκέπτης
Τώρα σχετικά με το πιο είναι το ταχύτερο αυτοκίνητο σήμερα , δυστυχώς , δεν είναι γερμανικό , ούτε ιταλικό ...

Είναι αμερικάνικο :

Εκείνο που σίγουρα δεν λείπει από τη ZR1 είναι οι επιδόσεις. Μάλιστα οι τεχνικοί της φίρμας λένε πως στο θρυλικό Νίρμπουργκρινγκ πετυχαίνει χρόνο κάτω από το 7:29 (!), γεγονός που σημαίνει ότι είναι ανάλογα γρήγορη με το τετρακίνητο Nissan GT-R και γρηγορότερη από την 911 Turbo, τη Ferrari 599 και όλες τις Lamborghini. Αυτό βέβαια είναι αποτέλεσμα και του κατάλληλου «στησίματος» του αμερικανικού υπεραυτοκινήτου.

Βέβαια οι καργιόλες στριπτιτζάδικων , κωλόμπαρων κτλ δεν θα ξέρουν τι σημαίνει corvette , για όσους είναι στο ... άθλημα ...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Τώρα σχετικά με το πιο είναι το ταχύτερο αυτοκίνητο σήμερα , δυστυχώς , δεν είναι γερμανικό , ούτε ιταλικό ...

Είναι αμερικάνικο :

Εκείνο που σίγουρα δεν λείπει από τη ZR1 είναι οι επιδόσεις. Μάλιστα οι τεχνικοί της φίρμας λένε πως στο θρυλικό Νίρμπουργκρινγκ πετυχαίνει χρόνο κάτω από το 7:29 (!), γεγονός που σημαίνει ότι είναι ανάλογα γρήγορη με το τετρακίνητο Nissan GT-R και γρηγορότερη από την 911 Turbo, τη Ferrari 599 και όλες τις Lamborghini. Αυτό βέβαια είναι αποτέλεσμα και του κατάλληλου «στησίματος» του αμερικανικού υπεραυτοκινήτου.

Βέβαια οι καργιόλες στριπτιτζάδικων , κωλόμπαρων κτλ δεν θα ξέρουν τι σημαίνει corvette , για όσους είναι στο ... άθλημα ...

δεδομένου ότι γνωρίζεις αρκετά το θέμα αυτό για μένα είναι παντελώς ηλίθιο...
απλά:
ποιός κρίνει τι είναι το πιο γρήγορο;
Ακόμα και οι μετρήσεις στην πιστα είναι biased καθώς άλλη η πίστα του νίρμπουργκρινγκ και άλλη του μονακό λχ.
Πολλά παίζουν ρόλο και προσωπικά θεωρώ αυτή την ερώτηση αστεία.

Υ.Γ.
προδωπικά αγαπημένο μου αυτοκίνητο είναι το viper. Κυρίως γιατί έχει ατέλειες και μένα μου αρέσουν περισσότερο οι γκόμενες με ατέλειες.

χωρίς υπερκυβισμό, κάθε προσπάθεια βελτίωσης είναι καταδικασμένη είτε λόγω αντοχής, είτε λόγω της βασικής εξίσωση του αυτοκινήτου από τότε που ανακαλύφθηκαν οι μηχανές εσωτερικής καύσης.
Χωρίς κυβικά με συμβατικά υλικά (φόρμουλα1) δεν πας πουθενά.
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Ο ελιτισμός δεν κάνει κάλό. Εκτός αν είναι μόνο στο διαδίκτυο, οπότε όλα καλά.

Άν ο άλλος μπορεί με τα 300 φτιαγμένα άλογα να πηδάει τον τύπο με τα 300 εργοστασιακά που είναι και σε πιο χλιδερό περιτύλιγμα, ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ. Μαγκιά του, αυτό θέλει, αυτό μπορεί, αυτό κάνει.

Και βγάζω το καπέλο σε αυτόν που είναι ακόμα καβλιάρης και είναι μεγαλύτερος μου, έχει παιδιά, υποχρεώσεις και πολλά άλλα, αλλά ακόμα του 'χει περισσέψει λίγη κάβλα από τα παλιά κι ακόμα παίζει.

Παλικάρια ... όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια ...
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Τώρα σχετικά με το πιο είναι το ταχύτερο αυτοκίνητο σήμερα , δυστυχώς , δεν είναι γερμανικό , ούτε ιταλικό ...

Είναι αμερικάνικο :
.......
Βέβαια οι καργιόλες στριπτιτζάδικων , κωλόμπαρων κτλ δεν θα ξέρουν τι σημαίνει corvette , για όσους είναι στο ... άθλημα ...
Το διάβασα το άρθρο.
Εγώ ΞΕΡΩ τι σημαίνει Corvette.
Την έχω οδηγήσει αρκετά στις ΗΠΑ.
Πράγματι, είναι πολύ γρήγορο κάρο.
Θυμάμαι συγκεκριμένα, ότι στο ρελαντί του (χωρίς να πατάς γκάζι) "έπιανε" (σιγά-σιγά, αλλά το έπιανε) το όριο ταχύτητας που είναι 65mph στις περισσότερες πολιτείες στους αυτοκινητοδρόμους τους.
Δυστυχώς όμως, δεν παύει να είναι "κάρο".
Δεν έχω βέβαια οδηγήσει την καινούρια ZR1 που λέει το άρθρο, αλλά αυτή που οδηγούσα ήταν του 2005.  Δεν είχε 600τόσα άλογα, είχε 500.

Η γνώμη μου είναι ότι η Corvette δε θα πάψει να είναι Corvette, όσα lift και αν της κάνουν.  Είναι το "Αμερικάνικο" concept για "fast car", που σημαίνει brute force no matter what.
Και εγώ μπορώ να βάλω 1000hp σε ένα σασί, και να πηγαίνει με 500kmh, αν δε με ενδιαφέρει να στρίψω.
Γιατί περί αυτού πρόκειται.
Και η ιστορία του μοντέλου (πράγματι είναι 50 χρόνια μοντέλο), ΑΥΤΟ δείχνει.
Άλλωστε και η τιμή του ($100,000 = €70.000 λιανική στις ΗΠΑ) αυτό δείχνει...  Το φτηνό κρέας είναι για να το τρώνε οι σκύλοι.
Άλλωστε αν έρθει εδώ, δε θα κάνει 70 χιλιάρικα.  Θα κάνει πάνω από 150.  Άρα?
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.480
Κριτικές
61
Like
42.729
Πόντοι
22.785
οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Και βγάζω το καπέλο σε αυτόν που είναι ακόμα καβλιάρης και είναι μεγαλύτερος μου, έχει παιδιά, υποχρεώσεις και πολλά άλλα, αλλά ακόμα του 'χει περισσέψει λίγη κάβλα από τα παλιά κι ακόμα παίζει.
:rockon:
ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
εχετε καει ΠΑΝΤΕΛΩΣ ρε μαλακες.. (ειλικρινα δεν αναφερομαι στο λακη και στην περσονα, οι οποιοι μου ειναι και συμπαθεις και μη με κοροιδεψετε που μου ειναι συμπαθης ο λακης  :grin:. ναι ! τον γουσταρω πολυ, διοτι ειναι ακριβως αυτο που διαβαζουμε, κοινως ειναι αυθεντικος με τις όποιες αποψεις εχει !!), γενικοτερα θα γραψω τα παρακατω με αφορμη τα προηγουμενα ΚΑΜΜΕΝΑ ποστ, γεγονος που ειναι σχεδον πανομοιότυπο και σε εκατονταδες άλλα θρεντ..

για να λετε τετοιες μαλακιες μεσω νετ, πρεπει ή να ειστε 12-17 ετων ή να εχει πεσει μεγαλη δυστυχια στην ψυχουλα σας. τεραστιες ελλειψεις λεμε..

χαλαρωστε ρε μαλακες..


- ο ενας λεει ''την εχω πιο μακρια''
- ο αλλος ''την εχω πιο χοντρη''
- ο αλλος ''ναι, αλλα εχω 350 αλογα''
- ο αλλος ''ναι αλλα δεν ειναι μαμίσια''
- ο αλλος ''ναι, αλλα εγω εχω 351 αλογα μαμά''
- ο αλλος ''ναι, αλλα δεν εχουν ελληνικες πινακιδες''
- ο αλλος βαζει φωτο απο το car-ο του (που μπορει να ειναι και νοικιασμενο ή του φιλου του ή και δικο του εν τελει) και καπακι και μια φωτο απο χαρτομαντηλα για να κλαψουμε επειδη εμεις δεν εχουμε τετοιο car-ο (ή μπορει να εχουμε και καλλιτερο, διοτι ως γνωστον χωρις χαρτομαντηλα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να κλαψεις)
- ο αλλος ξυπναει στις 5 το πρωι και πριν βαλει καφε ή φαει μαρμελαδα ή μπέικον  :rolleyes: ανοιγει το πι σι του για να γραψει μια εξυπναδα για μια πουτανα πριν προλαβει να την γραψει αλλος
- ο αλλος μπαινει να την πει στην πουτανα πρωην γκομενα του επειδη αυτη βρηκε πιο φραγκατο σπονσορα
- ο αλλος κανει μπανιο στην τρελλή παραλια με τα μουνια στο πιατο και με το λαπ τοπ αγκαλια μην τυχον και χασει καμια οξεία
- ο αλλος τρεχει απο πουταναδικο σε πουταναδικο, μονο και μονο για να μην χασει την πρωτοκαθεδρία της ενημερωσης, χωρις να του μενουν λεφτα μετα ουτε για να παρει σαγιοναρες για την παραλια και κοροιδευει μετα αυτους που πρατουν ομοίως

κλπ κλπ κλπ κλπ



χαλαρωστε ρε μαλακες..



it s only internet, που λεει και μια ψυχη..  :)
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Μετά από αυτό το ποστ Πάτερ......τι να πω......respect ;)
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
ε τί να πεις ?? απ ό,τι βλεπω απ το αβαταρ δεν μπορεις να πεις και πολλα, εισαι μπουκωμενος..  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Χαχαχαχαχααχα......άσε και πονάει η γνάθος μου σήμερα από το πολύ δούλεμα χτες!!!!!
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
387
Πόντοι
6.055
it s only internet, που λεει και μια ψυχη..  :)

Ρε βλακα , ρε μαλακοπιτουρα, ρε ρεμπεσκε,

Μην μιλας ρε

Εγω ειμαι υπερεθνικιστοπατριωσοσιαλιστης, γαμω την Καλιδρομιου μου μεσα.

Εχω παει στο ακριβοτερο σχολειο του κοσμου, στα καλυτερα πανεπιστημια του συμπαντος, εχω 20000 post εγω ρε. Με αυτο το account γιατι εχω κι αλλα. Θα τα γαμησω ΟΛΑ τα thread με παπαρολογιες και θα τσακωθω με ΟΛΟΥΣ. Εχω 950 μαμισια αλογα και αν θελεις σου βαζω φωτο απο τις Ferrari (μου). Ξερω και τον ποινικο κωδικα και τον ΚΟΚ και τον κωδικα Morse και τον κώδικα Davinci. Εχω οδηγησει Corvette στο διαστημα και διαστημικο λεωφορειο στο Ring, και ξερω πως στριβει.

Ειμαι πιο εξυπνος απο ΟΛΟΥΣ τα ξερω ΟΛΑ λεμε, την εχω τεραστια, ΟΛΕΣ χυνουν μαζι μου, ειδικα οι πουτανες. Ειμαι και γιατρος και αστροναυτης και χεράς, εμαθα τον Σουμαχερ να στριβει και τον Γιακουμπ να χειρουργει.

Ξερω το google ρε αρχιδη και δεν μου χρειαζεται τιποτα αλλο. Ακόμα έχω τόσο χρόνο ώστε να σε θάψω σε εκατομμύρια post και τόσα σκατά στο κεφάλι μου που γίνομαι ΑΝΙΚΗΤΟΣ. Γκεγκε?
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
[size=10pt]..γαμω την Καλιδρομιου μου μεσα.

..εμαθα τον Σουμαχερ να στριβει και τον Γιακουμπ να χειρουργει.

Ακόμα έχω τόσο χρόνο ώστε να σε θάψω σε εκατομμύρια post και τόσα σκατά στο κεφάλι μου που γίνομαι ΑΝΙΚΗΤΟΣ.
[/size]


Γκεγκε?
τα ρεστα μου..  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
17
Πόντοι
16
Από 262 και κάτω ένα μεγάλο respect κι από εμένα  :thumbsup:

Πραγματικά η γελοιότητα κάποιων ατόμων δεν έχει όριο....
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom